Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82
Like Tree57Likes

Wątek: 2 - Kapłanka

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 2 - Kapłanka
  Znaczenie karty Kapłanka:

  Osoby, które symbolizuje karta:

  Wrażliwa, łagodna kobieta, która kieruje się intuicją, doradczyni duchowa, matka, żona, osobowość uległa, ugodowa, osoba, która zgłębia nauki ezoteryczne, nauczycielka, lojalna, oddana przyjaciółka, zakonnica, opiekunka.

  Sytuacje, które może przedstawiać karta:

  Platoniczna miłość, miłość matczyna, intuicja, mądrość, duchowość, zgłębianie wiedzy. Nauka, wizjonerstwo, spokój wewnętrzny, wrażliwość, łagodność, emocjonalność. Ukryte wpływy, tajemnica, coś co znajduje się pod powierzchnią. Wyciszenie, poddawanie się refleksji. Opieka, troskliwość, dbanie i poświęcanie się dla innych. Pielęgniarka, nauczycielka, uczennica, terapeutka.

  Negatywne strony:

  Nadmierna uległość, pasywność, dewocja lub rozwiązłość, prostytucja, nieśmiałość, introwertyzm, strach przed rzeczywistością, duchowa pustka, zamykanie się w sobie, schizofrenia, niestabilność emocjonalna, chłód, zbytnie poświęcanie się dla innych, płytkość, zła ocena danej sytuacji, niepewność, brak pracy w przypadku kobiet, niechęć do rozwoju w sferze zawodowej.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Inne nazwy karty to: Papieżyca, Arcykapłanka.

  Archetyp - dziewica
  Znaczenie ogólne - poznanie intuicyjne, bycie prowadzonym, wyczuwanie właściwego czasu, głęboka, wewnętrzna wiedza, wysoki poziom duchowości
  Praca - przyjęcie zadania, gdzie wymagane są silne zdolności intuicyjne, pozwolić siebie prowadzić, doskonała synchronizacja
  Relacje/uczucia - głębokie zrozumienie i empatia, poświęcenie, gotowość do czekania, żeby zadziałać we właściwym momencie, opiekuńczość
  Świadomość - głos wewnętrzny, zagadkowość
  Sfera ducha - świadomość in, mądrość łona
  Cel - dotknąć tajemnicy, zjednoczyć się z prapodstwą
  Cień - ucieczka od realności, nieprzewidywalność
  Odwrócona - rozpacz, gadulstwo, zwlekanie z czymś, zmanierowanie

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; Wczoraj o 22:00
  Lena75 likes this.

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Najwyższa Kapłanka: pozycja prosta – rodzina traktowana jako najwyższa wartość; pozytywne wzorce wyniesione z domu rodzinnego; matka lub teściowa korzystnie wpływająca na związek, partnerzy darzący siebie zaufaniem; miła, domowa atmosfera; wzajemna, zdrowa troska o swoje potrzeby; dla mężczyzny – starsza partnerka.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy on/ona mnie kocha?
  Tak, oczywiście i jest to szczera, trwała i głęboka miłość, choć być może mało romantyczna.
  2. Czy on/ona jest mi wierna?
  Nie ma nawet cienia wątpliwości, co do wierności i lojalności osoby, o którą pytasz.
  3. Czy spotkam w ciągu roku nową „miłość”?
  Owszem, jest to jak najbardziej możliwe, ale znów pod warunkiem, że obie osoby są wolne i nie będą budowały swego szczęścia na czyichś łzach.

  Najwyższa Kapłanka : pozycja odwrócona – zbyt silne wpływy matki jednego z partnerów lub innej starszej kobiety z rodziny wpływają destrukcyjnie na związek; brak zaufania, dawanie posłuchu plotkom i oszczerstwom przyczyną nieporozumień między partnerami; w przypadku mężczyzn – zbyt duże uzależnienie od matki i nieustanne poszukiwanie jej „obrazu” w partnerce uniemożliwiają zbudowanie dojrzałego związku.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy on/ona mnie kocha?
  Trudno to nazwać miłością, raczej zależnością, wygodą, zaspokajaniem jakichś swoich potrzeb. Uczucie egoistyczne i pozbawione wydźwięku troski o drugą osobę.
  2. Czy on/ona jest mi wierna?
  Nie, ale ta osoba nigdy nie nazwie tego, co robi zdradą. Określi to jako: rozrywkę, zabawę, zaspokojenie potrzeb seksualnych itp., a w dodatku winą za to obarczy partnera, np.; „gdybyś była atrakcyjniejsza, to nie musiałbym oglądać się za innymi!”.
  3. Czy spotkam w ciągu roku nową „miłość”?
  Nie, a nawet jeśli coś takiego się zdarzy, to w żadnym wypadku nie należy się angażować, a znajomość najlepiej przerwać w zarodku, gdyż przyniesie ona tylko ból i cierpienie. Ten rok należy przeczekać, gdyż prawdziwa miłość przyjdzie później.

  Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 3. #3
  Awatar Nell
  Dołączył
  30-10-2008
  Przegląda
  Południowy Wschód
  Posty
  31
  Podziękował/a
  7
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Jest pomyślna dla dzieci, szczególnie dziewczynek.Karta czystej szansy,stabilnej pozycji.Karta ta może sugerować wpływ kobiety mądrej, inspirującej. Kapłanka w towarzystwie karty Słońce symbolizuje miłość kobiecą.

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Przyjaźń. Powiernictwo. Wtajemniczenie. Intuicja, wrażliwość. Dar. Wiedza, nauczanie. Nadzieja. Rozwój wyższych uczuć. Poświęcenie. Czułość, subtelność. Brak podzielności, zespolenie, synteza. Bezpieczeństwo. Spokój wewnętrzny. Brak kompleksów. Zdolność wczuwania się w sytuacje innych. Skłonność do zamykania się w sobie.

  Odwrócona: Bierność. Ignorancja. Nieprawość. Brak zrozumienia otaczającego świata. Akceptacja informacji o niepewnym pochodzeniu. Niewłaściwa ocena sytuacji. Płytkość, próżność, zarozumialstwo. Beznadzieja. Wystawianie się na niebezpieczeństwo. Choroba psychiczna, zaburzenia psychiczne. Koszmary. Kompleksy. Fatalizm. Uleganie nałogom. Znerwicowanie. Fobie.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
  Ostatnio edytowane przez truskawka ; 03-03-2009 o 14:23

 5. #5
  bezkarnie cytrynowa Awatar patsy
  Dołączył
  20-07-2008
  Przegląda
  Poznań
  Wiek
  32
  Posty
  2,194
  Podziękował/a
  406
  Podziękowano 713 razy
  Siła reputacji
  1503

  Domyślnie

  Czy kaplanka moze oznaczac tez kochanke i kobiete w ciazy?

 6. #6
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez patsy Zobacz posta
  Czy kaplanka moze oznaczac tez kochanke i kobiete w ciazy?
  Chyba nie, dla mnie kochankę i kobietę w ciąży bardziej opisuje Cesarzowa.

 7. #7
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Półksiężyc – nieświadomość. Dwa – liczba oznacza sprzeczności. Księga – tajemnica.

  ZNACZENIE – Nieświadomość, tajemne pragnienia.

  KARTA ODWRÓCONA – Niezdrowe namiętności, zakazany seks, przestroga przed zbytnimi emocjami.
  Lena75 likes this.

 8. #8
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  PAPIEŻYCA, KAPŁANKA, NAJWYŻSZA KAPŁANKA. Kapłanka reprezentuje w nas wykształcony pierwotnie sposób rozpoznawania rzeczy, a współcześnie niedoceniany i zaniedbany. Racjonalność poparta ideą rozumu nie pozwala nam widzieć automatycznie spraw, które przez to ukryte są za zasłoną, a które istnieją jako naturalny efekt naszych wcześniejszych wyborów. Dotarcie do nich to jakby odkrycie praźródła, tryskającego miłością, empatią i światłem prawdy. Uzyskać przez to można intuicyjny wgląd w sprawy, do których rozum w tej chwili dostępu mieć nie może, ponieważ oko widzi tylko określony przedział długości fali a i szkiełko nie to. Najwyższa Kapłanka reprezentuje żeńską część naszej psychiki. Zwracając się ku swojemu wnętrzu, odrzucając chwilowo logiczne postrzeganie rzeczywistości możemy uzyskać wgląd do źródła wiedzy, energii, miłości, przychodzących z prędkością błysku światła, po czym przyjdzie siła, moc i jasność spraw racjonalnych.

  PAPIEŻYCA - karta odwrócona. Wskazuje na podejmowanie decyzji, bez wcześniejszego rozpoznania istoty rzeczy, na błędy, które wychodzą na jaw, bo wcześniej nie rozpoznałeś(aś) problemu. Budujesz świat tylko dla siebie, oprócz ciebie nikogo tam nie ma. Musisz otworzyć się na innych nie oczekując nic w zamian. Obserwuj procesy zachodzące wokół siebie, zwróć się ku swojemu wnętrzu i zaufaj swojej naturalnej wiedzy.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

 9. #9
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  KAPŁANKA PROSTE SZCZĘŚCIE


  Kapłanka jest drugą kartą Wielkich Arkanów i nosi wiele imion. Nazywana bywa Papieżycą czy Arcykapłanką.

  ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje naszą nieświadomość, a tym samym wszystko to, co wypieramy. Chodzi tu o ukrytą w nas stronę, którą rozum wyrażony świadomością najczęściej ukrywa. Ale wszystko to, co żyje w nas jako ciemna strona, stanowi siłę. A zatem ta karta wskazuje na konieczność przebadania naszych planów i zamiarów pod kątem naszego wnętrza i jego gotowości do współuczestniczenia w tych planach. Kto nie uwzględnia duszy, ten nie znajduje też drogi do wnętrza, a tym samym pozbawia się harmonii, do której dąży. Ta karta upomina nas i każe pamiętać, że nasza dusza nigdy nie śpi i przez nasze sny próbuje nawiązać z nami kontakt i do nas przemówić. Obraz Arcykapłanki jest także uzupełnieniem strony jasnej, świadomej. Jest kartą ukazującą dwubiegunowość. Ale nie zawsze łatwo jest odnaleźć w sobie pełnię, gdyż rozum i myśli nie wystarczają, by poznać własne tajemnice. Do tego celu potrzebujemy w sensie przenośnym kapłanki. W znaczeniu alchemicznym mówimy o tajemnicy, która tkwi w każdej przemianie - tu pod tym pojęciem rozumiemy naszą ciemną stronę. Psychologia nazywa tę część nas samych cieniem, a psychoanaliza zredukowała to do pojęcia "pomyłki freudowskiej". Oznacza to, że często postępujemy w sposób pełen sprzeczności, a przyczyna takiego postępowania nie jest nam znana. Wszystko w naszym życiu ma swoje przeciwieństwo, dzień nie istnieje bez nocy, strona prawa bez lewej. I ta karta wskazuje nam właśnie na to, że musimy poszukać tej dwubiegunowości.  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: umysł człowieka, kierowany przez wolę, rozwija. Jeśli jego wola skierowana jest ku prawdzie, zobaczy jej promieniowanie. Prowadzony przez tę jasność, osiągnie cel idealny, ku któremu dąży. W trakcie swej ewolucji człowiek musi pukać do drzwi wiedzy, a one otworzą się. Przedtem musi jednak przestudiować ścieżkę, którą ma iść, aby nie zgubić się w labiryncie. Obróci się ku słońcu prawdy i zrozumie. Musi zachować milczenie, aby nie narazić się na krytykę profanów. Karta ta wyraża symbolicznie: małżonkę boską posiadającą wieczny dar rodzenia i tworzenia złudnych rzeczywistości - maji.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: intuicja, wyobraźnia, płodność. Pasywność, rozwój duchowy. Interesowne, oczekujące rekompensaty przywiązanie. Miłość do rodziny, ogniska domowego, współmałżonka i dzieci, wynikająca z przyzwyczajenia. Wyobraźnia, marzenia, lenistwo. Temperament limfatyczny, przynosi tendencję do dbania o siebie, do hipochondrii i wygodnictwa. W przypadku dolegliwości fizycznych karta ta oznacza, że przyczyny choroby nie są łatwe do zdefiniowania; są one niewyraźne i wskazują zarówno na brak równowagi psychicznej, jak i zaburzenie organiczne.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta ta przynosi bardzo silne uzależnienie od losu w sensie pozytywnym. Przyciąga tajemnicze sprawy i fakty niezależne od woli pytającego. Jest pomyślna dla dzieci, szczególnie dziewczynek. Możliwe liczne podróże, a przynajmniej podróże odbywane w wyobraźni. Możliwość dziedziczenia, otrzymania darowizny. Karta czystej szansy. Stabilna pozycja. Dla artysty źródło twórczego talentu. Nie wskazuje na dużą witalność, ale też nie zagraża życiu. Karta ta może sugerować wpływ kobiety mądrej, inspirującej. Kapłanka w towarzystwie karty Słońce symbolizuje miłość kobiecą. Reprezentuje także pytającą, jeżeli nie przekroczyła ona czterdziestego piątego roku życia. Po przekroczeniu tego wieku pytająca reprezentowana jest przez kartę księżyc.

  Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl

 10. #10
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  59
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie kapłanka

  Karta przedstawia siedzącą na tronie starszą kobietę, ubraną w długą szatę i papieską koronę, na kolanach trzyma otwartą książkę. Często jest również przedstawiony sierp Księżyca, a zasłona, która wisi za plecami Kapłanki ozdobiona jest rozciętymi owocami granatu, symbolizującego pierwiastek kobiecy.
  Kapłanka często rysowana jest z takim nakryciem głowy jak egipska bogini Izyda tzn. Kulę z księżycowymi rogami a więc uosabia wiedzę tajemną. Siedzi zazwyczaj na tronie z dwoma kolumnami co ma symbolizować dostęp do tejże wiedzy.


  Intuicja, wrażliwość, wtajemniczenie, powiernictwo, przyjaźń, dar, nauczanie, poświęcenie, uczuciowość, czułość, subtelność, czułość, nadzieja, bezpieczeństwo, spokój wewnętrzny, empatia, brak kompleksów.
  To uosobienie sił wyższych, które nam sprzyjają, pierwiastek duchowy, ale tę jego część, która jest ukryta w podświadomości. Kapłanka to ta, która wie! Wie bo ma dostęp do takiej wiedzy do której my nie mamy a do tego jest nam bardzo przychylna. Jest kojarzona z uczuciem miłości do drugiego człowieka, a przede wszystkim ze zrozumieniem dla jego problemów. Oznacza też wrażliwość i intuicję, pójście za głosem serca.


  Kiedy w rozkładzie pojawia się ta karta to daje nam do zrozumienia, że sprawa o którą pytamy jest w dobrych rękach ale jednocześnie nakazuje nam abyśmy się nie spieszyli, nie ponaglali sprawy gdyż biegnie ona swoim torem. Jedyne co możemy zrobić to wyciszyć swoje emocje i zaufać jej tajemnej mądrości (a naszej intuicji), wierząc że czas działa na naszą korzyść. Symbolizuje poddanie się uczuciom, całkowite zdanie się na nie przy swoim postępowaniu. Posiadanie potężnej siły wewnętrznej.
  Oznacza także wyższą postać Księżyca, czyli intuicję, empatię. Podleganie potężnemu procesowi psychicznemu przemian, który prowadzi do mądrości i doskonałości. Idzie on z głębi, z podświadomości i dlatego nie wszystko zależy od wolnej woli. Powinność poddania się poddania się temu procesowi. W codziennym życiu mówi o harmonii między światem zewnętrznym a wewnętrznym, duchowym a fizycznym. Podkreśla pierwiastek fizyczny jako coś do czego trzeba dążyć w swoim życiu. Może wskazywać na możliwość poczęcia dziecka. Czasami po prostu na osobę płci żeńskiej.  W położeniu odwrotnym symbolizuje obojętność na problemy innych, zarozumialstwo, poczucie wyższości. Może również oznaczać brak intuicji lub konieczność poddania się racjonalizmowi i logice.

Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Płacząca koleżanka.
  Przez unintended w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 22-08-2010, 15:58
 2. Koleżanka :>
  Przez cooleyorz w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 25-02-2010, 19:59

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232