Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
Like Tree27Likes

Wątek: Król Denarów

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie Król Denarów
  Znaczenie karty Król Denarów:

  Człowiek na stanowisku, majętny, jego sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Mężczyzna zadowolony, z tego co osiągnął. Karta reprezentuje osoby, które wspaniale radzą sobie w dziedzinach, związanych z obrotem pieniędzy lub rzeczami wartościowymi. Może wskazywać na osoby z zawodami takimi jak, bankier, makler, handlowiec, księgowy, agent nieruchomości. To również doskonały przedsiębiorca, właściciel firmy, zarządca. Pojawienie się karty w układzie może wskazywać na planowanie ważnych przedsięwzięć finansowych, inwestycje, interesy, porady finansowe, poszukiwanie bezpieczeństwa materialnego.

  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

  Król Monet - mężczyzna dojrzały, mądry, dobry fachowiec, szef w pracy, cieszący się dobrą opinią i szacunkiem społecznym. Sponsor, opiekun. Ktoś majętny. Dobre stanowisko, szczyt kariery zawodowej, satysfakcja materialna i duchowa. Dobry przyjaciel, mąż i ojciec.

  Odwrócona: utrata stanowiska, pracy. Negatywna opinia, lub odmowna odpowiedź z urzędu. Ktoś zlekceważony, odrzucony, potraktowany nietolerancją i pogardą tych, którzy czują się lepsi. Rozwód. Utrata spokoju.

  Karta ta zamyka talię Tarota i z tej przyczyny jest odwrotnością karty Głupca z Arkanów Wielkich. Król Denarów spogląda ironicznie na wkraczającego do labiryntu świata Głupca i od niechcenia bawi się Denarem — symbolem racjonalnego umysłu.

  Człowiek, który osiągnął najwyższe szczyty. Ktoś na wysokim stanowisku. Człowiek interesu. Osoba nie mająca kłopotów majątkowych. Intelekt, intelektualista. Uczony. Racjonalista. Filozof negujący wartości religijne, irracjonalne. Człowiek preferujący w życiu logiczne, analityczne myślenie. Materialista. Sceptyk. Agnostyk. Perfekcjonista. Lojalny przyjaciel. Opiekun. Promotor.

  Odwrócony: Karierowicz. Człowiek, który poświęcił się karierze i nie osiągnął sukcesu. Utrata stanowiska, urzędu, tytułu. Brak autorytetu spowodowany brakiem kwalifikacji. Niebezpieczeństwo. Zagrożenie ze strony kogoś, kto nienawidzi inności, oryginalności. Przymus. Kontrola, nacisk społeczeństwa zmuszający ludzi do rezygnacji z indywidualności. Presja społeczna. Biurokracja. Znieczulica. Nieumiejętność logicznego myślenia.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 21:00

 2. #2
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,343
  Podziękował/a
  144
  Podziękowano 506 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  KRÓL DENAROW-
  to dzin z lampy pojawia sie i znika wtedy kiedy potrzeba,
  to czlowiek rozsadny,praktyczny,ostrozyn,osoba na wysokim poziomie,
  dla ktoorej liczy sie sukces i uznanie , czasem sponsor

  Król Monet
  czyli Wytrwały Administrator
  Pisałem już wcześniej, że Królowie w tarocie wskazują na osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w jakieś akcje - ale te, które stoją gdzieś w tle, a mimo to wiele od nich zależy. Król Monet oznacza ludzi, którzy sprawują formalną władzę - są związani z nami i wpływają na nas (to znaczy na osoby, które do kart tarota przychodzą po poradę!) przez to, że są naszymi szefami, dyrektorami firm i szkół, burmistrzami, i kierownikami urzędów. Związek jaki ich z nami łączy jest czysto formalny. Karta Król Monet, jako należąca do koloru Monet, związanego z żywiołem Ziemi, wskazuje też na takie cechy tych osób, jak wytrwałość, zawodowa biegłość, zdolność do firmowania swoją osobą ponadczasowych praw i wartości. Oczywiście, Król Monet łatwo może przerodzić się w tępego biurokratę!

  Ponieważ symbol monety często mówi dosłownie o pieniądzach, to Król Monet może oznaczać osobę (albo instytucję), z którą jesteśmy związani poprzez pieniądze, poprzez wymianę finansową. Król Monet może symbolizować prezesa banku (albo sam bank jako pewną osobę prawną), od którego bierzemy kredyt. Może oznaczać także ministra finansów, który ogłasza taka ustawę podatkową, która sprawi, że wzbogacimy się lub przeciwnie, zostaniemy zmuszeni do oszczędności. A często ta karta wskazuje po prostu na ludzi, którzy dają nam zarobić.

  W swoim negatywnym sensie karta Król Monet oznacza wszelkie siły wyższe, które nie pozwalają nam się wzbogacić i odbierają nam naszą własność.

  W talii Aleistera Crowleya Król Monet siedzi na masywnym i solidnym pojeździe zaprzężonym w byka, zodiakalne zwierzę patronujące finansom, gospodarce i gromadzeniu wszelkich dóbr. W prawej ręce trzyma on berło zakończone krzyżem maltańskim, symbolem panowania nad materią; w lewej ręce wielką jak tarcza monetę z wyrysowaną siatką południków i równoleżników, która symbolizuje ziemski glob i mówi o tym, że Król Monet działa według praw uniwersalnych.  --------------------------------------------------------------------------------

  Król Monet czyli władza poprzez pieniądz
  Król Monet, podobnie jak inni Królowie (a może króle - jak w brydżu?) symbolizuje osoby, które są od nas wyżej i stąd na nas wywierają wpływ. Wpływ i władza Króla Monet dokonuje się poprzez formalne zwierzchnictwo i (przede wszystkim) poprzez pieniądze. Jesteśmy zależni od pewnego króla Monet, bo potrzebne są nam pieniądze, a on trzyma kasę. Karta ta oznacza również pewne możne instytucje, jak banki i urzędy skarbowe, od których też jesteśmy zależni.

  Król Monet jako karta pierwsza i najważniejsza w rozkładzie:

  Nad całą sprawą, o którą pytasz, unosi się jak cień postać człowieka, który innych trzyma w kieszeni i dominuje nad nimi finansowo. Może też chodzić o jakaś potężną instytucję finansową - bank lub fundację. Wpływ tej osoby lub instytucji może być korzystny lub zgubny - to zależy od następnych kart w rozkładzie.

  Król Monet jako karta druga, ostrzegająca:

  Strzeż się ludzi, którzy górują nad tobą finansowo, u których mógłbyś się zadłużyć i uzależnić. Może też oznaczać, że źle są do ciebie usposobieni twoi formalni zwierzchnicy.

  Król Monet jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić:

  Idź drogą Króla Monet, co oznacza, że używaj pieniędzy jako narzędzi i środków do celu. Ta karta w tej pozycji zachęca cię do większej śmiałości we wszelkich operacjach finansowych.

  Jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości:

  Obciążeniem są dla ciebie twoje minione doświadczenia z ludźmi (lub instytucjami) które dominowały nad tobą finansowo. Twój rozwój został wypaczony, a winni byli ludzie z pieniędzmi.

  Jako karta piąta, mówiąca o naszych partnerach (partnerze):

  Masz za partnera (raczej w interesach niż w życiu osobistym) człowieka, który występuje w roli Króla Monet - czyli rządzi innymi przy pomocy swoich pieniędzy.

  Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość i wyniki:

  W najbliższej przyszłości jeszcze bardziej wzrosną wpływy pewnego Króla Monet, czyli człowieka, u którego inni siedzą w kieszeni. (Możliwe jest, że ty nim będziesz.).

  Jako karta siódma - nieoczekiwane, zaskakujące wydarzenia w przyszłości:

  Pojawi się nieoczekiwany bogaty wspólnik lub sponsor; lub w inny sposób (niespodziewanie dla siebie) dostaniesz się w strefę, gdzie przetaczają się naprawdę wielkie pieniądze i ci, którzy nimi zawiadują. (Uwaga, nadmiar pieniędzy bywa niebezpieczny, i ta karta w tej pozycji przed tym ostrzega.)

  Jako karta ósma - to, co się na pewno zmieni:

  Nie zmieni się dominujący wpływ pewnego zamożnego człowieka, którego pieniądze będą wciąż decydować o tym, co się dzieje.

  Jako karta dziewiąta - to, czego warto się uczyć, kierunek, w którym warto się rozwijać:

  Karta pokazuje, że czas sprzyja uczeniu się tego, jak się obchodzić z pieniędzmi i bogactwem; warto być naśladował tu pewnego Króla Monet, czyli osobę, która w tej dziedzinie osiągnęła sukces.

  Karta dziesiąta - pożytek, jaki będą mieli inni:

  Znajdą się pieniądze, kredyty, dofinansowania i pomoc ze strony pewnego Króla Monet ale nie tyle dla ciebie, co dla ogółu; dla pewnej większej grupy ludzi.

  Karta jedenasta, czyli to co się rozlezie, nie dojdzie do skutku:

  Kontakty z bogaczami okażą się zaledwie mglistą obietnicą.

  Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się kartom pod kątem, czy nie ma w nich mowy o formalno-pieniężnych związkach z pewnymi osobami.

  Karta trzynasta, czyli odległa przyszłość:

  Jeszcze nawiążesz owocny kontakt z kimś, kto w twoim życiu odegra rolę Króla Monet. Ale to będzie jeszcze nieprędko; na pewno nie zaraz.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 21:00

 3. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:


 4. #3
  Czarownica ;) Awatar Dama Trefl
  Dołączył
  24-10-2008
  Posty
  1,249
  Podziękował/a
  87
  Podziękowano 193 razy
  Siła reputacji
  9111

  Domyślnie

  z doświadczenia wiem,że to tata, kiedy daje mi pieniądze, tak zwany zastrzyk gotówki,zarady,ale i taki trochę chciwy.
  Anucha and Koma like this.
  Tyle było dni do utraty sił
  Do utraty tchu tyle było chwil
  Gdy żałujesz tych , z których nie masz nic
  Jedno warto znać , jedno tylko wiedz , że
  Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy
  Ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy

 5. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,132
  Podziękował/a
  1,640
  Podziękowano 2,118 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  Król Denarów - doskonała sytuacja finansowa, ochrona środowiska, znalezienie sponsora potrzebnego do realizacji projektu, powiększenie majątku, mądre obracanie pieniędzmi.

  Król Denarów (odwrócona) - trudności finansowe, utrata stanowiska lub majątku, obojetność, znieczulica, awersja do zwierząt, stosowanie starych rozwiązań do nowych spraw.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  To odpowiedzialny, solidny człowiek: ojciec, dziadek, szef. Jest gotów wystąpić w obronie tego, co posiada. Bądź teraz wytrwały, konsekwentny, a osiągniesz swój cel.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 21:00

 6. #5
  Out of this world... Awatar Cosmo
  Dołączył
  23-09-2009
  Przegląda
  Ciągle w podróży
  Posty
  1,000
  Podziękował/a
  192
  Podziękowano 389 razy
  Siła reputacji
  31335850

  Domyślnie

  Król Monet - Partner, którego pomysły zawodowe pomogą w rozwoju twojej kariery;
  Mężczyzna, który zjawia się, aby polepszyć ci życie;
  Mężczyzna, który gwarantuje ci bezpieczne życie oraz zapewni finansowe i uczuciowe wsparcie;
  Mężczyzna ochraniający cię oraz zabezpieczający wszystkie twoje potrzeby;
  Osoba, która skupia swoje działanie na tym, abyś ty była szczęśliwa i zrobi, co tylko będzie mógł żeby sprawiać ci radość;
  Mężczyzna, który kupuje ci dom i żywi nie, dlatego że musi, ale dlatego że cię kocha;
  To dobry mężczyzna, ale niezbyt namiętny oraz nieszczególnie seksowny:
  Spokojna lub odsunięta od ciebie osoba, która darzy cię miłością;
  Bogaty mężczyzna, który staje się twoim partnerem życiowym i z którym z radością dzielisz wszystkie materialne sprawy;
  Partner, którego spotkasz podczas podróży służbowej lub w czasie sprzedaży głównej części majątku;
  Mężczyzna, który ci ufa i zna twoje zdolności umysłowe.

  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Jeśli ta karta wypada w rozkładzie na pytanie, co ktoś do nas czuje, to wg mnie osoba ta chciałaby stworzyć poważną relację, opartą na stabilnych fundamentach; związek, który będzie trwały. Nie w głowie komuś takiemu romanse i niezobowiązujące przygody. Taka osoba wiąże z nami poważne plany na przyszłość.
  Kiedy ta karta wypada mi jako karta wspólna w rozkładzie partnerskim, mówi - przynajmniej w moim odczuciu - że partnerzy bardzo się sobie podobają i chcą być ze sobą w związku.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 21:01
  "Aby moje życie było wykrzyknikiem (!), a nie znakiem zapytania (?)"
  The truth is out there...

 7. #6
  wciąż poszerza horyzonty Awatar Ruda Jędza
  Dołączył
  20-02-2010
  Przegląda
  moja Eternia
  Wiek
  32
  Posty
  1,044
  Wpisów
  8
  Podziękował/a
  310
  Podziękowano 512 razy
  Siła reputacji
  7

  Domyślnie

  Człowiek pewny siebie, stały, godny zaufania, cierpliwy, czasami zbyt powolny w działaniu. Taki co ma pieniądze, dobrą sytuację materialną "fura skóra i komóra" chociaż nie na styl cwaniaka - bardziej na styl prosty ale markowy, nie kupi taki koszuli na bazarku. Z urody to ze wszystkich tarotowych Króli najbrzydszy, uroda na bank nie jest jego atutem. chytrawy, niezbyt rozrzutny. Zwraca uwagę na wygląd, styl status itp. "jest cyniczny życiowo , przez fakt ile osiągnął.. " wszystko jest do kupienia to tylko kwestia ceny " i jego powietrzna natura sprowadza sie do ustalenia tej ceny.

  Jako dobra rada:
  Ciesz się z tego, co osiągnąłeś i mądrze wykorzystuj swoje rezerwy.
  Jako ostrzeżenie:
  Nie bądź uparty i nie ulegaj bezmyślnemu skąpstwu.
  Jako karta dnia:
  Dzisiaj możesz podsumować rezultaty swojej pracy i cieszyć się nimi. A po zrobieniu inwentaryzacji swoich bogactw, możesz nawet trochę spocząć na laurach. Jeśli jednak pojawia się u Ciebie życzenie, żeby wziąść się za jakąś nową sprawę, to bardzo dobrze. Jednak najważniejsze zadanie na najbliższą przyszłość - zachować to, co osiągnąłeś. Możliwe także, że spotkasz dziś mężczyznę o dobrym sercu i trzeźwym umyśle (po tym go poznasz). Słuchaj go uważnie, a jeśli coś ci zaproponuje, zgadzaj się.

  H.Banzhaf - Klucze do tarota

 8. #7

  Dołączył
  25-03-2010
  Posty
  18
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Król denarów, w swoim "cieniu", bywa lubieżnikiem.
  Euterpe likes this.

 9. #8

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  161
  Podziękował/a
  57
  Podziękowano 23 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Król denarów
  Cechy charakteru prezentowane przez króla denarów:
  a) w położeniu prostym: sumienność, cierpliwość, bezinteresowność, hojność, szczodrość, stabilność, odpowiedzialność, stateczność, umiłowanie natury, równowaga wewnętrzna, spokój wewnętrzny, siła wewnętrzna.
  b) w położeniu odwróconym: interesowność, złośliwość, materializm, lenistwo, ośli upór, nudziarstwo, brak polotu, skorumpowanie, konserwatyzm, nadmierny tradycjonalizm, ociężałość umysłowa.
  Król denarów oznacza doskonałą sytuację finansową, brak problemów natury materialnej, zainteresowanie ekologią i ochroną środowiska naturalnego, donacje na rzecz ochrony przyrody, uzyskanie poparcia majętnego człowieka, znalezienie sponsora potrzebnego do realizacji projektu, całkowitą odpowiedzialność za własne słowa i czyny, powiększenie stanu posiadania, zwiększenie dochodów, umiejętność mądrego obracania pieniędzmi, szacunek dla ziemi, dokładność w planowaniu i działaniu, konsekwentne dążenie do wytyczonego celu.


  [I]źródło:Ezoteryka i ja: Król denarów

  Król denarów
  połączenie dyscypliny z fantazją, kocha życie, realista, daje poczucie bezpieczeństwa kobiecie, odpowiedzialny  + mądry przywódca, dobry szef, opiekun, obracanie pieniędzmi, doskonała sytuacja finansowa, konsekwentne dążenie do wytyczonego celu.
  - karierowicz, znieczulica, groźba utraty stanowiska, obojętność na problemy innych, brak logicznego myślenia, wyrachowanie, zagrożenie utraty pracy.


  źródło: Lenormand webpark
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 21:01

 10. #9
  Ekspert: tarot
  Dołączył
  01-01-2013
  Posty
  4,000
  Podziękował/a
  1,729
  Podziękowano 2,182 razy
  Siła reputacji
  107374188

  Domyślnie

  często mi pokazuje oszczędność
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 20-12-2015 o 21:01
  Linkinia, rogi7 and Daria_Hexe like this.
  "Wyrazem serca szczęśliwego jest rozpromieniona twarz,
  zaduma i posępność zdradzają usposobienie smutne." Mądrość Syracha 13:26

  "korzystaj z tego co posiadasz"


  nie wróżę na prv do odwołania :)

 11. #10
  Awatar Koma
  Dołączył
  15-11-2014
  Posty
  1,362
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  279
  Podziękowano 535 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  Mezczyzna ktory opiera swoja pozycje na dorobku materialnym.
  Ktos konkretny, ma pieniadze, czesto je daje , ale i bywa bardzo chciwy i.materialistyczny.
  Praktyczny, zajety doczesnymi.sprawami, nie buja w oblokach.
  mlodzia, rogi7, Euterpe and 1 others like this.
  Do interpretacji horoskopu potrzebna jest data, godzina i miejsce urodzenia !

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 31-07-2008, 13:47

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269