Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
Like Tree51Likes

Wątek: 9 - Pustelnik

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 9 - Pustelnik
  Znaczenie karty Pustelnik:

  Karta może przedstawiać następujące osoby:

  Starsza osoba, przewodnik duchowy, emeryta, samotnik, osoba, która ma bardzo refleksyjną duszę, ktoś pogrążony w smutku, odczuwający osamotnienie, osoba mądra, doświadczona, chłodna emocjonalnie, powściągliwa. Karta może również wskazywać na osobę, która bardzo dba o rozwój duchowy, mistyka, włóczęgę, także na kogoś, kto jest w tej chwili pogrążony w zadumie nad swoim wnętrzem, izoluje się, by przemyśleć pewne sprawy.

  Karta w pozycji normalnej:

  Mądrość, doświadczenie, spokój, izolacja, zagłębianie się w sprawy duchowe, skupianie się na swoim wnętrzu, zaduma nad życiem, refleksyjność. Karta oznacza czas na poszukiwanie prawdy o sobie, dystans do przyziemnych spraw, cierpliwość, ostrożność, wycofanie się z aktywnego życia. Ponadto karta może oznaczać pomoc starszej, mądrzejszej i doświadczonej osoby, zwracanie się o poradę do takiej osoby lub obcowanie z kimś takim. Pustelnik może również oznaczać czas na zgłębianie wiedzy, poszukiwanie odpowiedzi na pewne pytania, potrzeba bycia samemu, konieczność czekania na rozwój spraw, brak pośpiechu.

  Karta w negacji może oznaczać:

  Zastój, marazm, opóźnienie, izolacja, przygnębienie, narzucanie sobie surowej dyscypliny, życie pełne wyrzeczeń, zgorzkniałość, niezadowolenie, oschłość, brak zaufania, podejrzliwość, przesadna ostrożność. Uczucie osamotnienia, porzucenia, oddalanie się od partnera, jeśli jest się w związku, zamykanie się w sobie, brak otwartości na innych ludzi, niepowodzenia w sferze materialnej, zawodowej. W sprawach zdrowotnych może oznaczać dolegliwości związane z wiekiem, lub długotrwałą chorobę.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Inną nazwą karty jest: Eremita

  Archetyp - mądry starzec
  Znaczenie ogólne - poszukiwania własnego "ja", zagłębienie się w siebie, odejście od świata, samotność, asceza, powaga
  Praca - podążanie właściwą drogą z powagą, bycie dla innych dobrym doradcą, przegląd dotychczasowych celów i wyobrażeń
  Relacje/uczucia - poważny i dojrzały związek, w którym oboje partnerów nawzajem siebie wspiera, także faza cieszenia się samotnością
  Świadomość - uwolnienie od cudzych poglądów, obcego systemu wartości
  Sfera ducha - krystalizacja własnej woli
  Cel - bycie sobą, podążanie własną drogą
  Cień - skrajna koncentracja na sobie, złość, ponuractwo
  Odwrócona - izolacja, nieumiejętność rozumienia tego, co oczywiste

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  IX Eremita (w pozycji odwróconej!)

  Choroby starcze (gerontologiczne), czyli związane z wiekiem i starzeniem się organizmu, np. choroba Alzhaimera, demencja starcza, upośledzenie funkcji komórek i tkanek organizmu, zmniejszenie witalności postępujące z wiekiem, marazm starczy – ogólne zniechęcenie, zmęczenie życiem, apatia, brak zainteresowania światem zewnętrznym.

  Choroby przewlekłe (chroniczne), czyli trwające z różnym nasileniem przez wiele lat i nie poddające się skutecznemu leczeniu. Mówiąc jeszcze inaczej są to choroby, które można zaleczyć, a nie wyleczyć. Możliwe jest jedynie łagodzenie objawów, poprawa komfortu życia chorego, doprowadzenie do stanów remisji choroby. Należą do nich na przykład: choroby alergiczne, przewlekłe choroby płuc, upośledzające funkcje narządów zmysłów, przede wszystkim słuchu i wzroku oraz wiele innych.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – Arsenicum,
  • zioło – piołun,
  • kamień – lapis lazuli.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

  Podarunek. Pragnienie poznania przyszłości. Rozwiązanie wątpliwości. Poszukiwanie wyższych wartości duchowych. Mądrość. Zainteresowanie parapsychologią, magią, okultyzmem. Rezygnacja ze starych przyzwyczajeń. Ozdrowienie. Rozmowa. Dająca satysfakcję i przynosząca dobre wyniki dyskusja. Samotność. Poszukiwanie prawdy. Pomyślny czas w pracy. Zdrowie. Sceptycyzm. Konkretyzacja. Perfekcjonizm. Pracowitość.

  Odwrócony: Ciemność. Fałszywa ocena sytuacji. Zły wybór, błędna ocena faktów. Niemożność rozwikłania zagadki. Zagubienie. Pomyłka. Choroba, złe samopoczucie. Nerwowość. Złe fatum. Niesprzyjający czas do podejmowania działań. Ograniczenie. Pedanteria. Oschłość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Zamknąć drzwi oznacza nieraz tylko czekanie na lepszą okazję lub na otwarcie innych drzwi w nas samych. Eremita zaznacza czas retrospekcji, kiedy samotność nie oznacza izolacji.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:49

 2. #2
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Latarnia – oświecenie, olśnienie, światełko w ciemności niewiedzy. Pustkowie – izolacja, wycofanie z aktywności, nabranie dystansu. Habit – skromność. Książka – poszukiwanie prawdy.

  ZNACZENIE – Wewnętrzne poszukiwania, w miłości uczucia platoniczne, w pracy przejście na emeryturę.

  KARTA ODWRÓCONA – Ostrzega przed kłamstwem, strachem, uporem.

  PUSTELNIK, EREMITA. Karta poszukiwania prawdy w oparciu o własne możliwości umysłowe. Jeżeli wyciągnąłeś(aś) Pustelnika to nadszedł już czas, aby wykorzystać swoje potencjały intelektualne opierając się o własne przemyślenia i samodzielnie, w odosobnieniu, odkrywać prawdę ukrytą głęboko przed poznaniem w nieświadomości zbiorowej. Ce****e Cię precyzyjne myślenie i możesz nawet bez wykształcenia lub odrzucając wszystko co wiesz (to może się okazać niezbędne na początku) uzyskać kontakt z Najwyższą Mądrością i mieć dostęp do pokładów wiedzy niezwykłej, napełniającą i przenikającą materię. To sprawia, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są jednym. Uzyskać możesz obraz pełny i zrozumiały. Droga jednak nie jest ani łatwa ani krótka. Czeka Cię wiele okresów zwątpienia bądź rezygnacji, a kiedy ostatecznie stracisz nadzieję i powiesz sobie, że nic nie wiesz i nic nie rozumiesz, odnajdziesz właściwą drogę i prawdę. Musisz bezbłędnie rozpoznać, która droga zaprowadzi Cię do prawdy, a którą nie wolno Ci iść, bo nie wiadomo w którym miejscu i czasie na powrót będzie za późno. Jest tam wiele kuszenia i wiele pseudointelektualnych dyskusji, które do niczego nie prowadzą. I choć wydawać Ci się będzie, że jest to ważne, nie daj się w to wciągnąć. Musisz odróżnić prawdę od fałszu, w przeciwnym razie czeka Cię katastrofa. W swoim zasadniczym znaczeniu Pustelnik to ten, który świadomie wybiera duchową ścieżkę bez oparcia o zinstytucjonalizowane formy, a swoją mądrość uzyskuje w oparciu o własne przemyślenia, z dala od ludzkich skupisk, również po to aby lepiej zrozumieć siebie.

  PUSTELNIK - karta odwrócona. Wymuszona izolacja poprzez złą sytuację życiową, brak perspektyw na lepsze życie, zahamowana jest ekspresja, opóźnione działania w wyniku braku wiary w ich powodzenie, nieporozumienia z ludźmi, popełnianie błędów i niewłaściwa ocena sytuacji, szkodzenie sobie.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  IX. PUSTELNIK OSTROŻNOŚĆ


  Pustelnik bądź Eremita jest dziewiątą kartą Wielkich Arkanów. W Tarocie egipskim karta nazywana jest Przyćmionym Światłem. Chodzi tu właśnie o światło świecące również w życiu w pojedynkę, ponieważ pozostawanie samym nie oznacza samotności. Eremita próbuje wnieść światło w otaczający go mrok.

  ZNACZENIE KARTY: musimy odejść w samotność, by usłyszeć swój wewnętrzny głos. Kto tego nie uczyni, wraca do roli Głupca. Jednym z gorszych aspektów naszego rozwoju jest nieumiejętność uczenia się na własnych doświadczeniach. Jeśli coś się nam nie układa, powinniśmy najpierw szukać przyczyn niepowodzeń w nas samych i dopiero potem szukać ich w otaczającym świecie. To oczywiście trudne, poszukiwać winy najpierw w sobie, ale jest to najkrótsza droga do celu ukrytego przed naszymi oczyma. Nie każdy musi stać się mędrcem i nie jest to konieczne. Byle byśmy tylko nie stali się na nowo Głupcem! Ale jak poznać, że znajdujemy się na niewłaściwej drodze? Właściwie jest to proste. Jeśli zewnętrzne uznanie znaczy dla kogoś zbyt wiele, ten zszedł z właściwej drogi. Oczywiście, uznanie, które zdobywamy w świecie zewnętrznym jest częścią naszego życia, ale znacznie więcej znaczy poczucie, że pozostało się wiernym sobie. Udaje się to wówczas, gdy stawiamy wobec siebie wysokie wymagania. Eremicie z pewnością nie przychodzi to łatwo, ale wie, że nie ucieknie od tego samopoznania. Kto patrzy w swoje wnętrze, z pewnością nie zachowa się niewłaściwie w świecie zewnętrznym.


  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: ostrożność jest pancerzem mądrości. Przenikliwość chroni przed upadkiem w przepaść i niebezpieczeństwem pułapek. Zalecana jest ostrożność w działaniach najbardziej banalnych, codziennych. Niczego nie wolno zaniedbywać, mały kamyk może spowodować przewrócenie zdobywczego rydwanu. Należy raczej milczeć niż rzucać słowa na wiatr. Karta ta przedstawia symbolicznie światło mądrości załamujące swe promienie w materii. Mądrość, w której znajduje się prawda, jest zasłonięta i głęboko ukryta przed ludzkim wzrokiem. Przenikając materię daje życie. Pustelnik jest kartą intelektualną i pełną mocy. W swym znaczeniu elementarnym Pustelnik przedstawia człowieka poszukującego drogi, w spokoju i cierpliwie, w oparciu o swą logikę i poprzez światło na pół ukryte, którego używa z rozwagą. Pustelnik dzięki swej sile może wstrzymać działania Diabła. Czekanie, refleksja, mądrość - takie jest znaczenie Pustelnika, jeżeli, znajduje się w otoczeniu sprzyjających kart. W przeciwnym razie jest to karta upadku.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: mądrość, skupienie. Ostrożność, powolność, przezorność. Zablokowanie na planie uczuciowym, małe zainteresowanie sprawami seksu, małe zaufanie do siebie w sferze realizacji materialnej i nieufność w stosunku do bliźnich. Karta ta sprzyja długiemu życiu. Możliwy jednak reumatyzm oraz choroba chroniczna, której diagnoza może być trudna.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta samotności, starości, kontemplacji, filozofii, poszukiwań naukowych, wytrwałych badań, tajemniczości, religijności, medycyny. Jest również kartą moralności i cech budzących szacunek. W rozkładzie karta ta radzi milczenie, zachowywanie swoich planów w sekrecie, głęboką rozwagę, pozostawienie spraw własnemu biegowi, Czas pracuje dla pytającego. Być może zostanie odkryta jakaś tajemnica. Przeszkody i opóźnienie realizacji pragnień. Karta ta musi być brana pod uwagę jako przestroga losu. Nie należy podejmować nieostrożnego działania. Należy znaleźć właściwą ścieżkę przed podjęciem dalszej wędrówki. Karta ta może reprezentować lekarza, uczonego, księdza, dziadka, kogoś, kogo prosi się o radę. Najwyższa energia (Słońce, Papież, Sąd) musi ożywiać Pustelnika, aby wydobyć zeń całe bogactwo i znaczenie. Karta złowroga dla tego, kto hamuje swój własny rozwój. Jeżeli Pustelnik dokładnie przeanalizuje drogę, którą ma iść dalej doczekuje się upragnionej zmiany.

  Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:49

 3. #3
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 18 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie pustelnik

  Na karcie widoczny jest zgarbiony, brodaty starzec, ubrany w habit albo pelerynę. Podpiera się laską, jednocześnie oświetlając lampą drogę przed sobą.
  Rada nauka, troska, pieczołowitość, siła charakteru, rozwaga roztropność, dyskrecja cierpliwość, nieszczerość samotność, oszustwo, osoba nieśmiała z trudnością komunikacji z innymi, strach przed odkryciem, problemy z akceptacją faktów, osoba znająca czyjeś tajemnice, pośpiech, plotkarstwo, osoba nie panująca nad sytuacją, niedyskrecja, pochopność, nierozsądne postępowanie, złe wskazówki, niedojrzałość, nadmierna izolacja, odsunięcie rad innych.
  Karta Eremity oznacza mądrość, doświadczenie, umiejętność podejmowania ważnych decyzji, uporządkowanie życia. Kojarzona bywa z zainteresowaniem psychologią, sztukami magicznymi i poszukiwaniem drogi do poznania prawdy. Bywa też symbolem samotności i opuszczenia, czy też zamknięcia się w sobie.
  Karta poszukiwania prawdy w oparciu o własne możliwości umysłowe. Bardzo ważnym przesłaniem tej karty jest nakaz zachowania dla siebie swoich spraw. Publiczne poruszanie kwestii dla nas istotnych nie jest dla nas korzystne. Szukanie wartości duchowych i drogi życiowej. Upór w trzymaniu się starych przyzwyczajeń i starych sposobów komunikowania swoich potrzeb, surowość w ocenie innych, brak akceptacji, brak umiejętności darzenia uczuciem.
  Problemy zdrowotne w obrębie jamy brzusznej, najczęściej kłopoty z jelitami i trzustką.
  Duże znaczenie ma miejsce pojawienia się karty we wróżbie. Na początku układu oznacza, że powinieneś korzystać z rady czy pomocy innych osób, zwłaszcza specjalistów w dziedzinie, o którą pytasz np.: karta pustelnik będzie przy karcie oznaczającej załatwienie spraw urzędowych - tłumaczenie - bądź ostrożny, sprawdź wszystko bardzo dokładnie, nie podpisuj nic pochopnie, skonsultuj się z specjalistą w tej dziedzinie.
  Pośrodku układu będzie sugerowała, że znajdują się koło niego osoby bardzo wpływające na jego życie. Poprzez izolację jesteś w stanie pokonać przeszkody i z zasobem pozytywnej energii iść do przodu. Przykładem takiego położenia może być - pustelnik znajdujący się koło karty oznaczającej dom - tłumaczenie - osoba bliska wróżącemu w jakiś sposób wykorzystuje albo będzie starała się wykorzystać wróżącego. Pustelnik będzie sugerował dużą ostrożność lub całkowitą izolację w celu uniknięcia krzywdy.
  Na końcu układu będzie sugerowała porzucenie bierności i monotonności w życiu. Wróżący jest zamknięty w sobie własnym życiem i sam sobie jest przeszkodą na drodze do rozwoju. Karta ta będzie sugerowała pozytywny czas do zmian. Przykład - wróżący zastanawia się nad zmianą pracy czy miejsca zamieszkania, ale boi się ryzyka i ciężko jest mu podjąć decyzję -Pustelnik wskaże mu pozytywne rezultaty, jeżeli decyzja zostanie podjęta.
  Generalnie sygnalizuje, że nadszedł już czas, aby wykorzystać swoje potencjały intelektualne opierając się o własne przemyślenia i samodzielnie, w odosobnieniu, odkrywać prawdę ukrytą głęboko przed poznaniem w nieświadomości zbiorowej. Droga jednak nie jest ani łatwa ani krótka. Czeka Cię wiele okresów zwątpienia bądź rezygnacji, a kiedy ostatecznie stracisz nadzieję i powiesz sobie, że nic nie wiesz i nic nie rozumiesz, odnajdziesz właściwą drogę i prawdę. Musisz bezbłędnie rozpoznać, która droga zaprowadzi Cię do prawdy, a którą nie wolno Ci iść, bo nie wiadomo w którym miejscu i czasie na powrót będzie za późno. Musisz odróżnić prawdę od fałszu, w przeciwnym razie czeka Cię katastrofa. W swoim zasadniczym znaczeniu Pustelnik to ten, który świadomie wybiera duchową ścieżkę bez oparcia o zinstytucjonalizowane formy, a swoją mądrość uzyskuje w oparciu o własne przemyślenia, z dala od ludzkich skupisk, również po to aby lepiej zrozumieć siebie.  W pozycji odwrotnej - odrzucenie pomocy w trudnej sytuacji z powodu nadmiernej pychy. Nierealne spojrzenie na istniejące fakty, zazdrość, zarozumiałość lub strach przesłaniają prawdę i długo wróżący może popełnić błędy. W zależności od otaczających kart, może także ostrzec wróżącego przed zdradą lub oszustwem ze strony osoby bliskiej, izolacja lub uczuciowa samotność sprowadzona na wróżącego przez nieuczciwe działania ludzi z pobliskiego otoczenia.

 4. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Eremita- uzdolnienia psychotroniczne, rozwój duchowy, doświadczenie, korzystne propozycje zawodowe, korzyści z wcześniej podejmowanych działań, renta, emerytura, dziadkowie, starsi ludzie.

  Eremita (odwrócony) - brak zabezpieczenia na starość, samotność, bezradność, trudności we współżyciu z innymi, chaos, zamieszanie, problemy ze starszymi ludźmi, utrata pracy, brak postępów.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Czas na bilans ostatniego okresu życia. Zatrzymaj się nareszcie i nie pędź tak! To zapowiedź samotności, rozstania, rozważań o życiu, sobie, o tym, co osiągnąłeś, a co nie. Dobry okres na poznawanie siebie, rozwój duchowy, psychoterapię, udział w kursach pracy nad sobą. Nie zaczynaj nic nowego. Uporządkuj wszelkie stare sprawy, by móc zamknąć przeszłość. Cel swojego życia znajdziesz szukając go tylko i wyłącznie w sobie, w swoich marzeniach, w przeszłości.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: mądrość, spokój, wycieszenie, zaduma nad życiem, sobą, światem, ludźmi, uświadomienie sobie swoich błędów, wzięcie nauki z lekcji życiowych, rozwój duchowy, poszukiwanie prawdy o sobie, czas na zrewidowanie swojego postępowania, poglądów, przekonań oraz systemu wartości, poszukiwanie swojej drogi życiowej.

  Cienie: bolesna samotność, izolacja, utrata zaufania do ludzi, ucieczka od nich, umartwianie się psychiczne, tendencje masochistyczne, upór w trzymaniu się swoich starych przekonań, brak elastyczności, niemożność zaakceptowania siebie takim, jakim się jest, zgorzknienie, wewnętrzna ucieczka przed życiem.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:50

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  IX. Pustelnik
  czyli: "człowiek szlachetny zasłania swoje światło"
  Karta numer 9 (z Wielkich Arkanów) nosi nazwę Pustelnik i przedstawia brodatego starca, który zawinięty w mnisi habit (lub staroświecki płaszcz wędrowca) idzie przed siebie, podpierając się kijem i oświetlając sobie drogę latarnią.

  Niektórym autorom kart ten obraz wydawał się zbyt skromny i dodawali doń pewne szczegóły; i tak David Sheridan dorysował węża (symbol wtajemniczenia) który oplata kij wędrowca; zaś Jan W. Suliga dodał wronę (symbol przejścia przez ciemność i odrodzenia), siedzącą na jego lewej ręce.

  Chociaż ta karta tonie w mroku, jej sens jest jasny: przedstawia ona taki okres w życiu, kiedy człowiek musi udać się w drogę, na poszukiwanie prawdy o sobie i świecie, w którym żyje. Taka podróż łączy się zwykle z porzuceniem dotychczasowego trybu życia, przyjętych zajęć i nawyków, i jest odwrotnością sukcesu. Ktoś, kto odrzuca "świat", nie może liczyć na jego łaski. Pustelnicy raczej nie wygrywają na zawodach i w teleturniejach...

  Obraz samotnego wędrowca z kijem w garści skądś już znamy... tak, przecież łudząco podobnie wyglądał Głupiec, bohater karty nr Zero. Rzeczywiście, Pustelnik jest jakby drugim wcieleniem Głupca. Różnią się tym, że Głupiec oznacza osobę, która nie wie, co ma ze sobą począć; na swojej życiowej drodze znalazła się na zupełnym rozdrożu, i każdy wybór wydaje się jej równie wart - lub nie wart. Pustelnik - inaczej niż Głupiec - jest uzbrojony nie tylko w kij, ale i w latarnię. Latarnia jest symbolem wiedzy: Pustelnik wie, czego szuka, więc całkiem słuszną jest rzeczą, że oświetla sobie drogę, szukając sobie tylko wiadomych znaków, które poprowadzą go dalej, we właściwym kierunku. Przy tym jego latarnia jest rysowana tak, aby było widać, że wędrowiec ją zakrywa: przed wiatrem, ale i przed wzrokiem niepowołanych. Wiedza Pustelnika nie jest dostępna gawiedzi - to wiedza dla nielicznych, wiedza tajemna.

  Taką wiedzą kierowany (a może tylko jej przeczuciem), kiedyś książe Siddartha Gautama porzucił dwór ojca, aby w puszczy szukać Oświecenia - i stał się Buddą. Ta sama wiedza kazała Jezusowi udać się na czterdziestodniowe odosobnienie na pustyni, zanim wewnętrznie dojrzał do głoszenia Dobrej Nowiny. W Księdze Przemian (I-Cing) jest heksagram 36, "Zaciemnienie Światła", w którym czytamy: "Tak oto szlachetny człowiek żyje wespół z wielkim tłumem: zasłania swoje światło, lecz pozostaje jasnym." Czyż to nie jest to ten sam obraz, co na karcie Pustelnik?

  Kiedy pytamy o sukces w biznesie, o osiągnięcia zawodowe; kiedy mamy nadzieje się wzbogacić, jak również pozyskać sobie czyjeś względy - w takich wypadkach karta Pustelnik jest "odpowiedzią odmowną". Nie zapowiada ona żadnego światowego sukcesu. Przeciwnie, zapowiada wewnętrzne poszukiwania, wyprawę w głąb własnej natury, szukanie prawdy o sobie.

  Dla tych ludzi, którzy są pochłonięci "światową karierą", postawa Pustelnika jest zwykle niezrozumiała.  --------------------------------------------------------------------------------

  Pustelnik czyli droga przez ciemność
  Dziewiąta karta Wielkich Arkanów, Pustelnik, przedstawiająca mnicha w habicie podpierającego się kijem, kojarzy się z takimi okresami w życiu, kiedy trzeba wycofać się ze "światowego" życia, i odejść na ubocze, na odosobnienie. Niekoniecznie z powodów religijnych - zwykle po to, aby odzyskać utracone siły, psychiczne i fizyczne. W wielu mitach i powieściach występuje taki watek, ze bohater w chwili słabości i klęski odchodzi gdzieś "na stronę" - na pustynie, do lasu - i tam otrzymuje pomoc od opiekuńczych duchów. Przypomina to praktyki alchemików, którzy zanim zamienili materię w złoto, poddawali ja procesowi zwanemu "nigredo" (poczernienie). Zawartość ich retort wtedy ciemniała, a oni sami popadali w mroczne skupienie przypominające depresję. Budziła ich z tego nadzieja, ze zobaczą złoto. O takich procesach przejścia przez ciemność mówi karta Pustelnik.

  Pustelnik jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie

  Nadchodzi okres skupienia, rozmyślań, rozważania na nowo swoich życiowych planów i celów. Zapewne będziesz musiał wycofać się z większości absorbujących działań - twój czas pochłonie życie wewnętrzne. Karta może dosłownie zapowiadać okres odosobnienia i samotności, oraz podróże w miejsca, gdzie nikt cię nie zna.

  Pustelnik jako karta druga, ostrzegająca

  Grozi ci samotność, odrzucenie, "wypadnięcie z toru", brak powodzenia. Karta może zapowiadać okres smutku i depresji. Zwykle jednak Pustelnik w najbardziej nawet negatywnym położeniu oznacza oczyszczenie.

  Jako karta trzecia: wskazówki, co robić

  Wycofaj się z większości spraw. Zyskaj dystans wobec bieżących wydarzeń. Przemyśl na chłodno to, co się dzieje. Nie licz ani na cudzą pomoc, ani na łaskawość losu. Musisz rozegrać tę partie w życiu jak samotny szachista.

  Jako karta czwarta: zastarzałe przeszkody, nawyki z przeszłości

  Za mało ufasz ludziom. Masz nawyk samotnego borykania się z problemami. Odsuwasz się i zachowujesz dystans, kiedy potrzebne większe zaangażowanie.

  Karta numer pięć: twoi partnerzy

  Pustelnik w tej pozycji często oznacza chłód, dystans i brak zaufania ze strony najbliższych ci ludzi. Jest to karta skrajnie nietowarzyska i może znaczyć po prostu samotność.

  Karta szósta: najbliższa przyszłość

  Trzeba zwijać interesy, wycofywać się z prowadzonych spraw, "skracać fronty". Nadchodzi okres odosobnienia, skupienia się na sobie, przejścia od życia zewnętrznego do wewnętrznego.

  Karta siódma: niespodziewane wydarzenia

  Niespodziewany okres samotności i zajęcia się swoimi problemami wewnętrznymi.

  Karta ósma: to, czego nie masz mocy zmienić

  Nie zmienisz otaczającej cię samotności, dystansu od ludzi; tego, ze możesz liczyć tylko na własne siły.

  Dziewiąta: mistrzostwo

  Karta Pustelnik w tej pozycji zachęca cię do długotrwałych ćwiczeń i poszukiwań, które mogą zaprowadzić do celu, który dla większości ludzi będzie mało zrozumiały.

  Dziesiąta: pożytek dla innych

  Twoje odejście będzie ofiarą, która poprawi los kogoś innego.

  Jedenasta: to, co się nie uda

  Nie jesteś w stanie odczepić się od towarzystwa, "świata" i związanego z tym rozpraszania sił. Możesz wielokrotnie odchodzić i będziesz wracał jak bumerang.

  Dwunasta: wskazówki do ogólnej oceny rozkładu

  Zwróć uwagę na wszystko to, co świadczy o okresie osamotnienia i oszczędzania sił.

  Trzynasta: co w następnym cyklu

  W odległej przyszłości dane ci będzie odejść, oderwać się, porzucić sprawy o których jest mowa - ale teraz nie jest to jeszcze możliwe.  --------------------------------------------------------------------------------
  zrodlo Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Pustelnik
  Choroby o podłoŜu psychosomatycznym, moŜna je wiec zatrzymać wyleczyć tylko poprzez
  pracę nad wnętrzem emocjonalnym. Pamiętaj, Ŝe samotność jest często potrzebna dla
  zrobienia porządku wewnętrznego, ale jeśli zauwaŜysz, ze staje się ucieczką, bądź u waŜny,
  gdyŜ moŜe stać się prostą i szybką drogą w depresję.

  PUSTELNIK
  Dziewiąta karta Tarota w Wielkich Arkanach. Postać mnicha reprezentuje, izolację i poświęcenie się ascezie w
  poznaniu światła mądrości, symbolizowanego przez niesioną przez niego lampę (a. klepsydrę). MoŜe teŜ on
  wywoływać skojarzenia z uczonym niosącym światło wiedzy. Na niektórych wczesnych kartach Tarota mnich
  trzyma klepsydrę, symbol czasu, a niekiedy wspiera się teŜ na kuli co wskazywałoby na atrybuty Saturna,
  władcy czasu, zarówno w aspekcie astrologicznym jak i mitologicznym. Klepsydra jest teŜ często atrybutem
  alchemików. Lampa uniesiona wysoko jest atrybutem Diogenesa. Powszechne są alegorie Czasu i Saturna jako
  starca idącego o kuli i trzymającego klepsydrę. Zwana przez mistyków metafizyczną, szczęśliwą liczbą rządzącą
  sztukami pięknymi, równowaŜącą elementy duchowe i materialne. Jako ostatnia z szeregu reprezentuje koniec i
  początek, ideę rodzenia się na nowo, przeobraŜenia i rozwoju, a zarazem śmierci, końca cyklu. Piekło
  chrześcijańskie ma 9 bram: 3 spiŜowe, 3 Ŝelazne, 3 kamienne. Symbol sumy trzech światów: nieba, ziemi i
  piekła.
  ZNACZENIE WRÓśEBNE KARTY
  Poszukiwanie wyŜszych wartości, mądrość nabyta w wyniku nauki i doświadczenia, okres kontemplacji,
  zagłębianie się w swej duchowości, rezygnacja ze starych przyzwyczajeń, zainteresowania okultyzmem i
  ezoteryką, profity finansowe z wcześniej dokonanych inwestycji, perfekcjonizm w działaniu. Błędna ocena
  faktów, zahamowanie realizacji planów, rozczarowanie mistrzem lub nauczycielem, konieczność
  zweryfikowania dotychczasowych celów Ŝycia. KaŜdemu potrzebny jest okres samotności, by w pełni poznać
  samego siebie. dzięki temu na wiele spraw spojrzysz z nieznanym ci dotąd dystansem. W efekcie zobaczysz
  otwierające się przed tobą nowe szansę. Stare przysłowie mówi, Ŝe miecze zwycięstwa wykuwa się w
  samotności. Nie zapominaj o tym.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:50

 6. #6
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Pustelnik

  W pozycji prostej: rozwój duchowy, równowaga wewnętrzna, medytacja.
  Odwrócony: odludek, samotnik, brak radości życia, brak uczuć, trudna sytuacja życiowa, spowalnia bieg wydarzeń.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Eremita – mówi o stanie chorobowym oraz ogólnym złym samopoczuciu. Przynosi depresje, załamania nerwowe, problemy z jelitami oraz kośćcem. Pokazuje typowe choroby i objawy wieku starczego.
  Astrologia, splot słoneczny, wnętrzności
  Osoba pokazana tą kartą powinna wyjść ze stanu ciągłego rozmyślania nad swoją chorobą i otworzyć się na nowe możliwości jakie niesie ze sobą chwila obecna. Osoba pokazana Eremitą powinna zacząć częściej się uśmiechać, praktykować afirmacje, udać się na zabieg energetyzujący organizm. Jeżeli to możliwe osoba ta powinna "wyjść do ludzi" oraz zmienić nastawienie do świata.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:52

 7. #7
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Eremita
  Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan IX: to człowiek szlachetny i myślący. Łaknie samotności oraz wolności osobistej. Ma dużą intuicję. Psycholog, nauczyciel, naukowiec, filozof, teolog, lekarz. Starszy człowiek.
  Karta odwrócona: ktoś ograniczony, nieufny.
  Cechy charakteru: mądrość, koncentracja, altruizm, empatia, umiar. Perfekcjonizm. Dystans.
  Karta odwrócona: nadmierna ostrożność, nieuzasadniona podejrzliwość. Upór. Wyniosłość. Egocentryzm. Zahamowania, kompleksy. Przesadna pedanteria. Lęk przed samotnością.
  Sytuacja albo sprawa: potrzeba zachowania milczenia. Informacja, że pewnych spraw nie uda się przyspieszyć. Pomoc i rada. Konieczność spowolnienia działań. Ewolucja. Edukacja.
  Karta odwrócona: przestroga przed wyrokami losu. Zły okres.
  Zdrowie: mobilizacja sił życiowych.
  Karta odwrócona: chroniczne choroby, trudne do zdiagnozowania. Nawrót dolegliwości.
  Miłość: uczucie, w którym dużą role odgrywa zrozumienie, współodczuwanie, a nie erotyka. Brak zainteresowania seksem.
  Karta odwrócona: blokada seksualna. Konflikt w związku.
  Praca: zajęcie połączone ze służbą dla innych. Negocjacje. Praca w odosobnieniu.
  Karta odwrócona: możliwość utraty pozycji lub pracy.
  Karma: człowiek o wielkiej samoświadomości. Znaczny stopień duchowego rozwoju. Mistrz.
  Karta odwrócona: upadek z wysokości. Zarozumiałość i próżność. Zaprzeczanie wartościom duchowym.
  Rada: zachowuj swoje sprawy dla siebie. Czas jest twoim sprzymierzeńcem. Ufaj. Zdaj się na los.

  Gdy karta Cię przyciąga: potrzebujesz spokoju. Nadchodzi czas analiz i podsumowań.
  Gdy karta Cię odpycha: nie umiesz uczyć się na błędach. Zrozum , że przyczyna niepowodzeń tkwi w Tobie.
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 8. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Pustelnik - Uniezależnij się od niego;
  Pragniesz więcej niezależności w waszym związku;
  Szukasz samotności z dala od niego i jego życia;
  Musisz oderwać się od wspólnej pracy z mężczyzną i dojść własną ścieżką do kariery;
  Nie chcesz dzielić życia z drugą osobą, ponieważ nie możesz znieść emocjonalnej pożogi, Jaką często niesie ze sobą związek;
  Nie chcesz być z żadnym mężczyzną przez jakiś czas lub do końca życia;
  Zachowujesz się jak zakonnica lub dziewica;
  Masz staroświeckie nastawienie do mężczyzn i czyste serce, z którym czekasz na odpowiedniego dla ciebie mężczyznę;
  Oboje z twoim partnerem potrzebujecie trochę czasu żeby się przekonać czy wasz związek jest naprawdę korzystny dla obu stron;
  Chowasz się w swoją skorupę i oddalasz się od niego uczuciowo, ponieważ nie możesz dłużej znieść waszego związku;
  Mężczyzna zachowujący się jak mnich, który nie miał w swoim życiu kobiet;
  Powiedz mu prawdę albo czekaj na jego przyjście, które cię oczyści;
  Uczysz się żyć samotnie po rozstaniu z mężczyzną;
  Jesteś przygotowana na wyprowadzkę, jeśli twój mężczyzna nie dopasuje swojego poziomu życia do twojego standardu;
  Ktoś, kto żyje w celibacie lub jest zamknięty w sobie.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Pustelnik

  Jako dobra rada:
  Skoncentruj się, medytuj, wyciż aż odnajdziesz jasność i jednoznaczność. Bądź zdecydowany i nie pozwól, by inni na Ciebie wpływali, wtedy wszystko stanie się całkiem proste i nieskomplikowane.

  Jako ostrzeżenie:
  Nie izoluj się od świata zewnętrznego, nie okazuj wrogości innym, bo ryzykujesz, że zostaniesz wilkiem-samotnikiem.

  Jako karta dnia:
  Ten dzień należy tylko do Ciebie. Podaruj sobie samemu dostatecznie dużo czasu i nie zaraź się gorączkowym pośpiechem dnia codziennego. Jednakże, jeśli musisz zająć się jakimiś sprawami, zrób to z pełną uwagą, bez zmuszania się przy tym lub ulegania wpływom innych. Jeśli masz do podjęcia ważną decyzję, powinieneś tak długo się nad nią zastanawiać, aż znajdziesz właściwe i jednoznaczne stanowisko. Może Ci w tym pomóc medytacja, długi spacer lub po prostu kontemplacja morza.

  Jako karta na rok:
  Rok, który Cię czeka będzie poważny. Ale w najlepszym sensie tego słowa. Będziesz musiał przemysleć wiele spraw i poważnie określic swój stosunek do siebie i świata, żeby dowiedzieć się, czego naprawdę chcesz. Wykorzystaj tę fazę do przemysleń nad swoim życiem. Sprawdź, jak dalece zawartość i zewnętrzne struktury wyrażają Twą istotę i osobowość w życiu zawodowym i prywatnym. Jeśli jakieś sprawy nie są w Twoim stylu, dowiedz się, co musisz zmienić. Pewne poglądy nie jest łatwo ustalić, ale masz przecież na to cały rok. W poznaniu tego bardzo sprzyjające są dni wyciszenia się, pobyt w klasztorze, na wyspie lub w jakimś innym odległym miejscu. Przede wszystkim, nie powinieneś źle zrozumieć tej karty i obawiać się, że przez ten rok będziesz samotny. Eremita oznacza wierność samemu sobie, także podczas spotkań z innymi ludźmi.

  H. Banzhaf - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 02-12-2015 o 20:51

 9. #9

  Dołączył
  04-10-2009
  Posty
  8
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Pustelnik

  Osoba Starsza z odpowiednim bagażem doświadczeń i przeżyć . To ktoś kto ocenia sytuacje na bazie przemyśleń i rozwagi , Pustelnik ma zamknięte oczy ale on widzi rzeczy swoją mądrością nie działa na emocjach .


  W rozkładzie – konieczność zatrzymania się w życiu i pomyśleniu o sobie o tym co się robi , dokąd się zmierza . Głębsze przemyślenie , zastanowienie się nad zaistniałą sytuacja . Po trudnościach odpoczynek i wycofanie się z aktywnego życia i zawieszenie wszelkich planów na czas zastanowienia się co dalej . Rozwaga i nie działanie na szybko .

 10. #10
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,484
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  550
  Podziękowano 2,207 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  IX(9)Pustelnik Karta może przedstawiać następujące osoby:

  Starsza osoba, przewodnik duchowy, emeryta, samotnik, osoba, która ma bardzo refleksyjną duszę, ktoś pogrążony w smutku, odczuwający osamotnienie, osoba mądra, doświadczona, chłodna emocjonalnie, powściągliwa. Karta może również wskazywać na osobę, która bardzo dba o rozwój duchowy, mistyka, włóczęgę, także na kogoś, kto jest w tej chwili pogrążony w zadumie nad swoim wnętrzem, izoluje się, by przemyśleć pewne sprawy.

  Karta oznacza czas na poszukiwanie prawdy o sobie, dystans do przyziemnych spraw, cierpliwość, ostrożność, wycofanie się z aktywnego życia.

  Ponadto karta może oznaczać pomoc starszej, mądrzejszej i doświadczonej osoby, zwracanie się o poradę do takiej osoby lub obcowanie z kimś takim. Pustelnik może również oznaczać czas na zgłębianie wiedzy, poszukiwanie odpowiedzi na pewne pytania, potrzeba bycia samemu, konieczność czekania na rozwój spraw, brak pośpiechu.

  We wróżbie miłosnej oznacza samotność w najbliższym czasie i potrzebę, odnalezienia w sobie przyczyn swoich miłosnych niepowodzeń. Sugeruje zajęcie się rozwojem duchowym, zainteresowanie się psychologią. Jeśli jesteś samotna(y), niczego nie przyspieszaj. Prawdziwa miłość sama cię odnajdzie.

  Jeżeli masz stałego partnera, unikajcie manipulowania sobą nawzajem. Wymuszanie czegokolwiek może doprowadzić jedynie do wzajemnej niechęci i uczuciowego zamknięcia.

  Dla biznesmenów Pustelnik jest wróżbą niepomyślną. Jedyną rada jest natychmiast wycofać się z obecnego zajęcia i przerzucić się na coś innego.

  Praca i pieniądze. Mimo zamieszania, intuicyjnie wybierzesz właściwą drogę. Nadarzy się okazja, by ustabilizować swoje życie na takim poziomie, o jakim marzysz.

  Bardzo ważnym przesłaniem tej karty jest nakaz zachowania dla siebie swoich spraw. Publiczne poruszanie kwestii dla nas istotnych nie jest korzystne. Karta symbolizuje też szukanie wartości duchowych i drogi życiowej, upór w trzymaniu się starych przyzwyczajeń i starych sposobów komunikowania swoich potrzeb, surowość w ocenie innych, brak akceptacji i nieumiejętność darzenia uczuciem.

  Kiedy pytamy o sukces w biznesie, o osiągnięcia zawodowe; kiedy mamy nadzieje się wzbogacić, jak również pozyskać sobie czyjeś względy - w takich wypadkach karta Pustelnik jest "odpowiedzią odmowną". Nie zapowiada ona żadnego światowego sukcesu. Przeciwnie, zapowiada wewnętrzne poszukiwania, wyprawę w głąb własnej natury, szukanie prawdy o sobie.

  Przedstawia ona taki okres w życiu, kiedy człowiek musi udać się w drogę, na poszukiwanie prawdy o sobie i świecie, w którym żyje.

  Symbolizuje + kryzys w którym jest potrzebna wewnętrzna przemiana, skromność, samotność z wyboru ,doświadczenie, spokój, wiedza, mądrość życiowa, długofalowe plany, cierpliwość, pracowitość, samotność, bycie dla innych drogowskazem, samotne przecieranie szlaków, stałość i stabilizacja, starsi ludzie, miejsca izolacji, szpital, dom starców, miejsca odległe i słabo dotępne, mądrość, doświadczenie, spokój, izolacja, zagłębianie się w sprawy duchowe, skupianie się na swoim wnętrzu, zaduma nad życiem, refleksyjność, terapia, zaduma, wyciszenie, poszukiwanie swojej drogi życiowej, nowy etap w zyciu po analizie,

  Przesłanie. Karta ta niesie ze sobą następujące przesłanie: porzuć rozrywki, nie kłopocz się codziennymi problemami, bo to zatrzymuje rozwój twego ducha. Aby znaleźć skarb, trzeba oddać się kontemplacji w samotności. Dopiero samotność, da Ci właściwy wgląd w siebie, wprowadzi harmonię. Zrozumiesz innych wtedy, kiedy zrozumiesz siebie. Praca w tym kierunku zapewni ci osiągnięcie harmonii i powodzenie.

  CZAS: - wrzesień

  jelita, trzustka

  ZDROWIE: może również problemy zdrowotne w obrębie jamy brzusznej, najczęściej kłopoty z jelitami i trzustką. Choroby starcze, przewlekłe, apatia, skłonność do depresji,

  Zdrowie. Jeśli coś ci dolega, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Koniecznie rozładuj napięcie. Najlepiej rób to, co sprawia ci radość.

  W sprawach zdrowotnych może oznaczać dolegliwości związane z wiekiem, lub długotrwałą chorobę
  __________________________________________________ ____________________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona - samotność źle znoszona, ubóstwo ,brak szczęścia, ktoś bez stałego adresu zamieszkania, osoba mająca problemy z alkoholem, brak mądrości, doświadczenia, złe rady,skostnienie, zatrzymanie się w przeszłości, ucieczka od ludzi, osamotnienie, depresja, choroby starcze, izolacja, brak radości, ponuractwo, niechęć do kontaktów z otoczeniem, stare budynki w kiepskim stanie technicznym, unikanie prawdy o sobie, brak odpowiedzialnosci konfrontacji z samym sobą, utrata zaufania do ludzi, zgorzknienie, umartwianie, chłód emocjonalny, wewnetrzna ucieczka, depresja,

  Karta w negacji może oznaczać:

  Zastój, marazm, opóźnienie, izolacja, przygnębienie, narzucanie sobie surowej dyscypliny, życie pełne wyrzeczeń, zgorzkniałość, niezadowolenie, oschłość, brak zaufania, podejrzliwość, przesadna ostrożność. Uczucie osamotnienia, porzucenia, oddalanie się od partnera, jeśli jest się w związku, zamykanie się w sobie, brak otwartości na innych ludzi, niepowodzenia w sferze materialnej, zawodowej..

  Jednak, gdy karta jest odwrócona, pytający nie zostanie samotny, możliwe, że zmieni stan cywilny w najbliższym czasie. Dla ezoteryków odwrócona karta, oznacza, że nie przyszedł jeszcze czas na twórczą samotność i nie ma takich możliwości.


  __________________________________________________ _______________________________________
  NIEKTORE POWIAZANIA:

  Eremita + Mag - odnalezienie czegoś (jeśli pojawia się Zmartwychwstanie - odnalezienie czegoś co już uznaliśmy za utracone), nieufność do nowinek technicznych, przemyślany zakup, przemyślanie działanie
  Eremita + Księżyc -szukanie po omacku, trudność z wyjaśnieniem starych spraw, bardzo odległe wspomnienia
  Eremita + Słońce - stary przedmiot przywrócony do blasku, naprawa, remont, powrót chęci do życia
  Eremita + Śmierć - odejście czegoś co nie było potrzebne, porządki i wyrzucanie starych rzeczy, awaria starego sprzętu

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354