Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
Like Tree41Likes

Wątek: 2 Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 2 Pucharów




  Znaczenie karty 2 Pucharów:

  Początek miłości, romantyczne spotkanie, etap poznawania się, w związkach, które trwają dłużej zapowiada harmonię, porozumienie, wspieranie się, wzajemną miłość i stabilizację. Karta może oznaczać podpisanie umowy, jeśli pytamy o sprawy zawodowe lub finansowe. Także: współpraca, partnerstwo, zawieranie przyjaźni, dzielenie się, wzajemność, znalezienie wspólnego języka, umiejętność rozmowy, pojednanie, rozwiązanie sporu, kompromis. Możemy być pewni, że dojdzie do spotkania, na które się czekało.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Początek miłości. Pragnienie miłości. Chęć nawiązania kontaktów miłosnych. Nieoczekiwane, nagłe zakochanie się. Wybuch pożądania. Radość, szczęście. Przygoda miłosna bez zobowiązań. Piękne wspomnienie- Współpraca. Koleżeństwo, przyjaźń, wzajemna pomoc. Wypełnienie. Marzyciel siwo. Romantyzm.

  Odwrócona: Rozstanie. Brak wyczucia. Niezdecydowanie. Niestałość w miłości, w przyjaźni. Niepewność, wahanie. Znudzenie miłością. Zdrada.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:42

 2. #2
  wróż
  Dołączył
  18-01-2009
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  19
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 10 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Jeśli 2 Pucharów jest w negacji oznacza wszelkiego rodzaju zrywanie kontaktów z dotychczasowym układami:
  Uczucia-->zerwanie zaręczyn,koniec koleżenstwa-przyjaźni,nieodwzajemnione uczucia,a nawet uwiedzenie,natomiast z Pustelnikiem - samotność.
  Praca-->zerwany kontrakt,nie podpisanie umów,niewłaściwe relacje ludzi w pracy,nieumiejętność połączenia dwóch przeciwstawnych wartości,
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:43

 3. Użytkownicy którzy podziękowali magiczny za ten post:

  amidala (18-02-2009)

 4. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  2 Kielichów - pełnia zrozumienia w związkach, oświadczyny, realizacja artystyczna, związek oparty na równych prawach, pogłębianie się uczuć, zaloty.

  2 Kielichów (odwrócona) - konflikty, czasowe zerwanie, niestałość uczuciowa, znudzenie miłością, chęć zdominowania drugiej osoby, niechęć do związków.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Udane partnerstwo, związek, małżeństwo. Oświadczyny, podpisanie umowy. Zgoda, radość, satysfakcja.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  Na pozycji "Pokazuje najistotniejszy problem, ta karta najsilniej przedstawia przyszłe wydarzenia" – czas spędzony we dwie z córką
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:51

 5. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  aniusia206 (06-04-2011)

 6. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  2 kielichow- porozumienie dusz,zwiazek na etapie poznawania ,spotkanie we dwoje

  2 kielichow (odwrocona)- zranienie uczuciowe ,rozłaka

  Dwójka Pucharów
  czyli: jest gorąco i szaleją namiętności
  Przed tygodniem rozpocząłem cykl krótkich artykułów o kartach tarota. Proszę o cierpliwość: przedsięwzięcie to potrwa dużo ponad rok, gdyż kart tarota jest aż 78. Talia tarota składa się z 22 wielkich arkanów (Głupiec, Mag, Papieżyca... aż do karty Świat), z 16 figur (król, królowa, rycerz i walet w czterech kolorach) i 40 małych arkanów czyli kart numerowanych. Są wśród nich as, dwójka... aż do dziesiątki. Kolory tarota odpowiadają czterem żywiołom astrologii. Kije to żywioł Ognia, Puchary - żywioł Wody, Miecze - żywioł Powietrza i Monety - żywioł Ziemi. Zacząłem opowieść od Dwójki Kijów - teraz kolej na Dwójkę Pucharów.

  Tarotowe Puchary opowiadają o uczuciach, o naszym życiu emocjonalnym. Dwójki mówią o tym, co się dzieje, gdy kogoś spotykamy - mówią o związkach miedzy ludźmi. Nic dziwnego więc, że Dwójka Pucharów zapowiada... miłość. I tak tę kartę nazwał słynny angielski mag, Aleister Crowley - Love. I uznał, że przypomina sytuację w horoskopie, kiedy Wenus jest w znaku Raka. Dwójka Pucharów nie mówi jednak o jakimś spokojnym, umiarkowanym uczuciu. Mówi o tym, że ktoś jest ogarnięty falą namiętności, silniejszą od niego. Często, gdy wychodzi ta karta, można podejrzewać, że w miłosną aferę zamieszanych jest więcej niż dwoje osób - że szykuje się jakiś (przynajmniej) trójkąt... Dwójka pucharów zwiastuje czas, kiedy ludzie mają pstro w głowach i chodzą, jak te koty w marcu, z obłędem w oczach. Przy innych pytaniach ta sama karta może oznaczać bardzo rozemocjonowane życie rodzinne, albo przynależność do pewnej grupy, gdzie jest gorąco, bo szaleją namiętności (nie zawsze miłosne). Może też oznaczać, że z jakąś grupą ludzi, środowiskiem, miejscem - jesteśmy na śmierć i życie związani emocjonalnie. Zawsze mówi, że emocje górują nad rozumem, a ludzie się wzajemnie zarażają swoimi humorami. I nawet jeżeli w nikim się nie kochamy, karta ta zapowiada intensywne życie towarzyskie. Gdy panują energie Dwójki Pucharów, nie ma siły - człowiek nie może wytrzymać w pojedynkę.



  --------------------------------------------------------------------------------

  Dwójka Pucharów czyli Bądźmy Razem

  Dwójka Pucharów jako pierwsza karta w rozkładzie

  Twoje sprawy rozgrywają się na szerszej arenie - dotyczą grupy ludzi, do których należysz (albo chcesz należeć), i z którymi cię łącza emocjonalne więzy. Być razem z innymi, poczuć ducha wspólnoty, przeżywać wspólne doświadczenia - to jest teraz najważniejsze. Karta ta może mówić o miłości do jednej osoby, ale *jeden* przedmiot uczuć to zwykle za mało, kiedy wibrujesz energią tej karty.


  ...Jako druga karta w rozkładzie

  Masz skłonność do zamykania się w ciasnym kręgu osób, oraz ich spraw, które wydają ci się (fałszywie!) ważniejsze nade wszystko. Emocje zaślepiają cię. Karta ta często pokazuje uwikłanie w tzw. złe towarzystwo, grupę o destrukcyjnych wpływach, sektę; albo spory rodzinne.


  Jako trzecia karta

  Idź za głosem serca! Twoje życie emocjonalne jest teraz na pierwszym planie. Powinieneś włączyć się w życie pewnej gromady, a może taką grupę bliskich ci ludzi skupić wokół siebie.


  Czwarta karta

  Masz skłonność (kiedy źle się dzieje) wracać na łono rodziny, liczyć na pomoc mamy lub taty. Karta ta może też wskazywać, że pragniesz wrócić w objęcia dawnego partnera, zamiast przekroczyć próg i nawiązać nowy związek.


  Piąta karta

  Wielkie powodzenie! Możesz liczyć na dobre uczucia, miłość, zaufanie, pomoc - zarówno ze strony osoby, z którą jesteś blisko związany, jak i ze strony całego grona przyjaciół.


  Szósta karta

  Związek z bliską osoba zbliża się do spełnienia! Satysfakcja w życiu erotycznym. Zacieśnienie więzi z grupą ludzi, do której należysz.


  Siódma karta

  Jak inne Dwójki, Dwójka Pucharów na tej pozycji oznacza zwykle niespodziewany wybuch uczuć, lub to, że ktoś Ciebie pokocha.


  Ósma

  W swoich planach powinieneś brać pod uwagę fakt, że w istocie jesteś zależny emocjonalnie od pewnej osoby lub grupy osób (rodziny, rodziców, małżonka, "paczki" przyjaciół), i plany w których nie bierzesz ich pod uwagę po prostu są nierealne.


  Dziewiąta

  Twoje związki emocjonalne z pewną grupa ludzi sprawiają, że ty i twoi przyjaciele zdolni jesteście uruchomić swój twórczy potencjał.


  Dziesiąta

  Energetycznym polem swojej miłości obejmiesz większy wycinek świata i więcej bliskich ci ludzi, niż sądzisz.


  Jedenasta

  Niedosyt miłosnych przygód...


  Dwunasta

  Pomyślna karta w tej pozycji: zapowiada trwałość związków uczuciowych, i trwałość wspólnych przedsięwzięć z ludźmi, z którymi jesteś związany.


  Trzynastka

  Ukrywasz swoje prawdziwe uczucia i to się będzie mścić w dalszej przyszłości.



  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To dwie energie znajdujące się we własnym zasięgu. To jakby moment zobaczenia kogoś na drugim końcu. To pragnienie miłości, wybuch pożądania, marzycielstwo. Bywa, że człowiek nie umie kochać i popełnia błędy. Konieczna jest dyplomacja w uczuciach i pozbycie się wahań i niezdecydowania, czasem krytyczne spojrzenie na partnera. Symbolizuje też związek dwojga ludzi, którzy dażą się uczuciem.

  WRÓŻBY - TAROT

  Połączenie siostrzanych dusz, zawiera w sobie wszystkie rodzaje partnerstwa, oparte na podobieństwie i głębokim wzajemnym zrozumieniu. Uwydatnia karmiczną więź, jest symbolem alchemicznych przeciwieństw. W blaskach wskazuje na miłość, bliskość uczuciową, sympatią pełną wzajemnego zrozumienia, radosną harmonię, pogodzenie przeciwieństw we wzajemnym zaufaniu i wierności. Przyjaźń, współpraca, podpisanie układu, kres niezgody lub rywalizacji, szczęśliwe rozwiązanie sporów. W cieniach niezgoda, separacja, rozwód, oszustwo lub niewierność w związku osobistym. Odrzucenie cennego daru, zdrada zaufania. Także zazdrość, mściwość, nieodpowiedzialne ujawnienie cudzych spraw.

  Aby zrozumieć Dwójkę Kielichów musisz tylko popatrzeć na jej obrazek. Mężczyzna i kobieta patrzą na siebie, gotowi podzielić się pucharami (emocjami). Oto właśnie obraz romantycznego i seksualnego pociągu. To energia pomiędzy mini jest niemal namacalna. Dwójka Kielichów pokazuje piękno i moc, która tworzy się, gdy dwoje schodzi się razem. To jest karta, która chcą widzieć zakochani i faktycznie, Dwójka Kielichów jest w Małych Arkanach odpowiednikiem Kochanków w różnych aspektach.
  Dwójka Kielichów ma również głębsze znaczenie. Kiedykolwiek dwie ciągną do siebie, tam jest potencjał tworzenia więzi. Ta karta oznacza jedność dwóch bytów – ludzi, grup, idei lub talentów. W odczycie Dwójka Kielichów mówi ci, aby poszukać połączeń w twoim życiu, zwłaszcza tych tworzonych jeden-na jeden. Teraz to nie czas na rozdzielanie lub stanie w oddali. To pora na dołączenie do kogoś innego i pracę w partnerstwie. Jeśli jesteś w konflikcie, postaraj się o rozejm oraz szansę przebaczeni i uzyskania przebaczenia. Jeśli szamoczesz się pomiędzy dwiema możliwościami lub tendencjami w sobie, postaraj się je pogodzić.
  Zazwyczaj Dwójka Kielichów jest dobrze widziana w odczycie, ale może również brzmieć jak ostrzeżenie. Energia tej Dwójki jest nieodparta. Jeśli stałeś naprzeciw dwojga zakochanych ludzi, wiesz, o czym mówię. Torza oni między sobą swój własny świat, z którego ludzie postronni mogą czuć się wykluczeni. Dwoje to towarzystwo, troje to tłok. Upewnij się, że twoja tendencja do stworzenia pary nie wytwarza dysharmonii i twojej sytuacji.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:45

 7. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  aniusia206 (06-04-2011)

 8. #5
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  2 Kielichów - Podążaj za głosem serca i idź tam gdzie miłość;
  Prawdziwa miłość: równa wymiana czystych uczuć pomiędzy dwojgiem ludzi;
  Prosty związek pozbawiony komplikacji i dlatego stanowi niebywale szczęście dla tej wybranej pary;
  Nawet, jeśli nie zostaniecie we wspólnym związku zawsze będziecie w sobie zakochani;
  On potrzebuje twojego zrozumienia lub viceversa;
  Intymna zażyłość mająca wpływ na waszą wspólną ekstazę, radość i satysfakcję; jeszcze nigdy nie kochał cię nikt tak mocno jak ten mężczyzna;
  Podoba ci się tak bardzo jak ty jemu; dwoje ludzi, którzy mają w stosunku do siebie tylko jak najlepsze zamiary;
  Związek i w którym uczucia są odwzajemnione;
  Harmonijna przyjaźń między dwojgiem kochanków;
  Powstawanie prawdziwego partnerstwa z osobą, którą kochasz; psychicznie bratnia dusza, z którą dzielisz wszystko z wyjątkiem własnego ciała.
  2 Kielichów - Podążaj za głosem serca i idź tam gdzie miłość;
  Prawdziwa miłość: równa wymiana czystych uczuć pomiędzy dwojgiem ludzi;
  Prosty związek pozbawiony komplikacji i dlatego stanowi niebywale szczęście dla tej wybranej pary;
  Nawet, jeśli nie zostaniecie we wspólnym związku zawsze będziecie w sobie zakochani;
  On potrzebuje twojego zrozumienia lub viceversa;
  Intymna zażyłość mająca wpływ na waszą wspólną ekstazę, radość i satysfakcję; jeszcze nigdy nie kochał cię nikt tak mocno jak ten mężczyzna;
  Podoba ci się tak bardzo jak ty jemu; dwoje ludzi, którzy mają w stosunku do siebie tylko jak najlepsze zamiary;
  Związek i w którym uczucia są odwzajemnione;
  Harmonijna przyjaźń między dwojgiem kochanków;
  Powstawanie prawdziwego partnerstwa z osobą, którą kochasz; psychicznie bratnia dusza, z którą dzielisz wszystko z wyjątkiem własnego ciała.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  DWÓJKA KIELICHÓW – MILOŚĆ
  Działania: współpraca; pojednanie i ugoda; szczęśliwe rozwiązanie sporów; wzajemna pomoc
  Praca: współpraca zawodowa z partnerem; szczęście osobiste pozytywnie wpływa na karierę; realizacja artystyczna; możliwy flirt w pracy
  Uczucia: miłość; początek przygody miłosnej; flirt; zaloty; wyznanie; oświadczyny; zaręczyny; romans; namiętność; sympatia i przyjaźń; harmonia; lojalność; szczerość; karta zakochanych
  Różne: wyczucie estetyczne; zrozumienie własnych uczuć

  DWÓJKA KIELICHÓW ODWRÓCONA
  Działania: konflikty i nieporozumienia; gra na zwlokę; wahanie; niepewność; nieszczerość; chęć dominacji w układach
  Praca: fałszywy współpracownik; błędne decyzje pod wpływem emocji; atmosfera napięcia i nieszczerości
  Uczucia: chwilowe rozstanie z ukochaną osobą; czasowe zerwanie; znudzenie miłością; związek bez przyszłości; niestałość uczuciowa; niewierność; niezgoda; nieszczerość; zazdrość; separacja; rozwód; samotność; nieodwzajemnione uczucia
  Różne: huśtawka emocjonalna; ujawnienie cudzej tajemnicy
  Rada- uważać na fałsz i dwulicowość
  D. Słowikowska
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:46

 9. #6
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  2 kielichów

  Jako karta dnia:
  Dzisiaj, ja mówią Cyganki, atutem są kiery, kolor spraw miłosnych, więc czeka Cię dzień spraw sercowych. Upłynie on pod znakiem głębokiej sympatii, miłości, kontaktów duchowych i zgody. Nastaw swoje wewnętrzne anteny na odbiór i możliwe, że uda Ci się znów zakochać. Jeśli już masz ukochanego człowieka, to możesz przeżyć z nim kolejną wiosnę waszej miłości. Ale nie czekaj aż on przyjdzie i rzuci Ci pod nogi bukiet kwiatów, lecz sam wyjdź mu naprzeciw, żeby los dokładnie wiedział, czego chcesz i żeby strzały Amora mogły trafić do celu.

  Jako dobra rada: Okaż swoją miłość do drugiego człowieka lub wyciągnij do niego przyjazną rękę.

  Jako ostrzeżenie: Nie rób z siebie ofiary w poszukiwaniu miłości.


  Hajo Banzhaf - klucze do tarota.
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 10. Użytkownicy którzy podziękowali Animka za ten post:

  villemka (13-01-2011)

 11. #7
  Awatar Loraaw
  Dołączył
  17-03-2010
  Posty
  603
  Podziękował/a
  348
  Podziękowano 183 razy
  Siła reputacji
  4594

  Domyślnie

  dla mnie 2 pucharów w karcie dnia zawsze wskazuje na dziecko, tzn. czas spędzony z dzieckiem

 12. #8
  Poszukująca Awatar BunnyZukino007
  Dołączył
  20-04-2011
  Przegląda
  Będzin
  Posty
  51
  Podziękował/a
  5
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Dwa Puchary
  Two of Cups

  Kobieta z jasnymi włosami i mężczyzna o ciemnych włosach łączą się pod światłem Księżyca (pozostającego częściowo w cieniu). Ich zjednoczenie tworzy unikalną energię, która jest mistyczna.
  Jak Najwyższa Kapłanka (II - Drugi Duży Arkan Tarota) łącząca poetycką muzykę sfer niebieskich z naukowym astronomicznym podejściem, tak blondynka i brunet łączą, zjednaczają, scalają opozycyjne jakości. Rezultat jest tak magiczny i intrygujący jak Najwyższa Kapłanka.
  Jeśli wylosowałaś/wylosowałeś tę kartę, znaczy to, że stoisz twarzą w twarz ze swoim partnerem, albo z kimś, z kim tworzysz romantyczny związek lub biznesowe przedsięwzięcie. W Was dwojgu jest potencjał do wykreowania czegoś specjalnego. Doceń dar chwili i ciesz się wspólnymi chwilami.
  Uświadom sobie potencjał, który jest jeszcze nie w pełni zrealizowany. Jeśli wszystkie elementy silnego partnerstwa są na miejscu, ale nie dokonuje się krok naprzód, może to nie być TA chwila. Raduj się magiczną chwilą, ale nie bądź jej niewolnikiem.

  GILDEN TAROT BARBARA MOORE

  Ostatnio edytowane przez BunnyZukino007 ; 12-05-2011 o 08:02

 13. #9
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Dwójka Pucharów – MIŁOŚĆ

  Małżeństwo, miłość, przyjemność.
  Harmonia tego, co męskie i żeńskie. Równowaga, przyjemność, wesołość, subtelność. W przypadku złego położenia – szaleństwo, hulaszcze życie, marnotrawstwo, głupie działania.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 14. #10

  Dołączył
  26-09-2011
  Posty
  15
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  2 Pucharow w moim odczuciu to chęć pokazania sie drugiej osobie w sposob jaki sami siebie widzimy...w moim odczuciu moze mowic o tym odbicie twarzy w kielichach...niezawsze prawdziwe oblicze swojej osoby

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354