Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
Like Tree111Likes

Wątek: 10 Mieczy

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 10 Mieczy
  Znaczenie karty 10 Mieczy:

  Nagłe nieszczęście, sytuacja kiedy wydaje się, że gorzej już być nie może, że osiągnęło się dno cierpienia, ale to także szansa rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pójścia naprzód. Karta może symbolizować koniec związku, marzeń, oczekiwań, nagłe wypowiedzenie pracy, umowy. Cios, którego się nie spodziewasz, rozpacz, wypadek, kradzież, ale to także szansa, by odciąć się od problemów, zakończenie cyklu, zgoda na to, by to co stare, odeszło. Trzeba usunąć to, co pozostało ze starego cyklu i znaleźć nowy system wierzeń i działań.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  10 mieczy – pozycja prosta – obiektywna i chłodna kalkulacja; dobra wiedza o procesach ekonomicznych; wiara w powodzenie prowadzonych spraw wynikająca z dokładnych przemyśleń i analiz; pokonanie opozycji; zaspokojenie ambicji; analiza posiadanych informacji pod nowym kątem; zdobycie wysokiego stanowiska dzięki własnemu rozumowi; umiejętne korzystanie ze zdobyczy techniki; wysokie stanowisko w strukturach rządowych.

  10 mieczy – pozycja odwrócona – poczucie klęski; niemożność racjonalnego działania; utrata prestiżowego stanowisk; bezpodstawnie wygórowane mniemanie o sobie; bezdyskusyjne ferowanie wyroków i sądów; jednostronny punkt widzenia; utrudnienia w rozwoju kariery; niechęć do solidnej pracy; ignorancja.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

  10 Mieczy - ostateczny ból i klęska. Bezsilność. Bezradność. Przegrana. Czyjaś śmierć, trup, pogrzeb. Nieuleczalna choroba. Rozstanie. Konieczność spojrzenia smutnej prawdzie prosto w oczy.

  Odwrócona - uzyskanie pomocy w niebezpiecznej sytuacji, niebezpieczeństwo zażegnane. Ulga. Uleczenie.

  Ruina. Całkowita klęska. Pogrzebane wszelkie nadzieje. Łzy. Krzywda. Poczucie krzywdy. Wyrządzanie krzywdy. Zranienie.

  Odwrócona: Ulga, wybawienie. Uniknięcie zła. Zysk, zarobek. Chwilowy sukces. Powrót wiary w siebie, w powodzenie sprawy. Nieoczekiwana pomoc. Przesilenie choroby. Promyk nadziei.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:27

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  10 Mieczy - pokonanie opozycji, rozpoczęcie studiów podyplomowych,
  umiejętność znalezienia wyjścia z każdej sytuacji, zdobycie wysokiego stanowiska dzięki rozumowi.

  10 Mieczy (odwrócona) - utrata stanowiska, przekonanie o własnej nieomylności, jednostronny punkt widzenia, niechęć do solidnej pracy, brak własnego zdania.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Już gorzej być nie może. Smutek, łzy i rozczarowanie. Nie trać jednak wiary w siebie. Ona jest Ci teraz szalenie potrzebna. Pamiętaj, że po każdej nocy przychodzi dzień, a po każdej burzy słońce.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  10 Mieczy w związku - koniec relacji i tyle. Dokładnie tak jak napisała Mlodzia. Rzeczywiście nic już nie boli, nie szarpią człowiekiem emocje. Koniec i dalej nie ma już żadnych uczuć.

  10 Mieczy, IX Pustelnik - uczucia - miesiąc, kiedy byłam sama po rozstaniu, zakończyłam relację i trzymałam się tego chociaż bolało, byłam sama i dużo rozmyślałam czego chcę i czego potrzebuję, zamykałam się w sobie, nawet było tak, że kilka dni nie wychodziłam z domu zajęta nauką, zdobywaniem wiedzy itd.

  10 Mieczy+Król Buław - pan podniósł się z ziemi, pozbierał się, ogarnął i zaczął aktywnie działać i zabiegać o panią ;)
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:40

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  10 MIECZY-
  nauka na wlasnych bledach
  upadek na dno-nizej juz nie mozna,
  idee i przyzwyczajenia trzymaja nas mocno

  Dziesiątka Mieczy
  czyli Obłędny bieg rozklekotanego mechanizmu
  Miecze w tarocie reprezentują żywioł Powietrza, a więc w życiu ludzkim najczęściej oznaczają wiedzę i poznanie świata. Z kolei wszystkie Dziesiątki oznaczają dojście do końca, do kresu rozwoju. Z tego łatwo wywnioskować, że dziesiąta karta w kolorze Mieczy oznacza taki stan, kiedy wszystko już zostało poznane... Czy to jest w ogóle możliwe? I tak, i nie. Nie, ponieważ świat jest nieskończony, i poznać go do końca się nie da. Tak, gdyż często ludzie dochodzą do punktu, kiedy wydaje im się, że nie ma już rzeczy nieznanych albo wartych tego, aby je poznać.

  Na przykład fizycy około roku 1900 byli przekonani, że większą cześć swojej pracy nad poznaniem praw przyrody już wykonali, i ich następcom pozostało tylko dłubanie się w trzeciorzędnych szczegółach. Lecz wkrótce potem powstała Teoria Względności i Mechanika Kwantowa, i trzeba było się całej fizyki uczyć od nowa...

  Często wielcy twórcy ubolewali nad światem, który stał się zbyt dobrze znany, i dla ludzi obdarzonych fantazją nie było w nim miejsca. Fryderyk Nietzsche biadał: Wszystko puste, wszystko jednakie, wszystko już było, a Witkacy nazywał taki stan rzeczy zmechanizowaniem ludzkości. I rzeczywiście, świat w takim stanie wydaje się wielkim, rozklekotanym mechanizmem, który obraca się wciąż i wciąż w bezsensownym rytmie.

  Tak więc Aleister Crowley niewiele przesadzał, kiedy zatytułował tę kartę: Ruina.

  Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, 10 Mieczy mówi, że jesteśmy znudzeni pewnym towarzystwem czy środowiskiem, że przestały nas bawić ich dowcipy.

  W pytaniach o miłość karta ta wróży jednoznacznie źle. Mówi, że uczucie przeminęło, a związek z drugą osobą jest już dla nas tylko problemem teoretycznym albo sprawą do załatwienia. Często może oznaczać separację lub rozwód.

  W pytaniach o pracę karta oznacza że daliśmy się wciągnąć w pewną bezduszną i bezmyślną rutynę.

  Gdy pytamy o twórczość, to 10 Mieczy znaczy tyle, co powiedzenie Witkacego , że twórca się wyprztykał, czyli umie tylko powtarzać samego siebie.

  I tylko w pytaniach o pieniądze ta karta może znaczyć dobrze: może bowiem mówić, że interesy idą i nie musimy ich pilnować - tak jakby wszystko kręciło się z rozpędu.  --------------------------------------------------------------------------------

  Dziesiątka Mieczy czyli: wszystko już było, pozostaje kręcić się w kółko
  W dobrej talii tarota (nie wiem, czy taka istnieje) Dziesiątka Mieczy powinna mieć obrazek przedstawiający jakąś obłędną karuzelę, z której uciekli pasażerowie i obsługa, a która mimo to dalej goni w kółko. Aleister Crowley zatytułował tę kartę Ruina, ale jednak jest to taka ruina, która dalej się rusza. Niemniej ruch osiągnął tu swój kres, i ludzie i rzeczy mogą tylko powtarzać coś, co już było.

  Dziesiątka Mieczy jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:

  Twoje przedsięwzięcie dobiegło kresu. Nic nowego już się nie wydarzy. Wszystko, czego szukałeś, zostało znalezione. Wszystko, co chciałeś poznać, jest poznane. Ale rzeczy kiedyś puszczone w ruch jeszcze długo będą kręcić się siłą rozpędu.

  Dziesiątka Mieczy jako karta druga, ostrzegająca, mówiąca o negatywnych stronach problemu:

  Chcesz powtarzać coś, co się przeżyło? - Przecież to beznadziejne. Nic nowego się nie wydarzy, ale przez to narobisz sobie złudzeń i kłopotów - jak zwykle, kiedy wchodzi się na jałową drogę.

  Jako karta trzecia - wskazówka, co robić:

  Skorzystaj ze swojego doświadczenia. Postępuj tak, jak czyniłeś już mnóstwo razy. Nie wysilaj się na nowe rozwiązania - stare będą równie dobre. (Albo równie złe...)

  Jako karta czwarta - bagaż minionych, zwykle złych doświadczeń:

  Cierpisz na kompleks wypalanie się, wyprztykania (jakby powiedział Witkacy). Jakiś wewnętrzny głos mówi ci: wszystko już było... nic nowego nie warto...

  Jako karta piąta, mówiąca o partnerach (partnerze):

  Towarzyszący ci człowiek (ludzie) upiera się, by kontynuować coś z przeszłości, co według ciebie przeżyło się i minęło.

  Jako karta szósta - nadchodząca przyszłość:

  Wraca nowe, jak mawiano za komuny; to znaczy najbliższa przyszłość będzie powtórką czegoś, co już było i się zużyło, i trzeba być naiwnym, by się z tego cieszyć. Nadchodzi powrót do rzeczy starych i przećwiczonych aż do bólu.

  Karta siódma - rzeczy w przyszłości, nie wynikające z tego, co jest teraz

  Chociaż się tego nie spodziewasz, sprawy, o które pytasz zostaną zatrzymane w najmniej odpowiednim punkcie - jak zacinająca się płyta (oczywiście płyta starego typu, nie CD).

  Karta ósma - to, czego nie zmienisz

  To, o co pytasz (Twoje życie?) toczy się utartym, mechanicznym rytmem, z którego nie można się wyłamać.

  Karta dziewiąta - w czym możesz osiągnąć doskonałość?

  - Karta bardzo dobrze wróżąca, jeśli chodzi o osiągnięcie mechanicznej rutyny, np. takiej jaka potrzebna jest w sprawnie działającym urzędzie. A że wieje od tego nudą? - W ogóle od Dziesiątki Mieczy wieje straszną nudą.

  Karta dziesiąta - pożytki dla innych

  To, co ty uważasz za nieciekawe powtórki, innym może dobrze służyć.

  Karta jedenasta - to, co nie osiągnie skutku:

  Nowatorskie pomysły zagubią się w codziennej rutynie.

  Karta dwunasta, czyli rzut oka na całość rozkładu:

  Bardzo możliwe, że klient zwodzi wróżbitę, a jego pytanie bierze się z nudy i pustej ciekawości.

  Karta trzynasta - co będzie w następnym życiowym cyklu:

  - Już tylko nudne powtórki, nic więcej...  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Jest to karta wyzwolenia. To co było za ciasne i niewygodne do obecnej rzeczywistości poległo. Bagaż życiowy którego się pozbędziemy pozwoli wejść na wyższy poziom. Należy włączyć lepszy bieg i wejść na wyższą pozycję. Czasem pozornie może oznaczać łzy i rozpacz gdyż nakazuje uwolnić się od np. Złego związku, choroby, złych układów, chorej miłości. Jeśli człowiek to zrozumie to odbije się od dna.  WRÓŻBY - TAROT

  W tym arkanie szczególną siłą pobrzmiewają echa średniowiecza, ponieważ przedstawia on trudne położenie kobiety zdanej na własne siły w czasach, kiedy nie miały one żadnych praw osobistych, nie mogły dziedziczyć majątku ani korzystać z ochrony prawa. Obraz przedstawia kobietę siedzącą na łóżku, płaczącą z rozpaczy i bojącą się osamotnienia w obliczu tragicznej sytuacji, zastanawiającą się, co się z nią teraz stanie, kiedy straciła swojego opiekuna. Miecze nad jej głową mogą wskazywać, że stratę spowodowała wojna bądź inny, równie bezlitosny konflikt, w wyniku którego porzucono ją jak niepotrzebną rzecz, niechciany łup wojenny. W rzeczywistości oglądamy cenę, jaką płacimy za pychę, winną temu, iż obok idealizowanego zwycięzcy pojawiają się pokonani. Kobieta obrazuje zgryzotę serca, szkody poczynione duszy i słabym istotom w sytuacji, kiedy samolubny umysł jest zaślepiony władzą i dominacją, że nie liczy ludzkich kosztów. Wrażliwe, subtelne, serdeczne podejście do natury, klasycznie kobiece, jest deptane i odrzucane na rzecz mentalności zwycięzcy biorącego wszystko. Zakończenie ważnego procesu myślowego. Opublikowanie ważnego dzieła. Świadoma realizacja czegoś, co przedtem tkwiło w podświadomości. Myśli, które skutkują przekształceniem osobowości. W blaskach wskazuje na zawód, rozczarowanie, niepowodzenie, okrucieństwo, bezrozumne namiętności, przemoc, skandal; wszystko to można przezwyciężyć rezygnacją, biernym poddaniem się, wiarą i zamierzonym brakiem działania. Jest to karta męczennika; wydobywa siłę i nowe życie z cierpienia. W cieniach podkreśla złośliwość, nieszczęście, oszczerstwo; znikąd pomocy ani pociechy.

  To ma sens, że postać na Dziewiątce Mieczy jest w łóżku, ponieważ nocą nasze żale i przykrości przychodzą do głowy najbardziej intensywnie. Cicha ciemność pochłania zakłócenia dnia, pozostawiając nas samych z naszymi myślami. Kto z nas nie leżał o czwartej nad ranem pełen trosk, które nie chciały odejść? Dziewiątka Mieczy przedstawia to nieszczęście, które może spaść na nas kiedykolwiek. W przeciwieństwie, do bólu Trójki Mieczy, który wydaje się nachodzić z zewnątrz, Dziewiątka Mieczy przedstawia ból, który wytwarzamy w sobie. Jakie tortury zadajemy sami sobie, gdy nasze lęki i wątpliwości biorą górę. Zmartwienie jest prawdopodobnie najpowszechniejszą. Czy zrobiłem dość? Czy wszystko zadziała prawidłowo? Co teraz mam zrobić? Myśli krążą i krążą – niemożliwe do odsunięcia.
  Wina jest innym źródłem bólu. Gdy zrobimy coś, co czujemy, że jest złe lub raniące – lub nie zrobiliśmy czegoś, co myślimy, że powinniśmy – cierpienie może być bardzo realne. Jest jeszcze gorzej, gdy nic, co robimy nie przynosi ulgi w tych uczuciach ani ich nie odpędza. Wreszcie, jest czysty niepokój. Czasami ból życia jest tak totalny, że robienie czegoś jest ja wypłakiwanie sobie rąk.
  Nie trzeba mówić, że Dziewiątka Mieczy nie jest najprzyjemniejszą kartą, ale nie zawsze wskazuje największe cierpienie. Często tylko wskazuje pewne elementy nieszczęścia czy problemu – bezbronną plamę na twoim życiu. Ta karta jest często ostrzeżeniem od twego Wewnętrznego Przewodnika, że ścieżka, którą idziesz może być trudna. Jeśli przyjmiesz Dziewiątkę Mieczy w tym duchu – jako znak ostrzegawczy – będziesz mógł użyć go konstruktywnie. Przejrzyj swoją sytuację uważnie, aby upewnić się, że dokonałeś najlepszego wyboru. Nawet niewielka zmiana może dać dużą różnicę.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:29

 4. #4
  Awatar Iwona(ano)
  Dołączył
  02-07-2009
  Posty
  124
  Podziękował/a
  45
  Podziękowano 41 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  10mieczy-okrucieństwo i rozpacz
  Działania-działania poparte przemyśleniami, rozczarowanie, niepowodzenie, troski, smutek i załamanie, problemy z którymi trudno się uporać to stan przemijający, należy go przetrwać, przeczekać, rozwiązanie wewnętrznego konfliktu, konieczność osadzenia życia w rzeczywistych granicach.
  Praca-praca umysłowa, intelektualna, badawcza, ciekawość świata, umiejętność wykorzystania posiadanych informacji, analiza faktów i szybkie wyciąganie wniosków, dobra argumentacja i logiczne przekonywanie do swoich racji.
  uczucia-napięte relacje z partnerem, uczucie osamotnienia, zawód w sprawach uczuciowych, niepokój o losy związku, lęk o kogoś, kogo się kocha, kłopoty matki lub teściowej bądź kłopoty ze strony matki lub teściowej, cierpienie po stracie ukochanej osoby.
  różne-koszmary nocne, depresja, lęk wysokości, ból egzystencjalny, w sąsiedztwie figur symbolizuje księdza lub lekarza

  10mieczy odwrócona
  działania- zwątpienie w siebie i swoje możliwości, małomówność, wyczerpanie i słabość, izolacja od otoczenia, udręczenie, złość, nieszczęście, bojaźliwość, paraliżujący strach, oszczerstwo, plotki fatum-znikąd pomocy ani pociechy.
  praca-niechęć do nauki, lęk i obawy przed egzaminem, chaos informacyjny, wąskie zainteresowania, snucie nierealnych hipotez, niska samoocena
  uczucia- niepewność lub intelektualne okrucieństwo ze strony partnera, samotność, opuszczenie.
  różne- choroba lub poważniejsze problemy ze zdrowiem, problem z utrzymaniem ciąży.

  "Sekrety Małych Arkanów Tarota"-D.Słowikowska

 5. #5
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Wielki kłopot oraz jego załamanie;
  nie chcesz dłużej dzielić z nim jego problemów;
  całkowite wyczerpanie skomplikowanym romansem; nie pozwalasz na zacieśnienie związku;
  związek doprowadził cię do męczarni, gdyż znalazł się w punkcie maksymalnego przeładowania:
  całkowity brak oparcia w nim niszczy twoje samopoczucie;
  wasz związek przeżywa prawdziwe kłopoty, których się nie pozbędziesz przez
  noc;
  twoje zdrowie rujnują problemy w miłości;
  dzięki trudnościom nabywasz niebywałej wiedzy na temat funkcjonowanie w związku;
  załamanie nerwowe spowodowane wyczerpując romansem; nie możesz dłużej cierpieć i mówisz mu o tym.
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń
  realna likes this.

 6. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:


 7. #6

  Dołączył
  25-03-2010
  Posty
  20
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  To bardzo ciekawe, jak ta karta zamanifestowała się w kontekście, jak ktoś kogoś postrzega - w sensie fizycznym. Jak się okazało nie było to zbieżne z moimi odczuciami: jako osobę smutną, ubierającą się niczym na karcie Śmierć, kobietę w czerni...
  Euterpe likes this.

 8. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Domyślnie

  Bolesny koniec, strata, uwolnienie.


  Uczucia


  Karta może budzić w nas lęk. Widzimy na niej postać z wbitymi w plecy mieczami. Symbolizuje nagły, zazwyczaj bardzo bolesny koniec. W odniesieniu do uczuć może oznaczać koniec związku, coś spowoduje, że Wasze plany legną w gruzach, to nagłe odwołanie ślubu, całkowite przekreślenie wspólnej przyszłości. Karta pojawia się w sytuacji kiedy partner odchodzi niespodziewanie, boleśnie Cię raniąc. W pozytywnym znaczeniu pojawienie się karty może oznaczać całkowite zakończenie toksycznego związku, wyrwanie się z sideł miłości, która tylko sprawiała Ci ból, uwolnienie się od partnera, który dręczył Cię psychicznie i/lub fizycznie. Uwolnienie, które będzie bolesne, ale równocześnie przyniesie Ci ulgę. Karta często symbolizuje kres wspólnych planów, marzeń o przyszłości, taki nagły, niespodziewany i całkowity. Trzeba będzie pozbyć się złudzeń. O tym właśnie mówi tak karta, o tym, że coś się skończyło i nie ma co liczyć, że sytuacja w cudowny sposób się naprawi i partner nagle wróci do Ciebie, ale karta mówi też o tym, że koniec, który przyniesie całkowite spustoszenie i zamęt w Twoim życiu, to także szansa dla Ciebie. Dziesiątka mieczy to konieczność przeżycia straty, ale dająca nadzieję, na przeżycie czegoś zupełnie nowego, nadejdzie czas na zdobywanie nowych doświadczeń. Często karta informuje, że lepiej pozbyć się złudzeń, bo jeśli coś się skończyło to najprawdopodobniej nie ma już odwrotu. Dziesiątka mieczy podobnie jak karta Śmierć mówi o tym, że uczucie się wypaliło i nie ma co liczyć na to, że odzyskamy czyjąś miłość albo pokochamy kogoś na nowo. To koniec, bolesny i ostateczny ale nie oznacza to końca życia (choć czasem te karty o tym informują ale bardzo rzadko i w powiązaniu z innymi kartami) ale koniec pewnego stanu rzeczy, koniec związku, koniec małżeństwa, koniec pewnych planów. Musimy sobie uświadomić, że to co było już nie wróci i lepiej nie robić sobie nadziei, że coś można jeszcze uratować, nie widząc tę kartę. Coś osiągnęło już swój kres. Osiągasz więc dno swojego cierpienia, ale od dna można się odbić i tak też powinniśmy uczynić. W nieuchronnej utracie, zburzeniu planów, trzeba też widzieć nowe możliwości, nowe jutro, nową przyszłość, inną i kto wie? Ta przyszłość może okazać się dużo lepsza...


  Finanse

  To koniec naszych planów, przedsięwzięć, pieniędzy, koniec złudzeń. Bolesne doświadczenia, nagłe straty i porażki stały się udziałem naszego życia. Taki cios powoduje, że czujemy się załamani, być może nasze plany życiowe legły w gruzach, interes życia nam się nie udał, na co nie byliśmy przygotowani, może nagle po wielu latach pracy dostaliśmy wypowiedzenie i nie wiemy co teraz, nie wiemy dlaczego tak się stało. Karta dziesiątka mieczy mówi nie tylko o bólu i rozpaczy z powodu porażki, to także zaskoczenie, nagły cios który wytrąca nas z równowagi. Może już wcześniej mogliśmy zauważyć pewne przesłanki, które wskazywały na to, że sytuacja chyli się ku upadkowi, ale tak naprawdę woleliśmy nie myśleć o najgorszym i trwaliśmy w złudnej nadziei, że wszystko będzie dobrze ale zaskoczył nas nagły cios od życia. Odebrano nam coś ważnego, nasze plany, oczekiwania rozleciały się na drobne kawałeczki. Wiemy, że tak naprawdę gorzej już być nie może, jesteśmy załamani, przybici, zgorzkniali. Ale jedyne co możemy zrobić to zaakceptować tę drastyczną zmianę i iść naprzód. Potrzeba nam tylko trochę czasu i siły, którą mamy w sobie, czasami nawet nie zdajemy sobie sprawę jak wielka jest w nas moc. Pamiętajmy, że co nas nie zabija, to wzmacnia, ale o tym będziemy wiedzieć dopiero z czasem, kiedy to wszystko będzie już dawno za nami. I choć dziesiątka mieczy to zapowiedź bolesnych wydarzeń to równocześnie wskazuje na początek nowego cyklu w życiu, na nowe doświadczenia i okoliczności, które mogą okazać się dla nas nowymi szansami.

  Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

 9. #8
  Awatar mlodzia
  Dołączył
  15-01-2010
  Wiek
  36
  Posty
  712
  Podziękował/a
  201
  Podziękowano 329 razy
  Siła reputacji
  8284983

  Domyślnie

  Dla mnie ta karta zawsze zapowiada zakończenie sprawy o ktorą pytamy. Bardzo rzadko pokazała mi się jako niosąca ból i cierpienie , po prostu oznacza koniec. W talii RW pan leży martwy i on nie czuje bólu , on nic już nie czuje, jego życie się skończyło. Np.kiedys pokazała mi sie jako rezultat w pytaniu czy odzyskam dług i odzyskałam bardzo szybko.Ogólnie mi pokazuje zakończenie sprawy , zakończenie sytuacji w ktorej obecnie sie znajdujemy.

  Często pokazuje mi uczucie bezradności .
  Pzd
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:43
  Euterpe and Anucha like this.

 10. #9
  Erza
  Guest

  Domyślnie

  Mnie zwykle 10 mieczy, ale także inne miecze wyciągane w rozkładach na dzień, pokazuje deszczową pogodę lub też taki dzień, kiedy odpoczywam i totalnie nic nie robię. ;)
  Euterpe and Anucha like this.

 11. #10
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Dziesiątka Mieczy – RUINA

  Ruina, śmierć, klęska, rozpad.
  Jeszcze gorszy symbol od Dziewiątki Mieczy. Nieokiełznana, wojująca siła, pełnia rozpadu i porażki. Załamanie się wszystkich planów i projektów. Pogarda, arogancja i impertynencja, którym towarzyszy wesołkowatość i zabawa. Psucie, niszczenie szczęścia innych; powtarzanie się; częste mówienie o niczym. Gdy jest dobrze położona, potrafi być bystra, elokwentna itd.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354