Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
Like Tree30Likes

Wątek: 3 Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 3 Pucharów
  Znaczenie karty 3 Pucharów:

  Świętowanie, radość z zakończenia planów, pomyślność, zabawa, spełnienie, wesołe wydarzenia, narodziny, intensywne spotkania towarzyskie, szerokie grono przyjaciół i znajomych. Karta oznacza, że coś zostało pomyślnie ukończone, teraz jest czas i okazja, by to uczcić.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Radość dziełom z przyjaciółmi z rodzina, z ukochaną osobą. Pocieszenie. Ulga, uspokojenie. Radość ze spełnionych marzeń, ze spełnionej miłości. Kompromis. Wspólnota.

  Odwrócona: Niepohamowane uczucie, pożądanie. Nadużycie zaufania osoby, która nas darzy uczuciem miłości. Utrata prestiżu, szczęścia, poszanowania, zrozumienia. Rozpad. Strata przyjaciela, przyjaciółki w wyniku nieprzemyślanego postępowania. Osamotnienie.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:57

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  3 Kielichów - spełnienie się w związkach, radość dzielona z partnerem, pójście na kompromis, twórcze kontakty z ludźmi, sukcesy artystyczne.

  3 Kielichów (odwrócona) - nadużycie zaufania bliskiej osoby, nieumiejętność przyznania się do błędów, niepożądani adoratorzy, wyolbrzymianie problemów.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Zapowiedź sukcesu i spełnienia w związkach z ludźmi. Świętowanie, zabawa.
  Zaproszenie na uroczystość. Należy uważać na nadmierne objadanie się.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  Karta dnia - zawsze mi pokazuje gadanie z koleżankami, najczęściej dwoma i ja trzecia... Czasem w realu, czasem jak dziś jedna i druga przez komunikator...
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 17:00

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  3 KIELICHOW-ciaza, adopcja, nieslubne dziecko ,ukoronowanie sprawy,
  narodziny,Moment kiedy rodzice i przyjaciele dowiaduja sie o zareczynach - slubu jeszcze nie ma ale zwiazek zostal publicznie ogloszony.

  Trójka Pucharów
  karta zakochanych marzycieli
  Tarotowe karty z serii Pucharów mówią o życiu uczuciowym, a najczęściej - o miłości. Kiedy wychodzi Trójka Pucharów, oznacza to, że pytający pogrążony jest w stanie oczekiwania połączonego z tęsknotą. Już jest zakochany - lub też właśnie dojrzał do tego, aby się zakochać i rozgląda się po świecie w nadziei, że znajdzie swój ideał, swoje bóstwo.

  Zwykle ta karta oznacza, że kogoś bardzo chcemy pokochać, chcemy znaleźć swoją miłość. All you need is love - Potrzeba ci jedynie miłości - jak śpiewali przed laty niezapomniani The Beatles. Często ta mówi o miłości nie do końca spełnionej - takiej, kiedy to wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń.

  Nawet jeżeli nie pytamy o sprawy miłości, ta karta oznacza, że na kogoś czekamy, kogoś nam brakuje: przysłowiowego czwartego do brydża, albo po prostu osoby, która by zrozumiała nasze problemy i kłopoty.

  Nastrój, jaki opisuje ta karta, to nieokreślona tęsknota, kiedy dusza oddaje się marzeniom i przeżywa wzruszenia. Ten nastrój sprzyja twórczości poetów czy innych lirycznych romantyków, ale stanowczo nie sprzyja działaniu w twardym świecie.

  Jeżeli chcemy wejść do spółki w biznesie, lub podjąć pracę na nowym stanowisku, wtedy to karta jest poważnym ostrzeżeniem: mówi, że wcale nie zależy nam na pracy ani na pieniądzach, tylko brak nam bliskiego serca i słów niosących pociechę...

  David Sheridan narysował na tej karcie w swojej talii rozmnażające się ptaki, a Pamela Coleman-Smith (autorka talii Rider-Waite) - trzy panny pląsające z pucharami w dłoniach. Aleister Crowley nadał Trójce Kijów tytuł Obfitość, lub Nadmiar, jako że w tej karcie uczucia rozrastają się jak bujne rośliny w upalnym i wilgotnym klimacie.

  Jeżeli planujesz jakieś przedsięwzięcie, i wyjdzie ci Trójka Pucharów, powinieneś wiedzieć, że w twojej obecnej sytuacji rozumowe plany są niczym wobec fal emocji, jakie pojawiają się pomiędzy tobą i bliskimi ci osobami. Ta karta mówi: teraz rządzą prawa serca, nie rozumu.  --------------------------------------------------------------------------------

  Trójka Pucharów - karta zakochanych marzycieli
  Trójki to karty, które skłaniają do działania, puchary zaś to kolor uczuć, emocji i namiętności. Dlatego Trójka Pucharów jest kartą, która często wskazuje na zakochanie i skłania do tego, aby ze swoim uczuciem coś zrobić - ta przykład wyznać je wybrańcowi/wybrance swojego serca.

  Trójka Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie

  Emocjonalne poruszenie. Nadmiar uczuć, który się przelewa i nie mieści w przyjętych do tej pory ramach życia. Przy tej karcie nie wolno radzić, by ktoś patrzył na świat chłodnym okiem, bo to po prostu jest niemożliwe! Karta sprzyjająca zakochanym - i artystom tworzącym z głębi serca.

  Jako karta druga, ostrzegająca

  Zbyt wielka masa emocji może działać jak trucizna: blokować cię, zahamowywać, mącić rozum. Zamiast wyjść ku ludziom (a szczególnie ku komuś, kogo kochasz), pogrążasz się w sobie i swoich rozterkach.

  Jako karta trzecia - sposób działania

  Swojego uczucia nie wolno ci dłużej ukrywać! Powinno się stać czymś obiektywnym i przejawionym. Powiedz o tym zainteresowanej osobie. Niech się świat dowie, że kochasz. A może warto, byś swoim uczuciom nadał formę dzieła sztuki?

  Czwarta - ograniczający wpływ przeszłości

  Wracasz na dawne ścieżki nie wyrażonego uczucia i niespełnionej miłości.

  Piąta karta - partnerzy

  Ważną rolę odgrywa w Twoich planach osoba, z która jesteś silnie związany uczuciowo. Razem wiele dokonacie.

  Szósta - cel, jaki już widać

  Szczęście w miłości. Odnalezienie drogi do serca (i nie tylko serca...) kochanej osoby. Twoja miłość obrasta w życiowe powodzenie.

  Siódma karta - to, co się zbliża, choć o tym nie wiesz

  W powietrzu wisi niespodziewane zauroczenie czyjąś osobą i poruszenie emocjonalne, choć może jeszcze o tym sam nie wiesz. Ten fakt może (pomyślnie lub niepomyślnie) zaburzyć Twoje plany.

  Ósma karta - sprawy zbyt oczywiste, aby je zauważać

  To, co masz zamiar osiągnąć, zależy od tego, że kochasz i jesteś kochany. Doceń to.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo, powołanie, wielkie osiągnięcia

  Dzięki obecnemu poruszeniu emocjonalnemu jesteś otwarty na pozytywne bodźce i szanse ze świata.

  Dziesiąta - trwały pożytek

  Nadmiar uczuć jest początkiem obfitości i dostatku również i w innych dziedzinach życia!

  Jedenasta - rzeczy niedojrzałe i niespełnione

  Miłość, uczucie, które rozwiewa się w dym.

  Karta dwunasta - w jaki sposób na nowo przyjrzeć się rozłożonym kartom

  Aby prawidłowo odczytać cały rozkład, popatrz na karty jeszcze raz, tak jakby dotyczyły kogoś zakochanego.

  I trzynasta - zalążek dalszej przyszłości

  W dalszej przyszłości z wielką siłą odezwa się uczucia i namiętności, które teraz nie mogą się spełnić.  --------------------------------------------------------------------------------  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Karta spełnienia marzenia, które przeczuwaliśmy. Może zapowiadać ciążę, nowe pomyślne rozwiązania w rodzinie, kompromisy akceptowane przez wszystkich. W korespondencji z innymi kartami może zapowiadać owocne negocjacje w interesach, wyjście z opresji finansowych dzięki sztuce kompromisu i dyplomacji. W negatywie może symbolizować grupowy seks i pozbycie się zahamować co może doprowadzić do osamotnienia w rezultacie. Czasem życie w trójkoncie z uwagi na to, że "trójki" są nader towarzyskie. Wskazują na więcej niż jednego partnera


  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 12-12-2015 o 16:58

 4. #4
  Awatar Iwona(ano)
  Dołączył
  02-07-2009
  Posty
  124
  Podziękował/a
  45
  Podziękowano 41 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  3 kielichów-obfitość
  Działania-początek przyjemnego okresu w życiu, zakończenie jakiegoś etapu w życiu,co daje poczucie ulgi i radości, pójście na kompromis, znalezienie dobrego wyjścia z trudnej sytuacji, ułatwienia ,które przynosi los.
  Praca-pomyślne zakończenie jakiegoś projektu, planu, harmonijne układy ze współpracownikami, poparcie osób trzecich, okres silnej inspiracji twórczej.
  uczucia-spełnienie się w związkach, wzajemne zauroczenie, urozmaicenie uczuć, radość dzielona z partnerem, rodziną oraz przyjaciółmi, powiększenie się rodziny, zapowiedź ciąży, porodu , macierzyństwa, silne ale pozytywne emocje, serdeczne kontakty z ludźmi.
  różne-uczucie ulgi i radość życia, wielkie szczęście, koniec trosk, nadzieja na szczęśliwy koniec wydarzeń, karta ewolucji ku dobremu uwalnia od zła.

  3 kielichów odwrócona
  Działania-fałsz, nadużycie zaufania bliskiej osoby, strach przed podjęciem decyzji, utrata prestiżu, pobłażanie sobie nieumiejętność przyznania się do błędu, wyolbrzymione problemy.
  Praca-napięta atmosfera w pracy, konieczność zwrócenia uwagi na współpracowników, którzy mogą oczerniać bądź nadużyć zaufania, ostrzeżenie przed lekkomyślnością i powierzchownym traktowaniem spraw.
  Uczucia- niepożądani adoratorzy, uwikłanie się w dziwne sytuacje uczuciowe, nieokiełznana namiętność, zdradliwi przyjaciele, strata przyjaciela, przeszkody i załamanie się układów rodzinnych i partnerskich, osamotnienie, seks bez miłości, brak kontroli nad własnymi emocjami.
  różne-uleganie kaprysom i zachciankom, nadmierne analizowanie problemów własnej psychiki.

  D. Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 5. #5
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  3 Kielichów - Ciesz się owocami życia z mężczyzną nie zważając,
  Dokąd ten związek prowadzi; jakaś uroczystość związana z miłością, którą musisz docenić; szalejesz ze szczęścia; spotkanie z kimś, z kim wiesz, że naprawdę mogłabyś świetnie spędzić czas, dzięki waszej zgodności usposobień;
  Spotkasz kogoś na przyjęciu lub przypadkowym spotkaniu towarzyskim;
  Jego albo twoja nadmierna dominacja w związku; wychodź z domu i spotykaj się z ludźmi, umawiaj się na randki;
  Drżysz z radości gdyż masz spotkać mężczyznę, któremu bardzo się podobasz; jesteś gotowa przeżyć frywolny a zarazem zmysłowy romans z mężczyzną.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 6. #6
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  3 kielichów

  Jako karta dnia:
  Radośnie powitaj dzisiejszy dzień. Ciesz się życiem i pełnią istnienia. Nie zapomnij podziękować losowi za wszystko, co Ci ofiarował. Najlepiej będzie, jeśli podzielisz tą radość ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. Zaproś ich do siebie, zorganizuj rodzinne święto lub spotkanie przyjaciół. W końcu taki powód nie zdarza się każdego dnia.


  Jako dobra rada: Świętuj swoje święta, a nie kalendarzowe.

  Jako ostrzeżenie: Zanim odłożysz swoją radość do archiwum, podziel się nią z innymi.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 7. #7
  wciąż poszerza horyzonty Awatar Ruda Jędza
  Dołączył
  20-02-2010
  Przegląda
  moja Eternia
  Wiek
  30
  Posty
  1,042
  Wpisów
  8
  Podziękował/a
  309
  Podziękowano 512 razy
  Siła reputacji
  6

  Domyślnie

  3 Kielonki wskazują na szerokie kontakty,relacje,cieszenie się chwilą, spotkanie, imprezę, więcej niz dwie osoby w danej sprawie. Pokazuje pozytywne nastawienie do zwiazku i wdziecznosc z jaka bedziemy go przezywac. Spełnienie w związkach; wzajemne zauroczenie; urozmaicenie uczuć; radość dzielona z partnerem, rodzina oraz przyjaciółmi; powiększenie się rodziny; zapowiedz ciąży, porodu, macierzyństwa; sile, ale pozytywne emocje; serdeczne kontakty z ludźmi.
  3 Kielonki to też oznaka że czegoś nam przybywa (kg także ;P) Jeśłi chodzi o charakter to wskazuje na osobę wesolą spontaniczną towarzyską, lubiacą się bawic tańczyć, śmiać, świętować, o facecie można powiedzieć że taki bawidamek

 8. #8
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Świętowanie, radość, szczęście.

  Uczucia

  Pojawienie się karty w rozkładzie może być zapowiedzią wzmożonego życia towarzyskiego, częstych spotkań z Twoim ukochanym, niewykluczone, że w szerszym gronie. Może być to także zapowiedź spotkania towarzyskiego, na którym będziesz bawić się wspaniale i w dodatku, jeśli jesteś osobą samotną, będziesz mieć szansę na poznanie kogoś nowego. Twój nastrój w najbliższym czasie będzie pozytywny, Twoja pewność siebie, wdzięk, seksapil w tym okresie wzrośnie. Karta może sugerować, że będziesz się cieszyć niezwykłym powodzeniem. W pytaniu o to, czy w związek jest zamieszany ktoś trzeci, pojawienie się karty trójki pucharów, potwierdza istnienie takiej osoby. Należy być czujnym, być może osoba, z którą się spotykasz, umawia się nie tylko z Tobą. W pytaniu o to, jaki jest mężczyzna lub jaka jest kobieta, z którym/którą się widujesz, karta podpowiada, że jest to osoba lekkoduch, która uwielbia intensywne życie towarzyskie i na razie nie ma ochoty na rozpoczynanie poważnych związków. Może oznaczać osobę, która uwielbia flirtować, zdobywać i jedynie dobrze się bawić, często nie bacząc na konsekwencje. W stałych związkach trójka pucharów oznacza czas radości, pomyślności, okres różnych spotkań i okazji towarzyskich, również wesołe nowiny np. o narodzinach dziecka. Karta może też oznaczać taki niezobowiązujący związek, pełen szaleństwa i przygód, nie zawsze stały, ale na pewno interesujący. Trójka pucharów jako karta przestroga może ostrzegać przed tym by nie przesadzić ze zbyt swobodnym zachowaniem i przesadnym lawirowaniem w związku, czasami trzeba skupić się na czymś bardziej poważnym i uspokoić się, inaczej sytuacja może wymknąć się spod kontroli. W niektórych układach może oznaczać pojawienie się osoby, która wywoła zamieszanie w związku. Ufaj swojej intuicji i bądź czujna, nawet jeśli wszystko układa się pomyślnie w Twoim związku i wydaje się, że nikt Wam nie zagraża. Karta ta może bowiem niekiedy symbolizować trójkąt uczuciowy, romans, skok w bok. Spróbuj przyjrzeć się sąsiadującym kartom, czy one potwierdzają tę prognozę.

  Finanse
  Pozytywny okres dla Twoich spraw zawodowych. Obecność karty może sygnalizować, że na razie na naszej głowie nie spoczywa zbyt wiele trudnych obowiązków, czujemy się spokojniejsi, nastrój jest bardziej radosny, zniknęło napięcie. Nie narzekamy na przepracowanie ani na złą atmosferę w pracy. Pewien projekt zakończył się pomyślnie, zbieramy pochwały albo udajemy się na zasłużony odpoczynek bądź urlop. Jest to także znak, że firma przechodzi dobry okres, cieszymy się jej sukcesami. Karta ta to także poparcie osób trzecich, nowa, wspaniała współpraca dająca dobre perspektywy, imprezy firmowe, spotkania biznesowe, które przebiegają w dobrym nastroju. To także udana transakcja, nagrody dla pracowników, premie, harmonijne układy, okazja do świętowania, sukces, zwycięstwo, otrzymanie dotacji, radość z osiągnięć, twórcza atmosfera.
  Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 9. #9
  Poszukująca Awatar BunnyZukino007
  Dołączył
  20-04-2011
  Przegląda
  Będzin
  Posty
  51
  Podziękował/a
  5
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Trzy Puchary
  Three of Cups

  Trzy kobiety tańczą w niebiosach, czerpiąc inspirację ze złotych fal u dołu. Są one ubrane w błękit, jak Miecze - symbol Żywiołu Powietrza, w zieleń, jak Pentakle - symbol Żywiołu Ziemi i w czerwień, jak Berła/Buławy - symbolizującego Żywioł Ognia. Pełna gracji ekspresja wszystkich żywiołów znajduje inspirację z głębin ludzkich emocji. To emocjonalne przeżywanie wiąże żywioły i pozwala dawać im z siebie to, co najlepsze.
  Tak, jak Cesarzowa (III - Trzeci Duży Arkan Tarota), ta karta ukazuje naturalną radość i umiejętność znajdowania jej we wszystkim.
  Jeśli wylosowałeś/wylosowałaś tę kartę, oznacza to, że jesteś w otoczeniu czegoś, co daje Ci radość i szczęście. Pamiętaj, aby to rozpoznać, uznać, przyjąć do siebie i wyrazić na zewnątrz wdzięczność. Spędź czas z innymi, celebrując proste radości życia.
  Uważaj, by nie ignorować prostych przyjemności w życiu. To nie czas, by koncentrować się na problemach, choćby Cię akurat teraz przygniatały. Okazuj radość, wdzięczność i nastaw się na rozwój.

  GILDEN TAROT BARBARA MOORE

  Ostatnio edytowane przez BunnyZukino007 ; 12-05-2011 o 08:02

 10. #10

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  161
  Podziękował/a
  57
  Podziękowano 23 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  3 puchary
  wdzięk, urok, ukoronowanie sprawy, szczęśliwe zakończenie, wesele, ulga, powiększenie rodziny


  Źródło: Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

  Trójka kielichów
  +Inspiracja artystyczna, przyjemność, ulga, oryginalność, kompromis, radość, entuzjazm, sukcesy na niwie artystycznej, twórcze kontakty, znalezienie trzeciego wyjścia, urozmaicenie w życiu, porozumienie, kompromis, niezwykły przekaz, wspólnota.
  - osamotnienie, brak kontroli nad własnymi emocjami, smutek, utrata przyjaciół, niepożądani adoratorzy, fałsz, nadużycie zaufania bliskiej osoby, brak porozumienia, błache przyjemnostki, zdradliwi przyjaciele.


  Źródło:Strona Domowa
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:04

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354