Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
Like Tree83Likes

Wątek: 9 Mieczy

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 9 Mieczy
  Znaczenie karty 9 Mieczy:

  Karta koszmarów sennych, nieprzespanych nocy, strachu, cierpienia. Poczucie winy, depresja, rozpacz, czarne myśli, złe wiadomości, negatywne myślenie, niezdolność do wypoczynku, niemożność poradzenia sobie z problemami. Gdy karta ukaże się w rozkładzie, trzeba będzie się liczyć z tym, że nadchodzący okres nie będzie dla nas korzystny.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  9 mieczy – pozycja prosta – praca umysłowa, badawcza, koncepcyjna; umiejętność argumentowania i logicznego przekonywania do swoich racji; umiejętność wykorzystania posiadanych informacji; współpraca z zagranicą; wymiana poglądów i doświadczeń; umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji; błyskawiczna analiza faktów i szybkie wyciąganie wniosków.

  9 mieczy – pozycja odwrócona – zwątpienie w siebie i swoje możliwości zawodowe; obawa przed publicznym zabieraniem głosu; snucie całkowicie nierealnych hipotez; chaos informacyjny, dezinformacja; brak przekonania o własnej wartości i profesjonalizmie; niekorzystna współpraca z zagranicą.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

  9 Mieczy - ciemność, tajemnica i lęki z tym związane. Strach jeżący włosy na głowie. Mroczne podejrzenia. Podziemie, ukrywanie się, konspiracja. Poczucie zagrożenia, podejrzliwość. Zgłębianie ciemnych stron życia, wiedza tajemna.

  Odwrócona: histeryzowanie, panikowanie. Niepotrzebne, dziecinne lęki przed własnymi zmyśleniami.

  Rozpacz, kłopoty, nieszczęście. Koszmary nocne. Depresja fizyczna i duchowa. Przerażenie. Lęk o kogoś, kogo się kocha. „Ból egzystencjalny". Cierpienie. Inercja. Lęk wysokości. Przesadna niechęć lub wrogość w stosunku do obcych.

  Odwrócona: Zwątpienie. Wstyd, skrupuły. Nieśmiałość i bojaźliwość. Płacz, spazmy. Dziecinna rozpacz.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:04

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  9 Mieczy - praca umysłowa, logiczne przekonywanie do swoich racji, języki obce, nowoczesność, intelektualna współpraca z zagranicą, wymiana poglądów i doświadczeń.

  9 Mieczy (odwrócona) - niechęć do nauki, nieśmiałość, amnezja, brak zainteresowania szerszymi sprawami, dezinformacja, lęki przedegzaminacyjne.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Strach i rozpacz. Możesz mieć koszmary senne, trudności z zasypianiem. Za dużo myślisz i dobijasz się kreowaniem negatywnych obrazów Twojej teraźniejszości i przyszłości. Musisz wzmocnić swoją siłę wewnętrzną, by przetrwać tę burzę życiową.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Na pozycji sprawy związane ze zdrowiem i samopoczuciem fizycznym - nieprzespane noce przez myślenie i płacz związany z facetem, ból i rozważanie co zrobić, żal, tęsknota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:10

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  9 MIECZY
  -karta cierpiennika, uzalania sie nad soba ,
  zmartwien bez powodu ,dobijanie sie czyms czym tak naprwde nie piwinnismy sie dobijac;p

  Dziewięć Mieczy
  czyli wolność i brak ograniczeń
  Liczba dziewięć jest uznawana przez numerologię za liczbę mistrzostwa i doprowadzenia pewnych idei do samego kresu. Taką ideą, która przewija się przez wszystkie karty Mieczy, jest wolność. I wolność właśnie jest główną treścią karty Dziewięć Mieczy. Wolność wpisana w Dziewiątkę Mieczy jest wolnością absolutną, taką kiedy duch ludzki i ludzka wola nie ścierpią żadnych ograniczeń. Ale także pod wpływem energii tej karty najdotkliwiej bolą wszelkie więzy i ograniczenia. Karta ta uczy, że kiedy się wewnętrznie dorasta do bycia wolnym, wtedy otaczający świat wydaje się zrazu jednym wielkim wiezieniem...

  Właśnie dlatego okultyści badający te kartę najpierw zauważali ten jej negatywny charakter. Rysowano na niej postacie kulące się pod grozą wymierzonych w nie mieczy, a Aleister Crowley w swojej talii zatytułował tę kartę złowieszczym słowem Okrucieństwo.

  Ale owo okrucieństwo należy rozumieć tak, że duch wyczulony na punkcie własnej wolności widzi wszelkie ograniczenia jako coś nieznośnego i duszącego, i życzy sobie wyjścia na całkowicie wolną, otwartą przestrzeń.

  Nic dziwnego, że negatywnym znaczeniem tej karty są wszelkie więzy, mury (które runą...), okowy, kajdany, dyby, łańcuchy i zamknięte drzwi - zwłaszcza te bez klamek...

  Jeżeli ta karta pojawia się jako odpowiedź (na przykład) na pytanie o pracę, znaczy to, że jak najprędzej należy zerwać z pracą na etacie i zatrudnić się w wolnym zawodzie, a przynajmniej w nie normowanych godzinach.

  W pytaniach o miłość może oznaczać raczej nie to, że dzięki ukochanej osobie zyskamy wolność - ale że miłość jest czymś, co nas krępuje, co wolność ogranicza.

  Crowleyowskie hasło Okrucieństwo odnosi się do tej karty również dlatego, że wróży ona działania bezkompromisowe - kiedy nie mamy ni krzty litości dla tych, którzy odbierają nam naszą wolność. Od kompromisów i ugody jest inna karta - Dwójka, nie zaś Dziewiątka Mieczy.

  Raczej źle wróży ta surowa karta zarabianiu pieniędzy - gdyż łatwiej jest przy niej wszystko stracić, niźli zrobić dobry interes. Interesy się robi wtedy, gdy człowiekowi podoba się otaczający świat, tymczasem Dziewiątka Mieczy jest kartą niezadowolonych buntowników, dla których ich szalona wola jest jedynym prawem.  --------------------------------------------------------------------------------

  Dziewiątka Mieczy czyli Głód Wolności
  Ze wszystkich Mieczy dziewiątka najgłośniej woła o wolność. Jeżeli ta karta pojawia się w pewnym miejscu w rozkładzie, znaczy to, że odzywa się w Tobie prawdziwy głód wolności, i to wolności absolutnej, takiej, która nie znosi żadnych murów, krat, cudzych zakazów ani innych ograniczeń. Z tej samej przyczyny karta ta wskazuje, że gdzieś w twojej świadomości tli się zarzewie buntu, które grozi wybuchem...

  Dziewiątka Mieczy jako pierwsza karta, dająca najogólniejszą odpowiedź na pytanie:

  Potrzebujesz wolności. Dojrzałeś do wolności. Jesteś gotów wolność osiągnąć. Karta często pokazuje moment, kiedy ktoś stoi u progu decyzji, aby się wyzwolić od ograniczeń.

  Ta sama karta jako druga z kolei, ostrzegająca przed grożącymi niebezpieczeństwami i błędami:

  Widzisz w świecie głównie to, co ci przeszkadza, ogranicza, krępuje - co odgradza cię od wolności. Zapewne dlatego twoja obecna sytuacja jest dla ciebie nieznośna. Zbuntujesz się? Wyrwiesz się siłą na wolność?

  Dziewiątka Mieczy trzecia; mówi, co robić:

  Wyjedź. Opuść towarzystwo w którym przebywasz. Zerwij związek, który do tego dojrzał. Odrzuć złe wpływy. Nie wahaj się, nawet gdyby ci się wydawało, że kogoś tym skrzywdzisz. Nie darmo Crowley nazwał tę kartę Okrucieństwo. Łagodnością nie wygrasz.

  Ta sama karta czwarta; przeszkadzające wpływy przeszłości:

  Nie wszystkie krępujące więzy z przeszłości zostały rozwiązane. Przeciwnie, wydaje ci się tylko, że masz swobodę; naprawdę krępują cię ograniczenia, o których nauczyłeś się zapominać.

  Piąta; partnerzy w związkach lub interesach:

  Towarzyszą ci ludzie, którzy należą do świata otwartego i wolnego. Możesz dzięki komuś takiemu zyskać wolność; nie próbuj kogoś takiego uwiązać do siebie.

  Jako szósta karta, pokazująca nieuchronnie zbliżającą się przyszłość:

  Zbliża się wolność. Nie czas żałować tego, co utracisz, kiedy odrzucisz kajdany.

  Jako karta siódma, wskazująca nieprzewidywalne (w obecnej sytuacji) przypadki:

  W sposób, którego nie przewidujesz i nie możesz zaplanować, przyjdzie do ciebie wolność. (Teraz tego możesz wcale nie chcieć...)

  Jako karta ósma, pokazująca rzeczy, których nie zmienisz:

  Na pewno nie wykonasz kroków, które ograniczałyby twoja wolność. Nie dasz się schwytać, usidlić, związać itd.

  Karta dziewiąta; wskazująca, w czym możesz osiągnąć doskonałość:

  Osiągniesz doskonałość w nie-wiązaniu się, w chronieniu swojej wolności.

  Karta dziesiąta; pożytek dla innych:

  To co się stanie i co zrobisz, da innym wolność.

  Karta jedenasta; to, czego nie osiągniesz, co się rozmyje i rozlezie:

  ...Tak zwany miraż wolności...

  Karta dwunasta; wskazówka, na co zwracać uwagę w całym rozkładzie. (Może to być ukryte życzenie lub pytanie klienta, które tutaj wychodzi na jaw.)

  Sprawdź cały układ kart pod katem tego, czy możliwe jest teraz osiągnięcie wolności.

  I karta nr trzynaście, która czyni zadość potrzebie klienta, aby zerknąć co dalej:

  W dalszej perspektywie jest przed tobą wolność i brak ograniczeń. Co zarazem oznacza, że teraz musisz się jeszcze trochę z tymi ograniczeniami pomęczyć...  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Człowiek ma świadomość, że dobiega pewnego kresu, pewne koło zostało zatoczone. Uświadomił sobie, że coś minęło bezpowrotnie, Jednocześnie jest to nowy czas tylko trzeba wejść na inną płaszczyznę, by móc rozwijać się dalej. Konieczność rozejrzenia się wokół siebie i znalezienie nowego ideału w życiu. Uświadomienie sobie, że nic się nie skończyło tylko zamknął się jakiś etap w życiu Ale każda strata umożliwia zysk i wejście w now


  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:05

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Popadasz w nadmierne napięcie spowodowane trudnościami z tym jedynym mężczyzną;
  myśli doprowadzają cię prawie do szaleństwa;
  nieznośne rozmyślania o twojej miłości nie dają ci spać w nocy;
  czeka cię wyjątkowa nieuprzejmość I intelektualne okrucieństwo z jego strony;
  ciekawość czy cię kocha, czy też nie;
  czujesz, że jesteś sama na świecie i nikt nie troszczy się o ciebie; przekonujesz się jak ciężko może być czasami gdy nie ma się przed sobą tajemnic;
  obawiasz się prawdy o swoim wewnętrznym cierpieniu, które mu pokazujesz; on wie, że gdy odrzuci twoją miłość będzie skazany na pustkę w swoim życiu lub nawet coś gorszego;
  pragniesz zrozumienia z jego strony.
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 5. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Nereida (06-11-2009)

 6. #5
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Domyślnie

  Cierpienie, bezsenność, rozpacz.


  Uczucia
  Ach, jakże trudna jest ta karta, smutna i budząca lęk. Na ilustracji widzimy cierpiącą osobę, która jest przerażona i bezsilna. No cóż, najprawdopodobniej postać z karty reprezentuje stan w jakim się obecnie znajdujemy. Znaleźliśmy się w skomplikowanym położeniu, czujemy się zagubienie, zrozpaczeni i niepocieszeni. Z jakichś powodów przeżywam katusze, cierpimy i nic nie możemy na to poradzić. Sytuacja jest nie do zniesienie, mamy problemy z bezsennością, dręczą nas koszmary senne. Brzmi to dosyć okropnie, ale tak zapewne w tym momencie się czujesz i nie ma takich słów, które by Cię pocieszyły. Nasz ból i obawy o to co może jeszcze nastąpić są tak duże, że wydaje nam się, że jesteśmy na skraju wytrzymałości, wraz z dolegliwościami psychicznymi możesz odczuwać ból fizyczny spowodowany ciągłym stresem. Być może dręczą nas jakieś wyrzuty sumienia albo poczucie winy, albo boleśnie odczuwamy krzywdę, którą wyrządzili nam inni ludzie, może cierpimy z powodu związku, który się rozpada albo w którym od dawna źle się dzieje, może z powodu złych relacji z dziećmi, rodzicami. Może nasze cierpienie spowodowane jest smutnymi okolicznościami losu, na które nie mieliśmy wpływu? Czasami cierpimy z powodu samotności, braku bliskości z innym człowiekiem albo z powodu tęsknoty za miłością, ciepłem. Różne są przyczyny bólu, musimy uświadomić sobie źródło naszego bólu i jakoś przetrwać ten trudny okres. Czas ukoi nasz ból i zagoi rany. Jeśli czujemy, że jesteśmy u kresu wytrzymałości, to nie wahajmy się zwrócić o pomoc do kogoś bliskiego komu możemy zaufać a kiedy nasz stan będzie się pogarszał to być może trzeba będzie rozważyć terapię, czasami to jedyne wyjście kiedy sytuacja jest bardzo skomplikowana i coraz bardziej się pogarsza. Być może cierpimy na depresję, stany lękowe, a trudno wyjść z takiego stanu bez czyjejś specjalistycznej pomocy. Jednak dziewiątka mieczy nie zawsze oznacza okropne przeżycia i czarną rozpacz, w mojej praktyce wróżbiarskiej wskazywała często także jedną niespokojną, nieprzespaną noc czy problem z zaśnięciem albo bardziej nerwowy okres niż zwykle. Zalecam przeanalizowanie sytuacji także w oparciu o pozostałe karty, które podpowiedzą nam więcej szczegółów. Czasami karta może także przedstawiać nie nas a kogoś bliskiego kto cierpi z pewnych powodów, to już zależy od tego o co albo o kogo konkretnie zapytaliśmy karty.

  Finanse
  Karta wróży ciężkie chwile na gruncie zawodowym i w sprawach finansowych. Być może znajdujemy się w skomplikowanym położeniu i czujemy się załamani i bezsilni, a niepowodzenia wpędzają nas w coraz gorszy nastrój. Czujemy się sami ze swoim problemem, nie zwracamy się do nikogo po pomoc albo nie możemy na nikogo liczyć w obliczu trudnej sytuacji. Źródła naszego cierpienia mogą być różne, być może nasza sytuacja materialna jest w krytycznym stanie i nic nie zapowiada zmian na lepsze, możliwe że mamy poważny problem ze znalezieniem pracy albo pracujemy w bardzo stresujących warunkach, jesteśmy ciągle obserwowani i krytykowani. To także przygnębienie spowodowane problemami w firmie, być może zainwestowaliśmy nasze pieniądze w coś co nam się nie opłacało, możliwe że nasza firma może coraz gorzej prosperuje a my jesteśmy bezradni. To także cierpienia związane z niemożnością wydostania się z długów, to wyrzuty sumienia spowodowane zaciąganiem kredytów których nie jesteśmy w stanie opłacić. Przyczyny mogą być różne, skutek to strach, rozpacz i bezsenność. Zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, co nie daje nam spać po nocach i zapewne też nie potrafimy znaleźć wyjścia z trudnej sytuacji. Nasz umysł przeżywa tortury a napięcie jest trudne do wytrzymania. Spróbujmy podejść do tego chociaż trochę bardziej spokojnie, zrelaksujmy się chociaż od czasu do czasu i nie pozwólmy wpędzić się w depresję. Jeśli wpędziliśmy się w kłopoty (nieważne czy z naszej winy czy nie) to uświadommy sobie, że kiedyś nasze troski na pewno się skończą, starajmy się nie pogarszać sytuacji i może zasięgnijmy rady kogoś mądrego, komu ufamy. Może jest ktoś kto podpowie jakieś rozwiązanie albo chociaż załagodzenie sytuacji.

  Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy
  Koma likes this.

 7. Użytkownicy którzy podziękowali akszeinga1985 za ten post:

  donatos (15-11-2010)

 8. #6
  Awatar NeoNówka
  Dołączył
  01-11-2008
  Wiek
  38
  Posty
  1,543
  Podziękował/a
  302
  Podziękowano 801 razy
  Siła reputacji
  154

  Domyślnie

  wyrzuty sumienia, wątpliwości, dręczące myśli dla Kart dnia, ale w ogólnym znaczeniu też.
  Euterpe likes this.

 9. #7
  Awatar mlodzia
  Dołączył
  15-01-2010
  Wiek
  36
  Posty
  712
  Podziękował/a
  201
  Podziękowano 329 razy
  Siła reputacji
  8284983

  Domyślnie

  poczucie winy

  Dręczące myśli, które nie dają spać.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:09
  Euterpe likes this.

 10. #8
  Erza
  Guest

  Domyślnie

  drugi dzień z rzędu w rozkładach na dzień pojawiła mi się IX mieczy i w głowę zachodzę o co to biega :D
  i olśniło mnie, ciężar ----> przenoszenie teczek z papierami z szafki do szafki :D
  Anixot and Euterpe like this.

 11. Użytkownicy którzy podziękowali Erza za ten post:


 12. #9
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Dziewiątka Mieczy – OKRUCIEŃSTWO

  Choroba, cierpienie, złośliwość, okrucieństwo, ból.
  Rozpacz, okrucieństwo, bezlitosność, złośliwość, niedostatek, strata, nędza. Jarzmo, opresja, praca, delikatność i rzemiosło, nieszczerość, kłamstwo i oszczerstwo. Ale także posłuszeństwo, wierność, cierpliwość, altruizm itd. Wszystko w zależności od dobrego lub złego położenia karty.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 13. #10
  Awatar rogi7
  Dołączył
  04-11-2011
  Przegląda
  Gdynia
  Posty
  1,145
  Podziękował/a
  407
  Podziękowano 721 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  9 mieczy- jak zawsze z własnych obserwacji - to stany lękowe, podchodzace pod depresję, wrażenie bezsilności, w pewnym sensie paraliż oddechowy- trudności ze złapaniem oddechu, zastraszenie (przez inna osobę)
  werona, mlodzia, Inez2503 and 3 others like this.
  Miłość prawdziwa zaczyna się wtedy, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.

  Żyj - powiedziała nadzieja
  Bez ciebie nie mogę - odpowiedziało cicho życie

 14. Użytkownicy którzy podziękowali rogi7 za ten post:

  Koma (03-12-2014)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354