Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
Like Tree50Likes

Wątek: 7 - Rydwan

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 7 - Rydwan
  Znaczenie karty Rydwan:

  Kogo może przedstawiać karta:

  Osoba prowadząca bardzo aktywny tryb życia, sportowiec, kierowca, mężczyzna bardzo przedsiębiorczy, wykazujący inicjatywę, przywódca, osoba pracowita, doręczyciel wiadomości, wojskowy, żołnierz.

  Co może oznaczać pojawienie się karty w rozkładzie:

  Sukces, zwycięstwo, sprzyjające okoliczności, nowy etap w życiu, podróż, męska seksualność, intensywny okres w życiu, przyspieszenie rozwoju sytuacji, przebojowość, dynamizm, inicjatywa, postęp, zmiana miejsca zamieszkania, przeprowadzka, duży wysiłek fizyczny, zapowiedź spotkania właściwego partnera dla samotnej kobiety, praca w ruchu, awans, determinacja, nowy samochód.

  W pozycji odwróconej:

  Niecierpliwość, niekorzystny obrót spraw, utrata panowania nad rozwojem spraw, niesprzyjające, nagłe okoliczności, przeszkody, brutalność, przegrana, odwołanie wyjazdu, problemy w czasie podróży, przesunięcie terminu, zarozumiałość, problemy w pracy, zła wiadomość, w partnerstwie wyraźna dominacja w związku, najprawdopodobniej ze strony mężczyzny, bardzo wyczerpujący wysiłek fizyczny.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 13:30 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Archetyp - wyjście na świat zewnętrzny
  Znaczenie ogólne - radosne przebudzenie, optymizm, pewne zwycięstwo, pragnienie podbicia świata, chęć podjęcia ryzyka, przedsiębiorczość
  Praca - wkroczenie na nową, obiecującą drogę, spróbowanie nowych wyzwań, postęp, radość z pracy
  Relacje/uczucia - nowa miłość, nowe zaangażowanie, przezwyciężenie przeciwności, napięć i dobry początek, ale także czasami zerwanie związku
  Świadomość - wiara w siebie
  Sfera ducha - rozszerzanie horyzontów
  Cel - "odnalezienie skarbu", "uwolnienie pięknej księżniczki"
  Cień - przesadna wiara w siebie, mania wielkości, bezapelacyjność, utrata kontroli nad sobą i sytuacją
  Odwrócona - uleganie, zastój, nieumiejętność rozstania się z kimś lub czymś, zniewolenie

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Poskramianie pasji. Panowanie nad sobą, nad kimś. Dominacja. Wiadomość, list, telegram, informacja. Ważna rozmowa, niespodziewane wieści. Nieoczekiwany, nagły wyjazd, podróż. Konflikt. Praca, wytężony wysiłek. Ekspansja. Natłok zdarzeń. Określenie celu i dążenie do niego za wszelką cenę. Godność, szczerość. Narodziny dziecka.

  Odwrócony: Złe skutki podjętych wcześniej działań. Odkrycie, że wszystko zmierza do złego celu. Niedobra wiadomość. Utrata kontroli nad sobą, nad wypadkami. Upadek władzy. Terroryzm. Klęska. Nagłe załamanie planów. Niepowodzenie. Nagła choroba, osłabienie. Odwołanie wyjazdu. Egotyzm, próżność. Bezwzględność. Mściwość. Nieludzkość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 4. #4
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Pojazd – poskromienie. Konie biegnące w jednym kierunku – połączenie przeciwieństw, złoty środek.

  ZNACZENIE – Triumf, sukces i pewność zwycięstwa, awans, depesza.

  KARTA ODWRÓCONA – Pycha, pech, zła nowina.

 5. #5
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  RYDWAN. Młody mężczyzna, cały w zbroi, perfekcyjnie powożący rydwanem, zdecydowany jest odnieść sukces. On doskonale opanował rzemiosło wojenne. Nie oznacza to jednak, że masz iść na wojnę. Ta karta sugeruje, że jesteś gotowy wyruszyć w podróż, zmagać się z nieznanym i zdecydowanie przeć do sukcesu. Masz moralne prawo i moc, aby podjąć wyzwania jakie czekają Cię w tej "podróży". Oznacza zdecydowaną wolę działania w celu osiągnięcia wyznaczonych i podjętych celów. Zdobyłeś(aś) doświadczenie, umiesz przystosować się do każdej sytuacji, nie boisz się konfrontacji z tym co nieznane. Karta oznacza, iż zakończyłeś(aś) pierwszy etap zdobywania doświadczeń w świecie, który Cię otacza, zdobyłeś(aś) pewność siebie i zdecydowany(a) jesteś stawić czoła w walce o swoją przyszłość. Pokonałeś swojego Cienia i możesz zdobyć lepszą pozycję dla siebie. Masz do tego pełne prawo, lecz to co teraz zdobędziesz i jak to zrobisz będzie miało wpływ na to co Cię czeka w przyszłości. Rydwan to przepustka do nowego życia, czas jednak nie stoi w miejscu i nie masz go za wiele. Wykorzystaj go dla siebie jak najlepiej. Karty sąsiednie i ich znaczenie położenia w rozkładzie mogą wskazać Ci drogę lub cel.

  RYDWAN - karta odwrócona. Trudno jest Ci się określić, masz ochotę działać i tworzyć, jednak nic Ci z tego nie wychodzi, brakuje Ci pewności siebie i tracisz wolę doprowadzenia sprawy do końca. Zniechęcasz się w połowie drogi, myślisz, że tracisz czas a tak naprawdę to go nie masz. Twoja "zbroja" Cię nie chroni a droga, którą zdążasz jest wyboista.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

 6. #6
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  RYDWAN WÓZ TRIUMFALNY


  Nosił również nazwę Pojazdu Ozyrysa lub bywa po prostu nazywana Pojazdem (Swiss Tarot). Najczęściej na karcie możemy zobaczyć księcia w pojeździe ciągnionym przez dwa konie lub sfinksy, a czasem nawet przez Centaura. Książę kierujący pojazdem trzyma często w ręku berło lub laskę pasterską. Jest to obraz siły, którą będziemy mogli dostrzec na końcu naszej pierwszej drogi docierając do 21-ej karty. Pojazd jest najczęściej niezwykle okazały i pełen świetności.

  ZNACZENIE KARTY: Obraz wozu triumfalnego nie symbolizuje zwycięstwa nad innymi lecz nad nami samymi. Pokonaliśmy pierwszy etap drogi poznania. Podejmując własne decyzje staliśmy się samodzielni, a tym samym jesteśmy panami swego losu. Zalecana jest jednak pewna ostrożność, gdyż niektóre rydwany rozjeżdżają wszystko, co stanie im na drodze. Pycha jest tu nie na miejscu, a także za wcześnie na pełen triumf. Najważniejszy na tym rysunku nie jest sam pojazd, lecz sposób, w jaki jest on prowadzony. Są to niewidoczne tu cugle. Każdy prowadzący pojazd, zanim sięgnie po cugle, musi najpierw okiełznać siebie. Sławnego woźnicy z Delf dotyczył zarzut, że nie prowadzi swojego pojazdu na fali nastrojów trzymając na lejcach sw6je emocje. To można tez odnieść do tej karty. Radość tak, ale nie w nadmiarze! Przedstawiają to również wyraźnie dwa zwierzęta pociągowe, jedno czarne, drugie białe. Często zwierzęta chcą ciągnąć pojazd w dwie różne strony, ale wszystko zależy od woźnicy, by stojąc pośrodku obrał kierunek prowadzący do celu. Karta ta może też uwodzić sprawiając, iż zbyt wcześnie czujemy się zwycięzcami lub też wpadamy w pułapkę manii wielkości.


  ZNACZENIE SYMBOLIZNE: panowanie nad światem należy do tych, których oświeca tajemnicze światło życia. Człowiek prowadzony I przez to światło usuwa wszystkie przeszkody pod warunkiem, że uzbroi się w odwagę i poszanowanie prawdy. Karta ta symbolicznie przedstawia: ruch w siedmiu stanach człowieka, co oznacza aktywność i rozwój we wszystkich sferach i na wszystkich planach bytu. Reasumując, w swym znaczeniu elementarnym Rydwan przedstawia pokonywanie ograniczeń i przeszkód, jakie stanowi dla człowieka byt materialny. Rydwan posiada ogromną moc energetyczną, jest jedną z najsilniejszych pod względem działania dobroczynnego kartą Tarota. Symbolizuje człowieka, który poprzez ćwiczenie swych możliwości i opanowanie namiętności wstępuje na drogę duchowego wyzwolenia.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdolność do realizacji zamierzeń, umiejętność kształtowania formy, zmysł artystyczny. Wierność, szczerość, panowanie nad sobą, powściąganie swych namiętności, wrażliwość na siły wyższe. Wielka aktywność, szybkość w działaniu i pracy, dzięki której pytający osiągnie zamierzony cel.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: pewny, zdecydowany postęp, zwycięstwo poprzez wysiłek własny, osobisty sukces, który nie pochodzi ze spad ku ani nie jest darem losu. Jest to karta wyjątkowo dobroczynna. I Oznacza radość, szczęście na wybranej drodze. Jest również kartą. ochrony, w niedoli wyciąga z najgorszych kłopotów bez wielkiej straty. Jest przychylna artystom, a także handlowcom i zakochanym. Jest zwiastunem zdrowia, długowieczności. Opromienia wszystko, co znajduje się pod jej wpływem, nakazuje umiłowanie piękna, szlachetności, dobra, prawdy. Oddala wszystko, co może szkodzić realizacji pragnień. Karta miłosierdzia, miłości i altruizmu, a więc zgody, harmonii, pokoju i łagodności. Zwiastuje spotkanie z miłością lub namiętnością. Wszelkie dane po temu, aby osiągnąć sukces. Szczęście triumfujące. Codzienna praktyka pozwala zauważyć, że karta ta rzadko zapowiada podróże, a jeżeli, to takie, które całkowicie odmieniają los. O podróżach częściej informuje karta Głupiec.

  Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl
  belsi likes this.

 7. #7
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  60
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 18 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie rydwan

  Karta przedstawia widziany z przodu rydwan powożony przez młodego mężczyznę, czasem w koronie na głowie. Tors woźnicy chroni pancerz, ręce schowane w mocnych rękawicach twardo trzymają wodze. Pojazd jest zaprzężony w parę zwierząt, najczęściej koni, czasem sfinksów - często sprawiają wrażenie próbujących biec w przeciwne strony. Zazwyczaj zwierzęta mają kontrastujące ze sobą barwy. Bywa też nazywany Powozem lub Woźnicą.
  Dominacja, panowanie nad sobą, poskramianie pasji, konflikt, praca, natłok zdarzeń, dążenie do celu za wszelką cenę, godność, szczerość, wiadomość, list, informacja, ważna rozmowa, nagły wyjazd, podróż, narodziny dziecka.
  Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. Symbolizuje silnego, ukierunkowanego na konkretny cel człowieka.
  Jest to człowiek, który zebrał już podstawowe życiowe doświadczenie. On wstępuje na drogę z zamiarem osiągnięcia należnego mu miejsca w społeczeństwie i to mu się udaje, albowiem czego jak czego, ale silnej woli mu nie brakuje. On uważa, że uczucia powinny ustąpić miejsca rozsądkowi, ale on nie wie jeszcze tego, że i ten odcinek drogi kiedyś się skończy i będzie przeszłością i wszystko się powtórzy od początku, chociaż na innym poziomie.


  Ta karta sugeruje, że jesteś gotowy wyruszyć w podróż, zmagać się z nieznanym i zdecydowanie przeć do sukcesu. Masz moralne prawo i moc, aby podjąć wyzwania jakie czekają Cię w tej "podróży". Oznacza zdecydowaną wolę działania w celu osiągnięcia wyznaczonych i podjętych celów. Zdobyłeś doświadczenie, umiesz przystosować się do każdej sytuacji, nie boisz się konfrontacji z tym co nieznane.  Karta oznacza, iż zakończyłeś pierwszy etap zdobywania doświadczeń w świecie, który Cię otacza, zdobyłeś pewność siebie i zdecydowany jesteś stawić czoła w walce o swoją przyszłość. Pokonałeś swojego Cienia i możesz zdobyć lepszą pozycję dla siebie. Masz do tego pełne prawo, lecz to co teraz zdobędziesz i jak to zrobisz będzie miało wpływ na to co Cię czeka w przyszłości. Rydwan to przepustka do nowego życia, czas jednak nie stoi w miejscu i nie masz go za wiele. Wykorzystaj go dla siebie jak najlepiej. Karty sąsiednie i ich znaczenie położenia w rozkładzie mogą wskazać Ci drogę lub cel.  W położeniu pozytywnym oznacza próbę osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, zakończoną sukcesem. Z kolei w położeniu odwrotnym karta ma znaczenie złowróżbne - sugeruje zdążanie do katastrofy i utratę kontroli nad sytuacją. Ogólnie karta dotyczy także panowania na samym sobą, a także podróż. Trudno jest Ci się określić, masz ochotę działać i tworzyć, jednak nic Ci z tego nie wychodzi, brakuje Ci pewności siebie i tracisz wolę doprowadzenia sprawy do końca. Zniechęcasz się w połowie drogi, myślisz, że tracisz czas a tak naprawdę to go nie masz. Twoja "zbroja" Cię nie chroni a droga, którą zdążasz jest wyboista.

 8. #8
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,291
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,169 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rydwan - kariera, sukces, sława, uznanie, pozytywny rozwój sytuacji, pokonanie przeszkód i utrudnień, realizacja planów i zamierzeń, podróż na terenie kraju, dobre wiadomości, samochód.

  Rydwan (odwrócony) - złe wiadomości, brak postępów i sukcesów, zahamowanie kariery, zła sława, złe skutki podjętych wcześniej działań, utrudnienia lub kłopoty w podróży, wypadek, usterki samochodu.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  belsi likes this.

 9. #9
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,506
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 557 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  VII. RYDWAN
  Siódma karta Wielkich Arkanów, Rydwan, przedstawia jasnowłosego młodzieńca w koronie, w zbroi i z buławą lub berłem w ręce, który - ocieniony baldachimem - jedzie na rydwanie ciągnionym przez dwa konie. Jest to scena tryumfu, czyli uroczystego pochodu, w którym bierze udział zwycięski wódz.

  Oczywiście wszystkie szczegóły tej karty są wielce znaczące. Po pierwsze przedstawia ona mężczyznę, jako że ideały heroizmu, sukcesu i zwycięstwa należały zawsze raczej do męskiej drogi przez życie. Mężczyzna ów jest młodzieńcem, gdyż brawura i bohaterska przebojowość kojarzy się z młodzieńczym, a nie sędziwym wiekiem, któremu przystoi raczej równowaga i rozsądek. Jasne włosy stawiają go pośród słonecznych herosów, takich jak żydowski Samson, grecki Herakles, celtycki Cuchulainn, germański Baldr czy słowiański (był taki) Godzięba. Jak do tej pory, wszystkie te skojarzenia należą do dziedziny "jang", słonecznej. Ale są i elementy "księżycowe", mówiące o tym, że tryumfujący bohater, mimo swojej świetlistej i świadomej energii, zależy od sił, które nie są w jego mocy.

  Otóż jego naramienniki są kształcie półksiężyców, przypominając mu, że jest na łasce sił, postających pod władzą księżycowej bogini nocy, losu i podswiadomości. Nie trzyma wodzy - nie kieruje końmi, które tylko przypadkiem idą tam, gdzie trzeba. To symbol ślepej fortuny, która dziś sprzyja, a jutro opuści bohatera. A owe konie są dwa, i często jeden jest rysowany czarny, a drugi biały, dla przypomnienia opowieści Platona, który psychikę człowieka porównał do dwóch koni: białego konia świadomej wiedzy, i czarnego konia dzikiej podświadomości.

  Razem zaś cały ten obraz oznacza, że znaleźliśmy się (lub wkrótce znajdziemy) w jednym ze szczytowych momentów naszej kariery, i przypomina nam o tym, by uważać na wszystkie te okoliczności, które są poza zakresem naszej mocy, bo dzisiejszy triumf jest tylko częściowo naszym dziełem - a częściowo sił, które już za chwilę mogą nas ponieść w zupełnie inną stronę.  --------------------------------------------------------------------------------

  Rydwan, czyli: Śmiało do przodu
  Rydwan, siódma karta wśród Wielkich Arkanów, przedstawia wojownika jadącego na wozie tryumfalnym, zaprzężonym w dwa rumaki (czasem są to sfinksy). Tryumf, jak pamiętamy, był to uroczysty pochód ulicami Rzymu, do którego prawo mieli zwycięscy wodzowie za zgoda senatu. Był to najwyższy zaszczyt, jaki mógł spotkać Rzymianina. Pamięć o tryumfach była żywa nawet tysiąc lat po upadku Cesarstwa Rzymskiego, i kiedy wynaleziono grę w karty, nazwano ją grą w "tryumfy" (il trionfi), a dopiero później - tarokiem. Karta Rydwan oznacza szybki postęp, sukces, zwycięstwo, prostą drogę do celu. A jednocześnie te dwa rumaki, których rydwannik nie trzyma za wodze, są przestrogą, że siły losu, dzięki którym udało się nam osiągnąć sukces, mogą się znowu rozbiegnąć i przestać pracować na nasza korzyść - bowiem każdy wielki sukces jest nie tylko dziełem jednostki, ale i masy sprzyjających warunków, na które jednostka wpływu nie ma.

  Rydwan jako karta pierwsza i główna:

  Twoje sprawy przyśpieszają. W krótkim czasie będzie można korzystnie "pchnąć do przodu" masę spraw. Sukces - przede wszystkim w tych dziedzinach, na których ci najbardziej zależy. Czas działa na twoją korzyść: wiele zyskasz dzięki sprzyjającym zbiegom okoliczności.

  Rydwan jako karta druga, ostrzegająca:

  Ulegasz zaślepieniu tym, że ostatnio wiele ci się udawało. Dobra passa dobiega końca, a tobie wydaje się, że zawsze będziesz dzieckiem szczęścia. Popełniasz błędy z powodu hurra-optymizmu i braku elastyczności.

  Karta trzecia - jak postąpić:

  Po prostu idź, i weź to, co tobie się należy. Zrób to, co uważasz za stosowne i korzystne dla ciebie. Świat nie będzie stawiał ci oporu: przeciwnie, jest taki moment, że wszystkie owoce należą do śmiałych zdobywców.

  Karta czwarta - obciążenia z przeszłości:

  Dawniej było łatwo i udawało ci się zdobywać to, co chciałeś. Ale teraz, w zmienionych warunkach te zasady nie sprawdzają się.

  Karta piąta - partnerzy:

  Otaczają cię ludzie, którzy potrafią działać szybko i skutecznie i posiadają dużą siłę przebicia. Warto trzymać z kimś takim - ale uważaj, że to, co takiemu "wojownikowi" nie szkodzi, dla ciebie może nie być już takie korzystne.

  Karta szósta - do czego zmierzasz:

  Cele, które realizujesz, są bliskie osiągnięcia. Meta blisko - a na mecie powodzenie, zaszczyty, sława, pieniądze, a może nawet uwielbienie płci przeciwnej...

  Karta siódma - losowe niespodzianki:

  Niespodziewany sukces, który jednak pokrzyżuje twoje obecne plany. - W rodzaju wygranej na loterii, kiedy trzeba wszystko rzucać w kąt i myśleć, co zrobić z tym prezentem.

  Karta ósma - twarda rzeczywistość, z którą trzeba się liczyć:

  Ktoś, kto jak ty, tyle właśnie osiągnął, nie będzie na chybcika zmieniał swoich planów. Rydwan niesie tylko do przodu, i nie sposób zboczyć z trasy.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo:

  W dziedzinie, o którą pytasz, jesteś w stanie, kosztem pewnego wysiłku, osiągnąć jednak błyskotliwy sukces.

  Karta dziesiąta - pożytek dla innych:

  Potrafisz pociągnąć innych za sobą ku wspólnemu sukcesowi.

  Karta jedenasta - co się nie uda:

  Nadzieje na szybki sukces pozostają tylko "marzeniami ściętej głowy".

  Karta dwunasta - ogólna ocena rozkładu kart:

  Uda ci się więcej, niż możesz teraz sądzić, tylko konieczne jest uporczywe trzymanie się prostej drogi.

  Karta trzynasta - następny etap:

  W dalszej, dziś raczej "legendarnej" przyszłości, możliwy jest błyskotliwy sukces. Ale dopiero wtedy.

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  algidka likes this.

 10. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  isik (02-03-2013)

 11. #10
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Dzięki woli i wytrwałości drzwi sukcesu zostały otwarte i wszystko, co musisz zrobić to wejść i czerpać zyski. Nie przestawaj wierzyć w siebie i nie odmawiaj pomocy tym, którzy mają mniej szczęścia.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232