Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
Like Tree44Likes

Wątek: 14 - Umiarkowanie

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 14 - Umiarkowanie
  Znaczenie karty Umiarkowanie:

  Karta i jej znaczenie:

  Okres spokoju, stabilizacji, harmonii. Cierpliwość, równowaga, ochrona, poczucie bezpieczeństwa. Okres wolny od napięć, niepokojów, czas pojednania, przebaczenie, zaufanie. W miłości oznacza porozumienie w związku, zgodę, harmonię, powolnie rozwijające się uczucie. Może oznaczać także zarówno wstrzemięźliwość seksualną, jak i akt seksualny, w zależności od otaczających kart. W sferze finansowej oznacza względną stabilizację, okres spokoju, bez większych zysków, ale wolny od strat. Jeśli chodzi o zdrowie, to jest to pozytywna prognoza, może oznaczać powrót do sił, wyleczenie, zachowanie równowagi, zdrowy organizm.

  Negatywne strony, karta w pozycji odwróconej:

  Brak równowagi wewnętrznej, brak cierpliwości, huśtawka nastrojów, chaos w życiu, coś zakłóca spokój i stabilizację. Ponadto karta wskazuje na zniechęcenie, dezorganizację, niechęć do działania, lenistwo, uczucie osamotnienia, nieumiejętność łączenie przeciwieństw charakteru w partnerstwie, blokada seksualna, lęk przed okazywaniem uczuć, chłód emocjonalny. W finansach oznacza rozrzutność, natychmiastowe wydawanie zarobionych pieniędzy, brak sukcesów w sferze zawodowej i w nauce. Bierność, spoczywanie na laurach, brak motywacji.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - harmonia
  Znaczenie ogólne - spokój, opanowanie, harmonia, spójność, powieszenie się prowadzeniu Siły Wyższej, także w trudnych okresach życia, zdrowie
  Praca - opanowanie i radość, właściwy podział czasu na pracę i relaks, znalezienie spójnych rozwiązań, dobra atmosfera
  Relacje - harmonia i zgodność, zdrowy związek, harmonia dusz, związek, który rozwija się i wspaniale dojrzewa
  Świadomość - myślenie holistyczne (całościowe)
  Sfera ducha - odkrycie początkowej harmonii
  Cel - pokój, uzdrowienie
  Cień - drobiazgowość, przystosowawczość, ucieczka przed problemami
  Odwrócona - brak równowagi, lenistwo

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


  XIV Równowaga (w pozycji odwróconej!)

  Problemy z kończynami dolnymi wszelkiego typu poczynając od haluksów, nagniotków, złamań, zwichnięć, kontuzji łękotki poprzez płaskostopie, grzybicę stóp, dysplazję stawu biodrowego, szpotawość stopy, żylaki, choroby zakrzepowe do choroby Buergera i choroby Reynauda oraz różnorakie pourazowe uszkodzenia kończyn dolnych prowadzące do trwałego inwalidztwa.
  Zaburzenia równowagi wynikające z dysfunkcji błędnika na podłożu upośledzenia czucia głębokiego – choroba Meniera.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – Ignatia,
  • zioło – jeżówka,
  • kamień – różowy kwarc.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

  Wstrzemięźliwość. Opanowanie zmysłów. Pojednanie i pogodzenie. Dom, rodzina. Dobre wpływy życzliwych osób. Przystosowanie. Szczęśliwy znak. Sukces w rodzinie, w pracy, w przyjaźni lub w miłości. Obecność kogoś życzliwego, kto nie chce się narzucać. Skromność. Powolny rozwój uczuć. Perfekcja i mistrzostwo. Ciepło, przyjaźń, bezpieczeństwo. Powrót do domu, do rodziny. Odnowienie starych przyjaźni. Domatorstwo. Przywiązanie. Intuicyjność. Romantyzm.

  Odwrócona: Rozrzutność, marnotrawstwo sił i środków. Nadmierna hojność. Zaniechanie wysiłku. Konflikt interesów. Wrogość. Wrogie nastawienie kogoś, kto znajduje się blisko. Współpraca z ludźmi nie dająca żadnych rezultatów i nie przynosząca nikomu satysfakcji. Trudności w zrozumieniu innych. Konflikty z otoczeniem. Nieporozumienia w domu. Wewnętrzna dysharmonia. Złość. Napięcie. Przesądność. Nieśmiałość. Sentymentalizm. Przewrażliwienie. Nadwrażliwość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Ożywcze energie w środku ciebie stabilizują się, otwierają drzwi leczenia ciała i odnowy ducha. Głęboka przyjaźń może się również narodzić lub umocnić.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 18:17

 2. #2
  Awatar Nell
  Dołączył
  30-10-2008
  Przegląda
  Południowy Wschód
  Posty
  31
  Podziękował/a
  7
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Mimo,ze karta oznacza umysł skłonny do pojednania, nadający głębokie znaczenie rzeczom, niestety prezentuje raczej słabe zdrowie. U mnie w uczuciach raczej wskazuje na obojetnosc.. - niestety :(


 3. #3
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Słońce i księżyc – miara czasu. Puchary – równowaga energii męskiej i żeńskiej, zrównoważona osobowość.

  ZNACZENIE – Umiar, równowaga, nowe szanse, nowe perpektywy, wstrzemięźliwość seksualna.

  KARTA ODWRÓCONA – Trudności, zahamowania, brak harmoni, kłopoty, spory, bieda, pijaństwo.

  UMIARKOWANIE. Karta sugeruje zatrzymanie lub zwolnienie biegu spraw, w celu zastanowienia się jak dalej postąpić w konkretnej sprawie. Jej położenie w rozkładzie może o tym mówić. W innym znaczeniu może oznaczać dla Ciebie pewien stan idealnej równowagi fizycznej i duchowej, co może być dla Ciebie satysfakcjonujące. Jeżeli jest to dobre dzisiaj, jutro może okazać się niepraktyczne wobec wyzwań, które życie samo Ci narzuci. Człowiek musi się rozwijać. Świat nie stoi w miejscu a wszystko podlega przemianom, którym przewodzi idea wzrostu ewolucyjnego. Doskonale panujesz nad swoimi pragnieniami, wiesz co Ci wolno zrobić a czego lepiej nie doświadczać, lecz często jest to oparte o przeszłe doświadczenia, których wynik mógł być dla Ciebie niekorzystny. Karta Umiarkowanie pojawia się również wtedy, gdy realizacja określonych planów dawno wyszła już poza nie, a rozwój wydarzeń może wskazywać na bliżej nieokreślone straty, także materialne. Zalecane jest wówczas ograniczenie ekspansji i doprowadzenie do uporządkowania sytuacji, oraz powrót na właściwe tory. Karta raczej niekorzystna dla zdrowia.

  UMIARKOWANIE - karta odwrócona. Zazwyczaj odnosi się do tego, kto aktualnie ma problemy z samym sobą, trudno jest mu znaleźć swoje miejsce w życiu, nic mu nie wychodzi, znajomi i przyjaciele go nie rozumieją. W jego domu często dochodzi do nieporozumień. Podejmujesz działania, które nie spełniają Twoich oczekiwań lub możesz przeciągać je w nieskończoność. W rezultacie możesz nigdy ich nie ukończyć. Przeszkody, pomyśl więc co możesz zrobić, aby się od tego uwolnić. Ważne są stosunki z otoczeniem.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  XIV. UMIARKOWANIE CIERPLIWOŚĆ. ZATRZYMANIE SIĘ

  Jest czternastą kartą Wielkich Arkanów i wraz z nią ulega zmianie kolejny etap naszej drogi.

  Anielska postać ze skrzydłami jak można zauważyć przelewa wodę, z górnej urny do dolnej. Nie jest to zwykła woda, lecz nektar, którym obdarowują nas bogowie za pośrednictwem anielskiej istoty. Można w postaci dostrzec również anioła stróża, który towarzyszy nam, gdy utrzymujemy wewnętrzną równowagę i przestrzegamy we wszystkim umiaru. Ta karta symbolizuje również podstawową zasadę alchemiczną, tj. przemianę. Woda z górnego naczynia staje się po jej przelaniu wodą z dolnego naczynia, po czym proces zmienia kierunek.


  ZNACZENIE KARTY: Treścią tej karty jest zaufanie, którym powinniśmy darzyć każdą przemianę, a także przekonanie, że to co na górze staje się tym, co na dole i na odwrót. Musimy tylko zachować umiar, by nie utracić żadnej kropli z owego daru. Poza tym karta przekazuje jeszcze jedną prawdę - lewa ręka musi współpracować z prawą, strona prawa musi uzupełniać lewą, ponieważ dopiero taka sytuacja gwarantuje pełne zrozumienie. Ponieważ to kobiety potrafią bardziej przestrzegać umiaru niż mężczyźni, one też są prawie zawsze głównymi postaciami na tej karcie. W Tarocie egipskim jej znaczenie podkreślano jeszcze mocniej. "Szary" człowiek oddaje się w pełni pod opiekę sił boskich i odbiera spływające nań błogosławieństwo. Dzięki tej karcie powinniśmy znaleźć w sobie umiar, który umożliwi nam odnalezienie swego miejsca w świecie, bowiem każdy ma w nim swoje miejsce. I może je zająć, jeśli przestrzega we wszystkim umiaru. W alchemii zawsze obowiązywała zasada, że przeciwieństwa należy ze sobą łączyć, a przykładem tego jest Hermafrodyta, dwupłciowe dziecko Hermesa i Afrodyty. W każdym z nas znajduje się zarówno pierwiastek żeński, jak i męski, które musimy w sobie łączyć.

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: wytrwałość pokonuje wszelkie przeszkody. Wielka siła zawarta jest w kropli wody, która potrafi zniszczyć najtwardszy marmur. Aby być wybranym, człowiek musi chcieć to wybrać. Karta ta symbolizuje konieczność zrównoważenia energii duchowej i materialnej przed podjęciem działania. Przedstawia ona nieustanne rozpoczynanie od nowa. W swym znaczeniu elementarnym Umiarkowanie oznacza przełożenie energii materialnych na energie duchowe. Karta ta wyraża spełnioną nadzieję i przemianę, która przyniesie pokój. Otacza duchową protekcją. Zapowiada też wielką podróż.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: umysł skłonny do pojednania, nadający głębokie znaczenie rzeczom. Osobowość uduchowiona. Słabe zdrowie.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: opóźnienia w realizacji pragnień, często korzystne dla interesów pytającego. Należy wykazać cierpliwość Rozum, a często, przebiegłość, muszą zająć miejsce porywów namiętności albo serca. Karta ta w rozkładzie oznacza zawsze, że pytający jest na niebezpiecznej drodze w sferze fizycznej, finansowej albo uczuciowej. Musi zahamować swe działanie, iść powoli i rozważnie, w przeciwnym razie czeka go katastrofa. Pomimo niebezpieczeństw i trudności, jakie zapowiada ta karta, ostatecznie mówi ona o szczęśliwej zmianie, która w końcu nadejdzie.

  Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 18:18

 4. Użytkownicy którzy podziękowali winteer za ten post:


 5. #4
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Umiarkowanie

  XIV Karta przedstawia postać kobiety (czasem - anioła), trzymającą w dłoniach dwa naczynia tak, że ciecz przelewa się z jednego do drugiego. Czasem dodatkowo postać stoi nad wodą, trzymając jedną stopę zanurzoną, drugą zaś – suchą.

  Umiarkowanie, kontrola osobista, cierpliwość, umiarkowanie, uspokojenie, połączenie, powiązanie, talent. Możliwości dostosowanie się do sytuacji, szczęście, przychylne nastawienie otoczenia, właściwy moment, pozytywne zakończenie lub rozwiązanie sytuacji, zmiana myślenia lub spojrzenia na sytuację, rozwój osobisty, pokonanie strachu, wiara w swoje możliwości, czas decyzji, uczciwa i obiektywna ocena własnych możliwości.

  Znaczenie karty Powsciągliwość związane jest z jej nazwą - dotyczy przywiązania, domatorstwa, rozważności i skromności. Sugeruje zatrzymanie lub zwolnienie biegu spraw, w celu zastanowienia się jak dalej postąpić w konkretnej sprawie. Karta zawsze informuje o nadchodzącym czasie zmian. W większości wypadków oznacza pokonanie okresu złego i nadejście dobrego.

  Jeżeli ukaże się na początku układu, będzie informowała wróżącego o sprawach zdrowia. Wróżący podjął albo będzie podejmował decyzję dotyczącą zdrowia -jego siła charakteru i dokładna orientacja w sprawie, pomogą mu podjąć pozytywną decyzję. Oprócz potwierdzenia właściwości decyzji, będzie ona informowała o pozytywnym i szczęśliwym zakończeniu.
  Jeżeli ukaże się pośrodku układu, będzie informowała o sprawach osobistych i uczuciowych. Zrób dokładną analizę swoich związków; znajdują się koło ciebie osoby, które są ci bardzo oddane, a ty ich nie widzisz. Nadszedł czas analiz i zmian. Szczęście, miłość i zadowolenie przyjdą szybciej jeżeli pomożesz im w tym. Przykładem takiej sytuacji w układzie może być, gdy wróżący ma problemy małżeńskie i nie wie co zrobić - kontynuować związek czy go rozwiązać. Doradza, dokładną analizę negatywnych i pozytywnych stron jego związku, znalezienie problemu i pracę nad nim, dlatego, że związek ten może mieć dużą szansę poprawy.

  Jeżeli ukaże się na końcu układu, informuje o sprawach urzędowych, finansowych lub zawodowych wróżącego. Gdy jedna z kart otaczających jest kartą reprezentującą finanse, jej interpretacją będzie, poprawa finansowa dzięki właściwej inwestycji lub dzięki dokładnej i właściwie wykonanej pracy. Jeżeli nie będzie to karta reprezentująca finanse, ale sprawy urzędowe, będzie sugerować dokładne sprawdzenie dokumentów lub przyspieszenie działania w planowanych sprawach urzędowych. Wróżący ma dużą szansę załatwienia pozytywnie swoich spraw, jeżeli będzie dokładny i stanowczy. Strach szkodzi a nie pomaga; wiara robi cuda.

  W pozycji odwróconej - zdenerwowanie, pochopna decyzja, niecierpliwość, kłamstwo, upór, niewłaściwa ocena sytuacji lub osoby, brak samokrytyki, brak wiary w siebie, nadmierna zachłanność, brak odpowiedzialności, niedokładność, lenistwo, lekceważenie swojego stanu zdrowotnego, niepotrzebne poświęcenie, problemy z otoczeniem. Generalnie oznacza szczęście, połączone z koniecznością cierpliwego zastanowienia się nad życiem. Przeciwnym symbolem jest karta w położeniu odwrotnym - wewnętrzne konflikty, przewrażliwienie i ogólnie - niemożność dojścia do porozumienia.

 6. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Równowaga - spokój, pogoda ducha, pozytywna, zrównoważona sytuacja, której nie należy zmieniać, umiar, rozsądek, równowaga wewnętrzna, rozwaga, zrównoważony temperament, dążenie do celu.

  Równowaga (odwrócony) - niepokój wewnętrzny, zachłanność, stawianie przed sobą lub bliskimi nierealnych żądań, brak równowagi w życiu, cel osiągany bardzo powoli, nieporozumienia z sąsiadami.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Przyjazna atmosfera wokół Ciebie zarówno w życiu osobistym, jak i w pracy. Jeśli masz podjąć decyzję, nie poddawaj się emocjom. Zrobisz dobre wrażenie. Jeśli masz trudności, poradzisz sobie z nimi. Bądź tylko wytrwały i nie poddawaj się.
  Odpocznij, zadbaj o siebie, o wewnętrzną harmonię. Tylko tego potrzebujesz, by czuć się przy podejmowaniu decyzji pewnym siebie. Masz wokół siebie życzliwych ludzi. Zauważ ich i skorzystaj z ich wsparcia. Ćwicz cierpliwość.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: równowaga, cierpliwość, zaufanie, spokój wewnętrzny, harmonia, opanowanie, umiejętność połączenia przeciwieństw, uznanie praw Boskich.

  Cienie: brak równowagi, harmonii, spokoju, powierzchowność, wrażenie stania jedną nogą w jednej sprawie a drugą w drugiej, niemożność podjęcia decyzji, brak cierpliwości, tolerancji, konflikt wewnętrzny.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 18:18

 7. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  XIV. Umiarkowanie
  czyli za wszelka cenę utrzymać równowagę
  Głęboka mądrość taroka przejawia się również w tym, że pomiędzy dwie karty, od których włos na głowie się jeży - Śmierć i Diabeł - wkracza karta biegunowo tamtym przeciwna, co widać już w samym rysunku. Bo jaką otuchą tchnie obraz jasnego Anioła, przelewającego wodę z jednego naczynia do drugiego - gdy stoi pomiędzy Kostuchą i demonicznym Capem-Diabłem!

  W karcie Umiarkowanie zawiera się nauka, że w najtrudniejszych, skrajnych sytuacjach - życia, ale i tego, co spotka nas po śmierci - sprawą kluczową i tym, co pozwala podnieść się z najgorszego upadku, jest zachowanie równowagi. Jest bardzo prawdopodobne, że adepci owej mistycznej sekty, która stworzyła pierwsze karty taroka, wizualizowali sobie Umiarkowanie czyli postać Anioła Lejącego Wodę - podczas umierania, aby śmiało przejść na drugą stronę, tak jak dziś w tym samym celu buddyści rytu tybetańskiego wizualizują obraz Buddy Amitabhy.

  Wiele wiadomości o tym, na czym polega wspomniana równowaga, wyczytać możemy z samego rysunku karty. Tytułowa postać ma skrzydła, symbol żywiołu powietrza - a więc ważne jest skupienie uwagi na oddechu. Jedną stopą anioł ów stoi na lądzie, drugą w wodzie - co oznacza jednoczesny spokój umysłu, wynikający ze stałego oparcia (ląd), wraz z zachowaniem uczuciowej łączności (woda) z tym, co się dzieje. Przelewanie płynu pomiędzy dwoma pucharami, złotym i srebrnym, oznacza równowagę pomiędzy czynnikiem słonecznym, a więc męskim, aktywnym i świadomym - oraz żeńskim, księżycowym, podświadomym, i biologicznym.

  Dodajmy w tym miejscu, żo owo przelewanie ze złotego do srebrnego naczynia nieodparcie kojarzy się z mistycznie pojmowanym seksem, co jest pomostem pomiędzy tarokiem a indyjską tantrą. Indyjskie i tybetańskie bóstwa splecione w miłosnym uścisku wyrażają ów proces zupełnie dosłownie.

  A przy odpowiedziach na pytania zupełnie codzienne i materialnej natury, karta Umiarkowanie apeluje o umiar, o właściwe dobranie proporcji i składników, o stosowanie się do przepisów i receptur.

  Obraz Przelewającego Wodę Anioła jest też, jak się powiedziało, potężnym źródłem psychicznej siły, tak potrzebnej w trudnych sytuacjach.  --------------------------------------------------------------------------------

  Umiarkowanie czyli jak zachować wewnętrzną równowagę
  Karta Umiarkowanie przedstawia anioła, który przelewa płyn z jednego naczynia do drugiego. Po co to robi, jaki jest tego cel? To wyjaśnia tytuł karty: "umiarkowanie" znaczy tyle co "właściwa miara". Anioł Umiaru zmierza do uzyskania właściwej proporcji równych składników. Podobnie w życiu, a zwłaszcza w jego skrajnych sytuacjach, konieczna jest instynktowna wiedza o tym, jaka proporcje zastosować: ile gniewu, a ile pokory. Ile miłości, ile agresji. Ile ruchu, ile spoczynku. W ciągu kart Umiarkowanie stoi pomiędzy Śmiercią a Diabłem. Stad wniosek, że cnota Umiaru szczególnie przydaje się podczas ekstremalnych doświadczeń.

  Umiarkowanie jako karta numer jeden czyli główna w rozkładzie:

  Nie jest łatwo, ale masz wielkie szanse na powodzenie; a pomocna ci będzie umiejętność zachowania równowagi, wyważenia proporcji, nie ulegania naciskom z zewnątrz. Szczególnie ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy tym co męskie, a tym co żeńskie.

  Jako karta druga - ostrzegająca:

  Brakuje ci właśnie równowagi i wyważenia proporcji. Podejmujesz skrajne decyzje; obstawiasz warianty na zasadzie: "albo jedno, albo drugie". Ryzykujesz i niepotrzebnie wystawiasz się na niebezpieczeństwa. W twoich związkach jedna pleć i jej sposób postępowania wyraźnie przeważa, dlatego jesteś zdominowany prze partnera. Musisz nauczyć się umiaru i chodzenia środkową drogą, inaczej ściągniesz na siebie energie zapisane w kartach "Śmierć" i "Diabeł".

  Jako karta trzecia - co robić?

  Odrzuć skrajne rozwiązania. W razie sporów wybierz kompromis, czyli wariant uwzględniający interesy obu stron. W razie niezgody osób różnej płci pamiętaj, że naturalną koleją rzeczy jest połączenie płci. Twoja droga jest synteza, łączenie, budowanie całości.

  Karta czwarta - bagaż pamięci i przeszłości:

  Twoje doświadczenia i przeszłość skłaniają cię do rozwiązań kompromisowych, odrzucania skrajności, łączenia "in" i "jang", czyli pierwiastka żeńskiego-biernego i aktywnego-męskiego. Od pozostałych kart w rozkładzie zależy, czy ta właściwość jest korzystana - czy też w obecnej sytuacji jest obciążeniem.

  Karta piąta - partner (partnerzy):

  Mocna stroną twojego partnera (osobę lub osoby współdziałające) jest umiejętność zachowywania równowagi i wyboru środkowej drogi. Uwaga: karta ta może oznaczać, że druga osoba jest gotowa połączyć się w związku płci.

  Karta szósta - nadciągająca przyszłość:

  Zbliża się rozwiązanie, które będzie pomyślne i polegać będzie na pogodzeniu skrajnych stanowisk i poglądów oraz rozbieżnych interesów.

  Karta siódma - niespodzianki w przyszłości:

  W sposób nieoczekiwany (który teraz wydaje ci się niemożliwy...) nastąpi pogodzenie stanowisk i wybrana zostanie środkowa droga (a idące dotąd osobno osoby płci odmiennej połączą się...)

  Ósma - to co się na pewno nie zmieni:

  Nie zmieni się stan kompromisu i wyboru drogi pozbawionej skrajności.

  Dziewiąta - mistrzostwo:

  Osiągniesz mistrzostwo w sztuce rozważnego kompromisu i łączenia przeciwieństw. (Również pomyślna karta we wszelkich wróżbach miłosnych!)

  Dziesiąta - pożytek dla innych:

  Osiągnięta równowaga, umiar, wyważenie przyda się innym ludziom.

  Jedenasta - sprawy nie doprowadzone do końca:

  Wysiłki na rzecz uzyskania kompromisu, zgody i pogodzenia przeciwieństw skończą się na zapowiedziach...

  Dwunasta - dodatkowe dane do rozkładu kart:

  Przyjrzyj się kartom pod kątem, czy nie zawierają wołania o umiar, kompromis i równowagę - szczególnie gdy pytanie dotyczyło konfliktu.

  Trzynasta - następny obrót Koła Losu:

  Kiedyś, kiedy obecne problemy przejdą do historii, osiągniesz stan równowagi i pogodzenia obecnych sprzeczności, Ale to nie nastąpi prędko...

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Umiarkowanie
  Zadbaj teraz o siebie. Korzystny wpływ będzie miał teraz kontakt z przyrodą. Chodz wiec na
  spacery, oddychaj głęboko. Uspokoj rozlatane mysli. Jeśli do tej pory niewiele Ci pomagały
  tabletki chemiczne, zwróc się do medycyny niekonwencjonalnej. Medytuj, słuchaj muzyki,
  szumu drzew, ptaków. Wyjedz nad morze i pozwol sobie na uwaŜnosc na siebie i swoje
  mysli. Samokontrola trybu zycia przyniesie spore efekty.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 18:19

 8. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  isik (02-03-2013)

 9. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Umiarkowanie

  W pozycji prostej: ostrożność, spokój wewnętrzny, rozwaga, umiar, dobre wpływy życzliwych osób, cierpliwość, opanowanie, zdroworozsądkowe podejście do spraw.
  Odwrócone: brak spokoju, brak tolerancji, rozdarcie, niecierpliwość, powierzchowność, konflikt wewnętrzny, sprawy muszą dojrzeć same do załatwienia.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Umiarkowanie – to odzyskiwanie energii, równowaga w organizmie, witalność, to odrodzenie.
  Astrologia – uda, mięśnie oraz żyły
  Osoba pokazana ta kartą wznosi się ponad wyżyny obecnego stanu zdrowia. Obecny stan chorobowy powoli ale regularnie zanika. Ciało fizyczne i energetyczne odzyskuje pierwotną równowagę. Jest to okres który możemy wykorzystać na dodatkową terapię ziołami, energetyzację technikami oddechowymi oraz bioenergoterapię.

  Piotr Górski ,,Tarot z zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 18:20

 10. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Powściągliwość- Widzisz związek w jasnym świetle;
  Musisz ostygnąć i uspokoić się, aby otrzymać prawdziwy widok tego, co się między wami dzieje;
  Tkwisz przy mężczyźnie żeby rozwiązać własne problemy;
  Musi upłynąć nieco czasu zanim znikną wasze rany;
  Musicie Jeszcze poczekać, nie jesteście gotowi do budowy waszego związku;
  Jego kontakt z tobą zmusi go do uporządkowania chaosu i szaleństwa w jego życiu;
  Mężczyzna gotowy czekać na bratnią duszę tak długo jak to będzie potrzebne, ty w końcu zakochasz się w nim;
  Wiesz, że musisz być cierpliwa i zachowywać się z godnością dopóki on nie przyjedzie;
  On waha się w swoich uczuciach do ciebie, a jego zmienny nastrój podkopuje twoje zaufanie do niego;
  Stajesz się pełniejszym człowiekiem dzięki swojemu zaangażowaniu w niego;
  Musisz zrównoważyć własne zachowanie zanim będziesz gotowa głęboko kogoś pokochać; bolesne wspomnienia o złych związkach w przeszłości wypełzły z twojej świadomości;
  Zwłoka zanim znów będziesz mogła go zobaczyć.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Umiarkowanie (Równowaga)

  Jako dobra rada:
  Działaj zrelaksowany i opanowany. Uważaj na to, żeby zachować zdrowy umiar. Zaprowadź harmonię i zgodę.

  Jako ostrzeżenie:
  Nie rób chałtury i nie ulegaj chwilowym zachciankom.

  Jako karta dnia:
  Dziś masz szczęśliwą rękę, dzięki której może Ci się udać stworzyć nietypową miesznkę lub znaczącą kreację, dokonać znaczących odkryć bądź wejść na szczyty kreatywności. Chodzi tu też o to, że kiedy ludzie żyją w zgodzie razem najlepsze rozwiązania problemu lub kreują wyrafinowaną recepturę. Ale jeśli planowałeś dziś wejść w głęboki związek, zlikwidować barykady lub usunąć napięcia, dzisiejszy dzień jest do tego także bardzo odpowiedni.

  Jako karta na rok:
  W tym roku powinieneś całkowicie zaufać swemu aniołowi ochronnemu. On wskaże Ci wybór właściwej drogi. Jeśli dręczą Cię sprzeczności, gdy dwie dusze rozdzierają Twoją pierś lub utknąłeś w martwym punkcie, możesz teraz znaleźć odpowiednią miarę i doświadczyć tego, jak otwierają się nieoczekiwane wyjścia z dylematów. Uwolnienie się od nieznośnych napięć należy do nietylko najbardziej szczęśliwych momentów w życiu, lecz jest poza tym często decydującym krokiem ku wyleczeniu. Postaraj się wykazać w tym roku opanowaniem i zachowaj spokój.

  H. Banzhaf - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 03-12-2015 o 18:19

 11. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  yanna (25-04-2010)

 12. #9
  Początkujący Awatar DomiB
  Dołączył
  18-12-2009
  Przegląda
  Zielona Góra
  Wiek
  35
  Posty
  28
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Poetycko :)

  Ochroniarz

  XIV – ty przystanek w Arkanach.
  Tam czujesz swojego Anioła.
  On Cię opieką otoczy,
  Zdmuchnie smutek z czoła.
  Bo jest posłańcem Boga.
  Spójrz na jego ubranie
  Nieskazitelnej czystości,
  Pod skrzydłami znajdziesz mieszkanie.
  Spójrz jak przelewa wodę,
  Złote kielichy są pełne.
  Dla niego co niemożliwe,
  Możliwe jest zupełnie....
  Z nim równowagi doświadczysz,
  Czystości i zaufania,
  Opowie Ci o przyjaźni,
  Tolerancji, celu wybaczania.
  Uzbroi Cię w cierpliwość,
  Harmonia zagra w Tobie.
  Bo Anioł Stróż pomaga
  Chcącej pomocy osobie.
  Aż sam zrozumiesz swą przeszłość
  Że – nie bez celu była
  Że – drogę do przyszłości
  Bólem, cierpieniem, znaczyła.
  Że teraz z większą rozwagą
  Decyzję podjąć należy
  Brać wszystko z życia z umiarem
  I w swego Anioła trzeba wierzyć.

  Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

 13. #10
  Tarocista Awatar azkan
  Dołączył
  17-01-2010
  Przegląda
  Anglia
  Wiek
  43
  Posty
  355
  Wpisów
  21
  Podziękował/a
  38
  Podziękowano 216 razy
  Siła reputacji
  110767

  Domyślnie

  XIV UMIARKOWANIE
  Na pierwszym planie widzimy Anioła, który przelewa z dwóch dzbanów wodę.
  Karta zazwyczaj utrzymana w jasnoniebieskiej tonacji budzi spokój. Często ów dzbany są pokazane jeden w kolorze srebrnym a drugi w kolorze złotym. W ten sposób twórcy chcieli zwrócić naszą uwagę na równowagę pomiędzy czynnikiem męskim czyli tym aktywnym i świadomym oraż żeńskim tym intuicyjnym, podświadomym. Karta ta najogólniej mówiąc zwraca uwagę na to aby we wszystkim co robimy w życiu zachować umiar, aby zrobić rachunek i sporządzić bilans zysków i strat, na podstawie którego wybierzemy działanie dla nas najbardziej odpowiednie. Uczy także cierpliwości, tolerancji oraz wyciszenia

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

LinkBacks (?)


Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230