Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
Like Tree12Likes

Wątek: 9 Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 9 Buław
  Znaczenie karty 9 Buław:

  Postawa obronna, brak zaufania, opór, niechęć, odczuwanie zagrożenia, wyzwania, które przerastają, niechęć lub niemożność zmierzenia się z pewnymi sytuacjami. Wzbranianie się przed pewnymi działaniami, konieczność odpoczynku, czujność, ostrożność, może symbolizować człowieka, który wiele przeszedł, stąd odczuwanie nieufności i zagrożenia.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:30 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  DZIEWIĄTKA BUŁAW – WIELKA SIŁA

  Działanie: konsekwencja w działaniu; wielka siła i stabilność nie do pokonania; odwaga w obronie i zwycięstwo w ataku; pewność, że przeciwnicy zostaną pokonani; bezpieczna i pewna pozycja; spodziewane przeszkody będą łatwiejsze do pokonania niż się spodziewało; upór w dążeniu do celu; pomyśle ukończenie wcześniej rozpoczętych działań; odpowiedni moment na układanie długo falowych planów.

  Praca: praca społeczna; zapowiedź sukcesu; rozszerzenie zakresu działań.

  Uczucia: bezinteresowna lub platoniczna miłość; zazdrość i wpływ osób trzecich na sytuację w związku; narastająca wrogość i niemożność porozumienia się z partnerem; w związku może pojawić się rozdźwięk i ból spowodowany tym co nas spotkało.

  Różne: dobre zdrowie; opieka sił wyższych; intensywna praca nad swoim rozwojem duchowym; zainteresowanie naukami psychologicznymi lub matematycznymi.
  Ostrzeżenie: bądź ostrożny i wytrwały; osoba atakująca będzie używała nieuczciwych metod.

  DZIEWIĄTKA BUŁAW ODWRÓCONA

  Działanie: zmiana lub rezygnacja z planów; działanie pod przymusem; opóźnienie, zahamowanie; brak energii i chęci do działania; przekładanie spraw na później; nieszczęśliwy splot okoliczności nie pozwala doprowadzić spraw do końca.

  Praca: nieprzyjemności w pracy związane z opóźnieniami w realizacji planów; wykonywanie rozkazów lub poleceń bez wewnętrznego przekonania; chęć wycofania się z prowadzonych przedsięwzięć przyznanie się do porażki lub braku kompetencji.

  Uczucia: nieprzyjemności w domu; niechęć do kontaktów z ludźmi; wysługiwanie się innymi ludźmi.

  Różne: załamanie nerwowe; nieumiejętność przezwyciężania trudności i nieporozumienia z otoczeniem; choroba.
  Ostrzeżenie! nie opuszczać miejsca zamieszkania ze względu na możliwość strat finansowych – zrezygnować z wycieczki, przesunąć przeprowadzkę na późniejszy termin; uważać na siebie!

  Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  9 Pałek - ostrożność, samokontrola, wyważenie, doświadczenie życiowe teraz procentuje umiejętnością przystopowania w odpowiedniej chwili i rozważnego przyjrzenia się sytuacji, właściwa ocena swoich szans i możliwości. Zdolność przewidywania konsekwencji swoich działań. Autodyscyplina, logika, planowanie, staranność, obowiązkowość. Nieustępliwe dążenie do celu. Także: przerwa w pracy, urlop, przepustka.

  Odwrócona: osłabienie fizyczne i psychiczne. Uświadomienie sobie, że cel jest nieosiągalny, klęska zamiarów, przegrana po walce. Konieczność zmiany planów, rezygnacja. Ośmieszenie w oczach otoczenia.

  Wyjście z kłopotów i gotowość podjęcia dalszej walki. Ból spowodowany tym, co nas spotkało. Przewidywanie dalszych trudności. Rozkaz. Zainteresowanie naukami psychologicznymi lub matematycznymi. Krótki odpoczynek i kontynuowanie działalności zawodowej.

  Odwrócona: Nieprzyjemności w pracy, w domu. Choroba. Bariery nie do pokonania. Nieszczęście, klęska. Przegrana. Chęć wycofania się. Przyznanie się do porażki. Ośmieszenie.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:30

 4. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  9 Buław- konsekwencja w działaniu, tolerancja, szerokie horyzonty myślowe, realizacja marzeń, przełamywanie ograniczeń, rozszerzenie działań.

  9 Buław (odwrócona) - nieszczęśliwe sploty okoliczności, opóźnienia, przekładanie spraw, działanie pod przymusem, przyznanie się do porażki.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  9 BUŁAW-
  ostroznosc,samokontrola,doswiadczenie zyciwe teraz procentuje,
  umiejetnosc przystosowania w odpowiedniej chwili,
  wlasciwa ocena szans i mozliwosci,
  zdolnosc przewidywania konsekwencji swoich dzialan

  9 bulaw-odwrocona-
  opoznienia,odkladanie na jutro,
  brak odpowiedzialnosci,
  proznosc,dzialanie pod przymusem.
  niepraktycznosc,
  kiepskie zdrowie
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:31

 6. #6
  Czarownica ;) Awatar Dama Trefl
  Dołączył
  24-10-2008
  Posty
  1,260
  Podziękował/a
  87
  Podziękowano 193 razy
  Siła reputacji
  9110

  Domyślnie

  czas na odpoczynek,wycofanie się, zagłębieie się w siebie, odejście takie trochę od świata, czas na refleksję,chęć samotności i nie podejmowanie decyzji, ciężkei chwile.
  Euterpe likes this.
  Tyle było dni do utraty sił
  Do utraty tchu tyle było chwil
  Gdy żałujesz tych , z których nie masz nic
  Jedno warto znać , jedno tylko wiedz , że
  Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy
  Ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Dziewiątka Kijów czyli Pewność
  Dziewięć w numerologii jest liczbą mistrzostwa, i również w tarocie Dziewiątki oznaczają moc, która pozwala panować nad pewnym odcinkiem rzeczywistości. Jaką to zdolność pozwalają do mistrzostwa opanować tarotowe Kije? Ową mocą (czy też wartością) jest pewność - a więc niewzruszoność, zaufanie do siebie samego, zdolność do niezachwianego zachowania własnej pozycji. Dlatego też Crowley opatrzył tę kartę prostym tytułem Siła.

  Zarówno w talii Waite'a, jak i Sheridana, na kracie tej narysowana jest postać, którą można nazwać Dzikim Człowiekiem. Jest to obraz człowieka, który żyje w zgodzie ze swoimi instynktami, ze swą własną naturą. To właśnie czyni go silnym i niewzruszonym. W talii Sheridana jest on wręcz obrośnięty bluszczem - jakby stał na jednym miejscu od wieków. Jest to ktoś, kto posiadł pewność absolutną. Tę samą ideę Księga Przemian wyraża słowami: Człowiek szlachetny stoi pewnie i swojej orientacji nie zmienia.

  W pytaniach o sprawy praktyczne, wzięte z życia, Dziewiątka Kijów zwykle oznacza, że pytający dojrzał do kierowania innymi ludźmi - jako że w każdej sytuacji będzie wolny od wahań, i może innym służyć za ostoję i podporę w trudnych chwilach.

  Trzeba jednak pamiętać, że (jak wszystkie dziewiątki) ta karta ma równie silny sens pozytywny, co negatywny. Negatywną jej stroną jest to, że ktoś, kto stał się bardzo pewny siebie, dziwnie często natrafia na kogoś drugiego, który w równym stopniu jest przekonany do zupełnie odmiennych poglądów. I dla tych dwóch miejsca jest za mało - i konflikt gotowy. Tym bardziej, że Kije oznaczają żywioł Ognia, a więc sytuacje zapalne.

  Na polu życia społecznego ta karta oznacza jednoosobowe kierownictwo - kiedy wiadomo, kto rządzi, i nie ma dyskusji.

  W miłości karta ta często mówi, że jedna strona wyraźnie dominuje. Ale może też znaczyć, że mamy absolutną pewność co do uczuć swojego partnera.

  We wszelkich pytaniach o powodzenie jakiegoś przedsięwzięcia, karta ta mówi, że właśnie zmierzamy do celu najkrótszą drogą i bez wahań. Dziewiątka Kijów zawsze też jest sygnałem, że zarówno cel, jak i środki są w zasięgu ręki, tak iż wszystko, co ważne, ma miejsce tu i teraz, i nie ma sensu ani czekać na coś, ani odawać się fantazjom.  --------------------------------------------------------------------------------

  Dziewiątka Kijów czyli: Mam rację i jej nie zmienię
  Podstawowym sensem tej karty jest pewność - poczucie, że się ma rację i że wiadomo, czego się trzymać. Dlatego w wielu taliach na tej karcie jest rysowany dziki człowiek z kijem, który stoi tak pewnie, że aż obrosły go pnącza.

  Dziewiątka Kijów jak karta pierwsza i najważniejsza w rozkładzie:

  Wiesz, czego się trzymać. Osiągnąłeś wewnętrzną pewność. Skończyły się wahania i wątpliwości. Również swoją nieugięta postawą różnisz się od ludzi, którzy cię otaczają. Możliwe, że dlatego właśnie inni przyjdą do ciebie jako do swojej ostoi i opoki.

  Dziewiątka Kijów jako karta druga, sygnalizująca zagrożenia i niedostatki:

  To się nazywa moje widzimisię: wydaje ci się, że masz racje, a naprawdę tylko upierasz się, że masz rację. Brakuje ci elastyczności, wszystko oceniasz według sztywnych poglądów, których nie masz zamiaru zmienić. Jest wielka groźba, że natrafisz na kogoś podobnie zadufanego, i wtedy konflikt gotowy.

  Jako karta trzecia: właściwy (w danym momencie) sposób postępowania:

  Trzymaj się własnych poglądów. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej, niż myślisz. Ty masz rację. Kieruj się własnym interesem - to jest teraz twój najlepszy przewodnik!

  Jako karta czwarta: wpływy przeszłości

  Wskazany jest teraz zdrowy konserwatyzm. Możesz polegać na tym, czego cię nauczono, na własnych doświadczeniach, na decyzjach, które kiedyś podjąłeś. Twoja przeszłość daje ci mocny punkt oparcia, i nie czas na to, abyś pośpiesznie zmieniał własne nawyki.

  Jako karta piąta: ludzie, z którymi współdziałasz

  Możesz liczyć na poparcie swojego partnera (partnerów). Ludzie, którzy cię otaczają, mogą mieć różne wady, ale na pewno nie zmieniają poglądów jak chorągiewki, i nie rzucają słów na wiatr.

  Jako karta szósta: nadchodząca (nieuchronnie) przyszłość

  Osiągniesz stan pewności i zdecydowania. Przestaniesz się wahać; z różnych możliwości do wyboru pozostanie tylko jedna, i to będzie ta właściwa dla ciebie możliwość. Spokój zajmie miejsce wątpliwości. Znajdziesz to, czego szukasz.

  Karta siódma: niespodzianki w przyszłości

  Odnajdziesz to, czego nigdy nie zgubiłeś. Nieoczekiwanie się okaże, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

  Karta ósma: rzeczy oczywiste, o których zdarza ci się zapominać

  Zapewne wszystkie twoje obecne niepokoje i wątpliwości są tylko gra wyobraźni. Tak naprawdę mocno stoisz na nogach, i wewnętrznie jesteś przekonany do swojej życiowej drogi.

  Karta dziewiąta: wysokie osiągnięcia, które teraz są możliwe

  Masz szansę osiągnąć sztukę nie przejmowania się i dawania innym oparcia.

  Karta dziesiąta: pożytki dla innych

  Przy swoim obecnym stanie ducha możesz pomyśleć o stworzeniu jakichś trwałych dzieł, które będą służyć innym.

  Karta jedenasta: to, co się nie uda, pozory

  Twoja pewność siebie może łatwo okazać się pozorem...

  Karta dwunasta: ogóle wskazówki do interpretacji rozkładu kart

  Patrząc na wszystkie wyłożone karty zwróć uwagę na to, że mówią o rzeczach, które są trwałe i jeszcze długo będą określać czyjeś życie.

  Karta trzynasta: następny obrót życiowych cykli

  Kiedyś (za 3... 4... 10... 12 lat) będzie ci dana pewność siebie i jednoznaczne przekonanie, że to co robisz jest słuszne. Ale na razie trwa okres niepewności.

 8. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To człowiek, który pilnuje tego co zdobył i cieszy się z tego co ma. A zdobył to dzięki działaniu i ambicji. To taniec zwycięstwa. W negatywie to człowiek, który się zamknął w swoim działaniu i pilnuje swojej pozycji. Nie chce już wzlotów i wystarczy mu to co ma. Zabezpiecza sobie tyły, plecy, pozycję lub karierę. Może też oznaczać oszczędność skromność, zasobność materialną. Ta karta to też przede wszystkim stałość i pewność swoich poglądów ale należy pamiętać że na pozycji ostrzegającej mówi o tym, że w jakiejś sprawie możemy być za pewni siebie, nie dopuszczejąc do głosu innych którzy mogą mieć cenne uwagi w danej kwestii.  WRÓŻBY - TAROT

 9. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Ostatnio brak Ci zaufania do ludzi. Ciągle czekasz na potwierdzenie swojego przekonania, że nikomu nie można ufać. To prawda, że ludzie są nieuczciwi, ale uczciwych też nie brak. Jeśli nie zrewidujesz swojego poglądu, będzie Ci trudno nawiązać głębokie związki z ludźmi. Tamte doświadczenia należą do przeszłości. Troszcz się teraz o swoją teraźniejszość i przyszłość i nie broń się przed ludźmi, którzy mają Ci mnóstwo dobrych rzeczy do zaoferowania.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 10. #10
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Prawie zawsze wskazuje i podkreśla potrzebę wypoczynku – trzeba wycofać się na pewien czas, by wyleczyć rany i smakować zwycięstwo. Jest to trudna decyzja, ale teraz lepiej ustąpić pola mniej zmęczonemu koledze. Oddaj przywództwo, chociaż twoje ego przywiązało się do niego. W ilustrowanych kartach niektórych Taroków widać wyczerpanego głównego bohatera, zbyt zmęczonego by obronić dotychczasowe zdobycze, który jednak ani myśli prosić o pomoc czy choćby zrezygnować. Jeszcze nie zdążył zaleczyć ran, ale wciąż trwa na posterunku, gdzie dosięgają go nowe urazy i zranienia. Oto, do czego dochodzi, gdy kreujemy się na osobę niezastąpioną. Odpędź od siebie maniakalne przekonanie, że tylko i wyłącznie ty sprostasz wyzwaniu! Nie odtrącaj bliskich ci osób, które pragną pomóc. Chronienie skumulowanych zasobów, osiągniętej pozycji. Zbieranie uznania za dotychczasowe osiągnięcia. W blaskach wielka siła i stabilność nie do pokonania. Odwaga w obronie i zwycięstwo w ataku. Pewność, że przeciwnicy zostaną pokonani. Karta mówi, że ktoś ma bezpieczną i pewną pozycję, której nie da się podważyć. Cienie ostrzegają przed uporem, niezdolnością do kompromisu; opóźnienia, których dałoby się uniknąć, podejrzliwość, brak zdolności przystosowania się.
  Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
  Śmierć zastanowił się przez chwilę.
  KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE  Jak ktos chce podziekowac wystarczy wcisnac gwiazde:)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232