Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
Like Tree35Likes

Wątek: 9 Denarów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 9 Denarów
  Znaczenie karty 9 Denarów:

  Karta symbolizująca bezpieczeństwo finansowe, okres zysków, zadowolenia, satysfakcja materialna, umiejętność polegania na sobie, prawidłowe zarządzanie posiadanymi zasobami, majątkiem, dobre nadzieje na przyszłość, wspaniałe perspektywy, samowystarczalność, własna działalność, determinacja w dążeniu do celu, posiadanie cennych dóbr, dyscyplina.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  9 Monet - wiara nagrodzona, wyższe wartości, kultywowanie zdrowych nawyków. Wysoka kultura bycia, wykształcenie, zainteresowanie filozofią, psychologią, sposobami na lepsze życie. Oczyszczanie się, wegetarianizm, dieta. Poprawa zdrowia. Harmonia z otoczeniem. Uczciwość, zgodność z prawem i moralnością. Pozytywne myślenie i jego efekty. Kredyt spłacony.

  Odwrócona: nietolerancja, rasizm, fanatyzm religijny i światopoglądowy. Bycie potępionym, odrzuconym, skrytykowanym za wrodzoną inność, pochodzenie, wiarę religijną. Straty materialne, posądzenie o nieuczciwość, niemożność odzyskania długu.

  Dziewiątka Denarów - Karta Brama

  Rozkwit sił witalnych, duchowych, rozwój twórczej wyobraźni i intuicji. Miłość do natury. Miłość do zwierząt. Poszanowanie życia. Odkrycie wartości życia wszystkich istot. Ktoś, kto interesuje się filozofią, religią, kosmogonią, ale przeciwny jest wszelkiej ortodoksji. Życie zgodne z kosmicznym rytmem. Wegetarianizm. Pełnia życia. Wyzwolenie. Radość życia. Sukces życiowy, zadowolenie, brak problemów. Wdzięk i harmonia.

  Odwrócona: Niedocenione kwalifikacje. Niemożność określenia, czego się chce w życiu. Zagubienie kosmicznego rytmu. Nieposzanowanie czyjegoś życia. Ktoś, kto para się myślistwem, kłusownictwem, zawodowo służy w wojsku lub organizacji paramilitarnej. Zainteresowanie bronią, środkami zagłady. Człowiek głoszący idee segregacji, nienawiści rasowej, narodowej, sankcjonujący zabijanie, wojnę, eliminację życia. Faszysta.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 17:28 Powód: dodanie karty

 2. #2
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  9 DENAROW-
  osiagniety dobrobyt,
  nieograniczone mozliwosci,
  dobre inwestycje,
  osoba o duzych zasobach finansowych,
  zycie w zgodzie ze soba,
  spacer po lesie

  9 denarow-odwrocone-
  upadek firmy,spoljki,
  nieuczciwie zdobyte pieniadze,
  kradziez ,oszustwo,niestalosc,
  wszystko na sprzedaz wlacznie z cialem
  i uczuciem ,nowobogactwo,
  zakonczenie dlugotrwajacego zwiazku,
  uwaga na zlodzieja w domu,
  stata finansowa w podrozy
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 17:28

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  9 Denarów - doprowadzenie rozpoczętych przedsięwzięć do końca, zachęcające widoki pod każdym względem, mądra troska o własne zdrowie, stałe źródła dochodów.

  9 Denarów (odwrócona) - bankructwo, utrata dochodów, utrata majątku, szybkie zniechęcanie się do własnych pomysłów, problemy ze zdrowiem, posłuch wymuszany siłą.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  Dziewięć Monet
  czyli wszystko wydobyć i sprzedać
  W większości talii ta karta rysowana jest w sposób bardzo mylący. Jednakże właściwy trop wskazał (jak zwykle) Aleister Crowley, który w swojej talii nadał tej karcie tytuł Zysk albo Korzyść. To zrozumiałe, bo skoro dziewiątki są kartami mistrzostwa, to wśród Monet musi być pod numerem dziewięć karta wyrażająca zysk jako taki, czysty zysk - taki, jaki jest marzeniem wszelkich kapitalistów i finansistów. Zysk, materialna korzyść, nie obciążona żadnymi względami ani moralnymi oporami.

  Dziewiątka Monet przedstawia zatem stan kiedy wszystko jest na sprzedaż - i wszystko da się spieniężyć; a ludzie, którzy są przepełnieni energią tej karty, myślą tylko o tym, jak kolejne dobra zamienić na gotówkę, puścić w obieg, spieniężyć.

  Uwaga! Chodzi również o takie dobra, jak własna godność, czy własne ciało! Dziewiątka Monet ma swoją potężną stronę negatywną, ale ktoś, kto jest owładnięty tą kartą nie odróżnia już dobra od zła. Liczy się dla niego tylko zysk...

  Drugim wątkiem, który przewija się przez tę kartę, jest wydobywanie czegoś na jaw. Odsłanianie tajemnic. Może też chodzić o wydobywanie skarbów z ich tajnych skrytek. Ale również karta ta kojarzy się z odsłanianiem rzeczy, które dotąd były zakryte przed czyimś wzrokiem - więc może oznaczać rozbieranie się, obnażanie, co znowu może być wstępem do seksu - jak też np. wstępem do striptizu lub parady modelek.

  Kto przeniknie wszystkie te znaczenia, nie zdziwi się, że Crowley skojarzył te kartę ze znaczeniem, jakie ma Wenus w znaku Panny. Ale również wiele wspólnego ma ta karta ze znakiem Skorpiona.

  Karta ta, jak się można domyślać, dobrze wróży w interesach - ale niesie też takie niebezpieczeństwo, że pytający biznesmen będzie musiał uczynić przedmiotem handlu o wiele więcej rzeczy, niż początkowo sądził.

  W pytaniach o miłość i seks dziewiątka Monet każe podejrzewać, że w danym związku wiele jest z chłodnej kalkulacji. Karta ta kojarzy się też z prostytucją i pornografią.

  Może też oznaczać takie sytuacje, kiedy musimy działać całkowicie odsłonięci, kiedy nie ma miejsca na prywatność - kiedy na przykład gwiazdę estrady otaczają paparazzi z fleszami.

  Kiedy wnikamy w Dziewiątkę Monet, czujemy, ze dalej od niej stoi już tylko Diabeł. (O nim będzie w następnym odcinku.)  --------------------------------------------------------------------------------

  Dziewiątka Monet czyli wszystko na sprzedaż czyli odsłanianie tajemnic
  Dziewiątka Monet zawiera dwa wątki, które jednak dla nie-ludzkiej inteligencji (czyli dla inteligencji duchów przemawiających poprzez karty tarota) - zlewają się w jedno. Jeden wątek, to wydobywanie na jaw rzeczy do tej pory ukrytych, zakopanych, pogrzebanych - gdzie? - oczywiście w głębi Ziemi, jako że Monety w tarocie to to samo, co żywioł Ziemi w astrologii i w magii. Drugi watek, to wystawianie wszystkiego na sprzedaż, handel totalny. Gdybyśmy sobie wyobrazili świat, w którym rządzą wyłącznie energie tej karty, mielibyśmy społeczeństwo, dla którego nie ma świętości ani tabu, i gdzie wszystko należy wydobyć, wyciągnąć na jaw - i czym prędzej sprzedać. To, co powiedziałem, obejmuje również handel zaufaniem (czyli płatną zdradę) oraz handel własnym (lub cudzym) ciałem, co też ma swoje odpowiednie nazwy. Widzimy więc, że moc Dziewiątki Monet bardzo pomaga w biznesie, ale równie sprawnie kusi do złego.

  Dziewiątka monet jako karta pierwsza w rozkładzie czyli główna:

  Główny sens tego, o co pytasz, polega na wydobywaniu na jaw czegoś, co dotąd było tajemnicą (było ukryte lub nie znane) - oraz na wystawianiu tychże rzeczy na sprzedaż.

  Dziewiątka monet jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

  Ostrzega Cię przed zdradą, także zdradą w sensie małżeńskiej niewierności; mówi też, ze grozi ci przekroczenie granicy, za którą zacznie się handlowanie rzeczami (lub wartościami), które dotąd były ci bliskie i drogie.

  Jako karta trzecia, zawierająca przepis jak działać:

  Powinieneś wszystko, co tylko można, ujawnić. (To jest najlepszą taktyką.) A jeśli potrzebujesz pieniędzy, powinieneś sprzedać takie swoje rzeczy i umiejętności, które do tej pory nie były dla ciebie przedmiotem handlu; z których nie czerpałeś zysków.

  Jako karta czwarta, mówiąca o nawykach i nauczkach z przeszłości:

  Jesteś jak stara komoda naładowany skarbami (lub czymś, co słusznie lub niesłusznie za skarby uważasz). Może byś je wydobył z ukrycia i miał z nich jakąś korzyść?

  Jako karta piąta, mówiąca o twoich partnerach:

  Jesteś otoczy ludźmi interesownymi, którzy gotowi są wszystko sprzedać. Nie należy im powierzać tajemnic, bo je puszczą w obieg.

  Jako karta szósta, określająca nadchodzącą przyszłość:

  Przyszłość jest taka, że coraz więcej rzeczy w twoim otoczeniu zostanie wystawione na sprzedaż; a także że wyjdą na jaw kolejne tajemnice.

  Jako karta siódma, mówiąca o niespodziankach, które przyniesie przyszłość:

  Czeka cię niespodziewane ujawnienie tajemnic. Pozytywny sens tej karty: niespodziewanie zostaną ujawnione skarby, czyli coś, co można sprzedać. Negatywny sens: niespodziewana zdrada.

  Jako karta ósma, czyli to co oczywiste i czego nie masz ochoty zmieniać:

  Nie masz zamiaru zmieniać sytuacji, kiedy długa lista rzeczy (i wartości) jest przeznaczona na sprzedaż.

  Jako karta dziewiąta, mówiąca o mistrzostwie, jakie możesz osiągnąć:

  Masz szansę osiągnąć biegłość w sprzedawaniu czegokolwiek.

  Jako karta dziesiąta, określająca pożytek dla innych:

  Skoro coś sprzedajesz lub odsłaniasz, to inni mają z tego korzyść.

  Jako karta jedenasta - to, co się nie uda:

  Nie wszystko można sprzedać. Nie każdą tajemnice da się ujawnić.

  Jako karta dwunasta, czyli wskazówki do rozumienia całego rozkładu kart:

  Zwróć uwagę na to, w jak wielkim stopniu problem, o który zapytano, ma związek z handlem wszystkim, co się da.

  Jako karta trzynasta, czyli rzut oka na odległa przyszłość:

  Czeka Cię jeszcze wyprzedaż tego, co jest ci teraz bliskie, oraz ujawnianie spraw, które trzymasz w tajemnicy. Ale to odległa przyszłość.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 5. The Following 3 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  Ola2014 (16-08-2014), warheart (28-12-2009), yanna (31-12-2009)

 6. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  To osiągnięty dobrobyt ale i nieograniczone możliwości wzrostu finansowego, dobre inwestycje. Karta może oznaczać osobę o dużych zasobach finansowych, która interesuje się naturą, ekologią itp. Trzeba jednak pracować a nie brać z kupki.


  WRÓŻBY - TAROT

 7. #6
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Poczucie bezpieczeństwa materialnego, satysfakcji zawodowej. Zbudowanie trwałych relacji z ludźmi. Poprawa warunków i jakości życia. Sukces odnosi się tylko dzięki sumiennej pracy i dzielenia się z innymi swoimi zyskami.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 8. #7
  intuicja Awatar Animka
  Dołączył
  08-09-2009
  Przegląda
  Mazowszanka;)
  Posty
  322
  Podziękował/a
  26
  Podziękowano 80 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  9 denarów

  Jako karta dnia:
  Szykuj się na przyjemną niespodziankę. Możliwe, że otrzymasz dobrą wiadomość, ktoś do ciebie przyjdzie lub w pracy coś będzie na ciebie czekać. Jeśli na nic takiego nie liczyłeś, postaraj się pomóc szczęściu i sam wyrusz na jego poszukiwanie. Zrób coś na co być może długo nie mogłeś się zdecydować, spróbuj zająć się czymś nowym lub choćby kup los na loterii.

  Jako dobra rada: Uwierz w swoje szczęście.

  Jako ostrzeżenie: Zyski nie tylko trzeba osiągnąć, ale i zachować.


  Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
  Twoje myśli tworzą Twój świat

 9. #8
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  38
  Posty
  181
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 124 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Dziewiątka denarów (karta brama)
  Rozkwit, pełnienie, niezależność materialna.


  Uczucia

  Karta oznacza bogactwo duchowe, wyczekiwanie na miłość, posiadanie dużych pokładów miłości, którymi pragniemy obdarować drugą osobę, a może mamy do czynienia z osobą, która pragnie nas obdarzyć prawdziwym uczuciem. Karta symbolizuje także cieszeniem się z bycia w związku, pielęgnowanie go, dbanie o to, by miłość nie wygasła, codzienna troska o partnera i o szczęście w związku. Jest to także symbol poczucia bezpieczeństwa. Symbolizuje związek dający komfort psychiczny, oparty na wzajemnym szacunku i zaufaniu, mający solidne podstawy, w którym oboje z partnerów mają poważne, wspólne plany na przyszłość. To także dojrzałość, realistyczne cele, mające szansę na realizację. To znak, że związek będzie dobrze funkcjonował, a partnerzy są świadomi siły ich uczucia. Dla osób samotnych, może oznaczać poznanie osoby, która będzie nas podziwiała za zdolności lub talenty, albo to my poznamy kogoś, kto będzie w nas wzbudzał podziw i uznanie. To utalentowana kobieta lub utalentowany mężczyzna. Niekiedy karta może oznaczać, że dwojga ludzi łączy także wspólna praca, cele, zainteresowania, nieruchomość, pewne bogactwo. Karta może symbolizować pewne, ukryte skarby. Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe, być może skrywane są prawdziwe uczucia, albo i inne tajemnice, związane z bliską nam osobą. Ktoś coś ukrywa, niekoniecznie dlatego, że ma złe zamiary wobec nas, tajemnica może okazać się zaskakująco miła lub nieprzyjemna, w zależności co podpowiedzą pozostałe karty. Karta ta nie oznacza tylko ukrywania czegoś, czasami to także karta niewydobytych jeszcze uczuć, zdolności, potencjałów, dobrych cech, które mogą się okazać w korzystnych warunkach, na przykład wtedy kiedy obdarzymy kogoś miłością, taką odwzajemnioną i spełnioną. Karta ta może także oznaczać człowieka, który jest samotny, nie ma w tej chwili partnera ale któremu z tym dobrze. To człowiek świadomy siebie, zadowolony z życia i z tego, co osiągnął, niezależny, umiejący polegać na sobie. Karta ta zawiera w sobie trochę samotności, ale oznacza sytuację kiedy w życiu potrzebujemy trochę przestrzeni, mamy silną potrzebę niezależności i nauczyliśmy się samodyscypliny i mimo braku partnera potrafimy być szczęśliwi i cierpliwie czekać na prawdziwą miłość.


  Finanse

  To jedna z lepszych kart w Tarocie. Oznacza nadejście czasu rozkwitu i obfitości, komfortu. Poprzez swoją ciężką pracę osiągnęliśmy sukces zawodowy, zapewniliśmy sobie bezpieczeństwo materialne i cieszymy się z tego, co udało nam się zdobyć. Dziewiątka denarów to brak obaw o finanse, spokój związany ze sprawami zawodowymi, doskonale wiemy jak gospodarować posiadanymi zasobami, jesteśmy zaradni i czujemy się spełnieni zawodowo. Być może udało nam się wspiąć na wyższe stanowisko, nadszedł długo wyczekiwany awans, ukończyliśmy studia z wyróżnieniem, zdobyliśmy kolejny stopień naukowy albo udało nam się w wyniku ciężkiej pracy zdobyć prawdziwe bogactwo. Karta ta oznacza także osiągnięcie mistrzostwa zawodowego, zdobywanie pieniędzy, podążanie ścieżką kariery, stałe źródło dochodów, bezpieczeństwo finansowe, dobre plany na przyszłość, niezależność finansową, koncentracja na dobrobycie, prawdziwy talent, własność materialną, własną firmę.


  Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 10. Użytkownicy którzy podziękowali MalutkaBu za ten post:

  makowa_panienka (11-12-2011)

 11. #9
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Dziewiątka Dysków – ZYSK

  Spadek, duży przypływ dóbr.
  Pełna realizacja zysku materialnego, dóbr i bogactw; spadek; łakomstwo; zbieranie dóbr; czasami kradzież i szelmostwo. Wszystko zależy od dobrego lub złego położenia karty.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette
  piu79 likes this.

 12. Użytkownicy którzy podziękowali Vampirella za ten post:

  Inez2503 (29-08-2011)

 13. #10

  Dołączył
  30-07-2011
  Posty
  426
  Podziękował/a
  416
  Podziękowano 90 razy
  Siła reputacji
  28431355

  Domyślnie

  Mi 9 denarów pokazuje kobietę samotną lecz usatysfakcjonowaną finansowo, pewną siebie.
  Euterpe likes this.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355