Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
Like Tree19Likes

Wątek: 10 - Koło Fortuny

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 10 - Koło Fortuny
  Znaczenie karty Koło Fortuny:

  Znaczenie ogólne:

  Zapowiedź zmian, początek nowego etapu, nagłe, niespodziewane wydarzenia, przeznaczenie, nowy cykl, może również oznaczać nowe możliwości, szanse do wykorzystania, okazje życiowe, które trzeba wykorzystać. Ponadto nieoczekiwany obrót spraw, nowe doświadczenia, wydarzenia, które zmienią bieg sprawy. Coś zostało wprawione w ruch, niedługo okaże się jakie będą efekty.

  Karta w pozycji odwróconej:

  Trudności, przeszkody w realizacji celów, nagłe, niespodziewane wydarzenia, które pokrzyżują plany, coś nad czym nie będzie można zapanować, strata, niewykorzystana szansa, niestałość, niestabilność, utrata kontroli nad pewną sytuacją. Może również symbolizować chaos w życiu, bezmyślność w postępowaniu, niepowodzenia w finansach, lub wzloty i upadki, zyski i straty.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 13:38 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Archetyp - los
  Znaczenie ogólne - czas dojrzał, zadanie życia, droga losu, początek nowego cyklu, nieoczekiwane zmiany i wydarzenia
  Praca - Droga samorealizacji (zamiast zaplanowanej kariery), czas na ważny krok, wielkie zadanie, z którym teraz należy się uporać
  Relacje/uczucia - rozpoznanie zadania, jakie należy wykonać w związku, odpowiedni czas na uporanie się z do tej pory nierozwiązanymi problemami, związek karmiczny
  Świadomość - Świadomość Wyższego Prawa
  Sfera ducha - odkrycie w sobie nieuporządkowanych elementów
  Cel - transformacja niższego w Wyższe
  Cień - fatalizm, utrata zdrowia, strach przed przyszłością
  Odwrócona - zejście, upadek, koniec cyklu

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  X Koło Fortuny (w pozycji odwróconej!)

  Wątroba – marskość wątroby, żółtaczka, wirusowe zapalenie, ostre poalkoholowe zapalenie wątroby, upośledzenie funkcji wątroby, niewydolność wątroby, uszkodzenie polekowe, zaburzenia metabolizmu, porfirie.
  Trzustka – ostre i przewlekłe zapalenie, cukrzyca, kamica trzustki.
  Śledziona – pęknięcie śledziony.
  Drogi żółciowe – żółtaczka zaporowa, kolka wątrobowa, kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamica przewodu żółciowego, zapalenie dróg żółciowych, zaburzenia czynności ruchowych dróg żółciowych.

  Karta ta w połączeniu z odwróconym rycerzem kielichów może również wskazywać na nowotwory tych narządów.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – Sepia,
  • zioło – wiąz,
  • kamień – aleksandryt.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

 4. #4
  Awatar Nell
  Dołączył
  30-10-2008
  Przegląda
  Południowy Wschód
  Posty
  31
  Podziękował/a
  7
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Koło fortuny sygnaluzuje, ze jesli w danej chwili jestesmy w zlej sytuacji i pojawia sie nam w rozkladzie kolo znaczy to,ze to ulegnie zmianie na lepsze [ i odwrotnie]. Informuje tez o zwiazkach z tzw. przeznaczenia.

  Moze wskazywac na telefon kołowy.
  Kiedy ukazuje atrybuty osobowosci to - zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

 5. #5

  Dołączył
  16-01-2009
  Posty
  25
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Właśnie wróżka mi powiedziała, że wychodzi mi ta karta, czyli że zdarzy się w tym roku coś na co nie będę miała wpływu..mam nadzieje że pozytywnego :)

 6. #6
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Zmiana, przeobrażenie. Szczęśliwe rozwiązanie. Nieuniknione uwikłanie się w zdarzenia, które dobrze się skończą. Aktywność. Nagła zmiana losu. Szczęście. Wygrana, powodzenie. Dobry obrót losu. Wykorzystanie nadchodzącej szansy. Powodzenie w interesach, w małżeństwie, w pracy. Przypływ pieniędzy. Szczęśliwy traf. Wybuch uczuć, aktywność seksualna. Wytrwałość i koncentracja.

  Odwrócone: Niekorzystna zmiana losu. Pech. Osłabienie woli. Trudności. Konflikty. Szereg nieszczęśliwych wypadków. Przegrana. Niepowodzenie. Niemożność uniknięcia kłopotów. Stagnacja. Marazm. Problemy w kontaktach seksualnych. Okrucieństwo, bezwzględność, mściwość. Podejrzliwość. Zazdrość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 7. #7
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Koło – cyklicze zmiany, nowy etap, kręcenie się w kółko.

  ZNACZENIE – Karta szczęścia, powodzenia, bogactwa, przeznaczenia i fortuny,w miłości wzloty i upadki, w pracy - zaangażowanie.

  KARTA ODWRÓCONA – zmiana na gorsze, niestałość, pech.

 8. #8
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  KOŁO FORTUNY. Koło fortuny to karta losu. Wyciągnąłeś(aś) kartę po to byś wiedział(a), że nastąpi zmiana, która odmieni któryś z aspektów Twego życia. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia. Masz pozytywny stosunek do wielu spraw, korzystnie wpływający na Twój osobisty rozwój. Prawdopodobnie dobrze czujesz Kosmiczny system premiowania uczynków więc wychodzisz zwycięsko z zadań, które zostały Ci postawione. W zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam(a) nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.

  KOŁO FORTUNY - karta odwrócona. Tak jak wyżej, zapowiada zmianę jednak o zdecydowanie odmiennym wyniku. Możesz odnieść finansową stratę, która może dotyczyć pracy, lub udaremnione będą Twoje wysiłki jeżeli liczyłeś(aś) na zyski materialne. Możliwa przegrana w Lotto, na giełdzie, możliwe zmagania z Urzędem Skarbowym. Możesz być obiektem niewytłumaczalnej przemocy. Twoje życie prywatne może lec w gruzach. Utraciłeś(aś) szansę przez popełnianie trudnych do naprawienia błędów.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

 9. Użytkownicy którzy podziękowali winteer za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 10. #9
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  X. KOŁO FORTUNY ZMIANA


  Koło Fortuny jest dziesiątą kartą Wielkich Arkanów. Nazywana ona bywa również Sfinksem. Często używana jest też nazwa Koło Szczęścia, co nie jest szczególnie trafne.

  Centralne miejsce na karcie zajmuje koło symbolizujące, iż wszystko zarówno na ziemi, jak i w niebie podlega zmianom, że po jasnych chwilach życia nadciągają ciemne i na odwrót. To, co zwierzęce opada, to, co ludzkie unosi się. Nad kołem poczesne miejsce zajmuje często sfinks będący alegorią wiecznej zagadki stawania się i przemijania. To koło wszechświata domaga się od nas dotarcia do własnej fortuny, której nie należy jednak rozumieć w dosłownym tego słowa znaczeniu. Fortuna to wewnętrzne szczęście, które niewiele ma wspólnego z dobrami materialnymi.

  ZNACZENIE KARTY: karta mówi, iż wszystko ma swoją cenę, ale i wszystko może ulec zmianie, jeśli tylko tego pragniemy. Symbolizuje również bezsilność wynikającą z nadmiaru obowiązków i trosk, co z kolei prowadzi do zwątpienia, a czego można jednak uniknąć. Jest symbolem ciągłych przemian, przed którymi nikt nie może uciec. Kto dociera na szczyt, spogląda stamtąd na jeszcze wyższe szczyty. Aby jednak je zdobyć, musi zejść ze swojego wierzchołka, by rozpocząć kolejną wspinaczkę. To właśnie to wieczne, koło, które unosi nas, a następnie każe opaść. To koło symbolizuje również wschody i zachody słońca, wędrówkę Księżyca i obrót Ziemi wokół własnej osi. Również i my podlegamy temu procesowi nie zauważając tego. Me rytm kosmosu żyje w nas. Tak na górze, jak i na dole. To jest właśnie tajemnica tkwiąca w astrologii czy w Tarocie, którego karty są tasowane wciąż na nowo. Kto tego nie rozumie jest Głupcem. Goethe pisał w Fauście: ,,Jeślibym chwili rzekł: Jak pięknaś! O, nadal trwaj! Nie uchodź mi!" Jednak nic nie trwa wiecznie. Trwanie jest kresem, jest śmiercią. Dlatego tak trudno zinterpretować tę kartę, ale jest ona szczególnie odpowiednia do medytacji czy kontemplacji.

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: aby móc, trzeba chcieć. Aby chcieć działać aktywnie, trzeba się odważyć. Aby odważyć się i osiągnąć powodzenie, trzeba zachować milczenie. Aby zdobyć przywilej mocy i wiedzy, trzeba umieć chcieć cierpliwie i z wytrwałością. Człowiek, który osiągnął punkt kulminacyjny życia, aby się w nim utrzymać, musi nauczyć się patrzeć spokojnym okiem w głębię przepaści. Karta ta przedstawia symbolicznie wzniesienie człowieka ku nowemu cyklowi życia jako skutek cyklu poprzedniego. W swym znaczeniu elementarnym Koło Fortuny przedstawia działania człowieka, których źródłem są czyny dokonane w przeszłości, zaś ich skutki budują przyszłość. Karta ta zapowiada bliską zmianę. Wskazuje na przełomowe wydarzenie, które będzie sprecyzowane przez karty sąsiednie.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: ożywienie i wzmocnienie uczuć. Nowy cykl do przebycia. Zmiana, modyfikacja obecnej sytuacji, która dokona się poza wolą pytającego. Motorem zmian są poprzednie działania pytającego, zgodne z jego losem, niemożliwe do zmodyfikowania. Karta bardzo niejednoznaczna, jej działanie często nie ma zdecydowanego znaczenia pozytywnego albo negatywnego, podobnie jak seria Mieczy, którą rządzi. Może ochraniać albo szkodzić. Całość rozkładu pozwalają nam osądzić znaczenie zmian, jakie wywołuje. Ruch, działanie, chwilowa zmiana miejsca, podróż. Możliwe rozwiązanie problemu przez korzystną zmianę okoliczności. Koło Fortuny reprezentuje, podobnie jak Sąd, element powietrzny. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

  Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl

 11. #10
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  59
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie koło fortuny

  Karta przedstawia duże koło, czasem na podstawie z korbą. Zazwyczaj na obwodzie koła przedstawione są wizerunki kilku zwierząt, zdarza się też, że w czterech punktach koła umieszczone są litery TARO.
  Przeznaczenie, bogactwo, wiara, rezultat, wyjątkowy zysk lub wyjątkowa strata, końcówka problemu, niespodzianka, poprawa, szczęście lub nieszczęście, zmiana, nowy etap w życiu.
  Koło fortuny to karta losu, symbolizuje zmienność losu i dalszy przebieg wypadków. Zawirowanie w naszym życiu. Początek nowego cyklu, zmiana, na którą człowiek nie ma wpływu. Reprezentuje wiarę, sukces, rozwiązanie w związku z jakimś problemem.
  Informuje, że zbliża się okres dużych zmian i że zmiany te będą na lepsze. Informuje o niespodziance; wielka szansa na wygraną, spadek, wyjątkowo duży i niespodziewany krok do przodu. To przede wszystkim możliwość takiego rozwiązania sytuacji, które diametralnie zmieni nasze życie. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia.
  W kwestiach zdrowotnych karta wskazuje na złe funkcjonowanie wątroby.
  Ma magiczną siłę i dobrze jak się pojawia we wróżbie.
  Na początku układu, będzie przedstawiała wyjątkowe zmiany w sprawach urzędowych lub finansowych. Zmiany te mogą być pozytywne lub negatywne, w zależności od pozycji karty. Jeżeli karta będzie w pozycji pozytywnej - koniec problemów, pozytywne zakończenie spraw urzędowych, spodziewane lub niespodziewane zyski finansowe, spadek lub wygrana, np.: karta Koło Fortuny pokaże się na początku układu blisko karty urzędowej - będzie ona oznaczała szybkie i pozytywne załatwienie problemów z dokumentami lub sprawami urzędowymi. Jeżeli będzie miała w otoczeniu Króla, Królową lub Waleta, to będzie oznaczało, że ktoś z tych osób przedstawionych przez te karty będzie pomocny przy osiągnięciu tego celu.
  Pośrodku układu, będzie mówiła o stanie fizycznym i psychicznym wróżącego lub kogoś z jego bliskich np.: karta ta ukaże się w układzie dla kogoś, kto ma problemy ze zdrowiem i przygotowuje się do operacji lub pobytu w szpitalu. Będzie ona oznaczała pozytywny lub negatywny (w zależności od pozycji) rezultat.
  Na końcu układu, będzie oznaczała dużą niespodziankę w sprawach uczuciowych (pozytywną lub negatywną w zależności od pozycji karty), na przykład: karta ta ukaże się we wróżbie dla osoby, która ma kłopoty w małżeństwie lub z kimś bliskim, będzie oznaczała pojawienie się nowych elementów, które przyczynią się do zakończenia tych problemów.
  Generalnie w zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.  W pozycji odwrotnej, nie ma bardzo silnego negatywnego znaczenia, mimo to jednak zamiast poprawy zmiany czy zysków, może oznaczać zakończenie spokojnego okresu i początek niepokoju, komplikacje, opóźnienia, niezadowolenie w sprawach uczuciowych, załamanie wiary, przeszkody, niepewność, szczęście opuści wróżącego na pewien okres. Wymagana będzie odwaga i siła, jeżeli wróżący będzie chciał pokonać swoje problemy.

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232