Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
Like Tree50Likes

Wątek: Paź Mieczy

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Paź Mieczy
  Znaczenie karty Paź Mieczy:

  Karta oznaczająca niezdecydowaną postawę, wahanie, oznacza także podjęcie umysłowego ryzyka, otwartość na nowe poglądy, przekonania, eksperymenty z różnymi dziedzinami wiedzy, trudności w ukierunkowywaniu się na jeden cel, ciekawość, mnogość pomysłów, komunikację, wymianę informacji. Może oznaczać młodą osobę, nowiny dotyczące trudnych spraw, szansę wyjaśnienia sytuacji, rozmowę, która nie będzie łatwa, krytycyzm, pracę umysłową, konflikt, różne stanowiska, w sprawie o którą pytamy.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Giermek Mieczy - student, ktoś kto chce rozwijać swoje zainteresowania i wiedzę. Bystry umysł, ciekawość, ale i wielka ostrożność w nawiązywaniu kontaktów. Zachowywanie pozorów, dyskrecja, dystans.

  Odwrócona: ktoś, kto unika kontaktów z powodu wielkiej nieśmiałości, niezręczności, lęków, lub nieczystego sumienia. Mówienie nieprawdy, fałszywe usprawiedliwienia nieobecności.

  Wnikliwość. Intuicja. Ciekawość świata. Zwinność, zręczność. Ktoś młody, pełen wiary w przyszłość, inteligentny, żarliwy w uczuciach. Młodość, niewinność. Dyskrecja. Czujność. Uczeń — uczennica, student — studentka. Człowiek poświęcający się odkrywaniu czegoś nieznanego, fascynującego. Szpieg. Inwigilacja. Nadmierna ciekawość. Ktoś, kto zawsze gotowy jest do odparowania ataku, bojaźliwy, ciągle oglądający się za siebie w oczekiwaniu na ciosy.

  Odwrócony: Podejrzliwość, brak zaufania. Bezsilność. Brak ciekawości. Niezgrabność. Gadatliwość, niedyskrecja. Niezdolność do podjęcia walki z silniejszym od siebie. Tchórzostwo. Oportunizm. Nieprzewidziany wypadek, który zdarzył się w przeszłości i zaowocuje w przyszłości.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:58

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,139
  Podziękował/a
  1,639
  Podziękowano 2,122 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  Giermek Mieczy - bujne życie towarzyskie, przyjaciele, na których można liczyć, zachowanie cudzych zwierzen dla siebie, ciekawe informacje, sukcesy w nauce dzieci.

  Giermek Mieczy (odwrócona) - opóźnienia w wykonaniu planu, problemy z koncentracją, spóźnienie się na ważne spotkanie, brak dyskrecji, zły wpływ środowiska na przebieg spraw.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Zła wiadomość. Osoba ta utrudnia Ci życie, udaje przyjaciela, którym w rzeczywistości nie jest. Celowo, z zazdrości będzie utrudniać Ci załatwienie spraw. Uważaj na zdrowie.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:58

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,343
  Podziękował/a
  144
  Podziękowano 506 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Walet Mieczy
  Przypomnę krótko, że Walety, podobnie jak i inne tzw. karty dworskie (Rycerze, Królowe i Króle), służą w rozkładach tarota do wskazania określonych osób. Jeżeli na pewnej pozycji rozkładu kart znajduje się karta dworska, to fakt ten oznacza, że dana sprawa znajduje się pod silnym wpływem pewnej osoby, którą właśnie karta dworska usiłuje zidentyfikować.

  Wszystkie Walety służą do tego, aby wskazywać na osoby młodsze, mniej poważne, podporządkowane i w ogóle takie, których pozycja jest w pewien sposób podrzędna.

  Wraz z kartą Walet Mieczy pojawia się pewien szczególny nastrój: karta ta jest naładowana komedianctwem, przedrzeźnianiem innych, naśladowaniem i papugowaniem. Ludzie, których Tarot wskaże przy pomocy tej karty, zawierają w sobie pewną niepowagę, udawanie. Mają w sobie aktorstwo, ale nie jest to prawdziwe aktorstwo, takie ze sceny, ale aktorstwo życiowe. Walet Mieczy gra jakąś rolę, usiłuje nałożyć sobie pewną maskę, ale przy tym puszcza oko, i jest w tym nieszczery, komediancki.

  Etnografowie badający kulturę Indian Ameryki Północnej odkryli w ich opowieściach szczególną postać, którą nazwali (z angielska) trikster. Trikster to przebiegły psotnik, figlarz, ten który ludzi i bóstwa przedrzeźnia i naraża ich na rozmaite straty. Otóż Walet Mieczy ma wiele z takiego trikstera.

  Karta Walet Mieczy może oznaczać też duże talenty umysłowe, ale zarazem ludzie tacy ludzie mają w sobie coś z intelektualnych oszustów, coś z udawaczy. Czesto Walet Mieczy oznacza takie podejrzane figury oraz ostrzega przed nimi.

  W pozytywnym znaczeniu karta ta może oznaczać ludzi dowcipnych, umiejących innych zabawic i rozerwać, jak również obdarzonych talentem do wkradania się w cudze łaski i umiejetnością nieformalnego załatwiania różnych spraw.

  W sprawach interesów, twórczości, a nawet miłości, Walet Mieczy oznacza postępowanie na sposób kogoś, kto w żadnej z tych rzeczy nie jest do końca poważny.  --------------------------------------------------------------------------------

  Walet Mieczy czyli żartowniś, zgrywus, oszust
  Walet Mieczy, jak wszystkie Walety, oznacza osoby młodsze, mniej odpowiedzialne, mniej ważne (w sensie społecznym). Kolor Mieczy sprawia, że są to osoby o lotnym umyśle, które swoje uzdolnienia wykorzystują w przewrotny sposób. Osoby, na które wskazuje Walet Mieczy, wciąż grają (jak w teatrze), coś lub kogoś udają; otacza je atmosfera zgrywy i niepowagi, i lepiej się nie narażać na ich żarty.

  Walet Mieczy jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:

  Główna role w sytuacji, o którą pytasz, odgrywa osoba w typie Waleta Mieczy, a więc pewien złośliwy żartowniś. Od niego to wychodzą intrygi, on jest źródłem zamętu - ale również tylko jego pomysły mogą coś pomóc. (Możliwe, że to ty sam nim jesteś.)

  Walet Mieczy jako karta druga, ostrzegająca:

  Uważaj na pewna osobę, która jest źródłem plotek, intryg, fałszywych wiadomości. Uważaj na oszustów.

  Walet Mieczy jako karta trzecia, wskazująca, co robić: Postępuj jak Walet Mieczy: nie traktuj swoich spraw zbyt poważnie. Zamiast się martwić i zaperzać, wygraj śmiechem.

  Jako karta numer cztery - obciążenia z przeszłości:

  Sparzyłeś się kiedyś na kontakcie z pewnym oszustem lub kimś, kto cię ośmieszył, i te doświadczenia nie pozwalają ci dotąd rozwinąć skrzydeł.

  Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy:

  Towarzyszy ci osoba, która gra, udaje, nie jest szczera, śmieje się z ciebie. (Inne cechy Waleta Mieczy też są możliwe.)

  Jako karta numer sześć - najbliższa, nadchodząca przyszłość:

  W nadchodzących wydarzeniach główna role odegra osoba w typie Waleta Mieczy, a więc prześmiewca, żartowniś, źródło dowcipów i niepowagi. (Czy może ty nim jesteś?)

  Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

  Dotychczasowy bieg wydarzeń zostanie zakłócony przez pewnego Waleta Mieczy, a więc złośliwego żartownisia lub oszusta.

  Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione:

  Nie zmienią się wpływy i znaczenie pewnego błazna i prześmiewcy.

  Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać:

  Warto ćwiczyć dowcip, niekonwencjonalne zachowanie, umiejętność zachowania się w życiu jak w teatrze - atrybuty Waleta Mieczy.

  Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu:

  Dowcipy i gierki pewnego Waleta Mieczy przyniosą jednak ogólną korzyść.

  Jedenasta - to, co zostanie rozproszone i nie dojdzie do skutku:

  Intrygi pewnej osoby w typie Waleta Mieczy to tylko dymna zasłona i fałszywy alarm.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego rozkład:

  Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy nie potwierdzają one wielkich wpływów pewnego żartownisia, błazna, osoby niepoważnej.

  Trzynasta - następna epoka w życiu:

  Jeszcze kiedyś pewien Walet Mieczy dojdzie do wpływów i znaczenia, ale to będzie  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Symbolizuje poważny stosunek do nauki, i zdobywanej wiedzy. Czasem przedwczesna mądrość. Może oznaczać poświęcenie nauki dla życia osobistego w odkrywaniu czegoś niesamowitego. Nadmiar wiedzy może czasem oddzielić człowieka od prozaicznego życia. Człowiek taki w kontaktach z innymi jest nieufny, oschły i kierujący się tylko intelektem. W rzeczywistości jest wnikliwy i ciekawy świata obdarzony intuicją. Jeśli zawrze związek małżeński z rozsądku bo ma dystans do prokreacji.


  WRÓŻBY - TAROT

  Symbolizuje łączność między dwoma obozami, posłańca, emisariusza, któremu polecono wiernie przekazać słowa jednej strony drugiej. Ta rola sprawia, iż nie uważamy go za służącego a raczej za dyplomatę, ułatwiającego trudne negocjacje, nierzadko prowadzone w trudnych warunkach. Odgrywa rolę oczu i uszu swojego pana; z tego też powodu bywa nazywany Strażnikiem. Nawet królowie są bezsilni, jeśli zechce on skorzystać z dostępu do drażliwych informacji dla własnej korzyści, o czym świadczy jego drugie imię – Szpieg. Mógłby nawet pracować jako podwójny agent, dla własnych celów wygrywając jedną stronę przeciwko drugiej. Tak na dobrą sprawę nazywanie go Giermkiem jest jedynie kamuflażem, barwami ochronnymi, ułatwiającymi mu anonimowość w kontaktach z ludźmi podczas zbierania informacji. To strażnik, którego trzeba dobrze pilnować, ponieważ marzy mu się, iż kiedyś przejmie sprawy we własne ręce i sam skorzysta z planów swoich mocodawców. Blaski – jest czujny i bystry; dobry emisariusz w sprawach osobistych, uzdolniony dyplomata, zręczny w dyskusji; umie określić prawdziwą naturę wydarzeń niezależnie od tego, jak jest w nie zaangażowany. Jest doskonałym negocjatorem w sprawach swoich zwierzchników. Cienie – nieszczery i skłonny do wtrącania się bez powodu w sprawy innych. Jeśli wejść mu w drogę, może być mściwy. Wyszukuje ukryte słabości swych wrogów deklarując jednocześnie swój podziw i przyjaźń dla nich.

  Giermek Mieczy jest posłańcem niosącym ci wyzwania. Sugeruje, że możliwość rozwoju może przyjść do ciebie pod pozorem problemu bądź dylematu. Te wyzwania mogą nie być twoimi ulubionymi. W rzeczywistości prawdopodobnie będziesz chciał powiedzieć dziękuję, ale dziękuję nie.
  Giermek Mieczy prosi cię, abyś przyjął te trudne sytuacje. Myśl o nich jak o próbach wyznaczonych do sprawdzenia twojej siły charakteru. Jeśli ją zaakceptujesz i przejdziesz, będziesz silniejszy i bardziej prężny. Spotykając te wyzwania jesteś zachęcany do używania narzędzi Mieczy – uczciwości, rozsądku, integralności, i hartu ducha.
  Giermek Mieczy również może oznaczać dziecko lub młodą duchem osobę, z którą kontakty wywołują w tobie prawdomówność, zachowania etyczne, zniechęcenie lub sprawy umysłowe. Ten związek często bywa kłopotliwy lub trudny w utrzymaniu z wyzwaniami, jakie niosą Miecze.
  Czasami Giermek Mieczy wskazuje, że cała sytuacja jest przesiąknięta duchem nauki, odkrywania i aktywności mentalnej wszelkiego typu. W takim razie, używaj swej głowy i ciesz się rozkoszami intelektu.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 18:59

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 211 razy
  Siła reputacji
  3

  Domyślnie

  Wielki kłopot oraz jego załamanie;
  nie chcesz dłużej dzielić z nim jego problemów;
  całkowite wyczerpanie skomplikowanym romansem; nie pozwalasz na zacieśnienie związku;
  związek doprowadził cię do męczarni, gdyż znalazł się w punkcie maksymalnego przeładowania:
  całkowity brak oparcia w nim niszczy twoje samopoczucie;
  wasz związek przeżywa prawdziwe kłopoty, których się nie pozbędziesz przez
  noc;
  twoje zdrowie rujnują problemy w miłości;
  dzięki trudnościom nabywasz niebywałej wiedzy na temat funkcjonowanie w związku;
  załamanie nerwowe spowodowane wyczerpując romansem; nie możesz dłużej cierpieć i mówisz mu o tym.
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 5. The Following 2 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  froschi (05-06-2011), Trida (24-02-2014)

 6. #5
  Awatar IceQueen
  Dołączył
  19-07-2009
  Przegląda
  Wejherowo wiecie gdzie to??:)
  Posty
  4,116
  Podziękował/a
  1,282
  Podziękowano 1,783 razy
  Siła reputacji
  138135

  Domyślnie

  Musisz słuchać, obserwować i interesować się wszystkim co dzieje się w związku;
  dostaniesz wiadomość od mężczyzny, który zmieni obecny przebieg romansu;
  w końcu otrzymasz o nim lub od niego ważną informację rozjaśniającą całą sprawę i zadzwoni do ciebie i poprosi o spotkanie;
  poprosi kogoś aby zrobił ruch w jego imieniu, więc będziesz już wiedziała, że się tobą interesuje;
  obserwował cie wcześniej zanim jeszcze zdecydował się zaangażować w związek;
  jego aroganckie zachowanie Jest wynikiem braku bezpieczeństwa w dzieciństwie;
  spotkanie z nowym mężczyzną to możliwość zwrócenie na siebie jego uwagi, na którą tak bardzo czekałaś;
  ponieważ romans dopiero się zawiązuje, musisz zrobić dodatkowe plany, gdyby sprawy nie ułożyły się jak należy;
  poprosi cię, abyś za niego wyszła.
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 7. The Following 2 Users Say Thank You to IceQueen For This Useful Post:

  azkan (23-02-2010), Orihime (01-03-2011)

 8. #6

  Dołączył
  25-03-2010
  Posty
  18
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Paź mieczy, kojarzy mi się często z osobą młodziutką oczywiście, niekoniecznie wiekiem... ale na pewno wygadaną, a nawet "pyskatą".

 9. Użytkownicy którzy podziękowali Wróżka Hanna za ten post:


 10. #7
  Awatar malebu
  Dołączył
  18-05-2010
  Przegląda
  Swiatowo
  Posty
  715
  Podziękował/a
  272
  Podziękowano 280 razy
  Siła reputacji
  5

  Domyślnie

  Giermek Mieczy oznacza kłótnie, rywalizację, ale też szansę na wyjaśnienie czegoś.
  rogi7 likes this.

 11. #8

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  161
  Podziękował/a
  57
  Podziękowano 23 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Walet mieczy
  bystry, czarujący, uwodzicielski, dowcipny, ale często fałszywy, tzw. ruda wydra, fałszywy osąd sytuacji,

  źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

  Paź Mieczy
  + odkrywanie tajemnic świata, nauka, liczne kontakty i znajomości, zachowanie cudzych zwierzeń,dyskrecja, dobre wiadomości, zręczność w prowadzeniu rozmówi, rozmowy związane z nowymi planami,
  - oszustwo, trudności w zachowaniu powagi, opóźnienia w wykonaniu planu, brak dyskrecji, zły wpływ na przebieg spraw, podejrzliwość, strachliwość, prześladowanie, gadulstwo, chora wyobraźnia


  Strona Domowa
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:03

 12. #9
  Awatar ivi123
  Dołączył
  14-04-2013
  Posty
  658
  Podziękował/a
  298
  Podziękowano 113 razy
  Siła reputacji
  66354851

  Domyślnie

  Dla mnie jako karta dnia - RANO- pokazała, na wykruszenie ząbka

 13. #10
  Awatar Cicha23
  Dołączył
  24-09-2013
  Przegląda
  Południowa Polska
  Posty
  150
  Podziękował/a
  80
  Podziękowano 72 razy
  Siła reputacji
  17792980

  Domyślnie

  Pokazała mi kłótnie oj i to nie raz... również Rozmowę z koleżanką gdzie wyjaśniłyśmy sobie parę rzeczy..
  werona, mlodzia, Inez2503 and 1 others like this.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265