Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
Like Tree41Likes

Wątek: Król Pucharów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Król Pucharów
  Znaczenie karty Król Pucharów:

  Reprezentuje mężczyznę w dojrzałym wieku, którego ce****e wielka życzliwość, dobroć, uprzejmość, uczuciowość. Ojcowska natura, chęć udzielania pomocy potrzebującym, łaskawa postawa. Jako ojciec Król Pucharów dba o szczęście swoich dzieci, troszczy się i stara zapewnić odpowiedni byt. Jako przyjaciel jest osobą godną zaufania, na której można polegać. Chętnie doradzi i pomoże, jeśli zajdzie potrzeba. Jako partner oznacza mężczyznę, który potrafi wyrażać uczucia, jest dojrzały i bardzo opiekuńczy. Ponadto karta symbolizuje mądrego doradcę, autorytet na płaszczyźnie duchowej, stabilność emocjonalną, wrażliwość, przyjazne nastawienie do ludzi. Zawody, które reprezentowane są przez Króla Pucharów, to przede wszystkim te związane z pracą społeczną, nauczaniem, doradzaniem.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Król kielichów to lekarz, terapeuta, psycholog, kapłan, nauczyciel i wykładowca.

  Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:26 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  KRÓL KIELICHÓW

  Typ osoby: starszy wrażliwy mężczyzna; włosy rude lub brązowe, oczy szare lub zielone; wiek od 65–75 lat lub mężczyzna po pięćdziesiątce.

  Charakter: odpowiedzialność, mądrość, opanowanie; twórcza i dojrzała wyobraźnia; introwertyk o bogatym życiu wewnętrznym; życzliwość, wyrozumiałość, uczuciowość, empatia, opiekuńczość.

  Znaczenie: okres wewnętrznej harmonii i spokoju; przyjazna atmosfera w miejscu pracy; praca twórcza; dystans w stosunku do siebie i swoich spraw; mądry doradca; poparcie wpływowego mężczyzny; działalność charytatywna; odpowiedzialna osoba urzędowa posiadająca dużą władzę; mistrzostwo; mistrz.

  Uczucia: odwzajemnione uczucia; czuły kochanek lub przyjaciel na, którym można polegać; harmonia w związkach; ojcostwo; towarzysz życia; mąż.

  KRÓL KIELICHÓW ODWRÓCONY

  Charakter: brak skrupułów; nieuczciwość; manipulowanie innymi przez emocje; fałsz; brak opanowania; nerwowość; złośliwość; sarkazm; gniew; niedojrzałość; dwulicowość; podłość; narcyzm.

  Znaczenie: utrata honoru; możliwość skandalu; wykorzystywanie słabości innych ludzi; brak optymistycznych perspektyw; nieobliczalne posunięcia, których skutków nie można przewidzieć; niewykorzystane talenty; ostrzeżenie przed manipulacją!; ostrzeżenie przed kradzieżą lub oszustwem.

  Uczucia: trudny i nieharmonijny związek; kłótnie i nieporozumienia z partnerem; złe prognozy dla spraw uczuciowych; niedojrzałość

  Zdrowie: wszelkie płyny ustrojowe poza krwią.

  Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" - Dorota Maria Słowikowska

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Król kielichów – pozycja prosta – osoba promieniująca ciepłem i życzliwością; dystans w stosunku do siebie i swoich spraw; umiejętność wczucia się w sytuację drugiego człowieka; poparcie wpływowego mężczyzny; panowanie nad swoimi emocjami; analizowanie własnych uczuć; harmonia w związkach; osoba starsza, pomiędzy 65 a 75 rokiem życia.

  Król kielichów – pozycja odwrócona – niebezpieczeństwo skandalu, hańba, wstyd; zaspokajanie własnych kaprysów i zachcianek kosztem partnera; hipokryzja; niemożność przewidzenia skutków własnych działań; osoba żerująca na ludzkich emocjach; kłótnie i nieporozumienia z partnerem; trudny i nieharmonijny związek.

  Cechy charakteru prezentowane przez króla kielichów:
  a) w położeniu prostym: kreatywność, bogata wyobraźnia, ambicja, duchowość, uzdolnienia artystyczne, wrażliwość, czułość, uczuciowość, empatia, miłość kosmiczna, współczucie.
  b) w położeniu odwróconym: brak skrupułów, nieuczciwość, niewrażliwość, gniew, wybuchowość, manipulowanie innymi, wykorzystywanie emocji, fałsz, twardość, nerwowość.

  Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Król kielichów – pozycja prosta – życzliwie usposobiony specjalista o ustalonej pozycji; mądry doradca; twórcza, dojrzała wyobraźnia; osoba promieniująca ciepłem i życzliwością; dystans w stosunku do siebie i swoich spraw; umiejętność wczucia się w sytuację drugiego człowieka; zdolności artystyczne; poparcie wpływowego mężczyzny; działalność charytatywna.

  Król kielichów – pozycja odwrócona – niebezpieczeństwo skandalu, hańby; spory z wysoko postawionymi osobami; brak wyobraźni, niemożność przewidzenia skutków własnych działań; osoba żerująca na ludzkich emocjach; wykorzystywanie dobrej znajomości psychologii do własnych celów.

  Predyspozycje zawodowe, na które wskazuje król kielichów: terapeuta, doradca, artysta, filmowiec, lekarz, duchowny, psycholog, parapsycholog, doradca, instruktor, dietetyk, chemik, restaurator.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 5. #5
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Mądrość i opanowanie. Życiowa mądrość. Twórcza, dojrzała wyobraźnia. Dystans wobec siebie. Humor. Ojcostwo. Przyjaźń. Mistrz, mistrzostwo. Przewodnictwo duchowe. Ktoś, kto promieniuje ciepłem, życzliwością. Opiekun. Towarzysz życia.

  Odwrócony: Utrata honoru. Cwaniactwo. Wykorzystywanie słabości innych ludzi. Niemożność tworzenia. Narcyzm. Zapatrzenie w siebie. Brak poczucia humoru. Oszust, kłamca. Złośliwość. Nieopanowanie uczuć. Zagubienie. Brak optymistycznych perspektyw. Niedojrzałość. Podłość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 6. #6
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Król Kielichów - mądry doradca, dystans, zdolności artystyczne, poparcie wpływowego mężczyzny, bogata wyobraźnia, działalność charytatywna, harmonia w związkach.

  Król Kielichów (odwrócona) - skandal, spory z wysoko postawionymi osobami, hipokryzja, brak wyobraźni, nieporozumienia z partnerem, trudny i nieharmonijny związek.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Król Pucharów
  czyli ten, dzięki któremu czujemy się częścią większej całości
  Tarotowi Królowie reprezentują osoby, które nie działają bezpośrednio w danej sytuacji, ale których wpływy stale jest odczuwalny. Możemy na przykład uzyskać od nich pomoc, kiedy się źle dzieje. Król Pucharów to osoba, dzięki której staliśmy się częścią większej społecznej całości. Dobrym pierwowzorem Króla Pucharów są nasi przodkowie, ojcowie rodzin, dzięki którym należymy do rodziny - tej mini-społeczności, w której wszyscy się kochają. W każdej większej rodzinie jest osoba (dziadek, babcia, jedna z cioć), która urządza rodzinne zjazdy i dba o to, aby wszyscy członkowie rodziny o sobie nawzajem pamiętali. Ktoś taki jest typowym Królem Pucharów!

  Królem Pucharów może być także np. szef schroniska, dzięki któremu z przyjemnością wracamy właśnie do jego górskiej doliny; albo organizator przyjęć, obozów czy festiwali - ktoś, wokół kogo zbierają się ludzie, i to dla własnej przyjemności. Wiele organizacji miało swoich ukochanych przywódców; kimś takim był np. Józef Piłsudski dla swojej Pierwszej Brygady - to również jest zadanie Królów Pucharów. Wiele cech Króla Pucharów miała, ukochana przez Brytyjczyków, Lady Diana, a także papieże: Jan XXIII i Jan Paweł II. Karta ta może także w rozkładzie wskazywać jakiegoś naszego doradcę, kogoś, kto potrafi nas wesprzeć, i u kogo możemy się wypłakać.

  W swoim znaczeniu negatywnym karta Król Pucharów oznacza uwodzicieli i fałszywych guru.

  Aleister Crowley kazał wizualizować sobie króla Pucharów siedzącego na wielkiej muszli ponad powierzchnia wody, trzymającego w jednej dłoni kwiat lotosu, w drugiej puchar, z którego wygląda wąż.  --------------------------------------------------------------------------------

  Król Pucharów czyli Ukochany przywódca
  Król Pucharów reprezentuje osoby, dzięki którym jesteśmy członkami pewnej społeczności, i których darzymy ciepłymi uczuciami: miłości i wdzięczności. Królami Pucharów bywają rodzice lub dziadkowie (bo to dzięki nim jesteśmy członkami rodziny), ale także może nim być kierownik naszego ulubionego schroniska w górach lub szef firmy, gdzie pracujemy - pod warunkiem, że to jest taki szef, który matkuje pracownikom. Bywali w historii władcy umiłowani przez swój lud - i to właśnie byli Królowie Pucharów.

  Król Pucharów jako karta pierwsza i decydująca o wróżbie:

  To co się dzieje, zależy od postawy i decyzji osoby, której jesteśmy winni wdzięczność, zaufanie i miłość. Ważne jest to, co powie i co uczyni twój ukochany przywódca.

  Król Pucharów jako karta nr dwa - ostrzegająca:

  Zakłócone są stosunki między tobą, a kimś, kto stoi wyżej od ciebie, a komu winieneś miłość i zaufanie. Zapewne w rodzinie pojawiły się niesnaski, a w firmie - brak wzajemnego zaufania. Może też być tak, że karta Król Pucharów oznacza ciebie, i wtedy to ty nie dorastasz do roli Króla Pucharów.

  Król Pucharów jako trzecia karta rozkładu - instrukcja, co robić: Jeśli prowadzisz innych, potraktuj ich, jak kochanych członków rodziny. Jeśli sam za kimś idziesz, możesz mu w pełni zaufać.

  Jako karta czwarta, mówiąca o naszych złych doświadczeniach w przeszłości:

  Zawiodłeś się na rodzicach lub ludziach, którzy w pewien sposób weszli w rolę twoich rodziców (nauczyciele, dyrektorzy w pracy). Ten uraz drąży cię i jest ukrytym źródłem obecnych kłopotów.

  Jako karta piąta - nasz partner (partnerzy):

  Masz za partnera kogoś, kto przeważa nad tobą siła ducha i autorytetem, ale ponieważ łączy was miłość, szacunek, zaufanie, więc wspólne przedsięwzięcia zapowiadają się pomyślnie.

  Jako karta szósta - nadchodząca przyszłość (taka, jaka już widać):

  Ty i ludzi z którymi idziesz razem, skupicie się wokół pewnej osoby w typie ukochanego przywódcy. Dobra wróżba, jeśli chodzi o firmy i instytucje, oznacza bowiem, że sztywny, formalny dryl zastąpiony zostanie więzią oparta o bardziej ludzkie uczucia.

  Jako karta siódma, niespodzianki w przyszłości:

  Niespodziewanie wyłoni się przywódca, którego inni obdarzą zaufaniem. Karta też może oznaczać nieoczekiwanie spotkanie z duchowym mistrzem, religijnym przywódcą itp.

  Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni:

  Możesz liczyć na pomoc, poparcie i nieugięta postawę swojego przywódcy. Zawsze możesz się do niego odwołać. (Może to ty sam nim jesteś?)

  Karta dziewiąta - w co warto inwestować, w czym warto się doskonalić:

  Warto wkładać energię, czas i serce w polepszenie stosunków z ludźmi, i we wszelkie działania integrujące - czyli mające na celu, aby wszyscy zainteresowani czuli się jedną rodzina i lubili się wzajemnie.

  Karta dziesiąta - jaki pożytek z tego będą mieli inni:

  Przy okazji wydarzeń, o których mowa w wyroczni, inni ludzie zyskają swojego ukochanego przywódcę.

  Jedenasta - to, co nie dojdzie do skutku, spali na panewce:

  Szef lub przywódca, z którym ty i inni wiązali wiele nadziei i wkładali w niego swoje serca okaże się osoba dość przeciętną...

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się katom pod kątem, czy podkreślają role pewnego ukochanego przywódcy. (O tym, jak ważna jest jego misja, mówią karty Cesarzowa, Cesarz, Słonce - o ile są w rozkładzie - oraz inne z serii Pucharów.)

  Trzynasta - odległe wydarzenia:

  Jeszcze dojdzie go głosu pewien ukochany przywódca i zaprowadzi porządek oparty na miłości i zaufaniu - ale to nie nastąpi prędko; na pewno nie w bliskiej przyszłości.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 8. #8
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Mądrość serca daje mu siłę rozumu. To guru niosący dobrą nowinę. To dobry opiekun twórczej i dojrzałej wyobraźni. Mądrość serca daje mu wyczucie chwili i w rezultacie mądrość życiową, z której wynika oparcie moralne i realizacja planów. Człowiek, który nie umie się gniewać. Najczęściej symbolizuje kogoś z rodziny: dziadka, ojca, kogoś do kogo w każdej sytuacji można się zwrócić i wypłakać w rekaw.W negatywie to zbytnie pobłażanie błędów tym, których się kocha.


  WRÓŻBY - TAROT

 9. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Jeśli przechodzisz burzę emocjonalną, bądź pewien, że ją przetrzymasz. Zwróć się o pomoc do jakiegoś mądrego, doświadczonego, wrażliwego mężczyzny. Może jest to Twój ojciec, dziadek, starszy przyjaciel, psycholog, terapeuta.
  Jeśli Ciebie ktoś poprosi o pomoc, zrób to bezinteresownie.
  Zaplanowane przedsięwzięcie powiedzie się.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 10. #10
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  417
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 229 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Król Kielichów - Mężczyzna nie zwierzający się ze swoich uczuć, które potrafi wyrazić tylko w wybuchowy, dramatyczny sposób;
  Mężczyzna, który clę kocha, ale nie wyjawi ci swoich uczuć, ponieważ najpierw chce poobserwować i sprawdzić twoje zachowanie;
  Jedno z was nie mówi uczciwie o swoich finansach;
  Oboje z partnerem jesteście tajemniczy; on oferuje cl nagrody jeśli wrócisz do niego po zerwaniu;
  Mężczyzna oddalony od ciebie fizycznie lub nieosiągalny dla ciebie z innych przyczyn;
  Może dojść pomiędzy wami do wojny uczuciowej;
  Związek jest dla ciebie przeszkodą i wywołuje duże roztargnienie w życiu;
  Mądry biznesmen z naprawdę dobrym, pomysłem który mogłabyś rozwijać zawodowo;
  Ktoś, z kim musisz negocjować osobiście lub zawodowo na niebywale wysokim poziomie;
  Mężczyzna, który głęboko się tobą interesuje, lecz nie wyjawia swoich uczuć;
  Jesteś wplątana w negatywny związek z nieodpowiednim, skomplikowanym mężczyzna;
  Utrzymujesz prawie telepatyczne zrozumienie ze swoim partnerem;
  Spotkanie z kimś zza oceanu lub miłość do mężczyzny innej narodowości;
  Mężczyzna zasługujący na twój szacunek;
  Mężczyzna kochający dawać i otrzymywać prezenty
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232