Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
Like Tree36Likes

Wątek: 8 Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 8 Buław
  Znaczenie karty 8 Buław:

  Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje. Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:28 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  ÓSEMKA BUŁAW – BYSTROŚĆ

  Działanie: przypływ energii; chwytanie nadarzających się okazji; aktywność; przyspieszenie we wszystkich dziedzinach; koniec zastoju; dogodny czas na podjęcie inicjatywy.

  Praca: dynamiczny rozwój; czas zbierania plonów z rozpoczętych wcześniej działań; inwestycje; uzyskanie konkretnego kredytu; zajęcie eksponowanego stanowiska; zdobycie władzy; sukces polityczny; praca w bankowości; udzielenie pomocy materialnej lub gratyfikacja finansowa; dogodny czas na podjęcie inicjatywy, koniec zastoju.

  Uczucia: pojawienie się nowego obiektu uczuć; nagła miłość; zawarcie nowej znajomości lub przypadkowe spotkanie; podniecenie erotyczne.

  Różne: nagłe i niespodziewane wiadomości – spotkanie, list, telefon – zapraszające do wzięcia udziału w jakimś przedsięwzięciu; splot korzystnych wypadków.
  Rada: należy działać szybko!

  ÓSEMKA BUŁAW ODWRÓCONA

  Działanie: stagnacja; brak dynamiki w działaniach; brak mobilizacji do działania; bierne wyczekiwanie na zmianę; zawieszenie w próżni; uczucie błędnego koła; brak energii.

  Praca: zahamowanie lub utrata źródła dochodów; zazdrość w pracy; nieporozumienia lub trudności w pracy; nieuczciwa konkurencja; nadmierne zobowiązania finansowe; problemy prawne; zyski na skutek nieuczciwych działań.

  Uczucia: bierne wyczekiwanie na zmianę; zazdrość; brak miłości; uczucia rodzące się powoli, z oporami; nieporozumienia w domu.
  Różne: problemy zdrowotne.
  Ostrzeżenie! Niekonsekwencja prowadzi do porażki; ostrzeżenie przed krzywdą fizyczną w miejscu zamieszkania.

  Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  8 Pałek - wir energii nowych sytuacji wprawia w oszołomienie. Nagłe, porywające zdarzenie "burzy krew", "podnosi ciśnienie". Wstrząs, stres, trema, konieczność sprostania nawałowi zdarzeń. Niespodzianka. Zakochanie od pierwszego wejrzenia, fala emocji. Prędkie, nieprzemyślane działanie. Liczne, niespodziewane zwroty akcji. Brak nudy, natłok nowych bodźców.

  Odwrócona: nuda, stagnacja życiowa, przeszkody nie do pokonania stawiane przez innych, brak zapału, chęci do działania. Zastój w związkach z ludźmi, w interesach.

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Natłok zdarzeń. Oszałamiająca miłość. Zadurzenie. Zakochanie. Ruch, szybkość. Zbyt gwałtowne działanie. Dynamizm sytuacji. Przytłoczenie zdarzeniami. Przedziwny splot wypadków. Czas wypełniony najrozmaitszymi przygodami przyprawiający o „zawrót głowy".

  Odwrócona: Stagnacja. Niemożność przekonania oponentów. Zwolnione tempo życia. Brak miłości. Uczucia rodzące się powoli, z oporami.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 5. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  8 Buław- zbieranie plonów z wcześniejszych działań, eksponowane stanowisko, sukces polityczny, satysfakcja, czynny wypoczynek, działanie zgodne z etyką.

  8 Buław (odwrócona) - zazdrość zawodowa, niecierpliwość, skąpstwo, niemożność przekonania oponentów, brak dynamiki w działaniach, bierne wyczekiwanie.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 6. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  8 BUŁAW- karta dobrych wiadomosci,
  karta dzialan,nieustajcego ruchu,
  natlok informacji i wydarzen,
  urzeczywistnienie zamiarow

  8 bulaw-odwrocona-
  nieporozumienie w pracy
  czeto opate na zawisci,
  stagnacja,brak realizmu,
  nierealne plany podrozy,
  klotnie malzenskie,
  problemy prawne,
  leniwy spobob zycia,
  konkurencja
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:29

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Osiem Kijów czyli pociągnij innych za sobą
  Dynamiczna i niepokorna energia ósemek połączona z mocami żywiołu Ognia wcielonymi w Kije, daje w wyniku wielką siłę, którą Crowley nazwał mianem Lotności lub Bystrości, i porównał do działania Merkurego w znaku Strzelca. I rzeczywiście, ze znakiem Strzelca ta karta ma wiele wspólnego. Zarówno Waite, jak i Sheridan na swoich rysunkach przedstawili po prostu osiem lecących strzał (u Waite'a są to ledwo obrobione gałązki z liśćmi). Crowley za główny sens tej karty uważał torowanie drogi i umożliwianie łączności.

  I tak właśnie należy ją rozumieć. Ósemka Kijów to karta wędrówek, podróży, a przede wszystkim karta przewodników - tych, którzy prowadzą innych za sobą.

  Jeżeli gdzieś dzieje się tak, że powstaje nowa droga, nowy kanał przerzutowy, nowa sieć kontaktów; kiedy staje się możliwe wędrowanie nowymi szlakami i nowe kraje otwierają się dla podróżnych, to znak, że w miejscu tym pracuje ten rodzaj energii, który wcielony jest w Ósemkę Kijów.

  Karta ta ma sens ogromnie pozytywny: jest przeciwieństwem zastoju, jest oznaką ruchu, przełamywania przeszkód i budowania dróg na skróty. Ale też niesie ze sobą wyzwania, na które nie każdy i nie zawsze jest gotowy. Nakazuje mianowicie nie przejmować się sobą i własnymi słabościami, każe porzucić wygodne miejsca, w którym się spoczęło; godzić sie na niewygody i niespodzianki, które zawsze łączą się z podróżowaniem.

  Ale jeżeli w odpowiedzi na pewne pytanie wychodzi ta karta, znaczy to, iż pytający jest w stanie nie tylko sam wyruszyć w drogę, ale może też skutecznie pociągnąć innych za sobą.

  Ósemka Kijów oznacza zawsze, że życie zaczyna być fascynujące i pełne entuzjazmu. A jeżeli przed czymś ostrzega, to tylko przed tym, że sukces może przyjść za szybko, i po wielkim zrywie pozostaniemy wypaleni, z pustymi rękami.  --------------------------------------------------------------------------------

  Ósemka Kijów czyli karta przewodników
  Aleister Crowley za podstawowy sens tej karty uważał torowanie drogi, otwieranie "kanałów łączności". Ósemka Kijów to karta, która patronuje przewodnikom, czyli tym, którzy prowadzą innych i umożliwiają ruch i podróże. Jeżeli odpowiedzią na pewne pytanie jest ta karta, oznacza ona, że coś się ruszyło, i teraz pewna drogą popłyną wiadomości, idee, inspiracje, ludzie - lub pieniądze.

  Ósemka Kijów jako karta pierwsza i najważniejsza

  Po okresie zastoju zaczyna się ruch. Sprawy dotąd będące bez związku zostaną logicznie połączone w pewna całość. Pojawiają się nowe kontakty, nowe linie, można podróżować w pewnych kierunkach, dotąd niedostępnych, albo wymieniać w tych kierunkach informację. Masz do czynienia z takimi sprawami, jak podróże, prowadzenie innych, pomaganie komuś w przejściu przez pewien trudny próg. Zyskasz doradców i przewodników.

  Ósemka Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca

  Grozi ci słomiany zapał, puszczenie pary w gwizdek, branie się za zbyt wiele rzeczy naraz. Uważaj, czy przedsięwzięcia, które teraz zaczynasz, na pewno są twoja sprawą, czy raczej wikłasz się w sprawy, z którymi ci będzie nie po drodze. Podróż, w którą wyruszasz, może zaprowadzić cię nie tam, gdzie chcesz. Unikaj dróg na skróty.

  Jako trzecia karta, zawierająca instrukcje, co robić

  Co robić? Wyruszyć w podróż. Znaleźć nowych partnerów, wspólników, doradców - którzy już gdzieś niedaleko na ciebie czekają. Najlepsze są rozwiązania proste i szybkie. Nie zastanawiaj się zbyt długo.

  Jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości

  Masz nawyk unikania problemów przez uciekanie, przez zmianę miejsca pobytu lub ludzi, z którymi się kontaktujesz. Karty czują za tobą jakiś bagaż spraw zaczętych i nie doprowadzonych do końca.

  Jako karta piąta: twoi partnerzy

  Blisko ciebie jest ktoś, kto jest przewodnikiem w pełnym znaczeniu tego słowa, kto może cię poprowadzić po nowych drogach.

  Jako karta szósta: cel, ku któremu się zbliżasz

  Zbliża się podróż. Poprowadzisz innych jako przewodnik. Przetrzesz nowe szlaki.

  Jako karta siódma: niespodzianki

  Otworzy się możliwość podróży w pewnym kierunku lub komunikowania się z nowym kręgiem ludzi i spraw, i to poważnie zmieni (zaburzy) twoje dotychczasowe plany.

  Karta ósma: to, czego nie zmienisz

  Nie zmienisz tego, że pewna grupa ludzi idzie za tobą i liczy na ciebie.

  Karta dziewiąta: mistrzostwo

  Masz możność osiągnąć mistrzostwo w prowadzeniu innych pewna drogą.

  Karta dziesiąta: pożytek dla innych

  Pozostanie, jako trwały dorobek, przetarcie pewnego szlaku.

  Karta jedenasta: to, co się nie uda

  Pozostanie stan prowizorki i bylejakości.

  Karta dwunasta: rzut oka na całość rozkładu

  Zwróć uwagę na wszystko, co mówi o ruchu, prowadzeniu innych i przecieraniu nowych szlaków.

  Karta trzynasta: odległa przyszłość

  Podróże, przecieranie nowych szlaków, służenie innym za przewodnika - to cię jeszcze czeka, ale nie teraz. (Z czego można wnioskować, ze w tych sprawach zapanuje długi zastój.)

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 8. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Daria_Hexe (30-04-2015)

 9. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Ta karta to symbol twórczego natchnienia, nauki, podróży ku wyżynom, pojętności. Połączenie ducha (postawa medytacyjna) z ziemskim materializmem to górnolotne pomysły, połączenie realności życia z fantazją twórczą. Przenikanie się dwóch biegunów daje władzę, moc, talent organizacyjny, szybkie podejmowanie decyzji, zmysł do interesów. Karta zwraca uwagę czasem też na to, że człowiek znalazł się w centrum wydarzeń, które które szybko po sobie postępują i musi je wszystkie wykorzystać co sprawia, że jest trochę tym oszołomiony. Górnolotne cele będą zrealizowane dzięki niespożytej energii oraz umiejętności połączenia spraw duchowych z prozaicznymi. Czasem można jednak nie zdążyć ogarnąć wszystkiego i pozostać w tyle. W korespondencji z innymi kartami to również burzliwe romanse, które mogą zostawić piękne wspomnienia jak również niesmak. W negatywie to mogą być niewykorzystane emocje, które przyniósł los.  WRÓŻBY - TAROT

 10. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Dużo ruchu i zamieszania wokół Ciebie. Napływ wiadomości i informacji. Musisz podjąć konkretne kroki. Miła atmosfera podszyta romansem. Zadbaj o swój wygląd.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 11. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  Dyskretna (01-03-2014)

 12. #10
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  417
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 229 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  8 Pałeczek - Mężczyzna za szybko dąży do zdobycia ciebie i to troszeczkę cię przeraża;
  On jest wyjątkowo niecierpliwy i chce jak najszybciej rozpocząć budowę wspólnego związku; Ty wiesz, że to jeszcze za wcześnie na bycie razem lub zamieszkanie pod jednym dachem, ale idziesz naprzód i jednak wprowadzasz się do niego;
  Nie macie warunków i nie możecie czuć się wolni, więc wasza radość z obopólnej namiętności również nie jest pełna;
  Ponieważ on Jest pewny swoich uczuć wobec ciebie, działa spontanicznie;
  Czas nabiera innego wymiaru, kiedy jesteście razem gdyż oboje nie tkwicie w rzeczywistości;
  Na samą myśl o nim twoje serce i żołądek drżą z podniecenia;
  Oboje pragniecie jak najszybciej kochać się;
  Nagła podróż w celu spotkania z ukochanym;
  Nie macie czasu pomyśleć o tym, że wasz związek nagle staje się widoczny;
  Jesteś wyjątkowo zdenerwowana gdyż nie wiesz jak postępować z mężczyzną;
  Jesteś zaskoczona, kiedy twój stary przyjaciel mówi, że zawsze cię kochał lub w twoim życiu pojawia się nowy mężczyzna.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 13. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Daria_Hexe (30-04-2015)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355