Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
Like Tree49Likes

Wątek: 2 Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 2 Buław
  Znaczenie karty 2 Buław:

  Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  DWÓJKA BUŁAW – PANOWANIE
  Działanie: odwaga i inicjatywa; umacnianie; silne poczucie własnej wartości; odpowiedzialność; umiejętność dokonania wyboru (konieczność dokonania wyboru).

  Praca: zasłużony sukces; awans!: zawieranie umów lub transakcji i korzyści z wcześniej podjętych działań; nieoczekiwany przebieg wydarzeń przynoszący korzyści; upór może być źródłem sukcesu; wiele energii i wytrwała praca.

  Uczucia: randka; stosunek seksualny; rodzaj izolacji i niechęć wobec partnera; powierzchowne i mało znaczące związki; związek bez zobowiązań; uczucia osamotnienia; przygnębienie.

  Różne: osoby płci męskiej w życiu pytającego; ludzie nieszczęśliwi choć mogą uchodzić za szczęśliwych.

  DWÓJKA BUŁAW ODWRÓCONA
  Działanie: brak samodzielności; pozerstwo; pospieszne, nieprzemyślane działanie; ryzykanctwo; zobowiązanie bez pokrycia; niepewność;

  Praca: problemy ze sprzedażą lub kupnem; problemy finansowe w interesie; mylne decyzje; żądza władzy; ostrzeżenie przed zawieraniem spółek!; przerost ambicji; zła ocena sytuacji.

  Uczucia: samotność; melancholia; problemy z potencją seksualną; uczucie niepewności; nieporozumienia z partnerem;

  Różne: lęk przed kompromitacją; cel bez wartości; negatywny wpływ okoliczności zewnętrznych; zapowiedź wyzwolenia się z niewygodnej i kłopotliwej sytuacji;

  Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

  2 Pałki - "Jestem jaki jestem". Poczucie własnej niepowtarzalności. Indywidualizm, niezwykłość, talent, wiara w siebie. Duma, własne imię, szczycenie się sobą. Specyfika, wyróżnianie się z tłumu, nieprzeciętność cech i wyrazu. Świadomość swojej niepowtarzalności, asertywność, niezależność od wpływów i opinii, samodzielność.

  Odwrócona: uległość wobec opinii innych, nieśmiałość, niesamodzielność, brak własnego zdania prowokują zarozumiałe, egocentryczne zachowania otoczenia, traktującego nas z góry. Zlekceważenie. Zerwanie kontaktów, bolesne przykrości ze strony ludzi, wśród których chciałoby się zaistnieć. Wyniosłość, puszenie się, prowokujące niechęć innych.

  Zaufanie. Pewność siebie, ufność we własne siły. Zadufanie w sobie. Samodzielność. Samotność człowieka, który osiągnął sukces. Poczucie własnej doskonałości. Zasługa. Indywidualizm. Wiedza, nauka. Wyższe formy wiedzy i poznania świata. Mistrzostwo.

  Odwrócona: Zmartwienie, utrata szczęścia. Niemiła niespodzianka. Smutek. Niedoskonałość. Brak samodzielności. Pycha. Pozerstwo.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:26

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  2 Buław- umacnianie, szanse na awans, zawieranie transakcji, plan działania, randka, zdobywanie doświadczeń, dokonywanie wyborów.

  2 Buław (odwrócona) - niemiła niespodzianka, mylne decyzje, samotność, uczucie niepewności, ostrzeżenie przed zawieraniem kontraktów, niepokój.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Osiągnąłeś sukces, ale nie dał Ci on takiego spełnienia, jakiego oczekiwałeś. Pieniądze i sława nie dają szczęścia. Ono mieszka w ludzkich sercach. Przyjrzyj się swojemu życiu. Nie zamykaj się w swoim świecie poglądów i przekonań. Otwórz się na wszystko, co nowe.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:26

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  2 BUŁAW-
  poczucie wlasnej niepowtarzalnosci
  indywidualizm,talent,wiara w siebie,wyroznianie sie,
  niezaleznosc od wplywow innych

  2 BUŁAW -ODWROCONA-
  klopoty w kontaktach zawodowych
  i prywatnych,brak samodzielnosci,
  mylne decyzje ,utrata checi do zycia,
  klopoty z potencja,
  niedobre wyniki badan lekarskich

  Dwójka Kijów
  Małe arkana tarota dzielą się na Kije, Puchary, Miecze i Monety. Karty z "koloru" Kijów wiążą się z żywiołem Ognia (jak Baran, Lew i Strzelec w zodiaku). Mówią zatem o woli życia, woli działania, o entuzjazmie i nadmiarze energii. Tarotowe dwójki opowiadają z kolei o współdziałaniu, o stosunkach partnerskich. Stąd wynika przepis, jak rozumieć Dwójkę Kijów: oznacza ona stan, kiedy bardzo chcę coś zrobić, ale sam nie potrafię tego osiągnąć. Potrzebuję więc kogoś drugiego - tak, by nasz zapał, nasza wola działania uległa wzmocnieniu. W talii Sheridana-Douglasa na tej karcie wyobrażony jest człowiek pierwotny, który krzesze ogień przy pomocy dwóch drewienek. Ten rysunek dobrze wprowadza w sens tej karty: mówi ona o takim "ogniu", który powstaje przy współdziałaniu dwóch stron, dwóch osób.

  Dwójka kijów oznacza zwykle, że potrzebujemy kogoś, kto będzie nas energetycznie wzmacniał. Są przecież ludzie, przy których "chce się żyć", przy których myśli żywiej płyną, a przyszłość wydaje się stać otworem. Często kimś takim jest nasz ukochany, ale może też nim być przyjaciel, dobrany wspólnik, nauczyciel, duchowy mistrz. Niekoniecznie musi zjawić się przy nas osobiście, czasami wystarczy, gdy przemawia poprzez książkę. Gdy czujemy "rozgrzewający" i energetyzujący wpływ czyjejś osobowości, obecna jest wtedy energia Dwójki Kijów.  --------------------------------------------------------------------------------

  Dwójka Kijów czyli Szukasz Swego Dopełnienia
  Zbadamy, co znaczy karta Dwójka Kijów w kolejnych pozycjach rozkładu. Jakie są szczególne właściwości tego rozkładu, którym się posługujemy? --- Wykładamy karty z potasowanej talii; --- karty nie są odwracane do góry nogami; --- po wyłożeniu karty nr 1, 2, 3, 4, 6, 9, 10, 12 lub 13 możesz przerwać wykładanie, jeżeli uznasz, że akurat tyle kart ci wystarczy do odpowiedzi na pytanie. Każda kolejna karta ma swoje specjalne znaczenie.

  Pierwsza karta mówi o całokształcie sytuacji. W tej karcie zapisana jest najbardziej ogólna odpowiedź na pytanie klienta. Czasami zobaczenie tej karty wystarcza do tego, aby wiedzieć już wszystko - i wtedy następnych kart nie odkrywamy. Oto, co znaczy...

  ...Dwójka Kijów jako pierwsza karta rozkładu

  Potrzebujesz swojego dopełnienia! Dalej nie pójdziesz sam. Wewnętrznie dojrzałeś do tego, aby znaleźć kogoś, kto będzie dla ciebie partnerem, wspólnikiem, towarzyszem (a może mistrzem); albo też okoliczności, w których się znalazłeś, są takie, ze przed samotnymi indywidualistami dalsza droga jest zamknięta. Potrzebny jest ci ktoś, kto będzie dla ciebie inspiracją i wzmocnieniem twoich sił.

  Druga karta ostrzega: zapisane są w niej negatywne strony sytuacji.

  Dwójka Kijów jako druga

  Twoich słabym punktem są stosunki z kimś bliskim. Z pewną osobą wiążesz zbyt wielkie nadzieje; sądzisz, że ktoś załatwi ci sprawy, które są twoim zadaniem. Jesteś zbyt mało samodzielny, liczysz na czyjąś pomoc, wsparcie; na cudze pieniądze. Dwójka Kijów jako druga może też oznaczać nieszczęśliwe zakochanie, albo bycie pod przemożnym wpływem pewnego złego towarzystwa.

  Trzecia karta wzywa do działania - odpowiada na pytanie: co robić?.

  Dwójka Kijów jako trzecia karta

  Zdobądź względy, zaufanie, miłość - pozyskaj sobie współprace - osoby, którą zapewne znasz, albo o istnieniu której wiesz już dostatecznie wiele. Dalsza twoja droga prowadzi już razem z Tym Kimś.

  Czwarta karta ostrzega, co może się stać, jeżeli nic nie zrobisz, lub jeżeli zlekceważysz ostrzeżenia kart. Mówi też o złych wpływach z przeszłości.

  Dwójka Kijów jako czwarta

  W przeszłości nauczyłeś się korzystać z pomocy pewnej osoby, jechać na fali czyjegoś entuzjazmu, być prowadzonym przez kogoś. Czyżbyś chciał pozostać wiecznym nieodpowiedzialnym dzieckiem?

  Piąta karta mówi o partnerze (partnerach).

  Dwójka Kijów jako piąta

  Masz u swego boku kogoś o wielkiej energii, czyj entuzjazm jest dla ciebie zaraźliwy; kogoś, kto dodaje ci sił. Ta osoba jest teraz twoim naturalnym przewodnikiem i pomocnikiem.

  Szósta karta wskazuje bliską przyszłość.

  Dwójka Kijów jako szósta

  Obecna sytuacja rozwija się w kierunku zacieśnienia więzów z bliską ci osobą, która wpływa na ciebie energetyzująco i pozwala lepiej wykorzystać właściwe tobie zdolności.

  Siódma karta mówi o wydarzeniach, które przyjdą z zewnątrz i których się teraz nie spodziewasz.

  Dwójka Kijów jako siódma...

  ...oznacza spotkanie osoby, która wywrze na ciebie wielki wpływ, zmieni twoje obecne plany, twoje nastawienia do świata i do własnych zadań. (Dwójka Kijów w tej pozycji może oznaczać nagłe jak grom zakochanie.)

  Ósma karta mówi o rzeczach tak oczywistych, że nie bierzemy ich pod uwagę.

  Dwójka Kijów jako ósma

  W swoich planach nie bierzesz po uwagę, że twoja pomyślność i duchowa równowaga zależy od pewnej bliskiej ci osoby. Ona jest twoim źródłem psychicznego pokarmu.

  Dziewiąta karta mówi o tym, co mógłbyś lub chciałbyś osiągnąć, gdyby warunki były bardziej sprzyjające

  Dwójka Kijów dziewiąta

  Szansą dla ciebie jest stworzenie wraz z pewną osoba zgranego duetu, czy też twórczego zespołu.

  Dziesiąta karta mówi o tym, jaki jest ogólny, obiektywny, czy też: społeczny sens tego, o co pytam.

  Dwójka Kijów dziesiąta

  To, o co pytasz, dzieje się po to, aby twój związek z pewną osoba ujawnił wasze ukrytych możliwości, wasze twórcze talenty.

  Jedenasta karta mówi o straconych szansach.

  Dwójka Kijów jedenasta

  Mijasz się z kimś, kto mógłby być na twojej drodze twórczy i użyteczny.

  Dwunasta karta podaje dodatkowe informacje o przyszłości.

  Dwójka Kijów dwunasta

  Patrząc na cały rozkład kart jeszcze raz oceń związki z bliska osobą. Zapewne są one ważniejsze, więcej od nich zależy, niż to zostało powiedziane.

  Trzynasta karta (rzadko odkrywana!) mówi o następnym cyklu w życiu.

  Dwójka Kijów trzynasta

  A kiedy to minie... czeka cię związek z kimś kto poruszy wszystkie struny twojej duszy...

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Czasami jest kartą wahań, rozterek. Jest koniecznością nauczenia się życia w zgodzie ze swoją drugą naturą. W rozkładach może oznaczać przymus moralny albo przymus fizyczny. Symbolizuje umacnianie, budowanie, zdobywanie, konieczność przemyślanego działania, przymus rozumienia własnych emocji oraz nauczenia się kierowania nimi, potrzebę odpoczynku, rozdarcie wewnętrzne, internowanie,, konieczność nauczenia się współpracy i życia w społeczeństwie. Czasem też daje nam informację, że wszystko co mogliśmy sami zrobić w danej sprawie to już zrobiliśmy i z uwagi na to, że "dwójki" są zazwyczaj towarzyskie to do dalszego działania potrzebujemy drugiej osoby inaczej nie ruszymy z miejsca

  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:27

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  2 Pałeczek - Przejęcie inicjatywy w miłości i poszukiwanie mężczyzny bez obaw o odrzucenie;
  Ty musisz przejąć męską rolę w waszym związku;
  Czujesz się beznadziejnie gdyż potrzebujesz mężczyzny;
  Jesteś wytrwała, nie poddawaj się i nie wyskakuj z jego życia z powodu jego problemów;
  Jeśli widzisz w kimś potencjalnego kandydata na romantyczną przygodę jesteś skłonna skon-taktować się z nim telefonicznie lub pisząc list;
  Musisz znów pokazać się między ludźmi, aby go znaleźć lub z powrotem wprowadzić w swoje życie;
  Nakłaniaj go do podjęciu decyzji;
  Wzmocnij swój związek z nim;
  Z premedytacją zastawiasz sidła na mężczyznę;
  Tych dwoje musi przez chwilę podryfować osobno;
  Partnerzy muszą zwracać uwagę na swoje indywidualne pragnienia oraz muszą wybrać drogę dla ich przyjaźni;
  Zaczynasz energicznie interesować się jego pracą;
  Nikt nie będzie zainteresowany w utrzymaniu waszego związku.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 5. The Following 2 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  Nereida (06-11-2009), Teofania (12-09-2013)

 6. #5
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  2 buław

  Jako karta dnia:
  Dziś możesz być naprawdę niezdecydowany. Po prostu nie chce Ci się niczego ustalać, decydować o czymś lub nawet zaangażować się w pracy. Przyjmij to z opanowaniem. W dni takie jak dziś najlepiej przyjąć neutralny punkt widzenia. A jeśli wymaga się od Ciebie więcej inicjatywy, wyobraź sobie swój pogląd lub zamiar, ale nie podejmuj żadnych zobowiązań. Jutro też jest dzień.

  Jako dobra rada: Obserwuj i pozostań bezstronny. Nie wychodź na razie ponad niezobowiązujące wyjaśnienia zamiarów.

  Jako ostrzeżenie: Bądź gotów nie tylko w słowach, ale i w działaniu.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 7. #6
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,478
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  549
  Podziękowano 2,205 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  II(2) kijów oznacza zwykle, że potrzebujemy kogoś, kto będzie nas energetycznie wzmacniał. Są przecież ludzie, przy których "chce się żyć", przy których myśli żywiej płyną, a przyszłość wydaje się stać otworem.

  Karta to symbol współpracy, układów zawodowych, pracy naukowej, odkrywania nowych prawd, zawierania ważnych umów, transakcji, zakładania spółek.

  Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.

  Czasami jest kartą wahań, rozterek. Jest koniecznością nauczenia się życia w zgodzie ze swoją drugą naturą. W rozkładach może oznaczać przymus moralny albo przymus fizyczny. Symbolizuje umacnianie, budowanie, zdobywanie, konieczność przemyślanego działania, przymus rozumienia własnych emocji oraz nauczenia się kierowania nimi, potrzebę odpoczynku, rozdarcie wewnętrzne, internowanie,konieczność nauczenia się współpracy i życia w społeczeństwie.

  Uczucia + randka, stosunek seksualny, rozpoczęcie związku, przygoda, nagłe zakochanie (7poz.)
  - samotność, melancholia, nieporozumienie z partnerem, potencja seksualna, niechęć, uczucie niepewności, nieszczęśliwe zakochanie (2poz.)

  Rozważamy rozpoczęcie nowego życia. Na ten moment mamy już coś stabilnego i bezpiecznego, ale rozważamy pozostawienie tego i obranie nowego kierunku, stanie się nową osobą; rozważamy ryzyko i potencjalne możliwości rozwoju naszych horyzontów, ale teraz jeszcze nie opuszczamy naszego bezpiecznego miejsca; może to być młody człowiek który myśli o wyprowadzeniu się od rodziców, osoba która rozważa odejście od małżonka, człowiek rozważający wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy.

  II Kijów + okres dojrzałości, niewinność, skumulowana energii, nauka, pragnienia które nie są wyrażone, zasłuzony sukces, autorytet, bogactwo, samodzielność, niezależność, realizacja zamierzen, nowe widoki, siła wewnętrzna, tolerancja, randka, stosunek seksualny, zwiazek ale oparty na powierzchowności, ogien, konieczność dokonania wyboru, praca w parze, wspołpraca, wspołdzialenie, wszystko co mozna robic z druga osobą, rozterka, łączy lub rozdziela, zastanawiać się, zatrzymać się na rozdrożu,
  __________________________________________________ __________________________________________
  CZAS: 2 dni

  ZDROWIE: skaleczenia, rany cięte, kłute, szarpane, mięśnie,

  KLUCZE- dwie strony medalu, dwoistosć natury ludzkiej
  __________________________________________________ __________________________________________
  NEGATYWNE ZNACZENIE

  Pozycja odwrócona - blokada, izolacja, brak odpoczynku, zmęczenie fizyczne, frustracja lub poświecenie, niedowartościowanie, zablokowana energia, impotencja, zaburzenia seksualne, niepewność, arogancja, problemy ze sprzedaza i kupnem, zła ocena sytuacji, nieporozumienie z partnerem, cel bez wartości, samotność, melancholia, uczucie osamotnienia,

  W negacji oznacza kłopoty w kontaktach, tak zawodowych, jak i prywatnych, brak samodzielności, mylne decyzje, utratę sił i chęci do życia, kłopoty z potencją, stracone szanse (11poz.)

  To także karta zakulisowych rozmów, działań poza nami, dokonywania wyborów zawodowych, poczucia pewnego niedosytu.
  __________________________________________________ _______________________
  Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska
  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  kurs Tarota- ESKK
  Alla Alicja Chrzanowska & Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

 8. Użytkownicy którzy podziękowali liv222 za ten post:

  yanna (18-07-2010)

 9. #7
  wciąż poszerza horyzonty Awatar Ruda Jędza
  Dołączył
  20-02-2010
  Przegląda
  moja Eternia
  Wiek
  30
  Posty
  1,042
  Wpisów
  8
  Podziękował/a
  309
  Podziękowano 512 razy
  Siła reputacji
  6

  Domyślnie

  2 buław to wahanie, stanie na rozdrożu, chcemy gdzieś iść ale jednocześnie zostać. Sami niewiemy właściwie o co nam chodzi, nie potrafimy podjąć decyzji, podać konkretnej odpowiedzi, i tak zle i tak niedobrze.

 10. #8
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Domyślnie

  LETARG
  Patrzenie w przeszłość. Zaglądanie w swój świat wewnętrzny, w swoje uczucia.
  Podejmowanie decyzji, planowanie także podróży. Dwójka buław mówi o zastanawianiu się
  zanim podejmie się ostateczne działania. Duża doza niezdecydowania, przed zrobieniem kroku
  w przyszłość. Postawa bierna. Bez jasnych powodów powstaje niezadowolenie i
  przygnębienie. Mur widoczny na karcie – symbolizuje ze od czegoś się odgrodziliśmy – od
  świata zewnętrznego, a skupiliśmy się na swoich wewnętrznych przeżyciach i
  przemyśleniach. życie przepływa obok nas. Ta karta często symbolizuje kontakt przez
  Internet, – co nawiązuje także do izolacji od rzeczywistego świata.
  Karta letargu. Jak z niego się wyrwać? Realizując swoje plany i zamierzenia, nie
  pozostawiając ich jedynie jako „mam zamiar”.. Rozważanie propozycji.
  W życiu zawodowym karta oznacza, Ŝe to, co robimy nie sprawia nam zadowolenia. Nie ma
  zainteresowania tym, co robimy. Jeśli są jakieś decyzje do podjęcia, karta, mowi, ze podejście
  jest obojętne i właściwie nic nas nie obchodzi, jakie decyzje zapadną. Szukanie nowych
  motywacji w sobie.
  W związkach pojawia się obojętność, chłód uczuciowy. Odbierana jest jako słabnące uczucie.
  2 Buław- zachęca do zrewidowania swojego stanowiska w związku. Uczucia mogą być
  płytkie i powierzchowne. Same deklaracje bez pokrycia.

  ::

  Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.


  Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:27

 11. #9
  agnieszka007
  Guest

  Domyślnie

  BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;
  Osiągnąłeś sukces,ale nie dał on Ci takiego spełnienia,jakiego oczekiwałeś.Pieniądze i sława nie dają szczęścia.Ono mieszka w ludzkich sercach.Przyjrzyj się swojemu życiu.Nie zamykaj się w swoim świecie poglądów i przekonań.Otwórz się na wszystko,co nowe.

  źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska


  DWÓJKA BUŁAW
  To odkrywanie nowych prawd,rozterka;albo łączy,albo rozdziela.Pokazuje zastanawianie się np.nad planami lub wyborem życiowym,moment zatrzymania się na rozdrożu,poczucie pewnego niedosytu.
  Potencja,w negatywnym położeniu oznacza samotność,zarozumiałość,poczucie wyższości,nadmierną ambicję,brak komunikacji,a przez to kłopoty w kontaktach z innymi.

  źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:29

 12. #10

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  161
  Podziękował/a
  57
  Podziękowano 23 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  DWÓJKA BUŁAW
  Impas, bowiem energie kierują się ku przeciwstawnym celom, kiedy
  optymizm jest równy pesymizmowi bądź kiedy czujemy, iż zrobienie czegoś jest złe, jak niezrobienie tego. Wstrzymaj się przez chwilę, ogarnij całą sytuację zanim ponownie przystąpisz do działania. W blaskach siła woli pozwalająca wcielać pomysły wżycie. Silne rządy dające pokój i sprawiedliwość. Bogactwo i władza zdobyte uczciwymi środkami. Odpowiedzialne sprawowanie władzy wykonawczej. Odwaga i inicjatywa wynikająca z
  wysokiej motywacji. Zasłużony sukces. Mądrość zdobyta doświadczeniem. W cieniach ostrzega przed ambicja, która nie zniesie przeszkód, żądzą władzy. Majątek zdobyty nieuczciwymi Środkami. Duma bez pokory. Wielki sukces, który kończy się poczuciem daremności i pustki. Osiągnięcie celu, który okazuje
  wartości. Utrata wiary w siebie i własne cele.

  źródło: Cecuda. D. "Karty Tarota"


  2 buław
  rozterka, łączy lub rozdziela, zastanawiać się, zatrzymać się na rozdrożu

  źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

  Dwójka pałek
  + brak drugiej osoby, inspiracja, równowaga, szczęście, pewność siebie, zaspokojenie,
  - wewnętrzna pustka, puste gesty, brak równowagi wewnętrznej, puste gesty, osoba egocentryczna.


  źródło:Strona Domowa

  Dwójka buław to karta, która także odnosi się do działań i aktywności, ale tej rozpoczynanej w parze. Zaznaczam, że nie grupowej, kolektywnej, ale tej wykonywanej we dwójkę. Dwójka buław wskazuje na konieczność załatwiania spraw związanych z mieszkaniem (ale już nie domem wolno stojącym, za niego odpowiadają denary), upiększania go, ozdabiania, przemeblowania. Krótko mówiąc na "wicie sobie gniazdka", w którym zamieszkamy z ukochaną osobą.
  W przypadku kobiet w stanie błogosławionym wskazuje na prawidłowy przebieg ciąży, dla pozostały oznacza dobry moment na poczęcie dziecka. Jest to też karta, która zachęca do współautorstwa jakiegoś projektu i jeśli obok niej leży Mag, będzie się to odnosić do twórczości literackiej, Kapłan - praca naukowa, Rydwan - działalność wynalazcza, Gwiazda - dowolna dziedzina sztuki itp.Warto polubić dwójkę buław, ponieważ jeśli jest prosta niesie w sobie wiele ciepła, życzliwości i pozytywnej energii:

  źródło:Ezoteryka i ja: grudzień 2010
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:29

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354