Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
Like Tree44Likes

Wątek: 8 Mieczy

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 8 Mieczy
  Znaczenie karty 8 Mieczy:

  Bycie więźniem negatywnego myślenia, pułapka, ograniczenia, poczucie spętania, błędne koło, utknięcie w martwym punkcie, niemożność podjęcia decyzji i kroku naprzód, poczucie winy. Pojawienie się karty w rozkładzie daje wskazówkę, że tak naprawdę sytuacja nie jest beznadziejna, a rozwiązanie można znaleźć, jeśli pozbędziemy się uczucia strachu i zaczniemy w końcu działać, zamiast tkwić w poczuciu beznadziei i rezygnacji.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  8 mieczy – pozycja prosta – ocena postępów w rozwoju materialnym; dobra organizacja pracy; materialna nagroda za włożony wcześniej wysiłek; zwrot starego długu; odzyskanie włożonych w coś pieniędzy; zbieranie plonów; sukces materialny odniesiony dzięki własnej przenikliwości lub zapobiegliwości; umiejętność dokonania inwestycji przynoszącej zyski; pomyślny rezultat wcześniejszych wysiłków; długofalowe plany; dobór odpowiednich metod działania; pomyślność materialna, dostatek, bogactwo; mądrze dokonywane inwestycje finansowe, oszczędność; mądre gospodarowanie posiadanymi zasobami materialnymi.

  8 mieczy – pozycja odwrócona – uświadomienie sobie własnej niewiedzy, braki w wykształceniu; mistyfikacja, oszustwo finansowe, strata materialna poniesiona na skutek własnej naiwności; zbyt duże ryzyko przyczyną strat; nieprzewidziane długi, trudności w spłaceniu długów; wzrastające obciążenia materialne; złe wieści dotyczące spraw finansowych; nadmierny materializm lub całkowita ignorancja w sprawach finansowych; zła organizacja pracy, trwonienie czasu; zgubienie pieniędzy lub ich kradzież.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

  8 Mieczy - powstrzymanie się od kontaktów z otoczeniem ze względu na inne zdanie o sobie, o innych, o świecie. Inność, separacja, izolacja. Trwanie przy swoim zdaniu w milczeniu i w uporze. Czekanie na zmianę okoliczności.

  Odwrócona: porzucenie planów, sytuacji, która nie przyniosła szczęścia. Rezygnacja z dotychczasowej postawy, rozbicie murów dzielących od świata. Odejście.

  Ósemka Mieczy - Karta Brama

  Uświadomienie sobie własnej niewiedzy. Paradoks. Izolacja od innych ludzi, niezbędna do dokonania rozrachunku z samym sobą. Odkrycie czegoś, co jest całkowicie sprzeczne z uznanym przez nas porządkiem rzeczy, i narastające z tego powodu zamieszanie, zakłopotanie. Negacja nowej sytuacji. Odrzucenie nowej wiedzy, nieprzyjmowanie do wiadomości nieprzyjemnych faktów, o których nie miało się pojęcia. Mistyfikacja. Ciężki poród. Poronienie.

  Odwrócona:
  Depresja. Fatalność. Niezadowolenie. Śmierć w połogu. Śmierć nowo narodzonego dziecka. Represje. Wyrwanie się z nieprzyjemnej sytuacji. Uznanie prawdy wbrew sobie i innym. Akceptacja nowego porządku rzeczy. Uwolnienie. Wyjście. „Ucho igielne".

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 17:51

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  8 Mieczy - dobra organizacja pracy, zrekompensowana niesprawiedliwości, sukces odniesiony dzięki przenikliwości, dobór odpowiednich metod działania, oszczędność.

  8 Mieczy (odwrócona) - braki w wykształceniu, duże ryzyko przyczyną strat, trudności w spłaceniu długów, zła organizacja pracy, trwonienie czasu, lenistwo umysłowe.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Rezygnacja, rozczarowanie, depresja. Wiadomości, jakie teraz będą docierały do Ciebie, nie będą dobre. Nie poddawaj się jednak zwątpieniu. Rozejrzyj sie dookoła. Jest gdzieś wyjście. Jeśli będziesz siedział zamknięty w sobie, nie zauważysz go nawet. Jest więc nadzieja. Obudź w sobie odwagę.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 17:52

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  8 MIECZY-
  kryzys,
  bledne kolo ,poczucie pulapki,
  trudna sytuacja zyciowa,
  lek,budowanie w sobie poczucia godnosci,
  pozorny brak wyjscia z sytuacji

  Osiem Mieczy
  czyli przygody na skrzyżowaniu dróg
  Owe przygody na skrzyżowaniu dróg należy rozumieć tyleż dosłownie, co w przenośni. Ósemka Mieczy (podobnie jak Osiem Kijów) kojarzy się z podróżowaniem, ale w takim samym stopniu oznacza podróże mentalne, czyli wędrówki w krainie pomysłów i skojarzeń.

  Aleister Crowley opatrzył te kartę tytułem Interferencja. Słowo to polsku używane jest głównie przez radiotechników na oznaczenie mieszania się fal; po angielsku oznacza ono również mieszanie się w cudze sprawy, zakłócanie komuś spokoju. Bo też Osiem Mieczy, jak wszystkie ósemki, jest wielkim wrogiem spokoju!

  Karta ta powiada, że chociaż człowiek sam się niespecjalnie stara, to jednak wszedł na taką ścieżkę w życiu, na której wprawdzie dzieją się różne ciekawe rzeczy, ale owo powodzenie jest wynikiem jedynie zbiegu okoliczności i nie jest zasłużone.

  Crowleyowi karta ta kojarzyła się również z wpływem Jowisza w Bliźniętach, co oznacza nadmiar wrażeń, masę informacji do przerobienia, potok spotkań i skojarzeń. Taka atmosfera panuje tam, gdzie krzyżują się drogi i szlaki, a więc w portach, na dworcach, na lotniskach. Spotykają się tam - na chwilę, tymczasowo - ludzie i idee z różnych stron świata, a wraz z nimi krzyżują się rozmaite ciągi przyczyn i skutków. To mieszanie się wpływów to właśnie owa Crowleyowska Interferencja,.

  Ze wszystkich kart, które dotąd omawialiśmy, Ósemka Mieczy w największym stopniu wystawia nas na działanie przypadku. Właśnie ona (podobnie jak Koło Fortuny) może zwiastować wygraną na jakiejś loterii - albo, przeciwnie, przegraną: kiedy wpadną na nas jacyś złośliwi kontrolerzy...

  Karta ta mówi, że czas przyśpiesza: że w krótkim okresie wiele się wydarzy. Mówi też o kontaktach z ludźmi i sprawami z dalekiego świata, z egzotycznych okolic. Stwierdza, że trzeba się szybko uczyć nowych rzeczy, że konieczna jest improwizacja i wszelkie plany mogą w każdej chwili wziąć diabli.

  Odnośnie spraw sercowych oznacza miłości szalone acz zrodzone z przypadku. W interesach mówi o pieniądzach, które przyszły cudem i nie wiadomo gdzie się rozeszły.A wielką instytucją, która działa w rytmie Ósemki Mieczy, jest światowa sieć komputerowa - Internet.  --------------------------------------------------------------------------------

  Ósemka Mieczy czyli wydarzenia na skrzyżowaniu dróg
  Działanie Ósemki Mieczy (a raczej szczególnej energii właściwej dla tej karty) poznajemy po tym, że następuje mieszanie się wpływów: spotykają się ludzie i sprawy z różnych okolic świata, oraz, jak się to mówi, z różnych parafii - to znaczy takie, które na pozór nie mają nic wspólnego ze sobą. Pełno jest wtedy mało prawdopodobnych zbiegów okoliczności, nagłych fartów i uśmiechów fortuny, jak również niezasłużonych porażek. Nasz los zaczyna wariować... Karta ta patronuje podróżom (zarówno fizycznym jak i mentalnym) i miejscom, gdzie krzyżują się komunikacyjne szlaki.

  Ósemka Mieczy jako karta pierwsza w rozkładzie, określająca całą sprawę

  Ważne wydarzenia nastąpią w podróży lub w takich miejscach, jak dworce, porty, lotniska, skrzyżowania dróg. Jest dobry moment na nawiązywanie kontaktu z dalekimi krajami, albo z ludźmi, którzy reprezentują inne przekonania i odmienny styl życia.

  Ósemka Mieczy jak karta druga, ostrzegająca

  Nastąpią nieoczekiwane (i zwykle niekorzystne) wypadki, polegające na tym, że twoja droga życiowa skrzyżuje się z drogą kogoś, kto dąży zupełnie gdzie indziej. Strzeż się dworców, lotnisk itd. oraz przybyszów z daleka.

  Ósemka Mieczy jako trzecia karta: co robić?

  Szukaj inspiracji w odległych krajach i u ludzi z dziedzin tematycznie odległych od twojej. To, co obce, jest teraz twórcze. Sprzyjający moment na podróże i nawiązywanie dalekich kontaktów.

  Ósemka Mieczy jako karta czwarta: przeszkody, które pochodzą z przeszłości

  Twoja bolączką jest brak zakorzenienia i oparcia, nawyk ciągłego zmieniania zamiarów, budowania na lodzie. Jakaś siła wygania cię wciąż z miejsc, gdzie mógłbyś wreszcie stworzyć coś solidnego.

  Ósemka Mieczy jako karta piąta, mówiąca o partnerach (lub jawnych wrogach)

  Twoi partnerzy to ludzie obrotni, skłonni do zmian, mający związki z dalekimi krajami i rzadkimi dziedzinami wiedzy. Są źródłem pomysłów i inspiracji, ale nie są źródłem pewności i trwałości.

  Ósemka Mieczy jako karta szósta: zbliżająca się przyszłość

  Zbliżają się podróże, poznanie nowych (i niezwykłych) ludzi, wejście w kontakt ze sprawami, które będą dla ciebie nowe, zaskakujące i egzotyczne.

  Karta siódma: niespodziewane zmiany

  Z najmniej spodziewanej strony przyjdą gwałtowne zmiany, które zaskoczą cię i namieszają w twoich planach.

  Karta ósma: to, czego nie możesz zmienić

  Stałym elementem twojego losu jest ciągły ruch, zmiany, przepływ informacji - i da się tego zamknąć w jakichś sztywnych ramach.

  Karta dziewiąta: w czym możesz osiągnąć mistrzostwo (biegłość)

  Masz szansę stać się mistrzem w kontaktowaniu się z dalekim światem i poruszaniu się wśród spraw, które są nowe, zaskakujące i których nie rozumiesz.

  Dziesiąta: pożytek dla innych

  Twoje zaskakujące przygody wyjdą na dobre wielu ludziom.

  Jedenasta: to, czego nie da się doprowadzić do skutku

  Rozmyją się i zagubią zamiary, by nawiązać kontakty z kimś odmiennym, obcym, z zagranicą. Podróże grożą zabłądzeniem.

  Dwunasta: wskazówki jak odczytać cały rozkład kart

  Zwróć uwagę na wszystko, co może być źródłem niepokojących i nieprzewidywalnych wydarzeń. W tej sprawie działa jakaś ukryta, obca siła - warto ją wytropić.

  Trzynasta: w następnym cyklu przemian

  W następnym cyklu przemian widoczne są podróże i twórcze korzystanie z obcych wpływów. A więc na razie - nie tedy droga.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Nie człapać a przeskoczyć. Czasem skok przez płot zmienia bieg historii a więc każdy wysiłek i pokonanie przeszkody jest warte kolejnego wschodu słońca.


  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 17:53

 4. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  yanna (30-06-2010)

 5. #4
  Awatar Iwona(ano)
  Dołączył
  02-07-2009
  Posty
  124
  Podziękował/a
  45
  Podziękowano 41 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  8mieczy-siła ukrócona(karta brama)
  działania-tymczasowe problemy, niesprzyjające okoliczności narzucone przez los, które stopniowo można przezwyciężyć przez cierpliwy wysiłek, dokonanie rozrachunku z samym sobą, zdecydowanie w działaniu, zmniejszenie napięcia dzięki wyjaśnieniu sytuacji, należy chwytać nadarzające się okazje
  Praca-dobra organizacja pracy, zbieranie plonów, pomyślność materialna i dobre inwestycje, oszczędność, długofalowe plany, przenikliwość, zapobiegliwość i przezorność przynoszące dobre efekty.
  uczucia-niejasne i niepewne związki, kryzys lub zewnętrzne okoliczności utrudniające porozumienie z partnerem, samotność, przeszkody, załamanie uczuć, stany lękowe
  różne-ciąg przeciwności losu kończy się i zaczynają się zmiany na lepsze, zwrot długu, ostrzeżenie przed chorobą, ciężki poród, poronienie , bezsenność

  8mieczy odwrócona
  działania-trwonienie czasu, trudności i zahamowania, strata materialna na wskutek własnej naiwności, wrażenie bezsilności wynikające z wewnętrznych i zewnętrznych ograniczeń, uczucie uwięzienia, rada-konieczność podjęcia trudu i dokonania wyboru by uwolnić się z trudnej sytuacji-lepszy zły wybór niż bezczynność
  praca-praca z małym pożytkiem, źle skierowany wysiłek, złe wiadomości dotyczące spraw finansowych, zła organizacja pracy, zbyt duże ryzyko przyczyną strat, strata materialna na skutek własnej naiwności i łatwowierności wzrastające obciążenia materialne, nieprzewidziane długi i trudności w ich spłacie, oszustwo finansowe, uświadomienie sobie własnej niewiedzy, lenistwo umysłowe.
  Uczucia-bariery i nieporozumienia, wszystko wpływa negatywnie na związek i hamuje jego rozwój, problemy rodzinne , rozpacz i depresja, uczucie niezadowolenia w związku
  różne-brak asertywności, zagubienie lub kradzież pieniędzy, wiadomość o chorobie lub wypadku kogoś z bliskiego otoczenia osoby pytającej, poważne ryzyko dla zdrowia


  "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Słowikowska

 6. #5
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Twój umysł jest zblokowany, nie jesteś jego pewna;
  Istnieją pomiędzy wami bariery niezrozumienia, które musisz wyjaśnić, albo wasz związek się skończy;
  nie wiesz co masz robić i Jesteś całkowicie zakłopotana;
  uwolniona ze związku pogrążasz się w rozmyślaniach, lecz po jakimś czasie wracasz wreszcie do normalnego życia;
  w chwili obecnej, wszystko wpływa negatywnie na wasz związek i hamuje jego rozwój;
  spójrzcie na wasze problemy razem i spróbujcie Je rozwiązać, a poczujecie się potem jak wyrwani ze śpiączki.
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 7. #6
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Domyślnie

  Paraliżujący lęk, poczucie winy, błędne koło.


  Uczucia


  Karta symbolizująca paraliżujący strach czyli tak który jest dosyć kłopotliwy i hamuje dalszy rozwój i przysparza ciągłych zmartwień, o to co się stanie w danej sytuacji. Taki dojmujący lęk przyczynia się do wycofywania się z problematycznych sytuacji, w rezultacie do chowania głowy w piasek. Lęk może dotyczyć nadchodzących zmian, których się obawiam, może to także być obawa przed dokonaniem zmiany, czyli w rezultacie następuje zastój, stanie w miejscu. Czasem tkwimy w złudzeniu, że problem rozwiążę się sam albo że brak działań nie powinien zaszkodzić czy wręcz uchronić nas przed nieprzyjemnościami. To lęk przed różnymi wyzwaniami, z którymi musimy się zmierzyć, ale zamiast tego unikamy konfrontacji i rezygnujemy z pewnych działań, które mogłyby być dla nas szansą. Karta ta może także sygnalizować obawy o związek, albo są one bezpodstawne, albo rzeczywiście należy się martwić. Pozostałe, sąsiadujące karty powinny dać pełniejszy i bardziej jasny obraz sytuacji. Być może obawiamy się porzucenia i zranienia, nawet jeśli partner nie daje nam podstaw ku temu, a może wręcz przeciwnie, zachowanie partnera sprawia, że nie czujemy się w tym związku zbyt komfortowo i czujemy dominujący lęk. Jeśli naprawdę partner nie daje Tobie powodu do podejrzeń i zmartwień, to nie martw się na zapas, takie niepotrzebne, wyolbrzymione lęki sprawiają, że w związku zaczynają pojawiać się nieporozumienia. Nie doszukuj się tego, czego nie ma. Twoje problemy i obawy najprawdopodobniej są niesłuszne i być może spowodowane są wpływami z przeszłości. Nie przelewaj problemów z poprzedniego związku na obecny. Jeśli Twoje obawy dotyczą zmian w życiu i podejmowania decyzji, to w takim przypadku koniecznie musisz nauczyć się kontrolowania i panowania nad strachem. Nie pozwól by kompleksy, brak wiary w siebie sparaliżowały Cię do tego stopnia, że dalszy krok naprzód stanie się niemożliwy. Zachowawczość, chowanie głowy w piasek czy udawanie, że problemu nie ma tylko pogorszą sytuację, a pamiętaj, że każdy problem można jakoś rozwiązać, ewentualnie złagodzić sytuację. Czasami po prostu musimy wybrać mniejsze zło albo rzucić się na głęboką wodę, nawet jeśli to wzbudza w nas okropny strach, inaczej wyrzuty sumienia, poczucie winy, trudne emocje i napięcie wewnętrzne nas wykończą. Pojawienie się karty uzmysławia nam, że tkwimy w pewnej pułapce związanej ze stanem naszego umysłu. Narzucamy sobie pewne ograniczenia i wydaje się nam, że nie jesteśmy w stanie ich pokonać, ale ósemka mieczy pokazuje, że tak naprawdę jest to możliwe i dużo zależy od nas. W każdej chwili możemy wyrwać się z tej pułapki i zdjąć przepaskę z oczu, musimy sobie uświadomić, że jesteśmy tak naprawdę więźniami negatywnego myślenia i strachu przed tym, co nieznane bądź niewygodne. Ósemka mieczy rzadko oznacza zniewolenie przez kogoś, uwięzienie w dosłownym znaczeniu, to najczęściej ograniczenia, które sami sobie narzucamy i pułapki, w które wpadamy z własnej winy. Potrzeba nam więcej odwagi, wiary we własne siły i w to, że poradzimy sobie ze wszystkim. Co nas nie zabije, to nas wzmocni, pamiętajmy o tym i o także o tym, że za każdym razem kiedy stawiamy czoła trudnym sytuacjom sprawia jest nam coraz łatwiej i coraz mniej w nas lęku. Nie zrażajmy się niesprzyjającym okolicznościom losu, można je stopniowo przezwyciężyć poprzez cierpliwy wysiłek i spokój wewnętrzny. W korespondencji z trudnymi kartami może ósemka mieczy oznaczać nieumiejętność radzenia sobie z życiem, depresję, chorobliwą nieśmiałość utrudniającą życie, stany lękowe, utknięcie w martwym punkcie.


  Finanse


  Niestety karta oznacza trudną walkę z przeciwnościami losu albo sugeruje ograniczenia, które sami sobie narzucamy. Być może jesteśmy uwikłani w pewne przedsięwzięcie, które nas przeraża i tak naprawdę zamiast nastawić się na sukces, myślimy negatywnie i obsesyjnie obawiamy się porażki. Karta pojawia się w sytuacji kiedy w naszym życiu utknęliśmy w pewnym martwym punkcie i wtedy kiedy nie umiemy bądź nie chcemy dokonać wyboru albo zmierzyć się z trudną sytuacją. Jesteśmy niezdolni do zdecydowanego działania, uważamy że ograniczają nas pewne trudności, z którymi sobie nie poradzimy. Nie widzimy wyjścia z tej niewygodnej sytuacji, ale tak naprawdę ono istnieje, musimy tylko sobie uświadomić że mamy różne możliwości. Karta pokazuje sytuację kiedy my stajemy się własnymi niewolnikami, kiedy to problem leży w nas i tylko od nas zależy jak go rozwiążemy. Jesteśmy bardziej silni niż nam to się wydaje i od nas zależy czy uwolnimy się z lęków i negatywnych myśli, o tym między innymi mówi ta karta. Nie roztrząsajmy więc naszych problemów tylko spróbujmy stawić im czoła. Uwierzmy w swoją siłę, wewnętrzną moc i w to, że możemy wyrwać się z tego marazmu. Obawiając się nowych sytuacji i wyzwań możemy stracić wspaniałą okazję, która uczyni nasze życie lepszym. Niezależnie czego dotyczy strach, może to lęk przed rozmową kwalifikacyjną, czy przed nową pracą albo lęk przed przejściem na wyższe stanowisko czy przed innym przedsięwzięciem, musimy zrozumieć że to naturalne ale nie pozwólmy by zdominował on nasze życie i nas ograniczał. Pomyśl sobie ile wspaniałych okazji może przejść Ci koło nosa z powodu paraliżującego się strachu. Nawet jeśli obawiasz się, że w czymś się nie sprawdzisz, to zaryzykuj, jeśli nic nie tracisz albo tracisz niewiele, a może się okazać że tak naprawdę strach ma wielkie oczy a Ty doskonale sobie radzisz w nowej sytuacji.


  Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

 8. Użytkownicy którzy podziękowali akszeinga1985 za ten post:

  piu79 (24-10-2013)

 9. #7
  Awatar Loraaw
  Dołączył
  17-03-2010
  Posty
  603
  Podziękował/a
  348
  Podziękowano 183 razy
  Siła reputacji
  4594

  Domyślnie

  jako karte dnia mialam 8mieczy i powiem, ze musialam walczyc sama ze soba, zeby stawic czolo przeciwnosciom...no ale jak juz sie wzielam-poszlo calkiem dobrze;)
  Euterpe likes this.

 10. #8
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Ósemka Mieczy – PRZESZKODA

  Wąska, ograniczona, mała, więzienie.
  Za duża siła stosowana do małych rzeczy: zbyt wielka waga przykładana do szczegółów kosztem pryncypiów i spraw istotniejszych. Kiedy źle położona, staje się zła, małostkowa i władcza. Wytrwałe studiowanie detali; troszczenie się o niektóre sprawy i całkowite pomijanie innych. Impulsywność; równie chętnie daje i otrzymuje pieniądze i prezenty; hojność, bystrość, lotność, egoizm, brak silnych uczuć. Podziwia mądrość, ale znajduje jej zastosowanie tylko odnośnie małych przedmiotów.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 11. #9

  Dołączył
  11-10-2010
  Przegląda
  Knurów.
  Posty
  191
  Podziękował/a
  14
  Podziękowano 144 razy
  Siła reputacji
  14021185

  Domyślnie

  Witam serdecznie.

  8 mieczy, perzyklady z praktyki.

  Karta 8 mieczy kojarzy mi sie z "zahamowaniem", "z sytuacją bez wyjścia", "uwiązaniem", wewnętrzną blokadą", lękiem, "tłumieniem w sobie emocji, jakis cech charakteru". Pragniemy od czegos sie uwolnic, ale w dalszym ciągu czujemy sie uwiazani i nie jestesmy w stanie na obecny czas uwolnic sie. Tak jak postac osoby na karcie, ktora jest uwiązana sznurem, jednoczesnie ma zasloniete oczy, co dodatkowo dziala to paralizujaco na nią. Nie moze sie uwolnic, oraz nie wie jak wybrnąc z jakiejs sytuacji, bo ma zasloniete oczy, ktore kojarza mi sie z błądzeniem po omacku, proba rozwiazania swoich problemow ale na ślepo, i tym samym na obecna chwile nie moze ich rozwiązac. Oczywiscie napisze teraz kilka przykladow z mojej praktyki zwiazane z ta karta. Jest to trudna karta.
  Zahamowania jakie sie moga pojawic na tej karcie, moga byc powiazane albo z zahamowaniami wewnetrznymi, czyli cos chcemy zrobic, lecz cos nas wewnetrznie hamuje, badz pojawiaja sie sytuacje zyciowe, niezalenie od nas, ktore powoduja zahamowania.

  Przyklady:

  1). Pare lat temu chrowalam caly rok, sytuacja wydawala mi sie bez wyjścia, wtedy wlasnie ta karta kilka razy mi wypadla, czulam sie uwiazana przez to. Oraz przez to, ze przez wiele miesiecy nie mozna bylo ustabilizowac tych problemow, a co ciekawe - wszelkie pomysly na rozwiazanie tych problemow, okazaly sie bezskuteczne.

  2). Moja znajoma wylosowala sobie ta kartę na jej zwiazek partnerski, co sugerowalo, ze ona czuje sie w tym zwiazku w jakis sposob uwiazana.

  3). Pewna kobieta przyszla z pytaniem na sprawy seksualne, wylosowana karta - 8 mieczy, co sugerowalo, ze jej wewnetrzne zahamowania, nie pozwolily jej otworzyc sie na te sprawy ale na bardziej otwartym gruncie ze swoim mezem.

  4). Pewna moda kobieta, od dwoch lat szukala pracy z marnym skutkiem, i w ciagu tych dwoch lat ciagle wypadala jej ta karta, mowiaca o tym, ze sa jakies sily, ktore uwiązaly ja, i nic sie do przodu nie posuwa. To bylo dla niej trudne.

  5). Pewna kobieta w relacji ze swoim mezem byla bardzo w sobie zamknieta, nie potrafila wyrazic emocji, gdyz obawiala sie, ze gdy to zrobi - to spotka sie z niezrozumieniem u swojego partnera.

  To dwór mieczy wiec probujemy zrozumiec na chlodno sytuacje, ale zwykle błądzimy po omacku (osoba na karcie ma zasloniete oczy). I zwykle towarzyszy nam wtedy lęk, stres, takie zderzenie z surowa rzeczywistoscia.

  6). Znam takze inna ciekawa sytuacje, pewien mezczyzna bardzo zdolny, inteligentny, mogl starac sie o awans w pracy, lecz z tego zrezygnowal, bo cos go wewnetrznie trzymalo, hamowalo- wyszla karat 8 mieczy.

  Oczywiscie czytajac karty w rozkladzie nie mozemy zapomniec, ze patrzymy takze na otaczajace karty, na rozklad ogolnie, bo sa one rozne, i roznie sie je czyta, takze zalezy to jakie pytanie zadajemy, oraz na to aby wyciagnac z rozkladu wspolny mianownik.

  8 mieczy talia Rider Waite.

  Serdecznie pozdrawiam, tarocistka Barbara Stanisławska.
  Załączone obrazki Załączone obrazki
  Ostatnio edytowane przez zoska1977 ; 26-09-2014 o 09:42

 12. #10
  iustus a somnium Awatar Veroniczka
  Dołączył
  12-03-2010
  Posty
  1,227
  Podziękował/a
  1,196
  Podziękowano 475 razy
  Siła reputacji
  539774

  Domyślnie

  Małe spostrzeżenie od siebie:

  Wczoraj karta dwa razy wypadła mi na brak dostępu do internetu - nie szło się połączyć.
  Euterpe likes this.
  Momenty wyrwane jakby z kadru filmu, jego uśmiech zmieszany z promieniami porannego słońca, głos przeszywający na wskroś każdą z tysiąca myśli, słowa, gesty i te uczucia, które podobno podpierane z obu stron, mają szansę przetrwać dłużej, niż my sami.

 13. The Following 3 Users Say Thank You to Veroniczka For This Useful Post:

  Inez2503 (29-11-2011), werona (23-11-2011)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354