Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
Like Tree30Likes

Wątek: 3 Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 3 Pucharów
  Znaczenie karty 3 Pucharów:

  Świętowanie, radość z zakończenia planów, pomyślność, zabawa, spełnienie, wesołe wydarzenia, narodziny, intensywne spotkania towarzyskie, szerokie grono przyjaciół i znajomych. Karta oznacza, że coś zostało pomyślnie ukończone, teraz jest czas i okazja, by to uczcić.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:04 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Radość dziełom z przyjaciółmi z rodzina, z ukochaną osobą. Pocieszenie. Ulga, uspokojenie. Radość ze spełnionych marzeń, ze spełnionej miłości. Kompromis. Wspólnota.

  Odwrócona: Niepohamowane uczucie, pożądanie. Nadużycie zaufania osoby, która nas darzy uczuciem miłości. Utrata prestiżu, szczęścia, poszanowania, zrozumienia. Rozpad. Strata przyjaciela, przyjaciółki w wyniku nieprzemyślanego postępowania. Osamotnienie.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,286
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  3 Kielichów - spełnienie się w związkach, radość dzielona z partnerem, pójście na kompromis, twórcze kontakty z ludźmi, sukcesy artystyczne.

  3 Kielichów (odwrócona) - nadużycie zaufania bliskiej osoby, nieumiejętność przyznania się do błędów, niepożądani adoratorzy, wyolbrzymianie problemów.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  3 KIELICHOW-ciaza, adopcja, nieslubne dziecko ,ukoronowanie sprawy,
  narodziny,Moment kiedy rodzice i przyjaciele dowiaduja sie o zareczynach - slubu jeszcze nie ma ale zwiazek zostal publicznie ogloszony.

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Trójka Pucharów
  karta zakochanych marzycieli
  Tarotowe karty z serii Pucharów mówią o życiu uczuciowym, a najczęściej - o miłości. Kiedy wychodzi Trójka Pucharów, oznacza to, że pytający pogrążony jest w stanie oczekiwania połączonego z tęsknotą. Już jest zakochany - lub też właśnie dojrzał do tego, aby się zakochać i rozgląda się po świecie w nadziei, że znajdzie swój ideał, swoje bóstwo.

  Zwykle ta karta oznacza, że kogoś bardzo chcemy pokochać, chcemy znaleźć swoją miłość. All you need is love - Potrzeba ci jedynie miłości - jak śpiewali przed laty niezapomniani The Beatles. Często ta mówi o miłości nie do końca spełnionej - takiej, kiedy to wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń.

  Nawet jeżeli nie pytamy o sprawy miłości, ta karta oznacza, że na kogoś czekamy, kogoś nam brakuje: przysłowiowego czwartego do brydża, albo po prostu osoby, która by zrozumiała nasze problemy i kłopoty.

  Nastrój, jaki opisuje ta karta, to nieokreślona tęsknota, kiedy dusza oddaje się marzeniom i przeżywa wzruszenia. Ten nastrój sprzyja twórczości poetów czy innych lirycznych romantyków, ale stanowczo nie sprzyja działaniu w twardym świecie.

  Jeżeli chcemy wejść do spółki w biznesie, lub podjąć pracę na nowym stanowisku, wtedy to karta jest poważnym ostrzeżeniem: mówi, że wcale nie zależy nam na pracy ani na pieniądzach, tylko brak nam bliskiego serca i słów niosących pociechę...

  David Sheridan narysował na tej karcie w swojej talii rozmnażające się ptaki, a Pamela Coleman-Smith (autorka talii Rider-Waite) - trzy panny pląsające z pucharami w dłoniach. Aleister Crowley nadał Trójce Kijów tytuł Obfitość, lub Nadmiar, jako że w tej karcie uczucia rozrastają się jak bujne rośliny w upalnym i wilgotnym klimacie.

  Jeżeli planujesz jakieś przedsięwzięcie, i wyjdzie ci Trójka Pucharów, powinieneś wiedzieć, że w twojej obecnej sytuacji rozumowe plany są niczym wobec fal emocji, jakie pojawiają się pomiędzy tobą i bliskimi ci osobami. Ta karta mówi: teraz rządzą prawa serca, nie rozumu.  --------------------------------------------------------------------------------

  Trójka Pucharów - karta zakochanych marzycieli
  Trójki to karty, które skłaniają do działania, puchary zaś to kolor uczuć, emocji i namiętności. Dlatego Trójka Pucharów jest kartą, która często wskazuje na zakochanie i skłania do tego, aby ze swoim uczuciem coś zrobić - ta przykład wyznać je wybrańcowi/wybrance swojego serca.

  Trójka Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie

  Emocjonalne poruszenie. Nadmiar uczuć, który się przelewa i nie mieści w przyjętych do tej pory ramach życia. Przy tej karcie nie wolno radzić, by ktoś patrzył na świat chłodnym okiem, bo to po prostu jest niemożliwe! Karta sprzyjająca zakochanym - i artystom tworzącym z głębi serca.

  Jako karta druga, ostrzegająca

  Zbyt wielka masa emocji może działać jak trucizna: blokować cię, zahamowywać, mącić rozum. Zamiast wyjść ku ludziom (a szczególnie ku komuś, kogo kochasz), pogrążasz się w sobie i swoich rozterkach.

  Jako karta trzecia - sposób działania

  Swojego uczucia nie wolno ci dłużej ukrywać! Powinno się stać czymś obiektywnym i przejawionym. Powiedz o tym zainteresowanej osobie. Niech się świat dowie, że kochasz. A może warto, byś swoim uczuciom nadał formę dzieła sztuki?

  Czwarta - ograniczający wpływ przeszłości

  Wracasz na dawne ścieżki nie wyrażonego uczucia i niespełnionej miłości.

  Piąta karta - partnerzy

  Ważną rolę odgrywa w Twoich planach osoba, z która jesteś silnie związany uczuciowo. Razem wiele dokonacie.

  Szósta - cel, jaki już widać

  Szczęście w miłości. Odnalezienie drogi do serca (i nie tylko serca...) kochanej osoby. Twoja miłość obrasta w życiowe powodzenie.

  Siódma karta - to, co się zbliża, choć o tym nie wiesz

  W powietrzu wisi niespodziewane zauroczenie czyjąś osobą i poruszenie emocjonalne, choć może jeszcze o tym sam nie wiesz. Ten fakt może (pomyślnie lub niepomyślnie) zaburzyć Twoje plany.

  Ósma karta - sprawy zbyt oczywiste, aby je zauważać

  To, co masz zamiar osiągnąć, zależy od tego, że kochasz i jesteś kochany. Doceń to.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo, powołanie, wielkie osiągnięcia

  Dzięki obecnemu poruszeniu emocjonalnemu jesteś otwarty na pozytywne bodźce i szanse ze świata.

  Dziesiąta - trwały pożytek

  Nadmiar uczuć jest początkiem obfitości i dostatku również i w innych dziedzinach życia!

  Jedenasta - rzeczy niedojrzałe i niespełnione

  Miłość, uczucie, które rozwiewa się w dym.

  Karta dwunasta - w jaki sposób na nowo przyjrzeć się rozłożonym kartom

  Aby prawidłowo odczytać cały rozkład, popatrz na karty jeszcze raz, tak jakby dotyczyły kogoś zakochanego.

  I trzynasta - zalążek dalszej przyszłości

  W dalszej przyszłości z wielką siłą odezwa się uczucia i namiętności, które teraz nie mogą się spełnić.  --------------------------------------------------------------------------------  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 6. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Karta spełnienia marzenia, które przeczuwaliśmy. Może zapowiadać ciążę, nowe pomyślne rozwiązania w rodzinie, kompromisy akceptowane przez wszystkich. W korespondencji z innymi kartami może zapowiadać owocne negocjacje w interesach, wyjście z opresji finansowych dzięki sztuce kompromisu i dyplomacji. W negatywie może symbolizować grupowy seks i pozbycie się zahamować co może doprowadzić do osamotnienia w rezultacie. Czasem życie w trójkoncie z uwagi na to, że "trójki" są nader towarzyskie. Wskazują na więcej niż jednego partnera


  WRÓŻBY - TAROT

 7. #7
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,286
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Zapowiedź sukcesu i spełnienia w związkach z ludźmi. Świętowanie, zabawa.
  Zaproszenie na uroczystość. Należy uważać na nadmierne objadanie się.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 8. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  liv222 (31-12-2009)

 9. #8
  Awatar Iwona(ano)
  Dołączył
  02-07-2009
  Posty
  125
  Podziękował/a
  54
  Podziękowano 40 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  3 kielichów-obfitość
  Działania-początek przyjemnego okresu w życiu, zakończenie jakiegoś etapu w życiu,co daje poczucie ulgi i radości, pójście na kompromis, znalezienie dobrego wyjścia z trudnej sytuacji, ułatwienia ,które przynosi los.
  Praca-pomyślne zakończenie jakiegoś projektu, planu, harmonijne układy ze współpracownikami, poparcie osób trzecich, okres silnej inspiracji twórczej.
  uczucia-spełnienie się w związkach, wzajemne zauroczenie, urozmaicenie uczuć, radość dzielona z partnerem, rodziną oraz przyjaciółmi, powiększenie się rodziny, zapowiedź ciąży, porodu , macierzyństwa, silne ale pozytywne emocje, serdeczne kontakty z ludźmi.
  różne-uczucie ulgi i radość życia, wielkie szczęście, koniec trosk, nadzieja na szczęśliwy koniec wydarzeń, karta ewolucji ku dobremu uwalnia od zła.

  3 kielichów odwrócona
  Działania-fałsz, nadużycie zaufania bliskiej osoby, strach przed podjęciem decyzji, utrata prestiżu, pobłażanie sobie nieumiejętność przyznania się do błędu, wyolbrzymione problemy.
  Praca-napięta atmosfera w pracy, konieczność zwrócenia uwagi na współpracowników, którzy mogą oczerniać bądź nadużyć zaufania, ostrzeżenie przed lekkomyślnością i powierzchownym traktowaniem spraw.
  Uczucia- niepożądani adoratorzy, uwikłanie się w dziwne sytuacje uczuciowe, nieokiełznana namiętność, zdradliwi przyjaciele, strata przyjaciela, przeszkody i załamanie się układów rodzinnych i partnerskich, osamotnienie, seks bez miłości, brak kontroli nad własnymi emocjami.
  różne-uleganie kaprysom i zachciankom, nadmierne analizowanie problemów własnej psychiki.

  D. Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 10. #9
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  414
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 226 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  3 Kielichów - Ciesz się owocami życia z mężczyzną nie zważając,
  Dokąd ten związek prowadzi; jakaś uroczystość związana z miłością, którą musisz docenić; szalejesz ze szczęścia; spotkanie z kimś, z kim wiesz, że naprawdę mogłabyś świetnie spędzić czas, dzięki waszej zgodności usposobień;
  Spotkasz kogoś na przyjęciu lub przypadkowym spotkaniu towarzyskim;
  Jego albo twoja nadmierna dominacja w związku; wychodź z domu i spotykaj się z ludźmi, umawiaj się na randki;
  Drżysz z radości gdyż masz spotkać mężczyznę, któremu bardzo się podobasz; jesteś gotowa przeżyć frywolny a zarazem zmysłowy romans z mężczyzną.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 11. #10
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  08-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  322
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  3 kielichów

  Jako karta dnia:
  Radośnie powitaj dzisiejszy dzień. Ciesz się życiem i pełnią istnienia. Nie zapomnij podziękować losowi za wszystko, co Ci ofiarował. Najlepiej będzie, jeśli podzielisz tą radość ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. Zaproś ich do siebie, zorganizuj rodzinne święto lub spotkanie przyjaciół. W końcu taki powód nie zdarza się każdego dnia.


  Jako dobra rada: Świętuj swoje święta, a nie kalendarzowe.

  Jako ostrzeżenie: Zanim odłożysz swoją radość do archiwum, podziel się nią z innymi.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232