Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
Like Tree10Likes
 • 1 Post By Daffne
 • 1 Post By Euterpe
 • 2 Post By Bethany
 • 1 Post By Anucha

Wątek: Królowa Denarów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Królowa Denarów
  Znaczenie karty Królowa Denarów:

  Reprezentuje podobne zawody, co Król Denarów, ale karta oznacza w tym przypadku kobietę. Ce****e ją odpowiedzialność, obowiązkowość, wytrwałość, pracowitość. Jest symbolem kobiety, która wspaniale radzi sobie w sprawach zawodowych i rodzinnych. Królowa Denarów to również opiekuńcza, pełna ciepła, oddana matka, która potrafi zapewnić bezpieczeństwo i byt swoim najbliższym. Karta może oznaczać również zmysłową, piękną kobietę, o dobrym guście, elegancko i modnie ubraną. Inne cechy, które symbolizuje karta to dojrzałość, kompetencja, praktycyzm, może być to również zapowiedź polepszenia warunków materialnych, poprawy finansów, awansu.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Królowa Monet - kobieta dojrzała życiowo, spokojna, stateczna, oddana swoim bliskim i pracy, którą wykonuje. Przyjaciółka, na której pomoc można zawsze liczyć. Pracownica, serdecznie nastawiona do klientów. Żona, stała partnerka.

  Odwrócona: frustratka życiowa, kobieta zajmująca się wszystkim i niczym konkretnym, gadatliwa, nieporządna, nieuważna, zniechęcona swoim stałym związkiem, pracą zawodową i obowiązkami. Niechęć do świata, przemęczenie, lenistwo, brak dbałości o siebie i piękno świata wokół, krytykanctwo, kompleksy. Niespełnione pragnienia. Rozwódka, porzucona.

  Znaczeniowo karta ta najbliższa jest Magowi z Arkanów Wielkich. Funkcję czarodziejskiej pałeczki Maga pełni tu Denar symbolizujący lustro, w którym Królowa ogląda świat i siebie w świecie.

  Wiara w siebie i w swoje siły. Umiejętność generalizowania. Syntetyczny umysł. Fascynacja światem, jego pięknem i magicznością. Znajomość tajemnic świata. Optymizm. Umiejętność współżycia z ludźmi. Kobiecość, praktycyzm i wdzięk. Piękno seksu, piękno miłości. Swoboda. Zaufanie.

  Odwrócona: Zakłopotanie, wstydliwość. Zniechęcenie. Człowiek, któremu nie można wierzyć. Nielojalność. Kłamstwo i podstęp. Intrygi. Zaciekłość, mściwość. Człowiek, który rozmyślnie powoduje rozbicie czyjejś rodziny, niszczy więzy przyjaźni, miłości. Brak wrażliwości na piękno świata, piękno przyrody. Rozmyślne niszczenie natury. Ponuractwo. Zahamowania seksualne. Kierowanie się uprzedzeniami, fobiami. Niechęć do ludzi.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:57

 2. #2
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  Krolowa DENAROW-
  polepszenie sytuacji finansowej,
  idealna matka,zona,przyjazna,zyczliwa,praktyczna ,dba o rodzine,odpowiedzialan, czasami prozna

  Królowa Monet
  czyli Ktoś, Kto Żyje Wśród Piękna i Ozdób
  Spośród wszystkich kart tarota, królowa Monet najsilniej wyraża ideę piękna - piękna ucieleśnionego w materii. Dlatego karta Królowa Monet wskazuje osoby (niekoniecznie kobiety), których życiowym powołaniem jest życie wśród piękna, ozdób i dzieł sztuki. Ta karta może oznaczać artystów, albo rzemieślników pracujących z pięknymi przedmiotami - ale bardziej jeszcze odpowiada właścicielom i kolekcjonerom pięknych przedmiotów. Królowe, jak to było już powiedziane przy poprzednich kartach, ce****e dość bierny stosunek do świata, i dlatego Królowa Monet kojarzy się raczej z posiadaniem pięknych przedmiotów niż z ich pracowitym wytwarzaniem. Znając psychikę Królowych Monet, można powiedzieć, że nie lubią się wysilać!

  Karta ta oznacza więc osoby, które piękno posiadają i prezentują. Często prezentują je sobą - kiedy są szczególnie urodziwe; albo prezentują je na sobie - kiedy się lubią stroić i czynią to z dobrym gustem. Zawodem, który najbardziej przypomina Królową Monet, jest modelka. Karta Królowa Monet pokazuje też te osoby, które żyją w luksusie, albo które chętnie by się owym luksusem otoczyły, gdyby były odpowiednio bogate; które w każdym razie wiedzą, jak to się powinno robić. Królowa Monet to ktoś, kto wie, jak się konsumuje piękno, luksus i dzieła sztuki. Karta ta oznacza też kolekcjonerów i znawców sztuki.

  W swoim znaczeniu negatywnym karta ta oznacza osoby rozrzutne i próżne.

  W talii Crowleya Królowa Monet jest narysowana pośród liści wielkich palm, jak spogląda na rzekę, ubrana w strój sporządzony ze złotych monet, ze spiralnymi rogami u nakrycia głowy.  --------------------------------------------------------------------------------

  Królowa Monet czyli osoba urodzona do życia w luksusie
  Królowa Monet jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Wszystko, co się teraz dzieje, zależy od pewnej Królowej Monet, czyli osoby, która żyje w świecie pełnym sztuki i dóbr materialnych, i która swoim charakterem przypomina te kartę. (Możliwe że ty sam jesteś ową Królową Monet i podzielasz jej zalety i wady.)

  Królowa Monet jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

  Uważaj na osobę, która jest źródłem zamętu i złych wpływów, ponieważ korzysta z cudzych bogactw i sama niczego nie tworzy. Karta Królowa Monet w negatywnym sensie oznacza ludzi leniwych, nastawionych konsumpcyjnie, pasożytów społecznych.

  Królowa Monet jako karta trzecia, zawierająca rady, jak postępować:

  Działaj na wzór Królowej Monet - to znaczy: korzystaj z życia i materialnych dóbr. Wyciągnięcie tej karty może oznaczać, że niepotrzebnie martwisz się o pieniądze, że masz ich dosyć i swoje materialne potrzeby znakomicie może już teraz zaspokoić. Karta ta wzywa do korzystania z życia - a nie do tego, aby się troskać o sprawy materialne.

  Królowa Monet jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości:

  Życie i dawne doświadczenia skrzywiły twój stosunek do materialnych dóbr: być może nie lubisz pieniędzy, które kojarzą ci się z czymś nieczystym albo z poczuciem winy. Karta ta może też oznaczać, że hodujesz w sobie urazy do ludzi bogatych i cieszących się tym, co posiadają.

  Królowa Monet jako karta piąta - partner (partnerzy):

  Masz za partnera Królową Monet, czyli osobę, która dba o luksus i komfort. To wiadomość tyleż dobra (Królowe Monet mają dobry gust) jak i zła - gdyż te same osoby nie lubią oszczędzać.

  Królowa Monet jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

  W zbliżającej przyszłości najważniejszą rolę (w interesującej cię sprawie) odegra pewna Królowa Monet, czyli osoba otaczająca się bogactwem i pięknem. (Być może ty jesteś ta osobą.)

  Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości:

  W nieoczekiwany sposób w twoim życiu pojawi się ktoś w typie Królowej Monet, czyli osoba umiejąca korzystać z życia i bogactwa.

  Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (choćbyś nawet usiłował to zmienić):

  W sprawach, o które pytasz, nie zmienią się wpływy i dominująca rola pewnej Królowej Monet.

  Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać:

  Warto upodobnić się do Królowej Monet, czyli nauczyć się sztuki korzystania z życia za pieniądze.

  Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu:

  Pojawi się ktoś, kto dla wszystkich będzie idolem z powodu swojego bogactwa i umiejętności tworzenia nowej mody, nowego stylu życia.

  Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku:

  Znajomość z pewną Królową Monet rozczaruje i rozpłynie się w powietrzu.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty:

  Przyjrzyj się pozostałym kartom w rozkładzie, czy nie widać w nich szczególnych wpływów pewnej Królowej Monet.

  Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość:

  Kontakty i znajomości z pewną Królową Monet, a także umiejętność życia na jej wzór, jeszcze kiedyś dojdą do skutku, ale to nie będzie prędko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  To wiara w materię a przez to i w siebie. Jest to kobieta dumna ale i szczodra w uczuciach i podarunkach. Wielkoduszna i wybaczająca. W negatywie będzie mówić o kobiecie bogatej, egoistycznej i zimnej.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:57

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Królowa Denarów - pomyślność finansowa, umiejętność kierowania innymi ludźmi, ambicje poparte rzetelną pracą, konsekwentne realizowanie podjętych decyzji, cieszenie się z osiągnięć.

  Królowa Denarów (odwrócona) - trudności finansowe spowodowane niegospodarnością, pogoń za pieniądzem, napięte terminy, brak wytrwałości, połowiczna realizacja celu.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Odpowiedzialna kobieta. Zapowiedź bezpieczeństwa.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:57

 4. #4
  Daffne
  Guest

  Domyślnie

  Królowa Monet

  Może symbolizować kobietę bogatą, egoistyczną i zimną. W miłości kobieta ta jest absorbująca i namiętna. Jeżeli kocha, jest to jest to wyłącznie uczucie zmysłowe. Natura jej jest zmienna, niewierna, niestała, nieustannie poszukująca tego, czego nie znajdzie nigdy, tym bardziej, że sama nie wie dokładnie, czego chce. Uważa się za osobę niezrozumianą przez otoczenie, lecz nie czyni nic, aby otoczenie ją akceptowało.
  Jest to osoba niezdolna do większego wysiłku intelektualnego. Jej życiowa aktywność sprowadza się do natychmiastowego zaspokajania egoistycznych pragnień albo potrzeb. Pod maską pewności siebie i samozadowolenia kryje się smutek i rozczarowanie. W sprawach materialnych osiąga powodzenie, ale nie jest przez to szczęśliwsza.
  Jej natura jest chwiejna, która pozwala się łatwo pociągnąć ku dobremu albo ku złemu. Bogata wyobraźnia przysparza jej wiele cierpień i powoduje cierpienia innych.
  Cechy - oziębłość, brak odwagi.
  katty9 likes this.

 5. The Following 2 Users Say Thank You to Daffne For This Useful Post:

  ashmorrow (05-06-2011)

 6. #5

  Dołączył
  01-01-2013
  Posty
  3,467
  Podziękował/a
  1,502
  Podziękowano 1,871 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  często ta karta mi wyskakuje na zaspokojenie potrzeb czy najzwyklejszej zachcianki przy jednoczesnym wydaniu na nie pieniędzy
  rogi7 likes this.
  "Wyrazem serca szczęśliwego jest rozpromieniona twarz,
  zaduma i posępność zdradzają usposobienie smutne." Mądrość Syracha 13:26

  "korzystaj z tego co posiadasz"


  nie wróżę na prv do odwołania :)

 7. #6
  Awatar Daria_Hexe
  Dołączył
  04-06-2014
  Przegląda
  Górskie Szczyty,Doliny i Strumienie
  Posty
  213
  Podziękował/a
  24
  Podziękowano 38 razy
  Siła reputacji
  42589281

  Domyślnie

  Królowa Denarów: "Mistrzyni". Uwaga skierowana na detale,nadawanie emocjonalnych znaczeń przedmiotom,wspomnienia.
  Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"


  Na pewno nie pogorszenie.Królowa Monet to kobieta rozsądna i taka "mała Cesarzowa",która jest osadzona w materii.Ona jest otoczona "dobrami" wszelkiego rodzaju,posiadaniem,przepychem nawet (jeśli nawet nie dosłownie,to takie sprawia wrażenie).Jej raczej przybywa,a nie odwrotnie.
  Zdecydowanie na poprawę sytuacji.A ta poprawa być może też,że "otoczy" ją,przyjdzie do niej z zewnątrz,od kogoś innego może (mężczyzny np.),bo Królowa Monet sama pracować nie lubi.Ale lubi posiadać i otaczać się dobrami.
  A jeśli pracuje to będzie sumienna,solidna.I tutaj,w energii pracy Królowa Monet może pokazać podwyżkę,awans (więc poprawę sytuacji finansowej).
  Pozdrawiam.

  Królowa Denarów - Słowa Klucze:

  Prosta: opiekuńczość,wrażliwość,charyzma,czułość,inteligen cja,zmysłowość

  Odwrotna: wulgarność,skąpstwo,małostkowość

  (Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 20:59

 8. #7

  Dołączył
  11-05-2015
  Posty
  1,589
  Podziękował/a
  641
  Podziękowano 573 razy
  Siła reputacji
  107374185

  Domyślnie

  Pokazuje mi się, jak dużo wydaje pieniędzy. Dość często też pokazuje mi kobietę w ciąży, lub sporą możliwość zajścia właśnie w ciążę.
  Inez2503 and rogi7 like this.

 9. #8
  Awatar Anucha
  Dołączył
  16-10-2014
  Posty
  83
  Podziękował/a
  4
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  5368710

  Domyślnie

  KRÓLOWA DENARÓW

  Właścicielka ziemska, handlarka nieruchomościami, bankierka, makler, właścicielka restauracji, obrońca środowiska naturalnego, nauczycielka.

  Cechy charakteru pozytywne: realizm, odpowiedzialność, obowiązkowość, wytrwałość, sumienność, pracowitość, kreatywność, zmysłowość, ciepło, gotowość niesienia pomocy.
  Cechy charakteru negatywne: przebiegłość, chytrość, prymitywizm, skąpstwo.

  BLASKI: płodność, macierzyństwo, wesele, prezenty, doświadczenia życiowe, bezpieczeństwo.
  CIENIE: zdrada, choroba.

  Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"
  Bethany likes this.

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354