Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
Like Tree21Likes

Wątek: 10 - Koło Fortuny

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 10 - Koło Fortuny
  Znaczenie karty Koło Fortuny:

  Znaczenie ogólne:

  Zapowiedź zmian, początek nowego etapu, nagłe, niespodziewane wydarzenia, przeznaczenie, nowy cykl, może również oznaczać nowe możliwości, szanse do wykorzystania, okazje życiowe, które trzeba wykorzystać. Ponadto nieoczekiwany obrót spraw, nowe doświadczenia, wydarzenia, które zmienią bieg sprawy. Coś zostało wprawione w ruch, niedługo okaże się jakie będą efekty.

  Karta w pozycji odwróconej:

  Trudności, przeszkody w realizacji celów, nagłe, niespodziewane wydarzenia, które pokrzyżują plany, coś nad czym nie będzie można zapanować, strata, niewykorzystana szansa, niestałość, niestabilność, utrata kontroli nad pewną sytuacją. Może również symbolizować chaos w życiu, bezmyślność w postępowaniu, niepowodzenia w finansach, lub wzloty i upadki, zyski i straty.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - los
  Znaczenie ogólne - czas dojrzał, zadanie życia, droga losu, początek nowego cyklu, nieoczekiwane zmiany i wydarzenia
  Praca - Droga samorealizacji (zamiast zaplanowanej kariery), czas na ważny krok, wielkie zadanie, z którym teraz należy się uporać
  Relacje/uczucia - rozpoznanie zadania, jakie należy wykonać w związku, odpowiedni czas na uporanie się z do tej pory nierozwiązanymi problemami, związek karmiczny
  Świadomość - Świadomość Wyższego Prawa
  Sfera ducha - odkrycie w sobie nieuporządkowanych elementów
  Cel - transformacja niższego w Wyższe
  Cień - fatalizm, utrata zdrowia, strach przed przyszłością
  Odwrócona - zejście, upadek, koniec cyklu

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  X Koło Fortuny (w pozycji odwróconej!)

  Wątroba – marskość wątroby, żółtaczka, wirusowe zapalenie, ostre poalkoholowe zapalenie wątroby, upośledzenie funkcji wątroby, niewydolność wątroby, uszkodzenie polekowe, zaburzenia metabolizmu, porfirie.
  Trzustka – ostre i przewlekłe zapalenie, cukrzyca, kamica trzustki.
  Śledziona – pęknięcie śledziony.
  Drogi żółciowe – żółtaczka zaporowa, kolka wątrobowa, kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamica przewodu żółciowego, zapalenie dróg żółciowych, zaburzenia czynności ruchowych dróg żółciowych.

  Karta ta w połączeniu z odwróconym rycerzem kielichów może również wskazywać na nowotwory tych narządów.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – Sepia,
  • zioło – wiąz,
  • kamień – aleksandryt.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

  Zmiana, przeobrażenie. Szczęśliwe rozwiązanie. Nieuniknione uwikłanie się w zdarzenia, które dobrze się skończą. Aktywność. Nagła zmiana losu. Szczęście. Wygrana, powodzenie. Dobry obrót losu. Wykorzystanie nadchodzącej szansy. Powodzenie w interesach, w małżeństwie, w pracy. Przypływ pieniędzy. Szczęśliwy traf. Wybuch uczuć, aktywność seksualna. Wytrwałość i koncentracja.

  Odwrócone: Niekorzystna zmiana losu. Pech. Osłabienie woli. Trudności. Konflikty. Szereg nieszczęśliwych wypadków. Przegrana. Niepowodzenie. Niemożność uniknięcia kłopotów. Stagnacja. Marazm. Problemy w kontaktach seksualnych. Okrucieństwo, bezwzględność, mściwość. Podejrzliwość. Zazdrość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Drzwi nowego cyklu zostały otwarte, przejście w kierunku transformacji, możliwa zmiana, możliwość nie do przeoczenia. Płyń dalej spokojnie na falach zmieniającego się przeznaczenia.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 16:40

 2. #2
  Awatar Nell
  Dołączył
  30-10-2008
  Przegląda
  Południowy Wschód
  Posty
  31
  Podziękował/a
  7
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Koło fortuny sygnaluzuje, ze jesli w danej chwili jestesmy w zlej sytuacji i pojawia sie nam w rozkladzie kolo znaczy to,ze to ulegnie zmianie na lepsze [ i odwrotnie]. Informuje tez o zwiazkach z tzw. przeznaczenia.

  Moze wskazywac na telefon kołowy.
  Kiedy ukazuje atrybuty osobowosci to - zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

 3. #3

  Dołączył
  16-01-2009
  Posty
  25
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Właśnie wróżka mi powiedziała, że wychodzi mi ta karta, czyli że zdarzy się w tym roku coś na co nie będę miała wpływu..mam nadzieje że pozytywnego :)

 4. #4
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Koło – cyklicze zmiany, nowy etap, kręcenie się w kółko.

  ZNACZENIE – Karta szczęścia, powodzenia, bogactwa, przeznaczenia i fortuny,w miłości wzloty i upadki, w pracy - zaangażowanie.

  KARTA ODWRÓCONA – zmiana na gorsze, niestałość, pech.

  KOŁO FORTUNY. Koło fortuny to karta losu. Wyciągnąłeś(aś) kartę po to byś wiedział(a), że nastąpi zmiana, która odmieni któryś z aspektów Twego życia. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia. Masz pozytywny stosunek do wielu spraw, korzystnie wpływający na Twój osobisty rozwój. Prawdopodobnie dobrze czujesz Kosmiczny system premiowania uczynków więc wychodzisz zwycięsko z zadań, które zostały Ci postawione. W zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam(a) nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.

  KOŁO FORTUNY - karta odwrócona. Tak jak wyżej, zapowiada zmianę jednak o zdecydowanie odmiennym wyniku. Możesz odnieść finansową stratę, która może dotyczyć pracy, lub udaremnione będą Twoje wysiłki jeżeli liczyłeś(aś) na zyski materialne. Możliwa przegrana w Lotto, na giełdzie, możliwe zmagania z Urzędem Skarbowym. Możesz być obiektem niewytłumaczalnej przemocy. Twoje życie prywatne może lec w gruzach. Utraciłeś(aś) szansę przez popełnianie trudnych do naprawienia błędów.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  X. KOŁO FORTUNY ZMIANA


  Koło Fortuny jest dziesiątą kartą Wielkich Arkanów. Nazywana ona bywa również Sfinksem. Często używana jest też nazwa Koło Szczęścia, co nie jest szczególnie trafne.

  Centralne miejsce na karcie zajmuje koło symbolizujące, iż wszystko zarówno na ziemi, jak i w niebie podlega zmianom, że po jasnych chwilach życia nadciągają ciemne i na odwrót. To, co zwierzęce opada, to, co ludzkie unosi się. Nad kołem poczesne miejsce zajmuje często sfinks będący alegorią wiecznej zagadki stawania się i przemijania. To koło wszechświata domaga się od nas dotarcia do własnej fortuny, której nie należy jednak rozumieć w dosłownym tego słowa znaczeniu. Fortuna to wewnętrzne szczęście, które niewiele ma wspólnego z dobrami materialnymi.

  ZNACZENIE KARTY: karta mówi, iż wszystko ma swoją cenę, ale i wszystko może ulec zmianie, jeśli tylko tego pragniemy. Symbolizuje również bezsilność wynikającą z nadmiaru obowiązków i trosk, co z kolei prowadzi do zwątpienia, a czego można jednak uniknąć. Jest symbolem ciągłych przemian, przed którymi nikt nie może uciec. Kto dociera na szczyt, spogląda stamtąd na jeszcze wyższe szczyty. Aby jednak je zdobyć, musi zejść ze swojego wierzchołka, by rozpocząć kolejną wspinaczkę. To właśnie to wieczne, koło, które unosi nas, a następnie każe opaść. To koło symbolizuje również wschody i zachody słońca, wędrówkę Księżyca i obrót Ziemi wokół własnej osi. Również i my podlegamy temu procesowi nie zauważając tego. Me rytm kosmosu żyje w nas. Tak na górze, jak i na dole. To jest właśnie tajemnica tkwiąca w astrologii czy w Tarocie, którego karty są tasowane wciąż na nowo. Kto tego nie rozumie jest Głupcem. Goethe pisał w Fauście: ,,Jeślibym chwili rzekł: Jak pięknaś! O, nadal trwaj! Nie uchodź mi!" Jednak nic nie trwa wiecznie. Trwanie jest kresem, jest śmiercią. Dlatego tak trudno zinterpretować tę kartę, ale jest ona szczególnie odpowiednia do medytacji czy kontemplacji.

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: aby móc, trzeba chcieć. Aby chcieć działać aktywnie, trzeba się odważyć. Aby odważyć się i osiągnąć powodzenie, trzeba zachować milczenie. Aby zdobyć przywilej mocy i wiedzy, trzeba umieć chcieć cierpliwie i z wytrwałością. Człowiek, który osiągnął punkt kulminacyjny życia, aby się w nim utrzymać, musi nauczyć się patrzeć spokojnym okiem w głębię przepaści. Karta ta przedstawia symbolicznie wzniesienie człowieka ku nowemu cyklowi życia jako skutek cyklu poprzedniego. W swym znaczeniu elementarnym Koło Fortuny przedstawia działania człowieka, których źródłem są czyny dokonane w przeszłości, zaś ich skutki budują przyszłość. Karta ta zapowiada bliską zmianę. Wskazuje na przełomowe wydarzenie, które będzie sprecyzowane przez karty sąsiednie.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: ożywienie i wzmocnienie uczuć. Nowy cykl do przebycia. Zmiana, modyfikacja obecnej sytuacji, która dokona się poza wolą pytającego. Motorem zmian są poprzednie działania pytającego, zgodne z jego losem, niemożliwe do zmodyfikowania. Karta bardzo niejednoznaczna, jej działanie często nie ma zdecydowanego znaczenia pozytywnego albo negatywnego, podobnie jak seria Mieczy, którą rządzi. Może ochraniać albo szkodzić. Całość rozkładu pozwalają nam osądzić znaczenie zmian, jakie wywołuje. Ruch, działanie, chwilowa zmiana miejsca, podróż. Możliwe rozwiązanie problemu przez korzystną zmianę okoliczności. Koło Fortuny reprezentuje, podobnie jak Sąd, element powietrzny. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

  Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 16:40

 5. #5
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie koło fortuny

  Karta przedstawia duże koło, czasem na podstawie z korbą. Zazwyczaj na obwodzie koła przedstawione są wizerunki kilku zwierząt, zdarza się też, że w czterech punktach koła umieszczone są litery TARO.
  Przeznaczenie, bogactwo, wiara, rezultat, wyjątkowy zysk lub wyjątkowa strata, końcówka problemu, niespodzianka, poprawa, szczęście lub nieszczęście, zmiana, nowy etap w życiu.
  Koło fortuny to karta losu, symbolizuje zmienność losu i dalszy przebieg wypadków. Zawirowanie w naszym życiu. Początek nowego cyklu, zmiana, na którą człowiek nie ma wpływu. Reprezentuje wiarę, sukces, rozwiązanie w związku z jakimś problemem.
  Informuje, że zbliża się okres dużych zmian i że zmiany te będą na lepsze. Informuje o niespodziance; wielka szansa na wygraną, spadek, wyjątkowo duży i niespodziewany krok do przodu. To przede wszystkim możliwość takiego rozwiązania sytuacji, które diametralnie zmieni nasze życie. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia.
  W kwestiach zdrowotnych karta wskazuje na złe funkcjonowanie wątroby.
  Ma magiczną siłę i dobrze jak się pojawia we wróżbie.
  Na początku układu, będzie przedstawiała wyjątkowe zmiany w sprawach urzędowych lub finansowych. Zmiany te mogą być pozytywne lub negatywne, w zależności od pozycji karty. Jeżeli karta będzie w pozycji pozytywnej - koniec problemów, pozytywne zakończenie spraw urzędowych, spodziewane lub niespodziewane zyski finansowe, spadek lub wygrana, np.: karta Koło Fortuny pokaże się na początku układu blisko karty urzędowej - będzie ona oznaczała szybkie i pozytywne załatwienie problemów z dokumentami lub sprawami urzędowymi. Jeżeli będzie miała w otoczeniu Króla, Królową lub Waleta, to będzie oznaczało, że ktoś z tych osób przedstawionych przez te karty będzie pomocny przy osiągnięciu tego celu.
  Pośrodku układu, będzie mówiła o stanie fizycznym i psychicznym wróżącego lub kogoś z jego bliskich np.: karta ta ukaże się w układzie dla kogoś, kto ma problemy ze zdrowiem i przygotowuje się do operacji lub pobytu w szpitalu. Będzie ona oznaczała pozytywny lub negatywny (w zależności od pozycji) rezultat.
  Na końcu układu, będzie oznaczała dużą niespodziankę w sprawach uczuciowych (pozytywną lub negatywną w zależności od pozycji karty), na przykład: karta ta ukaże się we wróżbie dla osoby, która ma kłopoty w małżeństwie lub z kimś bliskim, będzie oznaczała pojawienie się nowych elementów, które przyczynią się do zakończenia tych problemów.
  Generalnie w zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.  W pozycji odwrotnej, nie ma bardzo silnego negatywnego znaczenia, mimo to jednak zamiast poprawy zmiany czy zysków, może oznaczać zakończenie spokojnego okresu i początek niepokoju, komplikacje, opóźnienia, niezadowolenie w sprawach uczuciowych, załamanie wiary, przeszkody, niepewność, szczęście opuści wróżącego na pewien okres. Wymagana będzie odwaga i siła, jeżeli wróżący będzie chciał pokonać swoje problemy.

 6. #6
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,116
  Podziękował/a
  1,619
  Podziękowano 2,112 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Koło Fortuny- doskonała sytuacja finansowa, realizacja planów, powodzenie, obfitość, wzrost dochodów, dobra passa, możliwość wygranej, dobra pora na inwestycje, pozytywne zmiany w każdej sferze.

  Koło Fortuny (odwrócone) - duże straty finansowe, zła passa, kradzież, brak pieniędzy, zły czas na dokonywanie inwestycji, nieumiejętność wykorzystania życiowej szansy, negatywne zmiany w każdej sferze.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  W życiu każdego człowieka dzieją się rzeczy, na które nie ma żadnego wpływu. Jakieś nagłe zmiany krążą wokół Ciebie. Musisz się im poddać, bez względu na to, czy Ci się to podoba, czy nie. Jeśli będziesz się opierał, walczył, szamotał, stracisz tylko mnóstwo energii i tak to nic nie da. Jeśli szukasz pracy, możliwa jest jakaś nieoczekiwana propozycja. Dobra gwiazda sprzyja wygranym w grach losowych.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: początek nowego etapu w życiu, przeznaczenie, na które nie masz wpływu, zmiany, którym należy się poddać, to ten okres "na wozie", nie zaprzepaść szans i możliwości, wygrana.

  Cienie: strata, fatalizm, rezygnacja, zwątpienie, opieranie się zmianom, pech, ten okres "pod wozem", niebezpieczeństwo.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  Jako odpowiedź na pytanie:

  1. Czy on/ona mnie kocha?
  Na pewno nie jest to miłość, raczej walka.

  2. Czy on/ona jest mi wierna?
  Nie, choć i tu zdrada nie musi przyjmować charakteru seksualnego, może to być nielojalność lub obdarzanie większym zainteresowaniem np. pieniędzy niż ciebie.

  3. Czy spotkam w ciągu roku nową „miłość”?
  Owszem, jest to prawdopodobne, ale związek ten nie będzie udany. Lepiej go uniknąć.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 16:48

 7. #7
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  X. Koło Fortuny
  Czyli przyjmij to, co los przynosi
  Na karcie numer 10 w Taroku Marsylskim jest narysowane koło - trochę podobne do kołowrotu u studni, na którym kręcą się dwie małpy ubrane w sukienki. Na szczycie koła siedzi (lub unosi się nad nim) trzecie zwierzę, w koronie i z mieczem w łapie, niby jakiś małpi król lub sędzia.

  Na ten obraz Koła Fortuny nałożyły się w istocie trzy obrazy. Po pierwsze, Koło Fortuny kojarzy się z grą - loterią. Koło wprawione w ruch wskazywało szczęśliwe liczby. Do dziś istnieje jako ruletka; także jako machina losująca numery w totolotku, oraz jako telewizyjne Koło Fortuny. Wszystkie te mechanizmy służyły i służą do tego, aby obdzielać ludzi pieniędzmi, na które nie zapracowali.

  Po drugie, kręcące się po kole zwierzątka wskazują, że autorzy rysunku mieli też na myśli takie koła-bębny, po których biegają - stojąc w miejscu - wiewiórki, myszki, czy małpki.

  Po trzecie, istnieje średniowieczny obrazek, przedstawiający podobne koło, na którym jedzie, jak na karuzeli, siedem postaci symbolizujących siedem znanych wówczas planet. Rysunek ten przedstawia astrologię: siedem planet, obracających się cyklicznie, jest dawcami ludzkiego losu - niby koło wielkiej kosmicznej ruletki.

  I to jest sens karty Koło Fortuny. Przedstawia ona Los, który przejawia się w naszym życiu z jednej strony jako wpływ wielkich kosmicznych cykli planetarnych - z drugiej jako kaprys nieobliczalnego przypadku. A my, ludzie, chociaż jesteśmy przekonani o swojej wolnej woli, naprawdę krążymy uwiązani do cykli nieba, niby wiewiórki, które w nieskończoność drepcą we wnętrzu swojego bębna.

  Jeżeli wyciągamy z talii kartę Koło Fortuny, oznacza ona, że nasza kariera, nasze życie, wydane jest na pastwę przypadku, a raczej sił przeznaczenia, nad którymi nie panujemy. Oznacza, że możesz za chwilę otrzymać wiadomość - radosną lub druzgocącą - która zupełnie odmieni twoje życie. Często oznacza także, że szczęśliwa (lub nieszczęśliwa) sytuacja, w której się znalazłeś, choć wydaje się trwała, to naprawdę jest tylko szczególnym zbiegiem cyklicznych przemian, i za chwilę się skończy - i nie będzie w tym ani twojej winy, ani zasługi.

  Koło Fortuny niesie naukę, która brzmi: przyjmij to, co ci los przynosi. Powinieneś teraz brać to, co przyszło - nie zaś zmuszać świat, by poruszał się według twojej woli.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Koło Fortuny
  Jeśli jesteś chory, nie denerwuj się w momencie pogorszenia się stanu. To kryzys, kotry
  musisz przejść. Wspieraj się więc teraz jak moŜesz najlepiej. Myśl pozytywnie i nie załamuj
  się reŜyserowaniem horrorów, horrorów, których sobie wyznaczyłeś rolę pierwszoplanową,.
  To Ty jesteś reŜyserem, wiec zatroszcz się o siebie! I tak juŜ jesteś wyczerpany, wiec nie
  dobijaj się.
  Jeśli jesteś zdrowy, to nie szafuj swoim zdrowiem, jakbyś był z samoodnawialnego się
  materiału. Taj jest tylko na filmie…a Ty grasz swoją rolę w prawdziwym Ŝyciu.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 16:50

 8. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 9. #8
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Koło fortuny

  Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan X: to człowiek aktywny, podróżnik, odważny, pełen inicjatywy. Szczęściarz. Podróżnik.
  Karta odwrócona: osobnik, który nie umie korzystać z wcześniejszych doświadczeń. Ktoś o słabym charakterze. Narzucający swoją wole. Pechowiec. Utracjusz. Uparciuch. Wróg.
  Cech charakteru: siła, moralność, odwaga. Zadowolenie z życia. Przyjacielskość. Fatalizm.
  Karta odwrócona: brak wewnętrznej organizacji. Lęk przed odpowiedzialnością. Podejrzliwość. Niepokój. Okrucieństwo. Wściekłość.
  Sytuacja albo sprawa: losowa, korzystna zmiana. Nowy cykl. Nagroda za wcześniejsze wysiłki. Szansa. Wygrana. Nagła pomoc.
  Karta odwrócona: nieoczekiwana zmiana na gorsze. Przeciwności niezależne od człowieka. Niepowodzenia. Straty. Konflikt. Przegrana. Pech. Katastrofa na którą nie ma się wpływu.
  Zdrowie: dobre. Przesilenie choroby. Koniec depresji.
  Karta odwrócona: nawracające problemy zdrowotne.
  Miłość: pomyślne zmiany w związku. Namiętność. Satysfakcjonujący seks. Kryzys, który obróci się na dobre.
  Karta odwrócona: walka o uczucie. Gwałtowne zerwanie. Kłopoty seksualne. Perwersja. Niszcząca zazdrość.
  Praca: zmiana lub otrzymanie zajęcia. Nowe możliwości.
  Karta odwrócona: zmiana na gorsze. Utrata pracy. Stagnacja.
  Karma: "dobra karma". Silne związki karmiczne z partnerem.
  Karta odwrócona: materialista, lichwiarz, nędzarz. Dużo problemów do przepracowania.
  Rada: koło losu wykonało pełen obrót. Cos się skończyło po to, aby mogło się zacząć sos innego. Żyj aktywnie, ale uważnie, świadomie. Nie spiesz się. Nadmierna aktywność nie jest konieczna.
  Gdy karta Cię przyciąga: akceptujesz przemiany, jakie dokonują się w Twoim życiu. Istniejesz w harmonii ze światem.
  Gdy karta Cię odpycha: jesteś ofiara okoliczności, ale też namiętności, złości, uporu. Nie pracujesz nad własnymi ograniczeniami. Zły okres trzeba przeczekać. Będzie lepiej.

  Człowiek, którego symbolizuje Koło Fortuny, to szczęściarz. Bywał na wozie i pod wozem, ale za każdym razem potrafił wydobyć się z tarapatów i z nową energią ruszyć do przodu. Umie dostrzegać pozytywne strony rzeczywistości, co oznacza, że jego szklanka jest zawsze do połowy pełna. Ma żywe usposobienie. Z takim partnerem (partnerką) nie sposób się nudzić: nagle pojawia się z biletami lotniczymi na Hawaje lub szast-prast, zapisuje Cię na kurs skoków spadochronowych. Niespodzianki w rodzaju „porwania” na kolację, zwieńczoną szaloną nocą w hotelu, zdarzają się częściej, niż mogłabyś (mógłbyś) to początkowo zakładać. Koło Fortuny zazwyczaj ma gest oraz środki na realizację swoich pomysłów i celów. Z oszczędzaniem nie przesadza. Żyje intensywnie. Potrafi zarobić. Los go/ją faworyzuje, tym niemniej on/ona umie temu losowi pomóc. Potrafi także zaakceptować przemijanie i nieuchronne zmiany, jakie niosą za sobą wiek średni czy starość. Generalnie osoba, którą przedstawia ta karta, jest otwarta i przyjaźnie nastawiona do ludzi. W miłości raczej stała. W seksie entuzjastyczna. Z ochotą daje się ponieść namiętności. W razie kryzysu – walczy. Stara się wyciągać właściwe wnioski z porażek, zaś niesprzyjające okoliczności przezwyciężać, słusznie licząc na szczęście, zatem nawet solidny niefart w amorach zwykle wychodzi mu na dobre.

  Karta odwrócona
  Przed Tobą zerwanie lub, w najlepszym przypadku, gwałtowna bitwa o uczucie. Ponadto w relacji z tym mężczyzną (kobietą) czekają Cię duże problemy emocjonalne. Czasem też karta ostrzega, że on/ona ma ochotę na seksualne perwersje, nie do przyjęcia na tym etapie Twojego życia.
  Drugie znaczenie: trudny związek z pechowcem, utracjuszem bądź osobą ogromnie konfliktową. Poszukaj w sobie siły i zakończ go.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 16:50
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 10. The Following 2 Users Say Thank You to MalutkaBu For This Useful Post:

  aniusia206 (29-06-2011), Mimbla z centrum (08-09-2010)

 11. #9
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Koło fortuny

  W pozycji prostej: zmiany, na które człowiek nie ma wpływu, szczęśliwy los, wygrana, szansa, koniec trudności, odmiana losu na lepsze.
  Odwrócona: Ruch w złym kierunku, konflikty, pogorszenie losu, przegrana, strata, zazdrość.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Koło Fortuny – przynosi przełom w chorobie. Często wskazuje na pogorszenie stanu zdrowia niż na jego polepszenie. Wskazuje na choroby wątroby, nawiązuje również do krwi oraz płuc.
  Osoba pokazana tą kartą może mieć bardzo poważne problemy ze swoją wątrobą a przy tym i trzustką. Jeżeli osoba której stawiamy Tarota jest w trakcie leczenia Koło Fortuny może wskazywać na zwrot akcji w leczeniu dlatego też osoba ta powinna pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarzy. Gdy pojawia się Koło Fortuny należy zachęcić osobę do dokonania dodatkowych badań między innymi na wirusowe zapalenie wątroby, HIV, oraz inne nietypowe a roznoszone poprzez krew choroby w tym weneryczne. Okres leczenia pokazany tą kartą jest zawsze długotrwały i niesie za sobą częściową rezygnacje z życia towarzyskiego i/lub zawodowego.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 16:55

 12. #10
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Kolo Fortuny - Ten szczególny mężczyzna lub związek jest dla ciebie szczęśliwy;
  Osoba, która przynosi ze sobą, bogactwo lub możliwości;
  Przyjaźń z tym mężczyzną umożliwia ci zrobienie wielu nowych ekscytujących rzeczy i wprowadza cię w cudowną fazę życia;
  Oboje będziecie mieli mnóstwo szczęścia, którego się zupełnie nie spodziewacie;
  Musisz się rozerwać i bardziej cieszyć z bycia razem zamiast ginąć pod ciężarem własnych problemów;
  Przed wami dobre czasy i wiele szczęścia;
  Wygrana na loterii, którą wybierzecie razem; czujecie się szczęśliwi a to, dlatego, że macie siebie;
  Widzisz złe i dobre strony twoich związków oraz obserwujesz ich wzloty i upadki;
  Sprawy finansowe układają się pomyślnie, co powoduje wasze pozytywne nastawienie do siebie; bądź blisko niego, gdy będzie cierpiał z powodu złej passy; w miłości wszystko układa się po twojej myśli; łatwy związek z mężczyzną, który nie wymaga wiele wysiłku z twojej strony.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń


  Jako dobra rada
  Zrozum, że naszą drogę przeznaczenia rozpoznajemy od „wewnątrz” i nie musi się to wcale pokrywać z „obmyślonymi” celami. Poznaj swój los i naucz się nim kierować.

  Jako ostrzeżenie
  Nie bądź fatalistą.

  Jako kwintesencja
  X/I jako suma wszystkich kart radzi Ci: uświadom sobie, że to jest właściwy czas na poświęcenie się problemowi, o który zapytałeś (X) i że masz siłę i talent, potrzebny do poradzenia sobie z tym (I).

  Jako karta dnia
  Bywają dni, w których musimy stanąć wobec nieuchronnych sytuacji i doświadczeń. Jeśli dziś masz wrażenie, że pewne rzeczy po prostu przybrały swój bieg, nie powinieneś się przeciw temu wzbraniać. Wyjdź z założenia, że wszystko ma swoją prawidłowość, także kiedy sens tego w tym momencie pozostaje dla Ciebie jeszcze niejasny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko to w później okaże się szczęśliwym przypadkiem.

  Jako karta na rok
  Ten rok przyniesie Ci szczęście. Jednak jest tu jedno ale, ponieważ nie zawsze rozumiemy, co jest dla nas dobre i dlatego los musi czasami nas najpierw do szczęścia zmusić. Jak przeżyjesz nadchodzący czas, zależy więc od Twojej gotowości na otworzenie się na jego wskazówki. Chodzi tu o kierunek, który jest zgodny z głębią Twej istoty, ale niekoniecznie z tym, co sobie wymyśliłeś lub obmyśliłeś. To może prowadzić do dylematu. Być może cierpisz, ponieważ stało się inaczej niż to sobie wyobrażałeś, a jednocześnie nie rozpoznałeś, że właśnie takiego rozwoju wydarzeń brakowało Ci do szczęścia, gdyż najgłębiej wyraża to Twoją istotę. Najlepiej będzie, gdy z pomocą astrologii, Tarota lub I Cing spróbujesz poznać jakość nadchodzących miesięcy, żeby dowiedzieć się, w jakich obszarach życia powinieneś otworzyć się na zmiany.

  Klucze do Tarota, Hajo Banzhaf
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 16:53

 13. The Following 3 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  Arte (07-09-2009), Mimbla z centrum (08-09-2010), yanna (18-07-2010)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230