Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
Like Tree23Likes

Wątek: Rycerz Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Rycerz Pucharów
  Znaczenie karty Rycerz Pucharów:

  Karta reprezentuje młodego, wrażliwego mężczyznę. Może wskazywać na mężczyznę, który pojawi się niedługo w naszym życiu, zawróci w głowie i rozkocha. Zapowiedź nowego związku, miłości. Rycerz Pucharów jest symbolem lojalności, oddania, miłości. Wspaniała karta dla osób samotnych, pojawienie się karty, może oznaczać, że spotka się osobę, którą się pokocha z wzajemnością. Trzeba też zwrócić uwagę na karty sąsiednie, one podpowiedzą więcej i wskażą, czy będzie to związek trwały, czy raczej przelotna znajomość. W pozycji odwróconej karta może wskazywać na zbytni idealizm, bujanie w obłokach, częste zmienianie obiektu uczuć, zbyt wysokie oczekiwania względem partnerki, szukanie ideału.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Rycerz kielichów symbolizuje: wrażliwego, czułego mężczyznę, kochanka, marzyciela i poetę.

  Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  RYCERZ KIELICHÓW (SKORPION 23.10–21.11)

  Typ osoby: młody mężczyzna o wyglądzie amanta; brązowe lub jasne włosy, oczy zielone lub piwne; wiek od 25–35 lat.

  Charakter: silna osobowość transformująca otoczenie do własnych potrzeb; duża intuicja i niezawodny instynkt; praktycyzm, zręczność, samodzielność; bogate życie wewnętrzne; wierny przyjaciel do pierwszego potknięcia – człowiek dający mały kredyt zaufania; duża emocjonalność przy jednoczesnym kontrolowaniu uczuć; silny seksualizm.

  Znaczenie: wykorzystanie instynktu i intuicji do rozwiązywania problemów; zapowiedź głębokiej zmiany w sferze uczuć, pragnień albo idei i pomysłów; zmiana, która chroni, krzepi albo wzmacnia; symbolizuje sprawę, którą uważano za zakończoną, a która wypływa, wraca ze wzmożoną mocą; zainteresowanie sprawami tajemniczymi i nierealnymi; podróż drogą morską; podróż poślubna.

  Uczucia: osoba zakochana, która może zauroczyć, lecz nie wywiąże się z obietnic moralnych; ktoś kierujący się uczuciami, ulegający silniejszym od siebie partnerom aby sprawdzić się w roli kochanka, kochanki; o losie tej osoby decydują silniejsi partnerzy.

  RYCERZ KIELICHÓW ODWRÓCONY

  Charakter: człowiek drażliwy, skryty, złośliwy, nadpobudliwy, podstępny; człowiek stosujący szantaż emocjonalny; cynik; nadpobudliwość seksualna; agresja wypływająca z lęku; brak cierpliwości.

  Znaczenie: postępowanie chaotyczne; działanie zrywami; zły początek; bezsensowne plany; nieodpowiedzialność w działaniu; irytacja skierowana przeciwko innym; napięta atmosfera, kiedy nie wiadomo kto wróg a kto przyjaciel.

  Uczucia: zdrada w małżeństwie lub nieuczciwe postępowanie w narzeczeństwie.

  Zdrowie: choroby zakaźne i układ rozrodczy.

  Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

  Rycerz kielichów – pozycja prosta – kierowanie się instynktem i intuicją przy rozwiązywaniu problemów; wytrwałość w dążeniu do celu; silna wola; przypływ twórczej inwencji; chęć odkrywania tego, co jeszcze nie zostało zbadane; chęć zaimponowania innym; potrzeba wybicia się; dążenie do sławy i uznania.

  Rycerz kielichów – pozycja odwrócona – irytacja skierowana przeciwko innym ludziom; bezkrytycyzm; cynizm w stosunkach z innymi; ślepe dążenie do jednego celu; nieumiejętność modyfikowania własnych działań w zależności od sytuacji; agresja wypływająca z lęków i obaw; mściwość; przerost ambicji.

  Predyspozycje zawodowe, na które wskazuje rycerz kielichów: filozof, badacz, lekarz, astrolog, chiromanta, kryminolog, detektyw, szpieg, oficer wywiadu, przedsiębiorca pogrzebowy, grabarz, chemik.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

  Rycerz Kielichów nazywany jest często Rycerzem Skorpiona lub tym, który ślepo podąża w poszukiwaniu świętego Graala. Karta ta jest bliska znaczeniowo karcie Śmierci Major Arkanów, ale oznacza rozmaite powikłania psychiczne i niemożność wyrwania się z okowów wyobraźni lub perwersji seksualnej.

  Poszukiwanie czegoś, co nigdy nie istniało. Całkowite oderwanie się od rzeczywistości i jednoczesna chęć przekształcania świata tak, by odpowiadał naszym wyobrażeniom. Donkiszoteria. Wiara w rzeczy nierealne, nieprawdziwe. Ponuractwo. Posępność. Głęboka melancholia o chorobliwym podłożu. Schizofrenia. Awersje, fobie. Koszmary senne. Przerost ambicji. Skrytość. Nieszczerość. Ślepe dążenie doi jednego celu.

  Odwrócony: Ktoś, kto posiada bogaty świat wyobraźni. Ktoś, kto nie przejawiał dotąd żadnej aktywności, a zmuszony został do wykazania się umiejętnością rozwiązywania konkretnych problemów (zadań). Bezradność. Zniecierpliwienie, irytacja skierowana przeciwko innym ludziom. Zły początek. Starcie z kimś, kto wykaże nam bezsens naszych planów, pragnień, pożądań. Obsesja seksualna. Perwersja seksualna objawiająca się w wyobrażeniach, w snach lub w zachowaniu. Nadpobudliwość. Agresja wypływająca z lęku.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 13-12-2015 o 13:55

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rycerz Kielichów - kierowanie się instynktem i intuicją, oferta małżeńska, zainteresowania sprawami tajemnymi, twardy charakter, dążenie do sławy i uznania.

  Rycerz Kielichów (odwrócona) - cynizm, ślepe dążenie do celu, obsesje lub perwersje seksualne, agresja wypływająca z lęków i obaw, mściwość, przerost ambicji.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  To zapowiedź nowej miłości, nowego związku, odwzajemnionej miłości. Możesz otrzymać dobrą wiadomość, zaproszenie na jakąś uroczystość, z którego warto skorzystać.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 13-12-2015 o 13:55

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  Rycerz Kielichow-
  to karta dzialan,oderwanie sie od rzeczywistosci,
  marzyciel, idealista,serdeczny,oddany,ulega silniejszym kobietom,wrazliwy,ma w sobie wiele sprzecznosci ,uroczy partner,
  jest bardzo inteligentny ale nie zawsze potrafi ta swoja inteligencje wykorzystac,

  Rycerz Pucharów
  czyli, właściwie, Błędny Rycerz
  W swoim wielkim dziele o kartach tarota, zatytułowanym Księga Thotha, Aleister Crowley mówi o karcie Rycerz Pucharów, iż reprezentuje ognistą stronę żywiołu Wody, czyli wyraża te jego właściwości, które w przyrodzie przejawiają się jako nagły deszcz lub wytryśnięcie źródła. Crowley każe rysować tę postać jako męża odzianego w czarną zbroję z przydanymi białymi skrzydłami, na białym koniu, dzierżącego w dłoni puchar, w którym siedzi rak, zodiakalny patron żywiołu Wody. W oryginalnej talii Crowleya u stóp Rycerza Pucharów wyobrażony jest także paw, jego totemiczny ptak, który ucieleśnia tę sama energię - porywającego ale i łudzącego i błyskotliwego żywiołu Wody - w świecie zwierząt.

  Postać pawia jest dobrym kluczem do właściwości tej karty, gdyż imponujący ogon-pióropusz tego ptaka służy przecież jako wabik dla samic! Całkiem podobnie, osoby, które wskazuje karta Rycerz Pucharów, najbardziej są aktywne na polu imponowania przeciwnej płci, w dziedzinie miłosnych podbojów, zakochań i porzuceń, trójkątów i zdrad. Żyją tak, jakby uczucia właśnie miały nad nimi największą władzę, a emocje płynące z serca (a także z tych niższych czakramów...) były tym, dla czego warto jest żyć.

  Zatem w rozkładach kart zwykle Rycerz Pucharów oznacza postać osoby zakochanej; jest nim albo sam zadający pytanie, albo ta druga strona, czyli ktoś, kto stara się o względy naszego klienta. Oczywiście, nigdzie nie jest powiedziane, że Rycerz Puchar jest mężczyzną; męska forma rycerz mówi tylko tyle, że jest to osoba, która w danej sytuacji odgrywa aktywną rolę: nie czeka, i nie jest uwodzona, lecz uwodzi. A ponieważ żywioł Wody, czyli kolor Pucharów, w naturalny sposób wiąże się z żeńskimi energiami, domeną zaś tarotowych Rycerzy jest działanie, zatem często w rozkładzie kart Rycerz Pucharów oznacza zdobywcza i dominującą (w danej sytuacji) kobietę.

  O ludziach, których symbolizuje ta karta, można też powiedzieć, że chociaż w swoich wyborach kierują się uczuciami, to są w swoich uczuciach cokolwiek powierzchowni. Szybko reagują na emocjonalne bodźce, zapalają się i podniecają, lecz są niestali. Jak powiada Crowley, imię ich na wodzie jest pisane...

  Moje własne doświadczenie podpowiada mi jeszcze, że jeżeli ta karta na wskazuje na kobietę, to jest to osoba władcza i narzucająca swoją wolę. Jeżeli zaś Rycerz Pucharów wskazuje na mężczyznę, to jest to ktoś, czyje plany, działania i zamierzenia obracają się wokół kobiet. W tym także widoczne jest połączenie sprawczej energii Rycerzy i żeńskiego żywiołu Wody czyli Pucharów.  --------------------------------------------------------------------------------

  Rycerz Pucharów czyli uwodziciel lub wiecznie zakochany
  Rycerz Pucharów, podobnie jak inne karty osobowe czyli Rycerze, Króle, Królowe i Walety, przedstawia w rozkładach tarota konkretne osoby. Puchar oznacza żywioł wody, czyli - w psychice człowieka - uczucia. Zatem Rycerz Pucharów to ktoś, kto aktywnie walczy o swoje uczucia. Ludzi takich poznajemy po tym, ze są wiecznie zakochani i całą swoją energię wkładają w uwodzenie innych. I chociaż wszędzie dalej mówi się o Rycerzu Pucharów w rodzaju męskim, pamiętajmy, ze równie dobrze może on być kobietą!

  Rycerz Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie:

  Wszystko w obecnej sytuacji kręci się wokół pewnego człowieka, który jest nieustająco zakochany, uwodzi innych i chce aby inni go uwielbiali. (Może ty nim jesteś?)

  Rycerz Pucharów jako karta druga, negatywna i ostrzegająca:

  Strzeż się pewnego uwodziciela, albo kogoś, kto jest w tobie zakochany, gdyż związek z nim będzie zgubny dla ciebie.

  Rycerz Pucharów jako karta trzecia; odpowiedź na pytanie co robić?

  Aktywnie walcz o swoje uczucia. Mocą swoich uczuć i pożądań skupiaj ludzi wokół siebie. Bierz przykład z takich właśnie ludzi. (Inny sens tej karty: możesz liczyć na względy kogoś o osobowości Rycerza Pucharów.)

  Jako karta czwarta; przeszkody i obciążenia z przeszłości:

  Ciążą na tobie urazy, jakie wyniosłeś z kontaktów z kimś, kto chciał cię uczuciowo usidlić.

  Jako karta piąta; partner (partnerzy):

  Masz za towarzysza kogoś, kto jest urodzonym uwodzicielem i robi wszystko aby ludzi uczuciowo związać ze sobą. (To może być dla ciebie zarówno dobrą jak i złą wróżbą.)

  Jako karta szósta; zbliżająca się przyszłość:

  Najbliższa przyszłość polegać będzie na zacieśnieniu związków z kimś, kto jest uwodzicielem i kto chce cię związać ze sobą emocjonalnie.

  Karta siódma; niespodzianki w przyszłości:

  Niespodziewanie pojawi się ktoś o osobowości Rycerza Pucharów - i zawróci ci w głowie...

  Karta ósma; to, czego zmienić nie można:

  Nie można zmienić twojego przywiązania do pewnego Rycerza Pucharów oraz uczuciowego uwikłania w związek z nim.

  Karta dziewiąta; mistrzostwo czyli to, nad czym warto pracować:

  Warto rozwijać w sobie cechy kogoś, kto mocą swoich uczuć zyskuje sobie przychylność innych ludzi. Warto wzorować się na takich ludziach.

  Karta dziesiąta; pożytki i zyski dla innych:

  Ludzie zyskają sobie swojego idola - kogoś, kogo będą nieustająco uwielbiali.

  Jedenasta - to, co się rozproszy i rozwieje, nie dojdzie do skutku:

  Uczucia (i zbudowane na nich plany) pewnego błędnego rycerza rozwieją się jak dym. Czy może ty nim jesteś?

  Dwunasta - wskazówki co do całego rozkładu kart:

  Przyjrzyj się wyłożonym kartom pod tym kątem, czy widać w nich wpływy pewnego uwodziciela.

  Trzynasta - co będzie potem:

  Pewien urodzony uwodziciel osiągnie swoje cele - ale to będzie za następnym obrotem kola losu, czyli nie prędko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To paw, który ciągle stroszy swoje piórka aby przypodobać się płci przeciwnej. Mówią, że imię jego na wodzie jest pisane ponieważ tak szybko jak się zako****e tak szybko pewnego dnia się odko****e. Bardzo dobrze czuje się tam gdzie może pflirtować, zwrócić uwagę płci przeciwnej. Chętnie przyjmuje rolę zdobywcy poprzez uwodzenie.

  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 13-12-2015 o 13:56

 4. #4
  Czarownica ;) Awatar Dama Trefl
  Dołączył
  24-10-2008
  Posty
  1,255
  Podziękował/a
  87
  Podziękowano 193 razy
  Siła reputacji
  9110

  Domyślnie

  a mi pokazuje osobę zakochaną, początek uczucia,coś co dopiero się tworzy.
  Tyle było dni do utraty sił
  Do utraty tchu tyle było chwil
  Gdy żałujesz tych , z których nie masz nic
  Jedno warto znać , jedno tylko wiedz , że
  Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy
  Ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy

 5. #5
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Walet Kielichów - Nieciekawy mężczyzna zmienny w uczuciach do ciebie;
  Nie jesteś w stanie uwierzyć w żadne jego słowo;
  Obawiasz się, że żadna z jego obietnic nie ma pokrycia w rzeczywistości; On oferuje ci mnóstwo cudownych zaproszeń, z których sam nie ma zamiaru skorzystać;
  Jest pod wpływem alkoholu, narkotyków lub jest niezrównoważony psychicznie;
  Nie panuje nad własnym stanem emocjonalnym;
  Mężczyzna, który poprosi cię żebyś z nim była lub nawet umówi się z tobą od czasu do czasu, ale on pragnie tylko twojego towarzystwa;
  Mężczyzna płytki w kontaktach z kobietami i który ma kłopoty z prawdziwym kontaktem intymnym;
  Osoba, która cle zrani, Jeśli się w nim zakochasz;
  Jego zachowanie to tylko maska zabezpieczająca wewnętrzne uczucia;
  Ktoś, kto chce Jedynie przebywać w twoim towarzystwie; mężczyzna ciągle zmieniający decyzje dotyczące waszego związku i niemający żadnych konkretnych planów;
  Nieodpowiedzialny mężczyzna, niestały w kontaktach z kobietami
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 6. #6
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Rycerz kielichów

  Jako karta dnia:
  Dziś będziesz miał wrażenie, że wyrosły Ci skrzydła. I nie chodzi tu tylko o dobry nastrój i samopoczucie. Możliwe, że otrzymasz takie wsparcie emocjonalne, które wyniesie Cię aż w siódme niebo. Wykorzystaj te możliwości, żeby rozwinąć swoje sprawy, szczególnie te, które wymagają nie tylko jasności myśli, ale i bogatej wyobraźni. Jeśli zaś miałeś problemy w relacjach z innymi ludźmi, dzisiaj masz sprzyjający moment na ich rozwiązanie.

  Jako dobra rada:Działaj lekko, wesoło, przyjaźnie i z miłością.

  Jako ostrzeżenie:Nie rób szlachetnych gestów, jeśli do niczego one nie prowadzą.

  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 7. #7
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,484
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  550
  Podziękowano 2,207 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  Rycerz Pucharów to ktoś, kto aktywnie walczy o swoje uczucia. Ludzi takich poznajemy po tym, ze są wiecznie zakochani i całą swoją energię wkładają w uwodzenie innych

  Jeżeli ta karta na wskazuje na kobietę, to jest to osoba władcza i narzucająca swoją wolę.

  Rycerz Pucharów wskazuje na mężczyznę, to jest to ktoś, czyje plany, działania i zamierzenia obracają się wokół kobiet. W tym także widoczne jest połączenie sprawczej

  Karta reprezentuje młodego, wrażliwego mężczyznę. Może wskazywać na mężczyznę, który pojawi się niedługo w naszym życiu, zawróci w głowie i rozkocha. Zapowiedź nowego związku, miłości.

  Rycerz Pucharów jest symbolem lojalności, oddania, miłości. Wspaniała karta dla osób samotnych, pojawienie się karty, może oznaczać, że spotka się osobę, którą się pokocha z wzajemnością. Trzeba też zwrócić uwagę na karty sąsiednie, one podpowiedzą więcej i wskażą, czy będzie to związek trwały, czy raczej przelotna znajomość.

  Może nie okazywać uczuć, ale przeżywa głęboko. Zatem w rozkładach kart zwykle Rycerz Pucharów oznacza postać osoby zakochanej; jest nim albo sam zadający pytanie, albo ta druga strona. Szybko reagują na emocjonalne bodźce, zapalają się i podniecają, lecz są niestali

  Uczucia + osoba zakochana, zauroczona, ktoś kierujacy sie uczuciami, osoba ulegająca silniejszym partnerom
  - zdrada w małzenstwie lub nieuczciwe postep. w narzeczeństwie, ostrzeżenie przed uwodzicielem( 2 poz.)

  Oznacza przyjaznego, trochę zapatrzonego w siebie mężczyznę, kierowanie się intuicją przy rozwiązywaniu problemów. To karta meandra artystycznego i osoby zainteresowanej szeroko pojętą tajemnicą.

  Rycerz Pucharów + akcje humanitarne, misjonarskie, przeprosiny szczera miłość, realizacja uczuciowa lub duchowa, silna osobowość, wierny przyjaciel, delikatność, czułość,wrazliwość, zręczność, samodzielność, silny seksualizm, Oświadczyny, poszukiwanie, obiektu marzeń, oderwanie od rzeczywistości, człowiek całkowicie odmieniony przez uczucie, oferta małżeńska, sukcesy w sporcie, wytrwałość w dążeniu do celu

  nowy zwiazek, spotkanie, zaproszenie, transformacja emocjonalna, osoba zakochana, romantyczna atmosfera,
  __________________________________________________ ________________________________________
  TYP LUDZI: młody mężczyzna wyglad amanta, uwodziciel, przystojny, casanova, marzyciel, poeta, czuły kochanek,
  Rycerz pucharów - marzyciel, indywidualista, zakochany, uroczy partner, uczuciowy, ulega silniejszym kobietom

  Rycerz Kielichów - 19.02-20.03 WODA oczy ciemne zielone,
  Rycerz kielichów - 12 tygodni
  __________________________________________________ ____________________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona - porażka uczuciowa, blokada, brak zgody, drażliwy, skryty, złośliwy, podstępny, szantażysta emocjonalny, obsesja seksualna, perwersja, natrętny wielbiciel, obłęd, agresja wypływająca z lęków i obaw, wiara w rzeczy nierealne, cynizm w stosunkach z innymi, ślepe dążenie do jednego celu.

  W pozycji odwróconej karta może wskazywać na zbytni idealizm, bujanie w obłokach, częste zmienianie obiektu uczuć, zbyt wysokie oczekiwania względem partnerki, szukanie ideału.

  W negacji to wiara w nierealne, obsesje bądź perwersje seksualne. To też symbol agresji wynikającej z lęku, obłudy.

  - niszczaca miłość, kłamstwo, plotka, zdrada, oszustwo uczuciowe, bezsensowne plany, irytacja, narzyzm , manipulacja, bierność, iluzje,
  __________________________________________________ ___________________________________________

  ZDROWIE: zakażne i układ rozrodczy kłopoty z układem wydalania, narządami płciowymi. W połaczeniu z karta diabeł moze wskazywac problemy onkologiczne.

 8. #8

  Dołączył
  25-03-2010
  Posty
  20
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Prawdziwy Casanova, chociaż bardziej w pozycji odwróconej. Niezwykle czarujący, w łóżku "bomba". Dobry kochanek, który niestety jednak często potrafi zmieniać "obiekty westchnień"...
  Ostatnio edytowane przez Wróżka Hanna ; 27-12-2011 o 16:55

 9. #9
  sheina
  Guest

  Domyślnie

  wg mnie rycerzyk - szybkosc - beda dosc nagłe, szybkie, ale i pozytywne, nacechowane dobrymi emocjami :)

  u mnei rycerze jest dynamiczny, siedzi na konciu rowniez podroz zwiastuje, przemieszczanie, ruch :)
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 13-12-2015 o 13:58

 10. #10
  Awatar malebu
  Dołączył
  18-05-2010
  Przegląda
  Swiatowo
  Posty
  714
  Podziękował/a
  272
  Podziękowano 280 razy
  Siła reputacji
  4

  Domyślnie

  Rycerz Kielichów opisuje dobry nastrój, miłość, dobroć, atmosferę sentymentalną.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354