Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
Like Tree36Likes

Wątek: 8 Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 8 Buław
  Znaczenie karty 8 Buław:

  Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje. Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  ÓSEMKA BUŁAW – BYSTROŚĆ

  Działanie: przypływ energii; chwytanie nadarzających się okazji; aktywność; przyspieszenie we wszystkich dziedzinach; koniec zastoju; dogodny czas na podjęcie inicjatywy.

  Praca: dynamiczny rozwój; czas zbierania plonów z rozpoczętych wcześniej działań; inwestycje; uzyskanie konkretnego kredytu; zajęcie eksponowanego stanowiska; zdobycie władzy; sukces polityczny; praca w bankowości; udzielenie pomocy materialnej lub gratyfikacja finansowa; dogodny czas na podjęcie inicjatywy, koniec zastoju.

  Uczucia: pojawienie się nowego obiektu uczuć; nagła miłość; zawarcie nowej znajomości lub przypadkowe spotkanie; podniecenie erotyczne.

  Różne: nagłe i niespodziewane wiadomości – spotkanie, list, telefon – zapraszające do wzięcia udziału w jakimś przedsięwzięciu; splot korzystnych wypadków.
  Rada: należy działać szybko!

  ÓSEMKA BUŁAW ODWRÓCONA

  Działanie: stagnacja; brak dynamiki w działaniach; brak mobilizacji do działania; bierne wyczekiwanie na zmianę; zawieszenie w próżni; uczucie błędnego koła; brak energii.

  Praca: zahamowanie lub utrata źródła dochodów; zazdrość w pracy; nieporozumienia lub trudności w pracy; nieuczciwa konkurencja; nadmierne zobowiązania finansowe; problemy prawne; zyski na skutek nieuczciwych działań.

  Uczucia: bierne wyczekiwanie na zmianę; zazdrość; brak miłości; uczucia rodzące się powoli, z oporami; nieporozumienia w domu.
  Różne: problemy zdrowotne.
  Ostrzeżenie! Niekonsekwencja prowadzi do porażki; ostrzeżenie przed krzywdą fizyczną w miejscu zamieszkania.

  Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

  8 Pałek - wir energii nowych sytuacji wprawia w oszołomienie. Nagłe, porywające zdarzenie "burzy krew", "podnosi ciśnienie". Wstrząs, stres, trema, konieczność sprostania nawałowi zdarzeń. Niespodzianka. Zakochanie od pierwszego wejrzenia, fala emocji. Prędkie, nieprzemyślane działanie. Liczne, niespodziewane zwroty akcji. Brak nudy, natłok nowych bodźców.

  Odwrócona: nuda, stagnacja życiowa, przeszkody nie do pokonania stawiane przez innych, brak zapału, chęci do działania. Zastój w związkach z ludźmi, w interesach.

  Natłok zdarzeń. Oszałamiająca miłość. Zadurzenie. Zakochanie. Ruch, szybkość. Zbyt gwałtowne działanie. Dynamizm sytuacji. Przytłoczenie zdarzeniami. Przedziwny splot wypadków. Czas wypełniony najrozmaitszymi przygodami przyprawiający o „zawrót głowy".

  Odwrócona: Stagnacja. Niemożność przekonania oponentów. Zwolnione tempo życia. Brak miłości. Uczucia rodzące się powoli, z oporami.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 20:38

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  8 Buław- zbieranie plonów z wcześniejszych działań, eksponowane stanowisko, sukces polityczny, satysfakcja, czynny wypoczynek, działanie zgodne z etyką.

  8 Buław (odwrócona) - zazdrość zawodowa, niecierpliwość, skąpstwo, niemożność przekonania oponentów, brak dynamiki w działaniach, bierne wyczekiwanie.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Dużo ruchu i zamieszania wokół Ciebie. Napływ wiadomości i informacji. Musisz podjąć konkretne kroki. Miła atmosfera podszyta romansem. Zadbaj o swój wygląd.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 20:39

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  8 BUŁAW- karta dobrych wiadomosci,
  karta dzialan,nieustajcego ruchu,
  natlok informacji i wydarzen,
  urzeczywistnienie zamiarow

  8 bulaw-odwrocona-
  nieporozumienie w pracy
  czeto opate na zawisci,
  stagnacja,brak realizmu,
  nierealne plany podrozy,
  klotnie malzenskie,
  problemy prawne,
  leniwy spobob zycia,
  konkurencja

  Osiem Kijów czyli pociągnij innych za sobą
  Dynamiczna i niepokorna energia ósemek połączona z mocami żywiołu Ognia wcielonymi w Kije, daje w wyniku wielką siłę, którą Crowley nazwał mianem Lotności lub Bystrości, i porównał do działania Merkurego w znaku Strzelca. I rzeczywiście, ze znakiem Strzelca ta karta ma wiele wspólnego. Zarówno Waite, jak i Sheridan na swoich rysunkach przedstawili po prostu osiem lecących strzał (u Waite'a są to ledwo obrobione gałązki z liśćmi). Crowley za główny sens tej karty uważał torowanie drogi i umożliwianie łączności.

  I tak właśnie należy ją rozumieć. Ósemka Kijów to karta wędrówek, podróży, a przede wszystkim karta przewodników - tych, którzy prowadzą innych za sobą.

  Jeżeli gdzieś dzieje się tak, że powstaje nowa droga, nowy kanał przerzutowy, nowa sieć kontaktów; kiedy staje się możliwe wędrowanie nowymi szlakami i nowe kraje otwierają się dla podróżnych, to znak, że w miejscu tym pracuje ten rodzaj energii, który wcielony jest w Ósemkę Kijów.

  Karta ta ma sens ogromnie pozytywny: jest przeciwieństwem zastoju, jest oznaką ruchu, przełamywania przeszkód i budowania dróg na skróty. Ale też niesie ze sobą wyzwania, na które nie każdy i nie zawsze jest gotowy. Nakazuje mianowicie nie przejmować się sobą i własnymi słabościami, każe porzucić wygodne miejsca, w którym się spoczęło; godzić sie na niewygody i niespodzianki, które zawsze łączą się z podróżowaniem.

  Ale jeżeli w odpowiedzi na pewne pytanie wychodzi ta karta, znaczy to, iż pytający jest w stanie nie tylko sam wyruszyć w drogę, ale może też skutecznie pociągnąć innych za sobą.

  Ósemka Kijów oznacza zawsze, że życie zaczyna być fascynujące i pełne entuzjazmu. A jeżeli przed czymś ostrzega, to tylko przed tym, że sukces może przyjść za szybko, i po wielkim zrywie pozostaniemy wypaleni, z pustymi rękami.  --------------------------------------------------------------------------------

  Ósemka Kijów czyli karta przewodników
  Aleister Crowley za podstawowy sens tej karty uważał torowanie drogi, otwieranie "kanałów łączności". Ósemka Kijów to karta, która patronuje przewodnikom, czyli tym, którzy prowadzą innych i umożliwiają ruch i podróże. Jeżeli odpowiedzią na pewne pytanie jest ta karta, oznacza ona, że coś się ruszyło, i teraz pewna drogą popłyną wiadomości, idee, inspiracje, ludzie - lub pieniądze.

  Ósemka Kijów jako karta pierwsza i najważniejsza

  Po okresie zastoju zaczyna się ruch. Sprawy dotąd będące bez związku zostaną logicznie połączone w pewna całość. Pojawiają się nowe kontakty, nowe linie, można podróżować w pewnych kierunkach, dotąd niedostępnych, albo wymieniać w tych kierunkach informację. Masz do czynienia z takimi sprawami, jak podróże, prowadzenie innych, pomaganie komuś w przejściu przez pewien trudny próg. Zyskasz doradców i przewodników.

  Ósemka Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca

  Grozi ci słomiany zapał, puszczenie pary w gwizdek, branie się za zbyt wiele rzeczy naraz. Uważaj, czy przedsięwzięcia, które teraz zaczynasz, na pewno są twoja sprawą, czy raczej wikłasz się w sprawy, z którymi ci będzie nie po drodze. Podróż, w którą wyruszasz, może zaprowadzić cię nie tam, gdzie chcesz. Unikaj dróg na skróty.

  Jako trzecia karta, zawierająca instrukcje, co robić

  Co robić? Wyruszyć w podróż. Znaleźć nowych partnerów, wspólników, doradców - którzy już gdzieś niedaleko na ciebie czekają. Najlepsze są rozwiązania proste i szybkie. Nie zastanawiaj się zbyt długo.

  Jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości

  Masz nawyk unikania problemów przez uciekanie, przez zmianę miejsca pobytu lub ludzi, z którymi się kontaktujesz. Karty czują za tobą jakiś bagaż spraw zaczętych i nie doprowadzonych do końca.

  Jako karta piąta: twoi partnerzy

  Blisko ciebie jest ktoś, kto jest przewodnikiem w pełnym znaczeniu tego słowa, kto może cię poprowadzić po nowych drogach.

  Jako karta szósta: cel, ku któremu się zbliżasz

  Zbliża się podróż. Poprowadzisz innych jako przewodnik. Przetrzesz nowe szlaki.

  Jako karta siódma: niespodzianki

  Otworzy się możliwość podróży w pewnym kierunku lub komunikowania się z nowym kręgiem ludzi i spraw, i to poważnie zmieni (zaburzy) twoje dotychczasowe plany.

  Karta ósma: to, czego nie zmienisz

  Nie zmienisz tego, że pewna grupa ludzi idzie za tobą i liczy na ciebie.

  Karta dziewiąta: mistrzostwo

  Masz możność osiągnąć mistrzostwo w prowadzeniu innych pewna drogą.

  Karta dziesiąta: pożytek dla innych

  Pozostanie, jako trwały dorobek, przetarcie pewnego szlaku.

  Karta jedenasta: to, co się nie uda

  Pozostanie stan prowizorki i bylejakości.

  Karta dwunasta: rzut oka na całość rozkładu

  Zwróć uwagę na wszystko, co mówi o ruchu, prowadzeniu innych i przecieraniu nowych szlaków.

  Karta trzynasta: odległa przyszłość

  Podróże, przecieranie nowych szlaków, służenie innym za przewodnika - to cię jeszcze czeka, ale nie teraz. (Z czego można wnioskować, ze w tych sprawach zapanuje długi zastój.)

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Ta karta to symbol twórczego natchnienia, nauki, podróży ku wyżynom, pojętności. Połączenie ducha (postawa medytacyjna) z ziemskim materializmem to górnolotne pomysły, połączenie realności życia z fantazją twórczą. Przenikanie się dwóch biegunów daje władzę, moc, talent organizacyjny, szybkie podejmowanie decyzji, zmysł do interesów. Karta zwraca uwagę czasem też na to, że człowiek znalazł się w centrum wydarzeń, które które szybko po sobie postępują i musi je wszystkie wykorzystać co sprawia, że jest trochę tym oszołomiony. Górnolotne cele będą zrealizowane dzięki niespożytej energii oraz umiejętności połączenia spraw duchowych z prozaicznymi. Czasem można jednak nie zdążyć ogarnąć wszystkiego i pozostać w tyle. W korespondencji z innymi kartami to również burzliwe romanse, które mogą zostawić piękne wspomnienia jak również niesmak. W negatywie to mogą być niewykorzystane emocje, które przyniósł los.  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 10-12-2015 o 20:39

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  8 Pałeczek - Mężczyzna za szybko dąży do zdobycia ciebie i to troszeczkę cię przeraża;
  On jest wyjątkowo niecierpliwy i chce jak najszybciej rozpocząć budowę wspólnego związku; Ty wiesz, że to jeszcze za wcześnie na bycie razem lub zamieszkanie pod jednym dachem, ale idziesz naprzód i jednak wprowadzasz się do niego;
  Nie macie warunków i nie możecie czuć się wolni, więc wasza radość z obopólnej namiętności również nie jest pełna;
  Ponieważ on Jest pewny swoich uczuć wobec ciebie, działa spontanicznie;
  Czas nabiera innego wymiaru, kiedy jesteście razem gdyż oboje nie tkwicie w rzeczywistości;
  Na samą myśl o nim twoje serce i żołądek drżą z podniecenia;
  Oboje pragniecie jak najszybciej kochać się;
  Nagła podróż w celu spotkania z ukochanym;
  Nie macie czasu pomyśleć o tym, że wasz związek nagle staje się widoczny;
  Jesteś wyjątkowo zdenerwowana gdyż nie wiesz jak postępować z mężczyzną;
  Jesteś zaskoczona, kiedy twój stary przyjaciel mówi, że zawsze cię kochał lub w twoim życiu pojawia się nowy mężczyzna.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 5. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Daria_Hexe (30-04-2015)

 6. #5
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  8 buław

  Jako karta dnia:
  Dziś czeka cię radość. Otrzymasz dobrą wiadomość, ktoś zadzwoni lub przyśle list, wydarzy się coś nieoczekiwanego i w Twoich sprawach nastąpią pożądane zmiany, a przynajmniej dzisiejszy dzień przyjmie pomyślny obrót. Zmiany możliwe są nawet tam, gdzie sprawy, wydawałoby się ugrzęzły na zawsze. Jeśli chciałeś zacząć dziś coś nowego, to masz duże szanse osiągnąć w tej sprawie sukces znacznie wcześniej, niż sądziłeś.

  Jako dobra rada: Oczekuj dobrych wiadomości i korzystnych zmian.

  Jako ostrzeżenie: Jedna jaskółka wiosny nie czyni.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 7. #6
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,484
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  550
  Podziękowano 2,208 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  VIII(8)Ósemka Kijów to karta, która patronuje przewodnikom, czyli tym, którzy prowadzą innych i umożliwiają ruch i podróże. Nakazuje mianowicie nie przejmować się sobą i własnymi słabościami, każe porzucić wygodne miejsca, w którym się spoczęło; godzić sie na niewygody i niespodzianki, które zawsze łączą się z podróżowaniem

  Jeżeli odpowiedzią na pewne pytanie jest ta karta, oznacza ona, że coś się ruszyło, szybkie działanie, listy , e-maile, i teraz pewna drogą popłyną wiadomości, idee, inspiracje, ludzie - lub pieniądze

  Najważniejszym przesłaniem tej karty jest tempo, prędkość i natłok zdarzeń. Oznacza dynamikę działań, pęd do przodu, koniec wahań, czas zbierania plonów z inwestycji, które zainicjowaliśmy wcześniej. Wskazuje na sukces oficjalny, tzn. taki, który jest zauważany publicznie.

  Ta karta to symbol twórczego natchnienia, nauki, podróży ku wyżynom, pojętności. Połączenie ducha (postawa medytacyjna) z ziemskim materializmem to górnolotne pomysły, połączenie realności życia z fantazją twórczą. Przenikanie się dwóch biegunów daje władzę, moc, talent organizacyjny, szybkie podejmowanie decyzji, zmysł do interesów.

  Karta zwraca uwagę czasem też na to, że człowiek znalazł się w centrum wydarzeń, które które szybko po sobie postępują i musi je wszystkie wykorzystać co sprawia, że jest trochę tym oszołomiony. Górnolotne cele będą zrealizowane dzięki niespożytej energii oraz umiejętności połączenia spraw duchowych z prozaicznymi. Czasem można jednak nie zdążyć ogarnąć wszystkiego i pozostać w tyle. W korespondencji z innymi kartami to również burzliwe romanse, które mogą zostawić piękne wspomnienia jak również niesmak.

  Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje.

  Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

  Uczucia + pojawienie sie nowego obiektu uczuć, nagła miłość, nowa znajomość, erotyzm,
  - zazdrość, brak miłości, uczucia rodzące się z oporami, nieporozumienia w domu, bierność,

  Pojawiają się nowe kontakty, nowe linie, można podróżować w pewnych kierunkach, dotąd niedostępnych, albo wymieniać w tych kierunkach informację. Masz do czynienia z takimi sprawami, jak podróże, prowadzenie innych, pomaganie komuś w przejściu przez pewien trudny próg. Zyskasz doradców i przewodników.

  8 Kijów + równowaga, dobry okres dotyczący wszelkich zmian, wszystko jest możliwe, natłok wydarzen informacji, szybkie działanie, listy , e-maile, romans, przejęcie inicjatywy, intensywna komunikacja, romans, powodzenie u płci przeciwnej, przepływ energii, nowe uczucie, szybkosc działania, podróż, bankowość praca, kredyt, nowa znajomość, energia, ruch, miłość, urzeczywistnienie zamiarów, dobra dla biznesu. -Po okresie zastoju zaczyna się ruch. Sprawy dotąd będące bez związku zostaną logicznie połączone w pewna całość, ruch, nowe szlaki, nowy kierunek, zakochanie się, zadurzenie, nagły postęp, nieoczekiwana przygoda, zbyt szybki rozwój wypadków.

  __________________________________________________ ___________________________________________
  CZAS: 8 dni

  ZDROWIE: serce, zapalenie mięsnia sercowego, rozregulowanie rytmu zatokowego, (rozrusznik serca)

  KLUCZE - satysfakcja z wlasnych dziłan, prawidłowa wymiana energii, ruch, strzały miłości
  __________________________________________________ ___________________________________________
  OBAW

  Pozycja odwrócona - bezwład, zatrzymanie, w pracy problemy, wymagana ostrożność, zle informcje, zablokowanie komunikacji, zawieszenie, stagnacja, nieporozumienia w pracy, krzywda fizyczna, nieporozumienia, stagnacja, spowolnienie działań, wygasanie uczucia, powolne rozwijanie się uczucia

  W negacji wskazuje na nieporozumienia w pracy, często oparte na zawiści, mówi o wzięciu na siebie zbyt dużych zobowiązań finansowych, ostrzega przed konkurencją.

  W negatywie to mogą być niewykorzystane emocje, które przyniósł los.

  "Są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu"

 8. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Domyślnie

  Natłok wydarzeń
  Karta zwiastująca szybkie nadejście jakiegoś wydarzenia. Najczęściej przejawia się
  natychmiastowym wykonaniem – coś wisi w powietrzu, a co, pokazuje inna karta.
  Karta przyspieszenia, duzego ruchu, intensywności. To karta lecących wiadomości- sms,
  maile, telefony, poczta lotnicza. Mówi o szybkiej realizacji.
  Strzały miłości, to druga nazwa tej karty – szybkie zauroczenie, romans, nowe wibracje.
  W zyciu zawodowym- wszystko zostanie wkrótce urzeczywistnione, czyli proces juz się
  dzieje, ale co najwazniejsze, ze został przyspieszony, choć oczekiwaliśmy czegoś w dalszej
  przyszłości. Kartę tę mozna odczytać jako niespodziewany sukces, realizowany jako nowe
  kontakty, zawieranie umów i awanse. Radosna karta dla bezrobotnych.
  W związkach – moze mówić o szczęśliwym rozwoju obecnego związku, ale w zalezności,
  jeśli karty pokazują trudne doświadczenia, przyniesie ona nieprzyjemne wydarzenia.

  ::

  Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje. Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

  Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 14:29

 9. #8
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Ósemka Różdżek – CHYŻOŚĆ

  Pospieszna komunikacja i przekazy; chyżość.
  Zbyt wielka siła zastosowana za szybko. Bardzo gwałtowny ruch, który równie szybko się pojawił, jak zniknął. Krótkotrwała przemoc. Szybkość, prędkość, odwaga, zuchwałość, pewność siebie, swoboda, walka, przemoc; zamiłowanie do otwartych przestrzeni, sportów terenowych, ogrodów i łąk. Szczodrobliwa, delikatna, elokwentna, ale także chwilami kłamliwa; chciwa, bezczelna, gnębicielska. Kradzież i rozbój. Wszystko w zależności od ułożenia karty.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 10. #9
  agnieszka007
  Guest

  Domyślnie

  8 BUŁAW

  Najważniejszymi przesłaniami tej karty są:tempo,prędkość i natłok zdarzeń.Oznaczają dynamikę działań,pęd do przodu,koniec wahań,czas zbierania plonów.Wskazują na oficjalny sukces,strzały miłości,nową znajomość.
  Ta karta to energia,ruch,miłość,urzeczywistnienie zamiarów;dobre wróżby w interesach.
  Obok niekorzystnych kart ostrzega przed konkurencją.

  źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

 11. The Following 2 Users Say Thank You to agnieszka007 For This Useful Post:

  vesna (23-09-2013), villemka (16-09-2013)

 12. #10
  Awatar katty9
  Dołączył
  17-10-2013
  Przegląda
  Łódź
  Posty
  62
  Podziękował/a
  11
  Podziękowano 12 razy
  Siła reputacji
  10737419

  Domyślnie

  "Główne znaczenie tej karty leży w jej czasowym aspekcie. Jest jedyną kartą tarota dającą wskazówkę, że dane wydarzenie nadejdzie bardzo szybko. Po za tym nie posiada głębszego znaczenia. Pokazuje, że coś jest w ruchu, coś wisi w powietrzu; wydarzenie nastąpi szybciej, niż oczekiwaliśmy - jego początek już nadszedł, nie będąc przez nas zauważonym. 8 buław jest przeważnie zapowiedzią radosnych doświadczeń, dobrych wiadomości i wydarzeń.

  W życiu zawodowym karta ta oznacza, że nasze plany, oczekiwania, czasami również obawy łączące się z tematem pytania, zostaną wkrótce urzeczywistnione. W związku z tym może ona stanowić wskazówkę, że dany proces rozpoczął się już dawno lub został niespodziewanie przypieczony i znajduje się tuż przed ukończeniem, mimo że spodziewaliśmy się tego dopiero w dalekiej przyszłości. Karta ta często oznacza niespodziewany sukces - w poszukiwaniu nowych zadań, w zawieraniu kontraktów , postaci awansów.

  Na poziomie świadomości- 8 buław mówi, że nasze procesy poznawcze będą przebiegać znacznie szybciej, ze coś wisi w powietrzu i z nieoczekiwanej strony otrzymamy impulsu, które rozszerzą nasze horyzonty. Żywotność tej karty wskazuje na spontaniczne zmiany. Często oznacza, że nasze skostniałe zachowania i przekonania zaczęły ulegać przeobrażeniom.

  W związkach osobistych karta ta zapowiada ożywienie i nowe wibracje. Może być zwiastunem nowego związku w niedalekiej przyszłości lub zadawalającego rozwoju istniejącego związku. Tylko w przypadku , gdy wszystkie pozostałe karty wskazuje na trudne doświadczenia, należy oczekiwać nieprzyjemnych zdarzeń."

  Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

 13. Użytkownicy którzy podziękowali katty9 za ten post:

  Dyskretna (01-03-2014)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354