Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
Like Tree41Likes

Wątek: 14 - Umiarkowanie

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 14 - Umiarkowanie
  Znaczenie karty Umiarkowanie:

  Karta i jej znaczenie:

  Okres spokoju, stabilizacji, harmonii. Cierpliwość, równowaga, ochrona, poczucie bezpieczeństwa. Okres wolny od napięć, niepokojów, czas pojednania, przebaczenie, zaufanie. W miłości oznacza porozumienie w związku, zgodę, harmonię, powolnie rozwijające się uczucie. Może oznaczać także zarówno wstrzemięźliwość seksualną, jak i akt seksualny, w zależności od otaczających kart. W sferze finansowej oznacza względną stabilizację, okres spokoju, bez większych zysków, ale wolny od strat. Jeśli chodzi o zdrowie, to jest to pozytywna prognoza, może oznaczać powrót do sił, wyleczenie, zachowanie równowagi, zdrowy organizm.

  Negatywne strony, karta w pozycji odwróconej:

  Brak równowagi wewnętrznej, brak cierpliwości, huśtawka nastrojów, chaos w życiu, coś zakłóca spokój i stabilizację. Ponadto karta wskazuje na zniechęcenie, dezorganizację, niechęć do działania, lenistwo, uczucie osamotnienia, nieumiejętność łączenie przeciwieństw charakteru w partnerstwie, blokada seksualna, lęk przed okazywaniem uczuć, chłód emocjonalny. W finansach oznacza rozrzutność, natychmiastowe wydawanie zarobionych pieniędzy, brak sukcesów w sferze zawodowej i w nauce. Bierność, spoczywanie na laurach, brak motywacji.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 14:46 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Archetyp - harmonia
  Znaczenie ogólne - spokój, opanowanie, harmonia, spójność, powieszenie się prowadzeniu Siły Wyższej, także w trudnych okresach życia, zdrowie
  Praca - opanowanie i radość, właściwy podział czasu na pracę i relaks, znalezienie spójnych rozwiązań, dobra atmosfera
  Relacje - harmonia i zgodność, zdrowy związek, harmonia dusz, związek, który rozwija się i wspaniale dojrzewa
  Świadomość - myślenie holistyczne (całościowe)
  Sfera ducha - odkrycie początkowej harmonii
  Cel - pokój, uzdrowienie
  Cień - drobiazgowość, przystosowawczość, ucieczka przed problemami
  Odwrócona - brak równowagi, lenistwo

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  XIV Równowaga (w pozycji odwróconej!)

  Problemy z kończynami dolnymi wszelkiego typu poczynając od haluksów, nagniotków, złamań, zwichnięć, kontuzji łękotki poprzez płaskostopie, grzybicę stóp, dysplazję stawu biodrowego, szpotawość stopy, żylaki, choroby zakrzepowe do choroby Buergera i choroby Reynauda oraz różnorakie pourazowe uszkodzenia kończyn dolnych prowadzące do trwałego inwalidztwa.
  Zaburzenia równowagi wynikające z dysfunkcji błędnika na podłożu upośledzenia czucia głębokiego – choroba Meniera.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – Ignatia,
  • zioło – jeżówka,
  • kamień – różowy kwarc.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

 4. #4
  Awatar Nell
  Dołączył
  30-10-2008
  Przegląda
  Południowy Wschód
  Posty
  31
  Podziękował/a
  7
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Mimo,ze karta oznacza umysł skłonny do pojednania, nadający głębokie znaczenie rzeczom, niestety prezentuje raczej słabe zdrowie. U mnie w uczuciach raczej wskazuje na obojetnosc.. - niestety :(


 5. #5
  Awatar NeoNówka
  Dołączył
  01-11-2008
  Wiek
  38
  Posty
  1,546
  Podziękował/a
  302
  Podziękowano 801 razy
  Siła reputacji
  154

  Domyślnie

  Zdecydowanie zgadzam się z Nell, nie można mówić przy równowadze o wielkich wybuchach emocji. Przy Równowadze będą to raczej uczucia przyjaźni.

 6. Użytkownicy którzy podziękowali NeoNówka za ten post:

  latinka23 (31-05-2014)

 7. #6
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Wstrzemięźliwość. Opanowanie zmysłów. Pojednanie i pogodzenie. Dom, rodzina. Dobre wpływy życzliwych osób. Przystosowanie. Szczęśliwy znak. Sukces w rodzinie, w pracy, w przyjaźni lub w miłości. Obecność kogoś życzliwego, kto nie chce się narzucać. Skromność. Powolny rozwój uczuć. Perfekcja i mistrzostwo. Ciepło, przyjaźń, bezpieczeństwo. Powrót do domu, do rodziny. Odnowienie starych przyjaźni. Domatorstwo. Przywiązanie. Intuicyjność. Romantyzm.

  Odwrócona: Rozrzutność, marnotrawstwo sił i środków. Nadmierna hojność. Zaniechanie wysiłku. Konflikt interesów. Wrogość. Wrogie nastawienie kogoś, kto znajduje się blisko. Współpraca z ludźmi nie dająca żadnych rezultatów i nie przynosząca nikomu satysfakcji. Trudności w zrozumieniu innych. Konflikty z otoczeniem. Nieporozumienia w domu. Wewnętrzna dysharmonia. Złość. Napięcie. Przesądność. Nieśmiałość. Sentymentalizm. Przewrażliwienie. Nadwrażliwość.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 8. #7
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Słońce i księżyc – miara czasu. Puchary – równowaga energii męskiej i żeńskiej, zrównoważona osobowość.

  ZNACZENIE – Umiar, równowaga, nowe szanse, nowe perpektywy, wstrzemięźliwość seksualna.

  KARTA ODWRÓCONA – Trudności, zahamowania, brak harmoni, kłopoty, spory, bieda, pijaństwo.

 9. Użytkownicy którzy podziękowali winteer za ten post:

  paulinqa123 (11-04-2011)

 10. #8
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  UMIARKOWANIE. Karta sugeruje zatrzymanie lub zwolnienie biegu spraw, w celu zastanowienia się jak dalej postąpić w konkretnej sprawie. Jej położenie w rozkładzie może o tym mówić. W innym znaczeniu może oznaczać dla Ciebie pewien stan idealnej równowagi fizycznej i duchowej, co może być dla Ciebie satysfakcjonujące. Jeżeli jest to dobre dzisiaj, jutro może okazać się niepraktyczne wobec wyzwań, które życie samo Ci narzuci. Człowiek musi się rozwijać. Świat nie stoi w miejscu a wszystko podlega przemianom, którym przewodzi idea wzrostu ewolucyjnego. Doskonale panujesz nad swoimi pragnieniami, wiesz co Ci wolno zrobić a czego lepiej nie doświadczać, lecz często jest to oparte o przeszłe doświadczenia, których wynik mógł być dla Ciebie niekorzystny. Karta Umiarkowanie pojawia się również wtedy, gdy realizacja określonych planów dawno wyszła już poza nie, a rozwój wydarzeń może wskazywać na bliżej nieokreślone straty, także materialne. Zalecane jest wówczas ograniczenie ekspansji i doprowadzenie do uporządkowania sytuacji, oraz powrót na właściwe tory. Karta raczej niekorzystna dla zdrowia.

  UMIARKOWANIE - karta odwrócona. Zazwyczaj odnosi się do tego, kto aktualnie ma problemy z samym sobą, trudno jest mu znaleźć swoje miejsce w życiu, nic mu nie wychodzi, znajomi i przyjaciele go nie rozumieją. W jego domu często dochodzi do nieporozumień. Podejmujesz działania, które nie spełniają Twoich oczekiwań lub możesz przeciągać je w nieskończoność. W rezultacie możesz nigdy ich nie ukończyć. Przeszkody, pomyśl więc co możesz zrobić, aby się od tego uwolnić. Ważne są stosunki z otoczeniem.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

 11. Użytkownicy którzy podziękowali winteer za ten post:

  paulinqa123 (11-04-2011)

 12. #9
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  XIV. UMIARKOWANIE CIERPLIWOŚĆ. ZATRZYMANIE SIĘ

  Jest czternastą kartą Wielkich Arkanów i wraz z nią ulega zmianie kolejny etap naszej drogi.

  Anielska postać ze skrzydłami jak można zauważyć przelewa wodę, z górnej urny do dolnej. Nie jest to zwykła woda, lecz nektar, którym obdarowują nas bogowie za pośrednictwem anielskiej istoty. Można w postaci dostrzec również anioła stróża, który towarzyszy nam, gdy utrzymujemy wewnętrzną równowagę i przestrzegamy we wszystkim umiaru. Ta karta symbolizuje również podstawową zasadę alchemiczną, tj. przemianę. Woda z górnego naczynia staje się po jej przelaniu wodą z dolnego naczynia, po czym proces zmienia kierunek.


  ZNACZENIE KARTY: Treścią tej karty jest zaufanie, którym powinniśmy darzyć każdą przemianę, a także przekonanie, że to co na górze staje się tym, co na dole i na odwrót. Musimy tylko zachować umiar, by nie utracić żadnej kropli z owego daru. Poza tym karta przekazuje jeszcze jedną prawdę - lewa ręka musi współpracować z prawą, strona prawa musi uzupełniać lewą, ponieważ dopiero taka sytuacja gwarantuje pełne zrozumienie. Ponieważ to kobiety potrafią bardziej przestrzegać umiaru niż mężczyźni, one też są prawie zawsze głównymi postaciami na tej karcie. W Tarocie egipskim jej znaczenie podkreślano jeszcze mocniej. "Szary" człowiek oddaje się w pełni pod opiekę sił boskich i odbiera spływające nań błogosławieństwo. Dzięki tej karcie powinniśmy znaleźć w sobie umiar, który umożliwi nam odnalezienie swego miejsca w świecie, bowiem każdy ma w nim swoje miejsce. I może je zająć, jeśli przestrzega we wszystkim umiaru. W alchemii zawsze obowiązywała zasada, że przeciwieństwa należy ze sobą łączyć, a przykładem tego jest Hermafrodyta, dwupłciowe dziecko Hermesa i Afrodyty. W każdym z nas znajduje się zarówno pierwiastek żeński, jak i męski, które musimy w sobie łączyć.

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: wytrwałość pokonuje wszelkie przeszkody. Wielka siła zawarta jest w kropli wody, która potrafi zniszczyć najtwardszy marmur. Aby być wybranym, człowiek musi chcieć to wybrać. Karta ta symbolizuje konieczność zrównoważenia energii duchowej i materialnej przed podjęciem działania. Przedstawia ona nieustanne rozpoczynanie od nowa. W swym znaczeniu elementarnym Umiarkowanie oznacza przełożenie energii materialnych na energie duchowe. Karta ta wyraża spełnioną nadzieję i przemianę, która przyniesie pokój. Otacza duchową protekcją. Zapowiada też wielką podróż.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: umysł skłonny do pojednania, nadający głębokie znaczenie rzeczom. Osobowość uduchowiona. Słabe zdrowie.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: opóźnienia w realizacji pragnień, często korzystne dla interesów pytającego. Należy wykazać cierpliwość Rozum, a często, przebiegłość, muszą zająć miejsce porywów namiętności albo serca. Karta ta w rozkładzie oznacza zawsze, że pytający jest na niebezpiecznej drodze w sferze fizycznej, finansowej albo uczuciowej. Musi zahamować swe działanie, iść powoli i rozważnie, w przeciwnym razie czeka go katastrofa. Pomimo niebezpieczeństw i trudności, jakie zapowiada ta karta, ostatecznie mówi ona o szczęśliwej zmianie, która w końcu nadejdzie.

  Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl

 13. #10
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  59
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Umiarkowanie

  XIV Karta przedstawia postać kobiety (czasem - anioła), trzymającą w dłoniach dwa naczynia tak, że ciecz przelewa się z jednego do drugiego. Czasem dodatkowo postać stoi nad wodą, trzymając jedną stopę zanurzoną, drugą zaś – suchą.

  Umiarkowanie, kontrola osobista, cierpliwość, umiarkowanie, uspokojenie, połączenie, powiązanie, talent. Możliwości dostosowanie się do sytuacji, szczęście, przychylne nastawienie otoczenia, właściwy moment, pozytywne zakończenie lub rozwiązanie sytuacji, zmiana myślenia lub spojrzenia na sytuację, rozwój osobisty, pokonanie strachu, wiara w swoje możliwości, czas decyzji, uczciwa i obiektywna ocena własnych możliwości.

  Znaczenie karty Powsciągliwość związane jest z jej nazwą - dotyczy przywiązania, domatorstwa, rozważności i skromności. Sugeruje zatrzymanie lub zwolnienie biegu spraw, w celu zastanowienia się jak dalej postąpić w konkretnej sprawie. Karta zawsze informuje o nadchodzącym czasie zmian. W większości wypadków oznacza pokonanie okresu złego i nadejście dobrego.

  Jeżeli ukaże się na początku układu, będzie informowała wróżącego o sprawach zdrowia. Wróżący podjął albo będzie podejmował decyzję dotyczącą zdrowia -jego siła charakteru i dokładna orientacja w sprawie, pomogą mu podjąć pozytywną decyzję. Oprócz potwierdzenia właściwości decyzji, będzie ona informowała o pozytywnym i szczęśliwym zakończeniu.
  Jeżeli ukaże się pośrodku układu, będzie informowała o sprawach osobistych i uczuciowych. Zrób dokładną analizę swoich związków; znajdują się koło ciebie osoby, które są ci bardzo oddane, a ty ich nie widzisz. Nadszedł czas analiz i zmian. Szczęście, miłość i zadowolenie przyjdą szybciej jeżeli pomożesz im w tym. Przykładem takiej sytuacji w układzie może być, gdy wróżący ma problemy małżeńskie i nie wie co zrobić - kontynuować związek czy go rozwiązać. Doradza, dokładną analizę negatywnych i pozytywnych stron jego związku, znalezienie problemu i pracę nad nim, dlatego, że związek ten może mieć dużą szansę poprawy.

  Jeżeli ukaże się na końcu układu, informuje o sprawach urzędowych, finansowych lub zawodowych wróżącego. Gdy jedna z kart otaczających jest kartą reprezentującą finanse, jej interpretacją będzie, poprawa finansowa dzięki właściwej inwestycji lub dzięki dokładnej i właściwie wykonanej pracy. Jeżeli nie będzie to karta reprezentująca finanse, ale sprawy urzędowe, będzie sugerować dokładne sprawdzenie dokumentów lub przyspieszenie działania w planowanych sprawach urzędowych. Wróżący ma dużą szansę załatwienia pozytywnie swoich spraw, jeżeli będzie dokładny i stanowczy. Strach szkodzi a nie pomaga; wiara robi cuda.

  W pozycji odwróconej - zdenerwowanie, pochopna decyzja, niecierpliwość, kłamstwo, upór, niewłaściwa ocena sytuacji lub osoby, brak samokrytyki, brak wiary w siebie, nadmierna zachłanność, brak odpowiedzialności, niedokładność, lenistwo, lekceważenie swojego stanu zdrowotnego, niepotrzebne poświęcenie, problemy z otoczeniem. Generalnie oznacza szczęście, połączone z koniecznością cierpliwego zastanowienia się nad życiem. Przeciwnym symbolem jest karta w położeniu odwrotnym - wewnętrzne konflikty, przewrażliwienie i ogólnie - niemożność dojścia do porozumienia.

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)


Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232