Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
Like Tree38Likes

Wątek: 6 Denarów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 6 Denarów
  Znaczenie karty 6 Denarów:

  Wzajemność, dawanie i branie, udzielanie pomocy komuś, lub pomoc, którą otrzyma osoba pytająca. Karta może wskazywać na otrzymanie zapomogi, stypendium, w przypadku osób pracujących, wzrost dochodów. To także poprawa warunków życia, branie udziału w różnego rodzaju akcjach społecznych, sukcesywna spłata długów, zaliczka, nagroda. Może także oznaczać anulowanie długu.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  6 Monet - darowizna, szczodrość, charytatywne rozdawnictwo, pożyczanie innym w potrzebie, bez liczenia na zwrot, czy zysk. Zaproszenie, prezent. Spadek.

  Odwrócona: bycie wykorzystanym, niedocenionym, okradzionym, zlekceważonym, odrzuconym. Straty.

  Szóstka Denarów - Karta Brama

  Szczodrość, hojność, filantropia. Wspomaganie innych, którzy znajdują się w gorszej sytuacji. Przekazywanie wiedzy, doświadczeń. Ofiara złożona za kogoś innego. Wprowadzanie innych na drogę wiodącą ku wyższym wartościom. Praca charytatywna. Niewdzięczna praca. Stypendium, fundacja. Spadek. Nagroda finansowa.

  Odwrócona: Niezadowalająca sytuacja, kiedy ofiarowało się coś istotnego i nie zostało to zauważone lub docenione. Nadmierna szczodrość powodem frustracji. Smutek spowodowany niemożnością zadowolenia wszystkich. Poczucie, iż ,,rzuciło się perły przed wieprze". Nagrodzenie tych, którzy nie są godni nagrody.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:22 Powód: dodanie karty

 2. #2
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  6 DENAROW-
  dawanie czegos za cos ,
  dzielenie sie z ubiarem ,
  nierowny zwiazek,
  dostajemy mniej niz sie spodziewamy,
  dobre zdrowie,
  bezpieczenstwo materialne

  6 DENAROW(ODWROCONA)-
  zaciaganie dlugow,
  pozadanie cudzej wlasnosci i cudzej zony,
  duze wydatki na rodzine,
  dwulicowosc w kontaktach z innymi,
  nierozsadne inwestycje,
  prezenty dane z nie szczerego serca,
  oszustwa,zazdrosc,ostrzezenie rpzed kradzieza

  Szóstka Monet
  czyli skuteczna szkoła sukcesu
  W słynnej talii Waite'a na karcie tej narysowano bogatego kupca z epoki Renesansu, który rozdaje pieniądze biedakom. Aleister Crowley kartę te zatytułował Sukces i dobrał dla niej astrologiczny wykładnik: Księżyc, symbol wzrostu, w znaku Byka opiekującym się majątkiem i pieniędzmi.

  Jednakże Szóstka Monet oznacza coś więcej niż tylko pieniądze i bogactwo. Oznacza przede wszystkim stan ducha, który sprzyja zdobywaniu tak pieniędzy, jak i pozycji społecznej. Oznacza pełną sprawność, gotowość i dyspozycyjność. Ludzie, którzy działają pod wpływem energii tej karty, wchodzą na drogę sukcesu w sposób łatwy, prosty i skuteczny.

  Szóstka Monet jest także przeciwieństwem innej szóstki, Szóstki Pucharów. Jak pamiętamy, Szóstka Pucharów oznaczała miłość odruchową i wszechogarniającą - taką, która nazywa się miłością matczyną. Szóstka Monet, to, przeciwnie, twarda - ojcowska - szkoła. Jeżeli w pewnej instytucji panuje duch tej karty, znaczy to, że w miejscu tym ludzie są urabiani według dobrze określonych norm i wzorów. Mówimy: On już mu da szkołę... - i wówczas myślimy o czymś, co jest zapisane w Szóstce Monet.

  Ludzie owładnięci duchem tej karty nie myślą ani o świętowaniu (o tym mówi Szóstka Kijów), ani o emocjonalnym cieple (to jest domeną Szóstki Pucharów), ani też nie w głowie im są zwariowane pomysły (jak w Szóstce Mieczy). Oni myślą o celu i o skutecznym dojściu do celu. Łatwo ich poznać: wyglądają właśnie tak, jak powinien wyglądać rasowy urzędnik, biznesmen, działacz partii. Takich właśnie widzimy na plakatach reklamujących wielkie firmy - i w amerykańskich filmach.

  Jeżeli Szóstka Monet odpowiada na pytania o nasze stosunki z ludźmi, wnioskujemy, że są one formalne i służą temu, aby wspólnie dojść do pewnego celu.

  W pytaniach o miłość, karta ta zapowiada wszelkie kroki, które związek dwojga ludzi formalizują - jest więc często zapowiedzią małżeństwa. (Bo inaczej co sobie ludzie pomyślą?)

  Gdy pytamy o pieniądze, karta zapowiada pieniądze nie tylko duże, ale i zdobyte w sposób czysty - zgodnie z prawem i umowami; podatki na pewno zapłacone, podpisy na czekach się zgadzają itd. A nawet jeśli dzieją się szwindle, to są one profesjonalnie doskonałe.

  Lecz chociaż Szóstka Monet ma mnóstwo zalet, większość ludzi woli od niej trzy inne szóstki - gdyż od Szóstki Monet wieje nudą!  --------------------------------------------------------------------------------

  Szóstka Monet czyli trening, sprawność, dyscyplina
  Szóstka Kijów oznaczała świętowanie, Pucharów: wszechogarniająca miłość, Mieczy: szalone pomysły. Szóstka Monet znaczy przede wszystkim trening, taki, dzięki któremu nabywamy profesjonalnej sprawności i możemy sięgnąć po sukces. W przeciwieństwie do bezwarunkowej matczynej miłości, jaka zapisana jest w Szóstce Pucharów, Szóstka Monet oznacza raczej twardą, ojcowską dyscyplinę.

  Szóstka Monet jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:

  Jesteś na drodze, na której liczy się twarda praca, metodyczny trening i ostra konkurencja. Wygrać mogą tylko najlepsi i ty aspirujesz do nich. Sukces należy poprzeć systematyczną pracą nad własnych rozwojem w określonym kierunku.

  Jako karta druga, ostrzegająca:

  Popadłeś w stan pewnego emocjonalnego zobojętnienia i wytarcia. Liczą się pieniądze, awanse i pozycja społeczna, nie dostrzegasz życia własnej duszy. Za bardzo przykręcasz sobie śrubę, traktujesz swoje ciało fizyczne i emocjonalne jak juczne zwierzę, które się pogania do przodu.

  Jak karta trzecia, wskazówki do działania:

  Należy iść na kurs, poddać się szkoleniom i treningom, oddać się w ręce specjalistów, którzy cię udoskonalą. Może też oznaczać, że jesteś dobrze dostosowany do instytucji, w której działasz i w pełni wyrażasz jej ducha.

  Karta czwarta, wpływy przeszłości

  Zostałeś wytresowany - przez rodzinę, szkołę albo samego siebie i sztywno trzymasz się pewnego wzoru. To ci przeszkadza w rozwoju.

  Piąta. Ludzie z którymi współdziałasz...

  ...reprezentują profesjonalizm, zawodowa sprawność. Nie będą się nad tobą rozczulać, ale jeżeli wiesz czego chcesz, będą znakomita pomocą.

  Szósta. Nadchodząca się przyszłość...

  ...to zbliżanie się do celu dzięki twardej pracy i profesjonalnej sprawności. Korzystna karta, gdy pytasz o pieniądze i awans.

  Siódma. Niespodzianki, które korzystnie lub niekorzystnie zaburzą twoje plany...

  ...to nie tyle niespodzianki, co skutek dawnych decyzji, twoich i innych, które z żelazną logiką wracają do ciebie.

  Ósma. Ograniczenia, których nie da się ominąć

  Karta ostrzega, że w rzeczywistości (kiedy przyjdzie co do czego), nie zrezygnujesz ze swoich planów. Zanadto jesteś przywiązany do swojej życiowej drogi, aby ja zmieniać.

  Dziewiąta. Dążenie do doskonałości

  Bardzo mocna karta w tej pozycji. Wskazuje, że w pewnej dziedzinie uzyskujesz zawodowy perfekcjonizm.

  Dziesiąta. Pożytki dla innych

  Karta każe ci patrzeć na siebie jako na szefa i organizatora, który dzięki własnej dyscyplinie stwarza dla innych życiową przestrzeń.

  Jedenasta. To, co się nie może udać

  W sprawie, o którą pytasz zabraknie koniecznej dyscypliny, samoopanowania i skutecznego treningu. Możliwe że przez to twoje plany rozejdą się po kościach.

  Dwunasta. Karta, która pomaga podsumować cały rozkład

  Zwróć uwagę na to, co inne karty mówią o sprawności, skuteczności i zawodowych umiejętnościach.

  Trzynasta karta: daleka przyszłość

  W dalekiej przyszłości możliwy jest sukces dzięki zawodowej sprawności. Co oznacza, że to jeszcze nie teraz.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Należy osiągnąć równowagę w dawaniu i braniu. Nie można pozwolić wykorzystywać się samemu ani też wykorzystywać innych. Dzielić się należy z umiarem aby obdarowany docenił dar – tzn. Dać wędkę a nie rybę. Dzielić się tylko nadmiarem a najważniejsze zachować dla siebie. To karta mądrej inwestycji i przestroga aby nie oddawać za darmo.


  WRÓŻBY - TAROT
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 17:26
  belsi likes this.

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  6 Denarów - rodzinny sukces materialny, korzystne transakcje handlowe, biznes rodzinny, zakup domu, modernizacja mieszkania, umiejętne zarządzanie majątkiem.

  6 Denarów (odwrócona) - zawiść powodująca straty materialne, wykorzystywanie finansowe, nierozsądne inwestycje, trudności materialne w rodzinie, niepewny interes.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Problemy za Tobą. Możesz pomyśleć o czymś nowym. Masz określone możliwości i umiejętności. Zatroszcz się o kogoś potrzebującego. Miej dobre serce. Nie obnoś się jednak ze swoim bogactwem.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 17:26

 4. #4
  Czarownica ;) Awatar Dama Trefl
  Dołączył
  24-10-2008
  Posty
  1,255
  Podziękował/a
  87
  Podziękowano 193 razy
  Siła reputacji
  9110

  Domyślnie

  Mi pokazała zaliczoną poprawkę i wpis wykładowcy do indeksu :D. Zależność,ale też i bezinteresowność robienie coś od siebie dla innego człowieka - chociaż to rzadko.
  Tyle było dni do utraty sił
  Do utraty tchu tyle było chwil
  Gdy żałujesz tych , z których nie masz nic
  Jedno warto znać , jedno tylko wiedz , że
  Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy
  Ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy

 5. #5
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  07-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  321
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  6 denarów

  Jako karta dnia:
  Wskazane jest, abyś dziś okazał hojność. Pomóż osobie, która zwróciła się do Ciebie ze swoim problemem, pożycz jej pieniądze, a przynajmniej postaraj się być wyrozumiały dla jej kłopotów, niedostatków i poglądów. Możliwe też, że sam potrzebujesz pomocy lub przyszedł czas z wdzięcznością przyjąć tą nagrodę, na którą zasłużyłeś swoimi wcześniejszymi działaniami, dobrocią i hojnością.


  Jako dobra rada: Bądź hojny, to i sam spotkasz się z hojnością.

  Jako ostrzeżenie: Nie niszcz istniejącej równowagi swoimi skrajnie egoistycznymi roszczeniami.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 6. #6
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post

  6 monet – Odkrywa jak powinniście dzielić swoje życie;
  Ty chcesz brać od niego tylko to, co najlepsze;
  Oboje musicie uważać na swoje finanse nawet, jeśli praktycznie je połączycie;
  Jakiś mężczyzna akceptuje cię bezwarunkowo taką, jaka jesteś;
  Ucz się pomagać innym oraz zawsze bądź uczynna dla innych;
  Wspomagaj partnera w pracy skoro pragniesz jego sukcesu;
  Szukaj ludzi, którzy mogą pomóc twojemu mężczyźnie zrobić karierę;
  Jakiś znany ci filantrop lub dobroczyńca nagle zacznie się tobą interesować;
  Twój partner posiada zdolności, których tobie brakuje i viceversa
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 7. #7
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,476
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  548
  Podziękowano 2,202 razy
  Siła reputacji
  89261967

  Domyślnie

  VI(6) Monet KARTA BRAMA czyli skuteczna szkoła sukcesu, trening, sprawność, dyscyplina dzięki któremu nabywamy profesjonalnej sprawności i możemy sięgnąć po sukces. W przeciwieństwie do bezwarunkowej matczynej miłości, oznacza raczej twardą, ojcowską dyscyplinę, poczucie bezpieczeństwa materialnego, radość dzielenia się swoimi dobrami z innymi, cieszenie się swoim dorobkiem bez bycia jego niewolnikiem,

  Wzajemność, dawanie i branie, udzielanie pomocy komuś, lub pomoc, którą otrzyma osoba pytająca. Karta może wskazywać na otrzymanie zapomogi, stypendium, w przypadku osób pracujących, wzrost dochodów. To także poprawa warunków życia, branie udziału w różnego rodzaju akcjach społecznych, sukcesywna spłata długów, zaliczka, nagroda. Może także oznaczać anulowanie długu.

  Oznacza przede wszystkim stan ducha, który sprzyja zdobywaniu tak pieniędzy, jak i pozycji społecznej. Oznacza pełną sprawność, gotowość i dyspozycyjność. Ludzie, którzy działają pod wpływem energii tej karty, wchodzą na drogę sukcesu w sposób łatwy, prosty i skuteczny.

  Symbolizuje upiększanie domu, dostatnie życie, dobrobyt, hojny gest, wspieranie innych (działania charytatywne). Przyświeca badaniom naukowym i technicznym.

  Jeżeli Szóstka Monet odpowiada na pytania o nasze stosunki z ludźmi, wnioskujemy, że są one formalne i służą temu, aby wspólnie dojść do pewnego celu.

  Uczy respektowania praw innych ludzi. Zawiera w sobe pozytywne pojecia związane ze sztuka pięknem i harmonią.

  W pytaniach o miłość, karta ta zapowiada wszelkie kroki, które związek dwojga ludzi formalizują - jest więc często zapowiedzią małżeństwa. Niesie potrzebe miłości, głębokiego zwiazku, nadzieje na spokojne zycie.

  Uczucia + zwiazek na zasadach materialnej zaleznosci, wspomaganie krewnych,
  - dwulicowosc, interesowny zwiazek, zazdrość,

  Gdy pytamy o pieniądze, karta zapowiada pieniądze nie tylko duże, ale i zdobyte w sposób czysty - zgodnie z prawem i umowami; podatki na pewno zapłacone, podpisy na czekach się zgadzają itd. A nawet jeśli dzieją się szwindle, to są one profesjonalnie doskonałe.

  VI Monet + wspaniałomyślność, hojność, przyjemności cielesne, wydawanie pieniędzy dobrze kierowane, korzystanie z życia, sukces finansowy, bezpieczeństwo materialne, prezenty, wyróznienia, nagroda, miłość, spawiedliwość losu, pomoc, dzielenie sie dawanie, rodzinny majątek, modernizacja domu, uczciwość, udane operacje handlowe, wypłacalność, szkolenia, przekazywanie wiedzy, zwiazek materialnej zaleznosci, wspomaganie krewnych, zgoda w rodzinie, spadek, nieoczekiwana pomoc, prezent, madre umiejętne zarzadzanie majątkiem, działalnosc harytatywna, hojność, szczodrość, zakup nieruchomości, rodzinny interes, odpowiedni podział obowiazków, korzystne transakcje handlowe, zgoda w rodzinie, zwiazek na zasadach materialnej zależności, pomoc nagroda, spadek, poczucie bezpieczenstwa materialnego, wartosci wyznawane w rodzinie, urlop, wspólne cele oraz dążenia, zbieranie pieniędzy na wspólne przedsięwzięcie, korzystne transakcje, szczodrość, hojność, skromność, pomoc, roztaczanie opieki nad słabszymi

  __________________________________________________ ________________________________________
  CZAS: 6 miesiący

  ZDROWIE: pęcherzyk żołciowy, niezyt jelitowo_ zołądkowy

  KLUCZE - wspolne działanie z rodzina, krewnymi, pozytywne zmiany w bliskim otoczeniu, rozwój postęp z rodzina.
  __________________________________________________ ________________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona - obsesja wyglądu, sprzedajność, skąpstwo, strata, zazdrość, nieszczere prezenty, dwulicowość, niedojrzałość, rozrzutność, oszustwo kradzież, trudności materialne w rodzinie, walka o władzę, zwiazki interesowne, brak życia rodzinnnego, brak odpowiedzialności i konsekwencji, wyrachowanie, nieszczerość, rozrzutnosc, dwulicowość, nieszczere rezenty, trudności materialne w rodzinie, niedojrzałośc, walaka o władze, utrata honoru pieniedzy, niesprawiedliwy podział, otrzymujemy mniej, niż się spodziewamy, nierówny związek, nierówna sytuacja, Niewdzięczność, niezauważone wysiłki, odrzucona pomoc, wykorzystanie, straty materialne, zawiść lub zazdrość

  W negacji to skłonność do zaciągania długów lub wysokich pożyczek, pożądanie cudzej własności i cudzej żony, zazdrość, duże wydatki na rodzinę, niepewny interes.
  __________________________________________________ _____________________________

 8. #8
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Szóstka denarów
  Dawanie i branie, wsparcie finansowe, gotowość do niesienia pomocy.


  Uczucia

  Karta symbolizująca partnerstwo w związkach, równowagę w dawaniu i braniu, wzajemne wsparcie. Mamy do czynienia z związkiem opartym na uczciwości, o jasnych zasadach, rozwijającym się harmonijnie, gdzie każdy z partnerów dba nie tylko o swoje potrzeby, ale i również o potrzeby swojego partnera. Pozytywna, dobrze wróżąca karta, w zapytaniach o związki. Mamy gwarancję, że nawet w kłopotliwych sytuacjach, nie zabraknie nam wsparcia i pomocy ze strony partnera, albo to my jesteśmy osobą, na którą można liczyć w trudnych sytuacjach. Jako karta ostrzegawcza, w pytaniach, co może być problemem w związku, pojawienie się karty szóstki monet może sygnalizować zaburzoną równowagę w dawaniu i braniu, brak wsparcia z strony naszej lub ze strony partnera, nieumiejętność rozwiązywania problemów, nieradzenie sobie z kłopotami, nieuczciwość, różne potrzeby i oczekiwania w związku, odgrywanie się na partnerze za niepowodzenia, zazdrość o sukces partnera.
  Zapowiada powrót do równowagi i zadowolenia, harmonię, wspólne zainteresowania, troskę, poprawę warunków bytowych, mieszkaniowych, konflikty zostały rozwiązane, partner udzieli nam wsparcia, będziemy mogli na nim polegać, nie zawiedzie nas w ciężkich chwilach. Dla osób samotnych karta może wróżyć obecność osoby, która chciałaby otoczyć nas opieką, która jest życzliwa i ma dla nas wiele do zaoferowania. Może także symbolizować pojawienie się uczucia na zasadzie partnerstwa, odwzajemnionego, który pozwoli czuć się w związku potrzebnym i spełnionym. Dla osób, które zadadzą pytanie, dlaczego wciąż są samotne, karta daje odpowiedź, że najprawdopodobniej mamy problem z zachowaniem odpowiednich proporcji w dawaniu i braniu w związku, być może za dużo wymagamy od partnerów, a zbyt mało z siebie dajemy, albo odwrotnie obdarzamy kogoś wielkim uczuciem, a druga strona ma problem z docenieniem tej miłości i odwzajemnieniem.


  Finanse

  Widząc szóstkę denarów musimy zastanowić się kim jesteśmy, czy osobą która dzięki swoim możliwością finansowym, jest w stanie udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują, a może to Ty znalazłeś się w nagłej potrzebie i musisz o tę pomoc prosić? Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, to widząc szóstkę denarów w rozkładzie masz szansę je uzyskać, gdyż karta ta oznacza zapewnioną pomoc w trudnych sytuacjach. Ta karta symbolizuje dawanie i branie. Może symbolizować Ciebie jako osobę, która pomocy udziela albo Ciebie jako osobę proszącą o pomoc. Zazwyczaj przy szóstce denarów kłopoty finansowe powoli się kończą, możemy liczyć na przypływ gotówki, pomoc finansową, zapomogę, premię, pożyczkę. Niekiedy karta symbolizuje wyróżnienia, nagrody, stypendia naukowe i socjalne. Karta oznacza w niektórych przypadkach także działalność dobroczynną, pomaganie słabszym i potrzebującym, udział w życiu społecznym, dawanie nagród czy wartościowych prezentów, hojność, uczciwość. To także sprawiedliwy podział majątku, akt łaski, wypłacalność, zarządzanie majątkiem, równowaga w dawaniu i braniu.


  Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 9. #9
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Szóstka Dysków – SUKCES

  Sukces w kwestiach materialnych, prosperity w interesach.
  Sukces i zyski w przedsięwzięciach natury materialnej. Moc, wpływy, prestiż, szlachectwo, władza nad ludem. Szczęśliwa, pomyślna, liberalna i sprawiedliwa. W przypadku złego położenia może pysznić się pieniędzmi, chełpić zbytkiem i rozrzutnością.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 10. #10

  Dołączył
  01-01-2013
  Posty
  3,465
  Podziękował/a
  1,502
  Podziękowano 1,871 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  mnie karta pokazała wydatki :)
  Inez2503 likes this.
  "Wyrazem serca szczęśliwego jest rozpromieniona twarz,
  zaduma i posępność zdradzają usposobienie smutne." Mądrość Syracha 13:26

  "korzystaj z tego co posiadasz"


  nie wróżę na prv do odwołania :)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354