Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
Like Tree65Likes

Wątek: 15 - Diabeł

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 15 - Diabeł
  Znaczenie karty Diabeł:

  Symbolika karty:

  Przywiązanie do wartości materialnych, zaniedbanie rozwoju duchowego, skupianie się w życiu tylko na przyjemnościach, uzależnienie od kogoś, czegoś, pożądanie, uwiedzenie, namiętność, otwartość na eksperymenty w seksie, brak zahamowań, bogactwo, uznanie, sława, szukanie w życiu wrażeń, pokusa lub jej uleganie, spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem, duży gniew, kipiące emocje, związek oparty na zaspokajaniu potrzeb cielesnych, kłamstwo, ukryte intrygi, nieczyste intencje.

  Karta w pozycji odwróconej:

  Głęboka zależność od pewnej osoby/grupy osób, która nie ma dobrego wpływu, mocne uzależnienie od alkoholu lub/i innych używek, z którego ciężko wyjść, nadużywanie władzy, wykorzystywanie swojej pozycji do niecnych celów, oszustwo, ryzykowne przygody, czarna magia, zło, agresja, przemoc, niepohamowana wściekłość, brak kontroli nad emocjami. Diabeł może również oznaczać gwałt, przemoc fizyczną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości moralnych, różnorodne praktyki seksualne, uznawane za odbiegające od normy, nadmierny popęd seksualny. Ponadto karta może symbolizować bycie w związku, w którym jest się wykorzystywanym i poniżanym. Uleganie niskim instynktom.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 14:47 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Archetyp - pokusa, zło, grzech
  Znaczenie ogólne - zniewolenie, pokusa, zależność, brak umiaru, destruktywne siły, zdrada własnych zasad, niepohamowanie
  Praca - zależność od kogoś, brudne interesy, sprzedaż swej duszy za pieniądze, nadużywanie władzy
  Relacje/uczucia - uwiedzenie, związek destruktywny, rzutowanie nawzajem na siebie ciemnej strony, dewiacje seksualne, chorobliwa nieufność i zazdrość, destruktywna walka o władzę
  Świadomość - spotkania z własnym cieniem
  Sfera ducha - sprawdzenie stałości własnych zasad
  Cel - władza, manipulowanie innymi
  Cień - karta to jest cieniem sama w sobie
  Odwrócona - wyleczenie, opamiętanie, odzyskanie wolności

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  XV Diabeł (w pozycji odwróconej!)

  Choroby zakaźne zagrażające życiu przenoszone drogą pokarmową lub przez krew, np. AIDS, tyfus, cholera, trąd, gorączka krwotoczna, malaria itd.
  Wszelkiego rodzaju stany zapalne, czyli wszystkie sytuacje, w których organizm broni się „na linii danego narządu” poprzez wywołanie stanu zapalnego – miejscowe podwyższenie temperatury, zwiększenie liczby limfocytów i monocytów (komórek-kilerów) oraz uwalnianie substancji wspomagających obronę organizmu.

  Poważne dewiacje seksualne – nekrofilia, gerontofilia, pedofilia, zoofilia.

  Choroby weneryczne – kiła, rzeżączka.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – Sulfur,
  • zioło – lobelia,
  • kamień – obsydian.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

 4. #4
  Awatar NeoNówka
  Dołączył
  01-11-2008
  Wiek
  38
  Posty
  1,546
  Podziękował/a
  302
  Podziękowano 801 razy
  Siła reputacji
  154

  Domyślnie

  Diabeł w pytaniu o miłość:
  silne uzależnienie, jesteśmy w związku z osobą od której jesteśmy uzależnieni (seksualnie, materialnie). To także szalona namiętność i niezwykły seks, diabelski seks :) wszelkie cielesne rozkosze. To także szalona, chorobliwa zazdrość.

  Diabeł mówi także o wszelkich uzależnieniach: alkoholizm, narkotyki itp
  Koma likes this.

 5. The Following 2 Users Say Thank You to NeoNówka For This Useful Post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010), nagarfus (05-06-2011)

 6. #5
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Egoizm, egotyzm. Uzależnienie od innych. Materializm. Brak wyobraźni. Brak intuicji. Brak wyczucia. Sukces zyskany w sposób uwłaczający godności, nielegalną drogą. Nienawiść do ludzi, do otoczenia. Emanacja niszczycielskiej energii, czarna magia. Niemożność wyzwolenia się spod wpływu kogoś potężnego, silnego. Tyrania. Totalitaryzm. Utrata wolności. Autodestrukcja. Uległość. Pasywność. Płaski racjonalizm. Brak szerszej perspektywy. Rabunek, kradzież, strata. Zła przygoda. Nieszczęście. Nieudane małżeństwo. Brak wian7 w wyższe wartości. Zniecierpliwienie. Sadyzm, okrucieństwo, fanatyzm, reakcyjność. Rasizm.

  Odwrócony: Nieład, nieporządek. Złe wpływy. Magia niszczycielska, czarna magia. Satanizm. Nadużycie siły. Komplikacje zdrowotne, rozstanie, rozerwanie więzów. Zrzucenie ciężaru odpowiedzialności na kogoś innego. Wybawienie z opresji. Rozpoznanie właściwej drogi. Nieoczekiwane wyjaśnienie sytuacji. Wyzwolenie z egoizmu. Rozbicie „wewnętrznej skorupy".

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 7. #6
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Lucyfer – żądze i namiętności, oszustwo, kuszenie. Łańcuchy – dobrowolna niewola

  ZNACZENIE – Popęd i żądza, w pracy – zachowanie zimnej krwi, nadużycia, gniew, fatum, słabość.

  KARTA ODWRÓCONA – Poddawanie się złej stronie własnej natury.

 8. #7
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  DIABEŁ, DEMON. Diabeł to pan świata fizycznego, symbol naszych skłonności do zdobywania i gromadzenia pięknych przedmiotów, nie odmawiania sobie jeśli to tylko możliwe niczego, co choć trochę zaspokoi naszą próżność. Pan naszych ciał (seksu), pieniędzy, a przede wszystkim władzy. Bożek, bo tak jest również nazywana ta karta, nie odmawia niczego i nikomu, lecz problem w tym, że nie robi tego za darmo, a stawką jest dusza człowieka. Tylko od Ciebie zależy, czy łańcuchy jak na tej karcie założy również Tobie. Diabeł jest wprawdzie hojny, ale spełnia obietnice tylko częściowo, nie do końca. Zachęca również do działań, które choć wydają się niemożliwe do spełnienia to przyjdzie taki czas, taki moment..., chwila wyjątkowa? czy szatański spisek? Wydaje Ci się, że możesz sobie na wiele pozwolić, myślisz, że uśmiechnęło się do Ciebie szczęście, czujesz wielką moc, możesz przenosić góry, jesteś geniuszem. Wszystko to są pozytywne aspekty tej karty. Na tym jednak to się kończy. Czas, który wykorzystasz aby użyć swego geniuszu, mocy jest bardzo zagadkowy, musisz się dobrze zastanowić komu to ma służyć i jakie będą szeroko pojęte skutki użycia nieznanych Ci być może sił. Z przeznaczeniem wygrać nie można. Karty sąsiednie lub inne karty w rozkładzie pozwolą Ci wyjaśnić lub dowiedzieć się czegoś więcej w sprawie, której ta karta dotyczy.

  DIABEŁ - karta odwrócona. Zbyt mocno angażujesz się w pewną sprawę, tracisz poczucie otaczającej Cię rzeczywistości. Może to być uzależnienie od narkotyków, alkoholu, możesz być niewolnikiem seksu, wplątałeś się być może w sprawy, których rozwój sytuacji jest poza Twoją kontrolą, np. sekta religijna lub organizacja, której cele nie do końca są określone. Jest czas aby to zmienić. Przeanalizuj to jako problem, zrewiduj swoje cele i zastanów się komu chcesz służyć.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

 9. Użytkownicy którzy podziękowali winteer za ten post:

  malbe (22-03-2011)

 10. #8
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  DIABEŁ Fatum

  Diabeł w języku francuskim Le Diable, a w angielskim The Devil jest piętnastą kartą Wielkich Arkanów. W Tarocie egipskim nazwa tej karty brzmi Demon, a czasem Tyfon, gdyż Egipcjanie nie znali pojęcia diabła. Tyfona uważano za niszczycielską siłę, która utrzymuje zmarłych z dala od nieba, aby ich strącić ostatecznie na ziemię, a tym samym pragnie ukarać ich śmiercią. Na rysunkach najczęściej można ujrzeć dwie nagie osoby przykute łańcuchem do diabła, co ma symbolizować ich niemożność uwolnienia się od diabelskich żądz. Diabeł często swoim wyglądem wzbudza jeszcze większy strach niż Śmierć. Za diabłem kryje się Lucyfer, upadły anioł, który nakłaniał ludzi do odwrócenia się od Boga. Diabeł jest buntownikiem i oskarżycielem. Transgresja prawa była wiec zawarta od początku w prawie jako narzędzie przekroczenia granic. Transgresja prawa jest przyczyna i narządem przekroczenia , ewolucji. W genezie --> pierwsza transgresja fundamentalna jest pożądanie i akt miłosny. Można by powiedzieć ze kreator potrzebuje kreatury aby się w niej przeglądać .( we francuskim réfléchir podobnie jak świadomość refleksyjna "conscience réflexive")Możemy zrozumieć role węża obserwując jego kuszenie jako cześć prawa boskiego. Wąż w Genezie , diabeł, jest instrumentem przebudzenia świadomości, budzi pożądanie , które popycha nas do transgresji. Owoc informacji z drzewa wiadomości dobrego i złego - był prostym pytanie dlaczego ? ono sprawia, że wiesz coraz więcej i jest to ową boską świadomość, która była pierwotnie przeznaczona tylko dla boga ( którego i tak stworzyli ludzie). Diabeł jest środkiem do wiedzy za, która się płaci. Jedno ze źródeł słowa diabeł pochodzi z greckiego " diaballein" co oznacza , separacje , zroznicowanie... DIabel jest wiec arkanem pożądania , sexualności, ale także.. świadomości swoich korzeni. Numer 15 pokazuje nam na nowo powrót piątki , cyfra człowieka w kosmosie przez gwiazdę pięcioramienna w której człowiek się zawiera. Piec ,jest liczba uświadomienia sobie ( papież), piec palców w każdej ręce ...  ZNACZENIE KARTY: może dziwić, że ostatni etap - droga poznania rozpoczyna się kartą Diabła. Ale przecież pokusa towarzyszy nam przez całe życie. Każdy z nas musi próbować walczyć z nią nieustannie. Każda pokusa jest jednocześnie egzaminem, a do diabła przywiązują się ludzie sami przez łatwość podążenia za jego obietnicami. Kto jednak przykuł się do diabła, z trudem potrafi się od niego uwolnić. Można tu odnaleźć proces podobny w swym mechanizmie do nałogu. Ale nie należy zapominać, że w diable tkwi olbrzymia siła napędowa. Siła, która eksplodując często osiąga przeciwieństwo tego, czego diabeł pragnie. "Zła" siła stwarza też dobro - Dlatego symbolizuje ona skumulowaną ,energię, której należy użyć, a która pragnie wystawić nas na próbę. Najważniejszą mądrością tej karty jest stwierdzenie, że nie ma w życiu nic, co nie podlegałoby sprawdzianowi. Karta pokazuje także, że droga z niebios na ziemie jest krótka. W diable przekazano więc prastary symbol pełnego wyzwolonego życia, idącego za instynktem.

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: dąb, wielowiekowy i silny, stawiający czoło burzom i wichrom, zostanie pewnego dnia spalony przez jedną błyskawicę. Człowiek, który nie zdobył klucza do Przeznaczenia, nie jest w stanie wyciągnąć z tego przykładu żadnej nauki na temat bezowocności swej mądrości i mocy. Diabeł przedstawia zasadę działania duchowego, które usiłuje przeniknąć materię i otoczyć się nią w celu materializacji. Symbolizuje wielki postęp, gdyż będąc symbolem zła, jest równocześnie symbolem triumfu. Karta ta otrzymała nazwę Diabeł, ponieważ przedstawia ona człowieka działającego w planie materialnym bez oparcia duchowego. Człowiek, który nie rozwija swej duchowości, ulega pokusom przekraczania prawa moralnego (kosmicznego) i podążania za swymi instynktami. Karta ta oznacza powodzenie w sferze materii dzięki własnemu wysiłkowi, rozsądkowi, albo przez zdanie się na fatum. W każdym przypadku Diabeł jest kartą rebelii, siły potężniejszej niż rozum, a więc niebezpiecznej. Jest to karta niezależności, potęgi twórczej, ale także uzależnienia i przymusu. Diabeł wyraża również iluzję, urzeczenie, przede wszystkim zmysłowe. Diabeł rządzi materią, planem fizycznym (plan mentalny poddany jest Pustelnikowi, duchowy Papieżowi).

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: potężna, egoistyczna siła, pycha. Niestałość, nałogi. Brak kontroli, złe impulsy, zmysłowość. Natura impulsywna, instynktowna, ujawnia wyraźną dominację materii nad duchem. Egocentryzm, zdolności manipulowania, moc sexsualna, buntowniczość.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: jest to karta sił wyższych, czasem instynktów które tłumią wolę. Karta ta narzuca decyzje i fakty, przeciwko którym nie ma sensu się buntować. Mądrość radzi poddać się im i czekać na rezultaty. Chociaż może to być szkodliwe dla ewolucji duchowej, często bywa korzystne dla spraw materialnych, fizycznych albo zmysłowych. Karta uroku, powabu, wyzwala silną energię seksualną. Zależnie od położenia oznacza:

  - przyciąganie fizyczne między dwiema osobami;

  - osobę powabną, ale niebezpieczną; despotyczną albo egocentryczną; - związek dwóch osób oparty na sile i dominacji.

  Zapowiada ślepą namiętność, której nic nie powstrzyma. Można dla niej popełniać głupstwa i niegodziwości, ale przyjemność, którą, się z niej czerpie, zaspokaja najgłębsze pragnienia. Seksualność, zbliżenie płci, pasja, namiętność, twórczość, bogactwo, egocentryzm. Diabeł odbiera wszelką kontrolę nad sobą, przynosi zależność od sił, którym trudno się oprzeć i które najczęściej pochodzi od diabła. W rozkładzie oznacza myśli i działania niskie, które degenerują fizycznie lub moralnie.

  Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl

 11. #9
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  59
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie diabeł

  Na karcie widnieje postać częściowo ludzka, częściowo zwierzęca - zazwyczaj tułów należy do kobiety, zaś nogi do kozła lub smoka. Często na dolnej części ciała widnieją łuski, a postać ma rogi i skrzydła. Czasem oprócz postaci diabelskiej, na karcie widoczne są dodatkowe, mniejsze postaci ludzkie, przymocowane sznurem do postumentu, na którym stoi centralna postać.
  Zachwianie wiary, mściwość, złość, podstęp, choroba, wypadek, słabość, nałóg, strata wiary, przekleństwo, przemoc, chytrość, złodziejstwo, napad, oszustwo, samolubstwo, egoizm, nadmierna pobłażliwość, plotkarstwo, kombinacja.
  Karta Diabła ogólnie symbolizuje zło we wszelkiej postaci. Oznacza ona niemoralne postępowanie, zniszczenie, nienawiść, krzywdzenie innych. Karta jest także kojarzona z materialistycznym podejściem do życia, uzależnieniami. Daje znać, że jest się w niezdrowej, bezproduktywnej sytuacji.
  Bożek, bo tak jest również nazywana ta karta, nie odmawia niczego i nikomu, lecz problem w tym, że nie robi tego za darmo, a stawką jest dusza człowieka. Diabeł jest wprawdzie hojny, ale spełnia obietnice tylko częściowo, nie do końca. Zachęca również do działań, które są niemożliwe do spełnienia. Wydaje Ci się, że możesz sobie na wiele pozwolić, myślisz, że uśmiechnęło się do Ciebie szczęście, czujesz wielką moc, możesz przenosić góry, jesteś geniuszem. Wszystko to są pozytywne aspekty tej karty. Na tym jednak to się kończy. Czas, który wykorzystasz aby użyć swego geniuszu, mocy jest bardzo zagadkowy, musisz się dobrze zastanowić komu to ma służyć i jakie będą szeroko pojęte skutki użycia nieznanych Ci być może sił. Z przeznaczeniem wygrać nie można.
  Na początku układu, ostrzega przed wypadkiem (samochodowym, w pracy lub koło domu). Jej głównym zadaniem w tej pozycji jest uświadomienie wróżącemu potrzeby większej koncentracji. Istniejące problemy osłabiły go i przyciągnęły ku niemu niebezpieczeństwo. Jeżeli jednak wróżący uwierzy w siebie i w poprawę, szansa ominięcia tego niebezpieczeństwa jest bardzo duża. Jeżeli karta reprezentująca wróżącego znajduje się przy karcie Diabeł będzie to oznaczało, że wróżący będzie bezpośrednio winny spowodowania wypadku. Jeżeli natomiast inna karta będzie w pobliżu, karta Diabeł będzie informowała o koncentracji na innych dlatego, że to ktoś inny będzie winien grożącemu niebezpieczeństwu.
  Jeżeli ukaże się pośrodku układu, ostrzega przed niebezpiecznymi ludźmi, którzy próbują lub będą próbować zniszczyć, zaszkodzić, uzależnić lub w inny sposób skrzywdzić wróżącego. Przyszedł czas uczciwego przeglądu istniejących związków w życiu. Sugeruje zaprzestanie uległości i akceptacji nieprzychylnych, nieuczciwych czy manipulujących ludzi, związków, sytuacji i poleca natychmiastową separację, jeżeli wróżący chce uniknąć strat i cierpień.
  Na końcu, informuje o grożącym niebezpieczeństwie w sprawach finansowych i zawodowych. Osoba wróżąca sobie powinna być bardzo ostrożna i powinna unikać w tym czasie inwestycji finansowych, pożyczek, większych wydatków. Diabeł w tej pozycji ostrzega także przed kradzieżą. Co do spraw zawodowych jest to ostrzeżenie przed możliwością utraty pracy lub pozycji spowodowanej negatywnym lub podstępnym działaniem kogoś z otoczenia. Dyplomacja i ostrożność jest jednak w stanie pomóc wróżącemu - w uniknięciu krążącego zła.  Diabeł jest pierwszą kartą Arkanów Większych, która w pozycji negatywnej ma pozytywne, a nie negatywne znaczenie. Dlatego, jeżeli ukaże się w układzie w pozycji odwrotnej, uśmiech powinien pokazać się na twarzy wróżącego, ponieważ zły okres już mija, łańcuch niepowodzeń został zerwany, wróżący jest albo będzie w stanie uniknąć strat, niebezpieczeństwa, wyzysku, kradzieży, pokona nieśmiałość, strach i zachłanność, powróci do wiary w Boga, w dobro, w uczciwość, i w siebie. Usamodzielni się, odsunie od siebie ludzi nieprzychylnych i złych. Okres nieszczęść i nieprzyjemności minął. Nadchodzi czas zadowolenia i poprawy.
  Koma likes this.

 12. The Following 3 Users Say Thank You to stokrootka For This Useful Post:

  algidka (09-07-2010), Daffne (07-04-2011)

 13. #10
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,283
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,166 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Diabeł - wzrost energii, dynamizm, aktywność, namiętność, walka z pokusami, korzystna sytuacja materialna, nieoczekiwany wzrost dochodów, swobodny styl życia, udane życie seksualne.

  Diabeł (odwrócony) - uleganie pokusom, brak zdrowego podejścia do seksu, nietypowe skłonności w sferze erotycznej, dewiacje, nałogi, niebezpieczeństwo, którego trudno będzie uniknąć, przemoc fizyczna.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. diabeł.
  Przez dianus559 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 31-05-2011, 18:09
 2. diabeł
  Przez Golek w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 04-02-2010, 09:34
 3. diabeł ?
  Przez destin w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 20-03-2008, 09:50

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232