Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
Like Tree60Likes

Wątek: 3 - Cesarzowa

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 3 - Cesarzowa
  Znaczenie karty Cesarzowa:

  Osoby, które oznacza karta:

  Urodziwa, bardzo zmysłowa, pociągająca kobieta, matka, żona, również partnerka, kochanka. Oznacza także kobietę w ciąży, na wysokim stanowisku, z silną osobowością, zaradną, wpływową. Kobieta adorowana, w centrum uwagi, podziwiana, szanowana. Kobieta będąca ucieleśnieniem ideału dla mężczyzny.

  Co może oznaczać pojawienie się karty:

  Chęć założenia rodziny, płodność, ciąża, zmysłowość, wdzięk, kobieca seksualność, namiętność. Bezpieczeństwo materialne, powodzenie w interesach i wszelkich przedsięwzięciach, pozytywna prognoza, spełnienie. Komfort, poczucie piękna, dobry gust.

  Karta w negacji:

  Nadmierne epatowanie kobiecością, używanie swoich wdzięków w sprawach zawodowych, kokieteria, rozwiązłość, niewierność. Nieumiejętność sprawdzania się w roli matki, trudności z zajściem w ciąże, niechęć do noszonej ciąży. Ponadto karta oznacza zaborczość, zachłanność, żądzę władzy, chęć sprawowania kontroli, dominacja, zła prognoza dotycząca spraw zawodowych, niepowodzenie w przedsięwzięciach.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Inna nazwa tej karty to Władczyni.

  Archetyp - matka
  Znaczenie ogólne - płodność, rozrost, życiowe siły, narodziny nowego, urodzajna ziemia
  Praca - twórcza faza, zdrowie, nowe kierunki rozwoju, wspaniałe plany i intratna propozycja pracy, żywotność, różnorodność, urozmaicenie
  Relacje/uczucia - pełen życia, zdrowy związek, który wrasta i dojrzewa, nowa miłość, która rozkwitnie, powiększenie rodziny
  Świadomość - nowe rozumienie, zmiana obrazu świata
  Sfera ducha - świadomość różnorodności
  Cel - zachowanie i ochrona życia
  Cień - zbytek, zachłanność, zniszczenie
  Odwrócona - niepłodność, niedostatek

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


  Praktycyzm. Ukochanie natury. Matczyność. Cierpliwość, stanowczość, zmysłowość. Dobra znajomość ludzi i ich problemów. Harmonia. Uwolnienie od kłopotów. Wdzięk, piękno. Matka, siostra, żona. Miłość macierzyńska. Uzależnienie od kobiety. Umiejętność kierowania innymi. Podjęcie właściwej decyzji w oparciu o poznanie i analizę faktów. Kobieta pracująca zawodowo, samodzielna i niezależna. Pewność siebie i swoich racji.

  Odwrócona: Powolne działanie. Zmieszanie, zakłopotanie. Wyrażanie uczuć w sposób przesadny. Przegadanie. Lekkomyślność, niedocenianie faktów. Niemożność podjęcia decyzji. Brak postępów w pracy. Chwiejność. Wulgarność. Brak macierzyńskiej miłości. Zagubienie i bezradność. Niepowodzenie w sprawach zawodowych. Upór. Zaborczość. Skąpstwo. Złośliwość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Drzwi otwierają się na ogród emocji i piękna. Masz możliwość pewne projekty, które są dla Ciebie ważne zrealizować. Karta może również wskazywać młodą matkę lub nowego przyjaciela.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 29-11-2015 o 16:41

 2. #2
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Jabłko – znak godności monarszej. Kłos żyta – żniwa, dobrobyt. Pozycja półleżąca – brak aktywności, przygotowanie do porodu.

  ZNACZENIE – Surowość i panowanie nad sobą, uczucia matczyne, opieka.

  KARTA ODWRÓCONA – Niezgoda, kłopoty domowe, kłótnia, problemy z seksem.

  CESARZOWA. Cearzowa jest archetypem (symbolem) Matki Ziemi, żeńską cząstką psychiki człowieka. Cesarzowa to harmonia, piękno i bogactwo przeżyć, których jest ucieleśnieniem. Przejawia się wielością wewnętrznych doznań i symbolizuje bogactwo urodzaju. Jej podniesiona dłoń, trzyma berło, co demonstruje jej siłę i autorytet na Ziemi. Podczas gdy Kapłanka utożsamia nieświadomą część naszej psyche, Cesarzowa prezentuje, to co ziemskie - szczodrość i płodność. Jej znaczenie sugeruje bogactwo i satysfakcję z fizycznych potrzeb i pragnień. Jest tu potencjalna obfitość wszystkiego i być może należy się zastanowić, czy zbyt mocno nie jesteś przywiązany(a) do świata materii. Świat ducha i materialny musi być zrównoważony. Jeden nie powinien mieć przewagi nad drugim, dopiero wówczas satysfakcja z osiągnięć będzie pełna. Karta ta może wskazywać na kobietę z bliskiego otoczenia, może to być matka, żona, kobieta na ważnym stanowisku.

  CESARZOWA - karta odwrócona. To co charakterystyczne to niedojrzałość uczuć, zahamowana ekspresja, niezdolność dawania innym, nieprzystosowanie, brak postępów w karierze, niesprecyzowane plany, kłótliwość w pracy i w domu, różne nieprzemyślane działania. Typ kobiety z Twojego otoczenia, która źle wpływa na Twoją psychikę.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  CESARZOWA PŁODNOŚĆ


  W taliach, które podkreślają egipskie dziedzictwo, znajdujemy nazwy Królowa-Faraonów lub Izyda-Urania czy Władczyni. Władczyni siedzi na tronie, w ręku trzyma berło, czasami kłos żyta oraz jabłko stanowiące znak godności cesarskiej. Te symbole wskazują na zwrot ku ziemskim zadaniom. Często jest to karta matki, ale także szefowej lub innego kobiecego autorytetu. Wszystkie one okazują się kobietami pełnymi dyscypliny, zdają się wiedzieć, że mają za zadanie świecić przykładem. Rysunek na karcie wzbudza u każdego obserwatora respekt.

  ZNACZENIE KARTY: już nazwa. Karty wskazuje na władanie i panowanie, dotyczy ono zwłaszcza panowania nad sobą, gdyż tylko ten, kto zapanował nad samym sobą, może panować nad innymi. Karta symbolizuje obowiązki, które każdy z nas ma wypełnić na ziemi, także ci, którzy sądzą, że mogą rozwijać się poza życiem społecznym. Każdy musi uczynić to, co konieczne, by przypodobać się władczyni. "Pra zasada matki" kieruje wypełnianiem zadań, co wymaga pewnej surowości. Władczyni uzmysławia więc, że nie może istnieć absolutna wolność, gdyż w takim przypadku nastąpiłoby wynaturzenie przejawiające się w anarchii. Karta ta porusza w nas dojrzałość. Zachowanie Głupca jest na tym etapie nie na miejscu. To matka decyduje o wychowaniu swych dzieci, które powinny uzyskać później uznanie w jej oczach. Liczba 3 wiązana z tą kartą ma wiele wspólnego z teoriami Pitagorasa, który uczył, że liczba ta jest pierwszą liczbą ziemską. Wskazuje ona jednak również na współgrę Słońca, Księżyca i Ziemi. Kto chce podążać drogą poznania, drogą prowadzącą do wnętrza, nie powinien tracić z oczu ziemskiej strony naszego bytu. Musi się także nauczyć akceptować rozwagę jako wartość. Dlatego karta ta wskazuje nie tyle na świat ezoteryki, lecz na ziemską rzeczywistość, a także uczy nas, by dążąc ku niebu nie tracić gruntu pod nogami.


  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: żarliwe pragnienie prawdy i piękna powoduje, że stają się one udziałem człowieka. Pragnienia przeciwne - to bieg ku przepaści. Człowiek może mieć nadzieję na powodzenie swych przedsięwzięć pod warunkiem połączenia działania ze zrównoważoną myślą. Wynik przyniesie dobro. Karta ta wyraża symbolicznie: moc ewolucyjną płodnej natury. W swym znaczeniu elementarnym Cesarzowa reprezentuje siłę twórczej energii daną człowiekowi do dyspozycji. Może ona zrealizować się na planie fizycznym (np. ciąża) lub na planie mentalnym (twórczość intelektualna). Cesarzowa - pasywna siła świata materialnego (w uzupełnieniu do karty Cesarz, która wyraża siłę aktywną) reprezentuje zawsze krok naprzód.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: stanowczość, ambicja, wiedza, twórczość. Intuicja, płodność, uczuciowość, przyjazny stosunek do ludzi, miłość matczyna.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: liczne zmiany, zwykle korzystne. Decyzja, którą pytający po rozważeniu może podjąć. Konkretyzacja planów. Zapowiedź szczęśliwego życia. Polepszenie i odnowa sytuacji. Liczne, krótkotrwałe zmiany miejsca pobytu. Zalecany optymizm. Płodność. Karta ta symbolizuje również twórczość literacką i naukową, książki, publikacje, rękopisy, osoby związane z pisaniem i wydawaniem książek; nowiny z otoczenia. Może to być też oczekiwany list; sąsiednie karty określą jego treść. Cesarzowa dąży do wzmocnienia i powtórzenia efektów kart sąsiednich. Może też oznaczać po prostu kobietę z otoczenia pytającego.

  Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 29-11-2015 o 16:40

 3. #3
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie casarzowa

  Na karcie widnieje wizerunek urodziwej kobiety siedzącej na tronie. Na głowie Cesarzowa nosi koronę lub diadem, natomiast w rękach trzyma berło i niewielką tarczę z namalowanym na niej orłem. Podniesiona dłoń, trzyma berło, co demonstruje jej siłę i autorytet na Ziemi.
  Często rycina, która ją przedstawia to kobieta w królewskich szatach, siedząca wygodnie na tronie na tle pól, łanów zbóż, kwiatów, owoców. Co oznacza? Przede wszystkim dobrobyt, stabilizację w życiu i zapowiedź dużych profitów.


  Cierpliwość, praktyczność, zmysłowość, harmonia, stanowczość, wdzięk, piękno, brak kłopotów, znajomość ludzi i ich problemów, miłość macierzyńska, matka, siostra, żona, uzależnienie od kobiety, umiejętność kierowania innymi, pewność siebie, kobieta niezależna.
  Cesarzowa jest archetypem (symbolem) Matki Ziemi, żeńską cząstką psychiki człowieka. Cesarzowa to harmonia, piękno i bogactwo przeżyć, których jest ucieleśnieniem. Przejawia się wielością wewnętrznych doznań i symbolizuje bogactwo urodzaju.  Podczas gdy Kapłanka utożsamia nieświadomą część naszej psyche, Cesarzowa prezentuje, to co ziemskie - szczodrość i płodność. Jej znaczenie sugeruje bogactwo i satysfakcję z fizycznych potrzeb i pragnień. Jest tu potencjalna obfitość wszystkiego i być może należy się zastanowić, czy zbyt mocno nie jesteś przywiązany do świata materii. Świat ducha i materialny musi być zrównoważony. Jeden nie powinien mieć przewagi nad drugim, dopiero wówczas satysfakcja z osiągnięć będzie pełna.
  Karta ta może wskazywać na kobietę z bliskiego otoczenia, może to być matka, żona, kobieta na ważnym stanowisku. Bardzo często nazywana jest kartą małżeństwa. Reprezentuję macierzyńską troskę i płodność, może więc oznaczać małżeństwo własne lub w rodzinie, ciążę.  Nie zapominajmy, że to kobieta a więc dla mężczyzny może często symbolizować tą partnerkę, która zostanie przy jego boku i urodzi mu potomstwo. Natomiast jeśli osoba, która poprosiła nas o wróżbę jest kobietą to cesarzowa być może stanowi zapowiedź, że w niedługim czasie może zaistnieć jako matka i żona.  Karta odwrócona - charakterystyczne to niedojrzałość uczuć, zahamowana ekspresja, niezdolność dawania innym, nieprzystosowanie, brak postępów w karierze, niesprecyzowane plany, kłótliwość w pracy i w domu, różne nieprzemyślane działania. Typ kobiety z Twojego otoczenia, która źle wpływa na Twoją psychikę. Może też ostrzegać, aby nie począć na laurach, lenistwem, pasożytnictwem w związku jak również przed tym, że zajmując tak wygodną pozycję delektując się dobrobytem możemy nie zauważyć zagrożeń.

 4. Użytkownicy którzy podziękowali stokrootka za ten post:


 5. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Cesarzowa - piękna kobieta, młoda mama, zmysłowość, płodność, usunięcie przeszkód, dobry gust, estetyka, piękno, komfort, gospodarność, zdrowa troska o to, co się posiada, partnerka, żona, szefowa.

  Cesarzowa (odwrócony) - brak gustu, zła szefowa, nieodpowiednia partnerka, przesadne skoncentrowanie się na sferze materialnej, upór, zaborczość, złośliwość, skąpstwo lub rozrzutność, kochanka.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Pozytywna karta na pytania dotyczące wszelkich obszarów: miłości, przyjaźni, pracy, finansów.
  W karierze może pomóc Ci wpływowa kobieta. Pozwól, by świat pokazał Ci drogę. Nie wymuszaj nic na siłę. Finanse poprawią się niespodziewanie. Jeśli szukasz pracy, uwierz, że czeka już gdzieś na Ciebie. Przygotuj się tylko do rozmowy kwalifikacyjnej, byś wypadł profesjonalnie.
  Jeśli obecnie masz jakieś trudności, karta zapowiada ich rozwiązanie.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: kobiecość, zmysłowość, płodność, ciąża, twórczość, niezależność, pewność siebie, poczucie piękna, ekspansja, przyjemność, wdzięk, kochanka.

  Cienie: rozwiązłość, wulgarność, zaborczość, niewierność, niechęć do ciąży, brak uczuć macierzyńskich, nadmierna żądza władzy, bezradność.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  Karta dnia - III Cesarzowa, Giermek Kielichów - mam córkę w wieku szkolnym i tego dnia było zebranie w szkole, gdzie występowałam w roli matki i "płatnika" :)

  w pytaniu o relację - Cesarzowa+7 Mieczy - kobieta szpiegująca, zbierająca, pozyskująca informacje w sposób niejawny, w ukryciu

  Co zrobić: Zadbać o swój wygląd i nie ma to znaczenia czy jesteś kobietą, czy mężczyzną.
  Otwórz się na rozwój i twórczość w szerokim tych słów znaczeniu. Jeśli jesteś mężczyzną, zwróć uwagę na obecność lub brak kobiety w swoim życiu. Jeśli ją masz, sprawdź, czy przypadkiem nie poświęcałeś jej zbyt mało czasu. Jeśli nie, będziesz odczuwał jej brak. To Twoja wewnętrzna anima. Zadbaj więc o swoje uczucia, wewnętrzne piękno. Takiego Ciebie poszukuje kobieta Twojego życia. To symbol Wenus, który dopomina się realizacji.
  Jeśli karta jest odpowiedzią na pytanie, czy to dobry czas na zajście w ciążę, odpowiedź brzmi: tak.

  Czego nie robić: Jeśli jesteś tzw. silną kobietą, odpuść sobie. Pozwól sobie na słabość, na bycie kobietą, która może być słaba i to całkiem nie ujmuje jej wartości, ale nie zachodź od razu w ciążę.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 17:16

 6. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  III. Cesarzowa,
  czyli bogini pomyślności
  Trzecia karta z Wielkich Arkanów przedstawia królową, władczynię, siedzącą na tronie. Co ta karta oznacza? - tak najkrócej można powiedzieć: jest to bogini pomyślności!

  Niektórzy autorzy kart podkreślają to znaczenie, rysując Cesarzową i jej tron na tle dojrzewającej pszenicy, bujnych ogrodów, kiści winogron i innych owoców. Sama postać kobiety na tronie niekiedy rysowana jest tak, iż można się domyślać, że jest ona w ciąży - a więc sama symbolizuje płodność, macierzyństwo, rozmnażanie - i zarazem pomnażanie bogactw. Postać przyszłej matki na tronie oznacza też materialną stabilizację i bezpieczeństwo: owo najwyższe bezpieczeństwo, jakiego doświadczyć może tylko dziecko w łonie matki.

  Karta Cesarzowa zapowiada wszystkie te rzeczy: pomyślność i dobrobyt, bezpieczeństwo i rozkwit, pomnożenie bogactwa i przychodzenie na świat potomstwa. Oznacza przede wszystkim, że jesteśmy na dobrej drodze, że ogólna nasza sytuacje w świecie jest pomyślna, i nie należy ani szczególnie się martwić, ani jakoś "manipulować" przy własnych sprawach, bo można "przedobrzyć" i zakłócić naturalny rozwój rzeczy.

  Nie należy ani przez chwile zapominać, że postać na tej karcie jest kobietą, i to sportretowaną w rozkwicie swojej kobiecości. Dlatego jeżeli wróżymy mężczyźnie, karta ta może oznaczać, że niedługo znajdzie on "pisaną sobie" partnerkę; a jeżeli wróżymy kobiecie - że ona sama wejdzie w rolę Cesarzowej, i zrealizuje się jako kochanka, żona, szczęśliwa pani domu - a może również jako matka.

  Na niektórych taliach, dla przypomnienia, że karta ta oznacza materialne powodzenie i szczęście w miłości - jest obok Cesarzowej rysowany znak planety (i bogini) Wenus.

  Nie jest też przypadkiem, że Cesarzowa siedzi, często w pozycji wręcz półleżącej (podczas gdy Mag stoi, a Głupiec idzie...). Oznacza to, że szczęście i pomyślność przychodzi z zewnątrz, jako dar Boga i czasu. Że jest teraz czas korzystania z dobrodziejstw, jakie niesie los, nie zaś czas pracy, starań, poszukiwań czy wątpliwości. Można więc wygodnie zasiąść - za stołem, do uczty... Nasza aktywność nie jest ani nam, ani nikomu, potrzebna do szczęścia.

  Wszystkie te "pozytywy" tej karty w pewnych okolicznościach mogą stać się "negatywami". I wtedy karta Cesarzowa będzie ostrzegać przed lenistwem, życiem na kredyt (lub na cudzy koszt), przed lekceważeniem zagrożeń. Może delikatnie przypominać, że okres pomyślności nieuchronnie kiedyś się skończy...  --------------------------------------------------------------------------------

  Cesarzowa czyli kobieta jako symbol dobrobytu
  Karta Cesarzowa (nr 3 w Wielkich Arkanach) symbolizuje dobrobyt rozumiany szerzej, niż to się zwykle przyjmuje: jako DOBRO-BYT, na co się składa nie tylko materialny komfort, ale także głębokie zadowolenie z tego, co jest, umiejętność cieszenia się życiem i jego radościami, głęboka i twórcza zgoda z własna naturą. Tak się w tradycji przyjęło, że z ową materialno-zmysłową stroną życia silniej od mężczyzn związane są kobiety, więc logicznym jest, że właśnie kobieta - i to nie byle jaka, bo władająca swoim imperium - jest rysowana na tej karcie.

  Cesarzowa jako główna karta rozkładu, nr 1:

  Pomyślna wróżba! Przy tym zapowiada satysfakcję, a nie wysiłek. Spoczynek, a nie ruch. Pomyślność w sprawach, które powoli dojrzewały a teraz zrealizowały się jakby same przez się. Ważne jest to, co jest, a nie plany i mrzonki. Spoczywająca postać Cesarzowej mówi o tym, że moment spełnienia dzieje się TERAZ.

  Jako karta ostrzegająca, nr 2:

  Spoczywając w błogim samozadowoleniu, przegapisz ważne szanse na przyszłość. Grozi ci lenistwo, wygodnictwo, przywiązanie do tego, co się osiągnęło. Karta ta w tej pozycji może też oznaczać, że z niekorzyścią dla siebie pozwoliłeś się zdominować pewnej kobiecie. (Choć ta niewola może być słodka.)

  Jako karta działania, nr 3:

  Działaj nie działając! Chińscy taoiści nazwali tę zasadę "wu-wei", działaniem przez niedziałanie. A więc: nie śpiesz się. Czekaj, aż czas dojrzeje. Skup się na tym, co jest i ciesz się życiem takim, jakie ono jest. Nie spalaj się w akcjach niezgodnych z twoją naturą. Wykorzystaj sprzyjające okoliczności, pomoc innych, dobre rady, czyjąś przychylność. Ważne są teraz: miłość, przyjaźń, piękno, zmysłowe przyjemności.

  Jako karta nr 4; wpływy z przeszłości, na ogół niekorzystne:

  Masz za sobą epokę dobrobytu, satysfakcji i powodzenia. Pamięć o tym może być źródłem siły i pewności siebie, ale częściej rozleniwia, demobilizuje, skłania do postawy "i tak mi się należy".

  Jako karta partnerów, nr 5:

  Wielka dawka "mocy" powodzenia, dobrobytu, zapewne też miłości i zmysłowej satysfakcji stała się udziałem pewnej bliskiej ci osoby...

  Jako karta bliskiej przyszłości, nr 6:

  Zbliża się czas dobrobytu, powodzenia, satysfakcji i pełni; czas kiedy będziesz mógł korzystać z uroków życia. Pomyślna wróżba!

  Jako wskaźnik niespodzianek niezależnych od twojej woli, nr 7:

  Na twojej drodze "czyha" niespodzianka w postaci materialnej satysfakcji, czasu spoczynku i wakacji; a także (być może) miłości, chociaż są to rzeczy, których teraz w ogóle nie bierzesz pod uwagę.

  Jako wskaźnik rzeczy ważnych choć oczywistych, nr 8:

  Na sprawy, o które pytasz, jest ci teraz ZBYT DOBRZE.

  Jako wskaźnik rzeczy, w których możliwe jest osiągniecie mistrzostwa, nr 9:

  Masz szanse ćwiczyć się i osiągnąć doskonałość w sztuce korzystania z życia; osiągania satysfakcji.

  Jako karta nr 10; odpowiedź na pytanie: co z tego będą mieć inni?

  Obdarujesz innych swoim powodzeniem, dobrobytem, możnością cieszenia się z życia.

  Jako karta nr 11; odpowiedź na pytanie: co się nie uda?

  Prawdziwa satysfakcja rozwieje się we mgle...

  Jako karta nr 12; odpowiedź na pytanie: co jeszcze jest ważne w tej wróżbie?

  Przemyśl wcześniejsze karty pod kątem: ku jakiej zmysłowej satysfakcji one prowadzą? Jako rodzaj dobrobytu zapowiadają?

  Jako karta nr 13; odpowiedź na pytanie: co dalej?

  Dalej, w odległej perspektywie, pozostaje dobrobyt, zmysłowa satysfakcja, pełnia zadowolenia z siebie. Co również oznacza, że na razie to nie będzie ci dane.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  na temat zdrowia
  Cesarzowa
  Ogolnie dobry stan zdrowia. Jeśli masz jakieś dolegliwości, to sam jesteś temu winny.
  Cesarzowa lubi przyjemności, a one stają się przyczyną otyłości, zaburzeń trawienia,
  uzaleŜnieniem od nikotyny czy alkoholu.
  Jeśli chcesz zajsć w ciąze, to dobry okres. Jeśli nie, bądź uwaŜna. Często zdarza się, ze
  kobiety zachodzą w ciąŜe w dni np.: niepłodne, zaŜywając srodki antykoncepcyjne.

  CESARZOWA
  Trzecia karta Tarota w Wielkich Arkanach. W symbolice średniowiecznej i renesansowej postaci kobiece były
  zwykle alegoriami świętego Cesarstwa Rzymskiego, podobnie jak PapieŜyca - Państwa Papieskiego.
  Mielibyśmy tu wówczas złoŜony układ dualistyczny, przeciwstawiający sobie nie tylko pierwiastek Ŝeński i
  męski, ale takŜe materialny i duchowy (konflikt polityczny - walka o dominację w Europie). Symbolicznie moŜe
  ono przedstawiać heretycką doktrynę walki dobra ze złem, znaną nie tylko z tekstów heretyckich, ale równieŜ z
  kontaktów z licznymi sektami dualistycznymi związanymi z gnozą. Wiele postaci królowej występuje w
  wyobraŜeniach alegorycznych w alchemii (element pary przeciwieństw król-królowa). Takie rozumienie łączyło
  by tę kartę z symbolem macierzyństwa, a przez rozszerzanie - płodnością i wegetacją. Matka Natura
  spokrewniona z bezkształtnym Chaosem, pierwotna, irracjonalna, zrodzona po męŜczyźnie namawia go do
  spoŜycia zakazanego owocu, aby osiągnąć swój nieświadomy cel, z dala od statycznego, znieruchomiałego raju
  zostać w rozkoszy i bólu nosicielką nowego Ŝycia. Kobieta symbolizuje Ziemię płodną, zapładnianą i uŜyźnianą
  przez męskie Niebo albo Słońce, odbierające od nich niezbędne do Ŝycia światło i wodę, zaleŜną od nich,
  spokojną i doznającą wstrząsów, dającą i niszczącą Ŝycie, które sama tworzy, mistrzynię czarów i magii.
  Symbolizuje bóstwo, świętość, w wielu kulturach liczb. Niebo w przeciwieństwie do liczby Ziemi (4), jest
  wyobraŜeniem wszechogarniającej zasady jako liczba doskonała, synteza jedności i dwójki (dziecka i pary
  rodziców). Przedstawia początek, środek i koniec. W okultyzmie zwana Artystą, wyraŜała prawa miłości. Liczne
  triady boskie. W alchemii trzy główne zasady, trzy hierarchie anielskie: 1. serafini, cherubini, trony; 2. Państwa,
  Księstwa, Zwierzchności; 3. Mocarstwa, Aniołowie, Archaniołowie.
  ZNACZENIE WRÓśEBNE KARTY
  Umiejętność kierowania innymi i motywowanie ich do działania, pewność siebie, podjęcie właściwej decyzji,
  wpływowa kobieta, zakończenie którego oczekujesz, wdraŜanie nowych planów ale i zbieranie plonów z
  wcześniejszych działań, bogactwo, sukces, usunięcie przeszkód. Egoizm, niewierność, zbyt wolne działanie,
  chwiejność, zagubienie, bezradność, skąpstwo, brak miłości macierzyńskiej, walka o władzę w domu,
  nieumiejętność wykorzystania własnych zdolności. Powinieneś dokładnie uświadomić sobie wszystko, co jest
  związane z Twoimi najbliŜszymi planami i posunięciami w Ŝyciu. Być moŜe zmęczyły cię sprawy związane z
  codziennością, a mimo to nie wprowadzasz zmian. O nic nie trzeba walczyć, bądź jak Cesarzowa, w spokoju
  przyjmij to, co przynosi ci los.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 29-11-2015 o 16:43

 7. The Following 3 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  aniusia206 (29-06-2011), isik (02-03-2013), Mimbla z centrum (08-09-2010)

 8. #6
  Awatar mania87
  Dołączył
  21-02-2009
  Posty
  140
  Podziękował/a
  118
  Podziękowano 12 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Ta karta to karta pomyślności.

  Często rycina, która ją przedstawia to kobieta w królewskich szatach, siedząca wygodnie na tronie na tle pól, łanów zbóż, kwiatów, owoców. Co oznacza? Przede wszystkim dobrobyt, stabilizację w życiu i zapowiedź dużych profitów.

  Kiedy się pojawia to jest informacją, że możemy spuścić na luz i nie przejmować się, że nam na coś nie wystarczy, korzystać ze wszystkich dobrodziejstw jakie los nam przyniesie. Półleżąca postać kobiety świadczy o tym, że to co otrzymamy, nie będzie wynikiem wytężonej i mozolnej pracy tylko raczej darem od Boga.

  Nie zapominajmy, że to kobieta a więc dla mężczyzny może często symbolizować tą partnerkę, która zostanie przy jego boku i urodzi mu potomstwo. Natomiast jeśli osoba, która poprosiła nas o wróżbę jest kobietą to cesarzowa być może stanowi zapowiedź, że w niedługim czasie będzie jej zaistnieć jako matka i żona.

  Czy ta karta nas przed czymś może ostrzegać? Tak, przed spoczęciem na laurach, lenistwem, pasożytnictwem w związku jak również przed tym, że zajmując tak wygodną pozycję delektując się dobrobytem możemy nie zauważyć zagrożeń.


  Źródło: Tarot Arkana Wielkie III Cesarzowa Empress
  Nie ma, niepotrzebnych zdarzeń...
  Ani osób, bez znaczenia poznanych...
  Nie ma, niedorzecznych marzeń...
  Ani myśli, na pustkę rzucanych.
  Wszystko ... ma swój sens ...


  http://www.posadzdrzewo.pl/#/las/drzewo/mania87

 9. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Cesarzowa

  W pozycji prostej: zaspokojenie potzreb materialnych, marzeń i pragnień, spełnienie, pozytywna odpowiedź na pytanie, rozwiązanie trudności, wpływowa i przyjazna osoba, komfort materialny i dobrobyt, urok i wdzięk osobisty, spotkanie osoby poztywnej.
  Odwrócona: niewierność, egoizm, żądza władzy, manipulacka dla zysku, zła kobieta.

  Źródło- Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Cesarzowa - bardzo mocno nawiązuje do chorób kobiecych. Pokazuje problemy z gardłem, nerkami, układem moczowo płciowym oraz każe zwrócić uwagę na gruczoły przytarczyczne. Cesarzowa to również informacja o tym, że możemy mieć różnego rodzaju alergie szczególnie na pyłki kwiatów, drzew i innych roślin.
  Osoba, która jest pokazana Cesarzową powinna zwrócić uwagę na swoje gardło oraz wprowadzić jakąś dietę aby uniknąć problemów z nerkami oraz układem moczowo płciowym. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kuracji ziołami. Dobór oraz częstotliwość spożywania mieszanek ziołowych powinien ustalić wykwalifikowany zielarz. Cesarzowa to jedna z ważniejszych kart mówiących o chorobach kobiet. Gdy ta karta pojawia się w rozkładzie każda kobieta powinna udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań kontrolnych.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 29-11-2015 o 16:52

 10. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Cesarzowa - Twój mężczyzna widzi w tobie źródło życia;
  Jesteś muzą dla wszystkich jego pomysłów i dokonań;
  Doceń radość i żywotność w jego życiu;
  Bądź żoną, matką lub bratnią duszą w twoim związku z mężczyzną;
  Odczuwasz instynkty macierzyńskie, co zawdzięczasz miłości do mężczyzny;
  Rozgrywa się sprawa, kiedy założycie rodzinę;
  Coraz bardziej przywiązujesz się do domu, a jest to wynik uporządkowanego życia z mężczyzną;
  Miej o sobie jak najlepsze zdanie bez względu na to, co myślą o tobie mężczyźni;
  Bądź twórcza we wszystkim, co robisz oraz w podejściu do każdego związku z mężczyzną;
  W miłości jesteś obdarzona wyobraźnią;
  Bądź zadowolona z najbardziej rutynowych codziennych zajęć, które wykonujesz dla niego i waszych dzieci;
  Musisz wyjść z dobrymi pomysłami jak rozwiązać problemy, które was nurtują; on w ogóle jest pozytywnie nastawiony do kobiet;
  Mężczyzna, który podziwia a nawet uwielbia kobiety;
  Pod jego wpływem z dziewczyny przekształcasz się w prawdziwą kobietę;
  Będąc z nim cieszysz się zmysłowością na nowym poziomie;
  Mężczyzna, przy którym po raz pierwszy odkryłaś się w sprawach seksu;
  Jesteś silną dojrzałą kobietą potrafiącą ocenić swoje związki z mężczyznami;
  Jesteś gotowa podporządkować się do życia ze swoją bratnią duszą;
  Jesteś jego idealnym kompanem lub kobietą z jego snów;
  Nareszcie zrozumiesz swoją prawdziwą wartość, jako kobiety;
  Ciesz się ze swojej kobiecości

  źródło
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Cesarzowa

  Jako dobra rada:
  Zaufaj naturze i polegaj na naturalnym, zdrowym rozwoju i wynikach. Nie buduj tam na drodze rzeki życia, lecz pozwól nowemu przyjść na świat gdzie i kiedy zechce.

  Jako ostrzeżenie:
  Unikaj zbytku, ale jednocześnie nie przegap szans.

  Jako karta dnia:
  Ciesz się dniem dzisiejszym. On obiecuje powrót do życia na zewnątrz. być może ciągnie Cię do przyrody, gdzie rozum i dusza mogą wypocząć. Ale także w dniu powszednim powieje nasilający się wiatr, który przyniesie ze sobą twórcze pomysły i owocne impulsy. Coś, co w Tobie już od dłuższego czasu kiełkuje, może dziś wyjrzeć na światło dzienne, a co dotąd było stagnacją, może zostać przeżyte z rosnącą siłą. Cokolwiek dziś zaczniesz, ma dobre widoki, żeby się wspaniale rozwinąć, ponieważ Twój rozsądek uksztaltowany w naturalnym procesie rozwoju pozwala Ci instynktownie i poprawnie postępować.

  Jako karta na rok:
  Przed Tobą owocny rok. Nadchodzące 12 miesięcy będą przebiegać pod znakiem kreatywnych zmian i radosnych możliwości rozwoju. Uprawiaj swe pole dobrze, byś na końcu mógł zebrać bogaty plon. To jest dogodny czas dla wielu obiecujących nowych pomysłów, w których w pierwszej kolejności, musisz dać więcej z siebie i wykazać się swymi umiejetnościami. Otwórz się na nadchodzące impulsy, które pozwolą Twemu życiu stać się bogatszym i piękniejszym. Ale także to, co już od dłuższego czasu w sobie nosiłeś, może przybrać teraz konkretny, realny kształt i dać Ci poczucie spełnienia. Zaufaj pomocnym i leczącym siłom natury.

  H.B. - Klucze...
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 29-11-2015 o 16:50

 11. The Following 4 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  aniusia206 (09-09-2011), Mimbla z centrum (08-09-2010), Nereida (06-11-2009)

 12. #9
  Awatar Edyta820917
  Dołączył
  14-06-2009
  Przegląda
  Sosnowiec
  Wiek
  33
  Posty
  288
  Podziękował/a
  160
  Podziękowano 116 razy
  Siła reputacji
  1014738

  Domyślnie

  Matka Natura siedzi na tronie ozdobionym i otoczonym symbolami plodnosci:owoce granatu na jej szacie,lan zboza,las,rzeka-wszystkie one pokazuja,ze jest urodzajna ziemia,zrodlem,z ktorego wyplywa zycie.Dwanascie diamentow jej korony oznacza 12 miesiecy i ukazuje ja jako wladczynie por roku.Znak Wenus na tronie podkresla pelen pokoju aspekt Matki Natury,jej opiekuncze,troskliwe i plodne cechy.Jej dzika,nieokielznana strona,przejawiajaca sie w postaci katastrof zywiolowych na tej karcie wyraznie schodzi na dalszy plan.
  Karta Cesarzowa symbolizuje kreatywnosc i zyciowa sile w czystej formie,niemal niewyczerpane zrodlo,z ktorego przez caly czas rodzi sie cos nowego.To czas tworczosci,intensywnego wzrostu i cyklicznej odnowy.

  Slowa-klucze:
  Archetyp: matka (Matka Natura)
  Zadanie: plodnosc,urodzenie czegos nowego
  Cel: zyciowa sila i rozwoj,cykliczna odnowa,akceptacja zycia
  Ryzyko: chaos,niestalosc
  Odczucia: wejsc na urozajna ziemie,radosc zycia,wiedza o cyklach,ufnosc w sily zyciowe

  zrodlo:
  H.Banzhaf "Droga Tarota"

  CESARZOWA

  Milosc,kobiecosc,matczynosc,zmyslowosc,seks,przyje mnosc,radosc zycia,sztuka,piekno,matka,zona,kochanka,partnerka, szefowa,przywodczyni
  Odwrocona: Zlosc,niewiernosc,odtracenie uczuc i milosci,rozwod,rozstanie,rozpad zwiazku,dominacja,niszczaca rywalizacja.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 29-11-2015 o 16:50
  "Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy."

  Jeśli klikniesz poniżej na "podziękowanie" i "reputację" będzie mi bardzo miło

 13. Użytkownicy którzy podziękowali Edyta820917 za ten post:

  villemka (25-07-2013)

 14. #10
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,478
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  548
  Podziękowano 2,204 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  Karta Cesarzowa - czyli kobieta jako symbol dobrobytu - Karta ta oznacza umiejętność współżycia z ludźmi, zdarzenia po naszej myśli, to, co nas uwalnia od przeszłości.
  Symbolizuje głębokie zadowolenie z tego, co jest, umiejętność cieszenia się życiem i jego radościami, głęboka i twórcza zgoda z własna naturą.

  Miłość. Trochę tolerancji dla niedoskonałości partnera pozwoli Ci bardziej cieszyć się miłością i przyjaźnią. Okaż więcej serca i naucz się przebaczać. Jeśli jesteś bez pary, uważaj, by niezwiązać się z osobą, do której szybko poczujesz niechęć. Wstrzymaj się z miłosnymi deklaracjami.

  Praca i pieniądze. Dobry czas na sprawdzenie, czy Twoje pomysły są cokolwiek warte. Nie przegap spotkania z ważną osobą - dzięki niej możesz awansować lub znaleźć lepszą pracę.

  Osoby, które oznacza karta:

  Urodziwa, bardzo zmysłowa, pociągająca kobieta, matka, żona, również partnerka, kochanka. Oznacza także kobietę w ciąży, na wysokim stanowisku, z silną osobowością, zaradną, wpływową. Kobieta adorowana, w centrum uwagi, podziwiana, szanowana. Kobieta będąca ucieleśnieniem ideału dla mężczyzny.

  Co może oznaczać pojawienie się karty:

  Chęć założenia rodziny, płodność, ciąża, zmysłowość, wdzięk, kobieca seksualność, namiętność. Bezpieczeństwo materialne, powodzenie w interesach i wszelkich przedsięwzięciach, pozytywna prognoza, spełnienie. Komfort, poczucie piękna, dobry gust.

  Reprezentuje kobietę, dobrze czująca się we własnej skórze, uwodzicielkę ciepłą, elegancką twórczą. Symbolizuje płodność, macierzyństwo, rozmnażanie - i zarazem pomnażanie bogactw.
  zapowiada wszystkie te rzeczy: pomyślność i dobrobyt, bezpieczeństwo i rozkwit, pomnożenie bogactwa i przychodzenie na świat potomstwa.

  Oznacza przede wszystkim, że jesteśmy na dobrej drodze, że ogólna nasza sytuacje w świecie jest pomyślna, i nie należy ani szczególnie się martwić, ani jakoś "manipulować" przy własnych sprawach, bo można "przedobrzyć" i zakłócić naturalny rozwój rzeczy.

  Symbolizuje też kobietę wpływową, wolny zawód, ambicje zawodowe oraz ciążę, kobiecość, kochankę, pisarkę, człowieka sztuki, a ponadto matkę, żonę, szefową. Jest to karta bardzo korzystna dla wszystkich projektów, bez względu na dziedzinę życia.

  Dlatego jeżeli wróżymy mężczyźnie, karta ta może oznaczać, że niedługo znajdzie on "pisaną sobie" partnerkę; a jeżeli wróżymy kobiecie - że ona sama wejdzie w rolę Cesarzowej, i zrealizuje się jako kochanka, żona, szczęśliwa pani domu - a może również jako matka.

  Symbolizuje + Kreatywność, zapał twórczy, plany, projekty na przyszłość, zabawę i korzystanie z życia, ciąża, seksualność, kobiecość zmysłowość, kochanka, to co miłe, piękne i przyjemne, elegancja, dobrostan, pieniądze, dobre jedzenie, miłość, seks, dbanie o siebie, salon urody, fryzjer, kosmetyczka; estetka, naturalny wdzięk, szefowa, młoda mama, płodność, ciąża, kreatywność, artyzm, dusza towarzystwa, ekskluzywne sklepy, restauracje, biżuteria, wiedza zyciowa, matka ziemia, tworczość, kochanka, pory roku, cykle kobiece, fazy ksieżyca, silna kobieta świadoma własnej wartości i kobiecości,

  Przesłanie. Nie możesz być wszędzie i wszystkiego osiągnąć. Zastanów się, co dla Ciebie jest najważniejsze i odpowiednio rozłóż siły. W przeciwnym razie czeka cię rozczarowanie.

  CZAS: - marzec

  wewnętrzne narządy płciowe kobiety, nerki, limfa, piersi, skóra

  ZDROWIE: wyglad zewnetrzny, tradzik, łysienie ,bielactwo, zez, rozszczep wargi, cellulitis, blizny, oparzenia, dolegliwosci dermatologiczne, wysypki, egzemy,

  Zdrowie. Ogranicz wszelkie używki, śpij przy otwartym oknie, a w wolnych chwilach pamiętaj o aktywnym wypoczynku np: dużo spaceruj.
  __________________________________________________ ___________________________________________
  NEGATYWNE ZNACZENIE

  Pozycja odwrócona – brak planów i projektów na przyszłość, jałowość, negatywny obraz kobiety, zazdrość, zbytnie wymagania, osoba źle czująca się taką jaka jest, uwodzi interesownie, lawiruje aby egzystować, brak elegancji,bezguście, Doda-Elektroda, brak umiaru, brak kultury, tandeta, kicz, zaniedbanie, skąpstwo, otyłość, obżarstwo, życie ponad stan, narcyzm, rozwiązłość, upór, zaborczość, lenistwo, wulgarność, straty materialne

  Karta w negacji:

  Nadmierne epatowanie kobiecością, używanie swoich wdzięków w sprawach zawodowych, kokieteria, rozwiązłość, niewierność. Nieumiejętność sprawdzania się w roli matki, trudności z zajściem w ciąże, niechęć do noszonej ciąży. Ponadto karta oznacza zaborczość, zachłanność, żądzę władzy, chęć sprawowania kontroli, dominacja, zła prognoza dotycząca spraw zawodowych, niepowodzenie w przedsięwzięciach.

  Poza tym oznacza również trudność w uzewnętrznianiu naszych pragnień, uczuć i emocji, niewierność, nerwowość i awanturniczość oraz być może choroby kobiece.
  __________________________________________________ ____________________________________________
  NIEKTORE SKOJARZENIA:

  Cesarzowa + Mag - zwracanie na siebie uwagi, krzykliwość, samolubność, inwestowanie pieniędzy
  Cesarzowa + Koło Fortuny - dobra passa (jeśli Gwiazda - bardzo dobra), znaczny przypływ gotówki
  Cesarzowa + Śmierć - zmiana w wyglądzie (np. ścięcie włosów) lub otoczeniu, drastyczniej - poronienie, cesarskie cięcie, operacja, zerwanie związku
  Cesarzowa + Słońce - osoba w blasku chwały, olśniewa otoczenie, sława, mama z dzieckiem, poród siłami natury
  Cesarzowa + Cesarz - małżeństwo, wspólnicy, para
  Cesarzowa + Umiarkowanie - ekologia, dbanie o czystość środowiska i otoczenia.

 15. The Following 3 Users Say Thank You to liv222 For This Useful Post:

  aniusia206 (09-09-2011), slawa (22-04-2013)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230