Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
Like Tree45Likes

Wątek: Król Buław

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Król Buław  Znaczenie karty Król Buław:

  Człowiek na odpowiedzialnym stanowisku, przełożony, szef, dyrektor, prezes, przywódca. Mężczyzna, który ma duże wpływy, cieszy się autorytetem. Ce****e go żywiołowość, uczciwość, temperament, przedsiębiorczość, uczynność, chętnie udziela dobrych rad i pomocy. Ponadto oznacza mężczyznę atrakcyjnego, energicznego i zdecydowanego. Kiedy karta pojawi się w rozkładzie, to może to oznaczać pomoc ze strony takiego mężczyzny, jego pozytywny wpływ na daną sprawę, dobrą radę, do której powinno się dostosować. Karta ma znaczenie pozytywne, zapowiada pomoc lub powodzenie w danej sprawie.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:40 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Król buław – pozycja prosta – pomoc osoby energicznej i chętnej do działania; zawarcie znajomości z człowiekiem zajmującym wysokie stanowisko; człowiek pochodzący z dobrej rodziny; trzymanie nerwów na wodzy; osoba starsza, pomiędzy 65 a 75 rokiem życia.

  Król buław – pozycja odwrócona – partner narzucający siłą swoją wolę; konieczność podjęcia trudnej decyzji; skłonności do rozpusty; krytykowanie wszystkiego i wszystkich, a w pierwszym rzędzie partnera; wieczne niezadowolenie; skłonność do despotyzmu; składanie obietnic bez pokrycia, odrzucanie wszelkiej pomocy.

  Cechy charakteru prezentowane przez króla buław:
  a) w położeniu prostym: uczciwość, prawość, szczodrość, umiłowanie tradycji, moralność, sprawiedliwość, dojrzałość, odpowiedzialność, słowność, przedsiębiorczość, doświadczenie, energiczność.
  b) w położeniu odwróconym: krytykanctwo, żądza władzy, bezwzględność, mściwość, chłód emocjonalny, dwulicowość, surowość, marnotrawienie energii, niedotrzymywanie słowa, amoralność.

  Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Król Pałek - prostolinijny, uczciwy, jowialny mężczyzna, dotrzymujący wszelkich obietnic partnerskich i prawnych. Stały partner seksualny. Bioenergoterapeuta, siłacz, kulturysta, człowiek pracujący z radością fizycznie lub na łonie przyrody (myśliwy, ekolog, leśnik, ogrodnik). Zwycięstwo moralne, duma, radość życia, umiejętne czerpanie przyjemności z życia. Inicjatywa zatwierdzona i przynosząca dobre skutki.

  Odwrócona: uparty, upierdliwy, przykry, kłótliwy mężczyzna, który nie potrafi zrezygnować w porę i odejść z godnością. Trwanie przy swoim wbrew logice. Uzależnienie od seksu, związku partnerskiego, nałogu. Brak wiary w siebie. Moralna przegrana. Zwątpienie w czyjąś uczciwość. Szarpanina bez końca. Nadużycie alkoholu.

  Potrzeba dominacji i działania zmierzające za wszelką cenę do osiągnięcia sukcesu w pracy, w tworzeniu, w budowaniu. Przedsiębiorczość. Prokreacja. Doskonałe zdrowie. Ktoś kierujący się zasadami moralnymi. Ktoś prawy, szanujący prawo i zasady współżycia społecznego. Ktoś narzucający swoją wolę innym. Człowiek wykształcony, o dużej wiedzy i dużym doświadczeniu.

  Odwrócony: Surowość. Zniewolenie. Dogmatyzm. Ktoś, kto trawi siły na realizację nierealnych przedsięwzięć. Marnotrawstwo energii. Despotyzm. Zużycie. Skłonność do rozpusty. Alkoholizm.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:41

 4. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,276
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,163 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Król Buław - dobre rady zawodowe, pomoc osoby energicznej, poparcie osoby na stanowisku, opanowanie, umiejętność podejmowania decyzji.

  Król Buław (odwrócona) - człowiek narzucający siłą swoją wolę, marnowanie sił na nierealne przedsięwzięcia, krytykowanie wszystkich, obietnice bez pokrycia, zakłamanie.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Krol BUŁAW-
  uczciwy,prostolinijny,
  wladczy,stawia na swoim,aktywny,atrakcyjny,
  ktos kto rzadzi

 6. #6
  Czarownica ;) Awatar Dama Trefl
  Dołączył
  24-10-2008
  Posty
  1,260
  Podziękował/a
  87
  Podziękowano 193 razy
  Siła reputacji
  9110

  Domyślnie

  bardzo przystojny mężczyzna, mający i wykorzystujący swój urok osobisty. Mi pokazała osobę,która praktykuje magię.
  Tyle było dni do utraty sił
  Do utraty tchu tyle było chwil
  Gdy żałujesz tych , z których nie masz nic
  Jedno warto znać , jedno tylko wiedz , że
  Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy
  Ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy

 7. Użytkownicy którzy podziękowali Dama Trefl za ten post:

  Sanya (28-04-2014)

 8. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Król Kijów
  czyli Ten, Kto Góruje Nad Innymi
  Zanim przejdziemy do opisu Króla Kijów, wyjaśnić należy, czym są w ogóle Króle w tarocie, i dlaczego wymieniam je dopiero teraz, niemal na szarym końcu. Króle bowiem mają charakter mniej aktywny od Rycerzy (dlatego Aleister Crowley nazywał ich zaledwie Książętami). We wróżbie, w rozkładzie kart, wskazują na osoby bardzo ważne, ale takie, które nie uczestniczą bezpośrednio w tym, co się dzieje; które pozostają jakby poza sceną. Można powiedzieć, że tarotowy Król wprawdzie panuje, ale nie rządzi. Często jest tak, że tarotowy Król wyobraża osobę, która jest twórcą sytuacji, miejsca czy też środowiska, w którym przyszło nam działać. Jego wpływ cały czas czujemy, choćbyśmy nawet z nim osobiście nie mieli do czynienia. Król to na przykład szef firmy albo dyrektor szkoły, z którym raczej na codzień się nie spotykamy - ale pozostajemy w kręgi jego władzy. Oczywiście, spośród Królów w czterech kolorach tarota, najbardziej aktywny będzie Król Kijów.

  Karta Król Kijów została stworzona dla zaznaczenia ludzi, z którymi będziemy mieli do czynienia, jeżeli wykroczymy poza swoją miarę. Może to być nasz szef, który wezwie nas na dywanik, kiedy będziemy nazbyt samodzielni. Może to być wódz jakiegoś ugrupowania politycznego czy przedstawiciel władzy. W biznesie ta karta może przedstawiać potężnych konkurentów, którzy w każdej chwili są gotowi przejąć nasze rynki. Król Kijów to ktoś, kto czeka tylko na nasze błędy, aby pokazać nam gdzie raki zimują.

  Karta Król Kijów pojawia się w rozkładach kart w sytuacjach konfliktowych, i wtedy oznacza tych naszych przeciwników, którzy mają nad nami jednoznaczną przewagę - i wobec których nie mamy szans. I odwrotnie, karta ta może oznaczać samego działającego (czyli osobę, której wróżymy) - i wtedy jest wyraźnym sygnałem, że ów ktoś w swoim ręku wszystkie środki, aby rządzić, kierować, i sprawiać, aby inni robili to, co on chce.

  Jeżeli pewna osoba wyraźnie przewyższa innych o głowę, jeżeli chodzi o jej wpływy, znaczenie, poważanie, i wszyscy się z nią muszą liczyć - to najpewniej pokazując kartę Król kijów, duchy tarota ją właśnie mają na myśli. (Oczywiście, Król Kijów może być również kobietą.)

  Ze strony Króla Kijów może też grozić nam sprawdzenie, kontrola, egzamin. Ktoś taki sprawdza nas, co jesteśmy warci. Karta ta oznacza ludzi, którzy przychodzą do nas żeby nas sprawdzić - i w tym sensie grają główną rolę w pewnej sytuacji.

  A. Crowley każe go sobie wyobrażać jako potężnego mężczyznę otoczonego płomienistą aurą, z nagim torsem (w Crowleyowskiej talii kart Król Kijów jest wręcz całkiem nagim wojownikiem!). Jedzie rydwanem ciągnionym przez lwa, a druga lwia głowa wieńczy jego nakrycie głowy. W jednej ręce trzyma wodze od swego drapieżnego rumaka, w drugiej - magiczny kij zakończony głową feniksa.  --------------------------------------------------------------------------------

  Król Kijów
  Karta Król Kijów służy w rozkładach tarota do wskazania osób, które w pewnym miejscu i w pewnej sytuacji wprawdzie bezpośrednio nie rządzą, ale będziemy mieli z nimi do czynienia, jeśli jakoś wykroczymy poza swoją miarę i poza reguły gry. Może to być np. dyrektor szkoły, który wzywa nas na dywanik, lub potężny konkurent w biznesie, który tylko czeka, aby wykorzystać nasze błędy.

  Król Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Wszystko co się wydarzy, zależeć będzie od dobrej lub złej woli pewnego człowieka, który wiele może, posiada władzę, i na którego terenie w pewien sposób jesteś. (Nie wykluczone, że to ty sam jesteś kimś takim.)

  Król Kijów jako karta druga, ostrzegająca:

  Skutkiem swoich błędów lub przewin spotkasz się z karząca ręką sprawiedliwości - będziesz mieć do czynienia z gniewem władzy lub jej przedstawicieli. Masz zapewnione wezwanie na dywanik.

  Król Kijów jako karta trzecia, zawierająca wskazówki jak działać:

  Masz na tyle pewna pozycję i silne wpływy, że nie musisz wysuwać się na czoło. Działaj jak Król Kijów: posługuj się innymi; kontroluj, żeby to, co robią, robili dobrze; w razie czego nie unikaj karania swoich ludzi.

  Jako karta czwarta, mówiąca o negatywnych wpływach z przeszłości:

  Masz zadawnione urazy wobec zwierzchników, ludzi sprawujących władzę. Druga możliwość: sam nie potrafisz rozwinąć swoich umiejętności jako szef (czy np. rodzic), bo przeszkadzają ci twoje własne zahamowania.

  Jako karta piąta; partner lub partnerzy:

  Jesteś związany z osoba o dominującej osobowości, z kimś, kto patrzy na ciebie z góry; i wiesz, że jeżeli popełnisz jakieś uchybienia, narazisz się na jego gniew.

  Jako karta szósta, nadciągająca przyszłość:

  Są dwie możliwości, zależnie od tego, co już się wydarzyło: albo rozwój wydarzeń nieuchronnie zmierza do tego, że znajdziesz się w zasięgu władzy pewnej dominującej osobowości - albo sam obejmiesz władzę nad innymi.

  Jako krata siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

  Sprawy radykalnie się zmienia dzięki nieoczekiwanym decyzjom (albo: kaprysom) kogoś, kto ma władzę, ale dotąd raczej z niej nie korzystał.

  Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni:

  Na pewno nie zmieni się twoja zależność od pewnego dominującego władcy; albo zdecydowana przewaga pewnej dominującej jednostki nad tym, co się dzieje.

  Karta dziewiąta - w czym osiągniesz biegłość:

  Osiągniesz biegłość w dyskretnym, ale skutecznym sprawowaniu władzy.

  Dziesiąta - pożytek dla innych:

  Pewne decyzje kogoś, kto sprawuje władzę, choć może dla ciebie niekorzystne, będą z pożytkiem dla innych, dla ogółu.

  Jedenasta - to, co się nie uda, rozmyje, rozproszy:

  Ktoś, kto wydawał się groźnym władcą, okaże się papierowym tygrysem. (Być może to o tobie mowa.)

  Dwunasta, dodatkowe wskazówki co do tego, jak interpretować rozkład kart:

  Zwróć większa uwagę na wpływ (choć może niewidoczny bezpośrednio) pewnej dominującej i władczej osobowości.

  Trzynasta - ciąg dalszy w odległej przyszłości:

  Jeszcze pewnej osobie (o której mowa we wróżbie) - lub tobie - uda się zająć pozycje szefa i władcy. Ale to będzie w dalszej przyszłości; teraz to nie wchodzi w grę.  --------------------------------------------------------------------------------
  www.taraka.,pl

 9. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Leforca (11-11-2010)

 10. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Karta uosabia szefa, polityka, działacza, człowieka interesu, obdarzonego chęcią organizacyjną i przywódczą. To ten, który wie lepiej. Władczy a uczciwy, spontaniczny ale pewny. Najlepiej działa w pojedynkę a partnerem bywa trudnym. Jeśli jest doceniany to może być ideałem i nawet zdolny do poświęceń. Głębokie emocje są mu nie znane bo zastępuje je pasja. Z kartą KAPŁAN to uosobienie prawa i porządku publicznego. Z Królem Kijów mamy zazwyczaj doczynienia kiedy musimy zostać surowo ocenieni i skarceni. Zazwyczaj nie mamy z nim bezpośredniego kontaktu. Dochodzi do niego wtedy kiedy zostaniemy wezwani np. do dyrektora na dywanik lub poproszeni do wytłumaczenia się przed zgromadzeniem zarządu.

  WRÓŻBY - TAROT

 11. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,276
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,163 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Może Ci pomóc mężczyzna na stanowisku. Zacznij działać. Broń swojego honoru i ambicji. Nie możesz dać się ani poniżać, ani obrażać. Nawet jeśli Ci się wydaje, że straciłbyś. Strata będzie tu wygraną.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 12. #10
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Klasyczny bohater-zwycięzca. Charyzmatyczny przywódca, przedsiębiorczy i ambitny; wciąż obmyśla nowe przygody. Nie znosi myśli o pozostaniu w domu i pilnowaniu interesu. W takim układzie staje się drażliwy i niespokojny, nudzi go wszystko, co jest przewidywalne. Jeśli potrzebujesz obrońcy wielkiej sprawy albo kogoś, kto podejmie trudne wyzwania to jest właśnie on. Lubi wielkie zadania i potrzebuje ich, woli przewodzić niż iść za jakimś przywódcą. Ma o sobie czasami zbyt wielkie mniemanie; cieszą go pochlebstwa. Zawsze czynny, osiąga nadzwyczajne wyniki tam, gdzie będzie to zauważone. W życiu prywatnym chce być obsługiwany i wielbiony jak przywódca stada. Zawsze łaskawy despota, czyni wspaniałym życie osób, które kocha, a tym, które go irytują daje się mocno we znaki. W blaskach informuje o szlachetnym i odważnym mężczyźnie, obdarzonym wielką siłą i dzielnością, mężnym i zapalczywym, o naturze hojnej i lojalnej. Jest miłośnikiem tradycji i życia rodzinnego. W potrzebie działa szybko i przemyślnie, chociaż w pewnych sytuacjach trudno mu być stanowczym, ponieważ wła-ściwa dlań sprawiedliwość każe mu widzieć każdy problem z dwóch stron. Często występuje jako mediator; jest wspaniały, gdy udziela moralnego wsparcia. Cienie przynoszą zapowiedź autokratycznego, ascetycznego człowieka; wobec innych brakuje mu uczucia. Pełen uprzedzeń, bezwzględny w osiąganiu swych celów; trzyma się własnych zasad, których nie muszą podzielać inni; moralny w sposób wąski i nietolerancyjny.
  Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
  Śmierć zastanowił się przez chwilę.
  KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE  Jak ktos chce podziekowac wystarczy wcisnac gwiazde:)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232