Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
Like Tree68Likes

Wątek: 6 Mieczy

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 6 Mieczy
  Znaczenie karty 6 Mieczy:

  Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji. Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  6 mieczy – pozycja prosta – praca wykonywana w domu; konsultacje; harmonia myślenia i działania; podwyższanie kwalifikacji; sprawiedliwy podział obowiązków w pracy; umiejętność zdystansowania się do problemów; odkrycie nowych, niedostrzeganych dotąd możliwości; deklaracje wsparcia; rodzinne przedsięwzięcie; poparcie, akceptacja udzielona przez bliskich.

  6 mieczy – pozycja odwrócona – przenoszenie problemów zawodowych do domu i obciążanie nimi rodziny, impas, niemożność znalezienia wyjścia z sytuacji, uczucie bezsilności, zerwanie wszystkich układów, izolacja, destrukcyjne wpływy rodziny hamujące rozwój zawodowy, ostrzeżenie przed wyjazdem z powodu groźby poważnego wypadku.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:51 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  6 Mieczy - daleka podróż, przeprowadzka. Kompletne porzucenie przeszłości i otwarcie się na zmienioną przyszłość. Odejście. Przestrzeń rozwoju. Pozbycie się ciężaru. Pomyślnie zakończona operacja. Życiowe cięcie.

  Odwrócona: niemożność wyruszenia w drogę, blokada, przeszkoda zewnętrzna. Operacja opóźniona, lub odwołana, co nie wychodzi na dobre. Zmęczenie.

  Szóstka Mieczy – Karta Brama

  Podróż, przeprawa, przejście, wędrówka, daleka podróż bez powrotu, przejście przez morze, wyjazd do dalekiego kraju. Porzucenie wszystkiego. Zerwanie wszystkich układów. Podróż w głąb siebie, odkrycie nowych, nie dostrzeganych dotąd wartości, horyzontów. Ból i rozterka, spowodowane wyjazdem, oddaleniem. Ciężka choroba, ozdrowienie i powrót do aktywnego, innego niż dotychczas życia. Śmierć kliniczna. Operacja.

  Odwrócona: Wegetacja. Powikłania chorobowe, powikłania po operacji. Rezygnacja z długo oczekiwanego wyjazdu. Zakaz wyjazdu. Burza, sztorm, zatopienie statku, katastrofa kolejowa, wypadek samochodowy. Niemożność zdystansowania się do swoich problemów.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:51

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,283
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  6 Mieczy - praca wykonywana w domu, rodzinne rozwiązywanie problemów, kompromis rodzinny, deklaracje wsparcia, zdobycie uznania w oczach rodziny.

  6 Mieczy (odwrócona) - przytłoczenie problemami rodziny, przenoszenie problemów zawodowych do domu, rodzina hamuje rozwój intelektualny, niezdecydowanie odnośnie nauki.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  6 MIECZY-
  karta podrozy przez wielka wode-podroz morska,
  odcinanie sie od pewnych spraw,
  osiagniecie wymarzonego etapu

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Szóstka Mieczy
  czyli kraina paradoksu i twórczego chaosu
  Szóstki to karty, które - najogólniej - mówią o SPEŁNIENIU. Kiedy wychodzi któraś szóstka, oznacza to, że gdzieś obok nas istnieje mała kraina, w której spełniają się ideały. Czyjeś marzenia stają się rzeczywistością - i kiedy tak się dzieje, to można powiedzieć, że w jakimś małym wycinku świata niebo zeszło na ziemię. Szóstka Kijów oznaczała - jak pamiętamy - świętowanie i wesołość, Szóstka Pucharów - wszechobejmującą miłość: taką miłość, która nie stawia wymagań. Cóż więc może oznaczać Szóstka Mieczy?

  Miecze to karty związane z żywiołem powietrza, a więc z intelektem, myślą, twórczością. Otóż Szóstka Mieczy oznacza stan, w którym intelektualna twórczość jest swobodna, a lotna myśl nie natrafia na przeszkody. To jest stan idealny dla twórców: kiedy ich pomysły i skojarzenia nie natrafiają na żadne ograniczenia, gdy nie ma barier tradycji, logiki ani przyzwoitości. Kiedy twórcom w ich dziełach wszystko wolno i nie muszą się martwić, czy ktoś zrozumie ich wiersze (lub matematyczne równania!) i czy znajdą nabywców na obrazy.

  Czy już domyślamy się, jakie dzieła powstawały na fali tej energii, która emanuje z Szóstki Mieczy? - płonące żyrafy Salvadora Dali. Latające wioski Marca Chagalla. Kwadratowe kobiety Pabla Picassa. Dramaty Stanisława Ignacego Witkiewicza - jak Matka, gdzie bohater jest zarazem synem i kochankiem kobiety swego życia. I być może pod wpływem energii tej karty Albert Einstein wymyślał światy, w których czas płynie w różnym tempie, a przestrzeń kurczy się pod wpływem siły ciężkości. Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

  Szóstka Mieczy jest jedną z najlepiej wróżących kart, jeśli chodzi o twórczość. Mówi o błyskotliwych pomysłach, o znajdywaniu czegoś, kto nikt jeszcze dotąd nie wymyślił. Można śmiało powiedzieć, że jest to karta SZALONYCH GENIUSZY.

  W codziennym życiu jednak z tą kartą związane są pewne kłopoty. Zapowiada ona chaos, pomyłki, zapominanie i gubienie. Jasne, bo gdy ktoś chodzi z głowa w chmurach, to zapomina o codziennych drobiazgach, a genialni wynalazcy znani są z tego, że gubią parasole.

  Często karta ta mówi, że zetknęliśmy się ze zjawiskami, których nie rozumiemy, które w niczym nie przypominaja tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Gdyby Papuasi znali karty tarota, z pewnością przed spotkaniem pierwszych białych podróżników wyciągaliby Szóstkę Mieczy!

  W miłości ta karta oznacza szalonych kochanków zbuntowanych przeciw światu. W polityce oznacza anarchistów. W pytaniach o pieniądze kojarzy się z robieniem pieniędzy z powietrza; z takimi pomysłami, które często ocierają się o kryminał - jak na przykład łańcuszki św. Antoniego.

  Aleister Crowley skojarzył tę kartę - bardzo słusznie - z Merkurym w znaku Wodnika. Nazwał zaś ją dziwnie - Nauka. Może dlatego, że w jego czasach uniwersytety były pełne szalonych profesorów!  --------------------------------------------------------------------------------

  Szóstka Mieczy czyli karta szalonych geniuszów
  Szóstka Mieczy oznacza stan, kiedy myśl dostaje skrzydeł i nie dostrzega ograniczeń, a umysł twórców produkuje rzeczy dosłownie nie z tej ziemi. Ale jednocześnie ów umysł nie liczący się z rzeczywistością sprawia, że jesteśmy narażeni na pomyłki, zguby i mylenie drogi. Przypomnę zdanie, które już kiedyś na łamach Gwiazd napisałem o tej karcie: Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

  Szóstka Mieczy jako karta pierwsza i najważniejsza dla wróżby:

  Zbliża się (lub już trwa) okres bardzo sprzyjający dla wszelkiej intelektualnej twórczości. Łatwo teraz wymyślasz jakieś dalekosiężne plany - choć pewnie nie zastanawiasz się, jak je zrealizujesz. Inni ludzie mogą nie do końca cię rozumieć. Ale pod pewnym względem możesz okazać się genialny...

  Jako karta druga, pokazująca negatywne strony:

  Popadasz w pomieszanie, wszystko ze wszystkim ci się kojarzy. Twoje plany nie liczą się z rzeczywistością i mogą mieć coś z szaleństwa, a w oczach wielu ludzi możesz sprawiać wrażenie nawiedzonego. Zagrożenie pomyłkami, mylna oceną sytuacji. Roztargnienie, zamęt w głowie, zguby.

  Trzecia karta, co robić?

  - Spisywać pomysły. Tworzyć plany. Zająć się jakaś działalnością teoretyczną - ale raczej na fali tej energii nie warto niczego budować w realnym świecie, z twardej materii, bo się rozleci.

  Czwarta karta, obciążenia z przeszłości:

  Za dużo w twoim życiu było fantazjowania i różnych teoretycznych przymiarek, za dużo rzeczy robionych na próbę, na niby - i dlatego możesz mieć kłopoty z działaniem w realnym świecie. Być może twoim jest los genialnego dziecka, ale słabo przystosowanego.

  Jako piąta karta - ludzie, którzy ci towarzyszą:

  - Oznacza zawsze jakiś brak porozumienia: albo to ty w oczach najbliższych wyglądasz na nawiedzonego, albo ludzie z twojego otoczenia są takimi nieodpowiedzialnymi fantastami.

  Jako karta szósta - wynik:

  Bardzo dobra karta dla wszelkich śmiałych pomysłów, dla intelektualnej twórczości, dla uczenia się i studiowania, szczególnie jakiś abstrakcyjnych dziedzin wiedzy. Dla życia praktycznego zawsze jest ostrzeżeniem, ze plany mogą się skończyć na zapowiedziach.

  Karta siódma - zrządzenie losu, niespodzianki:

  Świat fantazji i nieprawdopodobnych wydarzeń wkroczy w twoje życie i zaburzy twoje losy.

  Karta ósma - nieuniknione ograniczenia:

  W swoich planach musisz brać pod uwagę kaprysy własnego umysłu, który nie pozwoli na dłuższą metę zaprząc się do kieratu.

  Karta dziewiąta - doskonałość:

  Pomyślna zapowiedź co do wszelkiej twórczości, poznawania, uczenia się rzeczy zawiłych i abstrakcyjnych.

  Dziesiąta - pożytki dla innych:

  Pewne grono ludzi (i ty wśród nich) odniesie całkiem konkretne pożytki z twoich szalonych pomysłów. Karta ta w tym miejscu może zapowiadać dar czerpania zysków z niczego - tzn. Z jakiegoś ulotnego pomysłu. (Przypomnij sobie Walta Disneya, który zrobił wielki majątek na Myszce Miki.)

  Karta jedenasta - rzeczy nieudane i nie dokończone:

  Czyżby pisany był ci los zapomnianego geniusza?

  Karta dwunasta - rzut oka na całość rozkładu:

  Weź pod uwagę, w odpowiedzi na całe pytanie, czynnik twórczego geniuszu, nawiedzenia, sięgania po cele na przekór ustalonym wyobrażeniom.

  Karta trzynasta - co będzie po tym wszystkim?

  Dalej będzie pójście własną drogą na przekór wszystkim. (Ale do tego na razie ci daleko...)  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 6. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Dyskretna (24-02-2014)

 7. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,501
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To dostrzeżenie nowych horyzontów i lądów. To też daleka podróż. Należy przeciąć węzeł gordyjski aby popłynąć za czymś lepszym. Może oznaczać nagłe rozwiązanie dręczących problemów, nagłe ozdrowienie.

  WRÓŻBY - TAROT

 8. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Marieve (29-12-2010)

 9. #7
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,283
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Wyruszenie na nowy brzeg. Odcięcie się od przeszłości. Wyjście na spotkanie nowego. Bądź uważny na swój stan emocjonalny. Możliwa podróż.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 10. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  Dyskretna (24-02-2014)

 11. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  414
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 226 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Widoczne wyraźne linie porozumienia między wami;
  Dostrzeżenie zmian w jego zachowaniu;
  Arozumienie złożonych problemów, które wspólnie rozważaliście;
  Droga do odnalezienia w partnerze bratniej duszy nadal otwarta i coraz bardziej oczywista;
  Wkrótce spotkasz mężczyznę; wszystkie sprawy związane z przyjaźnią potoczą się gładko;
  Głęboka zażyłość z mężczyzną; spotkanie z mężczyzną o podobnym sposobie myślenia;
  Nagle zaczniesz rozumieć swoje romantyczne doznania z przeszłości i zauważysz Ich wyraźny wpływ na swoją miłosną edukację.
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 12. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Nereida (06-11-2009)

 13. #9

  Dołączył
  04-10-2009
  Posty
  8
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  W rozkładzie – wyjazd , podróż w nieznane , chęć pozostawienia dotychczasowego życia i szukania nowych wyzwań , odwaga w zdobywaniu nowych horyzontów celów podążanie nową drogą , chęć odbudowania siebie w nowym wymiarze . Ucieczka chęć uwolnienia się z trudnej sytuacji . Podjęcie ryzyka i postawienie wszystkiego na jedną kartę w celu szukania nowego życia barwniejszego , bardziej spełnionego .
  Euterpe likes this.

 14. #10
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,162
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  453
  Podziękowano 2,079 razy
  Siła reputacji
  80558733

  Domyślnie

  VI(6) Mieczy KARTA BRAMA - Symbolizuje pokonanie trudności, moment duchowego przełomu, konieczność uwolnienia sie od starych schematów myślenia, nowe marzenia, nowa idea, rozwiazania, nowe możliwości mimo lęku, sukces, który przychodzi po czasie, długie podróże. Często karta ta mówi, że zetknęliśmy się ze zjawiskami, których nie rozumiemy, które w niczym nie przypominają tego, do czego się przyzwyczailiśmy.

  Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji.

  Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.

  Rozwiązanie biezących problemów, przezwyciężenie trudności, rodzinne przedsięwzięcia, praca intelektualna wykonywana w domu , podwyższenie kwalifikacji, decyzja o zmianie zawodu,

  Szóstka Mieczy oznacza stan, w którym intelektualna twórczość jest swobodna, a lotna myśl nie natrafia na przeszkody. Przyświeca badaniom naukowym i technicznym.

  W miłości ta karta oznacza szalonych kochanków zbuntowanych przeciw światu. Deklaracje uczuciowe, oświadczyny. Niesie potrzebe miłości, głębokiego zwiazku, nadzieje na spokojne zycie.
  + zahamowania seksualne, brak bezposredniego kontaktu z partnerem, ukrywane emocje, przyzwyczajenie, bol, rozłaka z powodu wyjazdu oddalenia
  - bardzo napięta sytuacja, trudności w zwiazku, oszustwo, ograniczenie woli, nienawiść,

  Dobra komunikacja w rodzinie, więź psychiczna w rodzinie nowoczesne podejscie do spraw rodziny lub nauki, podróż przez wielką wodę, przeprawa na drugi brzeg, osiągnięcie wymarzonego etapu, emigracja, przekraczanie granic (duchowych też)

  W polityce oznacza anarchistów. Uczy respektowania praw innych ludzi. Zawiera w sobe pozytywne pojęcia związane ze sztuka pięknem i harmonią.

  W pytaniach o pieniądze kojarzy się z robieniem pieniędzy z powietrza.

  W codziennym życiu jednak z tą kartą związane są pewne kłopoty. Zapowiada ona chaos, pomyłki, zapominanie i gubienie, chaos, pokonywanie lęków i słabości pozwalające na śmiałe spojrzenie przed siebie, dostrzeżenie przysłowiowego światełka w tunelu, wytrwałe i regularne dążenie do obranego celu, uporządkowanie celów i ich realizowanie, robienie postępów po okresie trudności, koncentracja na celu.

  VI Mieczy + piękne idee : poezja bierze źródło w tej właśnie karcie, rozwaga, oryginalne myśli, rozwiązywanie bieżących problemow, przezwyciężenie trudności, odprężenie po okresie napięcia, zahamowanie seksualne, milczenie, brak komunikacji, wyjazd partnera oddalenie, podroż, podróz duchowa, śmierć kliniczna, operacja, emigracja, podwyzszanie kwalifikacji, brak kontaktu z partnerem, zmiana zawodu, przeszkolenie do nowego zawodu, śmierć kliniczna, daleka droga, całkowita zmiana życia, operacja, wycieczka, podwyższanie kwalifikacji, sprawiedliwy podział obowiązków, odprężenie, praca intelektualna
  __________________________________________________ ________________________________________
  CZAS: miecze - czas trudny do określenia

  ZDROWIE: choroby jamy ustej i nosowej, pruchnica stany zapalne , szkorbut, zatoki, przegroda nosowa

  KLUCZE:
  __________________________________________________ ________________________________________
  NEGATYWNE ZNACZENIE

  VI Mieczy - przesadna estetyka, brak wiary w siebie, narcyzm, brak radości, impas, bezsilność, izolacja, cisza przed burzą, hipokryzja, antypatia, nienawiść, ostrzezenie przez pożyczką i kradzieżą , nie opuszczać domu, wypadek, trudności w związku, problemy zawodowe, powikłania chorobowe, nagła niespodziana podróż, brak dystansu do własnych problemów, impas, ostrzeżenie przed opuszczaniem domu, zerwanie wszystkich układów, problemy pooperacyjne, utkwienie w martwym punkcie.

  W negacji to operacja chirurgiczna, chwilowa przerwa w kłopotach, kłopoty prawne, stres jako powód złego samopoczucia, powikłania chorobowe nagła podróz, ostrzezenie przed wypadkiem, kradzieża,

  "...Kiedy wyruszasz w drogę, nie myśl, że Twój cień zostanie w domu... "

 15. The Following 2 Users Say Thank You to liv222 For This Useful Post:

  Marieve (29-12-2010), paharito (29-12-2009)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232