Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
Like Tree20Likes

Wątek: Rycerz Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Rycerz Buław
  Znaczenie karty Rycerz Buław:

  Dorosły, dynamiczny i zdecydowany mężczyzna, który wie, czego chce i wie, jak to osiągnąć. Uosabia gotowość do działania, pasję, entuzjazm, aktywność. Osoba, którą symbolizuje Rycerz Buław nie czeka biernie, tylko działa. Karta może oznaczać także zmiany, np. miejsca zamieszkania, przygodę, podróż, odważne działania, pozytywne wieści, ruch, ekscytujące przeżycia, nowe znajomości, początek przedsięwzięcia.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:37 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Symbolizuje również przyjaciela, na którym można polegać oraz pośrednika.

  Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Rycerz buław – pozycja prosta – możliwość zmiany miejsca zamieszkania; wywieranie pozytywnego wpływu na innych dzięki posiadanemu autorytetowi; świadomy i przemyślany wybór partnera życiowego; sprecyzowanie własnych pragnień; chęć bycia kimś ważnym dla partnera; osoba pomiędzy 25 a 35 rokiem życia.

  Rycerz buław – pozycja odwrócona – nieprzemyślane i zbyt impulsywne zachowanie doprowadzi do poważnych kłopotów; chęć zaimponowania partnerowi za wszelką cenę; przesadne podkreślanie własnej ważności; nadmierne skoncentrowanie się na sobie i ignorowanie partnera; sprzeczki i nieporozumienia.

  Znak Zodiaku: Lew.

  Cechy charakteru prezentowane przez rycerza buław:
  a) w położeniu prostym: serdeczność, życzliwość, towarzyskość, entuzjazm, duma, dostojność, towarzyskość, godność, odwaga, świadomość celu, zapał, wspaniałomyślność.
  b) w położeniu odwróconym: impulsywność, autokratyzm, lekkomyślność, wybuchowość, chełpliwość, arogancja, pycha, egoizm, zarozumiałość, próżność, małostkowość, kłótliwość.

  Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Rycerz Pałek - młody człowiek gwałtownie i w nieprzemyślany sposób reagujący na nagle zmieniającą się wokół niego sytuację. Wydarzenia biegną w przyśpieszonym tempie. Ruch i gwar wokół, nie ma czasu na przemyślenie czegokolwiek, reakcje prędkie i spontaniczne, niekiedy agresywne i zaczepne. Zdobywca, podrywacz, bywalec pubów i dyskotek. Nagłe zauroczenie. Podróżnik, ktoś w drodze, przelotne spotkania i znajomości.

  Odwrócona: nagłe osłabienie, niepomyślne wydarzenie wybijające z rytmu zycia. Człowiek w depresji, smutku, nie znający celu, do którego miałby dążyć. Zderzenie z przeszkodą i szok. Gwałtowne rozładowanie emocji, po którym następuje opadnięcie z sił. Alkoholik, lub człowiek chory, wycofujący się lękliwie. Tchórz.

  „Ogień ognia". Zapalczywość. Nagła, nieprzemyślana decyzja. Lekkomyślne zaangażowanie się w coś. Walka. Buńczuczność, pyszałkowatość. Zuchwałość. Ruchliwość. Podróż. Zmiana miejsca zamieszkania. Liczne kontakty towarzyskie.

  Odwrócony: Pesymizm. Zwolnienie działań. Nieoczekiwana zmiana. Sprzeciw. Kłótnia. Zerwanie, przecięcie więzów przyjaźni. Zarozumialstwo. Rozpad, dezintegracja. Chaotyczność w postępowaniu.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:37

 5. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,276
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,163 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rycerz Buław- zmiana miejsca zamieszkania, emigracja, wyjazd za granicę, mądry wybór celu życiowego, osiągnięcie zaszczytów dzięki odwadze.

  Rycerz Buław (odwrócona) - żądza władzy, okoliczności pokrzyżują plany związane z wyjazdem, niedostrzeganie innych ludzi, sprzeczki, brak autorytetu.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 6. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  rYCERZ BUŁAW-gwałtowny silny ,agresywny,
  nieustraszony,pozytywne wiesci,przeprowadzka nawet do innego kraju,chcec bycia kims waznym brak stabilizacji

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Rycerz Kijów
  czyli Ten, Który Czyni Swoją Wolę
  Przed nami czwarta już prowincja tarotowej krainy: po Wielkich Arkanach, kartach numerycznych oraz Asach przyszła kolej na Figury, zwane też Kartami Dworskimi. Dla kart tych przewidziano specjalną rolę: są one mianowicie w tarocie po to, aby wskazywać na osoby. Figury pojawiają się w rozkładzie wtedy, kiedy w sprawie, o którą pytamy, decydującą rolę odgrywa pewien konkretny człowiek, wokół którego wszystko się kręci (może to być kilkoro ludzi). Wówczas karty te pozwalają rozszyfrować, o kogo tu chodzi.

  Karty dworskie będziemy przeglądać w kolejności: Rycerze, Króle, Królowe, Walety (zwane też Giermkami, a niekiedy Księżniczkami). Dlaczego właśnie w takiej? Może dlatego, że osobowość Rycerza najłatwiej zrozumieć. Jak powiadał Aleister Crowley, Rycerze w każdym z tarotowych kolorów reprezentują aktywną stronę danego żywiołu.

  Crowley tak kazał sobie wyobrażać tę postać: w pełnej zbroi, z pochodnią w ręce, na czarnym rumaku skaczący poprzez płomienie. Bo Rycerz Kijów przedstawia aktywną stronę żywiołu Ognia.

  Ludzie, których wskazuje ta karta, są nieustannie aktywni. Są tak skonstruowani, że muszą kierować, przewodzić i musi się dziać ich wola. (Jeżeli zaś jest inaczej, będą wtrącać się w cudze sprawy.) Kochają życie aktywne, a nawet pełne przygód i niebezpieczeństw. Jako przeciwnicy są groźni; lubią się spierać i wypróbowywać swoje siły i znaczenie we wszelkich konfrontacjach. Wolą działać niż myśleć, i są urodzonymi przeciwnikami zastoju i bezruchu. (A jeżeli nic się nie dzieje, sami prowokują konflikty.) Są przebojowi i władczy, a bywają również agresywni, okrutni i niebezpieczni.

  Inne karty z koloru Kijów (a także Mieczy), gdy pojawią się w rozkładzie, wzmacniają siłę Rycerza Kijów. Monety dodają mu skuteczności. Jednoczesne pojawienie się skoncentrowanej siły Ognia (Rycerz Kijów właśnie) i Wody (karty z koloru Pucharów) zapowiada niepokoje i sprzeczności interesów. W obecności Wieży, Diabła, Śmierci, Rycerz Kijów nabiera złowieszczych właściwości.  --------------------------------------------------------------------------------

  Rycerz Kijów czyli człowiek, który idzie przebojem
  Rycerze (podobnie jak inne karty osobowe, czyli Króle, Królowe i Walety) w rozkładach tarota oznaczają konkretnych ludzi. Nie jakieś idee, nie nasze skłonności, ale ludzi, którzy stają na naszej drodze. Oczywiście taka karta może też oznaczać samego klienta.

  Rycerz Kijów oznacza człowieka, który czyni swoją wolę, który jest strona aktywną, wnosi ze sobą ruch; a tam, gdzie się pojawi, to jakby burza przeszła. Rycerz Kijów jest naładowany energią żywiołu ognia, a w dobrych taliach jest przedstawiany jako wojownik w zbroi, który z pochodnią w ręku skacze na koniu przez płomienie.

  Rycerz Kijów jako karta pierwsza i główna w rozkładzie:

  To co się dzieje, jest zdominowane przez pewnego człowieka, który narzuca innym swoja wole, wydaje rozkazy i wszystko się kręci wokół tego, co on chce. (Przyjrzyj się, czy może ty nim jesteś.)

  Rycerz Kijów jako karta nr dwa, zawierająca ostrzeżenia:

  Strzeż się pewnego człowieka, który dominuje i rządzi innymi. Przynosi on zagrożenia. Jego energia, ruch, jaki on wszczyna, są dla ciebie zgubne.

  Rycerz Kijów jako trzecia karta w rozkładzie, czyli wskazówka: co robić?

  Sam działaj jak wojownik, który siła przełamuje przeszkody. Bierz przykład z ludzi silnych, przebojowych i dominujących. Po trzecie: w swoim działaniu możesz uzyskać pomoc od kogoś, kto przypomina Rycerza Kijów.

  Jako czwarta karta - obciążenia z przeszłości:

  Ciążą ci urazy i porażki jakich doznałeś ze strony ludzi nadmiernie przebojowych i energicznych. Może kimś takim był twój ojciec lub matka?

  Jako karta piąta; ludzie, z którymi współdziałasz:

  Masz za towarzysza kogoś przebojowego, energicznego, a nawet bezwzględnego. (Co może być zarówno korzystne, jak i zgubne.) Uwaga, karta Rycerz Kijów, jak i inne karty osobowe, jest szczególnie silna i ważna w tej pozycji.

  Jako karta szósta; nadchodząca przyszłość:

  Najbliższa przyszłość, to określone działania i przedsięwzięcia, zorganizowane przez pewnego człowieka energicznego, przebojowego i dominującego.

  Karta siódma; niespodzianki:

  Niespodziewanie twoja przyszłość zostanie zdominowana przez kogoś o osobowości Rycerza Kijów.

  Karta ósma; co się nie zmieni:

  Na pewno nie uwolnisz się od pewnego Rycerza Kijów, który ma dominujący wpływ na ciebie.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo; to, nad czym warto pracować:

  Warto rozwijać w sobie cechy przebojowego wojownika. Warto podtrzymywać stosunki z takimi ludźmi.

  Karta dziesiąta; pożytki dla innych:

  Inni ludzie zyskają dzielnego przywódcę i obrońcę. (Może ty nim będziesz?)

  Jedenasta - to, co się rozwieje, rozmyje, nie dojdzie do skutku:

  Inicjatywy pewnego przebojowego człowieka (może ty nim jesteś?) rozwieją się jak dym.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki do całego rozkładu:

  W większym stopniu weź pod uwagę wpływy jakie tu ma pewien człowiek o dominującej i przebojowej osobowości.

  Trzynasta; następny obrót kola losu:

  Pewien przebojowy i energiczny człowiek osiągnie swoje cele - ale to będzie w odległej przyszłości; teraz to nie grozi.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  belsi likes this.

 8. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Milady (21-07-2010)

 9. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To człowiek, który szybciej działa niż myśli. Jeśli się nic nie dziej to sam prowokuje albo wtrąca się w cudze sprawy. Energia go rozpiera. Jak przeciwnik potrafi być groźny i mściwy. Uwielbia rywalizację i wypróbowywanie sił. Ludzie których uosabia ta karta są tak skonstruawani, że nie znoszą przeciwu i musi się dziać ich wola. Uwielbiają życie aktywne i pełne przygód nawet gdy przygody te niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Jedym słowem są przeciwnikami zastoju.  WRÓŻBY - TAROT
  belsi likes this.

 10. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,276
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,163 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Podróż, przeprowadzka, zmiana w pracy. Może nowa znajomość wniesie świeży powiew w Twoje życie? Wskazany ruch, dynamika i aktywność. Jeśli pragniesz wyjechać na urlop, to jeszcze nie teraz. Zajrzyj w siebie i zobacz, czego Ci brak, by się czuć w pełni dowartościowanym.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 11. #10
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  411
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 223 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Walet Pałeczek - Walczy o swoje uczucia dla ciebie;
  Jedno z was lub oboje musicie opuścić wasz związek gdyż panuje w nim stagnacja;
  On odchodzi, więc nie będzie musiał konfrontować swoich uczuć;
  Interesuje cię seksualnie, ale ucieka z obawy przed zbliżeniem z tobą;
  Jedno z was kończy wasz związek lub opuszcza wasze obecne miejsce zamieszkania, ponieważ nie może dłużej znieść wspólnego bytowania;
  Chcesz powiedzieć mu, że się zagubiłaś;
  Ukrywa przed tobą prawdę nie wyjawiając ci swoich uczuć;
  Jesteś dla niego za dużym wyzwaniem uczuciowym z tego powodu nie może z tobą być;
  Omijaj odpowiedzialność i zobowiązania w miłości;
  On czuje, że ten związek może ograniczyć jego wolność osobistą;
  Mężczyzna, który opuszcza cię fizycznie;
  W twoim uczuciowym systemie wartości umieść seks ponad miłością;
  W waszym związku staraj się powstrzymywać impulsywność;
  Krótkotrwała namiętność;
  Preferujesz puste, przypadkowe związki z odmienną pielą;
  Twój partner doprowadza do tego, że musisz zakończyć wasz związek
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232