Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
Like Tree6Likes

Wątek: 10 Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 10 Pucharów
  Znaczenie karty 10 Pucharów:

  Szczęście rodzinne, bezpieczeństwo emocjonalne, harmonia, zaufanie, spełniona miłość, czas radości, stabilizacja finansowa, wsparcie wśród najbliższych, poczucie przynależności. Karta, która ma bardzo pozytywne znaczenie, szczególnie w pytaniach o związki, gwarantuje bowiem spełnienie, harmonię i udane życie rodzinne.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Dobra, piękna, porywająca miłość. Jedność z kimś, kogo się kocha. Pełna realizacja planów. Szczęście. Sukces towarzyski. Rozwój duchowy, intelektualny, uczuciowy. Pokój. Udane życie rodzinne. Dom. Cnota i prawość. Dobre układy towarzyskie. Altruizm. Akceptacja. Ekstaza, uniesienie.

  Odwrócona: Kłopoty rodzinne. Nieszczęście. Nienawiść, złość, rozdrażnienie. Walka. Strata przyjaciela. Ingerencja rodziny, przyjaciół lub znajomych w nasze sprawy. Manipulacja. Złe zamiary. Zazdrość i jej skutki.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:18 Powód: dodanie karty

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  7,805
  Podziękował/a
  1,673
  Podziękowano 4,816 razy
  Siła reputacji
  107374194

  Domyślnie

  10 Kielichów - porywająca miłość, udane życie rodzinne, ślub, poprawa stosunków w związkach, spełnienie w miłości, nowe projekty artystyczne, miłość do ojczyzny.

  10 Kielichów (odwrócona) - kłopoty rodzinne, zazdrość i jej skutki, skłonność do przesady, nieodwzajemniona miłość, zdrada partnera, nienawiść.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  Ostatnio edytowane przez werona ; 21-06-2010 o 11:23

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  10 KIELICHÓW-zycie w zgodzie ze soba,pewnosc swoich uczuc,harmonia ,zawarcie zwiazku malzenskiego,pozytywny wynik w kazdej sprawie,karta szczesliwych zakonczen,zwiazek z milosci,chcila najwiekszego szczescia ,zakonczenie pracy artysty-obraz

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Dziesiątka Pucharów
  czyli melancholia spełnionych marzeń
  Ogólnym hasłem dla dziesiątek jest kres drogi. Kiedy w rozkładzie pojawia się dziesiątka, znak to wyraźny, że osiągnięto wszystko, co na danym etapie było możliwe. Aleister Crowley opatrzył Dziesiątkę Pucharów tytułem Przesyt, dając w ten sposób do zrozumienia, iż karta ta oznacza zaspokojenie pragnień i pochwycenie wszystkich przedmiotów pożądania. Czyżby w takim razie Dziesiątka Pucharów była najszczęśliwszą ze wszystkich kart? Wcale nie! Bo cóż robić dalej, co począć z całym życiem, kiedy pożądanie zostało zaspokojone? Żyjemy wszak po to, aby nasycać swoje głody... A jeśli głód nie dolega? Jeśli nie ma pragnień? Często na tym polega jeden z najbardziej kryzysowych momentów w życiu. O smutku spełnionych marzeń napisano niejedną powieść...

  Ktoś, kto zaspokoił pragnienia, zarazem traci napięcie, które dotąd trzymało go w gotowości. I właśnie w takim momencie może łatwo paść ofiarą zewnętrznych niebezpieczeństw. Crowley zaszyfrował tę przestrogę wybierając dla tej karty jej astrologiczny odpowiednik: działanie Marsa w znaku Ryb.

  Zazwyczaj Dziesiątka Pucharów oznacza stan rozprężenia i relaksu graniczący z utratą tych sił napędowych, które zwykle ludzi zmuszają do walki o byt. Otóż kiedy działają energie tej karty, już się o nic walczyć nie chce. Człowiek w takim stanie nie myśli o zmaganiach, walce ani o osiąganiu celów. Cele są przecież osiągnięte... Bliższe są mu wtedy myśli o roztopieniu się we wszechświecie, o samoofiarowaniu, poświęceniu się. W takim stanie łatwo rezygnuje się z siebie. Dla ludzi, których życie jest nieustanną gonitwą, taki moment może być rzeczywiście bardzo niebezpieczny!

  Jak wszystkie karty z serii Pucharów, również Dziesiątka Pucharów największe pole do popisu znajduje w miłości - i oznacza miłość mistyczną, kosmiczną; uczucia, dla których trudno już jest znaleźć ludzką miarę. To taka miłość, kiedy już w ogóle nie myśli się o sobie ani o potrzebach własnego ja.

  Przy pytaniach o stosunki z innymi ludźmi, trzeba tej karcie przyglądać się z wielką uwagą, gdyż może ona oznaczać, że pytający ma do czynienia z kimś drugim, kto żąda od niego takich właśnie nadludzkich wyrzeczeń i poświęceń. Zwłaszcza w zestawieniu z Diabłem, Cesarzem i podobnie władczymi kartami dziesiątka Pucharów może świecić jak sygnał alarmowy.

  W sprawach finansowych i innych, dotyczących życia praktycznego, ta karta raczej oznacza skłonność do rozdawania bogactw niż do ich gromadzenia. Ten, komu przyświeca Dziesiątka Pucharów, już mało dba o marności świata tego...  --------------------------------------------------------------------------------

  Dziesiątka Pucharów czyli: melancholia spełnionych pragnień
  Dziesiątka Pucharów oznacza, że pragnienia zostały zaspokojone, marzenia spełnione; a człowiek, którego ta wróżba dotyczy, nie ma już celów, o które chciałby zabiegać. Dla życia uczuciowego jest to kres drogi.

  Dziesiątka Pucharów jako pierwsza i kluczowa karta w rozkładzie:

  To, czego pożądałeś, dostałeś i nie chcesz więcej. Masz, czego chciałeś. Twoje poszukiwania osiągnęły cel. Problem nie budzi w tobie żywych uczuć. Miłość wypaliła się. Entuzjazm minął i nie wróci. Bardzo możliwe, że zadajesz to pytanie z nudów lub z próżnej ciekawości.

  Jako karta druga z kolei, ostrzegająca, mówiąca o negatywnej stronie tego, co się dzieje:

  Nie ma w tobie wystarczającej motywacji, aby robić (kontynuować) to, o co pytasz. W tym stanie ducha możesz paść łupem kogoś, kto ma nad tobą energetyczną przewagę. Wczoraj święciłeś zwycięstwo, jutro możesz pójść w niewolę. Uważaj! Ktoś od ciebie może zażądać ofiar i poświęceń.

  Jako karta trzecia - co robić?

  Nie działaj. Jeżeli karta nr 1 jest pomyślna, przełóż to na później, odczekaj na lepszy moment. Jeżeli karta nr 1 była niepomyślna, 10 Pucharów na trzecim miejscu jest wystarczających sygnałem, żeby się wycofać z całego przedsięwzięcia.

  Jako karta nr cztery - ślady przeszłości:

  Masz nawyk myśleć: A po co mi to? Lepiej zrezygnować. Nie warto się angażować. Wydaje ci się, że kiedyś, dawno temu, już wszystko miałeś, a teraz i tak się tego nie uda powtórzyć...

  Jako karta nr pięć - osoba partnera (partnerów):

  Twojemu partnerowi nie wystarczają zwykle, ziemskie i realne osiągnięcia (lub np. dowody twoich uczuć) - i pragnie rzeczy, które przerastają to, co ty mógłbyś mu dać.

  Jako karta szósta - nadciągająca przyszłość:

  Zbliża się sukces - ale taki, który zaraz przemieni się w melancholię i rozczarowanie, że to tylko tyle, że nic więcej.

  Jako karta siódma - też przyszłość; ale takie przyszłe wydarzenie, które nadejdą nieoczekiwanie i niezgodnie z tym, co dzieje się teraz:

  Niespodziewanie stracisz serce do swoich przedsięwzięć (albo do kogoś, kogo kochasz).

  Jako karta ósma - to co jest niezmienne:

  ...Ale twój obecny stan braku motywacji, przesytu i rozprzężenia nie zmieni się.

  Karta dziewiąta - gdzie możesz mieć wybitne osiągnięcia:

  Możesz spojrzeć na swoje życie i życie innych z lotu ptaka, z dalekiej perspektywy. Możesz komuś doradzać, ponieważ pewne sprawy w swoim życiu przeżyłeś aż do końca.

  Karta dziesiąta - pożytki dla innych:

  Twoje uczucia mają wymiar już nadziemski, mało realny - ale jednak może inni na tym skorzystają.

  Karta jedenasta - rzeczy nieokreślone, nie skończone i nieudane:

  Dziwny koniec twoich pasji, namiętności, entuzjazmu: sam o nich zapominasz.

  Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki do interpretacji:

  Zwróć uwagę na to w rozkładzie kart, co może znaczyć, że pytającemu brakuje serca do jego spraw.

  Karta trzynasta - pierwsze zwiastuny następnego etapu w życiu:

  W dalszej perspektywie widoczny jest przesyt, osiągnięcie celów i melancholia dojścia do kresu - ale to jeszcze nie teraz i nie szybko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 5. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  yanna (12-06-2010)

 6. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Pełnia szczęścia płynąca z osiągnięcia harmonii, spokoju i wszelkich wyznaczonych sobie celów zarówno w życiu osobistym jak i uczuciowym również konieczność zatrzymania wszystkiego dobrego co się ma nie pozwalając na to aby coś zburzyło szczęście rodzinne. Ostrzeżenie płynące z tej karty to: nie zatracać tzw. motoru napędowego, który towarzyszył czlowiekowi przed osiągnięciem pełni szczęścia.  WRÓŻBY - TAROT

 7. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Iwona(ano) (09-07-2014)

 8. #6
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  7,805
  Podziękował/a
  1,673
  Podziękowano 4,816 razy
  Siła reputacji
  107374194

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Karta ochronna rodziny. Zapowiedź szczęścia rodzinnego, spełnienia, radości i spokoju. Doceniaj to, co masz. Szczęśliwej rodziny, związków nie można kupić za żadne pieniądze. To nagroda za dobre serce, mądrość i odpowiedzialność.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 9. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  Iwona(ano) (09-07-2014)

 10. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Karta szczęśliwych zakończeń, oznacza rodzinę, społeczność. Ciężkie czasy są poza nami, zewsząd płynie miłość i wsparcie, tworząc emocjonalną obronną tarczę. W życiu niestety nie zawsze wszystko kończy się dobrze. Jest to jednak chwila szczęścia, gdy mamy to, czego pragnęliśmy. Nie można długo przebywać w tym miejscu, ponieważ żywioł wody jest płynny i zmienny. Emocje i uczucia ulegają transformacjom. Trzeba szukać nowych źródeł inspiracji i emocji. Jeśli nie będziemy mieć nowych celów ryzykujemy wpadnięciem w stagnację uczuciową i życie w zawieszeniu. W blaskach podkreśla spokojne i bezpieczne otoczenie. Poszukiwanie spełnienia ukoronowane sukcesem. Doskonała miłość i zgoda między ludźmi. W cieniach przynosi rozbicie uporządkowanego trybu życia, podejmowanie działań spowodowanych niechęcią do ludzi, egoistyczne wykorzystywanie dobrej woli innych. Manipulowanie ludźmi dla celów osobistych.
  Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
  Śmierć zastanowił się przez chwilę.
  KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE  Jak ktos chce podziekowac wystarczy wcisnac gwiazde:)

 11. The Following 2 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  Iwona(ano) (09-07-2014)

 12. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 554 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Na Dziesiątce Kielichów widzimy kochającą się parę i ich beztroskie dzieci. W tle jest dom rodzinny, otoczony drzewami i wodą. Tęcz pucharów wieńczy tę scenę. Cynicy mogą kpić z tego romantycznego obrazka, ale ja go widzę jako symbol tego, czym nasze życie emocjonalne powinno być w swym najlepszym wydaniu. Uczucia, które są tu przedstawione są ideałem, który jest dla nas w zasięgu ręki.
  Po pierwsze, radość. Radość idzie przed szczęściem, zadowoleniem, uciechą. Jest uczuciem, które przychodzi, gdy na najgłębszym poziomie wiemy, że jesteśmy jednością ze wszystkim i to jest dobre. Niestety, nie jest to powszechne uczucie. Zbyt często jesteśmy zaślepieni przez ścieżki życia i przytłoczeni jego wyzwaniami. Radość istnieje jednak i jaśnieje nam.
  Pokój jest innym aspektem Dziesiątki Kielichów – spokój, który przychodzi, gdy wszystkie żywioły są w harmonii. Jest pokój wewnętrzny i zewnętrzny, które są wzajemnie swoim odbiciem. Gdy jesteś w harmonii sam ze sobą, doświadczasz harmonii w swoim otoczeniu. Gdy widzisz Dziesiątkę Kielichów, wiedz, że możliwy jest koniec wrogości. Jeśli wokół ciebie są walki, mogą ucichnąć. Jeśli jesteś w stanie wojny sam ze sobą, możesz znaleźć pokój.
  W odczycie karta ta często sygnalizuje czas obfitych błogosławieństw. Mówi ci, że możesz sięgnąć po spełnienie, na które zasługujesz i przyjdzie ono do ciebie. Poszukaj sposobów zrealizowania radości i stworzenia pokoju. Możesz znaleźć klucz do szczęścia w swojej rodzinie. Twoja rodzina jest grupą osób, z którymi jesteś związany emocjonalnie – na dobre i na złe. Jeśli teraz w twojej rodzinie są kłopoty, pracuj nad odzyskaniem harmonii. Jest to dobry czas na wielka bliskość.
  Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
  Śmierć zastanowił się przez chwilę.
  KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE  Jak ktos chce podziekowac wystarczy wcisnac gwiazde:)

 13. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Iwona(ano) (09-07-2014)

 14. #9
  Awatar Iwona(ano)
  Dołączył
  02-07-2009
  Posty
  125
  Podziękował/a
  50
  Podziękowano 40 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  10kielichów- trwałe powodzenie oraz szczęśliwa karta Tarota
  Działania-pełna realizacja planów, wykorzystywanie zebranych doświadczeń, przewidywane kłopoty nie nadejdą lub będą znacznie mniejsze, oddalenie obaw i lęków, wsparcie i zrozumienie ze strony rodziny.
  Praca- przypływ sił twórczych, działanie uwieńczone sukcesem, sukces odniesiony w pracy zespołowej, poparcie ze strony szefa lub współpracowników, protekcja
  Uczucia- porywająca miłość, trwała przyjaźń, spełnienie uczuciowe, zgoda i harmonia w małżeństwie, w rodzinie, zapowiedź małżeństwa, ślub, ślub własnego dziecka, szczęście rodzinne
  Różne-zmiana domu, wejście na wyższy etap rozwoju duchowego, spełnienie życzeń, karta jako dar losu

  10kielichów odwrócona
  działania- brak własnej woli i zdania, człowiek-chorągiewka, bałagan w działaniu, autodestrukcja, negatywne wpływy z przeszłości hamujące rozwój, ingerencja bliskich osób w podejmowane działania.
  Praca-manipulacja, presja, opóźnienia w realizacji wykonywanych zadań, trudności z ukończeniem pracy przez wtrącanie się osób trzecich.
  Uczucia-nieodwzajemniona miłość, niezadowolenie i rozczarowanie, zdrada partnera, małżonka lub przyjaciela, kłótnie w rodzinie , rozłąka z partnerem, samotność, ostrzeżenie przed załamaniem się związku
  Różne-nieszczęście, nadwrażliwość

  "Sekrety Małych Arkanów Tarota"-D.Słowikowska
  belsi likes this.

 15. #10
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  417
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 221 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  10 Kielichów - Jesteś w nim bardziej zakochana niż w jakimkolwiek mężczyźnie, którego znałaś przed nim;
  Jesteś ogromnie szczęśliwa, kiedy przebywacie razem;
  Chciałabyś założyć z nim rodzinę, gdyż widzisz w nim doskonałego partnera życiowego oraz ojca;
  Masz z nim ścisłą więź, której nikt nie może rozerwać;
  Uczuciowy spokój i bezpieczeństwo;
  Jesteś całkowicie szczera z mężczyzną;
  Postępujecie tak gdyż macie siebie;
  Jego miłość pozwala ci czuć się w pełni człowiekiem;
  On wie, że doskonale pasujesz do każdej dziedziny jego życia oraz, że akceptujesz Jego osobowość i przyzwyczajenia i że nigdy nie będziesz próbowała go zmieniać;
  Najlepiej spędzasz czas z nim i waszymi dziećmi;
  Tworzycie harmonijną rodzinę;
  Jako para wytwarzacie spokojne wibracje i przekonujecie innych do siły miłości;
  Spotkanie ze wspaniałym mężczyzną, który zostanie waszym wspólnym przyjacielem.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
  belsi likes this.

 16. The Following 2 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  Iwona(ano) (09-07-2014)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222