Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
Like Tree25Likes

Wątek: 10 Denarów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 10 Denarów
  Znaczenie karty 10 Denarów:

  Karta oznacza dobrobyt, bogactwo, dziedziczenie majątku, spadek, dużą rodzinę, dynastię, przeniesienie własności, dobre stosunki między rodzicami, a dziećmi, pomyślna realizacja planów, plany długoterminowe.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  10 Monet - dom, rodzina, przyjazne otoczenie, dobrze znane środowisko branżowe, sąsiedztwo. Dom na wsi, na przedmieściu, przyroda. Grupa przyjaciół kultywujących wspólne zainteresowania, korespondujących i spotykających się ze sobą. Harmonia ze światem w najszerszym sensie, poczucie spełnionego życia. Rodzinny interes rozkwita.

  Odwrócona: samotność, brak bliskich, rodziny. Depresja, nieszczęście w domu, utrata członka rodziny. Pustka, nicość. Niespełnienie. Bieda.

  Dziesiątka Denarów - Karta Brama

  Jest to ostatnia Karta Brama Minor Arkanów wyobrażająca kabalistyczne Drzewo Życia i bliska znaczeniowo Światu z Wielkich Wtajemniczeń. Zastępuje ją w Małych Wtajemniczeniach, symbolizując dom, rodzinę, jednię, wyzwolenie, a także iluminację.

  Rodzina, ród, pokrewieństwo. Dom. Wspólnota. Ktoś, kto odkrył, że wielkie dramaty kosmiczne przejawiają się na wszystkich poziomach życia, i dostrzega je wokół siebie, w życiu innych ludzi, przyjaciół, krewnych, dzieci. Harmonia wewnętrzna. Społeczność. Dobroć. Dorobek życia. Zdrowie. Tradycja. Spokój i bezpieczeństwo. Harmonijne współżycie z ludźmi. Niespodzianka, nieoczekiwany gość. Święto. Święto rodzinne. Uczta. Duch, dusza. Narodziny nowego życia. Absolut.

  Odwrócona: Samotność płynąca z braku więzi rodzinnych. Rozbicie wspólnoty. Rozdarcie między wiarą w Boga i w nakazy moralne, a codziennością. Utrata dorobku życia. Strata domu. Choroba zagrażająca życiu. Nieposzanowanie tradycji. Brak bezpieczeństwa. Kłótnie, rozdźwięki. Pusty dom. Pustka, zatrata.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 16:30 Powód: dodanie karty

 2. #2
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  10 DENAROW-
  oferta zwiazku lub maklzenstwa,
  dzien w ktorym decydujesz sie zbudowac dom,
  zalozyc rodzine,
  zmiana wygladu,stylu,
  bogactwo,dziecdziczenie,
  pieniadze ktorych nie mozna wydac

  Dziesiątka Monet
  czyli bogactwo do rozdania
  Aleister Crowley, Wielki Książę Magów, autor jednej z najbardziej udanych talii oraz książek o tarocie, kartę tę zatytułował po prostu Bogactwo. Jednakże wiemy już, że tarotowe dziesiątki oznaczają osiągnięcie kresu rozwoju, a więc również bogactwo Dziesiątki Monet nie jest zwykłym bogactwem. Karta ta oznacza takie dobra materialne, które obracają się w coś innego; służą do innego celu, niż zamierzał ten, kto je gromadził.

  Dziesiątka Monet może oznaczać spadek, czyli taką sytuację, kiedy twórca bogactwa nie może swoich dóbr spożytkować dla własnych celów - i wpada ono w zgłodniałe gardła jego wnuków, którzy żadnych osobistych zasług w tym nie mają. Ale z drugiej strony ta sama karta patronuje takim szlachetnym gestom, jak fundacje dobroczynne i kulturalne, kiedy bogactwo zaczyna służyć wszystkim, a nie tylko jednemu ciułaczowi. W obu tych przypadkach bogactwo ucieka od osoby posiadacza i staje się czymś abstrakcyjnym, niematerialnym. I to jest właśnie głównym znaczeniem tej karty: mówi ona o takich materialnych dobrach, których już nikt określony nie posiada.

  Można pół żartem powiedzieć, że całą gospodarką socjalizmu i własnością państwową, o którą nikt nie dbał, rządziła właśnie Dziesiątka Monet. Ale na tej samej zasadzie karta ta oznaczać może te dobra i bogactwa, które nie mogą być niczyją własnością, jak dobra przyrody, zasoby genetyczne zwierząt i roślin, czyste powietrze i słodka woda w rzekach.

  Ale również, jak wszystkie dziesiątki, także ta karta ma swój rodzaj obłędu, i jest nim gromadzenie dla gromadzenia, życie dla pieniędzy, liczenie zer na kontach, chociaż właściciel na pewno użytku z nich nie zrobi. Kiedy zmarł Andy Warhal, słynny malarz z Nowego Jorku, znaleziono w jego domu stosy kupionych i nie rozpakowanych paczek z domów towarowych. Kupować i nie móc nawet zobaczyć swoich zakupów - to także stan, który opisuje Dziesiątka Monet.

  Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, karta ta zapowiada, że czeka nas dzielenie się swymi bogactwami z innymi.

  W pytaniach o miłość, Dziesięć Monet może nieprzyjemnie przypominać, że nie o miłość naprawdę chodzi, tylko o spodziewane korzyści materialne.

  W sprawach zawodowych zwykle oznacza zawodową obsługę pieniądza, a więc czynności, w których uczestniczą banki, księgowi, maklerzy i urzędy skarbowe. Często mówi ta karta o decydowaniu o cudzych pieniądzach, tak jak to robi minister finansów, który jest władny puścić z torbami rzesze ludzi (albo - dać im zarobić) - nawet tych ludzi nie znając.

  Zagrożenia wynikające z tej karty zwykle polegają na tym, ze oto nasze pieniądze przestają być nasze.  --------------------------------------------------------------------------------

  Dziesiątka Monet czyli bogactwo dla wszystkich i dla nikogo
  Karty-monety mówią o bogaceniu się, a Dziesiątka Monet oznacza kres tego procesu. Co jest tym punktem, w którym bogactwo osiąga swój kres? - To takie bogactwo, które nie ma określonego właściciela, które służy wszystkim, a może nikomu. Pod Dziesiątką Monet kryją się na przykład spadki, kiedy majątek trafia w ręce potomków, którzy sami na niego nie zapracowali - ale również bogactwa przyrody, które są wspólnym dobrem wszystkich. Negatywny sens tej karty polega na tym, że majątek wymyka się z rąk swemu właścicielowi.

  Dziesiątka Monet jako karta nr jeden, najważniejsza w rozkładzie:

  Problem dotyczy takich dóbr i bogactw, których sam nie ogarniasz i nie masz możności z nich skorzystać. Może to oznaczać np. udział w jakimś gospodarczym przedsięwzięciu, na które nie masz wpływu: tak często się dzieje podczas zakupu akcji.

  Jako karta nr dwa, negatywna i ostrzegająca:

  Na papierze jesteś (będziesz) właścicielem, ale faktycznie majątek wymknie ci się z rąk. Zjedzą cię podatki albo konieczność dawania prezentów krewnym i znajomym. Albo ktoś będzie się rządził na terenie, który niby należy do ciebie.

  Jako karta nr trzy, czyli wskazówka do działania:

  Rozdaj lub podziel majątek. Wyznacz pełnomocników. Zawczasu sporządź testament (tak!). Dopuść innych, aby korzystali (wraz z tobą) z twoich bogactw. Ta karta może też oznaczać, że będziesz kierował finansowymi sprawami innych ludzi lub instytucji.

  Jako karta nr cztery, mówiąca o obciążeniach z przeszłości:

  Ciążą nad tobą stare długi, hipoteki, nie rozliczone z innymi sprawy finansowe. A jeśli nawet pieniądze oddałeś, to pozostała pamięć złych doświadczeń. Nie masz dobry wspomnień, jeśli chodzi o gospodarowanie wspólnymi pieniędzmi.

  Dziesiątka Monet jako karta nr pięć - partnerzy i ich zamiary:

  Jeśli poprzednie karty mają sens jednoznacznie pozytywny, 10 monet tutaj może oznaczać podłączenie się do jakichś wielkich pieniędzy, których w całości nie ogarniasz. Częściej oznacza jednak konieczność dzielenia się wszystkim co masz z kimś drugim i odejście twoich pieniędzy do ludzi z którymi jesteś związany.

  Jako karta nr sześć, czyli do czego to doprowadzi:

  W bliskiej przyszłości będziesz miał udział w wielkich bogactwach, które jednak właściwie nie będą twoje, nie będziesz miał z nich bezpośredniego pożytku.

  Jako karta nr siedem - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

  Nieoczekiwanie będziesz musiał kłopotać się o duże większe pieniądze niż dotąd, albo: twoje pieniądze przestaną ci przynosić namacalny pożytek.

  Jako karta nr osiem, czyli to, co na pewno pozostanie nie zmienione:

  Nadal materialne dobra raczej będziesz oglądał przez szybę, aniżeli trzymał je w ręku.

  Karta nr dziewięć - osiągnie mistrzostwa:

  Masz szansę osiągnąć biegłość w zarządzaniu i posługiwaniu się pieniędzmi, które naprawdę do ciebie nie należą.

  Karta nr dziesięć - pożytek dla innych

  Na dziesiątej pozycji dziesiątka Monet znaczy to samo, co zwykle: że twój majątek będzie służył z pożytkiem innym, a nie swemu właścicielowi.

  Karta nr jedenaście - to, co się nie uda, nie dojdzie do skutku, rozmyje i rozproszy:

  Obiecanki-cacanki i złudzenia na temat finansów.

  Karta nr dwanaście - dodatkowe wskazówki co do całego rozkładu kart:

  Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy są wśród nich takie, które grożą finansowymi stratami i uciekaniem pieniędzy.

  Karta nr trzynaście - co dalej, w odległej przyszłości:

  Kiedyś twoje pieniądze już nie tobie będą służyć - ale to jeszcze nie zaraz i nieprędko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:41

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  10 Denarów - miłość do natury, troska o środowisko naturalne, szacunek dla tradycji, znajomość swoich korzeni, poszanowanie podlądów innych, medycyna niekonwencjonalna.

  10 Denarów (odwrócona) - utrata dorobku życiowego, niszczenie przyrody, brak domu, zahamowania seksualne, niezgoda rodzinna, choroby cywilizacyjne, okrucieństwo.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Pełna stabilizacja rodzinna i zawodowa. Realizacja planów. Wzmocnienie poczucia własnej wartości. Możliwe pieniądze od rodziny, np. spadek. Teraz warto zająć się bliżej rodziną, pogłębieniem relacji z partnerem i dziećmi.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:42

 4. #4
  Awatar Iwona(ano)
  Dołączył
  02-07-2009
  Posty
  124
  Podziękował/a
  45
  Podziękowano 41 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  10monet- bogactwo (karta brama)
  działania- powodzenie materialne, bogactwo, dostatek i dobrobyt, bezpieczeństwo i stabilizacja, dawanie przykładu własnym życiem, spokój, wyzwolenie z wszelkich ograniczeń, zabezpieczenie materialne zbudowane w oparciu o starania przodków, dobre widoki na spadek, otwarcie się na świat i ludzi, zakup domu, mieszkania, gruntów, dobra inwestycja
  Praca-wykonywane zajęcia przynoszą dobre wynagrodzenie i duże zadowolenie, wyjazd związany z zyskami finansowymi, harmonia i dobra rodzinna atmosfera w miejscu pracy, biznes rodzinny
  Uczucia-chwilowa rozłąka,ale nie rozstanie, nieoczekiwany gość w domu, święto rodzinne, uczta, narodziny nowego życia, w partnerstwie oferta związku lub małżeństwa, pomimo chęci związania na stałe następuję to rzadko, ludzie wolą żyć obok siebie, widoki na duży posag, pozytywne zmiany w rodzinie.
  różne- medycyna niekonwencjonalna, wegetarianizm, umiłowanie przyrody, rodzina wielopokoleniowa, wspólnota.

  10monet odwrócona
  działania-brak bezpieczeństwa, utrata dorobku życiowego, brak lub strata domu, niemożność znalezienia swojego miejsca w świecie, niechętny stosunek do własnego pochodzenia, hańba, pustka wewnętrzna, brak więzi z otaczającym światem, wyizolowanie
  praca-straty finansowe, zła atmosfera, kłótnie i nieporozumienia z powodu pieniędzy, izolacja w środowisku pracy lub zwolnienie, przeszkody ze strony pracodawców, bądź podwładnych.
  uczucia-w rodzinie-kłótnie o pieniądze, samotność płynąca z braku więzi w rodzinie, brak bezpieczeństwa, pusty dom, zahamowania seksualne.
  różne-ostrzeżenie przed włamaniem, choroba zagrażająca życiu

  "Sekrety Małych Arkanów Tarota"-D.Słowikowska

 5. #5
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,478
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  548
  Podziękowano 2,204 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  X(10) Dziesiątka Monet KARTA BRAMA czyli bogactwo do rozdania- Karta ta oznacza takie dobra materialne, które obracają się w coś innego; służą do innego celu, niż zamierzał ten, kto je gromadził.

  Symbolizuje powodzenie, bezpieczeństwo materialne, dostatek, spadki, zapisy, testamenty, korzystne zmiany w sytuacji materialnej. Oznacza też małżeństwo zawarte raczej z rozsądku.

  Karta oznacza dobrobyt, bogactwo, dziedziczenie majątku, spadek, dużą rodzinę, dynastię, przeniesienie własności, dobre stosunki między rodzicami, a dziećmi, pomyślna realizacja planów, plany długoterminowe.

  Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, karta ta zapowiada, że czeka nas dzielenie się swymi bogactwami z innymi. Powodzenie i bezpieczeństwo materialne, często dzięki pracy innych, dostatek, spadki, zapisy, testamenty, fundacje.

  W pytaniach o miłość, Dziesięć Monet może nieprzyjemnie przypominać, że nie o miłość naprawdę chodzi, tylko o spodziewane korzyści materialne, chwilowa rozłąka ale nie rozstanie, nieoczekiwany gość w domu ( - pusty dom, zahamowania seksualne)

  Rodzina wielopokoleniowa. Korzystne zmiany w sytuacji materialnej, zmiana mieszkania związana z „dobrym wyjściem za mąż". Małżeństwo raczej z rozsądku, poszanowanie do wszelkich przejawów życia, wegetarianizm, miłość do zwierząt.

  W sprawach zawodowych zwykle oznacza zawodową obsługę pieniądza, a więc czynności, w których uczestniczą banki, księgowi, maklerzy i urzędy skarbowe. Często mówi ta karta o decydowaniu o cudzych pieniądzach.

  X Monet + dobrobyt, stabilizacja materialna, dziedziczenie majatku, czas na zmiany w rodzinie, zakup domu mieszkania gruntu, spadek, dobra inwestycja, dobre wynagrodzenie, biznes rodzinny, wyjazd zw, z syskami finansowymi, wegetarianizm, medycyna niekonwencjonalna, umiłowanie do przyrody, chwilowa rozłąka, nieoczekiwany gość w domu, uczta, święto rodzinne,
  szczęśliwa rodzina, gromadzenie pieniędzy lub dóbr materialnych, poczucie jedności, doskonałość, spokój, bezpieczeństwo, wyzwolenie z ograniczeń.
  __________________________________________________ _________________________________________
  CZAS: 10 miesiecy

  ZDROWIE: zaburzenia przemiany aminkwasów, węglowodanów, lipidow, fenyloketonuria,

  KLUCZE: umiejetnosc mądrego zarządzania pieniędzmi, wyższy poziom materialny, pieniadze w bankach zarządzane przez innych ludzi
  __________________________________________________ _________________________________________
  OBAWY

  X Monet - problemy z testamentami, spadkami, nieporozumienia i klotnie w rodzinie, pustka duchowa, kradzież, strata, strata domu, straty finansowe, zahamowania seksualne, pusty dom, ostrzezenie przed włamaniem, ciężka choroba, kłotnie o pieniądze w rodzinie, kłopoty w pracy, wyizolowanie, pusty dom, kłotnie,

  W negacji - utrata dorobku życiowego, niewrażliwość na piękno otaczającego nas świata, dewastacje, znęcanie się, skażenie środowiska naturalnego, strata, napad, rabunek, gra hazardowa, trudne warunki życia, plotki, skandal, brak rodziny i jej więzi, niepełne życie, brak zrozumienia, utrata dorobku życiowego, hańba, niesława, niezgoda w rodzinie, zahamowania seksualne, okrucieństwo

  Zagrożenia wynikające z tej karty zwykle polegają na tym, ze oto nasze pieniądze przestają być nasze.

 6. #6
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Dziesiątka denarów (karta brama)
  Więzy rodzinne, tradycja, bogactwo


  Uczucia

  Karta symbolizująca dużą, liczną rodzinę, tradycję, wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie, bogactwo rodzinne, szczęście rodzinne, solidność, wierność, trwałość. Związek, w który inwestujemy nasze uczucia, czas, zasoby ma duże szanse na powodzenie, karta świadczy o tym, że życie rodzinne będzie dla nas Sprawa, w którą zaangażowana jest cała rodzina, uroczystości w szerokim gronie, wspólne tradycje. Jesteśmy w związku, w którym odczuwamy bezpieczeństwo materialne, albo jesteśmy częścią dużej rodziny, być może marzymy o takiej. W zapytaniu o to, kim jest mężczyzna, z którym się spotykamy karty mogą sugerować, że jest to osoba bardzo rodzinna, majętna, pochodząca z dużej rodziny, mogą też wskazywać na osobę, która bardzo pragnie założyć rodzinę, której pragnie zapewnić dobrobyt i bezpieczeństwo. Dla związku karta może oznaczać dobre perspektywy na przyszłość, uczciwość, wierność, trwałość uczuć. Bogactwo materialne lub/i duchowe. Wkrótce czeka Cię bardzo ważna uroczystość rodzinna, spotkanie w szerokim gronie np. ślub, wesele, chrzest, okrągła rocznica. Dobrze czujesz się przebywając z rodziną partnera/partnerki, coraz poważniej myślisz o poszerzeniu swojej rodziny. Związek, w który się angażujesz ma duże szanse na bycie trwałym i wartościowym.


  Finanse

  Dziesiątka denarów kojarzy się z solidnością, trwałością, symbolizuje związki rodzinne, dziedziczenie, spadek, podział majątku, wspólne bogactwo, bezpieczeństwo materialne. Czasami oznacza, że mamy lub będziemy mieli do czynienia z bogatą rodziną, na przykład uda nam się znaleźć pracę jako pomoc domowa w zamożnej rodzinie albo zostaniemy zaproszenie na przyjęcie przez członków rodziny. Karta może także symbolizować nas jako członka zamożnej rodziny, jeśli tak jest w rzeczywistości, to już zależy od tego, o co będziemy pytać. W pytaniach o finanse pojawienie się dziesiątki denarów może oznaczać poprawę sytuacji materialnej, karta ta odnosi się także do majątku rodzinnego, firmy rodzinnej o długotrwałej tradycji, porusza też sprawy dziedziczenia spadku w postaci nieruchomości, firmy lub innych wartościowych rzeczy. Karta ta oznacza trwałość przedsięwzięć, w które się angażujemy, także rodzinną atmosferę w firmie, wspólne cele, tradycje, to też pomoc finansowa od rodziny, zabezpieczenie materialne zdobyte poprzez starania różnych pokoleń, firmy o bogatej tradycji, które ma szansę na przetrwanie na rynku. Karta wiąże się także z wszelkiego rodzaju transakcjami dotyczącymi rzeczy wartościowych, takich jak na przykład zakup domu, mieszkania. To także inne poważne inwestycje, rozwój firmy, plany długoterminowe, zarządzanie dużym majątkiem własnym lub firmy. Karta ta symbolizuje czasem duże pieniądze, które znalazły się w naszym posiadaniu będące efektem wielu lat ciężkiej pracy, wskazuje też na awans na poważne i odpowiedzialne stanowisko, to także coraz śmielsze i szersze plany na przyszłość, które staramy się powoli ale sukcesywnie wdrażać w życie. Dziesiątka monet reprezentuje pełny dobrobyt i bogactwo. W trakcie praktyki wróżbiarskiej spotykałam się także z taką sytuacją, że karta oznaczała zamiar założenia licznej rodziny i chęć zapewnienia jej dobrobytu. Niekiedy oznaczała też próby wkupienia się w bogatą rodzinę, chęć pójścia za mąż za bogatego członka rodziny lub szukanie partnera o podobnych tradycjach i majątku, dokładnie sprecyzować sytuację pomogą karty sąsiadujące.

  Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 7. #7
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Dziesiątka Dysków – DOSTATEK

  Bogactwo i dobrobyt
  Pełna realizacja zysku materialnego oraz szczęścia; ale nic ponad to, tak jakby to był szczyt marzeń. Starość, leniwość; wielkie bogactwo, czasami okupywane stratą; bezbarwność umysłu, ale inteligencja i złota ręka w transakcjach finansowych.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 8. #8

  Dołączył
  01-01-2013
  Posty
  3,466
  Podziękował/a
  1,502
  Podziękowano 1,871 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  jako karta dnia: bardziej niż zazwyczaj obfity obiad + obfita kolacja
  "Wyrazem serca szczęśliwego jest rozpromieniona twarz,
  zaduma i posępność zdradzają usposobienie smutne." Mądrość Syracha 13:26

  "korzystaj z tego co posiadasz"


  nie wróżę na prv do odwołania :)

 9. #9

  Dołączył
  13-11-2013
  Posty
  21
  Podziękował/a
  11
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  a mi wypada na zakupy w sklepie najczęściej z ciuchami, chodzenie i wydawanie kasy ;)
  Euterpe likes this.

 10. #10
  Awatar arachnea
  Dołączył
  16-02-2010
  Posty
  1,982
  Podziękował/a
  459
  Podziękowano 836 razy
  Siła reputacji
  107374185

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Euterpe Zobacz posta
  jako karta dnia: bardziej niż zazwyczaj obfity obiad + obfita kolacja
  :)

  bo 10 denarów to nadmiar,
  tak jak 10 pucharów to tzw pełnia szczęścia - przesyt emocjonalny, tak denary to przesyt materialny dlatego też 10 den często pokazuje kolekcjonerów, zbieraczy, po prostu ludzi którzy lubią "mieć dużo" przedmiotów
  Ostatnio edytowane przez arachnea ; 22-11-2013 o 00:17
  rogi7, Davisa and Euterpe like this.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230