Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
Like Tree16Likes

Wątek: As Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie As Pucharów
  Znaczenie karty As Pucharów:

  Nowe doświadczenia emocjonalne, potrzeba obdarzania miłością i bycia kochanym, początek zakochania, zdolności artystyczne, nowe projekty, radość, niespodzianka, prezent, dobre nowiny, mądrość wewnętrzna, nowe znajomości, zmiany na lepsze, płodność, twórczość. Karta ma tylko pozytywne znaczenie i zapowiada radość, przyjemność. W pytaniach o uczucia może oznaczać początek miłości, stan zakochania lub zauroczenia, ale nie wskazuje, na to, czy rozwinie się z tego, coś poważniejszego, czy też miłość, którą się odczuwa zostanie niespełniona. Należy zwrócić uwagę na inne karty, które pojawią się w rozkładzie, gdyż As Pucharów, nie obiecuje jeszcze wspaniałej, trwałej miłości. Dla trwających już dłuższy czas związków może oznaczać radosną niespodziankę, odnowienie uczuć, dobre wiadomości.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:58 Powód: dodanie karty
  Sznuflina likes this.

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Altruizm, pełnia życia. Edukacja. Pełnia. Perfekcja uczuć. Wyobraźnia. Pobudzenie do życia. Radość i szczęście. Praca artystyczna i sukces w tej pracy. Inspiracja, natchnienie. Porywy serca. Uczuciowość. Uduchowienie. Odrodzenie. Miłość, miłosierdzie. Litość.Współczucie. Wyższa jaźń, wyższa świadomość. Ofiara i odkupienie. Duchowa przemiana.

  Odwrócony: Materializm. Bezpłodność. Niestabilność. Brak wyobraźni. Nieudane życie. Egoizm. Chciwość. Obojętność. Brak wyższych uczuć. Ograniczoność. Oschłość. Osłabienie.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  7,805
  Podziękował/a
  1,673
  Podziękowano 4,816 razy
  Siła reputacji
  107374194

  Domyślnie

  As Kielichów - pierwsza miłość, natchnienie, zdolności twórcze, bogata wyobraźnia, intuicja, renesans uczuć w związku, miłość zdolna do dokonania zmian.

  As Kielichów (odwrócona) - nieodwzajemniona miłość, odtrącone uczucia, trudności w zrozumieniu innych, ucieczka w świat marzeń, załamanie nerwowe.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  As kielichow-wzruszenie,rozkwit,pelnia uczuc,płodność,małżeństwo,radość,obfitośc,
  zakochanie,duze emocje,twórczość .

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  As Pucharów
  Uczuciowe zestrojenie ze światem czyli pierwotna moc żywiołu Wody
  Aby rozumieć, czym są tarotowe asy, trzeba wiedzieć czym są kolory w tarocie (kolory, czyli Kije, Puchary, Miecze i Monety). A cztery tarotowe kolory są właściwie tym samym, co cztery żywioły w astrologii i w starożytnej filozofii przyrody.

  Dawni ludzie, kiedy zaczęli świadomym okiem rozglądać się po świecie, zauważyli cztery rodzaje zjawisk i rzeczy wokół siebie. Rzeczy każdego rodzaju wymagały innego stosunku do siebie. Były więc twarde przedmioty, jak kamienie, drewno i kości zwierząt, które można było chwytać do rak i uderzać nimi, i była twarda jak one i pewna powierzchnia ziemi pod nogami. Te rzeczy stały się pierwowzorem żywiołu Ziemi, który obejmuje wszystko to w świecie, co twarde, sztywne i stabilne, co daje się ująć i pochwycić. Żywiołowi Ziemi odpowiada w umyśle ludzka zdolność do skupiania się na tym, co stałe i konkretne. A w tarocie do pracy z żywiołem Ziemi służą karty z koloru Monet.

  Dawni ludzie znajdywali w swoim otoczeniu także substancję zupełnie odmienną od Ziemi, która schwytać się nie dawała, która nie miała stałego kształtu, a przeciwnie, przelewała się i płynęła, i wypełniała naczynia. Ta substancja - Woda - była konieczna dla życia, sama gasiła pragnienie, a w jej głębi rodziły się pożywne ryby i raki. Pierwotny człowiek zauważył też, że w sobie samym ma wiele podobnych substancji: płynną krew, łzy, płyn w pęcherzach po oparzeniu, ślinę i spermę. Zauważył też, że kiedy ludzie się spotykają - w przyjaznych, wrogich czy też miłosnych zamiarach, to płyną im łzy z żalu lub szczęścia, upuszczają sobie krew z zadanych w gniewie ran, albo wymieniają się nasieniem kiedy łączy ich miłosny uścisk. Żywioł wody nieodwołalnie skojarzył się z emocjami i życiem uczuciowym. Ślady tego pozostały w języku: gdy mówimy o uczuciach, język sam podpowiada nam słowa, które zwykle opisują wodę: zalewają nas fale emocji, czy też pogrążamy się w smutku.

  Dawni ludzie postrzegali też żywioł powietrza, który kojarzył im się z myślą i przestrzenią, oraz żywioł Ognia, który najbardziej przypominał im ich samych: czyli jednostki obdarzone wola i energią. Ale o tym była już mowa (lub będzie) przy pozostałych Asach.

  As Pucharów jest podstawową kartą przedstawiającą żywioł Wody i to co odpowiada temu żywiołowi w naszym życiu - czyli sferę uczuć. Jeżeli pojawia się w rozkładzie kart wraz z innymi kartami z kolor Pucharów, jest dla nich silnym wzmocnieniem, poparciem. Sama ta karta oznacza wszystkie te dary czy też zdolności, które wiążą się symbolicznie z żywiołem Wody. A więc As Pucharów oznacza wrażliwość na emocjonalne podniety, oznacza potrzebę kochania i bycia kochanym, potrzebę obdarzania miłością.

  W rozkładzie kart będącym odpowiedzią na pytanie, As Pucharów kieruje naszą uwagę ku uczuciom: jest znakiem, że w danej sprawie właśnie uczucia, emocje, namiętności są ważne, a nie sprawy ściśle materialne (od tego są Monety), nie intelektualna wiedza i ciekawość (to domena Mieczy); ani też czyjaś wola i dążenie do celu (bo wtedy w rozkładzie pojawiłyby się Kije).

  Z drugiej strony, jak wszystkie Asy, As Pucharów jest najmniej konkretną kartą w swoim kolorze-żywiole, i często jest sygnałem, że dana sprawa znajduje się teraz u swoich źródeł, u samego początku; ledwie się wyłania. Tak więc w pytania o miłość czy związki międzyludzkie w ogólności, As Pucharów znaczy, że pewien związek ledwie się rysuje - że istnieje raczej jako możliwości, niż fakt, który rzeczywiście zaistniał. Ale zarazem karta ta znaczy, że przed tym związkiem stoi wielka przyszłość - o ile zajdą inne sprzyjające wydarzenia. Podobnie jest z rozwojem innych uczuć, na które wskazuje ta karta.  --------------------------------------------------------------------------------

  As Pucharów czyli potrzeba miłości
  Pośród kart z serii Pucharów, As ma znaczenia najmniej konkretne: mówi nie tyle o określonych wydarzeniach, co o pewnej możliwości. Oznacza więc nie tyle miłość, co możliwość miłości - albo potrzebę miłości. A jeśli już mówi o uczuciu jednej osoby do drugiej, to jest to uczucie, które ledwo się wykluwa - które jest u samiutkiego swojego początku.

  As Pucharów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Jesteś naładowany/a potrzebą miłości. Wszystko ci się z tym kojarzy. Czekasz na kogoś, kto zająłby wolne miejsce w twoim sercu. Do kina chodzisz tylko na miłosne historie, a o ludzkich sprawach słuchasz wyłącznie pod tym kątem, jakie uczucie łączy kogo z kim. Następne karty rozkładu powiedzą cos więcej o twoim stanie ducha i momencie w życiu.

  As Pucharów jako karta druga, ostrzegająca: Jesteś jak ten kot (lub zając) w marcu. Tylko te rzeczy ci w głowie. Dla jakichś osobistych skłonności lub antypatii jesteś gotowy/a zaniedbywać obowiązki, a kierując się dziwnymi uczuciowymi względami, przestajesz logicznie myśleć.

  Jako karta trzecia - co robić:

  Pójdź za głosem serca i dopomóż temu uczuciu, które się w tobie ledwo pojawiło, rozwinąć się i ujawnić. (Lub w ogóle jest to rada, aby kierować się intuicją.)

  Jako karta czwarta - kłopotliwy bagaż przeszłości:

  Jest w tobie ogromny, niespełniony potencjał miłości - i to jest cos, co przeszkadza ci w codziennym życiu.

  Jako karta piąta - twoim partnerzy:

  Bardzo możliwe, że z kimś, kogo uważasz zaledwie za wspólnika lub kolegę z pracy, w istocie łączy cię uczucie, które ledwo kiełkuje i które może nawet nie jesteś swiadom/a.

  Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

  Bardzo pomyślna wróżba dla miłości, szczególnie jeśli wśród wcześniejszych kart wystąpiły karty z serii Pucharów. Karta ta też zapowiada, że rożne sprawy nie związane z twoim życiem uczuciowym zejdą na drugi plan, a właśnie uczucia (z miłością na czele) stana się tym, co najważniejsze.

  Jako karta siódma - niespodzianki:

  Nieoczekiwane dadzą o sobie znać twoje potrzeby uczuciowe.

  Karta ósma - to, co niezmienne:

  Niezmiennie ważne w twoim życiu będą sprawy uczuciowe.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo, głęboki rozwój:

  Twórczo spożytkujesz swoją potrzebę obdarzania innych miłością.

  Karta dziesiąta - pożytek dla innych:

  Twoje uczucie już od samych swoich początków stanie się dla innych inspiracją i podniesie ich na duchu.

  Karta jedenasta - to co się rozwieje i nie uda:

  Twoje uczucie nie oderwie się od samych swoich początków - pozostanie w sferze niejasnych marzeń.

  Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki do czytania rozkładu kart:

  Znaczenie większą role (niżby wskazywały pozostałe karty) w życiu klienta odgrywają uczucia, a miłość szczególnie.

  Karta trzynasta - następny cykl życia:

  Kiedyś w przyszłości ujawni się i rozwinie twoja zdolność kochania. Ale to nie teraz i nieprędko.  --------------------------------------------------------------------------------  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 6. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  yanna (21-01-2010)

 7. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To bogini strzegąca uczuć. To karta anioła stróża, który na niepewnym terenie sprawia, że ląd stabilizuje się siłą emocji i daje pewną ochronę. W korespondencji z innymi kartami może oznaczać ognisko domowe, radość z życia, zakochanie się szczęśliwe lub nieszczęśliwe. Może również oznacza że w coś jesteśmy zaangażowani bardzo emocjonalnie, do czegoś mamy osobisty stosunek. Czasem wskazuje na uczucie które dopiero co się rysuje dopier co powstaje tzn. ktoś pała do nas jakąś większą sympatią ale my jeszcze tego nie dostrzegliśmy.


  WRÓŻBY - TAROT

 8. #7
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  7,805
  Podziękował/a
  1,673
  Podziękowano 4,816 razy
  Siła reputacji
  107374194

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Prezent od losu dla Twojego serca. Powodzenie i sukcesy. Nie rozwiązuj problemów na siłę. Bądź cierpliwy i poczekaj na rozwój wypadków. Zmiany ułożą się wówczas korzystniej dla Ciebie. To także informacja o zabawie, imprezie, udanym spotkaniu. Możesz się zakochać. Dobry czas na zapłodnienie... to dosłowne i w przenośni: natchnienie, pomysły, niespodziewane rozwiązania.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 9. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  417
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 221 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  As Kielichów - Rozpoczęcie odnowy ustabilizowanego już związku;
  Jesteś zakochana do szaleństwa;
  Wiedz, że znak od prawdziwej miłości możesz otrzymać tylko raz;
  W twoim sercu niepodzielnie króluje miłość, wszystko, co robisz jest przepojone tym uczuciem;
  Ciąża;
  Wielkie, długotrwale szczęście z drugim człowiekiem;
  Naucz się kochać siebie zanim zaczniesz kochać kogoś innego;
  Mężczyzna, którego obecność nigdy cię nie męczy;
  Już od samego patrzenia na ukochanego twoją duszę wypełnia radość;
  Mężczyzna wpływający na twoje otwarcie seksualne;
  Jesteś niezmiernie zdziwiona swoimi uczuciami dla tego człowieka;
  Ekstaza charakterystyczna dla pierwszych kroków w związku;
  Nie spiesz się z miłością w środku szaleńczego życia;
  Pierwsze spotkanie z bratnią duszą, na którym od razu poczujesz do niego pociąg fizyczny;
  z pomocą swojego partnera zaczynasz podciągać się emocjonalnie;
  Spotkanie z kimś, z kim byłaś związana w przeszłości i z kim czujesz wspólną więź do dnia dzisiejszego;
  Wiedz, że on naprawdę cię kocha.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
  piu79 likes this.

 10. The Following 2 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  liv222 (17-12-2009), piu79 (28-12-2013)

 11. #9
  Zbanowany
  Dołączył
  08-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  322
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  As kielichów

  Jako karta dnia:
  Dzisiejszy dzień niesie Ci spełnienie marzeń. Wykorzystaj to, żeby zrobić w końcu decydujący krok lub skorzystać z bardzo obiecującej propozycji. Szczególnie dotyczy to spraw sercowych. Jeśli umiesz kontaktować się z ludźmi i kierować się swoim wewnętrznym głosem, to szczęśliwy czas może zacząć się dla Ciebie już dziś. Choć możliwe też, że będziesz wolał wykorzystać dzisiejszy dzień na to, żeby rozwiązać w końcu jakiś stary problem lub "zakopać topór wojenny" doprowadzając do zgody z kimś.


  Jako dobra rada: Skorzystaj z szansy, która się pojawiła, gdyż przyniesie Ci duży sukces.

  Jako ostrzeżenie: Nie oddawaj się pustym marzeniom.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

 12. Użytkownicy którzy podziękowali Animka za ten post:

  liv222 (17-12-2009)

 13. #10
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  3,661
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  320
  Podziękowano 1,855 razy
  Siła reputacji
  37127285

  Domyślnie

  As Pucharów czyli potrzeba miłości Puchary - symbolizują: miłość, przyjaźń, dar, przebaczenie, dzieło serca, wiarę, mistycyzm.

  Nowe doświadczenia emocjonalne, potrzeba obdarzania miłością i bycia kochanym, początek zakochania, zdolności artystyczne, nowe projekty, radość, niespodzianka, prezent, dobre nowiny, mądrość wewnętrzna, nowe znajomości, zmiany na lepsze, płodność, twórczość. Karta ma tylko pozytywne znaczenie i zapowiada radość, przyjemność.

  W pytaniach o uczucia może oznaczać początek miłości, stan zakochania lub zauroczenia, ale nie wskazuje, na to, czy rozwinie się z tego, coś poważniejszego, czy też miłość, którą się odczuwa zostanie niespełniona. Należy zwrócić uwagę na inne karty, które pojawią się w rozkładzie, gdyż As Pucharów, nie obiecuje jeszcze wspaniałej, trwałej miłości. Dla trwających już dłuższy czas związków może oznaczać radosną niespodziankę, odnowienie uczuć, dobre wiadomości.

  Jeśli już mówi o uczuciu jednej osoby do drugiej, to jest to uczucie, które ledwo się wykluwa - które jest u samiutkiego swojego początku. Oznacza wrażliwość na emocjonalne podniety, oznacza potrzebę kochania i bycia kochanym, potrzebę obdarzania miłością.

  Oznacza miłość, radość, inicjatywę, początek projektów w każdej dziedzinie naszego życia, zdolności twórcze, altruizm, dużą intuicję.

  Symbolizuje wszystkie spotkania dla przyjemności łączące się z biesiadowaniem, początek uczucia, flirt, zakochanie się, małżeństwo, macierzyństwo, wierność,
  - nieodwzajemniona miłość, odtrącone uczucia, rozczarownie, zdrada, obojętność, nieumiejętność nawiązania kontaktu emocjonalnego

  Niespodziewany przypływ emocji, obudzenie podświadomych uczuć; chwila w której uświadamiasz sobie czego pragniesz w miłości; podarek lub coś pięknego, co przynosi spokój i wyciszenie, wizja, inspiracja, moment zapłodnienia

  As Pucharów + wszystkie stopnie porywów uczuciowych, porozumienie, prezent od Boga, miłość, przyjaźń, zakochanie, płodność, ciąża, zmiany na lepsze, rodzące się uczucie, flirt, zapowiedź małżeństwa, duża intuicja, wyobraźnia, zaufanie w moc Boga, sfera uczuciowa, przepływ weny tworczej, kreatywność, spełnienie marzeń w miłości, harmonia, szczęście, zakochanie, duże emocje, twórczość, inspiracja, uniesienia, życie pół metra nad ziemią, duża intuicja, płodność, poczęcie dziecka, początek przemiany, doskonały nastrój, flirt, głębokie szczęście, zdolności twórcze, początek czegoś dobrego i radosnego, chęć pomagania innym
  __________________________________________________ _______________________________________
  CZAS:lato (czerwiec, lipiec, sierpien)

  ZDROWIE: zewnętrzne narządy płciowe, zapalenia grzybice, drożdzaki,

  KLUCZE-odpowiada za poczatek, inicjacje , zaczynanie, uczucia,
  __________________________________________________ ________________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona – cierpienie, zazdrość zbyt wygórowane żądania, miłość bez wzajemności, zdrada, niepłodność,niepokój emocjonalny,poczucie niskiej wartości,brak sensu życia, depresja, niezdowolenie z pracy, niechęć do ludzi, brak poczucia bezpieczeństwa, bezpłodność, depresja, załamanie uczuciowe, nieumiejętność nawiązania kontaktu emocjonalnego, oschłość, materializm, płytkość, przyziemność, brak kontaktu z własnymi uczuciami, niepożądana ciąża.

  W negacji to niestałość uczuciowa, nieodwzajemniona miłość, ucieczka od realności w świat marzeń, egoizm, załamanie nerwowe.

 14. Użytkownicy którzy podziękowali liv222 za ten post:


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222