Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
Like Tree78Likes

Wątek: 15 - Diabeł

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 15 - Diabeł
  Znaczenie karty Diabeł:

  Symbolika karty:

  Przywiązanie do wartości materialnych, zaniedbanie rozwoju duchowego, skupianie się w życiu tylko na przyjemnościach, uzależnienie od kogoś, czegoś, pożądanie, uwiedzenie, namiętność, otwartość na eksperymenty w seksie, brak zahamowań, bogactwo, uznanie, sława, szukanie w życiu wrażeń, pokusa lub jej uleganie, spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem, duży gniew, kipiące emocje, związek oparty na zaspokajaniu potrzeb cielesnych, kłamstwo, ukryte intrygi, nieczyste intencje.

  Karta w pozycji odwróconej:

  Głęboka zależność od pewnej osoby/grupy osób, która nie ma dobrego wpływu, mocne uzależnienie od alkoholu lub/i innych używek, z którego ciężko wyjść, nadużywanie władzy, wykorzystywanie swojej pozycji do niecnych celów, oszustwo, ryzykowne przygody, czarna magia, zło, agresja, przemoc, niepohamowana wściekłość, brak kontroli nad emocjami. Diabeł może również oznaczać gwałt, przemoc fizyczną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości moralnych, różnorodne praktyki seksualne, uznawane za odbiegające od normy, nadmierny popęd seksualny. Ponadto karta może symbolizować bycie w związku, w którym jest się wykorzystywanym i poniżanym. Uleganie niskim instynktom.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - pokusa, zło, grzech
  Znaczenie ogólne - zniewolenie, pokusa, zależność, brak umiaru, destruktywne siły, zdrada własnych zasad, niepohamowanie
  Praca - zależność od kogoś, brudne interesy, sprzedaż swej duszy za pieniądze, nadużywanie władzy
  Relacje/uczucia - uwiedzenie, związek destruktywny, rzutowanie nawzajem na siebie ciemnej strony, dewiacje seksualne, chorobliwa nieufność i zazdrość, destruktywna walka o władzę
  Świadomość - spotkania z własnym cieniem
  Sfera ducha - sprawdzenie stałości własnych zasad
  Cel - władza, manipulowanie innymi
  Cień - karta to jest cieniem sama w sobie
  Odwrócona - wyleczenie, opamiętanie, odzyskanie wolności

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  XV Diabeł (w pozycji odwróconej!)

  Choroby zakaźne zagrażające życiu przenoszone drogą pokarmową lub przez krew, np. AIDS, tyfus, cholera, trąd, gorączka krwotoczna, malaria itd.
  Wszelkiego rodzaju stany zapalne, czyli wszystkie sytuacje, w których organizm broni się „na linii danego narządu” poprzez wywołanie stanu zapalnego – miejscowe podwyższenie temperatury, zwiększenie liczby limfocytów i monocytów (komórek-kilerów) oraz uwalnianie substancji wspomagających obronę organizmu.

  Poważne dewiacje seksualne – nekrofilia, gerontofilia, pedofilia, zoofilia.

  Choroby weneryczne – kiła, rzeżączka.

  Znaczenie karty w naturoterapii:
  • lek homeopatyczny – Sulfur,
  • zioło – lobelia,
  • kamień – obsydian.

  Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

  Egoizm, egotyzm. Uzależnienie od innych. Materializm. Brak wyobraźni. Brak intuicji. Brak wyczucia. Sukces zyskany w sposób uwłaczający godności, nielegalną drogą. Nienawiść do ludzi, do otoczenia. Emanacja niszczycielskiej energii, czarna magia. Niemożność wyzwolenia się spod wpływu kogoś potężnego, silnego. Tyrania. Totalitaryzm. Utrata wolności. Autodestrukcja. Uległość. Pasywność. Płaski racjonalizm. Brak szerszej perspektywy. Rabunek, kradzież, strata. Zła przygoda. Nieszczęście. Nieudane małżeństwo. Brak wian7 w wyższe wartości. Zniecierpliwienie. Sadyzm, okrucieństwo, fanatyzm, reakcyjność. Rasizm.

  Odwrócony: Nieład, nieporządek. Złe wpływy. Magia niszczycielska, czarna magia. Satanizm. Nadużycie siły. Komplikacje zdrowotne, rozstanie, rozerwanie więzów. Zrzucenie ciężaru odpowiedzialności na kogoś innego. Wybawienie z opresji. Rozpoznanie właściwej drogi. Nieoczekiwane wyjaśnienie sytuacji. Wyzwolenie z egoizmu. Rozbicie „wewnętrznej skorupy".

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Pokusa jest wielka, aby otworzyć drzwi, które raczej powinny pozostać zamknięte. Gra może być niebezpieczna. Silne erotyczne impulsy, magnetyzm, czasami nawet moralny szantaż.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 16:36

 2. #2
  Awatar NeoNówka
  Dołączył
  01-11-2008
  Wiek
  40
  Posty
  1,537
  Podziękował/a
  302
  Podziękowano 801 razy
  Siła reputacji
  155

  Domyślnie

  Diabeł w pytaniu o miłość:
  silne uzależnienie, jesteśmy w związku z osobą od której jesteśmy uzależnieni (seksualnie, materialnie). To także szalona namiętność i niezwykły seks, diabelski seks :) wszelkie cielesne rozkosze. To także szalona, chorobliwa zazdrość.

  Diabeł mówi także o wszelkich uzależnieniach: alkoholizm, narkotyki itp
  Koma likes this.

 3. The Following 2 Users Say Thank You to NeoNówka For This Useful Post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010), nagarfus (05-06-2011)

 4. #3
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Lucyfer – żądze i namiętności, oszustwo, kuszenie. Łańcuchy – dobrowolna niewola

  ZNACZENIE – Popęd i żądza, w pracy – zachowanie zimnej krwi, nadużycia, gniew, fatum, słabość.

  KARTA ODWRÓCONA – Poddawanie się złej stronie własnej natury.

  DIABEŁ, DEMON. Diabeł to pan świata fizycznego, symbol naszych skłonności do zdobywania i gromadzenia pięknych przedmiotów, nie odmawiania sobie jeśli to tylko możliwe niczego, co choć trochę zaspokoi naszą próżność. Pan naszych ciał (seksu), pieniędzy, a przede wszystkim władzy. Bożek, bo tak jest również nazywana ta karta, nie odmawia niczego i nikomu, lecz problem w tym, że nie robi tego za darmo, a stawką jest dusza człowieka. Tylko od Ciebie zależy, czy łańcuchy jak na tej karcie założy również Tobie. Diabeł jest wprawdzie hojny, ale spełnia obietnice tylko częściowo, nie do końca. Zachęca również do działań, które choć wydają się niemożliwe do spełnienia to przyjdzie taki czas, taki moment..., chwila wyjątkowa? czy szatański spisek? Wydaje Ci się, że możesz sobie na wiele pozwolić, myślisz, że uśmiechnęło się do Ciebie szczęście, czujesz wielką moc, możesz przenosić góry, jesteś geniuszem. Wszystko to są pozytywne aspekty tej karty. Na tym jednak to się kończy. Czas, który wykorzystasz aby użyć swego geniuszu, mocy jest bardzo zagadkowy, musisz się dobrze zastanowić komu to ma służyć i jakie będą szeroko pojęte skutki użycia nieznanych Ci być może sił. Z przeznaczeniem wygrać nie można. Karty sąsiednie lub inne karty w rozkładzie pozwolą Ci wyjaśnić lub dowiedzieć się czegoś więcej w sprawie, której ta karta dotyczy.

  DIABEŁ - karta odwrócona. Zbyt mocno angażujesz się w pewną sprawę, tracisz poczucie otaczającej Cię rzeczywistości. Może to być uzależnienie od narkotyków, alkoholu, możesz być niewolnikiem seksu, wplątałeś się być może w sprawy, których rozwój sytuacji jest poza Twoją kontrolą, np. sekta religijna lub organizacja, której cele nie do końca są określone. Jest czas aby to zmienić. Przeanalizuj to jako problem, zrewiduj swoje cele i zastanów się komu chcesz służyć.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  DIABEŁ Fatum

  Diabeł w języku francuskim Le Diable, a w angielskim The Devil jest piętnastą kartą Wielkich Arkanów. W Tarocie egipskim nazwa tej karty brzmi Demon, a czasem Tyfon, gdyż Egipcjanie nie znali pojęcia diabła. Tyfona uważano za niszczycielską siłę, która utrzymuje zmarłych z dala od nieba, aby ich strącić ostatecznie na ziemię, a tym samym pragnie ukarać ich śmiercią. Na rysunkach najczęściej można ujrzeć dwie nagie osoby przykute łańcuchem do diabła, co ma symbolizować ich niemożność uwolnienia się od diabelskich żądz. Diabeł często swoim wyglądem wzbudza jeszcze większy strach niż Śmierć. Za diabłem kryje się Lucyfer, upadły anioł, który nakłaniał ludzi do odwrócenia się od Boga. Diabeł jest buntownikiem i oskarżycielem. Transgresja prawa była wiec zawarta od początku w prawie jako narzędzie przekroczenia granic. Transgresja prawa jest przyczyna i narządem przekroczenia , ewolucji. W genezie --> pierwsza transgresja fundamentalna jest pożądanie i akt miłosny. Można by powiedzieć ze kreator potrzebuje kreatury aby się w niej przeglądać .( we francuskim réfléchir podobnie jak świadomość refleksyjna "conscience réflexive")Możemy zrozumieć role węża obserwując jego kuszenie jako cześć prawa boskiego. Wąż w Genezie , diabeł, jest instrumentem przebudzenia świadomości, budzi pożądanie , które popycha nas do transgresji. Owoc informacji z drzewa wiadomości dobrego i złego - był prostym pytanie dlaczego ? ono sprawia, że wiesz coraz więcej i jest to ową boską świadomość, która była pierwotnie przeznaczona tylko dla boga ( którego i tak stworzyli ludzie). Diabeł jest środkiem do wiedzy za, która się płaci. Jedno ze źródeł słowa diabeł pochodzi z greckiego " diaballein" co oznacza , separacje , zroznicowanie... DIabel jest wiec arkanem pożądania , sexualności, ale także.. świadomości swoich korzeni. Numer 15 pokazuje nam na nowo powrót piątki , cyfra człowieka w kosmosie przez gwiazdę pięcioramienna w której człowiek się zawiera. Piec ,jest liczba uświadomienia sobie ( papież), piec palców w każdej ręce ...  ZNACZENIE KARTY: może dziwić, że ostatni etap - droga poznania rozpoczyna się kartą Diabła. Ale przecież pokusa towarzyszy nam przez całe życie. Każdy z nas musi próbować walczyć z nią nieustannie. Każda pokusa jest jednocześnie egzaminem, a do diabła przywiązują się ludzie sami przez łatwość podążenia za jego obietnicami. Kto jednak przykuł się do diabła, z trudem potrafi się od niego uwolnić. Można tu odnaleźć proces podobny w swym mechanizmie do nałogu. Ale nie należy zapominać, że w diable tkwi olbrzymia siła napędowa. Siła, która eksplodując często osiąga przeciwieństwo tego, czego diabeł pragnie. "Zła" siła stwarza też dobro - Dlatego symbolizuje ona skumulowaną ,energię, której należy użyć, a która pragnie wystawić nas na próbę. Najważniejszą mądrością tej karty jest stwierdzenie, że nie ma w życiu nic, co nie podlegałoby sprawdzianowi. Karta pokazuje także, że droga z niebios na ziemie jest krótka. W diable przekazano więc prastary symbol pełnego wyzwolonego życia, idącego za instynktem.

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: dąb, wielowiekowy i silny, stawiający czoło burzom i wichrom, zostanie pewnego dnia spalony przez jedną błyskawicę. Człowiek, który nie zdobył klucza do Przeznaczenia, nie jest w stanie wyciągnąć z tego przykładu żadnej nauki na temat bezowocności swej mądrości i mocy. Diabeł przedstawia zasadę działania duchowego, które usiłuje przeniknąć materię i otoczyć się nią w celu materializacji. Symbolizuje wielki postęp, gdyż będąc symbolem zła, jest równocześnie symbolem triumfu. Karta ta otrzymała nazwę Diabeł, ponieważ przedstawia ona człowieka działającego w planie materialnym bez oparcia duchowego. Człowiek, który nie rozwija swej duchowości, ulega pokusom przekraczania prawa moralnego (kosmicznego) i podążania za swymi instynktami. Karta ta oznacza powodzenie w sferze materii dzięki własnemu wysiłkowi, rozsądkowi, albo przez zdanie się na fatum. W każdym przypadku Diabeł jest kartą rebelii, siły potężniejszej niż rozum, a więc niebezpiecznej. Jest to karta niezależności, potęgi twórczej, ale także uzależnienia i przymusu. Diabeł wyraża również iluzję, urzeczenie, przede wszystkim zmysłowe. Diabeł rządzi materią, planem fizycznym (plan mentalny poddany jest Pustelnikowi, duchowy Papieżowi).

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: potężna, egoistyczna siła, pycha. Niestałość, nałogi. Brak kontroli, złe impulsy, zmysłowość. Natura impulsywna, instynktowna, ujawnia wyraźną dominację materii nad duchem. Egocentryzm, zdolności manipulowania, moc sexsualna, buntowniczość.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: jest to karta sił wyższych, czasem instynktów które tłumią wolę. Karta ta narzuca decyzje i fakty, przeciwko którym nie ma sensu się buntować. Mądrość radzi poddać się im i czekać na rezultaty. Chociaż może to być szkodliwe dla ewolucji duchowej, często bywa korzystne dla spraw materialnych, fizycznych albo zmysłowych. Karta uroku, powabu, wyzwala silną energię seksualną. Zależnie od położenia oznacza:

  - przyciąganie fizyczne między dwiema osobami;

  - osobę powabną, ale niebezpieczną; despotyczną albo egocentryczną; - związek dwóch osób oparty na sile i dominacji.

  Zapowiada ślepą namiętność, której nic nie powstrzyma. Można dla niej popełniać głupstwa i niegodziwości, ale przyjemność, którą, się z niej czerpie, zaspokaja najgłębsze pragnienia. Seksualność, zbliżenie płci, pasja, namiętność, twórczość, bogactwo, egocentryzm. Diabeł odbiera wszelką kontrolę nad sobą, przynosi zależność od sił, którym trudno się oprzeć i które najczęściej pochodzi od diabła. W rozkładzie oznacza myśli i działania niskie, które degenerują fizycznie lub moralnie.

  Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 16:36

 5. #4
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 19 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie diabeł

  Na karcie widnieje postać częściowo ludzka, częściowo zwierzęca - zazwyczaj tułów należy do kobiety, zaś nogi do kozła lub smoka. Często na dolnej części ciała widnieją łuski, a postać ma rogi i skrzydła. Czasem oprócz postaci diabelskiej, na karcie widoczne są dodatkowe, mniejsze postaci ludzkie, przymocowane sznurem do postumentu, na którym stoi centralna postać.
  Zachwianie wiary, mściwość, złość, podstęp, choroba, wypadek, słabość, nałóg, strata wiary, przekleństwo, przemoc, chytrość, złodziejstwo, napad, oszustwo, samolubstwo, egoizm, nadmierna pobłażliwość, plotkarstwo, kombinacja.
  Karta Diabła ogólnie symbolizuje zło we wszelkiej postaci. Oznacza ona niemoralne postępowanie, zniszczenie, nienawiść, krzywdzenie innych. Karta jest także kojarzona z materialistycznym podejściem do życia, uzależnieniami. Daje znać, że jest się w niezdrowej, bezproduktywnej sytuacji.
  Bożek, bo tak jest również nazywana ta karta, nie odmawia niczego i nikomu, lecz problem w tym, że nie robi tego za darmo, a stawką jest dusza człowieka. Diabeł jest wprawdzie hojny, ale spełnia obietnice tylko częściowo, nie do końca. Zachęca również do działań, które są niemożliwe do spełnienia. Wydaje Ci się, że możesz sobie na wiele pozwolić, myślisz, że uśmiechnęło się do Ciebie szczęście, czujesz wielką moc, możesz przenosić góry, jesteś geniuszem. Wszystko to są pozytywne aspekty tej karty. Na tym jednak to się kończy. Czas, który wykorzystasz aby użyć swego geniuszu, mocy jest bardzo zagadkowy, musisz się dobrze zastanowić komu to ma służyć i jakie będą szeroko pojęte skutki użycia nieznanych Ci być może sił. Z przeznaczeniem wygrać nie można.
  Na początku układu, ostrzega przed wypadkiem (samochodowym, w pracy lub koło domu). Jej głównym zadaniem w tej pozycji jest uświadomienie wróżącemu potrzeby większej koncentracji. Istniejące problemy osłabiły go i przyciągnęły ku niemu niebezpieczeństwo. Jeżeli jednak wróżący uwierzy w siebie i w poprawę, szansa ominięcia tego niebezpieczeństwa jest bardzo duża. Jeżeli karta reprezentująca wróżącego znajduje się przy karcie Diabeł będzie to oznaczało, że wróżący będzie bezpośrednio winny spowodowania wypadku. Jeżeli natomiast inna karta będzie w pobliżu, karta Diabeł będzie informowała o koncentracji na innych dlatego, że to ktoś inny będzie winien grożącemu niebezpieczeństwu.
  Jeżeli ukaże się pośrodku układu, ostrzega przed niebezpiecznymi ludźmi, którzy próbują lub będą próbować zniszczyć, zaszkodzić, uzależnić lub w inny sposób skrzywdzić wróżącego. Przyszedł czas uczciwego przeglądu istniejących związków w życiu. Sugeruje zaprzestanie uległości i akceptacji nieprzychylnych, nieuczciwych czy manipulujących ludzi, związków, sytuacji i poleca natychmiastową separację, jeżeli wróżący chce uniknąć strat i cierpień.
  Na końcu, informuje o grożącym niebezpieczeństwie w sprawach finansowych i zawodowych. Osoba wróżąca sobie powinna być bardzo ostrożna i powinna unikać w tym czasie inwestycji finansowych, pożyczek, większych wydatków. Diabeł w tej pozycji ostrzega także przed kradzieżą. Co do spraw zawodowych jest to ostrzeżenie przed możliwością utraty pracy lub pozycji spowodowanej negatywnym lub podstępnym działaniem kogoś z otoczenia. Dyplomacja i ostrożność jest jednak w stanie pomóc wróżącemu - w uniknięciu krążącego zła.  Diabeł jest pierwszą kartą Arkanów Większych, która w pozycji negatywnej ma pozytywne, a nie negatywne znaczenie. Dlatego, jeżeli ukaże się w układzie w pozycji odwrotnej, uśmiech powinien pokazać się na twarzy wróżącego, ponieważ zły okres już mija, łańcuch niepowodzeń został zerwany, wróżący jest albo będzie w stanie uniknąć strat, niebezpieczeństwa, wyzysku, kradzieży, pokona nieśmiałość, strach i zachłanność, powróci do wiary w Boga, w dobro, w uczciwość, i w siebie. Usamodzielni się, odsunie od siebie ludzi nieprzychylnych i złych. Okres nieszczęść i nieprzyjemności minął. Nadchodzi czas zadowolenia i poprawy.
  Koma likes this.

 6. The Following 3 Users Say Thank You to stokrootka For This Useful Post:

  algidka (09-07-2010)

 7. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,132
  Podziękował/a
  1,640
  Podziękowano 2,118 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  Diabeł - wzrost energii, dynamizm, aktywność, namiętność, walka z pokusami, korzystna sytuacja materialna, nieoczekiwany wzrost dochodów, swobodny styl życia, udane życie seksualne.

  Diabeł (odwrócony) - uleganie pokusom, brak zdrowego podejścia do seksu, nietypowe skłonności w sferze erotycznej, dewiacje, nałogi, niebezpieczeństwo, którego trudno będzie uniknąć, przemoc fizyczna.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Samopoczucie jak w sidłach, z których nie wiadomo jak wyjść. Nie jest tak źle, jak Ci się wydaje. Załatwienie sprawy leży w Twoich rękach. Przyznaj się najpierw przed sobą, z czym masz trudności. To pierwszy krok do zmiany. Nie można zmienić czegoś, jeśli się nie wie, że to właśnie problem. Podjąłeś jakieś ryzykowne kroki: nadużywanie alkoholu, narkotyków, obżarstwo, zdrada, hazard. Twoje sumienie nie daje Ci spokoju. Możesz czuć się jak w więzieniu. Uważaj na straty finansowe. Musisz podjąć jakieś konkretne kroki, by zmienić tę sytuację. Nie możesz poddawać się ani pozostawać biernym. Każde działanie będzie lepsze niż uleganie nadal mechanizmowi, który doprowadził Cię do tej pułapki.
  Oczyść swoje myśli, ciało, duszę. Posprzątaj mieszkanie. Porozmawiaj z wiernym przyjacielem, psychologiem, terapeutą, kapłanem. Odnów kontakt z Bogiem, módl się, medytuj. To dobra metoda na gruntowne porządki i znalezienie drogi do wolności.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: uzależnienie, czynienie zła, przywiązanie do wartości materialnych, dążenie do satysfakcji czysto cielesnej, chęć posiadania władzy nad innymi, uwiedzenie, kłamstwo, pożądanie, tajemne myśli i chęci.

  Cienie: bycie więźniem uzależnienia, nadużywanie władzy, kupowanie innych, pogarda dla ludzi, podejrzane praktyki seksualne.


  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 16:37

 8. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,343
  Podziękował/a
  144
  Podziękowano 506 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  XV. Diabeł
  czyli pułapki poszukiwania mocy
  Co, lub kogo, przedstawia karta Diabeł? Najlepsza odpowiedź jest najprostsza i dosłowna - Diabła. Są ludzie, którzy w istnienie Diabła i piekła nie wierzą, ale jeżeli chcą się zajmować tarokiem, wystarczy gdy uwierzą, że Diabeł mieszka gdzieś w głębinach naszej podświadomości. Diabeł, zarówno ten z wyobrażeń religii chrześcijańskiej, jak i ten "nasz" czyli tarokowy, jest przeciwnikiem Boga, i robi wszystko, by człowieka sprowadzić z jego drogi ku Światłu.

  Karta Diabeł malowana jest tak, aby sprawiała wrażenie mroku i podziemia. Diabeł sam siedzi na postumencie, jakby był bóstwem jakiegoś tajemnego kultu. Diabeł na rysunku jest niewątpliwie potężny. Znakiem siły są zarówno rogi, jak i mocarne muskuły. Równie ważne jak on sam są dwie postaci - kobieta i mężczyzna - nadzy i przykuci łańcuchami do postumentu Diabła. (W niektórych taliach sami już się zaczynają zmieniać w diabełki, co można poznać po ogonkach, jakie im wyrastają.) Wszyscy teoretycy taroka podkreślają, że owe łańcuchy są luźne, i ofiary mogłyby je sobie zdjąć - gdyby chciały.

  Owe łańcuchy wyrażają myśl, że padnięcie w objęcia Diabła jest pułapką. Ale dlaczego człowiek w ogóle popada w diabelskie sidła? Odpowiedź da się wyczytać także z rysunku: czyni to, pożądając mocy. Kiedy pragnienie osobistej mocy, władzy, sławy i bogactwa staje się silniejsze od umiłowania Prawdy, od wierności swojej Drodze - wtedy automatycznie człowiek staje się niewolnikiem Diabła. Bowiem w stosunku do Diabła można być tylko niewolnikiem - jak ci dwoje u jego ptasich stóp, noszący łańcuchy.

  Karta Diabeł pojawia się w rozkładach taroka jako groźne ostrzeżenie. Jest sygnałem - niby dzwonek i migająca czerwona lampka - że dzieje się coś złego; że schodzimy ze swojej właściwej drogi, że ulegamy mirażom sławy i osobistej potęgi, że chcemy budować jakieś imperia, które wzbijałyby nas w pychę. Jeżeli karta ta wskazuje na konkretnego człowieka, zwykle jest to tyleż groźny manipulator, co nadęty pyszałek.

  Karta ta może również ostrzegać przed wszelkimi sytuacjami, które są dla nas pułapką, ślepym zaułkiem bez wyjścia. Wpadamy w takie pułapki zawsze wtedy, gdy nadmiernie przywiązujemy się do fałszywych wartości, do czegoś, co wcale w życiu nie jest najważniejsze.  --------------------------------------------------------------------------------

  Diabeł czyli jak siła nie daje szczęścia
  W talii marsylskiej i w innych klasycznych taliach taroka diabeł wyobrażony na tej karcie jest nie tyle straszny, co dziwaczny. Ma ptasie łapy, skrzydła nietoperza, rogi nie tyle koźle, co jelenie, i podejrzanie wielkie piersi. Jak centaur lub chimera jest "pozszywany" z części różnych zwierząt. To znak, iż wyobraża on takie nasze myśli, pokusy, plany, działania, dla których nie ma miejsca w realnym świecie. A ponieważ jest to Diabeł, więc oznacza on, że próba pójścia taką drogą skończy się cierpieniem i utratą wolności - ów brak wolności symbolizują dwie postaci, mężczyzna i kobieta, stojące u stóp Diabła i przykute do jego tronu łańcuchami.

  W tych łańcuchach zawiera się istota tej karty. Diabeł oferuje ludziom moc. Wyobraża te siły w świecie, którym właściwa jest potęga. Możemy mieć pokusę, aby oddać się we władanie owych sił, podporządkować się im, oddać się im w opiekę - kto tak czyni, ma nadzieję, że będzie brał udział w potędze tych sił, że skapnie mu coś z ich stołu... Ale to są tylko złudzenia. Owe siły mają nam do dania tylko... zniewolenie.

  O czym mówię? Karta Diabeł "wyświetla się" w świecie, kiedy ludzie dają się prowadzić takim czcicielom mocy, jak Hitler. Kiedy łudzą się, że zbrodniarz w rodzaju Stalina zaprowadzi ład i szczęście. Kiedy zgadzają się na współpracę z mafiosami lub szukają szczęścia w bezpiecznej (niby!) sekcie.

  Także w bliskich stosunkach międzyludzkich Diabeł daje znać o sobie, kiedy jedna osoba podporządkowuje sobie drugą, a ta godzi się na to, łudząc się, że w objęciach "słodkiego tyrana" znajdzie bezpieczeństwo i oparcie.

  Zauważmy, że karta XV.Diabeł jest odwrócona w porównaniu z karta XI.Moc. Tam ludzka istota była w górze, a bestia w dole - tu, na odwrót, bestia jest górą, a ludzie u jej stóp, upokorzeni i prowadzeni na jej pasku.

  Dlatego zazwyczaj karta Diabeł mówi, że ujawniają się te nasze skłonności, potrzeby czy kompleksy, nad którymi nie mamy kontroli, które łatwo mogą popchnąć nas tam, skąd trudno jest zawrócić.

  Czy jest coś pozytywnego w tym obrazku dziwacznego zwierza kucającego na słupku? Czasami, kiedy problemem osoby zadającej pytanie jest to, że jej życie jest nazbyt sztywne, bezbarwne, pełne ograniczeń i zahamowań - na wzór tych przykutych do słupa postaci - karta Diabeł jest sygnałem, że warto by nauczyć się żyć bardziej spontanicznie i wyzwolić te siły psychiczne, które uporczywie w sobie tłumimy.

  I uwaga na koniec: Nie widzę powodu, aby w Diable, karcie nr XV, widzieć tę samą postać, którą czczą sataniści. Tarok nie jest żadną "biblią szatana"!  --------------------------------------------------------------------------------

  Diabeł czyli to, co nas wiąże i nie puszcza
  Diabeł tarokowy to nie to samo, co Szatan Kusiciel z chrześcijańskiej teologii. Rysunek przedstawiony na tej karcie mówi sam za siebie. Jest tam nie tylko tytułowy Diabeł (rzeczywiście rogaty, paskudny i demoniczny), ale i dwoje ludzi, kobieta i mężczyzna, oboje nadzy i łańcuchami przywiązani do słupka, na którym Diabeł przysiadł. Najważniejsze na tej karcie jest to, że ich łańcuchy tworzą luźne pętle wokół ich szyi - tak, że gdyby chcieli, sami by je od razu zdjęli. Więc diabelska niewola, przedstawiona na tej karcie, jest dobrowolna. Mnóstwo jest rzeczy, które nas wiążą i więżą, ograniczają naszą wolność - i na większość z nich zgadzamy się, a nawet sprawiają one nam przyjemność. Wszystkie takie sprawy symbolizuje właśnie karta "Diabeł". Karty tej nie należy się bać - ale i nie wolno jej lekceważyć, kiedy nas przed czymś przestrzega.

  Diabeł jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Poważne ostrzeżenie! W całej sprawie, o którą pytasz, jest tak, że robisz coś, czego naprawdę robić nie chcesz. Przymuszasz się i ograniczasz. Ale masz szansę zdjąć kajdany i wyjść na wolność.

  Diabeł jako druga karta z kolei, ostrzegająca:

  Poważne ostrzeżenie! Twoja droga życiowa poważnie skręca na manowce! Zajmujesz się sprawami, które nie są twoje. Wybierasz gorsze, mogąc wybrać lepsze. Sam sobie budujesz własne klęski (przez niezdrowy tryb życia, niewłaściwe towarzystwo, błędne wartości, itd.).

  Diabeł jako trzecia karta z kolei - wskazówka, co robić:

  Konieczne jest dotarcie do źródeł zła i przeszkód. Konieczna jest wnikliwość i dociekliwość, zaglądanie w różne zakamarki (dosłownie i w przenośni), obnażenie tego, co ukrywane. Nie wolno ci wierzyć pozorom.

  Diabeł jako czwarta krata - obciążenia z przeszłości:

  Uwaga, bo karta Diabeł w tej pozycji jest bardzo silna! - czwarte miejsce to jej jakby naturalna pozycja. Karta ta mówi, że nie jesteś wolny, gdyż bagaż dawnych doświadczeń mąci ci rozum, przykuwa do rzeczy, które się przeżyły - i nie pozwala być sobą.

  Diabeł jako karta piąta z kolei, mówiąca o twoich partnerach:

  Poważne ostrzeżenie! Ludzie z twojego otoczenia żerują na tobie i wykorzystują twoją energię - może nawet ssą cię jak wampiry.

  Diabeł jako karta szósta z kolei - zbliżająca się przyszłość:

  Zbliża się taki układ sił, taki stan rzeczy, w którym ty będziesz uwikłany, zniewolony i jeszcze będziesz musiał udawać, że bardzo cię to cieszy.

  Jako krata siódma - wydarzenia, których obecnie nikt się nie spodziewa:

  Coś co teraz wydaje się przyjemnością, niespodziewanie zamieni się w niewolę.

  Karta ósma - to, co się nie zmieni:

  Nie zmieni się to, że jesteś uwikłany, zniewolony - choć mógłbyś się sam łatwo uwolnić.

  Karta dziewiąta - mistrzostwo i doskonałość:

  Masz szansę osiągnąć mistrzostwo w sprawach, które grożą zniewoleniem - na przykład zostać mistrzem w sztuce odchudzania lub rzucania palenia.

  Karta dziesiąta - pożytki dla innych:

  Jacyś ludzie autentycznie skorzystają na tym, że ty nie masz pełnej wolności. Zapewne poświęcasz się dla ich dobra.

  Karta jedenasta - to, co się rozmyje, rozwieje i nie dojdzie do skutku:

  Tzw. strachy na Lachy - to znaczy coś, czego się boisz, że będzie dla ciebie niewolą i związaniem, okaże się fałszywym strachem. (Ale czymś takim są wszelkie nerwice...)

  Karta dwunasta - wskazówki dla rozumienia całości rozkładu:

  Zwykle diabeł w tym miejscu oznacza, że klient coś stara się ukryć.

  Karta trzynasta - odległa przyszłość:

  Grozi ci zniewolenie, zapewne dobrowolne. Ale to jeszcze daleka perspektywa.  --------------------------------------------------------------------------------

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Diabeł
  Wszelkie uzaleŜnienia, „głod”, poddanie się wątpliwym metodom leczenia, głęboki sters
  wywołujący negatywne myslenie, masochizm, autoagresja, znęcanie się nad otoczeniem.
  WieŜa
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 16:37

 9. The Following 3 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  isik (02-03-2013), Mimbla z centrum (08-09-2010), Sanvean (07-12-2011)

 10. #7
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  638
  Podziękował/a
  181
  Podziękowano 226 razy
  Siła reputacji
  51996599

  Post Diabeł

  W pozycji prostej: więzy i ograniczenia, które sami sobie nakładamy, symbol uzależnień od ludzi, sytuacji, od narkotyków i alkoholu, sukces materialny za wszelką cenę, ogromna ambicja, złe energie, zboczenia, fanatyzm.
  Odwrócony: czarna magia, ciemne interesy, przestępstwo, oszustwo, choroba umysłowa, nie igrać z ogniem.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Diabeł – daje osobie nieokiełznaną energię która w swojej sile staje się energią destrukcyjną. Karta ta również mówi nam o chorobach krępujących swobodę ruchu oraz powodujących poczucie przygwożdżenia. Diabeł to także sygnał, ze osoba ma jakieś blokady w strukturze energetycznej i mogą to być np. uroki, złe oka czy też klątwy lub po prostu zła gospodarka energetyczna w ciele. Ponadto Diabeł mówi nam o uzależnieniach np. od alkoholu, narkotyków, nikotyny... i podobnie jak Śmierć nawiązuje do układu kostnego.
  Astrologia – stawy, kolana oraz kości
  Osoba pokazana Diabłem powinna diametralnie zmienić swój tryb życia. Powinna udać się do specjalisty w celu ustalenia odpowiedniej terapii. Oprócz medycyny konwencjonalnej można zastosować w tym przypadku energoterapię gdyż Diabeł wskazuje jak już wcześniej mówiłem na dość poważne zaburzenia energetyczne w organizmie.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 16:39

 11. #8
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 211 razy
  Siła reputacji
  3

  Domyślnie

  Diabeł - Jedno z was ma wiele wątpliwości dotyczących waszego związku;
  Jesteś nastawiona wyjątkowo negatywnie do tego mężczyzny i nie widzisz go takim, jaki jest naprawdę;
  Popadasz w depresję spowodowaną kłopotami miłosnymi lub samotnością;
  Oboje musicie oczyścić wasz związek i pozbyć się złych nawyków, które go niszczą;
  Ludzie nastawieni egoistycznie muszą zniknąć z twojego otoczenia gdyż przyczyniają się do konfliktów w twoim związku;
  Odkrywasz, że swoja podstawową orientacje seksualną zawdzięcza własnym doświadczeniom erotycznym lub pornografii;
  Staraj się nie słuchać złych rzeczy, które mówią cl o nim ludzie;
  Wciągnęła go złudna iluzja przepychu, z jaką społeczeństwo prezentuje ród niewieści, dlatego ciężko mu rozpoznać prawdziwa miłość;
  Pokonaj zazdrość o inne kobiety;
  Pozbądź się mężczyzny, który nie Jest dla ciebie dobry;
  Zauroczyły cię jego złe nastroje;
  Nieświadoma para wpadła we własne piekło, nie mogą być sobie bliscy zanim się nie pokłócą; on wini ciebie za wszystkie własne problemy;
  Spójrz na ciemną stronę jego charakteru;
  Jesteś świadkiem zła wyzwalającego się w załamanych mężczyznach;
  W dorosłe życie miłosne wnosi destrukcyjny związek będący obciążeniem z dzieciństwa
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Diabeł

  Jako dobra rada:
  Poznaj swoją ciemną stronę. Uświadom sobie, co Cię uzależnia i zniewala. W jakich sytuacjach nadużywasz władzy i manipulujesz innymi? Uwolnij swój cień, a nauczysz się być świadomym istnienia tej ciemnej strony i kreatywnie ją wykorzystywać.

  Jako ostrzeżenie:
  Nie ulegaj pokusie zdrady swych zasad, nie komplikuj relacji z innymi, nie wplącz się w brudne sprawy i walkę o władzę.

  Jako karta dnia:
  Chociaż diabeł nie jest tak straszny, jak go malują, jednakże dzisiaj będziesz musiał spotkać się ze swoim cieniem. Być może łatwo Cię będzie nakłonić do jakiegoś nierozważnego kroku lub ulegniesz pokusie postępowania wbrew własnym poglądom. Równie dobrze mogą się w Tobie budzić takie skłonności, jak zazdrość, zawiść, chciwość lub żądza władzy, których nie jesteś świadomy i do tej pory ich sobie nie przypisywałeś. żłość na to lub obwinianie innych pomaga równie niewiele, jak stłumienie i wyparcie ich. Skorzystaj więc wnieś światło w ciemność, by oświetlić tą niekochaną, ciemną stronę i zrozumieć ją.

  Jako karta na rok:
  W tym roku powinieneś posprzątać swoją "piwnicę". Dzięki temu, wiele rzeczy, o których nie wiedziałeś, ujrzy światło dzienne, a inne, o których nie miałeś nawet najmniejszego pojęcia, nagle staną się oczywiste. Naturalnie, mówiąc o piwnicy, mam na myśli ciemną stronę naszej istoty, która pozwala nam czynić rzeczy, o jakich później mówimy, że kierował nami diabeł. Aby lepiej poznać tę naszą stronę, nadchodzące 12 miesięcy oferuje Ci sprzyjające okoliczności. Wszystko, co musisz zrobić, to zagrać w polowanie na kozła ofiarnego i zapytać siebie, dlaczego się znalazłeś w tak zagmatwanej sytuacji. Bądź świadomy tego, co wodzi Cię na pokuszenie. Poznaj pogardzaną i niekochaną część swojej istoty, która tak długo była wypierana, że stała się wewnętrznym sojusznikiem zewnętrznych sił, które Cię osłabiają. Podaruj swemu cieniowi odpowiednie miejsce i pomyśl, gdzie i jak takie skłonności możesz w przyszłości rozsądnie i tolerancyjnie wykorzystać.

  H.Banzhaf - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 16:38

 12. The Following 2 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  Juszun (07-05-2011), Mimbla z centrum (08-09-2010)

 13. #9
  Ekspert: Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  5,400
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  858
  Podziękowano 2,564 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  XV(15) Diabeł czyli pułapki poszukiwania mocy to karta nieokiełznanej chęci życia, namiętności, hucznych spotkań towarzyskich, które mogą być bogato zakrapiane alkoholem.

  Bywa też kartą wybitnego, genialnego umysłu, często wskazuje na ludzi zapatrzonych w siebie, płytkich, ogarniętych pasją przestrzegania modnego wizerunku.

  Jeśli odpowiedzią na zadane pytanie jest Diabeł, wystarczy zdjąć z własnej szyi ograniczający nas łańcuch, jaki ma na sobie przedstawiony na karcie demon Zła. Ten łańcuch, jest symbolem naszych nałogów np. alkoholizmu, narkomanii, seksoholizmu, tendencji do manipulowania otoczeniem oraz wykorzystywaniem innych.

  Diabeł może być sygnałem toksycznych więzi jakie tworzymy. Ale dopiero , kiedy go poznamy i oswoimy będziemy mogli wejść w nowy etap naszego życia. Jest on swoistym egzaminem, sprawdzianem sił , przed wejściem w kolejny etap życia, taki egzamin jest często ryzykownym posunięciem się do zakazanego owocu, jakim jest zdrada, używki itd. gdy przejdziemy przez to świadomie uwolnimy się od problemu.

  We wróżbie dotyczącej małżeństwa lub miłości, Diabeł oznacza nasze lęki i czyhające pokusy, ostrzega, o tym, abyśmy nie projektowali ich partnera. Sygnalizuje też, że nasz wybranek ma jakieś ciemne strony.

  Miłość. Gwałtowna potrzeba odmiany może doprowadzić do zerwania. Jeśli zależy ci na partnerze, postaraj się uatrakcyjnić wasz związek. Ktoś, na kim ci bardzo zależy może przysporzyć ci smutku i łez. Dobrze się zastanów, czy warto rzucić się w jego ramiona.

  We wróżbie biznesowej zapowiada kłopoty, szantaż, pogróżki i radzi odpowiedzieć tym samym, a wrogowie ustąpią, bowiem są od nas słabsi, jeśli nie zaniecha się nacisku.

  Praca i pieniądze. Jeśli masz plan, którym chcesz wszystkich zadziwić, wstrzymaj się z jego realizacją do czasu, aż nie przemyślisz każdego 'za' i 'przeciw'. Inaczej może się zdarzyć, że uznanie, które zasługuje tobie, przypadnie komuś innemu.

  Co może symbolizować karta Diabeł?

  Przywiązanie do wartości materialnych, zaniedbanie rozwoju duchowego, skupianie się w życiu tylko na przyjemnościach, uzależnienie od kogoś, czegoś, pożądanie, uwiedzenie, namiętność, otwartość na eksperymenty w seksie, brak zahamowań, bogactwo, uznanie, sława, szukanie w życiu wrażeń, pokusa lub jej uleganie, spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem, duży gniew, kipiące emocje, związek oparty na zaspokajaniu potrzeb cielesnych, kłamstwo, ukryte intrygi, nieczyste intencje.

  Dlatego zazwyczaj karta Diabeł mówi, że ujawniają się te nasze skłonności, potrzeby czy kompleksy, nad którymi nie mamy kontroli, które łatwo mogą popchnąć nas tam, skąd trudno jest zawrócić.

  Symbolizuje + pasje, namiętności, żądze twórcze. Zawiera wszystkie potencjały istoty ludzkiej skryte w nieświadomości, negatywne jak i pozytywne, oszustwo, kłamstwa, wielka ilość energii także seksualnej, władza nad kimś lub nad czymś, walka z nałogami, dążenie do korzyści materialnych, dochody z niekoniecznie legalnych źródeł, duża rozrywkowość, huczna impreza, pozadanie rzeczy materialnych, cielesnych, uzaleznienia finansowe, seksualne, materializm, kradziez, złość, agresja, kłamstwo, pożadanie, nienawiść, zło, przemoc,

  Przesłanie. We wszystkim zachowaj rozwagę i umiar. Za dużo dobrego też może zaszkodzić. Trzymaj emocje na wodzy. Pamiętaj, że zbytnie poddawanie się nastrojom może być gorsze niż uleganie nałogom.
  CZAS - JESIEŃ ( 2 lata)

  ZDROWIE: choroby zakazne, przenoszone drogą kropoelkowa, choroby jak malaria IDS, tyfus, cholera, choroby zapalne, toksyny, alkohol, problemy z kolanami, skórą i przemianą materii,
  dewiacje seksualne jak: pedofila, nekrofila, zoofilia, gerantofilia,

  Zdrowie. Zafunduj sobie wizytę w siłowni, więcej relaksu, parę dodatkowych godzin snu. Nie myśl, że jesteś niezastąpiona(y) i pozwól popracować innym.
  __________________________________________________ ________________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona - może być okrutny, zalecana jest ostrożność, czarna magia, obsesja seksualna, manipulator, nerwy, stres, uleganie pokusom, wszelkie maniactwa i nałogi, straty w wyniku hazardu lub nieuczciwych interesów, wplątanie się w coś, mania seksualna, perwersje, zagrożenie zdrowia, szantaż, długi, destrukcyjny romans, czarna magia, toksyczny związek uczuciowy, dewiacje i odchylenia seksualne, pogarda dla ludzi, uzaleznienie, molestowanie, ciezka choroba, zboczenie seksualne,

  Głęboka zależność od pewnej osoby/grupy osób, która nie ma dobrego wpływu, mocne uzależnienie od alkoholu lub/i innych używek, z którego ciężko wyjść, nadużywanie władzy, wykorzystywanie swojej pozycji do niecnych celów, oszustwo, ryzykowne przygody, czarna magia, zło, agresja, przemoc, niepohamowana wściekłość, brak kontroli nad emocjami.

  Diabeł może również oznaczać gwałt, przemoc fizyczną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości moralnych, różnorodne praktyki seksualne, uznawane za odbiegające od normy, nadmierny popęd seksualny
  Ponadto karta może symbolizować bycie w związku, w którym jest się wykorzystywanym i poniżanym. Uleganie niskim instynktom.

  Kiedy Diabeł jest w położeniu odwróconym, człowiek albo nie zda czekającego go, życiowego egzaminu, albo stchórzy przed nim. Trudno mu będzie bowiem uwolnić się od tego, od czego się uzależnił, mówi o potrzebie kompromisu i unikania manipulacji.
  __________________________________________________ ___________________________________________
  NIEKTORE POWIAZANIA:

  Diabeł + Moc + Księżyc - bardzo silne ale ukryte wpływy
  Diabeł + Kapłanka - fałszywa przyjaciółka, plotkara, zdradza ale udaje świętą
  Diabeł + Wisielec - bardzo ograniczona możliwość działania, nałóg
  Diabeł + Cesarzowa - zła kobieta, kusicielka, wamp, prostytutka, osoba wulgarna, materialistka
  Diabeł + Mag - człowiek nieprzebierający w słowach i czynach, zdolny do wszystkiego, niedwuznaczna propozycja (zwłaszcza jeśli z Rydwanem).
  __________________________________________________ _________________
  Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
  Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
  Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska
  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
  kurs Tarota- ESKK
  Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

 14. #10
  Początkujący Awatar DomiB
  Dołączył
  18-12-2009
  Przegląda
  Zielona Góra
  Wiek
  37
  Posty
  28
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie Poetycko :)

  Czarny Mag

  Na skrzydłach nietoperza,
  Udając króla nocy,
  Przybędzie w każdej chwili,
  Swą wiedzą Cię zaskoczy.
  Zarzuci łańcuch na szyje.
  Zrobi z Ciebie durnia.
  Zmieni miłość w nienawiść,
  Swoim przekleństwem Saturna.
  On Czarny Mag on Diabeł
  Zapanuje nad Tobą.
  Będąc pod jego wpływem
  Będziesz inną osobą.
  On zwierzę uczyni z Ciebie
  Gdy zechcesz jego pomocy,
  Złą siłę wyzwoli w Tobie.
  Zostaniesz w jego mocy.
  Zwierzęcy instynkt zniweczy
  Człowieczeństwo w Tobie.
  Uczynisz wiele krzywdy
  Krzywdząc niejedną osobę.
  Więc umysł miej otwarty,
  Bo na XV – ej stacji,
  Diabła poznasz na pewno,
  Dla jego satysfakcji.
  Tylko Twa silna wola
  Zrzuci diabelskie łańcuchy.
  Rozumem diabła pokonasz,
  Twa mądrość doda otuchy

  Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. diabeł.
  Przez dianus559 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 31-05-2011, 17:09
 2. diabeł
  Przez Golek w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 04-02-2010, 08:34
 3. diabeł ?
  Przez destin w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 20-03-2008, 08:50

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269