Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
Like Tree13Likes

Wątek: 4 Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 4 Buław
  Znaczenie karty 4 Buław:

  Pierwsze sukcesy, radość z ukończenia planów, świętowanie, impreza, uroczystość, ważne wydarzenie, urlop, czas na przyjemności i odpoczynek, zbieranie żniw ciężkiej pracy, nagroda, niespodzianka, która przyniesie radość, karta może wskazywać również na budowanie domu, romans, związek nieformalny.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  CZWÓRKA BUŁAW – DZIEŁO DOKONANE (SZCZĘŚLIWA KARTA TAROTA)

  Działanie: łatwość w uwalnianiu się z kłopotliwych sytuacji; budowanie czegoś w przyszłości przyniesie szczęście; optymizm; uwalnianie się od przeszłości (od tego co było).

  Praca: sukces materialny; radość z efektów własnej pracy; uwolnienie od ograniczeń zawodowych; podjęcie nowej pracy; pomyślne załatwienie spraw zawodowych; praca przynosząca satysfakcję pomyślna współpraca z innymi; ciężka praca, ale przynosząca konkretne rezultaty; praca fizyczna.

  Uczucia: romans; preferowanie wolnych związków lub małżeństwo z rozsądku; namiętność; harmonia i zgoda; życie bez konfliktów i odpowiedzialności ;miłe kontakty towarzyskie; radość; dom, w którym panuje harmonia;

  Różne: łatwość uwalniania się od niewygodnej sytuacji; optymizm ułatwiający dobre załatwienie spraw, do których się zbytnio nie przykładamy – nie trzeba robić niczego na siłę –samo może się udać, ułożyć.Ostrzeżenie! Nie spoczywać na laurach! Ogólnie karta wróży długie oczekiwanie na owoce wysiłków, ale zbiór zawsze jest udany. Może sugerować kupno ziemi lub domu.

  CZWÓRKA BUŁAW ODWRÓCONA

  Działanie: opóźnienie w realizacji planów spowodowane czynnikami zewnętrznymi; brak wiary we własne możliwości; brak opieki i pomocy ze strony innych; zbyt silne wpływy z przeszłości oddziaływujące na teraźniejszość; brak wdzięczności.

  Praca: nierealnie oceniana sytuacja zawodowa; utrata pracy; bezproduktywne działanie; konkurencja utrudniająca sukces zawodowy; niechęć do pracy.

  Uczucia: niezbyt miły w skutkach romans; narastające kłopoty i konflikty rodzinne; niepewne szczęście; utrata spokoju.

  Różne: ostrzeżenie przed liczeniem na szczęśliwy zbieg okoliczności! Wpływy karty odwróconej nie są bardzo silne, gdyż należy ona do szczęśliwych kart Tarota.

  Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

  4 Pałki - harmonijna współpraca partnerska, przyjacielska, z otoczeniem. Twórcze budowanie wspólnie ustalonej przyszłości. Założenie związku, rodziny. Oświadczyny przyjęte. Pozytywnie rozwijający się związek miłosny. Współpraca, spółka przynosząca zyski. Zgoda, pokojowe współistnienie.

  Odwrócona: brak poparcia w otoczeniu dla zamanifestowanych potrzeb i planów osobistych, brak akceptacji, odrzucenie. Źle dobrany partner, albo wspólnik, rozpad związku miłosnego. Odrzucone oświadczyny, zerwanie, osamotnienie. Brak pomocy, wsparcia ze strony otoczenia.

  Karta ta koreluje z Wieżą Boga Major Arkanów, lecz w przeciwieństwie do niej oznacza harmonię, pokój, budowanie czegoś, co w przyszłości przyniesie szczęście.
  Umowa za obopólną zgodą. Koniec trudności i strachu. Spokój, łagodność, radość. Dom, w którym panuje harmonia. Uwolnienie od tego, co było. Romans. Społeczne zaakceptowanie czyjejś postawy. Radość z efektów pracy.

  Odwrócona: Utrata spokoju. Niezbyt miły w skutkach romans. Niepełne szczęście. Utrata wewnętrznej radości. Brak opieki. Przeszłość oddziałuje na teraźniejszość i przyszłość. Narastające kłopoty i rodzinne konflikty.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:42

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  4 Buław- radość z efektów własnej pracy, nowa praca, pomyślne załatwienie spraw zawodowych, kupno ziemi lub nieruchomości.

  4 Buław (odwrócona) - lenistwo, brak wiary w siebie, utrata spokoju, brak pomocy ze strony innych, utrata pracy, nieuczciwa konkurencja.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Okres trudności za Tobą. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, krótki wyjazd, jakąś zabawę. Spójrz na życie radośniej. Może otrzymasz informację lub zaproszenie na ślub, majówkę, bal! Nie odmawiaj! Potrzebujesz teraz ciepła, przyjaźni, miłości. Rozejrzyj się dookoła, ktoś się Tobą interesuje? Związek partnerski, ale nieformalny na razie.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:42

 3. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  Hepatia (11-12-2011)

 4. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  4 BULAW-
  znaleznienie swojego miejsca na ziemi,
  zalozenie rodziny,
  optymizm,zabawa,harmonia,wspolpraca partnerska,
  tworcze budowanie przyszlosci,
  oswiadczyny,praca na czas okreslony

  Czwórka Kijów
  Co można zrobić z czterema kijami - palami, słupami, kolumnami? Można zaznaczyć nimi kwadrat ziemi, uczynić z niego zamkniętą przestrzeń - i samemu zająć miejsce w środku... Cztery kije-słupy to zaczątek domu - a może królewskiego pałacu, namiotu wodza, świątyni?

  O tym wszystkim mówi Czwórka Kijów, karta tarota, której głęboki sens brzmi: znaleźć swoje właściwe i bezpieczne miejsce, i zająć w nim środkową pozycję.

  Liczba cztery jest od zawsze, we wszystkich kulturach, liczbą ziemi i ziemskiego porządku. Ludy pierwotne czciły Cztery Kierunki Świata. Domy, place zebrań i świątynie orientowano według czterech kierunków. Ten, kto wiedział, gdzie jest wschód, południe, zachód i północ, nie gubił się - czuł się w świecie bezpieczny. Dlatego czwórka jest też liczbą dojścia do celu, spełnienia - ale nie jest to jakieś spełnienie metafizyczne czy duchowe: sukces jaki kojarzy się z czwórką, jest sukcesem ziemskim.

  Aleister Crowley, którego śladami wędrujemy po krainie tarota, zatytułował te kartę Completion, co znaczy doprowadzenie do końca, spełnienie lub realizacja. Energia tej karty przypominała mu działanie Wenus w znaku Barana - choć ma ona w sobie również wiele ze znaku Lwa.

  Jeżeli te kartę wyciągamy podczas wróżby, zapowiada ona, że bliskie jest doprowadzenie do końca naszych planów i przedsięwzięć - że zbliżamy się do celu, a nasza kariera - do wymiernego szczytu. Kiedy przyświeca nam ta karta, umiemy cieszyć się życiem i naszymi osiągnięciami. Jesteśmy zadowoleni z miejsca, które zajmujemy na świecie - zarówno z miejsca zamieszkania, jak i z pozycji zawodowej i osobistej.

  Wpływ tej karty jest szczególnie korzystny, jeśli nasze wyniki zależą od innych ludzi, od jakichś pomocników i wykonawców - gdyż karta ta mówi, że ludzie będą nas słuchać i odgadywać nasze życzenia.

  Czwórka Kijów jest dobrą wróżbą na wszelkie stanowiska publiczne - tam, gdzie jest się wybieranym; oraz w karierze (na przykład) estradowej - kiedy ktoś jest na widoku, gdy wszyscy na niego patrzą.

  Czwórka Kijów symbolizuje także czas żniw, zbiorów, korzystania z darów losu.

  Ale w każdym spełnieniu jest trochę smutku. Ta sama karta mówi jednocześnie, że oto osiągamy dokładnie to, co było nam dane osiągnąć na obecnym etapie rozwoju. Kto zbliża się do szczytu, już wkrótce będzie mógł już tylko schodzić w dół...

  Jeżeli ktoś stoi dopiero w punkcie startowym, to Czwórka Kijów wcale nie jest najlepszą wróżbą... Kto myśli o przyszłości, nie będzie zadowolony, gdy ta karta każe mu zaledwie cieszyć się tym, co już ma.  --------------------------------------------------------------------------------

  Czwórka Kijów czyli Bliskie już Spełnienie, Żniwa i Zaszczyty
  Małe arkana tarota (czyli karty numerowane) wcale nie są urządzone tak, że im wyższy numer, tym większe osiągnięcia. Dwójki mówią o współpracy i łączeniu się w pary. Trójki mówią o własnym wyruszeniu do celu. I już czwórki opowiadają o osiąganiu celu, o tym, że sukces bliski. Następne zaś karty, piątki, będą wskazywać na zamęt i konflikty. Czwórka Kijów mówi o tym, że dzięki własnym zasługom i zgodnie z własną wola zbliżamy się do momentu, który można uznać za sukces.

  Czwórka Kijów jako karta pierwsza: ogólny obraz sytuacji

  To, czego chciałeś, czego życzyła sobie twoja wola, jest już bliskie realizacji. Widoczny jest stan rzeczy, do którego świadomie dążyłeś. Bliskie jest już spełnienie, czas żniw i sławy.

  Jako druga karta: ostrzeżenie

  Jesteś w centrum uwagi, stoisz na świeczniku - ale tym bardziej są widoczne twoje wady i ograniczenia. Spocząłeś na laurach! To się nazywa pycha i próżność.

  Karta trzecia: jak postąpić

  W zasadzie swój cel osiągnąłeś; albo bardzo niewiele ci do niego brakuje. Teraz ważne są miłe pozory: ogłoszenie tego innym, zrobienie szumu koło własnej osoby. Ważne jest, aby nacieszyć się sukcesem.

  Karta czwarta: wpływ (i obciążenia) z przeszłości

  Jesteś w położeniu kogoś, kto już kiedyś wiele osiągnął i wiele miał, i dawniejsze sukcesy nie pozwalają ci się cieszyć obecnymi, skromniejszymi dokonaniami. (...Masz przewrócone w głowie.)

  Karta piąta: partnerzy i towarzysze

  Masz do czynienia z ludźmi sukcesu (z ludźmi przyzwyczajonymi do sukcesów). Od pozostałych kart zależy, czy ten fakt będzie ci pomocny, czy niekorzystny.

  Karta szósta: zbliżający się wynik

  Jesteś na najlepszej drodze do sukcesu! (Ale będzie to sukces bardziej w oczach innych, niż dla ciebie, w skrytości ducha.)

  Karta siódma: to, czego się nie spodziewasz

  Nie przewidziane ułatwienia, pomoc wysoko postawionych osób. Los bardzo chce, abyś jak najszybciej doprowadził do końca swoje przedsięwzięcia.

  Karta ósma: rzeczy oczywiste, z którymi jednakże trzeba się liczyć

  Twój sukces nikogo nie zdziwi i nie wywoła odzewu. ("Zrobiłeś dyplom? A mi się wydawało, że już od dawna jesteś magistrem.")

  Karta dziewiąta: osiągnięcia nad którymi warto popracować

  Bardzo poważnie potraktuj zadanie: Jak osiągnąć satysfakcję z tego, co się dokonało?

  Karta dziesiąta: co z tego będą mieli inni

  Dopuścisz do swojego sukcesu szeroką publiczność. Nadasz rozgłos swoim dokonaniom.

  Karta jedenasta: rzeczy nie udane

  Smutek spełnionych marzeń...

  Karta dwunasta: dodatkowe wskazówki co do przyszłości

  Znajdź w rozkładzie kart dodatkowe dane o tym, że przedsięwzięcie się uda i dojdzie do celu zgodnie z wolą pytającego.

  Karta trzynasta: co potem?

  Pozostanie nie zaspokojona żądza sukcesu.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To człowiek, który stworzył sobie enklawę własnego szczęścia. Aby być wolnym, ale nie samotnym, potrzebne mu jest poczucie bezpieczeństwa i dach nad głową. Potrzebuje partnera na tym etapie, który będzie wiernie patrzył mu w oczy i przytakiwał, w związku z tym należy nauczyć się akceptować partnera, skonfrontować własne myśli z poglądami innych a tym samym znaleźć sobie miejsce w społeczeństwie. Karta ta może oznaczać małżeństwo z rozsądku oparte na porozumieniu intelektualnym, konieczność zastanowienia się przed następnym krokiem, stabilizację uczuciową z dużą dozą nudności, korzystne transakcje związane z nieruchomościami. W sensie negatywny zatrzymanie się w miejscu stworzenie sobie miejsca, które tak naprawdę nas ogranicza.


  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:42

 5. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  4 Pałeczek - Spokój i cisza w domowym stadle, które dzielisz ze swoim partnerem i gdzie oboje możecie wzmacniać swoje siły twórcze;
  Chcesz mieć piękną pogodną atmosferę w miejscu zamieszkania;
  Umacniacie stary lub kupujecie nowy dom, w którym będziecie razem szczęśliwi i który możecie dzielić z innymi;
  Bezpieczeństwo i stabilizacja, jako uboczne produkty waszego ognistego związku;
  Jego dbałość o ciebie przybliża cię do własnego, prawdziwego ja bardziej niż wtedy, gdy byłaś sama;
  Zadowolenie z tego, co się między wami dzieje; cieszy cię wasze wspólne życie;
  Wiesz, co sprawia, że Jesteś szczęśliwa; czujesz, iż wreszcie dotarłaś do prawdziwego prze-znaczenia w miłości; masz prawo do radości I szczęścia; jesteś tą osobą, która wycisza l uspokaja wasz związek zręcznie żonglując argumentami; dobrze się czujesz z mężczyzną.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
  belsi likes this.

 6. #5
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  4 buław

  Jako karta dnia:
  Dziś powinieneś otworzyć sie na innych ludzi. Nie obawiaj się, że ktoś Ci może wbić nóż w plecy. Nie zwlekaj, by zrobić pierwszy krok w kontaktach interpersonalnych. Zobaczysz, jak bardzo serdecznie przywitają Cię inni. Może to być także dobra okazja do flirtów. Delektuj sie tym dniem, pozbądź się czarnych myśli i obdarz ukochaną osobę bukietem kwiatów. Nie powinieneś dłużej odwlekać nieprzyjemnych spraw, na przykład trudnej rozmowy telefonicznej, ponieważ dziś z sukcesem załatwisz wszystko. Nikt nie oprze się Twojemu urokowi.

  Jako dobra rada: Otwórz się na innych ludzi i nowe idee. Zbliż się do nich, a powitają Cię serdecznie.

  Jako ostrzeżenie: Uprzejmość nie może być pozorna.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 7. #6

  Dołączył
  04-10-2009
  Posty
  8
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  4 Buław – Świętowanie i radość z tego co się robi . Pomyślność w dalszej drodze , w interesach które się zaczęło . Pomyślny początek uwieńczony sukcesem . Zadowolenie z sukcesów wypracowanych uczciwą pracą . Zasłużony wypoczynek , wyjazd , na wakacje weekend . Może również oznaczać wesele , zabawę uroczystość i wesołość .

 8. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Domyślnie

  Otwarcie Radość
  Karta ta przynosi czas radości i odpoczynku wraz z przyjaciółmi. Często ukazuje spotkania w
  plenerze takie jak piknik grillowanie, majówka. To pomyślny czas – czas świętowania.
  Jesteśmy otwarci, wychodzimy do ludzi gdyż czujemy się na tyle bezpieczni. Uczestniczymy
  w życiu innych. To karta spotkań, powitań, towarzyskości, rozrywki, przyjemności.
  Opuszczenie naszych kryjówek i wyjście na poszukiwanie nowych bodźców i nowych pasji.
  Odnosi się także do naszej psychiki – uwolnienie się od uprzedzeń, doświadczeń.
  W życiu zawodowym oznacza, że nasz rozwój przyniósł nam zadowolenie i spełnienie. Plan
  został wykonany teraz możemy cieszyć się wspólnie z innymi z sukcesu. Jest ot także karta
  mówiąca o mozliwości pójścia dalej, gdyż czujemy się już na tyle pewnie, ze będziemy
  chcieli bez obaw ruszyć w nieznane..
  W związkach karta mówi o tworzeniu związku nieformalnego, luźnego. Mówi ze czujemy się
  bezpiecznie i pewnie. Jesteśmy tez otwarci na nowe znajomości. Jest otwarcie radość, miłość
  i bezpieczeństwo, także materialne.

  ::

  Pierwsze sukcesy, radość z ukończenia planów, świętowanie, impreza, uroczystość, ważne wydarzenie, urlop, czas na przyjemności i odpoczynek, zbieranie żniw ciężkiej pracy, nagroda, niespodzianka, która przyniesie radość, karta może wskazywać również na budowanie domu, romans, związek nieformalny.

  Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:43

 9. #8
  agnieszka007
  Guest

  Domyślnie

  BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;
  Okres trudności za Tobą.Teraz czas na zasłużony odpoczynek,krótki wyjazd,jakąś zabawę.Spójrz na życie radośniej.Może otrzymasz informację lub zaproszenie na ślub,majówkę,bal!Nie odmawiaj!Potrzebujesz teraz ciepła,przyjaźni miłości.Rozejrzyj się dookoła,ktoś się Tobą interesuje?Związek partnerski,ale nieformalny na razie.

  źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

  CZWÓRKA BUŁAW
  Zapowiada nowy związek,rodzinę,przeprowadzkę,zmianę miejsca,wyjazd do innego miasta.Wskazuje na odnalezienie harmonii,szczęścia lub swojego miejsca na ziemi,sukces,wakacje,wypoczynek,zabawę.
  Minusem tej karty są plany,których ktoś nie umie zrealizować,oraz życie teraźniejszością.

  źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 17:43

 10. Użytkownicy którzy podziękowali agnieszka007 za ten post:


 11. #9
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Czwórka Różdżek – ZWIEŃCZENIE

  Kompromis umowa, finalizacja.

  Zakończenie prac nad czymś, co wymagało wiele trudu i wysiłku. Odpoczynek po pracy, delikatność, bystrość, piękno, wesołość, osiągnięcie sukcesu. Umiejętność rozumowania, wnioski wyciągane ze zgromadzonej wiedzy. Brak przygotowania, nierzetelność i niestałość spowodowane nadmiernym niepokojem i pośpiechem w działaniu. Piękne maniery, ale czasem nieczyste intencje.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 12. #10
  Awatar Ewitta
  Dołączył
  16-11-2012
  Posty
  75
  Podziękował/a
  31
  Podziękowano 40 razy
  Siła reputacji
  13293

  Domyślnie

  Zazwyczaj pokazuje mi po prostu DOM. Domowe zacisze, życie rodzinne itd.
  Bethany likes this.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230