Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
Like Tree20Likes

Wątek: Rycerz Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Rycerz Buław
  Znaczenie karty Rycerz Buław:

  Dorosły, dynamiczny i zdecydowany mężczyzna, który wie, czego chce i wie, jak to osiągnąć. Uosabia gotowość do działania, pasję, entuzjazm, aktywność. Osoba, którą symbolizuje Rycerz Buław nie czeka biernie, tylko działa. Karta może oznaczać także zmiany, np. miejsca zamieszkania, przygodę, podróż, odważne działania, pozytywne wieści, ruch, ekscytujące przeżycia, nowe znajomości, początek przedsięwzięcia.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Symbolizuje również przyjaciela, na którym można polegać oraz pośrednika.

  Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Rycerz buław – pozycja prosta – możliwość zmiany miejsca zamieszkania; wywieranie pozytywnego wpływu na innych dzięki posiadanemu autorytetowi; świadomy i przemyślany wybór partnera życiowego; sprecyzowanie własnych pragnień; chęć bycia kimś ważnym dla partnera; osoba pomiędzy 25 a 35 rokiem życia.

  Rycerz buław – pozycja odwrócona – nieprzemyślane i zbyt impulsywne zachowanie doprowadzi do poważnych kłopotów; chęć zaimponowania partnerowi za wszelką cenę; przesadne podkreślanie własnej ważności; nadmierne skoncentrowanie się na sobie i ignorowanie partnera; sprzeczki i nieporozumienia.

  Znak Zodiaku: Lew.

  Cechy charakteru prezentowane przez rycerza buław:
  a) w położeniu prostym: serdeczność, życzliwość, towarzyskość, entuzjazm, duma, dostojność, towarzyskość, godność, odwaga, świadomość celu, zapał, wspaniałomyślność.
  b) w położeniu odwróconym: impulsywność, autokratyzm, lekkomyślność, wybuchowość, chełpliwość, arogancja, pycha, egoizm, zarozumiałość, próżność, małostkowość, kłótliwość.

  Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

  Rycerz Pałek - młody człowiek gwałtownie i w nieprzemyślany sposób reagujący na nagle zmieniającą się wokół niego sytuację. Wydarzenia biegną w przyśpieszonym tempie. Ruch i gwar wokół, nie ma czasu na przemyślenie czegokolwiek, reakcje prędkie i spontaniczne, niekiedy agresywne i zaczepne. Zdobywca, podrywacz, bywalec pubów i dyskotek. Nagłe zauroczenie. Podróżnik, ktoś w drodze, przelotne spotkania i znajomości.

  Odwrócona: nagłe osłabienie, niepomyślne wydarzenie wybijające z rytmu zycia. Człowiek w depresji, smutku, nie znający celu, do którego miałby dążyć. Zderzenie z przeszkodą i szok. Gwałtowne rozładowanie emocji, po którym następuje opadnięcie z sił. Alkoholik, lub człowiek chory, wycofujący się lękliwie. Tchórz.

  „Ogień ognia". Zapalczywość. Nagła, nieprzemyślana decyzja. Lekkomyślne zaangażowanie się w coś. Walka. Buńczuczność, pyszałkowatość. Zuchwałość. Ruchliwość. Podróż. Zmiana miejsca zamieszkania. Liczne kontakty towarzyskie.

  Odwrócony: Pesymizm. Zwolnienie działań. Nieoczekiwana zmiana. Sprzeciw. Kłótnia. Zerwanie, przecięcie więzów przyjaźni. Zarozumialstwo. Rozpad, dezintegracja. Chaotyczność w postępowaniu.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:02

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rycerz Buław- zmiana miejsca zamieszkania, emigracja, wyjazd za granicę, mądry wybór celu życiowego, osiągnięcie zaszczytów dzięki odwadze.

  Rycerz Buław (odwrócona) - żądza władzy, okoliczności pokrzyżują plany związane z wyjazdem, niedostrzeganie innych ludzi, sprzeczki, brak autorytetu.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Podróż, przeprowadzka, zmiana w pracy. Może nowa znajomość wniesie świeży powiew w Twoje życie? Wskazany ruch, dynamika i aktywność. Jeśli pragniesz wyjechać na urlop, to jeszcze nie teraz. Zajrzyj w siebie i zobacz, czego Ci brak, by się czuć w pełni dowartościowanym.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:03

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  rYCERZ BUŁAW-gwałtowny silny ,agresywny,
  nieustraszony,pozytywne wiesci,przeprowadzka nawet do innego kraju,chcec bycia kims waznym brak stabilizacji

  Rycerz Kijów
  czyli Ten, Który Czyni Swoją Wolę
  Przed nami czwarta już prowincja tarotowej krainy: po Wielkich Arkanach, kartach numerycznych oraz Asach przyszła kolej na Figury, zwane też Kartami Dworskimi. Dla kart tych przewidziano specjalną rolę: są one mianowicie w tarocie po to, aby wskazywać na osoby. Figury pojawiają się w rozkładzie wtedy, kiedy w sprawie, o którą pytamy, decydującą rolę odgrywa pewien konkretny człowiek, wokół którego wszystko się kręci (może to być kilkoro ludzi). Wówczas karty te pozwalają rozszyfrować, o kogo tu chodzi.

  Karty dworskie będziemy przeglądać w kolejności: Rycerze, Króle, Królowe, Walety (zwane też Giermkami, a niekiedy Księżniczkami). Dlaczego właśnie w takiej? Może dlatego, że osobowość Rycerza najłatwiej zrozumieć. Jak powiadał Aleister Crowley, Rycerze w każdym z tarotowych kolorów reprezentują aktywną stronę danego żywiołu.

  Crowley tak kazał sobie wyobrażać tę postać: w pełnej zbroi, z pochodnią w ręce, na czarnym rumaku skaczący poprzez płomienie. Bo Rycerz Kijów przedstawia aktywną stronę żywiołu Ognia.

  Ludzie, których wskazuje ta karta, są nieustannie aktywni. Są tak skonstruowani, że muszą kierować, przewodzić i musi się dziać ich wola. (Jeżeli zaś jest inaczej, będą wtrącać się w cudze sprawy.) Kochają życie aktywne, a nawet pełne przygód i niebezpieczeństw. Jako przeciwnicy są groźni; lubią się spierać i wypróbowywać swoje siły i znaczenie we wszelkich konfrontacjach. Wolą działać niż myśleć, i są urodzonymi przeciwnikami zastoju i bezruchu. (A jeżeli nic się nie dzieje, sami prowokują konflikty.) Są przebojowi i władczy, a bywają również agresywni, okrutni i niebezpieczni.

  Inne karty z koloru Kijów (a także Mieczy), gdy pojawią się w rozkładzie, wzmacniają siłę Rycerza Kijów. Monety dodają mu skuteczności. Jednoczesne pojawienie się skoncentrowanej siły Ognia (Rycerz Kijów właśnie) i Wody (karty z koloru Pucharów) zapowiada niepokoje i sprzeczności interesów. W obecności Wieży, Diabła, Śmierci, Rycerz Kijów nabiera złowieszczych właściwości.  --------------------------------------------------------------------------------

  Rycerz Kijów czyli człowiek, który idzie przebojem
  Rycerze (podobnie jak inne karty osobowe, czyli Króle, Królowe i Walety) w rozkładach tarota oznaczają konkretnych ludzi. Nie jakieś idee, nie nasze skłonności, ale ludzi, którzy stają na naszej drodze. Oczywiście taka karta może też oznaczać samego klienta.

  Rycerz Kijów oznacza człowieka, który czyni swoją wolę, który jest strona aktywną, wnosi ze sobą ruch; a tam, gdzie się pojawi, to jakby burza przeszła. Rycerz Kijów jest naładowany energią żywiołu ognia, a w dobrych taliach jest przedstawiany jako wojownik w zbroi, który z pochodnią w ręku skacze na koniu przez płomienie.

  Rycerz Kijów jako karta pierwsza i główna w rozkładzie:

  To co się dzieje, jest zdominowane przez pewnego człowieka, który narzuca innym swoja wole, wydaje rozkazy i wszystko się kręci wokół tego, co on chce. (Przyjrzyj się, czy może ty nim jesteś.)

  Rycerz Kijów jako karta nr dwa, zawierająca ostrzeżenia:

  Strzeż się pewnego człowieka, który dominuje i rządzi innymi. Przynosi on zagrożenia. Jego energia, ruch, jaki on wszczyna, są dla ciebie zgubne.

  Rycerz Kijów jako trzecia karta w rozkładzie, czyli wskazówka: co robić?

  Sam działaj jak wojownik, który siła przełamuje przeszkody. Bierz przykład z ludzi silnych, przebojowych i dominujących. Po trzecie: w swoim działaniu możesz uzyskać pomoc od kogoś, kto przypomina Rycerza Kijów.

  Jako czwarta karta - obciążenia z przeszłości:

  Ciążą ci urazy i porażki jakich doznałeś ze strony ludzi nadmiernie przebojowych i energicznych. Może kimś takim był twój ojciec lub matka?

  Jako karta piąta; ludzie, z którymi współdziałasz:

  Masz za towarzysza kogoś przebojowego, energicznego, a nawet bezwzględnego. (Co może być zarówno korzystne, jak i zgubne.) Uwaga, karta Rycerz Kijów, jak i inne karty osobowe, jest szczególnie silna i ważna w tej pozycji.

  Jako karta szósta; nadchodząca przyszłość:

  Najbliższa przyszłość, to określone działania i przedsięwzięcia, zorganizowane przez pewnego człowieka energicznego, przebojowego i dominującego.

  Karta siódma; niespodzianki:

  Niespodziewanie twoja przyszłość zostanie zdominowana przez kogoś o osobowości Rycerza Kijów.

  Karta ósma; co się nie zmieni:

  Na pewno nie uwolnisz się od pewnego Rycerza Kijów, który ma dominujący wpływ na ciebie.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo; to, nad czym warto pracować:

  Warto rozwijać w sobie cechy przebojowego wojownika. Warto podtrzymywać stosunki z takimi ludźmi.

  Karta dziesiąta; pożytki dla innych:

  Inni ludzie zyskają dzielnego przywódcę i obrońcę. (Może ty nim będziesz?)

  Jedenasta - to, co się rozwieje, rozmyje, nie dojdzie do skutku:

  Inicjatywy pewnego przebojowego człowieka (może ty nim jesteś?) rozwieją się jak dym.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki do całego rozkładu:

  W większym stopniu weź pod uwagę wpływy jakie tu ma pewien człowiek o dominującej i przebojowej osobowości.

  Trzynasta; następny obrót kola losu:

  Pewien przebojowy i energiczny człowiek osiągnie swoje cele - ale to będzie w odległej przyszłości; teraz to nie grozi.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To człowiek, który szybciej działa niż myśli. Jeśli się nic nie dziej to sam prowokuje albo wtrąca się w cudze sprawy. Energia go rozpiera. Jak przeciwnik potrafi być groźny i mściwy. Uwielbia rywalizację i wypróbowywanie sił. Ludzie których uosabia ta karta są tak skonstruawani, że nie znoszą przeciwu i musi się dziać ich wola. Uwielbiają życie aktywne i pełne przygód nawet gdy przygody te niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Jedym słowem są przeciwnikami zastoju.  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:03

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Walet Pałeczek - Walczy o swoje uczucia dla ciebie;
  Jedno z was lub oboje musicie opuścić wasz związek gdyż panuje w nim stagnacja;
  On odchodzi, więc nie będzie musiał konfrontować swoich uczuć;
  Interesuje cię seksualnie, ale ucieka z obawy przed zbliżeniem z tobą;
  Jedno z was kończy wasz związek lub opuszcza wasze obecne miejsce zamieszkania, ponieważ nie może dłużej znieść wspólnego bytowania;
  Chcesz powiedzieć mu, że się zagubiłaś;
  Ukrywa przed tobą prawdę nie wyjawiając ci swoich uczuć;
  Jesteś dla niego za dużym wyzwaniem uczuciowym z tego powodu nie może z tobą być;
  Omijaj odpowiedzialność i zobowiązania w miłości;
  On czuje, że ten związek może ograniczyć jego wolność osobistą;
  Mężczyzna, który opuszcza cię fizycznie;
  W twoim uczuciowym systemie wartości umieść seks ponad miłością;
  W waszym związku staraj się powstrzymywać impulsywność;
  Krótkotrwała namiętność;
  Preferujesz puste, przypadkowe związki z odmienną pielą;
  Twój partner doprowadza do tego, że musisz zakończyć wasz związek
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 5. #5
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Rycerz buław

  Jako karta dnia:
  Czeka Cię gorący dzionek. Albo da znać o sobie Twój burzliwy temperament i będziesz chciał mieć wszystko od razu, albo znajdziesz się w sytuacji, kiedy to namiętności rozpalą się do białości. Nawet jeśli będzie to hałas o nic, dziś możesz uwolnić swoje uczucia i działac tak, jak chce serce. Najważniejsze, byś nie budował dalekosiężnych planów, to nie jest na to odpowiedni dzień. Jeśli Twoje emocje potrzebują ujścia, zbuduj dla nich odpowiednią scenę, zaryzykuj jakąś przygodę lub po prostu przeznacz ten dzień na rozrywki.

  Jako dobra rada: Działaj śmiało.

  Jako ostrzeżenie: Unikaj działalności na pokaz, nie rób zamętu.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  belsi likes this.
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 6. #6
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Domyślnie

  Dorosły, dynamiczny i zdecydowany mężczyzna, który wie, czego chce i wie, jak to osiągnąć. Uosabia gotowość do działania, pasję, entuzjazm, aktywność. Osoba, którą symbolizuje Rycerz Buław nie czeka biernie, tylko działa. Karta może oznaczać także zmiany, np. miejsca zamieszkania, przygodę, podróż, odważne działania, pozytywne wieści, ruch, ekscytujące przeżycia, nowe znajomości, początek przedsięwzięcia.

  Źródło: magiakart

 7. #7

  Dołączył
  25-03-2010
  Posty
  20
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Rycerz buław zdecydowanie "wnosi" wraz ze swoim wejściem w daną sytuację... atmosferę przygody. Bywa namiętnym i "nieopanowanym" kochankiem. Może siać sobą również pewien "zamęt"...

 8. #8
  agnieszka007
  Guest

  Domyślnie

  BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;
  Podróż,przeprowadzka,zmiana pracy.Może nowa znajomość wniesie nowy powiew w Twoje życie?Wskazany ruch,dynamika i aktywność.Jeśli pragniesz wyjechać na urlop,to jeszcze nie teraz.Zajrzyj w siebie i zobacz,czego Ci brak,by się czuć w pełni dowartościowanym?

  źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

  RYCERZ BUŁAW

  To symbol mężczyzny impulsywnego,przyjacielskiego,szybkiego w działaniu,okazującego pomoc.Oznaczać może nagły wyjazd,pośpieszną decyzję,możliwość zmiany miejsca zamieszkania,przeprowadzkę nawet do innego kraju.Człowiek tej karty jest gwałtowny,ognisty,wybuchowy,energiczny,dzielny,nie ustraszony,szybki,impulsywny,porywczy;popełnia błędy.
  Ta karta zapowiada szybką zmianę sytuacji,zaś negatywnie pokazuje człowieka ograniczonego,kłótliwego,agresywnego.

  źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:04

 9. #9
  Awatar malebu
  Dołączył
  18-05-2010
  Przegląda
  Swiatowo
  Posty
  714
  Podziękował/a
  272
  Podziękowano 280 razy
  Siła reputacji
  4

  Domyślnie

  Rycerz Buław opisuje nastrój porywajacy, ducha przedsiębiorczości, niecierpliwość i dynamizm danej sytuacji.
  Euterpe likes this.

 10. #10
  Awatar katty9
  Dołączył
  17-10-2013
  Przegląda
  Łódź
  Posty
  62
  Podziękował/a
  11
  Podziękowano 12 razy
  Siła reputacji
  10737419

  Domyślnie

  " Rycerz bulaw ucielesnia ciepła, czasem nawet gorąca atmosferę, w której odnaleźć można chęć do życia, namiętność i egzaltacje, ale która może moze takze sprzyjac niecierpliwosci, popedliwosci, impulsywnosci i porywczej przesadzie. Czy będziemy mogli cieszyć się ciepłem rycerza bulaw, czy tez musimy obawiać się jego porywczosci i niestalosci, zależy w znacznym stopniu od rodzaju oznaczonej przez niego sfery życia. Niecierpliwosc, która ta karta wyraża, oznacza: <<chcemy wszystkiego i to natychmiast>>. na niepowodzenie reagujemy wybuchowo, Gnieźnie, agresywnie. Z drugiej strony, właściwe rycerzowi bulaw ciepło jest oznacza, porywająca, może doprowadzić do poprawy chłodnej atmosfery i dodać zapału w sytuacjach, wydawałoby się, bez wyjścia.

  W życiu zawodowym- karta ta oznacza, jesteśmy w pełni zapali, przy tym niecierpliwi. Sprawia nam trudność zrozumienie, ze sukces potrzebuje dużo czasu. Oznacza to, ze co prawda podchodzimy do naszych zadań z wielka motywacja i zapałem, ale jesteśmy niesystematyczni, wykazujemy mało wytrwałości i tracimy zainteresowanie już przy najmniejszych przeszkodach. Rycerz bulaw może poza tym wskazywać na ostra rywalizację i wybuchy temperamentu w miejscu pracy.

  Na poziomie świadomości- Karta ta mówi, ze znajdujemy się w fazie <<burzy i naporu>>. dążymy do niebianskich ideałów lub tworzymy i reprezntujemy fundamentalne poglądy, przy czym nie zależy nam na ich obiecktywnym wytlumaczeniu ani tez nie pytamy o możliwości ich urzeczywistnienia. Zapał, który nas w tym czasie ogarnia, jest porywajacy i ozywczy rownież dla innych. Tam jednak gdzie nazywają sie zwrotnice na przyszlosc, ta porywczosc nastroju prowadzi do podejmowania pochopnych działań i decyzji.

  W związkach osobistych
  - Karta ta może dać zarówno ogień namiętności jak i pełne temperamentu kłótnie. Obie możliwości łatwo mogą doprowadzić do dramatycznie inscenizowanych, nadmorskich uniesien. Tam jednak, gdzie owe energię zostaną skierowane na wspólne przedsięwzięcia, rozwina swą niezwykła moc, przeksztalcajac samotnych dotąd wojowników w towarzyszy walki."

  Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego
  rogi7 and slawa like this.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354