Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
Like Tree62Likes

Wątek: Rycerz Mieczy

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Rycerz Mieczy
  Znaczenie karty Rycerz Mieczy:

  Młody inteligentny mężczyzna, dzielny, szybki w działaniu, ce****e go zręczność, siła woli, lotny umysł, wiara w siebie, zdecydowanie, aktywność i odwaga. Może oznaczać młodzieńca, który się buntuje, kogoś, kto jest gotowy do zmagań umysłowych, młodego człowieka o wysokim potencjale intelektualnym, mężczyznę na progu swojej kariery. Karta symbolizuje też sytuacje, takie jak: branie udział w debatach, w konkursach, w których liczy się wiedza i inne sytuacje, w których liczy się intensywna wymiana informacji. To także obrona swoich poglądów, racjonalne myślenie, odwaga, zuchwałość, bunt. Rycerz Mieczy jest bardzo silny, odważny, zdecydowany, zręczny, ale w sprawach wymagających cierpliwości i wytrwałości, może polec. W miłości może oznaczać młodzieńca, który zjawi się nagle, narobi dużego zamieszania, zawróci w głowie i ... odejdzie.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Rycerz mieczy to żołnierz, policjant, człowiek kierujący się logiką, intelektem i rozsądkiem.

  Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Rycerz Mieczy - młody, inteligentny człowiek dążący do usamodzielnienia się w życiu, przedstawiający własne koncepcje i argumenty, aktywnie broniący w dyskusji swojego zdania. Zręczny kierowca pojazdu mechanicznego. Specjalista w jakiejś ścisłej dziedzinie.

  Odwrócona: ktoś wściekły, zbuntowany, atakujący w dyskusji, napastliwy, prowokujący niegrzeczną odmowę dalszych kontaktów. Niszczące zderzenie postaw. Opozycja.

  Brak zahamowań. Odwaga. Zręczność. Brawura. Heroizm. Nagły początek jakiejś sprawy. Atak, szarża. Gwałtowny przypływ energii. Nerwowy tryb życia. Człowiek zdolny do pokonania wszelkich przeszkód, po*siadający tzw. ,,siłę przebicia". Silny, pewny siebie młodzieniec. Oryginalna, uczuciowa dziewczyna, której reakcji nie sposób przewidzieć. Ktoś, kto angażuje się w każdą sprawę nie bacząc na skutki.

  Odwrócony: Bezwstydne zachowanie. Zuchwałość. Bezczelność. Impulsywność. Prostactwo. Grubiaństwo, chamstwo. Chuligaństwo. Nagły wypadek. Katastrofa. Sprzeciw wobec nachalności kogoś, kto próbuje siłą osiągnąć cel. Opór, obrona.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 19:15

 2. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rycerz Mieczy - koniec rywalizacji, zwycięstwo nad opozycją, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność dyskutowania, spotkanie z ważną osobą, szybkie kojarzenie faktów.

  Rycerz Mieczy (odwrócona) - nerwowy tryb życia, chuligańskie wybryki, próba zdobycia celu siłą, podążanie za modą za wszelką cenę, pewność siebie prowadząca do niepowodzenia.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Uważaj na fałszywego przyjaciela, przez którego możesz cierpieć. To człowiek, którego wszyscy podziwiają za inteligencję, elokwencję. Ma ogromne umiejętności interpersonalne, ale jest fałszywy. Wykorzystuje ludzi do swoich celów. Zapowiedź konfliktu, kłótni, dużych napięć emocjonalnych. W takiej sytuacji ma się jedno wrażenie, że się jest nierozumianym i nie umie się wytłumaczyć ludziom, o co chodzi.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  Dodatkowo As Mieczy+Rycerz Mieczy to intensywne, szczere rozmowy z panem przez internet, pan młodszy, inteligentny, szybki w działaniu o lotnym umyśle...
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 19:17

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  Rycerz MIECZY-czlowiek bez skrupolow,
  idzie do celu po trupach,nie patrzy na innych
  tylko zeby jemu bylo dobrze,
  chec przebicia sie ,
  gadulstwo z ktorego nic nie wynika

  Rycerz Mieczy
  czyli potęga słowa i pomysłu
  Rycerz Mieczy nie jest aż tak straszliwą figurą, jak to zapowiada tytuł tej karty. Rycerze, tak jak wszystkie karty-figury tarota, służą do wskazywania konkretnych osób, zaangażowanych w sprawy, o które pytamy karty. Rycerz Mieczy, jak reprezentant intelektualnego i ruchliwego żywiołu Powietrza, jest przede wszystkim nosicielem pomysłów i idei, i to tych najbardziej rewolucyjnych, takich, które zmieniają dotychczasowy bieg rzeczy. Oczywiście w swoim negatywnym wydaniu, Rycerz Mieczy bywa siewcą niepokoju i zamętu; przynosi pomysły, które tylko przewracają ludziom w głowach.

  Tu narzuca mi się pewna przestroga: proszę nie wyobrażać sobie, że wszystkich naszych znajomych rozpoznamy jako różne karty-figury; ze oto np. Władek jest Rycerz Kijów, Henio - Rycerz Mieczy, a Małgosia, dajmy na to, Walet Monet, i od tej pory, kiedy któraś karta wypadnie w rozkładzie, będziemy wiedzieć, że chodzi o Małgosię, Henia, Władka. Tak nie jest! Karty tarota to nie znaki zodiaku, i w jednej sytuacji ta samo osoba może wystąpić jako dziarski Rycerz Kijów, a w innej jako łagodny (tak!) Król Mieczy.

  Według Aleistera Crowleya Rycerz Mieczy jest aktywną (ognistą) stroną żywiołu powietrza i kojarzy się z wichurą i burzą. Aby przywołać i wyobrazić sobie jego energię, ów wielki mag radzi zwizualizować następującą postać: Jest to wojownik mający na szczycie hełmu rozpostarte skrzydła. Na oszalałym rumaku przemierza przestrzeń nieba. W jednej ręce trzyma miecz, w drugiej sztylet. Jest Duchem Burzy i reprezentuje ideę ataku.

  W praktycznym zastosowaniu karta ta wskazuje jednak przede wszystkim na ludzi, którzy w danej sytuacji są autorami pomysłów i koncepcji. Są to ci, którzy wymyślają to, co ma się stać. Ludzie, którzy są źródłem idei. Zwykle są bardziej inteligentni od innych, w ich głowach stale się gotuje, kipią nowymi pomysłami, które nie zawsze są zrozumiałe dla otoczenia. Natomiast nie jest ich mocną strona ani planowanie, ani przekuwanie idei w materialna, pospolitą, rzeczywistość - gdyż od tej funkcji będą inne karty, głownie Rycerz i Król Monet.

  Rycerz Mieczy oznacza także wędrowców i podróżników. Oznacza ludzi, którzy stale zaczynają coś od nowa, ale rzadziej już oglądają wyniki swoich działań. Oznacza poszukiwaczy nowości. Oznacza też tych, którzy łatwo pokonują przeciwników w słownych potyczkach, w dyskusjach i w sporach prawnych.

  Dobrze będzie skorzystać z usług adwokata, którego karty tarota określiły właśnie jako Rycerza Miecza; podobnie warto głosować na polityków, kryjących się pod tą kartą; gdyż tacy będą skuteczni. Ale z drugiej strony kontakty z każdą osobą wyglądającą na Rycerza Mieczy mogą narazić na stres, gdyż ludzie tacy mają zazwyczaj niewyparzone gęby, mówią to co myślą, od gładkiej dyplomacji wola szokowanie rozmówców; i zwykle nie wiadomo, czy ktoś taki kpi czy o drogę pyta.  --------------------------------------------------------------------------------

  Rycerz Mieczy
  Miecze to karty żywiołu powietrza, a Rycerz to osoba, która pojawia się jako ktoś, kto aktywnie działa. W swojej pozytywnej postaci Rycerz Mieczy to ktoś, kto przynosi rewelacyjne wiadomości i rewolucyjne pomysły, kto burzy atmosferę zastoju i samozadowolenia; bodźcuje do rozwoju. W swojej postaci negatywnej Rycerz Mieczy wnosi zamęt, a jego przejście jest jak huragan, po którym nic nie jest pewne, nic nie jest na swoim miejscu.

  Rycerz Mieczy na pierwszym miejscu, jako główna karta rozkładu:

  Nadchodzące wydarzenia będą zdominowane przez osobę jakiegoś pędziwiatra i duchowego rewolucjonisty. Możliwe, że to ty nim jesteś.

  Rycerz Mieczy jako karta nr dwa, ostrzegająca:

  Strzeż się człowieka, który idzie, aby zburzyć twój spokój i porządek. Nie ryzykuj związków z kimś, kto sieje zamęt. Zastanów się, czy ty sam nie jesteś takim siewcą zamętu.

  Jako karta nr trzy, wskazówka do działania:

  Masz szanse pójść do przodu jak burza. Korzystaj z wszelkich, najdziwniejszych nawet źródeł informacji i z najbardziej zwariowanych pomysłów. Bądź spontaniczny aż do bólu. Być może znasz kogoś o takich cechach (jak Rycerz Mieczy), z którego mógłbyś brać przykład.

  Jako karta nr cztery, własne ograniczenia:

  Boisz się własnej odwagi, własnej spontaniczności. Boisz się, że to się obróci w zło, tak jak już kiedyś zapewne się zdarzyło.

  Jako karta nr pięć, twoi partnerzy:

  Blisko ciebie jest ktoś o naturze i manierach Rycerza Mieczy, a więc zarazem rewolucjonisty, burzyciela, jak i człowieka niezmiernie twórczego w swoich pomysłach. Może być on zarówno pomocą, jak i przeszkodą.

  Jako karta nr sześć, nadciągająca przyszłość:

  Przyszłość zostanie zdominowana przez osobę pewnego mąciciela-rewolucjonisty-szalonego wynalazcy. Być może ty sam nim jesteś.

  Jako karta siódma, niespodzianki w przyszłości...

  ...będą skutkiem nieoczekiwanego spotkania pewnego szalonego duchowego rewolucjonisty; kogoś, kto zaburzy dotychczasowy prządek wokół ciebie.

  Karta ósma, to co się na pewno nie zmieni...

  ...to twoje związki z kimś o osobowości Rycerza Mieczy. Może chcesz się od kogoś takiego uwolnić, ale to się nie uda łatwo.

  Karta dziewiąta, to w czym osiągniesz biegłość:

  Zbliża się dobry czas do nauki i twórczości intelektualnej; i masz szansę naśladować jakichś szalonych i rewolucyjnych twórców i artystów.

  Karta dziesiąta, pożytek dla innych:

  Ktoś o osobowości Rycerza Mieczy skorzysta na tym, co ty zrobisz.

  Jedenasta, to co się rozproszy i nie uda...

  ... to wszystkie akcje, przedsięwzięcia z udziałem opisanych wyżej rycerzy mieczy.

  Dwunasta, dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się całemu rozkładowi, czy gdzieś nie dostrzegasz wpływów, sprawek i knowań pewnego rycerza kijów?

  Trzynasta, ciąg dalszy w dalszej przyszłości:

  Jeszcze zasłyniesz jako autor rewolucyjnych pomysłów i szalonych przedsięwzięć, ale to jeszcze nie przyjdzie szybko, więc na razie masz w życiu spokój.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To chęć przebicia się. Ale stoi za tym puste gadanie z którego nic nie wynika. Gadulstwo, plotki przekręcanie faktów i puste słowa mogą być maską społeczną. Czasem otoczenie próbuje go powstrzymać ale on to traktuje jako przeszkody, które należy przezwyciężyć. Odwaga prowadząca do brawury, nagły początek jakiejś sprawy. Dochodzenie do celu „po trupach”. W negatywie dewastacja własnego umysłu a czasem również otoczenia


  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 19:16
  Anucha likes this.

 4. #4
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Działa tak szybko jak tylko możliwe należy do mężczyzn, którzy
  mają czasu na miłość; jest zapracowanym człowiekiem mając za wiele rzeczy na głowie, więc nigdy go nie ma kiedy go potrzebujesz;
  jego praca wymaga ciągłego podróżowania; ktoś olśniewający l bystry zainteresowany tobą;
  Inteligentna osoba, zainspiruje cię do pracy, którą wykonasz bardzo starannie i szybko;
  mężczyzna pozostawiający za sobą wiele złamanych serc;
  mężczyzna, który nie ulega łatwo uczuciu i który nie chce dać się urazić; mężczyzna broniący się przed uczuciem i omijający intymni znajomość ponieważ boi się swoich słabych stron oraz zranieni; własnej dumy;
  ktoś kto interesuje się tobą lecz nie chce okazać swoich uczuć;
  mężczyzna, który goni za tobą, ale wpada w panikę i czmycha czym prędzej gdy próbujesz okazać mu trochę ciepła
  Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 5. The Following 2 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  Inez2503 (12-12-2012)

 6. #5
  Awatar malebu
  Dołączył
  18-05-2010
  Przegląda
  Swiatowo
  Posty
  714
  Podziękował/a
  272
  Podziękowano 280 razy
  Siła reputacji
  4

  Domyślnie

  Rycerz Mieczy opisuje agresywny nastrój, zadziorność, ochłodzenie stosunków.
  mlodzia and Bethany like this.

 7. Użytkownicy którzy podziękowali malebu za ten post:


 8. #6

  Dołączył
  27-07-2011
  Posty
  2
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  rycerz mieczy to kłótnie awantury i rozstanie
  mlodzia likes this.

 9. Użytkownicy którzy podziękowali algaria za ten post:


 10. #7

  Dołączył
  01-01-2013
  Posty
  3,467
  Podziękował/a
  1,502
  Podziękowano 1,871 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  jako karta dnia:
  szybki i interesujący kontakt od osoby, błyskawiczna wymiana myśli z drugim człowiekiem, sprawna pomoc znajomego, który ma dużą wiedzę w danej dziedzinie
  rozmowa przez telefon lub Internet

  Finanse:
  - pomoc mężczyzny
  - pieniądze jak szybko się pojawiły, tak jeszcze szybciej się ulotniły

  W pytaniu "jak pewien pan postrzega atrakcyjność kobiety?
  odpowiedź: leci na nią, nie może oderwać od niej rąk i oczu, chce szybko osiągnąć cel + rozmowy nie mają końca, nigdy im się razem nie nudzi - postrzega jej atrakcyjność przez jej inteligencję
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 19:23
  werona, mlodzia, Inez2503 and 1 others like this.
  "Wyrazem serca szczęśliwego jest rozpromieniona twarz,
  zaduma i posępność zdradzają usposobienie smutne." Mądrość Syracha 13:26

  "korzystaj z tego co posiadasz"


  nie wróżę na prv do odwołania :)

 11. #8
  Awatar mlodzia
  Dołączył
  15-01-2010
  Wiek
  36
  Posty
  712
  Podziękował/a
  201
  Podziękowano 329 razy
  Siła reputacji
  8284983

  Domyślnie

  Pojawienie się osoby lub sytuacji która wprowadza nerwową atmosferę i robi dużo zamieszania.

 12. #9
  Awatar Sanya
  Dołączył
  20-11-2012
  Przegląda
  małopolska
  Posty
  801
  Podziękował/a
  386
  Podziękowano 414 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  jako karta dnia:

  wypadek, w którym udział brał mój tata. Młody chłopak uderzył w jego auto motorem, na szczęście wszyscy uszli cało i zdrowo, ale wyglądało to bardzo niebezpiecznie.
  werona, rogi7 and Euterpe like this.

 13. #10
  The Empress Awatar Inez2503
  Dołączył
  22-11-2010
  Przegląda
  morskie głębiny..
  Posty
  8,672
  Podziękował/a
  4,352
  Podziękowano 4,484 razy
  Siła reputacji
  107374195

  Domyślnie

  Rycerz Mieczy w połączeniu z 10 mieczy pokazał mi awanturę z rodzicami, ostre spięcie, dosłownie czułam, że gorzej już byc nie może, że tylko się zabić..w rozkładzie miałam po 10 mieczy 10 denarów z Sądem i te karty pięknie pokazały pogodzenie się, sielankę, miłośc i wsparcie rodzicielskie, a Sąd dodatkowo dał zapowiedź następnej wizyty;)

  Rycerz Mieczy z 3 mieczy ZAWSZE mi mówi o chamskiej odzywce, czy zachowaniu mężczyzny

  Osoba b.operatywna, która nam pomoże
  źródło : blog Wróżki Joanny
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 19-12-2015 o 19:22
  werona, rogi7, Euterpe and 3 others like this.
  "Do mnie mów najłagodniej jak tylko Ty potrafisz i podaj rękę spłoszoną szczęściem nagłym..."
  Zamykam konto co jakiś czas, żebyście zwrócili na mnie uwagę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354