Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
Like Tree42Likes

Wątek: 8 Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 8 Pucharów
  Znaczenie karty 8 Pucharów:

  Gwałtowne emocje, rozdarcie wewnętrzne, odejście od partnera, burzliwe rozstanie, podróż w nieznane miejsce, poszukiwanie nowego miejsca, partnera, odejście z pracy, ucieczka z domu, pozostawienie przeszłości, samotna drogi, ucieczka od problemów.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Ósemka Kielichów - Karta Brama

  Karta ta odpowiada znaczeniowo Eremicie z Wielkich Wtajemniczeń i symbolizuje chęć oderwania się od starych form życia i poszukiwanie nowych w sferze uczuć i wyobraźni.
  Poszukiwania. Podróż w głąb siebie. Krystalizacja zainteresowań artystycznych, twórczych, życiowych. Smutek spowodowały brakiem miłości. Chęć lepszego poznania samego siebie, oddalenie. Zmiana uczuć, zmiana obiektu zainteresowań. Trójkąt małżeński. Nowe perspektywy w miłości. Chwilowe zerwanie. Ochłodzenie uczuć.

  Odwrócona: Szczęście, radość. Wesele. Wspólnota. Stabilizacja uczuć. Efektywna praca artystyczna, twórcza. Skromność. Odwaga. Kontynuacja dawnych zamierzeń.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:14 Powód: dodanie karty

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  8 Kielichów - zmiana miejsca zamieszkania, porozumienie w partnerstwie, stabilizacja uczuciowa, umocnienie związku, prawidłowe wychowywanie dzieci.

  8 Kielichów (odwrócona) - brak miłości, oddalenie, ochłodzenie uczuć, zerwanie więzi, złe wpływy oddalające od bliskich osób, strata bliskiej osoby.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  8 KIELICHOW-odejscie bez mozliwosci powrotu ,
  rozczarowanie,cios,uczuciowy zawod,
  zaczynanie wcielac w zycie to co wazne
  to co niewazne zostawia za soba ,
  wybor miedzy znanym a nieznanym

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Osiem Pucharów
  czyli kiedy już nie można wytrzymać, pora odejść
  Zarówno Waite jak i Sheridan w swoich taliach zilustrowali Ósemkę Pucharów podobnym obrazkiem: oto człowiek, który w noc, pod Księżycem i gwiazdami, odchodzi na drugą stroną wody... Ciemność, która go otacza, symbolizuje mroczny stan duszy, w którym się on znalazł - stan emocjonalnego napięcia, które stało się trudne do wytrzymania. Zrozumiała jest samotność wędrowca, jako że wtedy, gdy duszą człowieka targają wielkie pasje, nikt mu w jego rozterkach towarzyszyć nie umie. Most i woda symbolizują przejście na drugą stronę, czyli nieodwracalną decyzję, którą łatwo jest w takim stanie ducha podjąć. Ale z góry spoglądają światełka na niebie, Księżyc i gwiazdy, świadcząc, że jeszcze jest szansa, by wejść na właściwą drogę.

  Ósemka Pucharów jest kartą skrajnych emocji, wewnętrznych konfliktów i rozterek. Gdyby bohaterowie Byrona, Mickiewicza czy Conrada radzili się kart tarota, pewnie stale wpatrywaliby się właśnie w Ósemkę Pucharów!

  Crowley porównał tę kartę do Saturna w znaku Ryb. Saturn w znaku Ryb to jakby ciężka pokrywa przygniatająca kocioł, w którym kipią namiętności. To grozi wybuchem! I rzeczywiście, często ta karta pojawia się w rozkładzie aby przestrzec, że z powodu nagromadzonych pasji, pożądania lub niechęci, przestaniemy rozumowo panować nad swoim postępowaniem, i zrobimy coś, co jest zgodne z naszą wewnętrzną potrzebą - ale może się kłócić z wymogami osobistej kultury, dobrego wychowania - albo nawet prawa. Możemy wybuchnąć!

  W sytuacjach mniej dramatycznych Ósemka Kijów oznacza wielkie zaangażowanie, wielkie przejmowanie się pewną sprawą - takie, kiedy się mówi raz kozie śmierć lub wóz albo przewóz. Często ta karta oznacza wewnętrzną niezgodę na to, co dzieje wokół i we własnym życiu. Uczucia, które dojrzewają pod wpływem tej karty, nie są ani łagodne, ani letnie.

  Ósemka Pucharów może wystąpić jako sygnał emocjonalnego konfliktu, który właśnie dojrzewa. W miłości oznacza stan, kiedy między dwojgiem ludzi dalej tak być nie może i w każdej chwili namiętność może przerodzić się w wielką burzę. Twórcy będący na etapie Ósemki Pucharów gotowi są wyrzucać swoje dzieła do kominka. W odpowiedzi na pytanie o sprawy zawodowe może ta karta oznaczać konieczność kłopotliwej reorganizacji lub przekwalifikowania się. Przy pytaniach o pieniądze karta ta bardziej kojarzy się z bankructwem i zaczynaniem od zera aniżeli z sukcesami.  --------------------------------------------------------------------------------

  Ósemka Pucharów
  Osiem Pucharów to karta wielce dramatyczna, którą pod względem nagromadzonego napięcia porównać można z osławioną Wieżą lub Pustelnikiem z Wielkich Arkanów. Karta ta mówi o tym, że ładunek emocji jest taki, że grozi wybuchem - a najczęściej porzuceniem i odejściem, ale takim z trzaskaniem drzwiami. Karta ta namawia do rozwiązań skrajnych: namawia do odejścia w noc, porzucenia, zdrady; sygnalizuje, że nie panujemy nad sobą.

  Osiem Pucharów jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie

  Jesteś w stanie ducha, w którym łatwo jest zrobić coś nieodwracalnego: najchętniej być odszedł, porzucił kogoś, zaczynał od zera. Albo powiedział, co ci serce dyktuje, nie zważając co będzie potem.

  Osiem Pucharów jako karta druga: ostrzeżenie

  Nagromadzone emocje zaburzają ci obraz świata. Ktoś, kogo kochałeś, wydaje ci się potworem. Twoje cele wydają ci się tak ważne (i zagrożone) że gotów jesteś kogoś skrzywdzić, aby tylko dopiąć swego. Rozsądek co się wyłącza i możesz zrobić cos, czego będziesz żałował.

  Jako karta trzecia z kolei: wytyczne do działania

  Idź za głosem serca, nawet gdyby podpowiadało ci kroki, które rozumowo odrzucasz. Zdobądź się na to, aby postawić na swoim, nawet gdyby za tym szło zerwanie z kimś, twoje własne osamotnienie, coś co inni mogliby ci mieć za złe. Nie bój się być sobą - za każdą cenę.

  Jako karta czwarta: obciążenia z przeszłości

  Nauczyłeś się zbyt łatwo zrywać i odchodzić. Możliwe, że karty wyczuwają w twojej przeszłości wiele histerii i ulegania panice.

  Karta piąta: towarzyszący ci ludzie

  Jest z tobą ktoś, kto może histerycznie zareagować na twoje posunięcia: odejść, uciec, lub za wszelka cenę postawić na swoim. Karta ta oznacza też, że pomiędzy tobą a twoim partnerem nagromadziły się wielkie napięcia emocjonalne.

  Karta szósta: bliska przyszłość

  Narasta wybuch emocji; zbliża się awantura, która zmieni stosunki i oczyści atmosferę, czyjeś gwałtowne odejście; rozpad tego, co sztucznie wybudowane.

  Siódma: niespodzianki

  - To samo, co przy karcie nr sześć, ale z ta różnicą, że teraz nic nie zapowiada tych gwałtownych przemian.

  Ósma: to, czego nie zmienisz

  Nie zmienisz istniejących napięć emocjonalnych i towarzyszącej im atmosfery.

  Dziewiąta: w czym można dojść do mistrzostwa; jaki wątek warto dalej prowadzić

  Masz możliwość zdobycia doświadczenia, jak sobie radzić w skrajnych konfliktach emocjonalnych.

  Dziesiąta: co z tego wynika pożytecznego dla innych

  Chociaż tobie może być ciężko, skutek wybuchu emocji będzie taki, że obiektywnie zapanuje porządek.

  Jedenasta: co nie zostanie doprowadzone do skutku

  Mimo gromadzenia się napięć, do oczyszczającej burzy nie dojdzie.

  Dwunasta: rzut oka na całość rozkładu kart

  Zwróć uwagę na wszystko, co wskazuje na emocjonalne napięcia i burzliwe rozwiązania.

  Trzynasta: plan dalszy

  W dalekiej przyszłości sytuacja stanie się nie do wytrzymania i trzeba będzie odejść. Ale to nie teraz i nie prędko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To dostrzeżenie drugiej osoby po jakimś przejściu patowym. Przymus skonkretyzowania marzeń i pragnień. To również wyjaśnienie nieporozumień, nowe perspektywy w miłości, chęć oderwania się od niewygodnych form egzystencji, konieczność zmiany obiektu zainteresowań. W negatywie – trójkąt małżeński, rozstanie. Nie pal mostów za sobą bo może będziesz musiał wrócić. W odniesieniu do życia powszedniego czasem symbolizuje, ponowne spotkanie z kimś, z kim się poróżniliśmy częstokroć nie zachowując się zgodnie z obowiązującymi normami dobrego zachowania, czy też nawet nie przestrzegając norm prawnych.

  WRÓŻBY - TAROT

 6. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Monique-Moon (03-12-2010)

 7. #6
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Rozstanie, wyjazd. Smutek. Poczucie braku miłości, przyjaźni, zrozumienia. W relacjach może Ci przeszkadzać zbytnia nieśmiałość i brak dowartościowania.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 8. #7
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  417
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 229 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  8 Kielichów: Chcesz poznać Jego najgłębsze myśli o tobie;
  Jesteś silna emocjonalnie i w romantyczny sposób całkowicie wierna;
  Podejmujesz decyzję o budowie związku opartego na poważnych wartościach moralnych;
  Postępujesz prawidłowo z mężczyzną;
  Z głębi serca jesteś komuś zobowiązana;
  Jesteś zdolna do największych poświęceń w związku;
  Śnisz o mężczyźnie lub kontaktujesz się z nim telepatycznie gdyż na jawie nie możecie ze sobą być;
  Dzień i noc zawsze będziesz dla niego;
  Ktoś wart twojego poświecenia.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 9. #8
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  08-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  322
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  8 kielichów

  Jako karta dnia:
  Dzisiaj tak czy inaczej będziesz musiał rozstać się z czymś, co od dawna było Ci dobrze znane lub wydawało się zrozumiałe samo przez się. Po prostu przyszła pora poszukać nowych dróg. Nawet jeśli cię to zmartwi, nie rezygnuj i ruszaj w drogę. Szybko zrozumiesz, dlaczego powinieneś był rozstać się z przeszłością.

  Jako dobra rada:Zrezygnuj z nawykowych zachowań; szukaj nowych dróg.

  Jako ostrzeżenie:Nie wyruszaj w drogę, jeśli musisz to robić z ciężkim sercem


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 10. #9
  Awatar zolw999
  Dołączył
  06-04-2010
  Posty
  5
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  VIII Kielichów

  słowa klucze:
  zmiana kierunku, ruch do przodu

  kluczowe wyrażenia:

  przyjęcie nowych wartości, próba zmiany stylu życia, poradzenie sobie z trudną sytuacją, odchodzenie od przeszłości, podróż ku samopoznaniu, poszukiwanie prawdy duchowej lub emocjonalnej, uświadomienie sobie że czas zacząć od początku, krok ku lepszemu życiu

  w pozycji przeszkody:
  strach przed zrobieniem kroku do przodu stwarza trudne okoliczności

  w pozycji teraźniejszości:
  karta sugeruje, że gdzieś w naszym życiu została zachwiana równowaga

  w pozycji przyszłości:
  wkrótce będziemy musieli dogłębnie zastanowić się nad kierunkiem naszego życia, nad tym czy nie powinniśmy znaleźć nowych wartości emocjonalnych i duchowych, pozostawiając przeszłóść za sobą


  Sarah Bartlett "Księga Tarota"

 11. #10
  Awatar mlodzia
  Dołączył
  15-01-2010
  Wiek
  36
  Posty
  724
  Podziękował/a
  201
  Podziękowano 328 razy
  Siła reputacji
  8284983

  Domyślnie

  nie stosuje kart odwroconych, w pozycji prostej może mówic ,zeby zakończyc przygnebiajacy związek, który nie daje nam szcześcia, i chodź to bardzo trudne i bolesne jest najlepszym wyjściem i jako wynik G.P, może mówic ,że wtedy pojawi sie w naszym życiu ktos nowy

 12. Użytkownicy którzy podziękowali mlodzia za ten post:

  oloix (24-07-2010)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232