Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
Like Tree12Likes

Wątek: 4 Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 4 Buław
  Znaczenie karty 4 Buław:

  Pierwsze sukcesy, radość z ukończenia planów, świętowanie, impreza, uroczystość, ważne wydarzenie, urlop, czas na przyjemności i odpoczynek, zbieranie żniw ciężkiej pracy, nagroda, niespodzianka, która przyniesie radość, karta może wskazywać również na budowanie domu, romans, związek nieformalny.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:18 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  CZWÓRKA BUŁAW – DZIEŁO DOKONANE (SZCZĘŚLIWA KARTA TAROTA)

  Działanie: łatwość w uwalnianiu się z kłopotliwych sytuacji; budowanie czegoś w przyszłości przyniesie szczęście; optymizm; uwalnianie się od przeszłości (od tego co było).

  Praca: sukces materialny; radość z efektów własnej pracy; uwolnienie od ograniczeń zawodowych; podjęcie nowej pracy; pomyślne załatwienie spraw zawodowych; praca przynosząca satysfakcję pomyślna współpraca z innymi; ciężka praca, ale przynosząca konkretne rezultaty; praca fizyczna.

  Uczucia: romans; preferowanie wolnych związków lub małżeństwo z rozsądku; namiętność; harmonia i zgoda; życie bez konfliktów i odpowiedzialności ;miłe kontakty towarzyskie; radość; dom, w którym panuje harmonia;

  Różne: łatwość uwalniania się od niewygodnej sytuacji; optymizm ułatwiający dobre załatwienie spraw, do których się zbytnio nie przykładamy – nie trzeba robić niczego na siłę –samo może się udać, ułożyć.Ostrzeżenie! Nie spoczywać na laurach! Ogólnie karta wróży długie oczekiwanie na owoce wysiłków, ale zbiór zawsze jest udany. Może sugerować kupno ziemi lub domu.

  CZWÓRKA BUŁAW ODWRÓCONA

  Działanie: opóźnienie w realizacji planów spowodowane czynnikami zewnętrznymi; brak wiary we własne możliwości; brak opieki i pomocy ze strony innych; zbyt silne wpływy z przeszłości oddziaływujące na teraźniejszość; brak wdzięczności.

  Praca: nierealnie oceniana sytuacja zawodowa; utrata pracy; bezproduktywne działanie; konkurencja utrudniająca sukces zawodowy; niechęć do pracy.

  Uczucia: niezbyt miły w skutkach romans; narastające kłopoty i konflikty rodzinne; niepewne szczęście; utrata spokoju.

  Różne: ostrzeżenie przed liczeniem na szczęśliwy zbieg okoliczności! Wpływy karty odwróconej nie są bardzo silne, gdyż należy ona do szczęśliwych kart Tarota.

  Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"
  belsi likes this.

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  4 Pałki - harmonijna współpraca partnerska, przyjacielska, z otoczeniem. Twórcze budowanie wspólnie ustalonej przyszłości. Założenie związku, rodziny. Oświadczyny przyjęte. Pozytywnie rozwijający się związek miłosny. Współpraca, spółka przynosząca zyski. Zgoda, pokojowe współistnienie.

  Odwrócona: brak poparcia w otoczeniu dla zamanifestowanych potrzeb i planów osobistych, brak akceptacji, odrzucenie. Źle dobrany partner, albo wspólnik, rozpad związku miłosnego. Odrzucone oświadczyny, zerwanie, osamotnienie. Brak pomocy, wsparcia ze strony otoczenia.
  belsi likes this.

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Karta ta koreluje z Wieżą Boga Major Arkanów, lecz w przeciwieństwie do niej oznacza harmonię, pokój, budowanie czegoś, co w przyszłości przyniesie szczęście.
  Umowa za obopólną zgodą. Koniec trudności i strachu. Spokój, łagodność, radość. Dom, w którym panuje harmonia. Uwolnienie od tego, co było. Romans. Społeczne zaakceptowanie czyjejś postawy. Radość z efektów pracy.

  Odwrócona: Utrata spokoju. Niezbyt miły w skutkach romans. Niepełne szczęście. Utrata wewnętrznej radości. Brak opieki. Przeszłość oddziałuje na teraźniejszość i przyszłość. Narastające kłopoty i rodzinne konflikty.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 5. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  4 Buław- radość z efektów własnej pracy, nowa praca, pomyślne załatwienie spraw zawodowych, kupno ziemi lub nieruchomości.

  4 Buław (odwrócona) - lenistwo, brak wiary w siebie, utrata spokoju, brak pomocy ze strony innych, utrata pracy, nieuczciwa konkurencja.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 6. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  Hepatia (11-12-2011)

 7. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  4 BULAW-
  znaleznienie swojego miejsca na ziemi,
  zalozenie rodziny,
  optymizm,zabawa,harmonia,wspolpraca partnerska,
  tworcze budowanie przyszlosci,
  oswiadczyny,praca na czas okreslony

 8. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Czwórka Kijów
  Co można zrobić z czterema kijami - palami, słupami, kolumnami? Można zaznaczyć nimi kwadrat ziemi, uczynić z niego zamkniętą przestrzeń - i samemu zająć miejsce w środku... Cztery kije-słupy to zaczątek domu - a może królewskiego pałacu, namiotu wodza, świątyni?

  O tym wszystkim mówi Czwórka Kijów, karta tarota, której głęboki sens brzmi: znaleźć swoje właściwe i bezpieczne miejsce, i zająć w nim środkową pozycję.

  Liczba cztery jest od zawsze, we wszystkich kulturach, liczbą ziemi i ziemskiego porządku. Ludy pierwotne czciły Cztery Kierunki Świata. Domy, place zebrań i świątynie orientowano według czterech kierunków. Ten, kto wiedział, gdzie jest wschód, południe, zachód i północ, nie gubił się - czuł się w świecie bezpieczny. Dlatego czwórka jest też liczbą dojścia do celu, spełnienia - ale nie jest to jakieś spełnienie metafizyczne czy duchowe: sukces jaki kojarzy się z czwórką, jest sukcesem ziemskim.

  Aleister Crowley, którego śladami wędrujemy po krainie tarota, zatytułował te kartę Completion, co znaczy doprowadzenie do końca, spełnienie lub realizacja. Energia tej karty przypominała mu działanie Wenus w znaku Barana - choć ma ona w sobie również wiele ze znaku Lwa.

  Jeżeli te kartę wyciągamy podczas wróżby, zapowiada ona, że bliskie jest doprowadzenie do końca naszych planów i przedsięwzięć - że zbliżamy się do celu, a nasza kariera - do wymiernego szczytu. Kiedy przyświeca nam ta karta, umiemy cieszyć się życiem i naszymi osiągnięciami. Jesteśmy zadowoleni z miejsca, które zajmujemy na świecie - zarówno z miejsca zamieszkania, jak i z pozycji zawodowej i osobistej.

  Wpływ tej karty jest szczególnie korzystny, jeśli nasze wyniki zależą od innych ludzi, od jakichś pomocników i wykonawców - gdyż karta ta mówi, że ludzie będą nas słuchać i odgadywać nasze życzenia.

  Czwórka Kijów jest dobrą wróżbą na wszelkie stanowiska publiczne - tam, gdzie jest się wybieranym; oraz w karierze (na przykład) estradowej - kiedy ktoś jest na widoku, gdy wszyscy na niego patrzą.

  Czwórka Kijów symbolizuje także czas żniw, zbiorów, korzystania z darów losu.

  Ale w każdym spełnieniu jest trochę smutku. Ta sama karta mówi jednocześnie, że oto osiągamy dokładnie to, co było nam dane osiągnąć na obecnym etapie rozwoju. Kto zbliża się do szczytu, już wkrótce będzie mógł już tylko schodzić w dół...

  Jeżeli ktoś stoi dopiero w punkcie startowym, to Czwórka Kijów wcale nie jest najlepszą wróżbą... Kto myśli o przyszłości, nie będzie zadowolony, gdy ta karta każe mu zaledwie cieszyć się tym, co już ma.  --------------------------------------------------------------------------------

  Czwórka Kijów czyli Bliskie już Spełnienie, Żniwa i Zaszczyty
  Małe arkana tarota (czyli karty numerowane) wcale nie są urządzone tak, że im wyższy numer, tym większe osiągnięcia. Dwójki mówią o współpracy i łączeniu się w pary. Trójki mówią o własnym wyruszeniu do celu. I już czwórki opowiadają o osiąganiu celu, o tym, że sukces bliski. Następne zaś karty, piątki, będą wskazywać na zamęt i konflikty. Czwórka Kijów mówi o tym, że dzięki własnym zasługom i zgodnie z własną wola zbliżamy się do momentu, który można uznać za sukces.

  Czwórka Kijów jako karta pierwsza: ogólny obraz sytuacji

  To, czego chciałeś, czego życzyła sobie twoja wola, jest już bliskie realizacji. Widoczny jest stan rzeczy, do którego świadomie dążyłeś. Bliskie jest już spełnienie, czas żniw i sławy.

  Jako druga karta: ostrzeżenie

  Jesteś w centrum uwagi, stoisz na świeczniku - ale tym bardziej są widoczne twoje wady i ograniczenia. Spocząłeś na laurach! To się nazywa pycha i próżność.

  Karta trzecia: jak postąpić

  W zasadzie swój cel osiągnąłeś; albo bardzo niewiele ci do niego brakuje. Teraz ważne są miłe pozory: ogłoszenie tego innym, zrobienie szumu koło własnej osoby. Ważne jest, aby nacieszyć się sukcesem.

  Karta czwarta: wpływ (i obciążenia) z przeszłości

  Jesteś w położeniu kogoś, kto już kiedyś wiele osiągnął i wiele miał, i dawniejsze sukcesy nie pozwalają ci się cieszyć obecnymi, skromniejszymi dokonaniami. (...Masz przewrócone w głowie.)

  Karta piąta: partnerzy i towarzysze

  Masz do czynienia z ludźmi sukcesu (z ludźmi przyzwyczajonymi do sukcesów). Od pozostałych kart zależy, czy ten fakt będzie ci pomocny, czy niekorzystny.

  Karta szósta: zbliżający się wynik

  Jesteś na najlepszej drodze do sukcesu! (Ale będzie to sukces bardziej w oczach innych, niż dla ciebie, w skrytości ducha.)

  Karta siódma: to, czego się nie spodziewasz

  Nie przewidziane ułatwienia, pomoc wysoko postawionych osób. Los bardzo chce, abyś jak najszybciej doprowadził do końca swoje przedsięwzięcia.

  Karta ósma: rzeczy oczywiste, z którymi jednakże trzeba się liczyć

  Twój sukces nikogo nie zdziwi i nie wywoła odzewu. ("Zrobiłeś dyplom? A mi się wydawało, że już od dawna jesteś magistrem.")

  Karta dziewiąta: osiągnięcia nad którymi warto popracować

  Bardzo poważnie potraktuj zadanie: Jak osiągnąć satysfakcję z tego, co się dokonało?

  Karta dziesiąta: co z tego będą mieli inni

  Dopuścisz do swojego sukcesu szeroką publiczność. Nadasz rozgłos swoim dokonaniom.

  Karta jedenasta: rzeczy nie udane

  Smutek spełnionych marzeń...

  Karta dwunasta: dodatkowe wskazówki co do przyszłości

  Znajdź w rozkładzie kart dodatkowe dane o tym, że przedsięwzięcie się uda i dojdzie do celu zgodnie z wolą pytającego.

  Karta trzynasta: co potem?

  Pozostanie nie zaspokojona żądza sukcesu.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 9. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  yanna (21-01-2010)

 10. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To człowiek, który stworzył sobie enklawę własnego szczęścia. Aby być wolnym, ale nie samotnym, potrzebne mu jest poczucie bezpieczeństwa i dach nad głową. Potrzebuje partnera na tym etapie, który będzie wiernie patrzył mu w oczy i przytakiwał, w związku z tym należy nauczyć się akceptować partnera, skonfrontować własne myśli z poglądami innych a tym samym znaleźć sobie miejsce w społeczeństwie. Karta ta może oznaczać małżeństwo z rozsądku oparte na porozumieniu intelektualnym, konieczność zastanowienia się przed następnym krokiem, stabilizację uczuciową z dużą dozą nudności, korzystne transakcje związane z nieruchomościami. W sensie negatywny zatrzymanie się w miejscu stworzenie sobie miejsca, które tak naprawdę nas ogranicza.


  WRÓŻBY - TAROT

 11. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Okres trudności za Tobą. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, krótki wyjazd, jakąś zabawę. Spójrz na życie radośniej. Może otrzymasz informację lub zaproszenie na ślub, majówkę, bal! Nie odmawiaj! Potrzebujesz teraz ciepła, przyjaźni, miłości. Rozejrzyj się dookoła, ktoś się Tobą interesuje? Związek partnerski, ale nieformalny na razie.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 12. #10
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  417
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 229 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  4 Pałeczek - Spokój i cisza w domowym stadle, które dzielisz ze swoim partnerem i gdzie oboje możecie wzmacniać swoje siły twórcze;
  Chcesz mieć piękną pogodną atmosferę w miejscu zamieszkania;
  Umacniacie stary lub kupujecie nowy dom, w którym będziecie razem szczęśliwi i który możecie dzielić z innymi;
  Bezpieczeństwo i stabilizacja, jako uboczne produkty waszego ognistego związku;
  Jego dbałość o ciebie przybliża cię do własnego, prawdziwego ja bardziej niż wtedy, gdy byłaś sama;
  Zadowolenie z tego, co się między wami dzieje; cieszy cię wasze wspólne życie;
  Wiesz, co sprawia, że Jesteś szczęśliwa; czujesz, iż wreszcie dotarłaś do prawdziwego prze-znaczenia w miłości; masz prawo do radości I szczęścia; jesteś tą osobą, która wycisza l uspokaja wasz związek zręcznie żonglując argumentami; dobrze się czujesz z mężczyzną.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
  belsi likes this.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355