Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
Like Tree44Likes

Wątek: 6 - Kochankowie

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 6 - Kochankowie
  Znaczenie karty Kochankowie:

  Kogo może przedstawiać karta:

  Zakochana para, osoba, która stoi przed pewnym dylematem, człowiek na rozdrożu, osoba, która musi wybrać między wzięciem odpowiedzialności za swoje życie, usamodzielnieniem się, a pozostaniem w domu rodzinnym.

  Jakie sytuacje i wydarzenia może symbolizować:

  Dokonywanie wyboru, bycie w związku opartym na partnerstwie, seks, pożądanie, przygotowywanie się do zawarcia związku małżeńskiego, bycie na rozdrożu, przełom w życiu, konieczność wyboru pomiędzy dwoma partnerami, również wybór między dwiema opcjami w sferze finansowej, zawodowej jeśli o to pytamy.

  Karta w pozycji odwróconej:

  Dokonanie złego wyboru, niezdolność do podjęcia decyzji, niezdecydowanie, niekonsekwencja, strach przed zaangażowaniem się w relację, niedojrzałość w miłości, problemy z usamodzielnieniem się, zależność od rodziców, niedopasowanie seksualne w związku, pochopna decyzja, zazdrość, separacja, rozstanie, niewierność, do związku wmieszał się ktoś trzeci, walka między rozsądkiem a namiętnościami, które mogą okazać się zgubne, silne pokusy i uleganie im.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - wybór
  Znaczenie ogólne - decyzja podjęta z własnej woli, wola serca, połączenie, przezwyciężenie przeciwieństw, miłość i wierność
  Praca - człowiek całym sercem oddany swojej pracy
  Relacje/uczucia - bycie razem, wzajemne przyciąganie, poświęcenie
  Świadomość - świadomość swojej indywidualności
  Sfera ducha - świadomość przenikającej wszystko władzy samoograniczeń
  Cel - połączenie przeciwieństw
  Cień - rozdwojenie, niezdecydowanie
  Odwrócona - zły wybór, wahanie się, niewierność

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  Miłość. Poświęcenie. Pragnienie, pożądanie. Małżeństwo, ślub. Konieczność dokonania wyboru. Dążenie do złączenia z kimś, kogo się kocha. Wyzwolenie emocji, uczuć. Wybór między dwiema kobietami — dwoma mężczyznami. Młodość. Umiłowanie piękna. Zdolności artystyczne. Niefrasobliwy stosunek do miłości lub przyjaźni. Partnerstwo.

  Odwróceni: Zły wybór. Separacja. Zawód miłosny. Rozwód. Podjęcie zbyt szybkiej decyzji o fatalnych skutkach. Wyjazd kochanej osoby. Koniec miłości. Brak pożądania. Niedowierzanie. Zdrada. Niestałość uczuć. Niedojrzałość. Plotkarstwo, mieszanie się w sprawy innych. Frustracja. Wygodnictwo, lenistwo. Narcyzm.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Wybranie właściwych drzwi w dziedzinie miłości może okazać się trudniejsze niż oczekujesz. Możliwe małe przeszkody lub trójkąt miłosny.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:07

 2. #2
  ...Wiedźma... Awatar Princess19891
  Dołączył
  15-10-2008
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  886
  Podziękował/a
  144
  Podziękowano 387 razy
  Siła reputacji
  7727805

  Domyślnie

  Miłosc, partnerstwo i wybór. wiaze sie z seksem i moze oznaczac pociag fizyczny, przypominajac nam, jak silny potrafi byc zwiazek miedzy pragnieniem, namietnoscia i miloscia. Karta ta niekiedy sugeruje wybór miedzy miłoscia platoniczna a stosunkiem seksualnym. Znaczenie to pojawia sie najczesciej, wowczas kiedy dana osoba zaczyna zakochiwac sie w kims, z kim była już zaprzyajzniona. w gre wchodzi pragnienie "aby nie zepsuc tego, co juz mamy" - w takich przypadkach trzeba uwaznie przeanalizowac wszystkie za i przeciw. Jednym z problemów, jaki wskazuje ta karta, moze byc romans - kiedy ktos zwraca swoje uczucia ku osobie juz zajetej, kiedy bedac w bliskim zwiazku, zaczynamy sklaniac sie ku komus innemu. Czynnik wyboru jest bardzo silny - czy sie powstrzymamy czy tez zosatniemy kochankami? Stłumimy pozadanie czy mu sie poddamy, borykac sie potem z flustracja i poczuciem winy. Kochankowie zwykle wskazuje, ze podjeto prawidłowa decyzje i ze ridzi sie wspaniały nowy zwiazek, czesto z osoba duchowo nam przeznaczona. Jesli w rozkladzie nie ma jakis szczegolnie trudnych kart, negujacych kochankow, to karta ta stanowi zwykle wspanialy znak dla zwiazku, zwlaszcza takiego, ktory ma sie w fazie miesiaca miodowego, kiedy to ukochana osoba jest najcudowniejsza i wszystko uklada sie doskonale.

  Kazdy czlowiek realizuje sie przez zwiazek z kobieta. Wspolczesna kobieta tak bardzo pragnie byc kochana przez mezczyzna jak mezczyzna przez nia. Czasami musza jednak bardzo dlugo sie szukac. Nie warto nigdy rezygnowac, bo milosc nie jest przypisana do wieku 20-30 lat Kochac mozna w kazdym wieku i byc kochanym.

  Blaski:
  Miłosc, zakochanie, podjecie decyzji, karta malzenstwa lub stalego zwiazku, dokonywanie wyboru, dazenie do poznawania wszystkiego co nowe, usamodzielnienie sie, wziecie odpowiedzialnosci za swoje zycie, poczatek romansu, odejscie w dorosle zycie.

  Cienie
  Strach przed dojrzala miłoscia, zwiazkiem, samodzielnym zyciemm, rozstaniem z matka, trudnosci w p[odejmowaniu decyzji i wziecie odpowiedzialnosci za nie, problemy seksualne w zwiazku, zazdrosc, strach przed utratya partnera.

  Miłosc
  Amor trafił w 10 tarczy Twojego serca. konieczny wybór mierdzy rozumem a pozadaniem, miedzy matka a kobieta zycia. Okres zdobywania miłosnych doswiadczen.

  Przyjazn
  Bilans za i przeciw. warto dobrze sie zastanowic. jesli jest to przyjazn od piaskownicy i dostales wlasnie znienacka lopatka.... warto dac moze szanse przyjacielowi? Takich przyjazni jak w piaskownicy nie nawiazuje sie juz w dorosłym zyciu. One sa juz inne...

  Zdrowie
  Prawdopodobienstwo koniecznosci podjecia decyzji o wyborze lekarza, sposobie leczenia i lekarstw. przejscie kryzysu w chorobie i nadzieja na wyzdrowienie dzieki zmianie leczenia, nastawienia, wiary.

  Zawod
  Prawdopodobna koniecznosc podjecia decyzji o zawodzie, miejscu pracy, stanowisku. Umiejetnosc w negocjacjach laczenia przeciwnuych stanowisk.

  Pieniadze
  Przed podjeciem decyzji dotyczacej inwestycji dobrze rozwazyc za i przeciw.

  Rada
  Wez kartke i bez wzgledu, na to jakie decyzje sa przed Toba, wypisz sobie za i przeciw. Zastanow sie, co przyniesie Ci korzysc, co straty? Czego tak naprawde oczekujesz od tej decyzji? gdybys dzisiaj wiedział, ze Ci sie uda, czy mimo wszystko wszedłbys w to? Czego taka decyzja moze Cię nauczyc?

  Rowzój Duchowy
  To okres podejmowania decyzji zazwyczaj bez zastanowienia, nie rob tego tym razem. Usiadz, pomysl, daj sobie czas. Decyzja ta dotyczy Twojego zycia, jest wazna, a wiec nie szafuj nim tak lekkomyslnie. Jesli Twój zwiazek przechodzi kryzys nie lekcewaz tego, bo sprawy same nie rozwiaza sie. Jesli wszedłes w nowy zwiazek i cos nie uklada sie, byc moze Twój parner/ka boi sie tak naparwde miłosci po jakis bolesnych doswiadczeniach, o czym nie miał jeszcze odwagi z toba porozmawiac. wykarz sie wyrozumieniem.

  Czego nie robic?
  Nie lekcewazyc przede wszystkim niczego, co do ciebie dociera na temat waznych soosb i spraw twojego zycia. Jesli kiedys były to sparwy błahe, teraz takie nie sa. Jesli je zignorujesz, kiedys moze byc za pozno i bedziesz zalowal, ze mowiono ci wiele razy a ty udawales, ze to mało wazne, zartowales i ujmowales znaczenia.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:06

 3. Użytkownicy którzy podziękowali Princess19891 za ten post:

  Lena75 (23-04-2014)

 4. #3
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Mężczyzna stojący między matką a żoną – decyzja o byciu niezależnym. Wąż oplatający drzewo – tu chodzi raczej o uczucia niż o decyzję na resztę życia.

  ZNACZENIE – Udany związek, konieczność podjęcia decyzji między rozsądkiem a namiętnością.

  KARTA ODWRÓCONA – Kłótnie, rozwód, oszustwo, wahanie, ostrzega przed niewiernością.

  KOCHANKOWIE. Symbolika tej karty wskazuje na niepewność sytuacji, w której się aktualnie znajdujesz, mówi też o potrzebie zdecydowanego działania i dokonania wyboru. Sprawa może dotyczyć partnera życiowego, wspólnika w interesach, może też wskazywać na konieczność zrewidowania swoich uczuć do konkretnej osoby lub sprawy. Często jest to karta wskazująca na problemy zawodowe lub emocjonalne, z którymi należy się uporać niezwłocznie, w przeciwnym bowiem razie sprawy przybiorą niekorzystny obrót i mogą mieć wpływ na stan twojego zdrowia. Na karcie umieszczono kobietę i mężczyznę, którzy w dojrzałym życiu stoją przed problemem dokonania wyboru. To daje im nadzieję na pomyślne ułożenie sobie przyszłości wobec nadchodzącego przełomu w życiu. Tylko człowiek dojrzały ma odwagę kształtować samodzielnie swoją przyszłość.

  KOCHANKOWIE - karta odwrócona. Związałeś(aś) się z kimś lub czymś kto/co nie szanuje cię, lekceważy cię lub sprawia ci sporo kłopotów. Może to dotyczyć partnera życiowego, organizacji lub wspólnego interesu. Kontynuowanie tego związku przynosi ci złą reputację. Karta, może wskazywać na bliskie rozstanie lub zerwanie przyjaźni, miłości lub związku.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  VI. KOCHANKOWIE DECYZJA

  W Tarocie egipskim pojawia się nazwa The Two Ways (Dwie drogi), co znacznie lepiej oddaje jej sens. Pomiędzy dwiema kobietami znajduje się mężczyzna (wyjątkiem są talie Tarota Swiss i Rider'a); nie chodzi tu jednak ani o walkę płci, ani o wybór pomiędzy dwiema kobietami. Ta pierwsza karta o "ludzkiej twarzy" symbolizuje umiejętność posługiwania się rozumem. Obie kobiety uosabiają dwie strony - jasną (blondynka) i ciemną. Podejmując decyzje należy zawsze uwzględnić obie strony. O tej dwubiegunowości mówi właśnie ta karta.

  ZNACZENIE KARTY: karta wskazuje na konieczność podjęcia decyzji na dalszą drogę, którą chcemy lub musimy podążać. Warto zdawać sobie sprawę, że każda droga ma swój cień, który możemy nazwać drugą drogą. Z jednej strony chodzi o realną drogę życiową określaną przez nasz rozum, z drugiej zaś o drogę duchową, która uwzględnia naszą duszę. Żadna droga sama w sobie nie prowadzi do celu - wyraźnie pokazują to karty wielkich postaci. Po spotkaniu z autorytetami, wyrażonymi przez te postacie, nie możemy już wycofać się na pozycję Głupca. Proces uczenia zakończył się. Często na tej karcie znajdziemy postać Kupidyna, wypuszczającego strzałę z łuku. Ale jest ona skierowana w kierunku głowy, a nie serca. Tu pojawia się dylemat: czy podejmując decyzję uwzględniamy jedynie rozum, czy też spróbujemy o zdanie zapytać również podświadomość. Intelekt nie jest wszystkim. Zamieszkują w nas siły, których nie znamy lub prawie nie znamy. Decyzja musi zostać podjęta zarówno przez stronę świadomą, jak i nieświadomą. Stając przed tą kartą stajemy się dorośli: teraz każdy z nas ponosi odpowiedzialność sam za siebie.


  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: złe przyzwyczajenia, słabości, nałogi mają większy urok niż cnoty. Na drodze człowieka powstają liczne przeszkody, pojawiają się różne wątpliwości i powodują trudności w podjęciu decyzji. Brak decyzji jest gorszy niż zły wybór. Trzeba umieć podjąć decyzję mówiąc sobie, że często łatwiej jest rozerwać łańcuch niż wieniec kwiatów.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: charakter chwiejny, niezdecydowany. Niepokój, który czasem może stać się płodny (aby znaleźć, trzeba najpierw szukać). Przywiązanie i poświęcenie. Może też oznaczać zaburzenia osobowości, przejściowe albo głębokie.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: często wróży miłość platoniczną, niezaspokojoną, albo miłość skrytą. Karta przeciwna dzieciom, skłania do celibatu, wróży bezpłodność, usunięcie ciąży lub poronienie. Jesteś na skrzyżowaniu dróg. Przed tobą trudny wybór dotyczący pracy, miłości itd. Decyzja wydaje się trudna do podjęcia. Karta niepewności i wahania, przynosi zwątpienie w siebie, niedocenianie swoich możliwości. Podatność na wpływy zewnętrzne. Pytający swoje kłopoty traktuje jako przeszkody, a najmniejsze niepowodzenie jako katastrofę. Takie usposobienie i złe myśli powodują bezsilność na którymś z planów i nie są korzystne dla rozpoczętych przedsięwzięć. Karta ta może też oznaczać zerwanie, rozwód.

  Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:07

 5. #4
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie kochankowie

  Karta przedstawia trzy osoby. Wśród nich znajduje się jeden mężczyzna, a także dwie kobiety: ciemno- i jasnowłosa, czasem jedna zdecydowanie mniej urodziwa od drugiej. W różnych taliach nad mężczyzną unosi się anioł, albo Kupido.
  Zdarza się także, że we współczesnych taliach jest przedstawiana w uproszczonej wersji - z rysunkiem dwojga nagich ludzi - kobieta i mężczyzna, Adam i Ewa w rajskim ogrodzie. Z tyłu, za Ewą rośnie Drzewo Poznania, a za Adamem - Drzewo Życia. Zakochani, to pierwsza karta, na której został pokonany dualizm poprzednich. Postacie nie są niczym rozdzielone, a więc przeciwieństwa zostały pokonane, ale spojrzenie Ewy skierowane jest na anioła, który symbolizuje jedność, a wzrok Adama spoczywa na Ewie - on tą jedność jest w stanie uświadomić sobie tylko poprzez nią.
  Miłość, pożądanie, pragnienie, małżeństwo, ślub, poświęcenie, konieczność dokonania wyboru, dążenie do połączenia się z kimś, kogo się kocha, wybór pomiędzy dwoma mężczyznami lub dwiema kobietami, młodość, piękno, artyzm, partnerstwo, niefrasobliwość.


  Karta ta oznacza "przyjaźń i miłość", początek nowego, silnego uczucia lub umocnienie i zachowanie starego. W ogóle sygnalizuje ona stabilność uczuć i dobre relacje międzyludzkie.
  Nie bój się pokus, bo i tak ich nie unikniesz. Przyjmij jabłko, które daje ci Ewa, albowiem miłość to jedyna siła, która zdolna zbawić od cierpienia. Pokochaj, a zobaczysz jak wszystko wokół się zmieni: kolory staną się jaśniejsze, powietrze czystsze, a ludzie lepsi. Pozwól odpocząć rozsądkowi i poddaj się władzy uczuć. Jest także kojarzona z instytucją małżeństwa, sprawami seksualnymi i miłością w ogóle.


  Znaczenie karty Kochankowie jest związane z dylematem dotyczącym uczuć, najczęściej spowodowanym koniecznością wyboru jednej miłości, a odrzuceniem innej. Symbolika tej karty wskazuje na niepewność sytuacji, w której się aktualnie znajdujesz, mówi też o potrzebie zdecydowanego działania i dokonania wyboru. Sprawa może dotyczyć partnera życiowego, wspólnika w interesach, może też wskazywać na konieczność zrewidowania swoich uczuć do konkretnej osoby lub sprawy.  Wskazuje na problemy zawodowe lub emocjonalne, z którymi należy się uporać niezwłocznie, w przeciwnym bowiem razie sprawy przybiorą niekorzystny obrót i mogą mieć wpływ na stan twojego zdrowia. W pozycji prostej karta oznacza uczucie samo w sobie, często niespodziewane.  W pozycji odwróconej karta bywa kojarzona z rozpadem związku, separacją czy rozwodem, albo niewłaściwym wyborem obiektu uczuć. Oznacza przede wszystkim nieprawidłowe relacje w związkach partnerskich, trwanie w obsesyjnych namiętnościach oraz problemy z podejmowaniem decyzji. Może ona także dotyczyć jakiejś organizacji lub wspólnego interesu. Karta, może wskazywać na bliskie rozstanie lub zerwanie przyjaźni, miłości lub związku.

 6. Użytkownicy którzy podziękowali stokrootka za ten post:

  Lena75 (23-04-2014)

 7. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Kochankowie - trwała miłość, partnerstwo, ślub, udany związek, pierwsze mieszkanie, dobry wybór, mądra decyzja, przedmioty wartościowe, jedność i harmonia w uczuciach, wybuch uczuć.

  Kochankowie (odwrócony) - problemy w związku, zerwanie, koniec miłości lub jej brak, walka pomiędzy namiętnością a sumieniem, nieszczęśliwy w skutkach romans, trudności mieszkaniowe, niedojrzałe decyzje i wybory.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Karta miłości i przyjaźni oraz radości z otworzenia serca. Zapowiada dobre relacje z ludźmi, umacnianie starych związków, a także pojawienie się nowych, które mogą stać się pokusą, jeśli jesteś w stałym związku. Gdzieś wokół Ciebie może zacząć krążyć posmak zdrady. Zaplanowane sprawy ułożą się pomyślnie.
  Romans w pracy i plotki z tym związane. Uważaj, bo może Ci zaszkodzić. W trudnych sprawach zawodowych nie podejmuj pochopnych decyzji. Jeśli chciałeś coś ukryć, zataić, sfałszować, nie rób tego.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: miłość, zakochanie, podjęcie decyzji, karta małżeństwa lub stałego związku, dokonywanie wyboru, dążenie do poznawania wszystkiego co nowe, usamodzielnienie się, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, początek romansu, odejście w dorosłe życie.

  Cienie: strach przed dojrzałą miłością, związkiem, samodzielnym życiem, rozstaniem z matką, trudności w podejmowaniu decyzji, i wzięciu odpowiedzialności za nie, problemy seksualne w związku, zazdrość, strach przed utratą partnera.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:07

 8. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  VI. KOCHANKOWIE
  Do połowy naszego stulecia różni autorzy rysowali karty taroka dość podobnie. Później to się zmieniło, i pod hasłem "tarok" rozlała się istna powódź pomysłów i udziwnień, a także zwykłego chaosu. Dziś każdy grafik maluje te kart wedle swego widzimisię, dbając głównie o to, aby wymyślić jakieś nowe dziwactwa. Dlatego należy cenić sobie tradycyjne karty, wzorujące się na taroku marsylskim lub innych dostojnych, dawnych taliach.

  Piszę o tym, gdyż Kochankowie (karta nr 6) jak mało która była rysowana na mnóstwo sposobów, i trzeba się domyślać, co naprawdę pierwotnie przedstawiała.

  Najczęściej widzimy tu scenę, gdzie u góry polatuje świetlisty Amor, gotów wypuścić z łuku strzałę. Na dole stoi troje ludzi: mężczyzna w środku, dwie niewiasty po bokach. Scena ta jest rozumiana tak, że oto młodzian przechodzi "spod skrzydeł" matki pod opiekę swej ukochanej, narzeczonej. Douglas pisze, że zakodowano tu sytuację wyboru: albo pozostać związanym z matką, albo "zerwać pępowinę" i odejść do kochanki. Scena ta jest jednak absurdalna (nigdzie aż taki matriarchat nie panował) - i dlatego już w talii Rider-Waite zastąpiono tę scenę bardziej zrozumiałym obrazem anioła, Adama, Ewy i węża w raju. Wielokrotnie rysowano też po prostu dwoje kochanków w objęciach, często bardzo dosłownych.

  Tymczasem karta ta pierwotnie przedstawiała scenę normalnego ślubu, tyle, że z Amorem nad głowami. W środku stał kapłan, który wiązał węzłem małżeńskim mężczyznę i kobietę.

  I to wszystko! Karta Kochankowie mówi o małżeństwie, o związku dwojga osób, a w szerszym sensie: o pogodzeniu się dwóch zwaśnionych stron, o zawarciu rozejmu, również o założeniu spółki w majestacie prawa. Symboliczny sens tej karty, to związek dwóch stron, który utwierdza błogosławieństwo "ziemskie" (kapłan) i niebiańskie (Amor). "Tajemnym przesłaniem" tej karty jest nauka, że wszystkie takie związki, aby były trwałe i prawdziwe, muszą brać początek z "iskry bożej", która jak ów Amor z karty, przychodzi spoza ludzkiego świata.  --------------------------------------------------------------------------------

  Kochankowie czyli twórcze połączenie przeciwieństw
  Pierwotnie na karcie "Kochankowie" (karta nr VI z Wielkich Arkanów) wyobrażony był kapłan udzielający ślubu młodej parze, a nad nimi świetlisty amorek ze strzałą. W wielu taliach z tego kapłana zrobiła się jakaś dostojnie wyglądająca niewiasta - co zresztą na sens karty nie wpływa. Karta mówi o twórczym połączeniu się dwóch stron - jak mężczyzna i kobieta - które od tej pory będą tworzyć nową całość. Amorek jest dla zaznaczenia, że aby taki związek zaistniał, konieczny jest "znak z nieba" i błogosławieństwo od wyższych mocy.

  Kochankowie jako karta pierwsza i główna w wyroczni:

  Sądzonym jest ci znaleźć swoją drugą, brakującą połowę, i zjednoczyć się z nią. Oczywiście może chodzić o związek erotyczny lub małżeński, ale także pod opieką karty Kochankowie pozostają wszelkie spółki, wspólne przedsięwzięcia gospodarcze, współpraca z kimś na polu twórczości lub przy spędzaniu wolnego czasu. Chodzi o bardzo ważny związek - bo ten amorek, znak z nieba, nie jawi się nadaremno.

  Jako karta nr dwa, ostrzegająca:

  Związek z kimś zaczyna ci ciążyć, staje się przeszkodą.

  Jako karta nr trzy, wskazówka jak postąpić:

  Jeżeli nie możesz się zdecydować czy z pewna osoba połączyć swoje siły (myśli... ciała...), to ta karta każe ci to zrobić. Razem z kimś dany ci będzie sukces - z osobna raczej nie.

  Jako karta nr cztery, ostrzeżenie przed wpływami z przeszłości:

  Masz nawyk postępowania nie samodzielnie, zależności, oglądania się na innych. Także sygnał, że przyczyna obecnych kłopotów jest związek z kimś w przeszłości.

  Jako karta nr pięć, mówiąca o partnerze (partnerach):

  Bardzo pomyślna wróżba w sprawach miłości: oznacza, że ktoś, o kim myślisz, jest tym wybranym. Również gdy chodzi o wspólników, wskazuje, że możemy na nich polegać.

  Karta nr sześć, nadchodząca przyszłość:

  Zacieśnienie związków. Rozkwit miłości. Małżeństwo. Owocna współpraca. Szczęśliwa spółka.

  Karta nr siedem, niespodzianki:

  Nieoczekiwanie zakochanie. Spotkanie z kimś, kto ci jest przeznaczony. Ale jak zawsze na siódmej pozycji, wiadomość taka brzmi nieprawdopodobnie i zapowiada zamieszanie w twoich planach.

  Karta nr osiem; to, z czym w konieczny sposób trzeba się liczyć:

  Z faktu bycia z kimś w związku (z faktu małżeństwa, narzeczeństwa, podpisania umów) wynikają szczególne ograniczenia. (Nie wolno ci o nich zapominać.)

  Karta nr dziewięć; pod jakim względem można osiągnąć doskonałość:

  Osiągniesz doskonałość w twórczej współpracy z kimś. (Również satysfakcja erotyczna nie wykluczona.)

  Karta nr dziesięć; pożytki dla innych:

  Twój związek (lub to co robisz we współpracy z kimś) będzie wzorem i źródłem korzyści dla innych.

  Krata nr jedenaście; to, co się nie może udać:

  Trudno jest ci osiągnąć szczęście z tą druga osobą. Nieudane zaloty, obiecanki cacanki.

  Karta nr dwanaście, ogólna rozkładu kart sytuacji oraz ocena życiowej sytuacji:

  Zastanów się, jak wielkie znaczenie we wszelkich okolicznościach ma fakt, że jesteś z razem z kimś.

  Karta nr trzynaście, dalsza perspektywa:

  W dalszej perspektywie widać małżeństwo, czy podobny związek, co oznacza także, że teraz nie jest ci to pisane.

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu
  Kochankowie
  Konieczność podjęcia decyzji o wyborze lekarza, sposobie leczenia i lekarstw. Przejscie
  kryzysu w chorobie nadzieja na wyleczenie Dzięki za wszystko i zamianie lekarza, leczenia,
  nastawienia, wiary.

  KOCHANKOWIE
  Szósta karta Tarota w Wielkich Arkanach. Najstarsze talie z XV w. przedstawiają zaślubiny młodej pary nad
  którą unosi się Amor, moŜe to być przedstawieniem mistycznego połączenia przeciwieństw - znanego w
  alchemii coniunctio oppositum. Później pojawia się motyw trzech osób. Zwykle męŜczyzna stojący między
  dwoma kobietami, co moŜe symbolizować konieczność dokonania wyboru między Ŝyciem światowym (Cesarz)
  a rozwojem duchowym (Papierz). Nie jest teŜ wykluczone, Ŝe jedna z kobiet przedstawiała pierwotnie
  męŜczyznę, a nieudolne wyobraŜenia drzeworytnicze, bądź cenzura obyczajowa, doprowadziły do błędnego
  odczytania przez kolejnych naśladowców. Postać stojąca w środku byłaby wówczas kapłanem udzielającym
  ślubu (scena znana z ilustracji alchemicznych) lub władcą dokonującym pojednania zwaśnionych stron
  (przejrzysta aluzja do konfliktu między Cesarstwem a Papiestwem). W okresie renesansu popularne były
  portrety zaręczynowe przedstawiające parę narzeczonych, nad którymi unosił się Amor. Zasada czynna i bierna,
  słońce i księŜyc, dualizm boga i szatana, zasady dobra i zła. Emblemat ujawniającego się antagonizmu,
  wzmocnienie wymowy symbolicznej ujawniające podziały wewnętrzne. W sztuce alegorycznej częsty był
  motyw wyboru między Cnotą a Szczęściem wywodzący się z antycznej opowieści Ksenofona o Herkulesie.
  Złoty Brzask przetworzył kartę Kochanków, umieszczając na niej Perseusza i Andromedę. Ona w micie greckim
  przykuta nago do skały na morzu, miała być poŜarta przez morską potworzycę, a on przelatując zobaczył ją,
  zakochał się i uwolnił, tamtej ścinając łeb. Kto wie, czy nie nałoŜył się na to obraz Meduzy, jednej z trzech
  Gorgon, której Perseusz ściął głowę przy innej okazji; ta miała złote skrzydła i spiŜowe dłonie, kły dzika, a jako
  przepaskę i na głowie zamiast włosów kłąb węŜów. Gdy ją zabił, w bluźnięciu krwi z przeciętej szyi wyskoczył
  uskrzydlony koń pegaz, do dziś będący symbolem inspiracji twórczej. W karcie Złotego Brzasku wody oznaczać
  mają bezwład i stagnację, a smok trwogę. Artur Edward White ukazał Kochanków jako Adama i Ewę, nagich w
  Raju. Za nimi widnieje Drzewo śycia i na gałęziach jego 12 owoców, czyli 12 znaków zodiaku i tyleŜ
  odpowiadających im charakterów ludzkich, a za nią Drzewo Wiadomości Złego i Dobrego z 5 owocami
  oznaczającymi 5 zmysłów. Symbol symetrii, harmonii, u greków hermafrodyty. Święta liczba zwana światem,
  poświęcona Afrodycie, sześć znaków zodiaku odpowiada Ŝyciu ziemskiemu, sześć niebiańskiemu. U
  pitagorejczyków: jedność strukturalna kosmosu i mikrokosmosu. Równowaga i dwuznaczność jako związek
  ognia i wody (w postaci dwu złączonych trójkątów) czyli duszy ludzkiej. Symbol przeznaczeń mistycznych,
  zrównowaŜonej opozycji twórcy i tworzenia, z którego moŜe wypłynąć zarówno dąŜenie do złączenia się z
  bóstwem jak i bunt przeciw niemu. Gwiazda oznacza Boga, świat, człowieka oraz stworzenie, objawienie i
  odkupienie, zwycięstwo ducha nad materią.
  ZNACZENIE WRÓśEBNE KARTY
  Wybór między dwoma kobietami lub męŜczyznami. Optymizm oparty na wierze, pragnienie, poŜądanie,
  partnerstwo, konieczność dokonania wyboru, waŜny moment w Ŝyciu osobistym, w którym nastąpi przełom,
  jedność i harmonia, rozwijanie i umacnianie przyjaźni. Zły wybór w uczuciach m niestałość partnera,
  wygodnictwo, lenistwo, antagonizmy, rywalizacja, walka między namiętnościami a sumieniem, nieliczenie się z
  potrzebami partnera, problemy zdrowotne z płucami, nerkami, narządami płciowymi. Dlaczego obawiasz się
  zaangaŜowania? Pozwól odpocząć swemu rozsądkowi i daj się ponieść własnym uczuciom.. Nigdy nie drwij z
  własnych uczuć i uczuć innych osób.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:08

 9. The Following 3 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  isik (02-03-2013), Leforca (11-11-2010), Lena75 (23-04-2014)

 10. #7
  Awatar mania87
  Dołączył
  21-02-2009
  Posty
  140
  Podziękował/a
  118
  Podziękowano 12 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  w pierwotnej wersji na karcie tej malowana była para zakochanych ludzi i czasem też kapłan udzielający im ślubu. Na niektórych kartach wokół zakochanych fruwają amorki. I w zasadzie inne symbole są zbędne gdyż w praktyce karta ta symbolizuje małżeństwo, parę ludzi, którzy są w sobie zakochani, chcą być razem i mają wspólne plany na przyszłość, a w szerszym znaczeniu związek formalny dwóch stron np. Spółkę.


  Źródło: Arkana Wielkie VI Kochankowie*-*MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia
  Nie ma, niepotrzebnych zdarzeń...
  Ani osób, bez znaczenia poznanych...
  Nie ma, niedorzecznych marzeń...
  Ani myśli, na pustkę rzucanych.
  Wszystko ... ma swój sens ...


  http://www.posadzdrzewo.pl/#/las/drzewo/mania87

 11. #8
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Kochankowie

  W pozycji prostej: konieczność dokonania ważnego wyboru życiowego, nie tylko w sprawach uczuciowych, ważny moment w życiu. Miłość, zakochanie, dokonywanie wyboru, stały związek, małżeństwo, ważne decyzje.
  Odwrócona: rozpad związku, rozwód, złe decyzje, zazdrość, niestałość uczuć, strach przed miłością, nieumiejętność podejmowania decyzji.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Kochankowie – karta ta pokazuje problemy związane z nerkami, płucami, układem oddechowym oraz gruczołami i jelitami.
  Astrologia – płuca, ramiona oraz ręce
  Osoba pokazana tą kartą zazwyczaj jest już pod kontrolą lekarską i przechodzi jakiś okres rekonwalescencji. Jeżeli jednak osoba która jest przedstawiona Kochankami zaprzecza jakimkolwiek dolegliwościom o których ta karta mówi jest możliwe, że dopiero następuje ich rozwój. W takim przypadku powinna zwrócić szczególną uwagę na swój tryb życia. Pierwszą wskazówka jaka jest zauważalna przy Kochankach to brak chęci do odbywania stosunków seksualnych. Jeżeli ta sytuacja ma miejsce to należy udać się do lekarza ogólnego kontaktu w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:11

 12. #9
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Kochankowie
  Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan VI: jest czuła, choć niezbyt stała w przyjaźni. Kocha piękno.
  Karta odwrócona: oznacza neurotyka, bezsilnego wobec niepowodzeń. Informuje o nałogowym uwodzicielstwie.
  Cech charakteru: skłonność do poświęceń. Podatność na sugestię. Wyolbrzymianie przeszkód. Lekkomyślność
  Karta odwrócona: chwiejność emocjonalna. Egoizm. Niemoc duchowa. Kłótliwość. Interesowność. Brak realizmu.
  Sytuacja albo sprawa: karta symbolizuje romans lub nową miłość (małżeństwo). Także wybór między dwoma osobami, możliwościami. Ważną decyzje.
  Karta odwrócona: brak zdecydowania. Pokusa. Nieład moralny. Afery z nieodpowiednimi partnerami. Separacja. Rozwód.
  Zdrowie: dolegliwości o podłożu psychosomatycznym. Często w obrębie żołądka i jelit (zespół drażliwego jelita).
  Karta odwrócona: nawrót starych niedomagań. Nerwica. Bezpłodność. Poronienie. Usunięcie ciąży.
  Miłość: harmonijne uczucie. Namiętne pożądanie. Przywiązanie i poświęcenie.
  Karta odwrócona: problemy seksualne. Liczne romanse, gdzie ilość nie idzie w parze z jakością. Totalna porażka uczuciowa. Miłość niezaspokojona. Zazdrość.
  Praca: szukaj pracy, w której liczą się uczucia, empatia, życzliwość dla innych.
  Karta odwrócona: problemy zawodowe. Biurowy romans.
  Karma: uczciwy, łagodny człowiek, który stworzył ciepły, bezpieczny dom.
  Karta odwrócona: utracjusz, wyzyskiwacz. Długi karmiczne w stosunku do obecnego partnera.
  Rada: Nie obawiaj się podjąć ryzyka, bo nawet niekorzystna decyzja bywa lepsza niż żadna. Kieruj się rozumem i intuicją.

  Gdy karta Cię przyciąga: dokonasz właściwego wyboru.
  Gdy karta Cię odpycha: bez lęku pozwól odejść temu co chce (musi) usunąć się z Twojego życia.
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 13. #10
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Zakochani lub Miłość - Wybór pomiędzy dwoma potencjalnym partnerami;
  Przedkładasz miłość nad pieniądze lub kierujesz się sercem nie rozumem;
  Czeka clę małżeństwo;
  Natychmiastowe obopólne zauroczenie;
  Spotkanie z kimś, kto swoimi romantycznymi pomysłami dorównuje tobie;
  Zorganizuj wasze wspólne życie;
  Od pierwszej chwili spotkania z tym mężczyzną wiesz, że wyjdziesz za niego lub urodzisz mu dzieci;
  Czujesz się jakbyś już była mężatką, więc nie potrzebujesz legalizować waszego związku, wasza więź jest stalą;
  Mężczyzna widzi kobietę po raz pierwszy mówi „Ona jest moja";
  Im dłużej trwa wasz związek tym lepiej się rozwija;
  Za bardzo się wstydzisz i jesteś przewrażliwiona, kiedy znajdujesz się blisko tego, którego kochasz;
  Zbuduj partnerski związek z kimś, kogo uwielbiasz;
  Zbuduj związek z kimś o całkowicie odmiennej osobowości;
  Szczęśliwe życie uczuciowe czyni cię milszą osobą;
  Twoje największe pragnienie to znaleźć kogoś, kogo mogłabyś pokochać;
  Ciesz się z tradycyjnych umizgów, którymi obdarza cię mężczyzna.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń


  Kochankowie


  Jako dobra rada:
  Pokonaj napięcia i sprzeczności; znajdź wspólny język z innymi ludźmi; podążaj za głosem serca i rób coś z kimś razem.

  Jako ostrzeżenie:
  Nie traktuj dobrego początku jak gwarancji pomyslnego końca.

  Jako karta dnia:
  Podejmij dziś odważne decyzje, które mogą dotyczyć ludzi, rzeczy lub zamiarów. W przypadku, jesli się dotąd wahałeś lub byłeś przepełniony wątpliwościami, powinienes swój rozsądek wysłać na weekend i słuchać swego wewnętrznego głosu oraz kierować się sercem. Sprawdź, gdzie powinieneś przezwyciężyć przeciwieństwa lub wewnętrzne sprzeczności i połączyć to, co jest skłócone lub rozsypane. Nie zawsze, gdy losuje się tę kartę, zapowiada ona wielką miłość oczekującą na następnym przystanku autobusowym, choć rzeczywiście może tak być.

  Jako karta na rok:
  Ten rok przyspieszy bicie Twego serca. Powodem tego może być człowiek, którego już znasz lub teraz spotkasz albo satysfakcjonujące zajęcie lub cenne doświadczenie, które napełni Twe serce radością. Zatem nie podchodź do spraw połowicznie, lecz z głębi duszy powiedz: "tak!". Jeśli do tej pory uzależniałeś swe szczęście od zewnętrznych okoliczności lub innych ludzi, możesz przekonać się teraz, iż droga do głębokiego spełnienia zaczyna się od przezwyciężenia wewnętrznych sprzeczności i przeciwstawieństw. Postaraj się o jednoznaczność. To da Ci siłę pokonać bez trudu początkowe przeszkody, wyjasnić ewntualne nieporozumienia, pośredniczyć w konfliktach i pod koniec roku do woli cieszyć się rezultatami.

  H.B. - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:09

 14. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Juszun (02-05-2011)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Kochankowie
  Przez aneczka70 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 13-08-2009, 19:28
 2. Kochankowie
  Przez pablo_90 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 14-06-2009, 22:06

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354