Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
Like Tree22Likes

Wątek: Królowa Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Królowa Buław
  Znaczenie karty Królowa Buław:

  Dojrzała, aktywna kobieta, pełna charyzmy i energii. Może oznaczać osobę płci żeńskiej na wysokim stanowisku, odpowiedzialną, pracowitą, silną, niezależną. Karta oznacza również kobietą atrakcyjną, zmysłową, z dużym temperamentem, kochającą życie, ciepłą, przedsiębiorczą, pełną inicjatywy, zdecydowaną, o dużej sile przyciągania. Karta wskazuje również na dobrą matkę, która potrafi zatroszczyć się o swoje potomstwo i zapewnić im troskę, miłość i byt. Karta ma znaczenie pozytywne, w pytaniach o powodzenie danej sprawy. Może oznaczać pomoc pewnej osoby, którą symbolizuje Królowa Buław, także samodzielnie wypracowany sukces.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:39 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Królowa buław – pozycja prosta – szerokie kontakty towarzyskie, liczne znajomości; przebojowość; dar przekonywania; przygoda miłosna; atrakcyjność seksualna; przyciąganie płci przeciwnej; wdzięk, urok i czar osobisty; ciepła i szlachetna kobieta; osoba zgodna i przyjaźnie nastawiona do innych; osoba w sile wieku, pomiędzy 45 a 55 rokiem życia.

  Królowa buław – pozycja odwrócona – niewierność małżeńska, podejrzenie o zdradę; wulgarność w miłości; ekscesy erotyczne; szantaż emocjonalny; niestałość uczuciowa; osoba uzależniająca od siebie innych; brutalność, agresja; otaczanie się tajemnicami, ukrywanie prawdy, kłamstwa; osoba destrukcyjna i niszcząca.

  Znak Zodiaku: Baran.

  Cechy charakteru prezentowane przez królową buław:
  a) w położeniu prostym: optymizm, samodzielność, niezależność, dojrzałość, szlachetność, zdecydowanie, lojalność, przyjacielskość, pozytywne nastawienie do ludzi, przebojowość.
  b) w położeniu odwróconym: zazdrość, zapalczywość, niedowierzanie, opór, agresja, osobowość ograniczająca, stosująca szantaż emocjonalny, brutalność, chwiejność uczuciowa.

  Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Królowa Pałek - młoda, zmysłowa kobieta, dla której najważniejsza jest realizacja seksualna, zdobycie wybranego sobie partnera. Inicjatywa w związkach i poznawaniu interesujących ludzi. Piękno, powab, przyjemności erotyczne, spontaniczne reakcje, brak skrępowania i otwartość w okazywaniu swoich uczuć. Szczerość w relacjach. Bardziej kochanka, niż żona.

  Odwrócona: kobieta rozwiązła, nieopanowana, u której potrzeby seksualne górują nad uczuciami i rozsądkiem. Brak rozwagi w działaniu, w relacjach z partnerem, przygoda seksualna pod wpływem chwili, kaprysu, lub chęci zemsty na dotychczasowym partnerze. Awanturniczość, łatwe wpadanie w złość. Sprzeciw i gniew na kogoś bliskiego, bunt, zerwanie więzów.

  Dobra znajomość siebie, swoich potrzeb. Zbieranie sił do walki. Przedsiębiorczość. Zdecydowanie. Ktoś sympatyczny, wyrozumiały i przyjacielski, kochający ludzi, pomagający im i wspierający rada. Przygoda miłosna. Odprężenie. Seks. Swoboda. Rozkosz.

  Odwrócona: Nuda. Przykrość. Porażka. Wulgarność w miłości. Zapalczywość. Niestałe, niepewne uczucia. Niedowierzanie. Podejrzliwość. Opór. Opozycja, opozycja polityczna. Sprzeciw i walka. Strajk Kontestacja. Dekadentyzm.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:39

 4. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Królowa Buław- realna ocena możliwości, mądra rada, pozytywne podejście do ludzi, urok osobisty, przebojowość, dar przekonywania, walka o słuszną sprawę.

  Królowa Buław (odwrócona) - brak poparcia, szantaż emocjonalny, osoba uzależniająca od siebie innych, brutalność, kłamstwa, chowanie się za plecami innych.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  KRÓLOWA BUŁAW-ucuciowa,ma intuicje,płodna w sensie fizycznym,dobra,wspolczujaca,obdarzajaca miloscia,lubi wies i przyrode,ma urok ,wdziek,powab,kobieta atrakcyjna seksualnie,kreatywna,ma bujna wyobraznie,zna swoja wartosc,z trudem wybacza upokorzenia ,wymagajaca ,szlachetna,potrafi zdobywac mezczyzn,silna,aktywna,dynamiczna,wie czego chce i stawia na swoim ,charyzmatyczna,pracowita,niezalezna,zdecydowana,n ie toleruje ograniczen,bezposrednia,ciepla,namietna,naturalna, wrazliwa,przywodczyni,swiadomosc swojej seksualnosci,tajemnicza,temperamentna,energiczna zmyslowa,ostry jezyk i ciety dowcip,lubi dokuczyc ,szerokie choryzonty.JEZLI to kobieta to zyja ona w sposob meski to ona wybiera i ona dyktuje warunki.

 6. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Królowa Kijów
  czyli Ktoś, Kto Zwraca Na Siebie Uwagę
  Mając do czynienia z Królowymi nie powinniśmy się sugerować, że karty te służą wyłącznie do wskazywania kobiet. W karcie tarota zapisana jest bowiem nie tyle płeć, co szczególny stosunek do świata, oraz rola, jaką pewna osoba odgrywa w danej sytuacji. Karta Królowa może wskazywać na mężczyznę, podobnie jak Rycerz czy Król mogą okazać się kobietami. Królowe (jako karty) przedstawiają osoby, których rola jest bardziej bierna niż działających we własnym imieniu Rycerzy.

  Królowa Kijów jest to karta wymyślona specjalnie po to, aby przedstawiać osoby, które zwracają na siebie uwagę; które przede wszystkim zajmują się rzeczami obliczonymi na pokaz - osoby, które widać. Rolą Królowej Kijów jest być widoczną, znaleźć się na eksponowanym miejscu (np. na estradzie), rzucać blask na całe otoczenie.

  Jeśli chodzi o charakter, to są ludzie, którzy wiele energii (wiele pary) wkładają w autoreklamę: w to, aby się czymś popisać, aby zabłysnąć, przykuć uwagę innych, żeby zrobić wrażenie, zaimponować innym. Ta karta ma wyraźne związki ze znakiem Lwa i z Jowiszem wśród planet. Wskazuje ludzi, którym zależy na poklasku, na sławie i na cudzej opinii. Królowe Kijów mają zamiłowanie do spektakularnych akcji. Ludzie spod tej karty są zwykle pobudliwi emocjonalnie, żywo i całym sobą odpowiadają na to, co się dzieje w ich otoczeni. Żyją w stanie ekscytacji i wewnętrznego poruszenia. Są kochliwi i roztaczają wokół siebie wibracje nacechowane erotyzmem. Równie chętnie bywają uwodzicielami co przedmiotem uwodzenia.

  Wśród innych kart Kijów, Królowa Kijów najbliższa jest Czwórce Kijów, która również niesie ideę stania w środku i promieniowania przykładem.

  Aleister Crowley kazał wyobrażać sobie Królową Kijów jako niewiastę o rudozłotych włosach, która siedzi na tronie z płomieni, w płomienistej koronie z uskrzydlona kulą u szczytu głowy. Trzyma ona berło z szyszką na końcu, niby bachantki, uczestniczki orgiastycznego kultu Dionizosa. Na karcie tej w talii Crowleya narysowany jest też lampart, zwierz Dionizosa. (Pamiętajmy, że z obrzędów dionizyjskich wyrósł w Grecji teatr, a karta Królowa Kijów ma wyraziste związki z życiem na scenie.)  --------------------------------------------------------------------------------

  Królowa Kijów
  Karta Królowa Kijów wskazuje na osoby, które żyją na pokaz, wiele starań i serca wkładają w autoreklamę, w to, żeby być na topie; żyją trochę tak, jakby wciąż stały na scenie, popisywały się i czekały na oklaski. Osoby te łatwo entuzjazmują się, są emocjonalnie pobudliwe, robią wrażenie, jakby wciąż były zakochane lub przynajmniej czymś lub kimś zauroczone. Można je sobie wyobrazić z wypiekami na twarzy. Oczywiście, tak jak karta rycerz lub król w tarocie niekoniecznie musi wskazywać na mężczyznę, tak i Królowa Kijów niekoniecznie musi być kobietą!

  Królowa Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  To, co się dzieje, w zasadniczy sposób zależy od pewnej osoby, która żyje na pokaz, łatwo się entuzjazmuje, albo jest wybuchowo zakochana. Może to być mężczyzna. Tą osoba możesz być ty sam (sama.)

  Królowa Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

  Fatalny wpływ na ciebie ma pewna osoba w typie Królowej Kijów, a więc ktoś, kto wzbudza fascynację, ale może zawrócić w głowie i wytrącić z równowagi. Możliwe, że padasz ofiarą uwodziciela (uwodzicielki.) Możliwe że sam za bardzo i niefortunnie angażujesz się w światowe życie, w robienie wrażenia na ludziach, w powierzchowne związki.

  Królowa Kijów jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić:

  Postępuj jak Królowa Kijów: uwodź ludzi. Sprawiaj wrażenie. Bądź widzianym, podziwianym, popularnym. Zadbaj o autoreklamę. Idź drogą Królowej Kijów - to droga gwiazd sceny i estrady, które nie mają nic do ukrycia.

  Królowa Kijów jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości:

  Ciąży na tobie osoba pewnego uwodziciela (uwodzicielki); albo też sparzyłeś się na wejściu pomiędzy ludzi prowadzących zbyt światowy, zbyt pokazowy tryb życia.

  Królowa Kijów jako karta piąta - partner (partnerzy):

  Masz za partnera kogoś w typie Królowej Kijów - a więc osobę łatwo się zapalająca, entuzjazmująca, bardzo emocjonalnie reagującą. Często ta karta w tym miejscu oznacza, że ktoś cię kocha, miłością ognistą, taką, która nie chce czekać.

  Królowa Kijów jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

  Przyszłość rozwinie się pod wpływem pewnej Królowej Kijów, czyli osoby tego typu. Może to być ktoś, od kogo będziesz zależeć, może twój partner, może ty sam staniesz się kimś, kto właśnie tak działa na ludzi.

  Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości:

  Nieoczekiwane spotkanie z pewną Królową Kijów, które wytrąci cię z równowagi i każe wiele rzeczy w życiu zaczynać od nowa. Często ta karta w tym miejscu oznacza burzliwe zakochanie się.

  Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (także mimo twoich wysiłków):

  Nie zmieni się dominujący wpływ pewnej Królowej Kijów na twoje życie i sprawy.

  Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać:

  Warto nabrać pewnych cech Królowej Kijów, a więc być bardziej otwartym, bardziej towarzyskim, śmielej wychodzić do ludzi. W kształcenie takich cech (otwartości, spontaniczności) warto zaangażować się w bardziej świadomy sposób.

  Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu:

  Wielu ludzi zyska wzorzec, postać, która będzie działać na nich energetyzująco. (Może to ty będziesz tym idolem?)

  Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku:

  Fascynacje pewną Królowa Kijów rozproszą się jak mgła.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty:

  Przyjrzyj się kartom, czy jeszcze inne nie wskazują dominującej roli pewnej osoby w typie Królowej Kijów.

  Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość:

  Jeszcze wejdziesz w bliższe związki z pewną Królową Kijów, ale nie teraz i nie prędko. (Albo nieprędko sam staniesz się kimś takim.)  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To kobieta energiczna, która dużo wysiłku wkłada w to aby być zauważona. Do wizerunku Królowej Buław bardzo pasuje każda gwiazda estradowa, która lubi błyszcześ w blasku fleszy. To również uosobienie seksu i prokreacji, swoboda obyczajów wynikająca z nadmiernej wiary w siebie i swoje możliwości. Zawyczaj jest to kobieta bardzo zadbana, która całą sobą prowokuje i zachęca do kontaktu. Rolą takiej Królowej Kijów będzie zawsze rzucanie blasku na otoczenie oraz chęć zainponowania innym najlepiej w szerszym gronie. Na wszystko reagują bardziej żywo i emocjonalnie są też bardzo kochliwe choć bardzo szybko się wypalają znajdując sobie nowy obiekt porządania. W sadzie nie ma to znaczenia, czy są uwodzone czy też ktoś je uwodzi. Liczy się wysoki poziom adrenaliny.

  WRÓŻBY - TAROT

 8. #8
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Wesprzeć Cię może przyjazna, energiczna kobieta. Jej pomoc jest nieoceniona.
  Przed Tobą sukces i powodzenie w sprawach, o które pytasz.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 9. #9
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  38
  Posty
  181
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 124 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  W sferze uczuć Królowa Buław oznacza kobietę zaborczą i namiętną.Nie jest łatwo walczyć z nią, ponieważ zastrzegając sobie wyłącznie prawo rządzenia w związku wyznacza partnerowi rolę podrzędną.Ona lubi dominować :)
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 10. #10
  Sowilo92
  Guest

  Domyślnie

  Królowa Buław (w pozycji odwróconej!)-stany zapalne występujące w obrębie głowy (zatoki, okulistyczne), w połączeniu z odwr. kartą króla denarów-stany zapalne dziąseł, urazy w obrębie czaszki-stłuczenia lub wstrząśnienia mózgu, pęknięcia i złamania kości czaszki, krwiaki podskórne i podtwardówkowe

  Źródło- 'Tarot a zdrowie' Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232