Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
Like Tree29Likes

Wątek: 7 Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 7 Pucharów
  Znaczenia karty 7 Pucharów:

  Fantazja, snucie planów, oddawanie się marzeniom, a także wątpliwości, zbyt wiele możliwości, trudności z podjęciem decyzji, z wyborem, rozpraszanie się i trudności z koncentracją. Karta oznacza także liczne pokusy, potencjał twórczy, życie iluzjami, odmienne stany świadomości, czasem może oznaczać stan upojenia alkoholowego lub odurzenia narkotykowego, wenę twórczą, uzdolnienia artystyczne, wizjonerstwo, w negacji może oznaczać także schizofrenię.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:11 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Fantazja, fantasmagoria. Snucie całkowicie nierealnych planów. Oderwanie od rzeczywistości. Iluzje. Niemożność dokonania wyboru. Natłok pomysłów, planów, propozycji. Fałszywe wyobrażenie o czymś, czego się pragnie.

  Odwrócona: Przebudzenie. Świadome dążenie do jednego celu. Rozsądny wybór. Cel starań wydaje się bliski. Konieczność wytężonej uwagi. Rozwianie fałszywych wyobrażeń. Rezygnacja z nierealnego. Porada osoby doświadczonej. Wyjaśnienia.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,286
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  7 Kielichów - religijność, szczera modlitwa, mistycyzm, zainteresowanie ezoteryką, wiara, poszukiwanie sensu życia, powierzenie się Bogu, oświecenie.

  7 Kielichów (odwrócona) - oderwanie od rzeczywistości, trudności z podjęciem decyzji, niespełnione obietnice, kaprysy, fanatyzm religijny, uleganie pokusom.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  Magnolia333 likes this.

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  7 PUCHAROW- zbyt wiele mozliwosci utrudnia nam dokonanie wyboru ,
  zrozumienie rpzyczyn przyciagania okreslonych ludzi ,a takza uczenie sie-wybranie dobrego partnera
  Magnolia333 likes this.

 5. The Following 2 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  amelie2511 (22-07-2013), yanna (30-06-2010)

 6. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Siedem Pucharów
  czyli uczucia platoniczne i miłość nie z tego świata
  Siódmą kartę w kolorze Pucharów Aleister Crowley, książę magów i wielki znawca tarota, nazwał Wystąpienie z Brzegów. Jako że Puchary są poświęcone życiu uczuciowemu, znaczy to, że uczucia występują z brzegów, wykraczają poza swoją miarę - również poza ziemską miarę. Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską, silniejszą niż śmierć; oznacza ten rodzaj miłości, kiedy uczucie to bardziej przypomina adorację istot boskich niż namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi. Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną - lub szaleńczą - wtedy w rozkładzie kart tarota pojawia się Siódemka Pucharów.

  Oczywiście, my zwykli śmiertelnicy rzadko przezywamy takie uczuciowe powodzie. Ale jeżeli wśród kart pojawia się Siódemka Pucharów, możemy zawsze wnioskować, że chodzi o takie uczucie, któremu raczej nie jest dane ziemskie spełnienie, i które prędzej zaowocuje... tomikiem wierszy, niż gromadką tłustych dzieci.

  W talii Waite'a na karcie tej wyobrażono magika, który z siedmiu pucharów wyczarowuje rozmaite symboliczne przedmioty; jest wśród nich laurowy wieniec, są klejnoty, ale także jest jadowita żmija.

  W talii Sheridana jest inna scena, choć równie magiczna: widzimy tam młodzieńca, który mając u swych stóp sześć pucharów, wpatruje się w siódmy, widoczny daleko, za wodą, a więc niedostępny - przedmiot marzeń tylko, ideał, niby Święty Graal.

  Siódemka Pucharów mówi o uczuciu, które ma szczególna właściwość: inspirowania do twórczości. Jest to karta tych wszystkich poetów, muzyków, malarzy, którzy zapatrzeni w idealne istoty, które darzyli swym uwielbieniem, wyczarowywali natchnione dzieła sztuki. To karta romantyków i mistyków.

  Karta ta również często znaczy, że jakieś realne zjawiska życiowe idealizujemy, i swoje fantazje mylimy z rzeczywistością. Może więc być ostrzeżeniem - może napominać nas, abyśmy trzeźwiejszym okiem patrzyli na świat. Oczywiście, ta karta nie sprzyja robieniu pieniędzy.

  Zdarza się, że Siódemka Pucharów zapowiada chorobę - ale chorobę specjalną; taka mianowicie, którą los zsyła jednostkom nadmiernie przywiązanym do codziennych materialnych zabiegów, po to, aby wypuścić z nich trochę pary, bo dopiero osłabnięcie organizmu zdoła je skłoni do namysłu i medytacji.  --------------------------------------------------------------------------------

  Siódemka Pucharów czyli uczucie nieziemskie
  Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską; oznacza ten rodzaj miłości, który bardziej przypomina adorację istot boskich aniżeli namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi. Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną lub szaleńczą, wtedy w rozkładzie kart pojawia się Siódemka Pucharów. Jest to karta romantyków i mistyków; karta uczuć, które inspirowały powstanie wielkich dzieł sztuki.

  Siódemka Pucharów jako karta pierwsza w rozkładzie i główna co do znaczenia:

  Jesteś pod wpływem uczucia (zwykle miłości), które domaga się od ciebie wewnętrznej przemiany, zburzenia istniejących planów i stworzenia nowych, domaga się prawdy i poświęcenia. Karta ta może również oznaczać silne uczucia natury religijnej; albo - ogólniej - że straciłeś głowę na punkcie czegokolwiek.

  Jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

  Straciłeś głowę! Dajesz się kierować ślepej namiętności. Zamiast świata rzeczywistego widzisz własne fantazje, zwykle przesadnie optymistyczne - choć czasem odwrotnie, czarne i katastroficzne.

  Jako karta trzecia z kolei, zawierająca wskazówki do działania:

  Trudno jest działać rozsądnie, kiedy jest się pod wpływem tej karty! Najlepsza decyzją może być rzut monetą albo pójście za pierwszym impulsem i głosem serca. Na pewno zrobienie czegokolwiek jest lepsze niż wahanie się bez końca (co się zwykle dzieje, kiedy rządzi ta karta).

  Jako karta czwarta, wskazująca wpływy z przeszłości, zwykle złe:

  Masz nawyk gonienia za ideałami, kiedy tymczasem konieczny jest rozsądek i liczenie się z obiektywna rzeczywistością. (7 Pucharów w tej pozycji jest ostrzeżeniem dla piękno- i lekkoduchów.)

  Jako karta piąta, mówiąca o naszych partnerach:

  ...Zwykle oznacza stan zakochania się w osobie, która ci towarzyszy, albo podobnej fascynacji. Uczucie do tej osoby (lub osób) może cię zaślepiać i zwodzić z prawidłowej drogi.

  Jako karta szósta, mówiąca o zbliżającej się przyszłości:

  Nadchodzi zwrotny moment w twoim życiu uczuciowym. (Czy będzie mieć skutki dobroczynne, czy niszczące, powiedzą inne karty rozkładu.)

  Jako karta siódma, wskazująca na niespodziewane zwroty akcji:

  Wisi w powietrzu jakieś przemożne uczucie. Jeżeli dojdzie do skutku, wszystkie twoje plany zostaną wywrócone.

  Jako karta ósma, mówiąca o sprawach, które są i pozostaną niezmienne, nawet gdybyś chciał inaczej:

  Nie zmienisz swoich pasji, swoich ideałów, swojego uczuciowego przywiązania do pewnych planów i wizji świata.

  Jako karta dziewiąta, mówiąca o tym, co może zostać udoskonalone, wypracowane i rozwinięte:

  7 Pucharów w tej pozycji wskazuje na natchnienie, takie, jakie przychodzi do artystów. Temu natchnieniu, wyższej inspiracji, możesz zaufać.

  Jako karta dziesiąta, mówiąca o tym, jaki z tego pożytek wyniknie dla innych ludzi, dla ogółu, dla społeczeństwa:

  Wielu osobom (społeczeństwu) przybędzie nowy powód do fascynacji i pasjonowania się czymś.

  Jako karta jedenasta, mówiąca o tym, co skazane jest na nieudanie, na niedorozwój:

  Twoje uczucia nie znajdą właściwego wyrazu.

  Jako karta dwunasta, w której zawarte są dodatkowe wskazówki, jak rozumieć cały rozkład:

  Zastanów się, o jakiej uczuciowej pasji, o jakim niezwykłym uczuciu mówi ten rozkład kart.

  Jako karta trzynasta, mówiąca o tym, co będzie treścią dalekiej przyszłości - następnego, lecz odległego życiowego cyklu:

  W dalekiej przyszłości (nie teraz!) czeka cię inspirująca miłość lub podobne porywające uczucie.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 7. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Człowiek szuka nierealnej miłości lub wykazuje chęć spełnienia nierealnych mrzonek. Jest to krok ku wyjściu z dołka bo gorzej by było gdyby człowiek nie marzył. Stan marzenia nie może jednak trwać zbyt długo. Siedem kielichów, które również narkotyk zaciemniający umysł lub szukanie duchowości tam gdzie jej nie ma. To wierzenie również we własne moce nadprzyrodzone – ręce, które leczą. Czasem prowadzi do ucieczki od nierealnych uczuć lub w korespondencji z demonem alkohol czy też seks. Z Kapłanką – obłąkanie na tle niespełnionego uczucia. Należy pamiętać, że piękne fantazje mogą ubarwić szare życie ale nie mogą go przysłaniać.


  WRÓŻBY - TAROT

 8. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  yanna (30-06-2010)

 9. #7
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,286
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Dobry czas na marzenia, wyznaczanie nowych celów. Warto przyjrzeć się im, by ustalić priorytety. W innym wypadku nic z nich nie wyjdzie. Jeśli podejmujesz jakąś ważną decyzję, bądź uważny, bo podstawy jej podjęcia mogą okazać się czystą iluzją.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Magnolia333 likes this.

 10. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  414
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 226 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  7 Kielichów - Miewasz wiele fantastycznych snów o wielu sytuacjach, w jakich mogłabyś znaleźć się z tymi mężczyzną;
  Zmyślony związek egzystujący tylko w twojej wyobraźni;
  Twój umysł opanowały dzikie i szalone myśli o miłości;
  Zakazany romans, który prawie doprowadza cię do szaleństwa, gdyż niej możesz o tym z nikim porozmawiać;
  Przywiązanie tego mężczyzny nie ma dla ciebie znaczenia, chyba, że on podziela twój punkt widzenia;
  Miałaś przeczucia, co do twojego mężczyzny na długo zanim wszedł w twoje życie; wykorzystanie twojej wyobraźni mocy twórczego działania, aby wprowadzić odpowiedniego partnera w swój świat;
  Randki, co najmniej z dwoma mężczyznami, z których jeden wplątuje Cię w miłosne problemy;
  Użyj szóstego zmysłu do ustalenia prawdy o mężczyźnie, w którym jesteś zakochana;
  Uzyskasz potrzebne informacje o nim w swoich snach, które są wynikiem twoich obaw
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 11. #9
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  08-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  322
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  7 kielichów

  Jako karta dnia:
  Zachowaj dziś absolutną jasność umysłu, żeby nie uganiać się za majakami, nie ulec oszustwu lub samooszukiwaniu się. Nie powinieneś przyjmować dzisiaj żadnych, nawet najbardziej kuszących propozycji. Traktuj je jak sen, z którego przebudzenie okaże się gorzkim. Dlatego też ostrożnie obchodź się z alkoholem i innymi używkami. W dzisiejszych snach i marzeniach może oczywiście skrywać się i zdrowy pomysł. Jednak decyzję, czy warto go realizować, podejmij jutro.

  Jako dobra rada: Określ swoje marzenia i z całych sił staraj się je urzeczywistnić.

  Jako ostrzeżenie: Nie uciekaj od rzeczywistości i nie ulegaj pokusom prowadzącym do zguby.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 12. Użytkownicy którzy podziękowali Animka za ten post:


 13. #10
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,162
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  453
  Podziękowano 2,079 razy
  Siła reputacji
  80558733

  Domyślnie

  VII(7) Siedem Pucharów - zwodnicze powodzenie czyli uczucia platoniczne i miłość nie z tego świata. Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską oznacza ten rodzaj miłości, który bardziej przypomina adorację istot boskich aniżeli namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi.

  Fantazja, snucie planów, oddawanie się marzeniom, a także wątpliwości, zbyt wiele możliwości, trudności z podjęciem decyzji, z wyborem, rozpraszanie się i trudności z koncentracją.

  Karta oznacza także liczne pokusy, potencjał twórczy, życie iluzjami, odmienne stany świadomości, czasem może oznaczać stan upojenia alkoholowego lub odurzenia narkotykowego, wenę twórczą, uzdolnienia artystyczne, wizjonerstwo, w negacji może oznaczać także schizofrenię.

  Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną lub szaleńczą,(7 poz.) wtedy w rozkładzie kart pojawia się Siódemka Pucharów. Jest to karta romantyków i mistyków; karta uczuć, które inspirowały powstanie wielkich dzieł sztuki, miłość czysta i odwzajemiona, szaleńcza, przywiązanie,
  - zawód miłosny, lub ślepa miłość namiętność ( 2 i 5 poz.), rozczarowanie, gonieni za ideałami ( 4poz.)

  Oznacza iluzoryczność naszego pytania, duchowość i filozofię, przebudzenie duchowe, medytację, wiarę i religię.

  Często wskazuje na jakieś wydarzenie z przeszłości, nie ma wtedy samodzielnego znaczenia, pokazuje tylko na czas.

  Poza tym - powrót do miejsc, w których już byliśmy, do ludzi z naszej młodości, odnowienie starych kontaktów, upiększanie domu, mieszkania, zakupy wyposażenia domowego, tradycje rodzinne. Adopcja. Dziecko pozamałżeńskie.

  VII Kielichów + fantazja, marzenia, nowe mozliwości, sny, afirmacje, wizualizacje, zadowolenie w sprawach zawodowych, dobra atmosfera w miejscu pracy, inspiracja, natchnienie, przywiązanie, miłość czysta wzajemna, miłosierdzie, wybór, pokora religijność, uduchowienie, miłosc platoniczna, niemozność podjecia decyzji, fantazja, halucynacje, postęp na drodze rozwoju duchowego, marzenia senne, oszustwo, wiara, modlitwa, stawienie czoła rzeczywistości, rozwianie iluzji, poznanie prawdy.
  __________________________________________________ ___________________________________________
  CZAS: 7 Tygodni

  ZDROWIE: nerki,

  KLUCZE - duchowosc madrość zyciowa, religia, filozofia, magia, pojecie czasu jest lub trzeba go przyspieszyc. Uduchowienie, wzrost intuicji i wrazliwosci, otwarcie sie na innego człowieka, zainteresowania filozoficzne i religijne, czas ktory przecieka przez palce, zamki na lodzie, złudzenia, seks, marzenia, twórczość , artystyczna fantazja, wrażliwość, życie wewnętrzne
  __________________________________________________ ____________________________________________
  OBAWY

  VII Kielichów - życie iluzjami, ucieczka od zycia, rozczarowanie, zaburzenia umysłowe, brak zaufania do losu, naduzywanie alkoholu, odmienne stany, oderwanie od rzeczywistości, niespełnine obietnice, strata, fałszywe wyobrażenie o sobie, strach przed sukcesem, zawod miłosny, ślepa namiętność, fantazje, iluzje, dewocja, nałogi , alkohol, narkotyki, fałszywe wyobrażenia, fanatyzm religijny, trudności z podjęciem decyzji, brak realizmu życiowego, niespełnione obietnice, snucie nierealnych planów, niemożność dokonania prawidłowych wyborów

  W negacji - nierealne rozpamiętywanie przeszłości, to bujanie w obłokach, iluzje, fantazje, brak praktycyzmu, fałszywe obietnice, życie na płaszczyźnie duchowej, podatność na używki.
  __________________________________________________ _______________
  Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska
  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  kurs Tarota- ESKK
  Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"
  Ostatnio edytowane przez liv222 ; 31-12-2009 o 11:31

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232