Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58
Like Tree59Likes

Wątek: 12 - Wisielec

 1. #31

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  187
  Podziękował/a
  58
  Podziękowano 27 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  + korzystna zmiana, dobry los, aktywność, zdrowie, nowy cykl, przezwyciężenie niesprzyjających okoliczności, powodzenie, wygrana, szczęśliwy traf
  - nieoczekiwane odwrócenie się na gorsze, przeciwności, osłabienie sił, przegrana, niepowodzenia, kłopoty, problemy seksualne, pech


  źródło:Strona Domowa
  Magnolia333 likes this.

 2. #32

  Dołączył
  24-05-2011
  Posty
  187
  Podziękował/a
  58
  Podziękowano 27 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  "Ta karta w rozkładach prognostycznych zawsze zapowiada opóźnienia czasowe w realizacji przepowiedni. To karta przeżyć wewnętzrnych, emocji, które odczuwamy na głębokich poziomach, poznania siebie. Wskazuje na czas, który trzeba poświęcić sobie, czasami nawet postawić dotychczasowy świat i wyznawane zasady na głowie, dokonać radyklanych zmian, ale w swoim wnętrzu. Owszem, jeśli się tego dokona, to i świat zewnętrzny ulegnie zmianie zgodnie z prawem fizyki - "Jest akcja, jest reakcja", ale do tego dochodzi w następnej karcie Śmierć. Zmiany te jednak nie są możliwe, bez prawidłowego przejścia karty Wisielca. Chcę też podkreślić, że w naszych czasach nieustannego i często niczym nieuzasadnionego pośpiechu, znalezienie czasu dla siebie, na przemyślenia, refleksje, zastanowienie się nad sobą, swoim wnętrzem, swoimi emocjami jest konieczne.
  Wisielec to też modlitwa, medytacja, kontemplacja. Warto się zastanowić, czy umiemy się modlić. Nie klepać zdrowaśki, a modlić się z głębi serca, rozmawiać z Bogiem, prosić go o Łaskę i Miłosierdzie. A czy jeśli nasze modliwty zostają wysłuchane, czy umiemy być wdzięczni? Tak prawdziwie, z głębi duszy?
  Niestety, rzadko tak się realizuje ta karta w naszych czasach. Częściej wskazuje na różne uzależnienia od środków zmieniających świadomość, w tym także od telewizji i innych środków masowego przekazu. Bardzo trafnie pokazuje to karta Wisielca z talii Zodiak Tarot"


  źródło:Ezoteryka i ja: Wisielec

 3. #33
  Erza
  Guest

  Domyślnie

  XII Wisielec Le Pendu
  Karta dwunasta Wielkich arkan przedstawia młodego mężczyznę z rękami założonymi z tyłu i jedną nogą zgiętą w kolanie, wiszącego na sznurze, przywiązanego za stopę do poprzeczki, rozpiętej między dwoma pętami przyciętych drzew. Oznacza koniec starego a początek nowego cyklu, przypomina bowiem nieco dziecko w łonie matki, czekające na chwilę porodu i odcięcia pępowiny.
  Wisielec powstrzymuje się dobrowolnie od kontaktów z otoczeniem i zachowuje neutralność wobec świata zewnętrznego, na który patrzy z pozycji wiecznego opozycjonisty.
  Niegdyś powieszenie za nogi było tradycyjną karą dla zdrajców. Często malowano Wisielca trzymającego dwie sakiewki, co może stanowić aluzję do srebrników Judasza. W klasycznej talii Tarota marsylskiego, narysowane guziki symbolizują pieniądze wysypujące się z kieszeni.
  Druga interpretacja, to znana z mitologii historia Odyna, który powiesił się na gałęzi jesionu, przez siedem dni i nocy wisiał tak, dzięki czemu uzyskał wiedzę o wróżeniu z run.
  Znaczenie ogólne
  Zwiastuje ważny etap w życiu duchowym. Wisielec widzi wszystko odwrócone, co oznacza, że zaczynamy dostrzegać świat z odmiennego niż dotąd punktu widzenia, że sprawy dotychczas najważniejsze przestają nas obchodzić, i odwrotnie.
  Karta ta kojarzy się z ofiara. Oznacza, że aby iść swoją ścieżką dalej, musimy zatrzymać się i złożyć coś w ofierze. Najczęściej tą ofiara jest to, że musimy zrezygnować z jakiś celów, do których byliśmy wcześniej bardzo przywiązani.
  Zapowiada dłuższy okres stagnacji, którą trzeba cierpliwie znieść, aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnego bólu, stresu. Związek partnerski, w którym jest się tym trzecim, niemającym szansy na wspólnotę oficjalną z ukochaną osobą, uczucie platoniczne.
  Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:
  Karta w tej pozycji pokazuje osobę szarpiącą się w bardzo niewygodnej dla niej pozycji i sytuacji życiowej, bezradną, sfrustrowaną, niemożność odcięcia się od nieprzyjemnych ludzi.
  Ustawienie postaci
  Jego skrzyżowane nogi mówią o wytrwałości lub bierności w cierpieniu, i aktywność wewnętrzną.

  źródło: mój komputer

 4. #34
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Wisielec

  Wymuszone poświęcenie, kara, dobrowolna lub śmiertelna strata, cierpienie, klęska, porażka, śmierć.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 5. #35
  Awatar Silvey
  Dołączył
  07-01-2011
  Posty
  557
  Podziękował/a
  46
  Podziękowano 328 razy
  Siła reputacji
  15149313

  Domyślnie

  XII. Wisielec (Judasz)
  To poświęcenie, męczeństwo, ofiara, która nie przynosi żadnej nagrody, tylko cierpienie i niewdzięczność. Symbolizuje wytrwałość w cierpieniu, konieczność wyrzeczeń; mówi, że życie materialne jest odbiciem życia duchowego, cierpienie w świecie materialnym rozwija duchowość, budzi prawdziwą jaźń.

  Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

 6. #36
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,162
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  453
  Podziękowano 2,079 razy
  Siła reputacji
  80558733

  Domyślnie

  XII(12) Wisielec - Karta ta zwykle oznacza, że oto przyszedł moment, kiedy musimy przerwać naszą codzienną gonitwę, wyłączyć się na jakiś czas z czynnego życia, i przyjrzeć się światu na odmiennych zasadach niż dotąd. Wisielec oznacza zatem rewolucję w naszych poglądach na świat i na siebie samego!, może ostrzegać, że za chwile twój świat zostanie wywrócony do góry nogami.

  Opóźnienia, okres czekania, zawieszenia w sprawach, o które pytamy, brak motywacji do działania. Może wskazywać na osobę, która jest bierna, nie podejmuje działań, tylko czeka, na to, jak potoczą się sprawy. Czas rozmyślania, planowania, patrzenia na świat z zupełnie innej strony, ucieczka w świat myśli, analizowanie pewnych spraw, przy jednoczesnym braku działań, szukanie nowych koncepcji. Karta oznacza również konieczność poświęcenia czegoś, rezygnacji z pewnych celów, wyrzeczenia, wyciszenie, izolacja.

  zatrzymanie w życiu, opóźnienie, przewartościowanie, zwrócenie się do świata duchowego poprzez modlitwę czy medytację, wycofanie ze świata materialnego, odłożenie spraw na później, okres czekania na wszystko.

  Karta Wisielec zwiastuje ważny etap w życiu duchowym. Wisielec widzi wszystko odwrócone - co znaczy, że zaczynamy dostrzegać świat z odmiennego niż dotąd punktu widzenia; że sprawy dotychczas najważniejsze przestają nas obchodzić, i odwrotnie. Wisielec wisi, zerwał kontakt z ziemią - co oznacza dla tego, kto tę kartę wyciąga, że i on traci kontakt z materialną rzeczywistością, sprawy jedzenia i zarabiania przestają być najważniejsze, a jego stan można nazwać stanem "zawieszenia".

  A więc widzi wszystko z innej perspektywy. Nie ma na jego twarzy ani śladu bólu ani też żadnego grymasu, który byłby dowodem na to, że wisielec cierpi. Przeciwnie, twórcy tarota czasem dodają tutaj fujarkę na której gra. Nigdzie się nie spieszy a cała karta emanuje jakby jednym wielkim spokojem. Jeśli pytamy o konkretną sprawę a wypadnie nam Wisielec to znak to niechybny, że cała sprawa albo stoi w miejscu albo dużo wody jeszcze upłynie zanim ją załatwimy.

  W odniesieniu do naszego świata wewnętrznego – duchowego oznacza, że sprawy tego świata przestaną nas na jakiś czas dotyczyć, być może pochłonie nas coś co da nam zupełnie inne spojrzenie na wszystko co nas otacza. W praktyce utożsamiany jest wisielec często z chorobą, naszą lub czyjąś przez którą nabierzemy dystansu do wielu spraw.

  Karta ta zapowiada też taki etap w życiu, kiedy człowiek poznaje rzeczy nowe ale nie działa. Niemożność uzyskania harmonii i spokoju, ciężka, nie satysfakcjonująca praca, niski status społeczny spowodowany mało ambitnym zajęciem.

  Miłość: okres blokad w rozwoju miłości, kryzys, brak porozumienia, rezygnacja, apatia, konieczność wprowadzenia zmian, konieczność przewartościowania

  Przyjaźń: zawieszenie starych przyjaźni i otworzenie się na nowe, niechęć do kontaktów, spotkań

  Zawód: chęć zmiany pracy, wszelkie ważne sprawy potrzebują czasu, konieczność wykazania ogromnej cierpliwości. Oczekiwanie na wszelkie decyzje, życie w niepewności

  Pieniądze: utrata pieniędzy, przegrana, nie należy inwestować pieniędzy w żadne podejrzane interesy

  Działalność i towarzystwo, które nie tylko nie dają satysfakcji, ale i bardzo nas nudzą. Zmiany, które rujnują nasze układy, ale są korzystne i oczyszczające, bo płyną z naszego wnętrza.

  Zatrzymanie, akumulacja, odosobnienie - zatrzymanie to może być spowodowane chorobą a może oznaczać również dobrze potrzebę zmiany punktu widzenia, nabycie nowej świadomości, potrzebę poświęcenia się, moment medytacji, okres wyczekiwania.
  __________________________________________________ _____
  CZAS - grudzień żywioł ziemi

  ZDROWIE: choroby psychiczne, autyzm, psychozy, paranoje, uzależnienia od używek - alkohol, narkotyki, lekomania, delirium, prognozuje wszelkie zaburzenia świadomości i równowagi poprzez stany pochodzenia parapsychicznego

  Zdrowie: możliwość uzyskania postępu w leczeniu choroby w przypadku skorzystania z alternatywnych metod leczenia; dobre efekty przyniesie medytacja, wizualizacja, afirmacja, grupy wsparcia, modlitwa, rozmowy z kapłanem; po chorobie konieczność wprowadzenia kategorycznych zmian w trybie życia i odżywianiu; w przypadku kryzysów emocjonalnych nie należy "znieczulać" się alkoholem, tabletkami czy narkotykami
  __________________________________________________ ______
  Symbolizuje + blokadę, zwłokę , moment zatrzymania który może nam dać korzyść aby pogłębić swoje projekty. Często oznacza, że to nie jest właściwy moment na podejmowanie decyzji, spokój, wyciszenie, odpoczynek, rehabilitacja, poświęcenie się, dobra koncentracja, zaduma, snucie planów, umiejętność zmiany perspektywy, okres czekania, afirmacja, modlitwa, medytacja,
  __________________________________________________ ______
  Pozycja odwrócona - brak możliwości wyboru, chowanie czegoś, brak odpoczynku, robienie dla kogoś nie dla siebie i swojej przyjemności – poświecenie, nadużywanie używek alkoholu, śpiączka, nieświadomość, lenistwo, odpływanie w świat fantazji, środki uspokajające, przymusowe zatrzymanie, niemożność wyjścia z sytuacji, posiadanie złych informacji

  Niespełnione pragnienia, apatia, zniechęcenie, zmęczenie, które nie pozwala działać, spadek kondycji psychofizycznej, ucieczka w nałogi, zaburzony kontakt z rzeczywistością, rezygnacja z celów, wyraźny spadek motywacji, smutek, pozostawanie w martwym punkcie, niemożność wybrnięcia z trudnych sytuacji, życie iluzjami, snucie nierealnych planów, zdecydowany brak działania, aktywności, bierność. W skrajnych przypadkach może oznaczać również myśli samobójcze, odcięcie od świata, poczucie wyalienowania, depresja, nieodwzajemniona miłość.
  __________________________________________________ _____
  NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

  Wisielec + Świat -(jeśli z Magiem: duża elastyczność umysłu), zamknięcie w swoim świecie, siedzenie w domu, marzenia o innych krajach
  Wisielec + Gwiazda czekanie na pozytywny rozwój sytuacji, nadzieja na poprawę, dochodzenie do siebie, zdrowienie, dobry humor, dobre przeczucia które się sprawdzą
  Wisielec + Cesarz -zdanie na łaskę kogoś, (jeśli ze Sprawiedliwością - czekanie na odpowiedź z urzędu), obmyślanie strategii działania, poczucie bezpieczeństwa
  Wisielec + Księżyc -sen, odlot w marzenia, nierealność, wizjonerstwo, środki psychoaktywne, niejasność sytuacji, nic nie jest do końca pewne, można tylko snuć domysły

  __________________________________________________ ______
  Rada z jednej karty:

  Coś takiego zdarzyło się w Twoim życiu, co wywróciło go do góry nogami. Bądź cierpliwy i nie poddawaj się. Ucz się. Nie zastygaj w starych poglądach i przekonaniach. Słuchaj ludzi, ich doświadczeń. Możesz się z tego bardzo dużo dowiedzieć. Bądź uważny na wszelkie uzależnienia, o których myślisz, że mogłyby Ci pomóc w przetrwaniu tego okresu: alkohol, narkotyki, lekarstwa, nadmierna praca i ucieczka w sen. Karta informuje o opóźnieniach w sprawie, o którą pytasz. Życie będzie wymagało od Ciebie teraz dużego poświęcenia. Musisz więc wiedzieć, co tak naprawdę ważne jest w Twoim życiu.

  Jako dobra rada:
  Nie próbuj trzymać się kurczowo starego. Tylko przez odwrót, przez zmianę punktu widzenia i całkowicie nowy sposób postrzegania będzie możliwe coś nowego.

  Jako ostrzeżenie:
  Uleganie zwątpieniu, rezygnacja z siebie i kurczowe trzymanie się przeszłości nie ma żadnego sensu.

  Jako karta dnia:
  Dziś Twoja cierpliwość zostanie wystawiona na próbę. Albo będziesz z czymś zwlekał, o co tak czy owak już od dłuższego czasu zabiegasz, albo sprawa zatrzyma się niespodziewanie, choć nawet nie brałeś tego pod uwagę. Nie próbuj usilnie uwolnić się od takich problemów. To sprawi tylko, że staną się jeszcze bardziej zagmatwane. Być może wystarczy, jeśli zmienisz swój punkt widzenia, żeby zobaczyć całość w zupełnym świetle. Jeśli to nie pomoże, chcąc nie chcąc, musisz ponieść ofiarę, po czym przyjdzie postęp w sprawie.

  Jako karta na rok:
  Ten rok będzie punktem zwrotnym w Twoim życiu. Zagalopowałeś się w ślepy zaułek i musisz chcąc nie chcąc zawrócić. Jeśli masz uczucie, że utkwiłeś w beznadziejnej sytuacji, nie pozwól się "powiesić", bo to pogłębi jeszcze bardziej ów kryzys. Równie niewiele pomoże wymuszanie zmian wszelkimi możliwymi środkami. To jest jak ruchome piaski, im bardziej próbujesz z nich wyjść, tym wchodzisz głębiej. Chodzi o to, że potrzebujesz więcej cierpliwości, zdecydowania, gotowości poświęcania starych przyzwyczajeń i zastanowienia się nad problemem tak długo, aż jego rozwiązanie stanie się jasne i oczywiste. To jest zupełnie proste. Ale takie rzeczy uświadamiamy sobie zwykle po tym, jak znajdziemy juz te rozwiązania.
  __________________________________________________ ______
  Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan XII: jest tym, kto chce, ale nie może (nie umie) zmienić swojego losu.
  Karta odwrócona: ofiara sytuacji. Nerwicowiec. Materialista.
  Cech charakteru: smutek, żal, melancholia. Brak zdecydowania. Wewnętrzna aktywność. Mądrość. Zdolności adaptacyjne. Samolubstwo.
  Karta odwrócona: błędne wnioski. Lękliwość. Bierność. Nieufność. Uleganie złudzeniom. Chwiejność.
  Sytuacja albo sprawa: "zawieszenie", wymuszona przerwa w działaniu. Przeszkody. Uciążliwość. Poczucie izolacji. Konieczność zaakceptowania losu. Rozwój duchowy. Wyrzeczenia. Kłopoty. Niespełnione nadzieje.
  Karta odwrócona: brak spokoju. Bezproduktywna szarpanina. Zdrada. Porażka. Znużenie. Uwięzienie. Upadek. Uwikłanie się. Stagnacja.
  Zdrowie: problemy z ciśnienie i krążeniem.
  Karta odwrócona: osłabienie. Długa choroba.
  Miłość: samotność. Niespełnienie. Lęk przed zmianą. Powtarzalność reakcji i relacji.
  Karta odwrócona: zdrada. Niemożność odejścia od kogoś, kto Cię krzywdzi.
  Praca: ciężki, jałowy trud. Mało płatna, monotonna praca. W przyszłości szansa na usamodzielnienie się.
  Karta odwrócona: Konieczność ciągłych ograniczeń. Bieda.
  Karma: obecne trudności stanowią twoją lekcję karmiczną. Przepracuj ją świadomie i mądrze.
  Karta odwrócona: ponowne karmiczne długi. Przepracowanie ich jest możliwe, ale zajmuj całe lata.
  Rada: zastanów się czemu służą opóźnienia. Daj się prowadzić własnej nieświadomości. Nie rób nic na siłę.
  Gdy karta Cię przyciąga: z ufnością oczekuj nadejścia tego, co stwarzasz w własnym umyśle. Zasłużyłaś na zmiany
  Gdy karta Cię odpycha: czujesz się osaczona. Szamoczesz się bez planu. Poszukaj drogi. Wyzwolenie na pewno nadejdzie.

  ________
  Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska
  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  kurs Tarota- ESKK
  Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"
  Ostatnio edytowane przez liv222 ; 29-11-2012 o 13:00

 7. #37
  TAROT SNÓW Awatar agnieszka007
  Dołączył
  13-11-2009
  Przegląda
  okolice Lublina
  Posty
  497
  Podziękował/a
  117
  Podziękowano 215 razy
  Siła reputacji
  10850224

  Domyślnie

  Karta oznacza odcięcie się od świata,brak aktywności,rezygnację z rozwiązania problemów życiowych i zdanie się na pomoc innych.To też olśnienie,widzenie sprawy z innej strony,a zarazem metodyczność,planowanie i osiągnięcie szczytu kariery zawodowej.Obok niekorzystnych kart określa stan melancholii,marazmu,smutku,który bardzo często wynika z niespełnionej miłości.Karta w negatywie oznacza przeszkody,zwłokę,nierealne plany i narkomanię spowodowaną nerwowym trybem życia,niezadowolenie ze swojego statusu społecznego i zawodowego.To karta niespełnionej miłości i zdrady,karta samobójcy,karta osoby,która osiągnęła szczyty w karierze zawodowej,ale musi zacząć od nowa.Oznacza zdradę,opóźnienie,lawiranta życiowego.


  Źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.
  OCZY SĄ ZWIERCIADŁEM DUSZY!!!.


  Jeśli pomogłam i chcesz się odwdzięczyć,przyznaj mi punkcik *.
  DZIĘKUJĘ!!!

 8. #38
  Awatar slawa
  Dołączył
  14-04-2013
  Przegląda
  czarny las
  Posty
  258
  Podziękował/a
  99
  Podziękowano 140 razy
  Siła reputacji
  44965008

  Smile

  XII - WISIELEC

  ISTOTA ZAGADNIENIA:
  zycie w zawieszeniu,nowe perspektywy,poswiecenie,porzucenie
  Wisielec przynosi nam szczegolny prezent:mozemy nasze spojrzenie
  na zycie obrocic o 180 stopni.Mozemy rowniez, duza porcje przeszlosci,
  ktora nas do teraz paralizowala zrzucic ,jak niepotrzebny bagaz.
  Aby to osiagnoc musimy sie calkowicie wyciszyc,odciac od materii.
  Mozemy tez zobaczyc nas samych,z zupelnie innego punktu widzenia, jak obchodzimy sie z naszymi problemami,klopotami,nawet jak bardzo
  moze nam zalezec na tym ,aby tych problemow nie utracic.

  INSPIRACJA

  Caloksztalt zycia ofiaruje nam zawsze,wyzsza wiedze i milosc ktora,
  najlepiej sluzy wszystkim bioracym w nim udzial.
  Powinnismy przyjac postawe odkrywcy i z tej pozycji podejsc do
  naszych sytuacji zyciowych.Jezeli otworzymy sie na n o w e to
  mozemy przezyc nowy punkt widzenia na nas samych i na zobaczenie
  naszego swiata,co jest niecodzienne i podniecajace.
  "Ja pozostawiam moje stare postawy i przyzwyczajenia i rozwazam
  moje zycie calkiem na nowo."

  STACJA PODROZY DUCHOWEJ

  Uczymy sie poznawac (czesto bez wlasnej ochoty) nie znane nam do tej
  pory sposoby widzenia swiata,procesy myslowe i wartosciowanie,
  ktore wczesniej do nas w ogole nie pasowaly.Zapoznanie sie z tym
  procesem juz teraz,przyda sie nam bardzo w przyszlosci.

  KARTA ROKU

  W tym roku chodzi o to abys "obstawanie przy swoim" dostroil do
  kierunku rozwoju calosci i aby to dzialalo w harmoni.
  Ustapic,pozwolic sobie na poruszenie swego serca.

  KARTA PARTNERSTWA:

  Ciekawy zwiazek,w ktorym nie ma sensu,bazowac i zatrzymywac
  starych struktur,albo przezytych juz wzorow zyciowych.
  Zamiast tego istnieje szansa, zawsze swobodnie(wolnym)sie spotkac.

  WISIELEC A ASTROLOGIA

  Planeta Neptun:planeta wizji i iluzji laczy sie z Wisielcem.
  Wlasnie dlatego ,ze ktos na tej karcie swiat i swoje zycie
  musi obserwowac i rozwazyc z calkiem innej perspektywy,
  bo swiat jakby stanol na glowie.
  Neptun ma doczynienia z skarbnica pamieci,w ktorej
  zapisala sie przeszlosc czlowieka.Do tych wspomnien
  i przezyc,ktore przyszly z poprzedniego wcielenia,dodawane sa
  wspomnienia i przezycia z biezacego zycia i to wszystko razem
  wziete wywiera silny wplyw na poglady,przekonania,swiatopoglad
  i zachowanie czlowieka i to znacznie silniejszy niz sie jemu wydaje,
  jako ze jest to wplyw niezauwazalny,spontaniczny"podwodny"
  i nastepuje bez aktywnego udzialu danej osoby.
  Darami neptuna sa takze miedzy innymi druga twarz,trzecie oko
  i szosty zmysl.Neptun zawsze dziala w sposob nieuchwytny,a nawet
  tajemniczy,dajac sile nie uznajaca zadnych duchowych ograniczen.

  NUMEROLOGIA A ARKAN WISIELCA:

  Liczba 12(3x4=12)to wysycenie duchem(3)materii;przenikanie swiata
  duchowego do swiata materialnego.Jest to ostatnia liczba cyklu (dwana-
  -scie miesiacy roku,dwanascie znakow zodiaku,dwunastu apostolow,
  w Biblii i w chrzescijanskim symbolicznym mysleniu-chrzescijanstwo to
  religia dwunastego znaku zodiaku:znaku Ryb-jest symbolem doskonalosci
  i kompletnosci.W alchemi jest liczba symboliczna, zawiera bowiem w sobie
  az cztery dzielniki(zywioly)i trzy podstawowe alchemiczne zasady(sol,siarke,
  rtec).Jest to liczba swieta i zwykle szczesliwa,symbolizujaca spelnienie( miedzy
  innymi dlatego,ze jest podzielna przez 1,2,3,4,6,12),choc zmuszajacy do
  wycofania sie.Jest tez symbolem swietosci,zbawienia,harmonii,milosci,laski
  lagodnosci,umiarkowania,...radsci,cierpliwosci ,cierpienia.

  KAMIEN(Mineraly)-niebieski fluoryt,kostka pyrytu
  KOLORY - kolor lodu,wody,chmor

  PYTANIA DO NASTEPNEGO KROKU:

  1. Czy istnieje cos przeciwko czemu sie bronisz albo walczysz?
  2. Czujesz,ze zawedrowales w slepa uliczke i musisz sie
  zatrzymac?
  3. W jakich elementach zycia albo przeciwko jakim ludziom
  pomogloby ci miec nowe spojzenie?

  Zrodlo:H,Rekus -Numerologia
  Hrabia Sergiej A.Wronski -Astrologia Klasyczna
  Gerd B. Ziegler -Tarot für alle - tlumaczenie wlasne
  Ostatnio edytowane przez slawa ; 24-05-2013 o 19:55 Powód: zrodlo
  "Dopolki nie uczynisz nieswiadomego - swiadomym,
  bedzie ono kierowalo Twoim zyciem,a Ty bedziesz
  nazywal to przeznaczeniem."
  C.G.Jung

 9. Użytkownicy którzy podziękowali slawa za ten post:

  rogi7 (11-08-2013)

 10. #39
  Awatar rogi7
  Dołączył
  04-11-2011
  Przegląda
  Gdynia
  Posty
  903
  Podziękował/a
  358
  Podziękowano 614 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  Wisielec- ewidentnie oznacza- nic nie rób! poczekaj na inne rozwiazania. W pytaniu czy wziąć kredyt- wypadł wisielec a z przełożenia Queen buław, Słońce Smierć- koniec niezależności finansowej............. tak to odczytałam bynajmniej. Na szczęście znalazło się zupełnie inne wyjście z sytuacji :)
  werona, Inez2503 and Euterpe like this.
  Miłość prawdziwa zaczyna się wtedy, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.

  Żyj - powiedziała nadzieja
  Bez ciebie nie mogę - odpowiedziało cicho życie

 11. #40
  Awatar KociaMama
  Dołączył
  03-02-2013
  Przegląda
  gdzies na wyspie
  Posty
  134
  Podziękował/a
  14
  Podziękowano 33 razy
  Siła reputacji
  28126274

  Domyślnie

  A u mnie Wisielec czesto pokazuje mojego syna - tylko nie rozpracowalam jeszcze czy to wskazuje na dziecko ( no juz nie takie dziecko z niego:)) , czy tez ( i to chyba to ) dlatego , ze moj syn ma raczej wisielczy temperament i charakter..... .
  Inez2503, rogi7 and Euterpe like this.

Podobne wątki

 1. Wisielec...
  Przez dzikuska w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 13-12-2010, 13:38
 2. wisielec
  Przez nemezis.nemezis w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 10-11-2010, 23:09
 3. wisielec
  Przez inona w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 20-08-2010, 21:09
 4. Wisielec
  Przez atyde4 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 23-03-2008, 16:10

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232