Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
Like Tree41Likes

Wątek: 11 - Sprawiedliwość

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 11 - Sprawiedliwość
  Znaczenie karty Sprawiedliwość:

  Jakie osoby symbolizuje:

  Sędzia, prokurator, prawnik, osoba związana z władzą sądowniczą, osoba, która zajmuje się egzekwowaniem prawa, realizacji zadań, człowiek posiadający duże poczucie sprawiedliwość, obiektywny w ocenie, osoba, instytucja sprawująca kontrolę, osoba zrównoważona.

  Znaczenie ogólne:

  Gotowość do uporządkowania życia, konieczność uregulowania spraw prawnych, postępowanie sądowe, dochodzenie spraw, racji, otrzymanie oceny lub ocenianie innych, czas rozrachunku, sprawy urzędowe, wyroki, opinie. Oznacza także czas, w którym trzeba będzie zająć się załatwianiem zaległych spraw, wypełniania formularzy, składania podań, okres podpisywania umów, kontraktów.

  Karta w negacji:

  Straty wynikające z rozwiązań prawnych, niekorzystne wyroki, opóźnienia w załatwianiu spraw, niesłuszne oskarżenia, rozwód, niesprawiedliwy wyrok, surowa krytyka, krzywdząca opinia, nieumiejętność dokonania właściwej oceny, popełnienie wykroczenia lub przestępstwa, niestosowanie się do przepisów prawnych, chęć odegrania się za wyrządzone krzywdy, zemsta, wymierzanie sprawiedliwości, które może spowodować czyjąś krzywdę.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - Sędzia
  Znaczenie ogólne - mądry wyrok, podjęcie rozważnej decyzji, zbiór polonów, które się zasiało, być odpowiedzialnym za sytuacje i związane z tym konsekwencje, pośrednictwo w sporze
  Praca - budowanie klarownych osądów, zawieranie lub wynegocjowanie uczciwego kompromisu, bycie odpowiedzialnym za swe postępowanie
  Relacje/uczucia - uczciwość i równowaga w związku, równouprawnienie
  Świadomość - trzeźwe, rzeczowe podejście, wyważenie
  Sfera ducha - świadomość odpowiedzialności za swoje myśli i uczynki
  Cel - poznanie obiektywne, wyważony osąd
  Cień - wiara we własną bezgrzeszność, "prawo i porządek"
  Odwrócona - niesprawiedliwość, uprzedzenia, niestałość

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  VIII Sprawiedliwość (w pozycji odwróconej!)

  Układ moczowy, czyli dolegliwości nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej, np. kłębkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, torbiele w nerkach, kamica nerkowa, mocznica, zakażenie dróg moczowych, zwężenie moczowodu, zapalenie pęcherza moczowego, nietrzymanie moczu.

  Połączenie odwróconej karty Sprawiedliwość VIII, Śmierć XIII i królowej mieczy mówi o nieodwracalnej niewydolności nerek i konieczności regularnych dializ. Jeśli przy tym leży Cesarz w pozycji prostej, sugeruje konieczność jak najszybszego przeszczepu.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – T***a,
  • zioło – babka lancetowata,
  • kamień – turmalin.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

  Czysty, jasny osąd. Sprawiedliwość. Porada sądowa. Stabilizacja życiowa, rozwój, postęp. Dobre intencje. Samozadowolenie. Aktywność społeczna. Konieczność dokonania oceny. Odcięcie się od starych spraw poprzez ich zrozumienie i osądzenie. Dobra ocena wyników pracy. Uznanie. Samodzielność. Tolerancja, wyrozumiałość. Zdolność wybaczania.

  Odwrócona: Potępienie. Ostra krytyka. Niepewność. Niesprawiedliwość. Oskarżenie. Chaos, rozgardiasz, bałagan. Oszustwo. Sprawa sądowa o niedobrych skutkach. Wykrycie szwindlów, przestępstwa. Niemożność dokonania samooceny, fałszywa samoocena. Dogmatyzm. Fanatyzm. Brak poczucia realizmu.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Jeżeli podążałeś drogą prawości, nie masz się czego obawiać od drzwi Sprawiedliwości. Opowiedz o swoich problemach, nawet ostro, a z czasem, kiedy najmniej się będziesz spodziewał, znajdziesz mądrych ludzi, którzy Ci doradzą.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 17:06

 2. #2
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Kobieta o załoniętych oczach – bezstronny osąd. Waga – równowaga, harmonia.

  ZNACZENIE – Instytucja małżeństwa, dokumenty, zwiążki formalne, system kar i nagród.

  KARTA ODWRÓCONA – Niesprawiedliwość, zbyt surowa ocena, krzywda

  SPRAWIEDLIWOŚĆ. W życiu zawsze dokonujemy wyborów, między dobrem i złem, prawdą i kłamstwem, tym samym określamy się w każdym naszym działaniu. Prowadzi to do osiągania założonych celów, zadań. Sprawiedliwość siedzi między kolumnami, bezpośrednio zwrócona do Ciebie, w prawej dłoni trzyma miecz a w lewej wagę. Atrybuty te wskazują, że nadszedł czas rozliczenia się z nagromadzonych w ciągu życia uczynków. Karta ani dobra ani zła. Ocenie poddane zostaną Twoje działania, które doprowadziły Cię do miejsca, w którym jesteś obecnie. Stan Twojej psychiki i umysłu, ich równowaga i harmonia ze światem zewnętrznym, złożone na szalkach Wagi wskażą zdecydowanie co było motywem Twoich działań, a tym samym, czy należy pozwolić Ci na dalsze działania? Czy będziesz musiał(a) poznać świat z perspektywy tych, u których Twój sposób działania wywołał poczucie krzywdy? Takie rozliczenie potrzebne jest po to aby utrzymać równowagę w Świecie, którego jesteś zaledwie pyłkiem, ale wyposażonym w wolną wolę. Karta ta może wskazywać na Twoich wrogów w otoczeniu.

  SPRAWIEDLIWOŚĆ - karta odwrócona. W zależności od położenia w rozkładzie, karta może oznaczać uwikłanie się w sprawy sądowe, w których trudno Ci się będzie bronić, możesz być ofiarą zaplanowanego spisku na skutek niewłaściwej oceny sytuacji, mieć kłopoty prawne, rodzinne, zawodowe. Zalecana jest tu duża ostrożność w korzystaniu ze środków komunikacji. W sprawach zawodowych oznacza możliwość utraty pracy lub bycia oszukanym. W sprawach rodzinnych trudno będzie o tolerancję.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  VIII. SPRAWIEDLIWOŚĆ Równowaga


  Sprawiedliwość jest ósmą kartą Wielkich Arkanów. Postać uasabniająca sprawiedliwość w jednej ręce trzyma miecz, a w drugiej wagę. A więc jest to jednocześnie walka o sprawiedliwość, O obronę zasad z nią związanych. Kobieta trzymające miecz i wagę; które spotykamy na początku drugiej drogi, przedstawiane są jako postacie bardzo waleczne. Dopiero ten, kto kieruje się zasadami sprawiedliwości ,również w swoim życiu, może zwyciężyć. Należy "pokonać w sobie brak krytycyzmu na tym etapie.


  ZNACZENIE KARTY: O sprawiedliwość i związane z nią prawa należy walczyć; nikt nie otrzymuje jej w prezencie Jeśli zbyt długo tolerujemy niesprawiedliwość to tracimy zaufanie. Ważne jest, by uświadomić sobie, iż sprawiedliwość nigdy nie może być jednostronna , dlatego też wymierzanie sprawiedliwości zlecano zawsze osobom neutralnym (sędziom). W Tarocie oznacza to, że na drodze prowadzącej ku poznaniu należy zważyć na szali różne aspekty danej sytuacji; nie ma nikogo, kto byłby bez winy, jak i nikogo, kto miałby wyłącznie rację. Ta karta wskazuje jednak na wymierzanie sprawiedliwości nie tyle innym, co nam samym. Zgodnie z egipską tradycją na wadze znajduje się nasze serce. Dusze zmarłych musiały przed sądem oskarżać same siebie, bronić się i osądzać. Dlatego oczy sprawiedliwości rzadko kiedy są zasłonięte. Trudno jest osądzać i karać innych, ale jeszcze trudniej czynić to wobec siebie samego; O tej stronie sprawiedliwości mówi właśnie ta: karta. I choć słuszność może być po naszej stronie, to nie oznacza jeszcze, iż możemy stanowić prawo. W Tarocie chodzi zawsze o zachowanie równowagi w naszym życiu, o znalezienie złotego środka i o stosowanie go na co dzień.


  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: przezwyciężanie trudności jest jednym z obowiązków spoczywających na człowieku. Aby go spełnić, człowiek musi umieć ustalić równowagę między siłami zła a dobra, które sam wywoła. Działanie wywołuje reakcję. Rozum musi przewidzieć atak wrogich sił, które mogą zniszczyć albo osłabić. Każde działanie oscyluje między dobrem a złem, a rozum nie umiejący zrównoważyć swych działań podobny jest do zgasłego słońca. Karta ta jest przedstawicielem umysłu kosmicznego przenikającego plan działań w poszukiwaniu równowagi. Przychodzi ona po Rydwanie dla przypomnienia o konieczności regulowania długów oraz należności człowieka w toku jego ewolucji. Nazwa Sprawiedliwość została jej nadana jako tej, która osądza działania człowieka, rozwinięte na dobre lub złe w czasie jego materialnej egzystencji, wskazanej przez kartę poprzednią. W swym znaczeniu elementarnym Sprawiedliwość przedstawia nieunikniony sąd nad człowiekiem, ocenę stanu równowagi, wywołanego przez jego uczynki, z konsekwencjami szczęśliwymi lub bolesnymi. Właściwościami Sprawiedliwości są dokładność i precyzja. Karta ta zawsze zapowiada moment zatrzymania się, poszukiwania równowagi, bezkompromisowość lub ustępstwo. Efekt jej działania uzależniony jest od znaczenia kart sąsiednich. Na przykład przy karcie Gwiazda oznacza szczęśliwy koniec procesu.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: siła, surowość, brak tolerancji w imię subiektywnie pojętego prawa; skłonność do dominacji, narzucania swej woli innym, rzekomo dla ich dobra. Wewnętrzne poczucie słuszności i przewagi duchowej, czasem pogarda dla słabszych i błądzących. Wiara we własne siły.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta surowości, obosieczna, w zależności od kart sąsiadujących oznacza albo, że zostanie nam oddana sprawiedliwość, albo że my będziemy mieli rachunki do wyrównania.


  Jest to karta siły i przebiegłości w służbie prawa. Jest kartą protekcji, jak również kartą gróźb, kary, czasem zemsty. Przychodzi, aby przywrócić równowagę w momentach nieporządku, dla pożytku. Przedstawia sytuację niestabilną, wymagającą odwrócenia, zmiany. Informuje o istnieniu trudności, blokady, z której trzeba się wyrwać i uprzedza nieuchronnych zmianach. Jeżeli jakiś projekt jest w toku, może trzeba będzie go zaniechać. I Karta ta może przyciągnąć nieprzyjaciół albo zazdrość, przynosić rany fizyczne i moralne, ale może zapowiadać także triumf i spokój, ' jeżeli równowaga zostanie przywrócona przez wytrwałą obronę.

  Przedstawia ludzkie poczucie sprawiedliwości ze wszystkimi błędami, jakie umysł ludzki może popełnić. Zapowiada powrót do zdrowia, jest kartą witalności i wytrwałości. W rozkładzie symbolizuje wszystko, co jest gwałtowne, instynktowne, brutalne, egoistyczne. Oznacza dyktaturę, samowolę, zdeklarowanych nieprzyjaciół. Bywa kartą niebezpieczną, perfidną, okrutną i destrukcyjną, ale w wielu sytuacjach może spełniać rolę przewodnika, który " prowadzi grupę na dobrej drodze. Karta ta mówi: niestabilność, zmienność, niezgodność, opozycja - w tym znaczeniu przedstawia równowagę. , Możliwość procesu, rehabilitacji, kontraktu.

  Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 17:05

 3. #3
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie sprawiedliwość

  Karta przedstawia kobietę w długiej szacie, czasem w przepasce zasłaniającej oczy, siedzącą na tronie. W jednej dłoni postać trzyma wagę, w drugiej zaś miecz. Atrybuty te wskazują, że nadszedł czas rozliczenia się z nagromadzonych w ciągu życia uczynków. Po prawej i po lewej stronie kobiety widnieją kolumny, a za jej plecami możemy dostrzec zasłonę, tak jak na karcie Kapłanka, ale bez żadnych ozdób. Zdarza się także uproszczony wizerunek, przedstawiający po prostu postać mitologicznej bogini Temidy.
  Uczciwość, sprawiedliwość, odpowiedzialność, logika, spokój, cierpliwość, jedność, czystość, dobre zamiary, szczere uczucia, pomoc innym, osobiste zadowolenie, siła charakteru, pozytywne poświęcenie, prawdomówność, bezstronność, siła odsunięcia złego, uczciwe zamiary u innych.
  Karta kojarzy się z zakończeniem procesu sądowego, ale także rozwiązaniem jakiegoś problemu. Uczciwy osąd własnego dotychczasowego życia, świadomość, że stoisz przed decyzją, która uwalnia od przeszłości, która jest jedynym możliwym , ale najprawdopodobniej, bardzo bolesnym rozwiązaniem. Biurokracja, zaściankowość, nietolerancja, pomyłka urzędowa lub sądowa. Oddalanie za wszelką cenę momentu, kiedy trzeba podjąć decyzję, strach przed tym, co spotka cię ze strony bliskich.
  W problemach zdrowotnych dotyczy chorób nerek i dróg moczowych.
  Karta ani dobra ani zła. Na początku układu, będzie informowała o sprawach prawnych i urzędowych sugerując wróżącemu cierpliwość. Przykładem może być oczekiwanie na werdykt sądowy - interpretacja w układzie werdykt pozytywny dla wróżącego i to w niedługim czasie. W wypadku kiedy w rachubę będą wchodziły skomplikowane sprawy urzędowe - interpretacja - odpowiedź pozytywniejsza niż wróżący oczekiwał.
  Pośrodku układu, będzie informowała o zbliżającej się pozytywnej współpracy w spółce lub o pozytywnym związku. Przykładem takiego układu może być sytuacja, kiedy wróżący ma ofertę założenia spółki w celu otwarcia zakładu, sklepu, kupna posiadłości i zastanawia się nad decyzją. Sprawiedliwość w tym wypadku będzie sugerowała pozytywność tego związku i nadchodzące zyski. Czasami jeżeli otaczające karty będą informowały o planach małżeństwa lub nowego związku uczuciowego, karta Sprawiedliwość będzie informowała o harmonii i zadowoleniu danego związku.  Na końcu układu, ostrzega wróżącego przed nieprzyjemną sytuacją, w której będzie on posadzony o kłamstwo lub o nieuczciwe postępowanie. Mimo to, że wróżący będzie bez winy, nie będzie miał on możliwości udowodnienia swej niewinności, Karta sprawiedliwość poinformuje go o nadchodzących faktach, które oczyszczą go z zarzutu.  W odwrotnej - negatywnej pozycji: niesprawiedliwość, nieuczciwość, kłamstwo, kombinacje, kradzież, niepewność oszczerstwa, cierpienie, przemoc, strata plotkarstwo - czasami nie trzeba noża, żeby zniszczyć lub zranić człowieka, wystarczą słowa. Przedłożenie spraw urzędowych czy legalnych. Odmowa wyroku. Jeżeli wróżący nie ma żadnych spraw urzędowych czy prywatnych będzie to ostrzeżenie przed krzywdą wyrządzoną przez negatywne osoby za pomocą kłamstwa i kombinacji. W niektórych wypadkach karta Sprawiedliwość będzie sugerowała zaciśnięcie zębów i przemilczenie sprawy w celu odsunięcia niebezpieczeństwa.

 4. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Sprawiedliwość - pomyślne załatwienie spraw urzędowych lub sądowych, satysfakcja z pracy, dobre kontakty z osobami "urzędowymi", aktywność społeczna, szczerość, sprawiedliwość wewnętrzna.

  Sprawiedliwość (odwrócona) - kłopoty z prawem, niepomyślny przebieg spraw urzędowych lub sądowych, protekcjonizm lub łapownictwo, przestępstwa, nielegalna działalność, biurokracja.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Jeśli masz trudności w życiu, sprawdź, kiedy i w czym popełniłeś błąd. To czas na otrzymanie nagrody lub kary w zależności od postępowania. Możesz prowadzić sprawy sądowe, administracyjne, urzędowe. Jeśli karta jest odpowiedzią na wynik takich spraw, to są korzystne dla Ciebie.
  Sprawy zawodowe mogą wymagać teraz wysiłku, ale efekt przyniesie satysfakcję. Poświęć więc teraz czas i całą energię na dokończenie spraw.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: dążenie do równowagi, tolerancja, dyplomacja, potrzeba podsumowania, co nas łączy, a co dzieli, załatwianie spraw sądowych, urzędowych, podejmowanie kroków prawnych, zdecydowanie się na nie, legalizacja dokumentów, spłata długów, podsumowanie wyników, przyznanie się do popełnionych błędów.

  Cienie: rozstanie, rozwód, doświadczenie niesprawiedliwości, zazdrość, surowa krytyka, oszustwo, przegrany proces sądowy, niesprawiedliwy wyrok.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  Praca - Sprawiedliwość, 4 Mieczy - urlop wypoczynkowy

  Jak dla mnie Sprawiedliwość pokazuje tu urlop zgodny z Kodeksem Pracy, czyli nieprzerwane 14 dni, a 4 Mieczy standardowo - urlop, wypoczynek.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 17:22

 5. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  VIII. SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Wśród wielkich arkanów taroka, po tryumfującym wodzu na karcie Rydwan (nr VII), następuje Sprawiedliwość (nr VIII), jakby twórcy taroka chcieli w ten sposób przypomnieć zwycięzcom, że nawet oni nie pozostają bezkarni.

  Postać przedstawiona na karcie Sprawiedliwość przypomina starożytną Temidę, boginię sprawiedliwości, którą również wyobrażano z wagą w lewej ręce, gwoli ważenia racji i uczynków; i mieczem w ręce prawej, gwoli surowego egzekwowania wyroków prawa.

  Zauważmy, że tarokowa Sprawiedliwość przypomina wcześniejsze "kobiece" karty: Papieżycę i Cesarzową, i podobnie jak one siedzi na tronie. Tym razem wzrok jej jest surowy (choć nie ma zawiązanych oczu, jak Temida starożytna), a cała jej postać jest surowa i nieprzystępna. (Jedynie słynny hiszpański malarz Salvador Dali przedstawił Sprawiedliwość... nagą i ponętną, ale chyba nie należy go naśladować.)

  W odpowiedziach na wiele pytań, karta Sprawiedliwość ma znaczenie bardzo dosłowne: zapowiada, że spór znajdzie swój finał przed sądem, że nie pomogą prywatne ustalenia i trzeba będzie się odwołać do autorytetu władzy i urzędu. Przy małżeńskich nieporozumieniach często oznacza po prostu... rozwód, a parze "chodzących ze sobą" może zapowiadać małżeństwo.

  Oznacza również ta karta głos sumienia, czyli własne, wewnętrzne poczucie sprawiedliwości.

  Ale przede wszystkim kartę Sprawiedliwość trzeba interpretować zgodnie z tym, co przedstawione jest na rysunku. Miecz w dłoni siedzącej postaci oznacza, że coś trzeba będzie "odciąć" - że trzeba jakieś swoje plany, wspomnienia, dawne wyobrażenia - a może nałogi? - odrzucić raz na zawsze stanowczym gestem. Może oznaczać konieczność wyrzeczeń i nałożenia sobie dyscypliny.

  Miecz i waga oznaczają poddawanie się egzaminom; stawanie przed surowymi komisjami, które będą nas oceniać.

  Ale chociaż Sprawiedliwość jest uzbrojona, to nie jest zapowiedzią ani walki, ani rywalizacji, ani czyjejś zemsty. Miecz jest symbolicznym narzędziem Marsa, waga zaś, przypominająca o zodiakalnym znaku Wagi - narzędziem kosmicznej siły porządku i równowagi, czyli Wenus. Wszelkie wydarzenia, jakie zapowiada ta karta, dzieją się zgodnie z rozumem i naturalnym porządkiem rzeczy. Jeżeli ktoś nawet ponosi karę, to dlatego, że sam sobie na nią zasłużył.  --------------------------------------------------------------------------------

  Sprawiedliwość czyli surowa dyscyplina
  W serii Wielkich Arkanów po karcie nr 7, Rydwan, następuje 8, Sprawiedliwość. Te dwie karty są przeciwstawne i przypominają energie Jowisza (postęp, ekspansja, "byle do przodu") oraz Saturna (ograniczenia, dyscyplina, rygory). Karta Sprawiedliwość przedstawia kobiecą postać, która przypomina rzymska boginię sprawiedliwości Temidę - z tą różnicą, że Temida miała przepaskę na oczach, a Sprawiedliwość patrzy surowo na klienta. Karta Sprawiedliwość oznacza rzeczywisty wymiar sprawiedliwości, spotkania z sądem, prokuratorem i adwokatem, oznacza konieczność poddania się wyrokom i przestrzegania ustaw. Oznacza też wszelkie rygory, jakie od czasu do czasu nakładamy sami na siebie: może to być surowa dieta odchudzająca, konieczność wczesnego wstawania, oszczędność, narzucenie sobie codziennych ćwiczeń jogi albo biegania. Sprawiedliwość trzyma wagę, co oznacza, ze różne strony naszej osobowości powinny zostać zrównoważone i zharmonizowane. Trzyma też miecz, który oznacza, że musimy odciąć i odrzucić precz wszystko to, co nam przeszkadza w dążeniu do ideału. Miecz kojarzy się też z małymi arkanami z serii Mieczy, a więc oznacza, jak i one, rządy rozumu i jasnej, bezwzględnej świadomości.

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Sprawiedliwość
  Równowaga, spokoj. Jeśli jesteś chory, nastapi stabilizacja Twojego stanu. Jeśli były nawet
  pomyłki w diagnozach lekarskich, teraz otrzymasz prawidłową. UwaŜaj na bole głowy i
  problemy z nerkami

  SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Ósma karta Tarota w Wielkich Arkanach. Pierwsza z personifikacji trzech cnót sugeruje, Ŝe Głupiec po
  pokonaniu świata zewnętrznego musi się zająć doskonaleniem świata wewnętrznego, rozwijając w sobie cnoty
  kardynalne. trzy cnoty występujące w Tarocie znajdują się w drugiej siódemce kart stojąc na jej początku, w
  środku (Męstwo) i na końcu (Umiarkowanie). Ich obecność świadczy o włączeniu do syntezy hermetycznej
  elementów filozofii scholastycznej. Karta Sprawiedliwość po zwycięstwie niesie w sobie równieŜ naukę dla
  władców. Waga jest takŜe symbolem harmonii, równowagi przeciwieństw występujących na poprzednich
  kartach. Alegorie cnót kardynalnych są bardzo rozpowszechnione w sztuce średniowiecza i renesansu, równieŜ
  w kontekście sztuki pamięci, a miecz i waga są atrybutami Archanioła Michała waŜącego dobre i złe uczynki.
  Symbol równowagi, wszechświata, ósmej sfery niebieskiej. U pitagorejczyków słoneczny rozrost, potęga,
  równowaga środka. U gnostyków oktagon jest figurą pośrednią między kwadratem (ziemia) a kołem
  (wieczność), jest emblematem odrodzenia. Dwa splecione węŜe Kaduceusza wyraŜające równowagę
  przeciwstawnych sił, siły duchowej i fizycznej, znak nieskończoności. Przez mistyków zwana Błyszczącą,
  przypisana asyryjsko- babilońskiemu bogu pisma i roślinności Nabu. Wg. alchemików pewność siebie,
  powodzenie materialne, energia.
  ZNACZENIE WRÓśEBNE KARTY
  Czysty, jasny osąd sytuacji, uregulowanie się spraw na poŜądanym poziomie, stałość, dobre intencje. Odcięcie
  się od starych spraw i rozumne ich osądzenie. Pewność siebie, pomyślne załatwienie spraw urzędowych,
  pojednanie, naprawienie krzywd, poznanie prawdy bez względu na jej następstwa i skutki. Nietolerancja, brak
  równowagi, dyskryminacja, trudności w załatwieniu spraw urzędowych, bałagan, wykrycie przestępstwa, nie
  docenianie wyników pracy. Problemy zdrowotne z gardłem, błędnikiem i kręgosłupem. Musisz być tylko
  uczciwy wobec samego siebie. Pozbądź się iluzji. MoŜe powinieneś coś zmienić. Zanim jednak wprowadzisz
  innowacje rozlicz się z odchodząca przeszłością, aby nie obciąŜała cię n
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 17:07

 6. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  isik (02-03-2013)

 7. #6
  Awatar mania87
  Dołączył
  21-02-2009
  Posty
  140
  Podziękował/a
  118
  Podziękowano 12 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Najczęściej pod tą nazwą kryje się Temida – bogini sprawiedliwość, która w jednej ręce trzyma wagę a w drugiej miecz być może do surowego egzekwowania wyroków lub aby odciąć to co ciąży i jest niewygodne.
  Bardzo często oczy jej są przewiązane przepaską aby zaznaczyć to, że jej wyroki są sprawiedliwe a ona sama nie sugeruje się tym co widzi. Jak odnieść tą kartę do naszych codziennych spraw? Ponieważ symbole zawarte w tej karcie nawiązują do sądu to należy przyjąć, iż dosłownie oznacza to co, że ze sprawami sądowymi jest związane. Np. Kiedy zapytamy czy konflikt z kimś zostanie zażegnany a wypadnie nam ta karta to niewątpliwie odpowiedź będzie negatywna. Znaczyć to będzie, że niestety cała sprawa znajdzie swój finał przed sądem czy nam się to podoba czy nie.

  Źródło: Arkana Wielkie VIII Sprawiedliwość*-*MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia
  Nie ma, niepotrzebnych zdarzeń...
  Ani osób, bez znaczenia poznanych...
  Nie ma, niedorzecznych marzeń...
  Ani myśli, na pustkę rzucanych.
  Wszystko ... ma swój sens ...


  http://www.posadzdrzewo.pl/#/las/drzewo/mania87

 8. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Sprawiedliwość

  W pozycji prostej: równowaga, sprawiedliwy osąd, czynności związane z prawem, sprawy sądowe i urzędowe, podpisywanie umów- uważać.
  Odwrócona: niesprawiedliwośćm kłopoty urzędowe, przegrany proces, oszustwo, krętactwa, fałszerstwa.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Sprawiedliwość – Daje stabilizacje stanu zdrowia oraz przynosi zawsze konkretną diagnozę. To bardzo pozytywna karta gdyż powoduje równowagę w organizmie na poziomie energetycznym i fizycznym.
  Astrologia - biodra, nerki oraz pęcherz
  Osoba pokazana Sprawiedliwością nie jest zagrożona jakimiś chorobami. Jest pełna energii oraz optymizmu. Jeżeli jest po okresie choroby Sprawiedliwość wskazuje, że stan dochodzi do równowagi. Oczekując na diagnozę czy też wyniki badań możemy być pewni że będą one w stu procentach trafne i nie będziemy musieli ich powtarzać.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 17:10

 9. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Sprawiedliwość - Legalne małżeństwo;
  Rozwiązanie lub rozerwanie układu partnerskiego;
  Twoim największym pragnieniem Jest znalezienie kogoś równego tobie;
  Naucz się ufać mężczyźnie; jako kobieta jesteś zupełnie zadowolona z obecnego stanu uczuciowego;
  Możesz być pewna, że wszystkie nieporozumienia z nim szybko miną;
  Twoje chwiejne zachowanie i potrzeba partnera, aby ci dorównać;
  Kończy się karma zaczerpnięta z przeszłości próbujesz, więc nic stwarzać sobie więcej problemów w obecnym związku w przyszłości;
  Związek oparty na ponownym przywróceniu ról, które graliście razem w przeszłości;
  Odtworzenie urazów z dzieciństwa poprzez twoje zachowanie w związkach;
  Wiesz, że mężczyzna musi cię szanować, a jeśli nie spełnia tego wymogu wasz związek nie może funkcjonować;
  Pracuj ciężko, aby stać się lepszą, bardziej kochającą partnerką.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Sprawiedliwość

  Jako dobra rada:
  Spróbuj przyjąć obiektywny punkt widzenia. Uznaj swą odpowiedzialność za sytuację i nie zrzucaj jej na innych. Krytycznie i rozważnie zbadaj sytuację, zanim podejmiesz mądrą i uczciwą decyzję.

  Jako ostrzeżenie:
  Unikaj uprzedzeń i wiary w doskonałość swojego osądu.

  Jako karta dnia:
  Taki dzień wymaga od ciebie jasności myśli. Jeśli przeżywasz konflikt lub musisz podjąć ważną decyzję, postaraj się przede wszystkim zachować uczciwość i uwzględnić dalekosiężne skutki swoich działań. Bardzo możliwe też, że właśnie dzisiaj zetkniesz się z rezultatami działań, które wykonałeś wcześniej. W zależności od tego, jak się zachowałeś kiedyś, będzie Ci albo lekko na duszy, albo odwrotnie - ciężko i mrocznie.

  Jako karta na rok:
  Ten rok może być dla Ciebie decydujący, dlatego daj sobie czas, żeby w należyty sposób przemyśleć swoje sprawy i podjąć odpowiedzialne, obiektywne, i głęboko przeanalizowane decyzje. W ogóle to, jak przeżyjesz najbliższych 12 miesięcy zależy tylko od Ciebie. Będziesz zbierał to, co posiałeś, odpowiadał za swoje decyzje i działania. Jeśli te "plony" będą raczej gorzkie na skutek Twoich wcześniejszych błędów, mozesz to jeszcze obrócić na swoją korzyść - popraw popełnione błędy, żeby cieszyć się spokojem w przyszlości.

  H.Banzhaf - klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 17:07

 10. #9
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan VIII Sprawiedliwość kieruje się rozumem, nie uczuciami. Jest rozsądna, tolerancyjna, wewnętrznie poukładana. W miłości stała i uczciwa. Rozwodów nie uznaje nie tyle z pobudek religijnych, ale dlatego że gotowa jest ponosić konsekwencje swoich czynów. Często bardziej zajmuje się karierą, niż miłosnymi związkami. Zdystansowana i nieco zamknięta, może z ochotą zawrzeć małżeństwo dla pomnożenia dóbr albo dla życiowego awansu. Mężczyźnie – Sprawiedliwości partnerka niejednokrotnie potrzebna jest raczej ze względów praktycznych, aniżeli emocjonalnych.
  Człowiek symbolizowany przez tę kartę ma o sobie wysokie mniemanie, lecz mimo to czasem czuje się niedoceniony. Natomiast sam nie zawsze chce zrozumieć swego bliźniego, a zwłaszcza jego wady.
  W relacji ze Sprawiedliwością należy dbać o harmonijny rozkład sił. (Kiedy jest górą, daje to odczuć w mało przyjemny sposób. A jeśli się obrazi, argumenty lub prośby drugiej strony odbijają się od niej jak od szyby). Możesz z nią stworzyć pomyślny układ, gdy małżeństwo pojmujesz przede wszystkim jako wspólnotę intelektualną, zaś przyjaźń i wzajemną lojalność stawiasz wyżej niż miłosne uniesienia.

  Karta odwrócona
  W wersji łagodnej: człowiek miły dla obcych, sztywny w domu. Nie potrafi zapomnieć urazy. Z upływem czasu nawet drobne przewiny rozrastają się w jego umyśle do potężnych rozmiarów. W wersji ostrej: ktoś nieuczciwy, przebiegły, dogmatyczny. Być może oszust, przestępca. Szkodzenie innym, zwłaszcza partnerowi, który mu podpadł – sprawia mu żywą przyjemność. Uciekaj, pókiś cała (cały). A jeżeli już z nim (nią) jesteś, to swój odwrót musisz starannie zaplanować, zatrudnić adwokata i niestety, przygotować się na ciężkie przejścia w sądzie.
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 11. Użytkownicy którzy podziękowali MalutkaBu za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 12. #10
  Początkujący Awatar DomiB
  Dołączył
  18-12-2009
  Przegląda
  Zielona Góra
  Wiek
  35
  Posty
  28
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Poetycko :)

  Ludzka prawda

  Człowiek człowieka rozgrzesza,
  Według norm które sam stworzył.
  By stać się sprawiedliwym
  Czerwony płaszcz Maga założył.
  Na skronie, trójzębną koronę,
  W której wola, rozum i miłość.
  W dłoń chwycił błękitną szablę
  By nią wyjaśnić zawiłość
  Sprawiedliwego wyroku.
  By z człowieczeństwem go czynić,
  By za zasłoną tam w niebie,
  Za fałsz siebie nie winić.
  Na złotej wadze waży
  Tu zbrodnia – a – tam kara!
  Szale są w równowadze.
  Wiadomość dlań wspaniała.
  Bo tak czynione wyroki
  Sprawiedliwe są dla ludzi,
  To Sprawiedliwość w Tarcie
  Takim wyrokiem się trudzi.
  Wyrok jest sprawiedliwy,
  Bezstronny, Inteligencją czyniony,
  W mądrości swej doskonały
  Dowodem potwierdzony.
  Za czyny – otrzymasz zapłatę,
  Odpowiedz – zaś na pytania,
  Rozsądną decyzje – podejmiesz
  Oddasz dług – który masz do oddania.

  Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Sprawiedliwość
  Przez ramzes69 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 25-04-2010, 10:00

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230