Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
Like Tree7Likes

Wątek: As Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie As Buław
  Znaczenie karty As Buław:

  Dobry początek, pojawiła się szansa, którą należy wykorzystać, potencjał, siła, motywacja do działania, impuls, zdolności, pociąg seksualny, płodność, zapłodnienie, pozytywne nastawienie, silna wola, energia, punkt zwrotny, rozpoczęcie działań.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Znaczenie ogólne – okazje do zbierania interesujących i wartościowych doświadczeń, szanse na rozwój samego siebie, przedsiębiorczość, podjęcie ryzyka
  Praca – szansa na znalezienie nowego, korzystnego zajęcia, ambicja, zainteresowanie, przedsiębiorczość
  Relacje/ uczucia – szanse na ożywienie związku lub możliwość nowego, interesującego spotkania
  Świadomość – dar przekonywania, autorytet
  Cel – wzrost i rozwój zdolności
  Cień – nadgorliwość, pośpiech, zbędna krzątanina
  Odwrócona – duchowa pustka, stagnacja, zuchwałość

  Źródło: H. Banzhaf „Klucze do Tarota”
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 14:09 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  AS BUŁAW – OGIEŃ
  Działania: inicjowanie; zaczynanie; początek; wprowadzenie zmian; dobry początek; duża aktywność; zapał i przezwyciężenie trudności; nowe pomysły i realizacje powziętych zamierzeń; aktywność; zmusza do działania;(przymus działania); stanowczość; zapalczywość; witalność; moc; odwaga; zapał; przypływ energii i chęć do działania.

  Praca: początek nowego przedsięwzięcia; rozpoczęcie nowej działalności zawodowej; sukces osiągnięty dzięki pracy i wysiłkowi; pełnia sił twórczych; przezwyciężenie trudności; znalezienie rozwiązania problemów w pracy i nauce; pokonanie nieśmiałości; duża aktywność; zapał.

  Uczucia: nowe kontakty towarzyskie; inicjacja seksualna; spłodzenie dziecka lub narodziny; duża potencja i wysoka aktywność; uczucia nadające sens życiu; duży temperament; miłość cielesna, przygoda miłosna.

  Różne: dobre zdrowie; nie zdawanie się na los a podejmowanie wyzwania; możliwość przezwyciężenie trudnej sytuacji; dar losu.

  AS BUŁAW ODWRÓCONY
  Działanie: zły początek ;błąd, omyłka; mrzonki; cel nie do osiągnięcia; niepotrzebne ryzyko; ryzykanctwo; gwałtowność; impulsywność; porywczość; kłótnie niechęć do zmian; marazm; podłość; utrata energii ;aktywność przynosząca złe skutki.

  Praca: brak wiary w sukces; imponowanie i narzucanie własnych poglądów; cel nie do osiągnięcia; zmęczenie lub przeciążenie pracą; problemy zawodowe na skutek złych posunięć.

  Uczucia: kłótnie; kontakty z płcią przeciwną szkodzące reputacji; impotencja; poronienia.

  Różne: brak energii by coś zmienić; tyrania intelektualna; problemy zdrowotne; wypadki.

  Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  As Pałek - moc ciała fizycznego, promieniująca z czakry Podstawy. Mięśnie, krew, męski narząd płciowy. Zdrowie, młodość, bioenergia. Początek dnia, roku, świt, wiosna. Ożywienie, naenergetyzowanie. Seks, spełnione pożądanie, płodność. Podniecająca i ważna decyzja, inicjatywa, wzięcie spraw w swoje ręce, rozpoczęcie czegoś ważnego. Radość, zdobywczość, zapał do pracy. Szczerość, otwartość, prostolinijność. Wiara w siebie, przewodzenie innym. Inicjacja reiki.

  Odwrócona: nieudany, pechowy początek. Falstart, niewypał. Impotencja. Poronienie, bezpłodność. Poddanie się, osłabienie, niepewność siebie, nieszczerość, uniki, zaniepokojenie o swoje zdrowie. Zdenerwowanie, strach. Gniew, kłótnia.

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Inspiracja, w wyniku której znajdujemy sposób rozwiązania problemów w pracy, w nauce. Nowe pomysły umożliwiające realizację powziętych zamierzeń. Przezwyciężenie trudności. Sukces osiągnięty dzięki pracy i włożonemu w nią wysiłkowi. Stała aktywność. Pełnia sił twórczych. Dobre zdrowie. Uczucie, które nadaje sens życiu. Kreacja. Narodziny. Spłodzenie dziecka. Przygoda miłosna. Dar losu. Witalność. Zapalczy-wość. Dobry początek.

  Odwrócony: Utrata wewnętrznej energii. Nagła choroba. Zniecierpliwienie, irytacja, zdenerwowanie. Zły początek. Błąd, omyłka. Niemożność spłacenia starych długów. Cel nie do osiągnięcia, rzecz nie do zrealizowania. Podłość. Kłótnia. Poronienie.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 5. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  7,805
  Podziękował/a
  1,673
  Podziękowano 4,816 razy
  Siła reputacji
  107374194

  Domyślnie

  As Buław- inicjacja, pierwszy impuls, siła twórcza, dobry początek, przyplyw energii, działanie, zapał, przezwyciężenie trudności, rozpoczęcie dzialalności.

  As Buław (odwrócona) - ryzyko, zły początek, cel nie do osiągnięcia, skłonność do wybryków, kłótnie, niechęć do zmian, apatia.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 6. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Ace_Pentacles.jpg
  Inspiracja, w wyniku której znajdujemy sposób rozwiązania problemów w pracy, w nauce. Nowe pomysły umożliwiające realizację powziętych zamierzeń. Przezwyciężenie trudności. Sukces osiągnięty dzięki pracy i włożonemu w nią wysiłkowi. Stała aktywność. Pełnia sił twórczych. Dobre zdrowie. Uczucie, które nadaje sens życiu. Kreacja. Narodziny. Spłodzenie dziecka. Przygoda miłosna.
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 14:09

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  As Kijów
  Wola czyli pierwotna moc żywiołu Ognia
  Cztery Asy - w kolorach Kijów, Pucharów, Mieczy i Monet - to oddzielna kraina tarota, osobny gatunek tarotowych bytów. Asy bowiem przedstawiają po prostu swój kolor jako taki, czyli energię tego koloru nie zróżnicowaną jeszcze na zgodę Dwójek, dzielność Trójek, stałość Czwórek, ryzykanctwo Piątek i tak dalej. Dlatego najprostszym znaczeniem asa w rozkładzie kart jest znaczenie jego koloru. Możemy więc powiedzieć, że As Kijów reprezentuje moc wszystkich Kijów, czyli zarazem moc żywiołu Ognia. Tarotowy Ogień to inaczej Wola, ta dziwna iskra, która przejawia się w tworzeniu, w wyrażaniu czegoś na zewnątrz, w ruchu. Jest to Wola Życia, ten pierwotny entuzjazm, który każe żywym istotom wciąż tańczyć swój taniec.

  Na Asy możemy też patrzeć jako na te karty, które w całym systemie tarota leżą najbliżej Dziesiątek. Dziesiątka to koniec drogi w pewnym kolorze (żywiole) - natomiast As to początek tej drogi. Asy nie symbolizują osiągnięć, ale zasoby, czyli to, co mamy, zanim z tym zaczęliśmy cokolwiek robić. Asy to nasze zdolności, umiejętności, talenty i możliwości zawarte wprost w naszym charakterze.

  Jeszcze jedna zasada ważna jest dla zrozumienia roli Asa w rozkładzie: As jest kartą, która może zastępować i wzmacniać każdą inną kartę ze swojego koloru. Jeżeli na przykład pierwsza wyciągniętą kartą była Dwójka Kijów (entuzjastyczne zauroczenie), a jako piąta karta (ta która mówi o partnerach) wyszedł właśnie As Kijów, to jest to wyraźne wskazanie, że pierwszy impuls do tego zakochania wyjdzie nie od Pytającego, ale od kogoś, kogo spotka on na swej drodze.

  As Kijów oznacza więc naszą energię życia, nasze wrodzone zapasy sił do ruchu, walki, poruszania się po świecie, do wypróbowywania wciąż nowych doświadczeń. Karta As Kijów zawiera tę energię, która żywe istoty pcha wciąż naprzód, jest ich życiowym pędem.

  Na karcie As Kijów rysuje się buławę sporządzoną z żywej gałęzi. Gdybym projektował własne karty, zadbałbym, aby była to gałąź drzewa szczególnie poświęconemu bóstwo Ognia - czyli dębu. Rysuje się też na tej karcie ramię trzymające tę buławę; jak również bywa, że ta gałąź płonie, stając się pochodnią. To jest pełny wyraz sił zawartych w tej karcie.  --------------------------------------------------------------------------------

  As Kijów czyli wola życia
  Na karcie As Kijów zwykle rysuje się rękę trzymająca maczugę z żywej ulistnionej gałęzi. Niekiedy ta żywa gałąź płonie. Jest to symbol pierwotnej woli życia, pierwotnego entuzjazmu - gdyż tak właśnie w żywych istotach przejawia się Żywioł Ognia, któremu poświęcone są karty z serii Kijów. Jak wszystkie Asy, As Kijów nie mówi o naszych dokonaniach: mówi za to o czymś, co musimy mieć zanim czegokolwiek dokonamy: a tym jest entuzjazm i wola tworzenia.

  Uwaga: As Kijów może zastępować inne Kije, a także karty atutowe naładowane żywiołem ognia, jak 1.Mag, 7.Rydwan, 19.Słońce.

  As Kijów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie:

  Do sprawy, o która pytasz, podchodzisz z entuzjazmem; możliwe też, że sama ta sprawa ruszy jak burza, gdyż naładowana jest energią Ognia. Następne karty w rozkładzie wyjaśnia, czy jest to tylko goły entuzjazm, czy też zadbano o inne przygotowania.

  As Kijów jako karta druga, ostrzegająca:

  Ze sprawą, o którą pytasz, związany jest widoczny entuzjazm i chęć pójścia do przodu - ale to wszystko... Nie zdziw się, jeśli to się okaże słomianym ogniem, na pięć minut.

  Jako karta trzecia - wskazówka do działania:

  Odrzuć wszelkie opory i zahamowania. Idź śmiało naprzód. Rób to na co masz ochotę i co ci serce dyktuje. Jak mawiał Aleister Crowley: Czyn swoją wolę, niech będzie całym twoim prawem.

  Jako karta czwarta - bagaż pamięci, historii, nawyków (czyli KARMA):

  Jest w tobie mnóstwo nie wykorzystanej energii; entuzjazmu, który aż się buzuje. W starym piecu diabeł pali.

  Karta piąta - partnerzy:

  Towarzysza ci ludzie, którzy są pełni entuzjazmu i tylko czekają na twój znak.

  Karta szósta - zbliżająca się przyszłość (ta przyszłość, która już jest przygotowana):

  W entuzjastyczny sposób doprowadzisz swoje dzieło do końca i w ten sposób dasz wyraz swojej woli. (Jednocześnie miej przed oczami pożar jako model tego, co się wydarzy: gdy coś się pali, jako uboczny skutek pozostają węgle, sadza i straszny bałagan...)

  Karta siódma - niespodzianki:

  Masz w sobie zbyt wiele energii a sprawy o które pytasz są naładowane zbyt wieloma oczekiwaniami, aby wszystko szło gładko i mieściło się w ramach. Twoja kapryśna wola wybuchnie w sposób, który będzie dla ciebie zaskoczeniem!

  Karta ósma - co się nie zmieni:

  Nic i nikt nie zdoła pozbawić cię twojego ognistego entuzjazmu...

  Karta dziewiąta - mistrzostwo i doskonałość:

  Pomyślna karta przy wszelkich działaniach, gdzie potrzebna jest energia i entuzjazm.

  Karta dziesiąta - pożytek dla innych

  Masz zdolność udzielania innym własnego zapału i inspirowania ich swoja wolą.

  Karta jedenasta - to, co się rozmyje, rozproszy i nie uda:

  Masz nawyk rozpraszania swojej energii i kierowania woli ku niespełnialnym celom.

  Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się kartom pod kątem tego, czy wskazują wystarczający entuzjazm, energie i wole sukcesu. Jest tak, jeśli cały rozkład zawiera wiele Kijów oraz karty takie jak Mag, Rydwan, Wieża, Słonce.

  Karta trzynasta - co dalej, w dalszej przyszłości?

  Przyjdą czasy entuzjazmu, kiedy będziesz w pełni czynić zadość swojej woli. Ale to nie teraz i nie szybko...  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 8. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Wspaniały początek, który w perspektywie daje działanie. Jest to moment spłodzenia, zainicjowanie działania, narodziny idei. Jest to także inspiracja, nowe pomysły na podbicie świata, przeciwstawianie się przeciwnością w sposób stanowczy ale czasem trochę naiwny. Daje możliwości dominacji, przywództwa, inicjacji seksualnej, dobre zdrowie, witalność ale też czasem nadmierne dbanie o samego siebie co może prowadzić do samotności.

  WRÓŻBY - TAROT

 9. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  7,805
  Podziękował/a
  1,673
  Podziękowano 4,816 razy
  Siła reputacji
  107374194

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Dostajesz prezent od losu. Początek nowej aktywności w życiu. Bierz się za pracę! Sprawy załatwione pomyślnie dla Ciebie. Zapłodnienie, ciąża. Jeśli nie masz w planach potomstwa, uważaj więc. Niezrealizowane potrzeby seksualne mogą dać o sobie znak. Warto znaleźć stałego partnera lub partnerkę. Jeśli go masz, zatroszczy się o odświeżenie związku.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 10. #10
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Moment poczęcia człowieka. Chwila, gdy uświadamiamy sobie, czym chcemy być. Przebłysk inspiracji w pracy twórczej. Chwila odkrycia czegoś ważnego w sobie samym. Przełomowy czyn; krok, który zadecyduje o naszej przyszłości, rozpoczynając łańcuch zdarzeń, prowadzących do celu, który sobie obraliśmy. Wola pobudzona do działania celuje prosto w środek tarczy. W blaskach przynosi zdolności twórcze, płodność, oryginalność, poczęcie, męskość; ce****e go męska, pozytywna siła sprawcza. To pierwotna energia i wigor żywiołu ognia. Intuicja. Naturalna płodność przyrody. Arkan mówi o początku czegoś nowego, rozpoczęciu nowych przedsięwzięć, podstawie przyszłego sukcesu i obfitości. Także: inspiracja artystyczna, pomysłowość, innowacje. W cieniach wskazuje na impotencję, jałowość, bezpłodność; również dumę, zachłanność, skąpstwo; nadmierną pewność siebie, która kończy się katastrofą.
  Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
  Śmierć zastanowił się przez chwilę.
  KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE  Jak ktos chce podziekowac wystarczy wcisnac gwiazde:)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222