Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
Like Tree44Likes

Wątek: 8 Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 8 Pucharów
  Znaczenie karty 8 Pucharów:

  Gwałtowne emocje, rozdarcie wewnętrzne, odejście od partnera, burzliwe rozstanie, podróż w nieznane miejsce, poszukiwanie nowego miejsca, partnera, odejście z pracy, ucieczka z domu, pozostawienie przeszłości, samotna drogi, ucieczka od problemów.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Ósemka Kielichów - Karta Brama

  Karta ta odpowiada znaczeniowo Eremicie z Wielkich Wtajemniczeń i symbolizuje chęć oderwania się od starych form życia i poszukiwanie nowych w sferze uczuć i wyobraźni.
  Poszukiwania. Podróż w głąb siebie. Krystalizacja zainteresowań artystycznych, twórczych, życiowych. Smutek spowodowały brakiem miłości. Chęć lepszego poznania samego siebie, oddalenie. Zmiana uczuć, zmiana obiektu zainteresowań. Trójkąt małżeński. Nowe perspektywy w miłości. Chwilowe zerwanie. Ochłodzenie uczuć.

  Odwrócona: Szczęście, radość. Wesele. Wspólnota. Stabilizacja uczuć. Efektywna praca artystyczna, twórcza. Skromność. Odwaga. Kontynuacja dawnych zamierzeń.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:14 Powód: dodanie karty

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  8 Kielichów - zmiana miejsca zamieszkania, porozumienie w partnerstwie, stabilizacja uczuciowa, umocnienie związku, prawidłowe wychowywanie dzieci.

  8 Kielichów (odwrócona) - brak miłości, oddalenie, ochłodzenie uczuć, zerwanie więzi, złe wpływy oddalające od bliskich osób, strata bliskiej osoby.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Rozstanie, wyjazd. Smutek. Poczucie braku miłości, przyjaźni, zrozumienia. W relacjach może Ci przeszkadzać zbytnia nieśmiałość i brak dowartościowania.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  8 KIELICHÓW

  Nazwa angielska: Eight of Cups
  Hasło: samotna wędrówka emocjonalna
  Czas: 19 lutego - 28 lutego


  Karta prosta: Karta obrazuje emocjonalnego podróżnika, który szuka równowagi w swoim świecie. Nadszedł czas na szukanie głębszego sensu życia i skupienia się na prawdzie, wprowadzenie bardziej duchowego sensu życia, odkrywczą podróż w sensie duchowym, odejście od wszystkiego, co nie buduje i źle wpływa emocjonalnie, pozostawienie dawnych rozczarowań. Może być tak, że kiedyś dałeś za dużo, a w zamian niewiele dostałeś, czujesz, że dalej tak być nie może i jedyną drogą jest odejście od tej sytuacji. Karta zachęca do porzucenia starych spraw, po to, by doświadczyć i znaleźć coś nowego. Wskazuje, że korzystna jest podróż w głąb siebie, rozpoczęcie poszukiwań i przeprowadzenie zmian w sferze uczuciowej. Zapowiada zmianę punktu widzenia, zerwanie więzów z przeszłością oraz pozbycie się złudzeń. Przynosi przejście do nowego, głębszego i bardziej satysfakcjonującego życia, niezależność i umiejętność przetrwania w każdej sytuacji. Jest zapowiedzią wybrania samotności zamiast życia w toksycznym związku. Przynosi akceptację konieczności zmian i odwagę, by realizować marzenia i być wiernym sobie. Jest synonimem odejścia, rozstania, oddalenia, ale też odwagi i bycia uczciwym wobec siebie. Pokazuje potrzebę, aby wybrać się na niezbadane terytoria, osiągnąć głębsze spełnienie, pozostawić przeszłość za sobą i szukać szczęścia i radości.

  Karta odwrócona: Mówi, że okłamujesz sam siebie, tkwisz w sytuacji, która emocjonalnie nie jest dla ciebie korzystna. Choć pewne sprawy nie są rozwiązane, to nie chcesz tego porzucić i pozwalasz, aby to cię wyczerpało, pogłębiasz więc swe rozczarowania. Boisz się odejść od trudnych doświadczeń, mimo że wiesz, że tak stać się musi. Przynosi ci to beznadziejne sytuacje, powolne dryfowanie, ograniczenia, uwikłanie w zdarzenia, które mogą być zbyt skomplikowane. Karta oznacza niepewność co do przyszłości i niezdecydowanie, w którym kierunku się udać. Pogłębia niezadowolenie dlatego, że nie masz pojęcia, co zrobić, aby naprawić sytuację, zależność emocjonalna uniemożliwia dokonanie zmian. Karta pokazuje niekorzystne działanie innych osób, musisz więc sam zmierzyć się z faktami i nauczyć radzić sobie z nimi.

  Źródło: Iwona Stelter "TAROT wiedza znana i tajemna"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 13-12-2015 o 13:26

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  8 KIELICHOW-odejscie bez mozliwosci powrotu ,
  rozczarowanie,cios,uczuciowy zawod,
  zaczynanie wcielac w zycie to co wazne
  to co niewazne zostawia za soba ,
  wybor miedzy znanym a nieznanym

  Osiem Pucharów
  czyli kiedy już nie można wytrzymać, pora odejść
  Zarówno Waite jak i Sheridan w swoich taliach zilustrowali Ósemkę Pucharów podobnym obrazkiem: oto człowiek, który w noc, pod Księżycem i gwiazdami, odchodzi na drugą stroną wody... Ciemność, która go otacza, symbolizuje mroczny stan duszy, w którym się on znalazł - stan emocjonalnego napięcia, które stało się trudne do wytrzymania. Zrozumiała jest samotność wędrowca, jako że wtedy, gdy duszą człowieka targają wielkie pasje, nikt mu w jego rozterkach towarzyszyć nie umie. Most i woda symbolizują przejście na drugą stronę, czyli nieodwracalną decyzję, którą łatwo jest w takim stanie ducha podjąć. Ale z góry spoglądają światełka na niebie, Księżyc i gwiazdy, świadcząc, że jeszcze jest szansa, by wejść na właściwą drogę.

  Ósemka Pucharów jest kartą skrajnych emocji, wewnętrznych konfliktów i rozterek. Gdyby bohaterowie Byrona, Mickiewicza czy Conrada radzili się kart tarota, pewnie stale wpatrywaliby się właśnie w Ósemkę Pucharów!

  Crowley porównał tę kartę do Saturna w znaku Ryb. Saturn w znaku Ryb to jakby ciężka pokrywa przygniatająca kocioł, w którym kipią namiętności. To grozi wybuchem! I rzeczywiście, często ta karta pojawia się w rozkładzie aby przestrzec, że z powodu nagromadzonych pasji, pożądania lub niechęci, przestaniemy rozumowo panować nad swoim postępowaniem, i zrobimy coś, co jest zgodne z naszą wewnętrzną potrzebą - ale może się kłócić z wymogami osobistej kultury, dobrego wychowania - albo nawet prawa. Możemy wybuchnąć!

  W sytuacjach mniej dramatycznych Ósemka Kijów oznacza wielkie zaangażowanie, wielkie przejmowanie się pewną sprawą - takie, kiedy się mówi raz kozie śmierć lub wóz albo przewóz. Często ta karta oznacza wewnętrzną niezgodę na to, co dzieje wokół i we własnym życiu. Uczucia, które dojrzewają pod wpływem tej karty, nie są ani łagodne, ani letnie.

  Ósemka Pucharów może wystąpić jako sygnał emocjonalnego konfliktu, który właśnie dojrzewa. W miłości oznacza stan, kiedy między dwojgiem ludzi dalej tak być nie może i w każdej chwili namiętność może przerodzić się w wielką burzę. Twórcy będący na etapie Ósemki Pucharów gotowi są wyrzucać swoje dzieła do kominka. W odpowiedzi na pytanie o sprawy zawodowe może ta karta oznaczać konieczność kłopotliwej reorganizacji lub przekwalifikowania się. Przy pytaniach o pieniądze karta ta bardziej kojarzy się z bankructwem i zaczynaniem od zera aniżeli z sukcesami.  --------------------------------------------------------------------------------

  Ósemka Pucharów
  Osiem Pucharów to karta wielce dramatyczna, którą pod względem nagromadzonego napięcia porównać można z osławioną Wieżą lub Pustelnikiem z Wielkich Arkanów. Karta ta mówi o tym, że ładunek emocji jest taki, że grozi wybuchem - a najczęściej porzuceniem i odejściem, ale takim z trzaskaniem drzwiami. Karta ta namawia do rozwiązań skrajnych: namawia do odejścia w noc, porzucenia, zdrady; sygnalizuje, że nie panujemy nad sobą.

  Osiem Pucharów jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie

  Jesteś w stanie ducha, w którym łatwo jest zrobić coś nieodwracalnego: najchętniej być odszedł, porzucił kogoś, zaczynał od zera. Albo powiedział, co ci serce dyktuje, nie zważając co będzie potem.

  Osiem Pucharów jako karta druga: ostrzeżenie

  Nagromadzone emocje zaburzają ci obraz świata. Ktoś, kogo kochałeś, wydaje ci się potworem. Twoje cele wydają ci się tak ważne (i zagrożone) że gotów jesteś kogoś skrzywdzić, aby tylko dopiąć swego. Rozsądek co się wyłącza i możesz zrobić cos, czego będziesz żałował.

  Jako karta trzecia z kolei: wytyczne do działania

  Idź za głosem serca, nawet gdyby podpowiadało ci kroki, które rozumowo odrzucasz. Zdobądź się na to, aby postawić na swoim, nawet gdyby za tym szło zerwanie z kimś, twoje własne osamotnienie, coś co inni mogliby ci mieć za złe. Nie bój się być sobą - za każdą cenę.

  Jako karta czwarta: obciążenia z przeszłości

  Nauczyłeś się zbyt łatwo zrywać i odchodzić. Możliwe, że karty wyczuwają w twojej przeszłości wiele histerii i ulegania panice.

  Karta piąta: towarzyszący ci ludzie

  Jest z tobą ktoś, kto może histerycznie zareagować na twoje posunięcia: odejść, uciec, lub za wszelka cenę postawić na swoim. Karta ta oznacza też, że pomiędzy tobą a twoim partnerem nagromadziły się wielkie napięcia emocjonalne.

  Karta szósta: bliska przyszłość

  Narasta wybuch emocji; zbliża się awantura, która zmieni stosunki i oczyści atmosferę, czyjeś gwałtowne odejście; rozpad tego, co sztucznie wybudowane.

  Siódma: niespodzianki

  - To samo, co przy karcie nr sześć, ale z ta różnicą, że teraz nic nie zapowiada tych gwałtownych przemian.

  Ósma: to, czego nie zmienisz

  Nie zmienisz istniejących napięć emocjonalnych i towarzyszącej im atmosfery.

  Dziewiąta: w czym można dojść do mistrzostwa; jaki wątek warto dalej prowadzić

  Masz możliwość zdobycia doświadczenia, jak sobie radzić w skrajnych konfliktach emocjonalnych.

  Dziesiąta: co z tego wynika pożytecznego dla innych

  Chociaż tobie może być ciężko, skutek wybuchu emocji będzie taki, że obiektywnie zapanuje porządek.

  Jedenasta: co nie zostanie doprowadzone do skutku

  Mimo gromadzenia się napięć, do oczyszczającej burzy nie dojdzie.

  Dwunasta: rzut oka na całość rozkładu kart

  Zwróć uwagę na wszystko, co wskazuje na emocjonalne napięcia i burzliwe rozwiązania.

  Trzynasta: plan dalszy

  W dalekiej przyszłości sytuacja stanie się nie do wytrzymania i trzeba będzie odejść. Ale to nie teraz i nie prędko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To dostrzeżenie drugiej osoby po jakimś przejściu patowym. Przymus skonkretyzowania marzeń i pragnień. To również wyjaśnienie nieporozumień, nowe perspektywy w miłości, chęć oderwania się od niewygodnych form egzystencji, konieczność zmiany obiektu zainteresowań. W negatywie – trójkąt małżeński, rozstanie. Nie pal mostów za sobą bo może będziesz musiał wrócić. W odniesieniu do życia powszedniego czasem symbolizuje, ponowne spotkanie z kimś, z kim się poróżniliśmy częstokroć nie zachowując się zgodnie z obowiązującymi normami dobrego zachowania, czy też nawet nie przestrzegając norm prawnych.

  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 13-12-2015 o 13:22

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  8 Kielichów: Chcesz poznać Jego najgłębsze myśli o tobie;
  Jesteś silna emocjonalnie i w romantyczny sposób całkowicie wierna;
  Podejmujesz decyzję o budowie związku opartego na poważnych wartościach moralnych;
  Postępujesz prawidłowo z mężczyzną;
  Z głębi serca jesteś komuś zobowiązana;
  Jesteś zdolna do największych poświęceń w związku;
  Śnisz o mężczyźnie lub kontaktujesz się z nim telepatycznie gdyż na jawie nie możecie ze sobą być;
  Dzień i noc zawsze będziesz dla niego;
  Ktoś wart twojego poświecenia.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 5. #5
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  8 kielichów

  Jako karta dnia:
  Dzisiaj tak czy inaczej będziesz musiał rozstać się z czymś, co od dawna było Ci dobrze znane lub wydawało się zrozumiałe samo przez się. Po prostu przyszła pora poszukać nowych dróg. Nawet jeśli cię to zmartwi, nie rezygnuj i ruszaj w drogę. Szybko zrozumiesz, dlaczego powinieneś był rozstać się z przeszłością.

  Jako dobra rada:Zrezygnuj z nawykowych zachowań; szukaj nowych dróg.

  Jako ostrzeżenie:Nie wyruszaj w drogę, jeśli musisz to robić z ciężkim sercem


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 6. #6
  Awatar zolw999
  Dołączył
  06-04-2010
  Posty
  5
  Podziękował/a
  2
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  VIII Kielichów

  słowa klucze:
  zmiana kierunku, ruch do przodu

  kluczowe wyrażenia:

  przyjęcie nowych wartości, próba zmiany stylu życia, poradzenie sobie z trudną sytuacją, odchodzenie od przeszłości, podróż ku samopoznaniu, poszukiwanie prawdy duchowej lub emocjonalnej, uświadomienie sobie że czas zacząć od początku, krok ku lepszemu życiu

  w pozycji przeszkody:
  strach przed zrobieniem kroku do przodu stwarza trudne okoliczności

  w pozycji teraźniejszości:
  karta sugeruje, że gdzieś w naszym życiu została zachwiana równowaga

  w pozycji przyszłości:
  wkrótce będziemy musieli dogłębnie zastanowić się nad kierunkiem naszego życia, nad tym czy nie powinniśmy znaleźć nowych wartości emocjonalnych i duchowych, pozostawiając przeszłóść za sobą


  Sarah Bartlett "Księga Tarota"

 7. #7
  Awatar mlodzia
  Dołączył
  15-01-2010
  Wiek
  36
  Posty
  712
  Podziękował/a
  201
  Podziękowano 329 razy
  Siła reputacji
  8284983

  Domyślnie

  nie stosuje kart odwroconych, w pozycji prostej może mówic ,zeby zakończyc przygnebiajacy związek, który nie daje nam szcześcia, i chodź to bardzo trudne i bolesne jest najlepszym wyjściem i jako wynik G.P, może mówic ,że wtedy pojawi sie w naszym życiu ktos nowy

 8. Użytkownicy którzy podziękowali mlodzia za ten post:

  oloix (24-07-2010)

 9. #8
  Poszukująca Awatar BunnyZukino007
  Dołączył
  20-04-2011
  Przegląda
  Będzin
  Posty
  51
  Podziękował/a
  5
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Osiem Pucharów
  Eight of Cups

  Młody człowiek odwraca się od przewróconych pucharów. Śpiący kret oznacza sprawy, których się nie widzi. Człowiek uporczywie patrzy się na horyzont, jakby chciał oszacować krajobraz, zanim wyruszy w swoją podroż. Spróbował już wszystkiego z pucharów i doszedł do wniosku, że to mu za mało. Chociaż odczuwał sytość, to maskowała ona jego prawdziwe odczucia i w rzeczywistości tylko odwracała jego uwagę od tego, co i tak musi zrobić. Pełnia księżyca pokazuje, iż nie może on ignorować głosu swojej duszy. Czas oślepienia ma poza sobą i teraz musi on przyzwyczaić się do światła, oraz - jak w przypadku karty Moc (VIII Arkan Wielki) - ruszyć z determinacją dalej.
  Próżnowałeś, zabawiałeś się głupstwami, myśląc o zaspokojeniu swoich pragnień i żądz, co odciągnęło Cię od Twej drogi, od czynienia tego, co musisz zrobić. Teraz jest czas odwrócenia się od dotychczasowego powierzchownego komfortu i pójścia naprzód, w nieznane.
  Bądź świadom swoich pomyłek. Nie myl swoich żądz i pragnień z prawdziwym głosem swojej duszy. Jeśli przewrócone puchary mają reprezentować zamieszanie w Twoim życiu, to może zamierzasz zrobić w nim porządek.

  GILDEN TAROT BARBARA MOORE

  Ostatnio edytowane przez BunnyZukino007 ; 12-05-2011 o 07:58

 10. #9

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  161
  Podziękował/a
  57
  Podziękowano 23 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  8 pucharów
  zerwanie z przeszłością, wybór między znanym a nieznanym, porzucenie stabilizacji, droga, nowy etap

  Źródło: strona internetowa:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

  8 Kielichów

  + żałoba, smutek spowodowany brakiem miłości, oddalenie, ochłodzenie się uczuć, brak zrozumienia, opuszczenie domu na wskutek nieporozumień, koniec sukcesów materialnych, śmierć, żal, rozpacz, nieumiejętność pogodzenia się z zaistniałą sytuacją.
  - szczęście, spokój, zadowolenie, niezmiennie szczęśliwy związek, stabilizacja uczuciowa, okres rozwoju i rozkwitu, zmiana środowiska pracy i zamieszkania, stałość uczuć i emocji.


  Źródło:Strona Domowa

  Ósemka kielichów
  Ósemka kielichów sprawy uczuciowe i emocjonalne realizuje poprzez materię. Jest autentycznym i szczerym zaangażowaniem się w pracę zawodową i dzięki temu przynosi poprzez nią duże dochody zapewniające godziwe życie, chociaż jej nastawienie do niego nie jest wyłącznie materialistyczne. Przynosi wszelką obfitość i znajdziesz ją tam, gdzie wszystko rozkwita. Dzięki ósemce kielichów potęguje się harmonia rodzinna, rozwija się miłość i wszelkie inne uczucia. Wzmacnia już istniejące przyjaźnie i różnego rodzaju związki. Zapewnia pozytywne efekty w każdej pracy, która była zaczęta wcześniej. Towarzyszy parze zakochanych, która chce pracować nad swoim związkiem, rodzicom mądrze wychowującym swoje dzieci, przyjaciołom umacniającym swoje relacje. Poprzez nią można zrozumieć nieuchronność ludzkiego losu, albowiem przejawia się również w sytuacjach tragicznych, kiedy kończy się ludzkie życie, w żalu po starcie bliskiej osoby, w smutku związanym z żałobą. Uczy cierpliwości i hartuje ludzką psychikę poprzez cierpienie. Pomaga zrozumieć nieuchronność ludzkiego losu i uświadamia, że za czyny popełnione w tym życiu trzeba będzie kiedyś odpowiedzieć.

  źródło:Ezoteryka i ja: Ósemka kielichów
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 13-12-2015 o 13:23

 11. #10
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Ósemka Pucharów – IDOLENCJA

  Porzucony sukces; utrata zainteresowania.
  Chwilowy sukces, ale bez dalszych efektów. Coś porzuconego chwilę potem jak zostało zdobyte. Nic trwałego. Roztrwonienie sukcesu. Błąkanie się z miejsca w miejsce. Utyskiwanie i zżymanie się bez powodu. Poszukiwanie bogactwa. Niestałość.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354