Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
Like Tree48Likes

Wątek: 2 Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 2 Buław
  Znaczenie karty 2 Buław:

  Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:14 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  DWÓJKA BUŁAW – PANOWANIE
  Działanie: odwaga i inicjatywa; umacnianie; silne poczucie własnej wartości; odpowiedzialność; umiejętność dokonania wyboru (konieczność dokonania wyboru).

  Praca: zasłużony sukces; awans!: zawieranie umów lub transakcji i korzyści z wcześniej podjętych działań; nieoczekiwany przebieg wydarzeń przynoszący korzyści; upór może być źródłem sukcesu; wiele energii i wytrwała praca.

  Uczucia: randka; stosunek seksualny; rodzaj izolacji i niechęć wobec partnera; powierzchowne i mało znaczące związki; związek bez zobowiązań; uczucia osamotnienia; przygnębienie.

  Różne: osoby płci męskiej w życiu pytającego; ludzie nieszczęśliwi choć mogą uchodzić za szczęśliwych.

  DWÓJKA BUŁAW ODWRÓCONA
  Działanie: brak samodzielności; pozerstwo; pospieszne, nieprzemyślane działanie; ryzykanctwo; zobowiązanie bez pokrycia; niepewność;

  Praca: problemy ze sprzedażą lub kupnem; problemy finansowe w interesie; mylne decyzje; żądza władzy; ostrzeżenie przed zawieraniem spółek!; przerost ambicji; zła ocena sytuacji.

  Uczucia: samotność; melancholia; problemy z potencją seksualną; uczucie niepewności; nieporozumienia z partnerem;

  Różne: lęk przed kompromitacją; cel bez wartości; negatywny wpływ okoliczności zewnętrznych; zapowiedź wyzwolenia się z niewygodnej i kłopotliwej sytuacji;

  Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  2 Pałki - "Jestem jaki jestem". Poczucie własnej niepowtarzalności. Indywidualizm, niezwykłość, talent, wiara w siebie. Duma, własne imię, szczycenie się sobą. Specyfika, wyróżnianie się z tłumu, nieprzeciętność cech i wyrazu. Świadomość swojej niepowtarzalności, asertywność, niezależność od wpływów i opinii, samodzielność.

  Odwrócona: uległość wobec opinii innych, nieśmiałość, niesamodzielność, brak własnego zdania prowokują zarozumiałe, egocentryczne zachowania otoczenia, traktującego nas z góry. Zlekceważenie. Zerwanie kontaktów, bolesne przykrości ze strony ludzi, wśród których chciałoby się zaistnieć. Wyniosłość, puszenie się, prowokujące niechęć innych.

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Zaufanie. Pewność siebie, ufność we własne siły. Zadufanie w sobie. Samodzielność. Samotność człowieka, który osiągnął sukces. Poczucie własnej doskonałości. Zasługa. Indywidualizm. Wiedza, nauka. Wyższe formy wiedzy i poznania świata. Mistrzostwo.

  Odwrócona: Zmartwienie, utrata szczęścia. Niemiła niespodzianka. Smutek. Niedoskonałość. Brak samodzielności. Pycha. Pozerstwo.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 5. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,286
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  2 Buław- umacnianie, szanse na awans, zawieranie transakcji, plan działania, randka, zdobywanie doświadczeń, dokonywanie wyborów.

  2 Buław (odwrócona) - niemiła niespodzianka, mylne decyzje, samotność, uczucie niepewności, ostrzeżenie przed zawieraniem kontraktów, niepokój.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 6. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  2 BUŁAW-
  poczucie wlasnej niepowtarzalnosci
  indywidualizm,talent,wiara w siebie,wyroznianie sie,
  niezaleznosc od wplywow innych

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  2 BUŁAW -ODWROCONA-
  klopoty w kontaktach zawodowych
  i prywatnych,brak samodzielnosci,
  mylne decyzje ,utrata checi do zycia,
  klopoty z potencja,
  niedobre wyniki badan lekarskich

 8. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Dwójka Kijów
  Małe arkana tarota dzielą się na Kije, Puchary, Miecze i Monety. Karty z "koloru" Kijów wiążą się z żywiołem Ognia (jak Baran, Lew i Strzelec w zodiaku). Mówią zatem o woli życia, woli działania, o entuzjazmie i nadmiarze energii. Tarotowe dwójki opowiadają z kolei o współdziałaniu, o stosunkach partnerskich. Stąd wynika przepis, jak rozumieć Dwójkę Kijów: oznacza ona stan, kiedy bardzo chcę coś zrobić, ale sam nie potrafię tego osiągnąć. Potrzebuję więc kogoś drugiego - tak, by nasz zapał, nasza wola działania uległa wzmocnieniu. W talii Sheridana-Douglasa na tej karcie wyobrażony jest człowiek pierwotny, który krzesze ogień przy pomocy dwóch drewienek. Ten rysunek dobrze wprowadza w sens tej karty: mówi ona o takim "ogniu", który powstaje przy współdziałaniu dwóch stron, dwóch osób.

  Dwójka kijów oznacza zwykle, że potrzebujemy kogoś, kto będzie nas energetycznie wzmacniał. Są przecież ludzie, przy których "chce się żyć", przy których myśli żywiej płyną, a przyszłość wydaje się stać otworem. Często kimś takim jest nasz ukochany, ale może też nim być przyjaciel, dobrany wspólnik, nauczyciel, duchowy mistrz. Niekoniecznie musi zjawić się przy nas osobiście, czasami wystarczy, gdy przemawia poprzez książkę. Gdy czujemy "rozgrzewający" i energetyzujący wpływ czyjejś osobowości, obecna jest wtedy energia Dwójki Kijów.  --------------------------------------------------------------------------------

  Dwójka Kijów czyli Szukasz Swego Dopełnienia
  Zbadamy, co znaczy karta Dwójka Kijów w kolejnych pozycjach rozkładu. Jakie są szczególne właściwości tego rozkładu, którym się posługujemy? --- Wykładamy karty z potasowanej talii; --- karty nie są odwracane do góry nogami; --- po wyłożeniu karty nr 1, 2, 3, 4, 6, 9, 10, 12 lub 13 możesz przerwać wykładanie, jeżeli uznasz, że akurat tyle kart ci wystarczy do odpowiedzi na pytanie. Każda kolejna karta ma swoje specjalne znaczenie.

  Pierwsza karta mówi o całokształcie sytuacji. W tej karcie zapisana jest najbardziej ogólna odpowiedź na pytanie klienta. Czasami zobaczenie tej karty wystarcza do tego, aby wiedzieć już wszystko - i wtedy następnych kart nie odkrywamy. Oto, co znaczy...

  ...Dwójka Kijów jako pierwsza karta rozkładu

  Potrzebujesz swojego dopełnienia! Dalej nie pójdziesz sam. Wewnętrznie dojrzałeś do tego, aby znaleźć kogoś, kto będzie dla ciebie partnerem, wspólnikiem, towarzyszem (a może mistrzem); albo też okoliczności, w których się znalazłeś, są takie, ze przed samotnymi indywidualistami dalsza droga jest zamknięta. Potrzebny jest ci ktoś, kto będzie dla ciebie inspiracją i wzmocnieniem twoich sił.

  Druga karta ostrzega: zapisane są w niej negatywne strony sytuacji.

  Dwójka Kijów jako druga

  Twoich słabym punktem są stosunki z kimś bliskim. Z pewną osobą wiążesz zbyt wielkie nadzieje; sądzisz, że ktoś załatwi ci sprawy, które są twoim zadaniem. Jesteś zbyt mało samodzielny, liczysz na czyjąś pomoc, wsparcie; na cudze pieniądze. Dwójka Kijów jako druga może też oznaczać nieszczęśliwe zakochanie, albo bycie pod przemożnym wpływem pewnego złego towarzystwa.

  Trzecia karta wzywa do działania - odpowiada na pytanie: co robić?.

  Dwójka Kijów jako trzecia karta

  Zdobądź względy, zaufanie, miłość - pozyskaj sobie współprace - osoby, którą zapewne znasz, albo o istnieniu której wiesz już dostatecznie wiele. Dalsza twoja droga prowadzi już razem z Tym Kimś.

  Czwarta karta ostrzega, co może się stać, jeżeli nic nie zrobisz, lub jeżeli zlekceważysz ostrzeżenia kart. Mówi też o złych wpływach z przeszłości.

  Dwójka Kijów jako czwarta

  W przeszłości nauczyłeś się korzystać z pomocy pewnej osoby, jechać na fali czyjegoś entuzjazmu, być prowadzonym przez kogoś. Czyżbyś chciał pozostać wiecznym nieodpowiedzialnym dzieckiem?

  Piąta karta mówi o partnerze (partnerach).

  Dwójka Kijów jako piąta

  Masz u swego boku kogoś o wielkiej energii, czyj entuzjazm jest dla ciebie zaraźliwy; kogoś, kto dodaje ci sił. Ta osoba jest teraz twoim naturalnym przewodnikiem i pomocnikiem.

  Szósta karta wskazuje bliską przyszłość.

  Dwójka Kijów jako szósta

  Obecna sytuacja rozwija się w kierunku zacieśnienia więzów z bliską ci osobą, która wpływa na ciebie energetyzująco i pozwala lepiej wykorzystać właściwe tobie zdolności.

  Siódma karta mówi o wydarzeniach, które przyjdą z zewnątrz i których się teraz nie spodziewasz.

  Dwójka Kijów jako siódma...

  ...oznacza spotkanie osoby, która wywrze na ciebie wielki wpływ, zmieni twoje obecne plany, twoje nastawienia do świata i do własnych zadań. (Dwójka Kijów w tej pozycji może oznaczać nagłe jak grom zakochanie.)

  Ósma karta mówi o rzeczach tak oczywistych, że nie bierzemy ich pod uwagę.

  Dwójka Kijów jako ósma

  W swoich planach nie bierzesz po uwagę, że twoja pomyślność i duchowa równowaga zależy od pewnej bliskiej ci osoby. Ona jest twoim źródłem psychicznego pokarmu.

  Dziewiąta karta mówi o tym, co mógłbyś lub chciałbyś osiągnąć, gdyby warunki były bardziej sprzyjające

  Dwójka Kijów dziewiąta

  Szansą dla ciebie jest stworzenie wraz z pewną osoba zgranego duetu, czy też twórczego zespołu.

  Dziesiąta karta mówi o tym, jaki jest ogólny, obiektywny, czy też: społeczny sens tego, o co pytam.

  Dwójka Kijów dziesiąta

  To, o co pytasz, dzieje się po to, aby twój związek z pewną osoba ujawnił wasze ukrytych możliwości, wasze twórcze talenty.

  Jedenasta karta mówi o straconych szansach.

  Dwójka Kijów jedenasta

  Mijasz się z kimś, kto mógłby być na twojej drodze twórczy i użyteczny.

  Dwunasta karta podaje dodatkowe informacje o przyszłości.

  Dwójka Kijów dwunasta

  Patrząc na cały rozkład kart jeszcze raz oceń związki z bliska osobą. Zapewne są one ważniejsze, więcej od nich zależy, niż to zostało powiedziane.

  Trzynasta karta (rzadko odkrywana!) mówi o następnym cyklu w życiu.

  Dwójka Kijów trzynasta

  A kiedy to minie... czeka cię związek z kimś kto poruszy wszystkie struny twojej duszy...

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  Iwone likes this.

 9. #9
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Czasami jest kartą wahań, rozterek. Jest koniecznością nauczenia się życia w zgodzie ze swoją drugą naturą. W rozkładach może oznaczać przymus moralny albo przymus fizyczny. Symbolizuje umacnianie, budowanie, zdobywanie, konieczność przemyślanego działania, przymus rozumienia własnych emocji oraz nauczenia się kierowania nimi, potrzebę odpoczynku, rozdarcie wewnętrzne, internowanie,, konieczność nauczenia się współpracy i życia w społeczeństwie. Czasem też daje nam informację, że wszystko co mogliśmy sami zrobić w danej sprawie to już zrobiliśmy i z uwagi na to, że "dwójki" są zazwyczaj towarzyskie to do dalszego działania potrzebujemy drugiej osoby inaczej nie ruszymy z miejsca

  WRÓŻBY - TAROT

 10. #10
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,286
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Osiągnąłeś sukces, ale nie dał Ci on takiego spełnienia, jakiego oczekiwałeś. Pieniądze i sława nie dają szczęścia. Ono mieszka w ludzkich sercach. Przyjrzyj się swojemu życiu. Nie zamykaj się w swoim świecie poglądów i przekonań. Otwórz się na wszystko, co nowe.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232