Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
Like Tree28Likes

Wątek: Rycerz Denarów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Rycerz Denarów
  Znaczenie karty Rycerz Denarów:

  Młody zaradny i odpowiedzialny mężczyzna. Karta reprezentuje człowieka godnego zaufania, na którym można polegać. Rycerz Denarów jest lojalny, kompetentny w swojej dziedzinie, uczciwy, pracowity, sumienny. Karta symbolizuje ostrożne planowanie, kierowanie się zdrowym rozsądkiem, konserwatywną postawę, solidność, uczciwość, wytrzymałość. Rycerz Denarów to także dobry przyjaciel, można mu zaufać i na nim polegać.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Rycerz denarów to nie paź, walet czy giermek denarów - to zupełnie inna karta. Natomiast paź denarów jest waletem denarów. Inne nazwy pazia denarów to walet denarów i giermek denarów.

  Rycerz Monet - młody człowiek ambitnie pnący się w górę po szczeblach kariery urzędowej, lub uczelnianej, handlowej. Oddany pracownik, sumienny urzędnik, pomocnik. Zdeklarowany, zaufany przyjaciel.

  Odwrócona: ktoś, kto porzuca pracę. Niechęć do kontynuowania działań. Unikanie aktywności, współdziałania. Brak ambicji. Niechluj, lub nadmierny pedant reagujący wstrętem i odrazą w stosunku do kogoś, kto wydaje mu się brudny, niedoskonały. Pracoholik.

  Rozwaga. Człowiek metodyczny, działający powoli, lecz skutecznie. Człowiek o wąskich zainteresowaniach, praktyczny, nie poddający się wzruszeniom. Zainteresowania architekturą, geometrią, statystyką. Pedanteria, dokładność. Dbałość o szczegóły. Człowiek ograniczający swoje życie do pracy, specjalizacji zawodowej i domu. Ktoś odpowiedzialny, przywiązany do swojego statusu, stanowiska. Punktualność. Konwenans w postępowaniu, myśleniu.

  Odwrócony: Inercja. Brak jakichkolwiek zainteresowań. Bierność w pracy i w życiu. Ciągłe niezadowolenie, narzekanie. Poświęcenie się dla czegoś lub kogoś, co nie jest tego warte. Dogmatyzm. Chorobliwa pedanteria. Odpowiedzialność doprowadzona do absurdu. Fobia dotycząca czystości, zdrowia, jedzenia itp. Hipochondryk. Lekoman.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:52

 2. #2
  Awatar Nell
  Dołączył
  30-10-2008
  Przegląda
  Południowy Wschód
  Posty
  31
  Podziękował/a
  7
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Rycerz Monet przedstawia wydarzenie, które umożliwi realizację planów i pobudzi do aktywności umysłowej. Karta ta zapowiada fakty związane ze sprawami materialnymi, transakcjami finansowymi. Wróży operację finansową, w której ważną rolę odgrywa przypadek. Wygrana badz stypendium.
  Bethany likes this.

 3. #3
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  RYCERZ DENAROW-
  lubi trwale zwiazki,
  poukladany,spokojny,
  czasami nawet flegmatyczny,
  zaradny,odpowiedzialny

  Rycerz Monet
  Rycerz Monet, jak i inni Rycerze, służy do wskazywania osób, które w danej sytuacji odgrywają aktywną rolę: kierują, inspirują, działają; coś się dzieje tak, jak one chcą. Jednakże karty w kolorze Monet odpowiadają stałemu i ciężkiemu żywiołowi Ziemi, więc nic dziwnego, że Rycerz Monet jest spośród wszystkich czterech najmniej rycerski. Aleister Crowley, obmyślając swoje karty, wyposażył go w hełm z rogami jelenia (księżycowego zwierzęcia, symbolizującego płodność), ale ów hełm odchylony jest do tyłu i twarz Rycerza nie jest osłonięta. Bo też nie widzimy go w scenie bitewnej: koń jego stoi, spokojnie pasąc się pośród łanu zboża, a Rycerz w dłoni dzierży nie oręż, lecz cep - narzędzie rolnika. Właściwym zadaniem Rycerzy Monet jest spokojna produkcja, działalność gospodarcza, bogacenie się i dawanie zarobić innym.

  Jeżeli chodzi o psychologię osób, które w rozkładzie tarota zostały określone przez kartę Rycerz Monet, to są to - spośród wszystkich Rycerzy - osoby, którym do realizacji ich celów najmniej jest potrzebne liczne towarzystwo, życie w gromadzie i pobudzanie do czynu innych ludzi. Rycerz Monet często jest samotnikiem; albo osobą, która bardziej dba o formalne zależności między ludźmi, niż o serdeczne uczucia czy też twórcze napięcia pomiędzy nimi. Kiedy była mowa o numerowanych kartach Monet, często powtarzały się słowa organizacja, formalności, hierarchia. Bo też społeczeństwo żyjące w duchu Monet jest społeczeństwem sztywno zorganizowanym. I również Rycerz Monet w takim środowisku najlepiej się czuje. Jest to człowiek, dla którego ważniejsze są zasady, niż związki, ruch i uczucia. Można zauważyć, że karty tarota Rycerzami Monet często nazywają osoby, od których wieje chłodem - co nie przeszkadza im być twórczymi, sprawnymi i dobrze sobie radzić na kierowniczych stanowiskach.

  W konkretnych przypadkach karta Rycerz Monet wskazywać może na urzędników i decydentów różnych firm i instytucji; oznacza ludzi działających w ramach pewnego formalnego porządku. Oznacza też ludzi, dla których najważniejsze są sprawy formalne, konkretne i materialne; takich, dla których więcej liczy się pieniądz albo np. prawidłowo wypełniony PIT niż ludzkie uczucia i pasje.

  Karta ta może oznaczać nawet nie konkretnych ludzi, lecz bezosobowe instytucje, które narzucają ludziom swoją wolę, albo też ludzi, którzy całą swoją siłę czerpią stąd, że zasiadają w odpowiednim fotelu (lub za odpowiednim okienkiem) w jednej z takich instytucji.

  Często karta ta oznacza tych, od których spodziewamy się dostać jakieś pieniądze - kredyty, stypendia i dofinansowania. Kiedy nasi ministrowie rozkładają karty tarota (oczywiste, że to robią!), to na pewno Rycerz Monet symbolizuje dla nich Fundusz PHARE lub inne instytucje w Brukseli, które mogą (lecz nie muszą) sypnąć im pieniędzmi.  --------------------------------------------------------------------------------

  Rycerz Monet
  Kartę Rycerz Monet wymyślono po to, aby oznaczyć nią osoby, które grają aktywna rolę, organizują i zarządzają, a polem ich działania są rozmaite formalne struktury, urzędy, banki, organa władzy. Po względem charakteru Rycerze Monet są akuratni, opanowani, dobrze zorganizowani, lecz często wieje od nich chłodem i inni ludzie nie są im potrzebni do szczęścia. Karta ta może symbolizować nie tylko ludzi, lecz również bezosobowe i bezduszne instytucje, od których zależy czyjś los.

  Rycerz Monet na pierwszym miejscu, jako główna karta rozkładu:

  Sprawy, o które pytasz są zdominowane przez osobę, która jest formalistycznym zwierzchnikiem; od której możesz spodziewać się czegoś dobrego, ale pod warunkiem, że spełnisz formalne wymagania. Może to być nie osoba tylko urząd, instytucja.

  Rycerz Monet jako druga karta, ostrzegająca:

  Twój spokój zostanie zburzony, a twój sukces utrącony za sprawą człowieka, od którego w formalny sposób zależy twój los. Karta nakazuje strzec się biurokratów, sędziów, komorników itd.

  Rycerz Monet jako karta numer trzy, wskazówka jak działać:

  Działaj w obrębie pewnej formalnej struktury, zgodnie z literą prawa. Wszystko co robisz, musi być formalnie uzasadnione. Karta ta może zachęcać do korzystania z usług banków i urzędowych sponsorów. Bądź raczej skrupulatnym księgowym, ogranicz swój entuzjazm i ochotę do ryzyka.

  Jako karta czwarta; własne ograniczenia:

  Biurokraci, urzędy i przepisy nie dają ci rozwinąć skrzydeł. Przez długi czas nagromadziły ci się urazy wobec wszelkich instytucji. A może jesteś winien jakiś formalnych uchybień i się boisz?

  Jako karta piąta; partnerzy:

  Jesteś związany z osobą, która jest zdolnym organizatorem, lecz jest chłodna emocjonalnie i kieruje się mechanicznym programem.

  Jako karta nr sześć; nadciągająca przyszłość:

  Najbliższa przyszłość zostanie zdominowana przez pewną osobę o manierach biurokraty; a także przez kontakty z urzędami i innymi chłodnymi i formalnymi instytucjami.

  Jako karta siódma - niespodzianki w przyszłości:

  Na twoim losie zaważą nieoczekiwane (takie, których nie bierzesz pod uwagę) decyzje i kroki pewnego urzędu i ludzi działających w imieniu owej instytucji.

  Karta ósma; to, co się na pewno nie zmieni:

  Nie zmieni się to, że pozostawać będziesz w kręgu ścisłych wpływów osoby, która jest sprawnym organizatorem, lecz roztacza atmosferę chłodu i formalizmu.

  Karata dziewiąta, czyli to w czym osiągniesz biegłość:

  osiągniesz biegłość tam, gdzie trzeba być bezosobowym i formalistycznym szefem-nadzorcą. Sprzyjająca karta w urzędowej karierze, ale tylko tam.

  Karta dziesiąta, pożytek dla innych:

  Wydarzenia obiektywnie pracują na korzyść kogoś, kto przypomina Rycerza Monet.

  Karta jedenasta: to, co się rozproszy i nie uda:

  Nie udadzą się działania, które wyjdą od formalistycznych szefów i biurokratów.

  Dwunasta, dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się jeszcze raz całemu rozkładowi pod kątem, czy nie dostrzegasz tam działań pewnego urzędu i stojących za nim ludzi o mentalności biurokratów?

  Trzynasta; ciąg dalszy w dalekiej przyszłości:

  Jeszcze powiedzie się kiedyś pewna wielka akcja z udziałem całych instytucji i ich menadżerów, ale to jeszcze odległa przyszłość.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  Karta ta to szczęśliwe rozwiązanie finansowe choć szybkie, pochopne i chaotyczne. To może być również podróż pomyślna w interesach.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:52

 4. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  yanna (21-01-2010)

 5. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rycerz Denarów - sukces osiągnięty systematyczną pracą, praktyczne pomysły, dbałość o szczegóły, punktualność, dochodowe inwestycje, zyski z udziałów w spółkach.

  Rycerz Denarów (odwrócona) - brak postępów w pracy, poświęcenie się czemuś, co nie jest tego warte, niespodziewane wydatki finansowe, trudności z wykonaniem zadań na czas.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Przyjaciel, na którym można polegać. Musisz dotrzymać danych obietnic. Dobra, solidna podstawa do podjęcia działań.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Praca - karta pokazuje zmianę pracy i pracę związaną z dojazdami, przemieszczaniem się, za bardzo dobrą kasę, czyli zmiana pracy na lepsze.

  Karta tygodnia na pozycji bogactwo, pieniądze - wpływ na konto małej kwoty (80zł).
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:56

 6. #5
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,482
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  549
  Podziękowano 2,206 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  Rycerz Monet Często karta ta oznacza tych, od których spodziewamy się dostać jakieś pieniadze.

  Osoby, które grają aktywna rolę, organizują i zarządzają, a polem ich działania są rozmaite formalne struktury, urzędy, banki, organa władzy.

  Po względem charakteru Rycerze Monet są akuratni, opanowani, dobrze zorganizowani, lecz często wieje od nich chłodem i inni ludzie nie są im potrzebni do szczęścia. Jest to człowiek, dla którego ważniejsze są zasady, niż związki, ruch i uczucia.

  Karta ta może symbolizować nie tylko ludzi, lecz również bezosobowe i bezduszne instytucje, od których zależy czyjś los.

  Młody zaradny i odpowiedzialny mężczyzna. Karta reprezentuje człowieka godnego zaufania, na którym można polegać. Rycerz Denarów jest lojalny, kompetentny w swojej dziedzinie, uczciwy, pracowity, sumienny.

  Karta symbolizuje ostrożne planowanie, kierowanie się zdrowym rozsądkiem, konserwatywną postawę, solidność, uczciwość, wytrzymałość. Rycerz Denarów to także dobry przyjaciel, można mu zaufać i na nim polegać, cierpliwy, praktyczny, pracowity, oszczędny, sumienny, dobrze zorganizowany, miłujący spokoj komfort wygody, dobry przyjaciel, solidny, uczciwy, sumienny, odpowiedzialny, konsekwentny, punktualny,

  Uczucia + stałość uczuc, trwały fundament,
  - zaborczosc, nuda,

  + dobre projekty finansowe, podroż, nowe możliwości, sukces finansowy, wartosciowy prezent, powodzenie materalne, spadek, darowizna, szczęśliwy traf, powodzenie w grach liczbowych, podróż w interesach, powodzenie finansowe zawodowe, stałość w uczuciach, trawały fundament, wiernosć, traktowanie partnera na zasadzie własności, zyskowna transakcja, Osoba dojrzała, spółki handlowe, darowizna, zysk, dochodowe inwestycje, zyski z handlu, punktualność
  praktyczny prezent, metodyczność w postępowaniu, rzetelność.

  Rycerz denarów lubi trwałe związki, stały, solidny, wytrwale buduje związek, wierny, opoka , raczej osoba chłodna, Rycerz Monet, jak i inni Rycerze, służy do wskazywania osób, które w danej sytuacji odgrywają aktywną rolę: kierują, inspirują, działają; coś się dzieje tak, jak one chcą. Symbolizuje konserwatywne poglądy, trzymanie się litery prawa, kogoś, na kim można polegać.
  __________________________________________________ __________________________________________
  TYP LUDZI: młody mężczyzna, (35-45) przyjciel, realistyczny, o ustalonej pozycji społecznej, urzędnik, moze oznaczac urzad, komornik, sędzia,

  Rycerz Monet - 22.12. - 19.01.
  Rycerz denarów - 12 miesięcy
  __________________________________________________ ____________________________________________
  ZDROWIE: schorzenia gardła, ostrzega przed kłopotami z krtanią, gardłem, emisją głosu zaburzenia hormonalne, fobie, nałogowiec, tkanka tłuszczowa, dolegliwosci występujace w obrębie szyi, struny głosowe, tarczyca, węzły chłonne,
  __________________________________________________ ___________________________________________
  OBAWY

  - możliwość porażki finansowej lub innego projektu, kłopotyw pracy, strata pracy, ostrzeżenia przed jakąkolwiek dalsza podrozą, nuda, brak spontaniczności, wydatki, zaborczosc i egoizm w zwiazku, iluzja, brak spontaniczności, skrępowane reakcje, utrata sił, zahamowanie rozwoju, brak dokładności w działaniu, trudności z wykonaniem, brak czasu

  W negacji to bezrobocie, brak fantazji życiowej i zawodowej, egoizm, strata, człowiek bez zawodu.

  Pozycja odwrócona tępy , bez polotu, bierny, niezdecydowany, malkontent, uparty, zachłanny, leniwy, pedantyczny, podatny na wpływy, bez zainteresowań,

 7. #6

  Dołączył
  25-03-2010
  Posty
  20
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Jako partner, bywa nudziarzem.

 8. #7
  Erza
  Guest

  Domyślnie

  Rycerz denarów często pokazuje mi się jako listonosz.

 9. #8
  Awatar dinusia08
  Dołączył
  27-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Wiek
  32
  Posty
  45
  Podziękował/a
  8
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Rycerz Denarów.
  Ognista część ziemi. Ognista część królestwa ziemi. Przestrzeń zodiakalna która znajduje się pod jego zarządzaniem to jest ostatnia dekada Lwa , pierwsze dwie dekady Panny. Jest zupełnie inny niż jego poprzednicy. Jest kompletnie symbolicznie inaczej osadzony w karcie niż Rycerz Mieczy, Rycerz Pucharów czy Rycerz Buław.
  Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy kartami trzech poprzednich rycerzy a tą jedną?
  – ten rycerz jako jedyny jest absolutnie całkowicie związany z ziemią. Jego koń stoi na czterech nogach. Nie ma pozycji lotu. Nie ma pozycji wybicia się , nie ma pozycji skoku , nie ma pozycji ataku. On jest jakby osadzony w tej przestrzeni. Jego związek z ziemią, jego kreacja tej ziemi , tej przestrzeni materialnej jest przede wszystkim zaznaczona tym, że żadne kopyto jego konia nie unosi się ponad ziemię. On jak gdyby tworzy całość z tym wszechświatem który go otacza. To co jest też bardzo charakterystyczne – otaczają go łany pól, nawet góry które są przed nim narysowane są żyzne. Tam nie ma jałowości. On nie ma założonego hełmu czyli nie jest ustawiony w pozycji walki. On jest ustawiony w pozycji zdobywania plonu. I taki jest przede wszystkim wydźwięk tej karty figuralnej. Takie są osoby, które określa ta karta figuralna. Jest to przede wszystkim dbałość o przestrzeń materialną. Dbałość o żyzność ziemi która tworzy jego strukturę. Bo bez tej ziemi i bez tego na czym stoją kopyta jego konia nie ma i jego. On nie jest tworzony poprzez system uczuć , poprzez system emocji, poprzez system pomysłu. On jest tworzony poprzez system osiągnięć dokonanych. Jest jak informatyk. Nosi znamiona systemu zero jedynkowego. Albo sukces jest albo sukcesu nie ma. Nie ma czegoś pośrodku. Stąd tez z tego wymiaru ognia jest w nim najmniej. On jest ciężki. On krocząc zajmuje terytorium. Wszystkie poprzednie karty rycerzy przemykały przez swoja przestrzeń. One poniekąd jakby nie władały nią. Ta przestrzeń stanowiła dla nich tylko i wyłącznie tło ale być może sami nie byli w stanie zauważyć tego tła. Natomiast Rycerz Denarów z własna przestrzenią, z własnym królestwem jest związany w sposób niemalże fizyczny. Jego przemieszczanie się ma na celu rozeznanie twórczych możliwości fizycznych. Jego przemieszczanie się ma na celu zajmowanie i rozpoznawanie w celu zagospodarowania materialno fizycznego przestrzeni która przed nim jest. Jego wymiar ognia właściwie jest niewidoczny. – koń jakby się nie porusza, on sam jest jakby w pozycji zatrzymania w czasoprzestrzeni., w ręku (u Crowleya) nie ma miecza, nie ma żadnego atrybutu walki, ma cep. Można by było powiedzieć , że jest to rycerz który zmaga się z naturą. Ale po co? – nie po to, żeby ją zwalczyć (każdy poprzedni chciał coś zwalczyć) a on chce zyskać, on chcę tą naturę nie ujarzmić ale wyeksploatować . jest ewidentnie rycerzem , który się kojarzyć może z rolnikiem , który każdego dnia wychodzi w swoje pole i nie walczy z naturą. On może tylko te naturę wykorzystywać w taki sposób, aby jego plony były pomnażane każdego roku. On musi uszanować ten czynnik zewnętrzny . bo wie, ze np. żeby nie wiem ile rano krzyczał na chmurę to chmura dokąd się nie wypada to jej nie przesunie, .On nie może krzyczeć na Słońce , że za mocno świeci tylko musi tak dobrać ten system siewu i zbioru żeby czynnik wewnętrzny maksymalnie wykorzystać dla tworzenia, dla rodzenia. Stąd nie widać w nim ognia , tego ruchu ognia, - ogień, który zawarty jest w tej sferze ziemskiej jest tlącym się ogniem nowego życia. Tchnie w te naturę która go otacza taki oddech twórcy. , ale fizycznego twórcy. Nie twórcy intelektualnego, nie twórcy który daje wyraz swojej naturze . Rycerz denarów korzysta z tego co natura ma w swojej ofercie.

  Z programu Tarocistki Danuty

 10. Użytkownicy którzy podziękowali dinusia08 za ten post:


 11. #9
  Awatar malebu
  Dołączył
  18-05-2010
  Przegląda
  Swiatowo
  Posty
  714
  Podziękował/a
  272
  Podziękowano 280 razy
  Siła reputacji
  4

  Domyślnie

  Rycerz Denarów opisuje uparty nastrój, postawę obronną, ale i solidność.

 12. #10

  Dołączył
  27-11-2013
  Posty
  5
  Podziękował/a
  6
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Mnie ta karta ukazuje związek małżeński, który istnieje teraz tylko dzięki formalnościom (może to być sam fakt zawartego związku, ale też wspólny dom, kredyt, itp). Stabilność tego małżeństwa wynika tylko właśnie z formalności, a nie stabilności uczuć. Związek silny, ponieważ ciężko go zerwać ze względu na 'papierologię' czy przywiązanie, a nie uczucia, które bardziej charakteryzuje znudzenie, stagnacja, powinność.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:54
  Euterpe and amelie2511 like this.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230