Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
Like Tree68Likes

Wątek: 6 Mieczy

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 6 Mieczy
  Znaczenie karty 6 Mieczy:

  Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji. Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  6 mieczy – pozycja prosta – praca wykonywana w domu; konsultacje; harmonia myślenia i działania; podwyższanie kwalifikacji; sprawiedliwy podział obowiązków w pracy; umiejętność zdystansowania się do problemów; odkrycie nowych, niedostrzeganych dotąd możliwości; deklaracje wsparcia; rodzinne przedsięwzięcie; poparcie, akceptacja udzielona przez bliskich.

  6 mieczy – pozycja odwrócona – przenoszenie problemów zawodowych do domu i obciążanie nimi rodziny, impas, niemożność znalezienia wyjścia z sytuacji, uczucie bezsilności, zerwanie wszystkich układów, izolacja, destrukcyjne wpływy rodziny hamujące rozwój zawodowy, ostrzeżenie przed wyjazdem z powodu groźby poważnego wypadku.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

  6 Mieczy - daleka podróż, przeprowadzka. Kompletne porzucenie przeszłości i otwarcie się na zmienioną przyszłość. Odejście. Przestrzeń rozwoju. Pozbycie się ciężaru. Pomyślnie zakończona operacja. Życiowe cięcie.

  Odwrócona: niemożność wyruszenia w drogę, blokada, przeszkoda zewnętrzna. Operacja opóźniona, lub odwołana, co nie wychodzi na dobre. Zmęczenie.

  Szóstka Mieczy – Karta Brama

  Podróż, przeprawa, przejście, wędrówka, daleka podróż bez powrotu, przejście przez morze, wyjazd do dalekiego kraju. Porzucenie wszystkiego. Zerwanie wszystkich układów. Podróż w głąb siebie, odkrycie nowych, nie dostrzeganych dotąd wartości, horyzontów. Ból i rozterka, spowodowane wyjazdem, oddaleniem. Ciężka choroba, ozdrowienie i powrót do aktywnego, innego niż dotychczas życia. Śmierć kliniczna. Operacja.

  Odwrócona: Wegetacja. Powikłania chorobowe, powikłania po operacji. Rezygnacja z długo oczekiwanego wyjazdu. Zakaz wyjazdu. Burza, sztorm, zatopienie statku, katastrofa kolejowa, wypadek samochodowy. Niemożność zdystansowania się do swoich problemów.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 17:05

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  6 Mieczy - praca wykonywana w domu, rodzinne rozwiązywanie problemów, kompromis rodzinny, deklaracje wsparcia, zdobycie uznania w oczach rodziny.

  6 Mieczy (odwrócona) - przytłoczenie problemami rodziny, przenoszenie problemów zawodowych do domu, rodzina hamuje rozwój intelektualny, niezdecydowanie odnośnie nauki.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Wyruszenie na nowy brzeg. Odcięcie się od przeszłości. Wyjście na spotkanie nowego. Bądź uważny na swój stan emocjonalny. Możliwa podróż.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  6 Mieczy w karcie dnia - wyjazd, podróż (w tym przypadku na konferencję, więc miecze=intelekt).
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 17:09

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  6 MIECZY-
  karta podrozy przez wielka wode-podroz morska,
  odcinanie sie od pewnych spraw,
  osiagniecie wymarzonego etapu

  Szóstka Mieczy
  czyli kraina paradoksu i twórczego chaosu
  Szóstki to karty, które - najogólniej - mówią o SPEŁNIENIU. Kiedy wychodzi któraś szóstka, oznacza to, że gdzieś obok nas istnieje mała kraina, w której spełniają się ideały. Czyjeś marzenia stają się rzeczywistością - i kiedy tak się dzieje, to można powiedzieć, że w jakimś małym wycinku świata niebo zeszło na ziemię. Szóstka Kijów oznaczała - jak pamiętamy - świętowanie i wesołość, Szóstka Pucharów - wszechobejmującą miłość: taką miłość, która nie stawia wymagań. Cóż więc może oznaczać Szóstka Mieczy?

  Miecze to karty związane z żywiołem powietrza, a więc z intelektem, myślą, twórczością. Otóż Szóstka Mieczy oznacza stan, w którym intelektualna twórczość jest swobodna, a lotna myśl nie natrafia na przeszkody. To jest stan idealny dla twórców: kiedy ich pomysły i skojarzenia nie natrafiają na żadne ograniczenia, gdy nie ma barier tradycji, logiki ani przyzwoitości. Kiedy twórcom w ich dziełach wszystko wolno i nie muszą się martwić, czy ktoś zrozumie ich wiersze (lub matematyczne równania!) i czy znajdą nabywców na obrazy.

  Czy już domyślamy się, jakie dzieła powstawały na fali tej energii, która emanuje z Szóstki Mieczy? - płonące żyrafy Salvadora Dali. Latające wioski Marca Chagalla. Kwadratowe kobiety Pabla Picassa. Dramaty Stanisława Ignacego Witkiewicza - jak Matka, gdzie bohater jest zarazem synem i kochankiem kobiety swego życia. I być może pod wpływem energii tej karty Albert Einstein wymyślał światy, w których czas płynie w różnym tempie, a przestrzeń kurczy się pod wpływem siły ciężkości. Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

  Szóstka Mieczy jest jedną z najlepiej wróżących kart, jeśli chodzi o twórczość. Mówi o błyskotliwych pomysłach, o znajdywaniu czegoś, kto nikt jeszcze dotąd nie wymyślił. Można śmiało powiedzieć, że jest to karta SZALONYCH GENIUSZY.

  W codziennym życiu jednak z tą kartą związane są pewne kłopoty. Zapowiada ona chaos, pomyłki, zapominanie i gubienie. Jasne, bo gdy ktoś chodzi z głowa w chmurach, to zapomina o codziennych drobiazgach, a genialni wynalazcy znani są z tego, że gubią parasole.

  Często karta ta mówi, że zetknęliśmy się ze zjawiskami, których nie rozumiemy, które w niczym nie przypominaja tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Gdyby Papuasi znali karty tarota, z pewnością przed spotkaniem pierwszych białych podróżników wyciągaliby Szóstkę Mieczy!

  W miłości ta karta oznacza szalonych kochanków zbuntowanych przeciw światu. W polityce oznacza anarchistów. W pytaniach o pieniądze kojarzy się z robieniem pieniędzy z powietrza; z takimi pomysłami, które często ocierają się o kryminał - jak na przykład łańcuszki św. Antoniego.

  Aleister Crowley skojarzył tę kartę - bardzo słusznie - z Merkurym w znaku Wodnika. Nazwał zaś ją dziwnie - Nauka. Może dlatego, że w jego czasach uniwersytety były pełne szalonych profesorów!  --------------------------------------------------------------------------------

  Szóstka Mieczy czyli karta szalonych geniuszów
  Szóstka Mieczy oznacza stan, kiedy myśl dostaje skrzydeł i nie dostrzega ograniczeń, a umysł twórców produkuje rzeczy dosłownie nie z tej ziemi. Ale jednocześnie ów umysł nie liczący się z rzeczywistością sprawia, że jesteśmy narażeni na pomyłki, zguby i mylenie drogi. Przypomnę zdanie, które już kiedyś na łamach Gwiazd napisałem o tej karcie: Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

  Szóstka Mieczy jako karta pierwsza i najważniejsza dla wróżby:

  Zbliża się (lub już trwa) okres bardzo sprzyjający dla wszelkiej intelektualnej twórczości. Łatwo teraz wymyślasz jakieś dalekosiężne plany - choć pewnie nie zastanawiasz się, jak je zrealizujesz. Inni ludzie mogą nie do końca cię rozumieć. Ale pod pewnym względem możesz okazać się genialny...

  Jako karta druga, pokazująca negatywne strony:

  Popadasz w pomieszanie, wszystko ze wszystkim ci się kojarzy. Twoje plany nie liczą się z rzeczywistością i mogą mieć coś z szaleństwa, a w oczach wielu ludzi możesz sprawiać wrażenie nawiedzonego. Zagrożenie pomyłkami, mylna oceną sytuacji. Roztargnienie, zamęt w głowie, zguby.

  Trzecia karta, co robić?

  - Spisywać pomysły. Tworzyć plany. Zająć się jakaś działalnością teoretyczną - ale raczej na fali tej energii nie warto niczego budować w realnym świecie, z twardej materii, bo się rozleci.

  Czwarta karta, obciążenia z przeszłości:

  Za dużo w twoim życiu było fantazjowania i różnych teoretycznych przymiarek, za dużo rzeczy robionych na próbę, na niby - i dlatego możesz mieć kłopoty z działaniem w realnym świecie. Być może twoim jest los genialnego dziecka, ale słabo przystosowanego.

  Jako piąta karta - ludzie, którzy ci towarzyszą:

  - Oznacza zawsze jakiś brak porozumienia: albo to ty w oczach najbliższych wyglądasz na nawiedzonego, albo ludzie z twojego otoczenia są takimi nieodpowiedzialnymi fantastami.

  Jako karta szósta - wynik:

  Bardzo dobra karta dla wszelkich śmiałych pomysłów, dla intelektualnej twórczości, dla uczenia się i studiowania, szczególnie jakiś abstrakcyjnych dziedzin wiedzy. Dla życia praktycznego zawsze jest ostrzeżeniem, ze plany mogą się skończyć na zapowiedziach.

  Karta siódma - zrządzenie losu, niespodzianki:

  Świat fantazji i nieprawdopodobnych wydarzeń wkroczy w twoje życie i zaburzy twoje losy.

  Karta ósma - nieuniknione ograniczenia:

  W swoich planach musisz brać pod uwagę kaprysy własnego umysłu, który nie pozwoli na dłuższą metę zaprząc się do kieratu.

  Karta dziewiąta - doskonałość:

  Pomyślna zapowiedź co do wszelkiej twórczości, poznawania, uczenia się rzeczy zawiłych i abstrakcyjnych.

  Dziesiąta - pożytki dla innych:

  Pewne grono ludzi (i ty wśród nich) odniesie całkiem konkretne pożytki z twoich szalonych pomysłów. Karta ta w tym miejscu może zapowiadać dar czerpania zysków z niczego - tzn. Z jakiegoś ulotnego pomysłu. (Przypomnij sobie Walta Disneya, który zrobił wielki majątek na Myszce Miki.)

  Karta jedenasta - rzeczy nieudane i nie dokończone:

  Czyżby pisany był ci los zapomnianego geniusza?

  Karta dwunasta - rzut oka na całość rozkładu:

  Weź pod uwagę, w odpowiedzi na całe pytanie, czynnik twórczego geniuszu, nawiedzenia, sięgania po cele na przekór ustalonym wyobrażeniom.

  Karta trzynasta - co będzie po tym wszystkim?

  Dalej będzie pójście własną drogą na przekór wszystkim. (Ale do tego na razie ci daleko...)  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To dostrzeżenie nowych horyzontów i lądów. To też daleka podróż. Należy przeciąć węzeł gordyjski aby popłynąć za czymś lepszym. Może oznaczać nagłe rozwiązanie dręczących problemów, nagłe ozdrowienie.

  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 17:05

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Widoczne wyraźne linie porozumienia między wami;
  Dostrzeżenie zmian w jego zachowaniu;
  Arozumienie złożonych problemów, które wspólnie rozważaliście;
  Droga do odnalezienia w partnerze bratniej duszy nadal otwarta i coraz bardziej oczywista;
  Wkrótce spotkasz mężczyznę; wszystkie sprawy związane z przyjaźnią potoczą się gładko;
  Głęboka zażyłość z mężczyzną; spotkanie z mężczyzną o podobnym sposobie myślenia;
  Nagle zaczniesz rozumieć swoje romantyczne doznania z przeszłości i zauważysz Ich wyraźny wpływ na swoją miłosną edukację.
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 5. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Nereida (06-11-2009)

 6. #5

  Dołączył
  04-10-2009
  Posty
  8
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  W rozkładzie – wyjazd , podróż w nieznane , chęć pozostawienia dotychczasowego życia i szukania nowych wyzwań , odwaga w zdobywaniu nowych horyzontów celów podążanie nową drogą , chęć odbudowania siebie w nowym wymiarze . Ucieczka chęć uwolnienia się z trudnej sytuacji . Podjęcie ryzyka i postawienie wszystkiego na jedną kartę w celu szukania nowego życia barwniejszego , bardziej spełnionego .
  Euterpe likes this.

 7. #6
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,478
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  548
  Podziękowano 2,204 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  VI(6) Mieczy KARTA BRAMA - Symbolizuje pokonanie trudności, moment duchowego przełomu, konieczność uwolnienia sie od starych schematów myślenia, nowe marzenia, nowa idea, rozwiazania, nowe możliwości mimo lęku, sukces, który przychodzi po czasie, długie podróże. Często karta ta mówi, że zetknęliśmy się ze zjawiskami, których nie rozumiemy, które w niczym nie przypominają tego, do czego się przyzwyczailiśmy.

  Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji.

  Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.

  Rozwiązanie biezących problemów, przezwyciężenie trudności, rodzinne przedsięwzięcia, praca intelektualna wykonywana w domu , podwyższenie kwalifikacji, decyzja o zmianie zawodu,

  Szóstka Mieczy oznacza stan, w którym intelektualna twórczość jest swobodna, a lotna myśl nie natrafia na przeszkody. Przyświeca badaniom naukowym i technicznym.

  W miłości ta karta oznacza szalonych kochanków zbuntowanych przeciw światu. Deklaracje uczuciowe, oświadczyny. Niesie potrzebe miłości, głębokiego zwiazku, nadzieje na spokojne zycie.
  + zahamowania seksualne, brak bezposredniego kontaktu z partnerem, ukrywane emocje, przyzwyczajenie, bol, rozłaka z powodu wyjazdu oddalenia
  - bardzo napięta sytuacja, trudności w zwiazku, oszustwo, ograniczenie woli, nienawiść,

  Dobra komunikacja w rodzinie, więź psychiczna w rodzinie nowoczesne podejscie do spraw rodziny lub nauki, podróż przez wielką wodę, przeprawa na drugi brzeg, osiągnięcie wymarzonego etapu, emigracja, przekraczanie granic (duchowych też)

  W polityce oznacza anarchistów. Uczy respektowania praw innych ludzi. Zawiera w sobe pozytywne pojęcia związane ze sztuka pięknem i harmonią.

  W pytaniach o pieniądze kojarzy się z robieniem pieniędzy z powietrza.

  W codziennym życiu jednak z tą kartą związane są pewne kłopoty. Zapowiada ona chaos, pomyłki, zapominanie i gubienie, chaos, pokonywanie lęków i słabości pozwalające na śmiałe spojrzenie przed siebie, dostrzeżenie przysłowiowego światełka w tunelu, wytrwałe i regularne dążenie do obranego celu, uporządkowanie celów i ich realizowanie, robienie postępów po okresie trudności, koncentracja na celu.

  VI Mieczy + piękne idee : poezja bierze źródło w tej właśnie karcie, rozwaga, oryginalne myśli, rozwiązywanie bieżących problemow, przezwyciężenie trudności, odprężenie po okresie napięcia, zahamowanie seksualne, milczenie, brak komunikacji, wyjazd partnera oddalenie, podroż, podróz duchowa, śmierć kliniczna, operacja, emigracja, podwyzszanie kwalifikacji, brak kontaktu z partnerem, zmiana zawodu, przeszkolenie do nowego zawodu, śmierć kliniczna, daleka droga, całkowita zmiana życia, operacja, wycieczka, podwyższanie kwalifikacji, sprawiedliwy podział obowiązków, odprężenie, praca intelektualna
  __________________________________________________ ________________________________________
  CZAS: miecze - czas trudny do określenia

  ZDROWIE: choroby jamy ustej i nosowej, pruchnica stany zapalne , szkorbut, zatoki, przegroda nosowa

  KLUCZE:
  __________________________________________________ ________________________________________
  NEGATYWNE ZNACZENIE

  VI Mieczy - przesadna estetyka, brak wiary w siebie, narcyzm, brak radości, impas, bezsilność, izolacja, cisza przed burzą, hipokryzja, antypatia, nienawiść, ostrzezenie przez pożyczką i kradzieżą , nie opuszczać domu, wypadek, trudności w związku, problemy zawodowe, powikłania chorobowe, nagła niespodziana podróż, brak dystansu do własnych problemów, impas, ostrzeżenie przed opuszczaniem domu, zerwanie wszystkich układów, problemy pooperacyjne, utkwienie w martwym punkcie.

  W negacji to operacja chirurgiczna, chwilowa przerwa w kłopotach, kłopoty prawne, stres jako powód złego samopoczucia, powikłania chorobowe nagła podróz, ostrzezenie przed wypadkiem, kradzieża,

  "...Kiedy wyruszasz w drogę, nie myśl, że Twój cień zostanie w domu... "

 8. The Following 2 Users Say Thank You to liv222 For This Useful Post:

  Marieve (29-12-2010), paharito (29-12-2009)

 9. #7
  Awatar dinusia08
  Dołączył
  27-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Wiek
  32
  Posty
  45
  Podziękował/a
  8
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  6 Mieczy to karta przestrzeni intelektualnej. To są te wszystkie nasze podróże „palcem po mapie” ale podróże które również przesuwają nas w przyszłość. Również pozwalają nam dotknąć nowego lądu. Pozwalają nam zmienić otoczenie. Pozwalają nam wejść pod wpływ innego rodzaju środowiska. , innego rodzaju ludzi.
  Karta 6 Mieczy – 55 karta w systemie chronologicznym obłożona wibracja mistrzowską. Podwojona 5 daje nam 10 . Cykl się dopełnił.. całość „10” osiągnęła absolutna harmonię. Pozostając kończy się proces twórczy , degeneracyjny, uwsteczniający nas . Ja zawsze mówię, ze to co mamy dziś jest tylko chwilą , to jest wstępem do kolejnego etapu. Kurczowe trzymanie się bardzo często powoduje , że tracimy okazje, tracimy szansę. Kolejne nasze drzwi otwierają się na 30 sekund i one się później zamykają . I kiedy my wewnętrznie robimy się gotowi do przekraczania tego progu nowego to te drzwi niestety mogą stać oporem i możemy wtedy próbować wyważać zamknięte drzwi a nie ma takiej potrzeby. Jeśli zrozumiemy że nasze życie jest to następstwo kolejnych etapów to również zrozumiemy że to co się dzieje pozostawione bez rozwoju jutro stanie się pułapką. Że to co dziś jest ciężarem być może nas obciąża po to , abyśmy w końcu cos odrzucili. , abyśmy w końcu ruszyli w kierunku w którym możemy zacząć w sposób bardziej swobodny kreować swoja rzeczywistość. , swoje widzenie siebie w świecie zewnętrznym. Bo od tego jak widzimy siebie w świecie zewnętrznym zależy również w pewnym sensie nasza odwaga czynienia. Człowiek, który czyni ma prawo się mylić. Ale w sposób aktywny te pomyłki niweluje, uczy się. Tak wygląda proces uczenia. Górale mówią „jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz „ i tak samo jest w życiu. –jeśli nie popełnisz błędu –nie będziesz wiedział , że tego typu działanie, że tego typu koncepcja , że tego typu analiza prowadzi di błędnych wniosków. Natomiast popełniając raz błąd my się uczymy, popełniając kilka razy ten sam błąd jesteśmy po prostu –głupi.
  Tu mamy informacje , że jest to „10’ pewien cykl, pewien etap osiągnął pełnię i rozpoczyna się konieczność. , przymus wejścia na nowe czyli rozpoczęcia tej tzw. drugiej „10’. Ta karta należy do sefiry Tiferet. , do tego punktu emanacji, który jest sercem ., sercem drzewa życia, sercem człowieka , tym co w pewnym sensie powoduje ze każda grupa społeczna ma określonego przewodnika. , określonego „mistrza”. , zbawiciela. , tego co wyprowadzi nas „ z ziemi egipskiej z domu niewoli”. To jest ta informacja zawarta w 6 Mieczy. Jest to poniekąd pasywna przeprawa , jest to przymus przeprawy . W dawnych czasach ewidentnie ta karta wskazywała na bycie skazanym na banicję czyli było to całkowite zerwanie więzów z tym co kochamy, . Jest to informacja o tym ,że cos pozostawiamy za sobą , coś co już dla nas staje się miejscem niekorzystnym energetycznie , niekorzystnym intelektualnie, niekorzystnym emocjonalnie i niekorzystnym materialnie. Patrząc nieco głębiej na to zaczynamy rozumieć ze przed nami zawsze musi się pojawić światło, które taka jakby mleczna drogą wyścieli nam tą ścieżkę w tej gardzieli życiowej, w tych momentach gdzie bardzo się boimy czy przypadkiem nie tracimy wszystkiego na zawsze.
  Jeśli dzisiaj jest nam niedobrze to znaczy – czas cos zrobić , czas złamać schemat , wyjść poza przestrzeń do tej pory wyznaczona nam i do tej pory przestrzeń przez nas użytkowana . To też jest wymiar 6 Mieczy. – łamanie schematu… , rozszczelnianie a właściwie w pewnym sensie :taki trochę skok do wody i niech niesie mnie prąd „ ale rzeczywiście, żeby prąd poniósł musi być ten moment skoku do wody. I czy to jest brama pasywna czy to jest brama aktywna jest to zawsze konieczność wygenerowania przez nas tego jednego ruchu , który uaktywnia siły zewnętrzne niosące nas lub uaktywnia siły wewnętrzne dające nam siłę na ten pierwszy krok. Nie da się przeżyć życia trwając w miejscu. Nie da się zatrzymać pięknych chwil czy luksusowych chwil na nieskończenie długo. Możemy tylko bogacić wiedzę , umieć dochodzić szybciutko do naszych celów.

  Z programu Tarocistki Danuty

 10. #8

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  161
  Podziękował/a
  57
  Podziękowano 23 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  6 mieczy
  podróż przez wielką wodę, przeprawa na drugi brzeg, osiągnięcie wymarzonego etapu, emigracja, przekraczanie granic (duchowych też)

  źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

  podróż przez wielką wodę, przeprawa na drugi brzeg, osiągnięcie wymarzonego etapu, emigracja, przekraczanie granic (duchowych też)

  źródło:http://www.tarot.warszawa.pl/samo-karty.htm#male

  6 mieczy:
  + śmierć kliniczna, daleka droga, całkowita zmiana życia, operacja, wycieczka, podwyższanie kwalifikacji, sprawiedliwy podział obowiązków, odprężenie, praca intelektualna.
  - brak dystansu do własnych problemów, impas, ostrzeżenie przed opuszczaniem domu, zerwanie wszystkich układów, problemy pooperacyjne, utkwienie w martwym punkcie.

  źródło:Strona Domowa
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:51

 11. #9
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Szóstka Mieczy – NAUKA

  Praca, podróż przez wodę.
  Sukces po okresie niepokoju i kłopotów; poczucie własnej godności, piękno, pycha, ale czasami skromność; zwierzchnictwo, cierpliwość, praca itd.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 12. #10
  Awatar Cicha23
  Dołączył
  24-09-2013
  Przegląda
  Południowa Polska
  Posty
  145
  Podziękował/a
  79
  Podziękowano 72 razy
  Siła reputacji
  17792980

  Domyślnie

  U mnie tarot 6 mieczy pokazuje wizytę gościa, lub jakąś wiadomość.

  U mnie natomiast w karcie dnia, właśnie wizytę gościa, np dziś stawiałam z samego rana i przyszła koleżanka właśnie. hehe Tak to jest..;p W książce tarot od podstaw piało ze zapowiada wizytę lub info.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 17:09
  werona and Euterpe like this.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230