Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
Like Tree50Likes

Wątek: 7 - Rydwan

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 7 - Rydwan
  Znaczenie karty Rydwan:

  Kogo może przedstawiać karta:

  Osoba prowadząca bardzo aktywny tryb życia, sportowiec, kierowca, mężczyzna bardzo przedsiębiorczy, wykazujący inicjatywę, przywódca, osoba pracowita, doręczyciel wiadomości, wojskowy, żołnierz.

  Co może oznaczać pojawienie się karty w rozkładzie:

  Sukces, zwycięstwo, sprzyjające okoliczności, nowy etap w życiu, podróż, męska seksualność, intensywny okres w życiu, przyspieszenie rozwoju sytuacji, przebojowość, dynamizm, inicjatywa, postęp, zmiana miejsca zamieszkania, przeprowadzka, duży wysiłek fizyczny, zapowiedź spotkania właściwego partnera dla samotnej kobiety, praca w ruchu, awans, determinacja, nowy samochód.

  W pozycji odwróconej:

  Niecierpliwość, niekorzystny obrót spraw, utrata panowania nad rozwojem spraw, niesprzyjające, nagłe okoliczności, przeszkody, brutalność, przegrana, odwołanie wyjazdu, problemy w czasie podróży, przesunięcie terminu, zarozumiałość, problemy w pracy, zła wiadomość, w partnerstwie wyraźna dominacja w związku, najprawdopodobniej ze strony mężczyzny, bardzo wyczerpujący wysiłek fizyczny.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - wyjście na świat zewnętrzny
  Znaczenie ogólne - radosne przebudzenie, optymizm, pewne zwycięstwo, pragnienie podbicia świata, chęć podjęcia ryzyka, przedsiębiorczość
  Praca - wkroczenie na nową, obiecującą drogę, spróbowanie nowych wyzwań, postęp, radość z pracy
  Relacje/uczucia - nowa miłość, nowe zaangażowanie, przezwyciężenie przeciwności, napięć i dobry początek, ale także czasami zerwanie związku
  Świadomość - wiara w siebie
  Sfera ducha - rozszerzanie horyzontów
  Cel - "odnalezienie skarbu", "uwolnienie pięknej księżniczki"
  Cień - przesadna wiara w siebie, mania wielkości, bezapelacyjność, utrata kontroli nad sobą i sytuacją
  Odwrócona - uleganie, zastój, nieumiejętność rozstania się z kimś lub czymś, zniewolenie

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  Poskramianie pasji. Panowanie nad sobą, nad kimś. Dominacja. Wiadomość, list, telegram, informacja. Ważna rozmowa, niespodziewane wieści. Nieoczekiwany, nagły wyjazd, podróż. Konflikt. Praca, wytężony wysiłek. Ekspansja. Natłok zdarzeń. Określenie celu i dążenie do niego za wszelką cenę. Godność, szczerość. Narodziny dziecka.

  Odwrócony: Złe skutki podjętych wcześniej działań. Odkrycie, że wszystko zmierza do złego celu. Niedobra wiadomość. Utrata kontroli nad sobą, nad wypadkami. Upadek władzy. Terroryzm. Klęska. Nagłe załamanie planów. Niepowodzenie. Nagła choroba, osłabienie. Odwołanie wyjazdu. Egotyzm, próżność. Bezwzględność. Mściwość. Nieludzkość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Dzięki woli i wytrwałości drzwi sukcesu zostały otwarte i wszystko, co musisz zrobić to wejść i czerpać zyski. Nie przestawaj wierzyć w siebie i nie odmawiaj pomocy tym, którzy mają mniej szczęścia.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:19

 2. #2
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Pojazd – poskromienie. Konie biegnące w jednym kierunku – połączenie przeciwieństw, złoty środek.

  ZNACZENIE – Triumf, sukces i pewność zwycięstwa, awans, depesza.

  KARTA ODWRÓCONA – Pycha, pech, zła nowina.

  RYDWAN. Młody mężczyzna, cały w zbroi, perfekcyjnie powożący rydwanem, zdecydowany jest odnieść sukces. On doskonale opanował rzemiosło wojenne. Nie oznacza to jednak, że masz iść na wojnę. Ta karta sugeruje, że jesteś gotowy wyruszyć w podróż, zmagać się z nieznanym i zdecydowanie przeć do sukcesu. Masz moralne prawo i moc, aby podjąć wyzwania jakie czekają Cię w tej "podróży". Oznacza zdecydowaną wolę działania w celu osiągnięcia wyznaczonych i podjętych celów. Zdobyłeś(aś) doświadczenie, umiesz przystosować się do każdej sytuacji, nie boisz się konfrontacji z tym co nieznane. Karta oznacza, iż zakończyłeś(aś) pierwszy etap zdobywania doświadczeń w świecie, który Cię otacza, zdobyłeś(aś) pewność siebie i zdecydowany(a) jesteś stawić czoła w walce o swoją przyszłość. Pokonałeś swojego Cienia i możesz zdobyć lepszą pozycję dla siebie. Masz do tego pełne prawo, lecz to co teraz zdobędziesz i jak to zrobisz będzie miało wpływ na to co Cię czeka w przyszłości. Rydwan to przepustka do nowego życia, czas jednak nie stoi w miejscu i nie masz go za wiele. Wykorzystaj go dla siebie jak najlepiej. Karty sąsiednie i ich znaczenie położenia w rozkładzie mogą wskazać Ci drogę lub cel.

  RYDWAN - karta odwrócona. Trudno jest Ci się określić, masz ochotę działać i tworzyć, jednak nic Ci z tego nie wychodzi, brakuje Ci pewności siebie i tracisz wolę doprowadzenia sprawy do końca. Zniechęcasz się w połowie drogi, myślisz, że tracisz czas a tak naprawdę to go nie masz. Twoja "zbroja" Cię nie chroni a droga, którą zdążasz jest wyboista.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  RYDWAN WÓZ TRIUMFALNY


  Nosił również nazwę Pojazdu Ozyrysa lub bywa po prostu nazywana Pojazdem (Swiss Tarot). Najczęściej na karcie możemy zobaczyć księcia w pojeździe ciągnionym przez dwa konie lub sfinksy, a czasem nawet przez Centaura. Książę kierujący pojazdem trzyma często w ręku berło lub laskę pasterską. Jest to obraz siły, którą będziemy mogli dostrzec na końcu naszej pierwszej drogi docierając do 21-ej karty. Pojazd jest najczęściej niezwykle okazały i pełen świetności.

  ZNACZENIE KARTY: Obraz wozu triumfalnego nie symbolizuje zwycięstwa nad innymi lecz nad nami samymi. Pokonaliśmy pierwszy etap drogi poznania. Podejmując własne decyzje staliśmy się samodzielni, a tym samym jesteśmy panami swego losu. Zalecana jest jednak pewna ostrożność, gdyż niektóre rydwany rozjeżdżają wszystko, co stanie im na drodze. Pycha jest tu nie na miejscu, a także za wcześnie na pełen triumf. Najważniejszy na tym rysunku nie jest sam pojazd, lecz sposób, w jaki jest on prowadzony. Są to niewidoczne tu cugle. Każdy prowadzący pojazd, zanim sięgnie po cugle, musi najpierw okiełznać siebie. Sławnego woźnicy z Delf dotyczył zarzut, że nie prowadzi swojego pojazdu na fali nastrojów trzymając na lejcach sw6je emocje. To można tez odnieść do tej karty. Radość tak, ale nie w nadmiarze! Przedstawiają to również wyraźnie dwa zwierzęta pociągowe, jedno czarne, drugie białe. Często zwierzęta chcą ciągnąć pojazd w dwie różne strony, ale wszystko zależy od woźnicy, by stojąc pośrodku obrał kierunek prowadzący do celu. Karta ta może też uwodzić sprawiając, iż zbyt wcześnie czujemy się zwycięzcami lub też wpadamy w pułapkę manii wielkości.


  ZNACZENIE SYMBOLIZNE: panowanie nad światem należy do tych, których oświeca tajemnicze światło życia. Człowiek prowadzony I przez to światło usuwa wszystkie przeszkody pod warunkiem, że uzbroi się w odwagę i poszanowanie prawdy. Karta ta symbolicznie przedstawia: ruch w siedmiu stanach człowieka, co oznacza aktywność i rozwój we wszystkich sferach i na wszystkich planach bytu. Reasumując, w swym znaczeniu elementarnym Rydwan przedstawia pokonywanie ograniczeń i przeszkód, jakie stanowi dla człowieka byt materialny. Rydwan posiada ogromną moc energetyczną, jest jedną z najsilniejszych pod względem działania dobroczynnego kartą Tarota. Symbolizuje człowieka, który poprzez ćwiczenie swych możliwości i opanowanie namiętności wstępuje na drogę duchowego wyzwolenia.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdolność do realizacji zamierzeń, umiejętność kształtowania formy, zmysł artystyczny. Wierność, szczerość, panowanie nad sobą, powściąganie swych namiętności, wrażliwość na siły wyższe. Wielka aktywność, szybkość w działaniu i pracy, dzięki której pytający osiągnie zamierzony cel.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: pewny, zdecydowany postęp, zwycięstwo poprzez wysiłek własny, osobisty sukces, który nie pochodzi ze spad ku ani nie jest darem losu. Jest to karta wyjątkowo dobroczynna. I Oznacza radość, szczęście na wybranej drodze. Jest również kartą. ochrony, w niedoli wyciąga z najgorszych kłopotów bez wielkiej straty. Jest przychylna artystom, a także handlowcom i zakochanym. Jest zwiastunem zdrowia, długowieczności. Opromienia wszystko, co znajduje się pod jej wpływem, nakazuje umiłowanie piękna, szlachetności, dobra, prawdy. Oddala wszystko, co może szkodzić realizacji pragnień. Karta miłosierdzia, miłości i altruizmu, a więc zgody, harmonii, pokoju i łagodności. Zwiastuje spotkanie z miłością lub namiętnością. Wszelkie dane po temu, aby osiągnąć sukces. Szczęście triumfujące. Codzienna praktyka pozwala zauważyć, że karta ta rzadko zapowiada podróże, a jeżeli, to takie, które całkowicie odmieniają los. O podróżach częściej informuje karta Głupiec.

  Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:20

 3. #3
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie rydwan

  Karta przedstawia widziany z przodu rydwan powożony przez młodego mężczyznę, czasem w koronie na głowie. Tors woźnicy chroni pancerz, ręce schowane w mocnych rękawicach twardo trzymają wodze. Pojazd jest zaprzężony w parę zwierząt, najczęściej koni, czasem sfinksów - często sprawiają wrażenie próbujących biec w przeciwne strony. Zazwyczaj zwierzęta mają kontrastujące ze sobą barwy. Bywa też nazywany Powozem lub Woźnicą.
  Dominacja, panowanie nad sobą, poskramianie pasji, konflikt, praca, natłok zdarzeń, dążenie do celu za wszelką cenę, godność, szczerość, wiadomość, list, informacja, ważna rozmowa, nagły wyjazd, podróż, narodziny dziecka.
  Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. Symbolizuje silnego, ukierunkowanego na konkretny cel człowieka.
  Jest to człowiek, który zebrał już podstawowe życiowe doświadczenie. On wstępuje na drogę z zamiarem osiągnięcia należnego mu miejsca w społeczeństwie i to mu się udaje, albowiem czego jak czego, ale silnej woli mu nie brakuje. On uważa, że uczucia powinny ustąpić miejsca rozsądkowi, ale on nie wie jeszcze tego, że i ten odcinek drogi kiedyś się skończy i będzie przeszłością i wszystko się powtórzy od początku, chociaż na innym poziomie.


  Ta karta sugeruje, że jesteś gotowy wyruszyć w podróż, zmagać się z nieznanym i zdecydowanie przeć do sukcesu. Masz moralne prawo i moc, aby podjąć wyzwania jakie czekają Cię w tej "podróży". Oznacza zdecydowaną wolę działania w celu osiągnięcia wyznaczonych i podjętych celów. Zdobyłeś doświadczenie, umiesz przystosować się do każdej sytuacji, nie boisz się konfrontacji z tym co nieznane.  Karta oznacza, iż zakończyłeś pierwszy etap zdobywania doświadczeń w świecie, który Cię otacza, zdobyłeś pewność siebie i zdecydowany jesteś stawić czoła w walce o swoją przyszłość. Pokonałeś swojego Cienia i możesz zdobyć lepszą pozycję dla siebie. Masz do tego pełne prawo, lecz to co teraz zdobędziesz i jak to zrobisz będzie miało wpływ na to co Cię czeka w przyszłości. Rydwan to przepustka do nowego życia, czas jednak nie stoi w miejscu i nie masz go za wiele. Wykorzystaj go dla siebie jak najlepiej. Karty sąsiednie i ich znaczenie położenia w rozkładzie mogą wskazać Ci drogę lub cel.  W położeniu pozytywnym oznacza próbę osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, zakończoną sukcesem. Z kolei w położeniu odwrotnym karta ma znaczenie złowróżbne - sugeruje zdążanie do katastrofy i utratę kontroli nad sytuacją. Ogólnie karta dotyczy także panowania na samym sobą, a także podróż. Trudno jest Ci się określić, masz ochotę działać i tworzyć, jednak nic Ci z tego nie wychodzi, brakuje Ci pewności siebie i tracisz wolę doprowadzenia sprawy do końca. Zniechęcasz się w połowie drogi, myślisz, że tracisz czas a tak naprawdę to go nie masz. Twoja "zbroja" Cię nie chroni a droga, którą zdążasz jest wyboista.

 4. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rydwan - kariera, sukces, sława, uznanie, pozytywny rozwój sytuacji, pokonanie przeszkód i utrudnień, realizacja planów i zamierzeń, podróż na terenie kraju, dobre wiadomości, samochód.

  Rydwan (odwrócony) - złe wiadomości, brak postępów i sukcesów, zahamowanie kariery, zła sława, złe skutki podjętych wcześniej działań, utrudnienia lub kłopoty w podróży, wypadek, usterki samochodu.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Wokół Ciebie mnóstwo informacji i nowych wiadomości. Czeka Cię ważna rozmowa. Dużo spraw do załatwienia. Zapowiedź jakiś poważnych zmian struktury firmy, zarządu, produkcji. Nie licz więc na spokój i odpoczynek. Możliwe wyjazdy służbowe i prywatne. Jeśli jeździsz samochodem, uważaj podczas jazdy. Nie łam przepisów. Rydwan umie jeździć szybko, ale na zbyt szybkich zakrętach może wypaść z szosy!

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: sukces, zwycięstwo, wyjazd, rozpoczęcie nowego etapu w życiu, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, awans, dynamiczny okres, wyjazdy służbowe, seksualność męska.

  Cienie: bezwzględność, nadużywanie władzy oraz siły, brutalność, zarozumiałość, zadufanie z sobie, zbytnie przekonanie o zwycięstwie, zła wiadomość, przegrana, odwołanie wyjazdu, możliwe problemy z samochodem lub w podróży.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  Karta dnia - VII Rydwan, Król Kielichów - do firmy przyjechał pan, który ma do mnie ciepłe uczucia i do którego ja mam ciepłe uczucia.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:29
  belsi likes this.

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  VII. RYDWAN
  Siódma karta Wielkich Arkanów, Rydwan, przedstawia jasnowłosego młodzieńca w koronie, w zbroi i z buławą lub berłem w ręce, który - ocieniony baldachimem - jedzie na rydwanie ciągnionym przez dwa konie. Jest to scena tryumfu, czyli uroczystego pochodu, w którym bierze udział zwycięski wódz.

  Oczywiście wszystkie szczegóły tej karty są wielce znaczące. Po pierwsze przedstawia ona mężczyznę, jako że ideały heroizmu, sukcesu i zwycięstwa należały zawsze raczej do męskiej drogi przez życie. Mężczyzna ów jest młodzieńcem, gdyż brawura i bohaterska przebojowość kojarzy się z młodzieńczym, a nie sędziwym wiekiem, któremu przystoi raczej równowaga i rozsądek. Jasne włosy stawiają go pośród słonecznych herosów, takich jak żydowski Samson, grecki Herakles, celtycki Cuchulainn, germański Baldr czy słowiański (był taki) Godzięba. Jak do tej pory, wszystkie te skojarzenia należą do dziedziny "jang", słonecznej. Ale są i elementy "księżycowe", mówiące o tym, że tryumfujący bohater, mimo swojej świetlistej i świadomej energii, zależy od sił, które nie są w jego mocy.

  Otóż jego naramienniki są kształcie półksiężyców, przypominając mu, że jest na łasce sił, postających pod władzą księżycowej bogini nocy, losu i podswiadomości. Nie trzyma wodzy - nie kieruje końmi, które tylko przypadkiem idą tam, gdzie trzeba. To symbol ślepej fortuny, która dziś sprzyja, a jutro opuści bohatera. A owe konie są dwa, i często jeden jest rysowany czarny, a drugi biały, dla przypomnienia opowieści Platona, który psychikę człowieka porównał do dwóch koni: białego konia świadomej wiedzy, i czarnego konia dzikiej podświadomości.

  Razem zaś cały ten obraz oznacza, że znaleźliśmy się (lub wkrótce znajdziemy) w jednym ze szczytowych momentów naszej kariery, i przypomina nam o tym, by uważać na wszystkie te okoliczności, które są poza zakresem naszej mocy, bo dzisiejszy triumf jest tylko częściowo naszym dziełem - a częściowo sił, które już za chwilę mogą nas ponieść w zupełnie inną stronę.  --------------------------------------------------------------------------------

  Rydwan, czyli: Śmiało do przodu
  Rydwan, siódma karta wśród Wielkich Arkanów, przedstawia wojownika jadącego na wozie tryumfalnym, zaprzężonym w dwa rumaki (czasem są to sfinksy). Tryumf, jak pamiętamy, był to uroczysty pochód ulicami Rzymu, do którego prawo mieli zwycięscy wodzowie za zgoda senatu. Był to najwyższy zaszczyt, jaki mógł spotkać Rzymianina. Pamięć o tryumfach była żywa nawet tysiąc lat po upadku Cesarstwa Rzymskiego, i kiedy wynaleziono grę w karty, nazwano ją grą w "tryumfy" (il trionfi), a dopiero później - tarokiem. Karta Rydwan oznacza szybki postęp, sukces, zwycięstwo, prostą drogę do celu. A jednocześnie te dwa rumaki, których rydwannik nie trzyma za wodze, są przestrogą, że siły losu, dzięki którym udało się nam osiągnąć sukces, mogą się znowu rozbiegnąć i przestać pracować na nasza korzyść - bowiem każdy wielki sukces jest nie tylko dziełem jednostki, ale i masy sprzyjających warunków, na które jednostka wpływu nie ma.

  Rydwan jako karta pierwsza i główna:

  Twoje sprawy przyśpieszają. W krótkim czasie będzie można korzystnie "pchnąć do przodu" masę spraw. Sukces - przede wszystkim w tych dziedzinach, na których ci najbardziej zależy. Czas działa na twoją korzyść: wiele zyskasz dzięki sprzyjającym zbiegom okoliczności.

  Rydwan jako karta druga, ostrzegająca:

  Ulegasz zaślepieniu tym, że ostatnio wiele ci się udawało. Dobra passa dobiega końca, a tobie wydaje się, że zawsze będziesz dzieckiem szczęścia. Popełniasz błędy z powodu hurra-optymizmu i braku elastyczności.

  Karta trzecia - jak postąpić:

  Po prostu idź, i weź to, co tobie się należy. Zrób to, co uważasz za stosowne i korzystne dla ciebie. Świat nie będzie stawiał ci oporu: przeciwnie, jest taki moment, że wszystkie owoce należą do śmiałych zdobywców.

  Karta czwarta - obciążenia z przeszłości:

  Dawniej było łatwo i udawało ci się zdobywać to, co chciałeś. Ale teraz, w zmienionych warunkach te zasady nie sprawdzają się.

  Karta piąta - partnerzy:

  Otaczają cię ludzie, którzy potrafią działać szybko i skutecznie i posiadają dużą siłę przebicia. Warto trzymać z kimś takim - ale uważaj, że to, co takiemu "wojownikowi" nie szkodzi, dla ciebie może nie być już takie korzystne.

  Karta szósta - do czego zmierzasz:

  Cele, które realizujesz, są bliskie osiągnięcia. Meta blisko - a na mecie powodzenie, zaszczyty, sława, pieniądze, a może nawet uwielbienie płci przeciwnej...

  Karta siódma - losowe niespodzianki:

  Niespodziewany sukces, który jednak pokrzyżuje twoje obecne plany. - W rodzaju wygranej na loterii, kiedy trzeba wszystko rzucać w kąt i myśleć, co zrobić z tym prezentem.

  Karta ósma - twarda rzeczywistość, z którą trzeba się liczyć:

  Ktoś, kto jak ty, tyle właśnie osiągnął, nie będzie na chybcika zmieniał swoich planów. Rydwan niesie tylko do przodu, i nie sposób zboczyć z trasy.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo:

  W dziedzinie, o którą pytasz, jesteś w stanie, kosztem pewnego wysiłku, osiągnąć jednak błyskotliwy sukces.

  Karta dziesiąta - pożytek dla innych:

  Potrafisz pociągnąć innych za sobą ku wspólnemu sukcesowi.

  Karta jedenasta - co się nie uda:

  Nadzieje na szybki sukces pozostają tylko "marzeniami ściętej głowy".

  Karta dwunasta - ogólna ocena rozkładu kart:

  Uda ci się więcej, niż możesz teraz sądzić, tylko konieczne jest uporczywe trzymanie się prostej drogi.

  Karta trzynasta - następny etap:

  W dalszej, dziś raczej "legendarnej" przyszłości, możliwy jest błyskotliwy sukces. Ale dopiero wtedy.

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Rydwan
  Pełnia zdrowia, naleŜy uwaŜać na nonszalancję i brak odpowiedzialności w podrózy i
  przekonanie, ze wypadki chodzą po innych, a Tobie to nic nie grozi. Jeśli oczekujesz na
  poród, to nastapi on siłami natury. Musisz dbać teraz o zdrowie i nie eksploatować się
  fizycznie za bardzo. We wszelkich objawach chorobowych sprawdz prawidłowość przemiany
  materii.

  RYDWAN
  Siódma karta Tarota w Wielkich Arkanach. Karta ta symbolizuje zwycięstwo Głupca nad samym sobą,
  zakończenie pierwszego etapu wędrówki w świecie zewnętrznym. Postać w rydwanie to Mars (kolor czerwony)
  tworzący kolejną parę przeciwieństw z Kochankami symbolizującymi działanie bogini i planety Wenus.
  Przeciwstawianie sobie delikatnej miłości i nieokrzesanej przemocy na poziomie stosunków międzyludzkich
  odpowiada przeciwstawieniu pojednania i wojny. Wóz triumfalny był częstym tłem dla alegorii, zwłaszcza
  "triumfów" ale takŜe personifikacji planet czy nawet postaci historycznych. Symbol kosmosu, stworzenia, łączy
  się z obrazem porządku doskonałego, całkowitego okresu, trójkąta wpisanego w kwadrat, gwiazdy
  siedmioramiennej. Jest liczbą świętą od czasów pradawnych, liczbą pełni, kompletności. Wg. pitagorejczyków
  mistyczną, bo sumą dwu liczb szczęśliwych, trójki i czwórki, Nieba i Ziemi. StaroŜytne religie znały siedem
  planet związanych z losami narodów (Słońce, KsięŜyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn). W Grecji
  atrybut bogów słonecznych, symbolem stworzenia sumą 4 (świat) i 3 (bóstwo). Siedem nieb kabały: 1-złoŜone z
  samych okien, z aniołem przy kaŜdym, 2-aniołów ognia i wody, 3-straŜników rolnictwa, 4-duchów planetarnych,
  5-aniołów ognio śnieŜnych chwalących Pana, 6-sfera Serafów, 7- siedziba Alfa-Gniewu i Huny- Złości,
  olbrzymich aniołów wykonawców woli boŜej oraz Samaela, który odbiera od człowieka duszę w chwili śmierci.
  Przez okultystów przyporządkowana Kadmonowi. W alchemii siedem metali: słońce (Appolo- złoto), księŜyc
  (Diana-srebro), rtęć (Merkury), miedź (Wenus), Ŝelazo (Mars), cyna (Jowisz), ołów (Saturn).
  ZNACZENIE WRÓśEBNE KARTY
  Niespodziewane wieści, waŜna rozmowa, wyjazd, umiejętność wytyczania kierunku, wytęŜony wysiłek,
  ekspansja, zmiana miejsca pracy, pokonywanie trudności, szczerość w kontaktach z ludźmi, niezaleŜność
  finansowa, triumf, narodziny oczekiwanego dziecka. Opóźnienie w realizacji planów, straty spowodowane
  upieraniem się przy swoim stanowisku, obniŜenie statusu finansowego, osłabienie, problemy związane z
  nerwami, bezwzględność w postępowaniu, mściwość, przegrana. Przepełnia cię energia skłaniając do
  podejmowania nowych działań, których dotąd nie realizowałeś. To dobrze. Pamiętaj jednak, Ŝe Rydwan toczy
  się szybko a droga jest pełna zakrętów. Niech kieruje tobą mądrość i przezorność inaczej stracisz panowanie nad
  pędzącymi końmi. Korzystaj z szansy, którą przynosi ci los. Nie odrzucaj jej tylko dlatego, ze to coś nowego.
  Los daje ci szansę rozwoju w kaŜdej dziedzinie, równieŜ materialnej.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:21
  algidka likes this.

 6. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  isik (02-03-2013)

 7. #6
  Awatar mania87
  Dołączył
  21-02-2009
  Posty
  140
  Podziękował/a
  118
  Podziękowano 12 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Na pierwszym planie zazwyczaj maluje się młodzieniec, który jedzie rydwanem zaprzężonym w dwa konie (czasem wyraźnie jest zaznaczone, że jeden jest biały a drugi czarny), sam trzymając lejce. Z karty emanuje ogromna siła, konie ochoczo rwą do przodu sprawiając wrażenie, że wcale nie tak łatwo je utrzymać na wodzy. Zastanówmy się jak możemy odnieść te symbole do naszego życia. Rydwan symbolizuje wymarsz po sukces, po zwycięstwo jak również narzucenie sobie pewnej dyscypliny w realizacji celu, który nie jest jeszcze w naszym zasięgu. Koło rydwanu, które na wielu kartach Tarota jest dość wyraźnie zarysowane może być nawiązaniem do Koła Fortuny X karty Wielkich Arkanów. A więc jest to znak, nie wszystko od nas zależy i nie wszystko co się wydarzy podczas tego wymarszu po zwycięstwo zależne jest od naszej woli. Twórcy kart tarota często rysując tą kartę na naramiennikach ów młodzieńca zasiadającego w rydwanie umieścili księżyce a więc znak, że nad wszystkim czuwa bogini nocy, która jest uosobieniem niepewnego losu, podświadomości i intuicji. A więc mimo, że mamy solidne podstawy aby sądzić, że cała wyprawa dobrze się dla nas skończy to jednak zachowajmy pewną pokorę w działaniu bo nie wszystko będzie zależało od nas samych.

  Źródło: Arkana Wielkie VII Rydwan*-*MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia
  Nie ma, niepotrzebnych zdarzeń...
  Ani osób, bez znaczenia poznanych...
  Nie ma, niedorzecznych marzeń...
  Ani myśli, na pustkę rzucanych.
  Wszystko ... ma swój sens ...


  http://www.posadzdrzewo.pl/#/las/drzewo/mania87

 8. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Rydwan

  W pozycji prostej: potrafimy pogodzić wszelkie przeciwności, poradzić sobie z nimi, sukces, zwycięstwo, awans, nowy etap działania, zysk, samochód, przyspiesza bieg wydarzeń.
  Odwrócony: bezwzględność, przegrana, problemy w podróży, przeszkody w realizacji.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''

  Rydwan – przynosi wysiłek fizyczny który może być powodem do pogorszenia stanu zdrowia oraz wskazuje na jakieś choroby działające z wielka siłą. Jest to jedna z kart, która nie ma w sobie zapisanych szczególnych dolegliwości i stanów chorobowych.
  Astrologia – wątroba, woreczek żółciowy, żołądek
  Osoba przedstawiona tą kartą narażona jest na niespodziewane pogorszenie stanu swojego zdrowia. Jeżeli osoba jest pod opieka lekarza powinna dokładnie przestrzegać jego zaleceń. Jeżeli osoba zaniedbuje kontakty z lekarzami powinna je natychmiast odnowić gdyż karta ta połączona z niebezpiecznymi kartami np. XVI Wieżą może doprowadzić do nieodwracalnych powikłań chorobowych. W połączeniu z VIII Siłą może doprowadzić do wylewu lub paraliżu dlatego też za każdym razem gdy pojawi się Rydwan należy szczegółowo przeanalizować sąsiadujące karty oraz zalecić klientowi zwolnienie tempa życia i zainteresowanie się swoim zdrowiem.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:22

 9. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Rydwan - Obawiasz się, że wszystkie uczuciowe historie, których doświadczasz pasują do każdej sytuacji odczytywanej we wróżbie;
  Związek, który jest twoim przeznaczeniem; przeznaczenie stawia na twojej drodze bratnią duszę;
  Wasz związek posuwa się za szybko abyś mogła w pełni ocenić wartość tego, co się między wami dzieje;
  Staraj się nie przejmować tym czy twoja uwaga skupiona jest na życiu osobistym, bo to nie wpływa ujemnie na twoją pracę, a ty potrafisz przecież oddzielić obowiązki zawodowe od innych;
  Czuwaj nad własnym losem w sprawach romantycznych przeżyć;
  Wiesz, że nie możesz poganiać mężczyzny, aby zdecydował się na związek z tobą;
  Czekając na mężczyznę ciesz się własnym życiem i nie zniechęcaj się; spotkasz wspaniałego człowieka, ale dopiero wtedy, gdy nadejdzie pora;
  Musisz sama gdzieś wyjechać i z dala od wszystkiego rozważyć, co się dzieje z tym właśnie mężczyzną;
  Miej oczy i uszy otwarte oraz zbieraj informacje o mężczyźnie, któremu się podobasz; jesteś absolutnie pewna, że pragniesz tego mężczyznę;
  Widzisz, w jaki sposób twoje poprzednie związki formowały drogę do odnalezienia twojej prawdziwej i jedynej bratniej duszy;
  Zaakceptuj fakt, iż w chwili odczytywania wróżby nie ma dla ciebie odpowiedniego mężczyzny;
  Ufaj, że odpowiednia osoba zawita pod twoje drzwi, kiedy będziesz gotowa na jej przyjęcie.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Jako karta dnia:
  Dziś można coś w końcu rozpocząć. Nie musisz dłużej czekać. Skoncentruj się na swym celu i sprawdź raz jeszcze, czy "wszystko masz przy sobie", czy nic ważnego nie zapomniałeś, by po drodze nagle nie uleciała z Ciebie energia. Jeśli natomiast nie stoisz na progu i nie myslisz o wymarszu, powinieneś czekać na sygnał i obserwować, na jaki tor skieruje Cię dzisiejszy dzień. cokolwiek by to nie było, będzie to dla Ciebie początek nowego etapu.

  Jako karta na rok:
  Zaryzykuj teraz wielki skok, wyrusz na przygodę. Ten rok zapowiada wiele obiecujących spraw. Pod jego koniec będziesz pewny siebie i niezależny. Jeśli chciałbyś osiągnąć swe cele, uniknąć duszącej ciasnoty lub przezwyciężyć osobiste przeszkody, już wkrótce usłyszysz strzał startowy. Udowodnij raz jeszcze swą siłę otywacji i jasności celu. Bez wahania, lecz skoncentrowany, skupiony i zdecydowany, zacznij działać. masz najlepsze szanse, by osiągnąć i urzeczywistnić swą wizję, która przyniesie nowe życie i wniesie pobudzający zapał w Twój dzień powszedni.

  H. Banzhaf - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:21

 10. #9
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,479
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  549
  Podziękowano 2,205 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  VII(7) RYDWAN Śmiało do przodu - Karta Rydwan oznacza szybki postęp, sukces, zwycięstwo, prostą drogę do celu.

  Jeśli w Twoim rozkładzie pojawi się Rydwan, oznacza to, iż pewna siła zmuszą cię do pozostawienia, tego co już umiesz, zapomnienia o przeszłości - domu, pracy, przyjaciołach. Masz wiele energii, która chcesz ukierunkować.

  Wyruszaj więc w drogę, niech ten etap twej podróży stanie się dla Ciebie odkrywaniem nowego świata. Pamiętaj jednak Rydwan pędzi za szybko, może wiec wpaść w ostre zakręty. Niech kieruje tobą rozum, ale nie dąż do zanegowania emocji i rodzących się w Tobie uczuć. Bez nich twój powóz może się wywrócić.

  Kogo może przedstawiać karta:

  Osoba prowadząca bardzo aktywny tryb życia, sportowiec, kierowca, mężczyzna bardzo przedsiębiorczy, wykazujący inicjatywę, przywódca, osoba pracowita, doręczyciel wiadomości, wojskowy, żołnierz.

  Co może oznaczać pojawienie się karty w rozkładzie:

  Sukces, zwycięstwo, sprzyjające okoliczności, nowy etap w życiu, podróż, męska seksualność, intensywny okres w życiu, przyspieszenie rozwoju sytuacji, przebojowość, dynamizm, inicjatywa, postęp, zmiana miejsca zamieszkania, przeprowadzka, duży wysiłek fizyczny, zapowiedź spotkania właściwego partnera dla samotnej kobiety, praca w ruchu, awans, determinacja, nowy samochód.

  Przy większości pytań Rydwan oznacza koniec pewnego etapu życia i początek nowego. Może być związany z podróżą, zmianą miejsca zamieszkania, pracy.

  We wróżbie biznesowej Rydwan zapowiada konieczność przygotowania się do dużych zmian i to takich jak kryzys gospodarczy, likwidacja ważnych przedsiębiorstw czy też przejścia na zupełnie nowe technologie.

  Miłość. Znajdziesz się w wirze nowych, atrakcyjnych znajomych, pośród których spotkasz wreszcie swoją upragnioną miłość. I nie wmawiaj sobie, że to tylko przyjaźń. Jeśli jesteś w stałym związku, poczujesz się osobą atrakcyjną, kochaną i pożądaną.

  Praca i pieniądze. Nawet jeśli jesteś zbyt skromna(y), by w to uwierzyć, spotkasz się z dużym uznaniem otoczenia. Korzystaj z nadarzających się okazji i śmiało realizuj swoje projekty. Z każdym nowym dniem będzie ci przybywać pieniędzy!

  Oznacza komunikowanie się, ważną rozmowę, która może zmienić naszą sytuację zawodową. Mówi o kimś w mundurze, naszym szefie, człowieku sukcesu. Symbolizuje samokontrolę, zaufanie do siebie, triumf nad przeciwnościami uzyskany dzięki zaletom charakteru oraz sukces będący rezultatem wysiłku, a nie przypadku.

  Symbolizuje + sukces, zwycięstwo, powodzenie, wiara w siebie, podróż, środek lokomocji, uwodziciel, kochanek, wszelkie pojazdy, kupno samochodu, przemieszczanie się, silna wola, sprawdzanie się, szybkość, temperament, zdecydowanie, dążenie do czegoś, triumf, sukces, przyjazd lub wyjazd, możliwości, bezpośredniość, propozycja, kierowca, seksualność męska, nowy etap w zyciu, wyjazd służbowy, dynamiczny okres, wsparcie, awans, odpowiedzialność za swoje życie

  Przesłanie. Zacznij uważnie słuchać innych i postaraj się zrozumieć ich poglądy, nawet jeśli bardzo różnią się od twoich. Otwartość umysłu sprawi, że wiele się nauczysz i dostrzeżesz swój problem w nowym świetle.

  CZAS - lipiec

  klatka piersiowa, żoładek,

  ZDROWIE: problemy neurologiczne, stwardnienie rozsiane, niedowałady, nerwobóle,rwa kulszowa, migrena, choroba lokomocyjna, zaburzenia widzenia,
  Zdrowie. Jesteś w dobrej kondycji, a jeśli nawet coś ci dolega, spodziewaj się szybkiego powrotu do zdrowia.
  __________________________________________________ __________________________________________
  NEGATYWNE ZNACZENIE

  Pozycja odwrócona - niepowodzenie, zatrzymanie, brak jakiejkolwiek akcji, problem z wyjazdem, osoba nieśmiała lub sztywna, opóźnienia, utrudnienia, tratowanie wszystkiego na swojej drodze, bezkompromisowość, bezmyślność, chamstwo, złe skutki podjętych działań, próżność, problemy z pojazdem samochodem, podrózą, bezwzględność, naduzycie siły i władzy, seksoholizm, zazdrość, rezygnacja, bezsilność, utrata wiary, brutalność, odwołanie wyjazdu, przegrana, zła wiadomość,

  Karta pokazuje też wszelkie opóźnienia w realizacji planów, niechęć do stawienia czoła faktom, przegraną, zwłaszcza w sprawach urzędowo-sądowych, niedobrą wiadomość, załamanie się planów, utratę pracy.Niecierpliwość, niekorzystny obrót spraw, utrata panowania nad rozwojem spraw, niesprzyjające, nagłe okoliczności, przeszkody, brutalność, przegrana, odwołanie wyjazdu, problemy w czasie podróży, przesunięcie terminu, zarozumiałość, problemy w pracy, zła wiadomość, w partnerstwie wyraźna dominacja w związku, najprawdopodobniej ze strony mężczyzny, bardzo wyczerpujący wysiłek fizyczny.

  Kiedy Rydwan jest kartą odwróconą - wyrocznia odpowiada: to jeszcze nie koniec, nie przyśpieszaj niczego, zaczekaj. Może też oznaczać odłożenie na później podróży, czy przeprowadzki.
  __________________________________________________ ________________________________________
  NIEKTORE POWIAZANIA:

  Rydwan + Mag - szpaner, ktoś bardzo bezpośredni, wie czego chce, podjęcie decyzji, wielkizapał
  Rydwan + Cesarz - dyrektor firmy, dojście do władzy, sukces, przejęcie kontroli
  Rydwan + Wisielec - opóźnienie, awarie pojazdu, korek na drodze, powolna jazda
  Rydwan + Umiarkowanie - pojazd ekologiczny i ekonomiczny, transport publiczny, spokojne ale systematyczne dążenie do celu
  Rydwan + Eremita - stary samochód albo stary kierowca ;) , wyjazd w góry, jazda po bezdrożach, powrót do przeszłości, konieczność uporządkowania starych spraw

 11. #10
  Początkujący Awatar DomiB
  Dołączył
  18-12-2009
  Przegląda
  Zielona Góra
  Wiek
  35
  Posty
  28
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Poetycko :)

  Pierwsze zwycięstwo

  Zwycięzca opuszcza miasto
  Na VII – ym przystanku życia.
  Tam poznał własną wolę
  Nie ma nic do ukrycia.
  Karetą na żółtych kołach,
  Zmierza wybraną drogą.
  Wodze myślami popuszcza,
  Dwa konie mu w tym pomogą.
  Odnalazł złoty środek
  By życie poświęcić dla świata.
  To – miłość, wiara i siła
  Wypracowane przez lata.
  Z zielonym wieńcem na czole,
  Z gwiazdą nieskończoności.
  On nie dla siebie chce walczyć
  On walczyć chce dla ludzkości.
  Pędzi Rydwanem do przodu,
  Odpowiedzialny za czyny.
  W działaniu nie ustępliwy
  On poznał doświadczeń przyczyny.
  Wie – co to miłość do Boga,
  Szacunek do natury,
  Jak kochać ojca i brata,
  Jak tworzyć, zdobywa góry,
  Jak kochać i rodzi dzieci,
  Co piękne w życiu bywa,
  Co znaczy tolerancja,
  Jaka jest chwila szczęśliwa,
  Że miłość mieszka w człowieku,
  Że sam ją odnaleźć musi,
  Bez wielkiej woli i wiary,
  Rydwanem w świat nie wyruszysz !!!....

  Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354