Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60
Like Tree45Likes

Wątek: 17 - Gwiazda

 1. #11
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,276
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,163 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Rada z jednej karty:

  Czuwa nad Tobą szczęśliwa gwiazda. Bez względu na to, jak się sprawy zakończą, będą dobre dla Ciebie, nawet jeśli myślisz inaczej. W pracy awans, uznanie, nagroda. Jeśli masz trudności w życiu, zaufaj losowi. Wszystko zakończy się już niedługo. Sam może będziesz zaskoczony efektem zmian.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 2. #12
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,276
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,163 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Blaski: nadzieja, wiara, optymizm, szczęśliwa przyszłość, optymizm, siła życiowa, karta ochronna, wyzdrowienie, miłość, przyjaźń, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciążę, zdolności lecznicze i terapeutyczne, okres sukcesów.

  Cienie: zwątpienie, utrata nadziei i wiary w sens życia, rezygnacja, pech w miłości, strach, pesymizm, nieszczęśliwa miłość, bezsenność.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 3. #13
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  o zdrowiu

  Gwiazda
  Nadzieja na wyzdrowienie, odczucie spokoju i równowagi wewnętrznej, dobry
  energetyzujacy sen, spokojne mysli, Anioł Opiekuńczy.
  Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
  Śmierć zastanowił się przez chwilę.
  KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE  Jak ktos chce podziekowac wystarczy wcisnac gwiazde:)

 4. #14
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  659
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  46627889

  Post Gwiazda

  W pozycji prostej: nadzieja, pozytywna odpowiedź na wszystkie pytania, sukcesy, osiągniemy to co chcemy, optymizm, miłość, szczęście, spełnienie marzeń, dobra passa, koniec trudnego okresu w życiu.
  Odwrócona: rezygnacja, pesymizm, nieszczęśliwa miłość, strach, spowolnienie marzeń.


  Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 5. #15
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  411
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 223 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Gwiazda - Widoczne znaki nadziei, że wasz romans zacznie się pięknie rozwijać dla obydwu stron;
  Bierzesz swoje marzenia i wizje miłości zbyt idealistycznie;
  Wiedz, że wasze wspólne życie mogłoby być najwspanialsze pod słońcem;
  Jako przeszkodę Gwiazda wskazuje na istotny i rozstrzygający całą sprawę element, którego brakuje w waszym związku;
  Czynisz cuda, aby odnaleźć tego jedynego, który jest cl przeznaczony;
  Wyrażajcie swój obopólny podziw dla siebie otwarcie i częściej;
  Wiesz, że to ten Jedyny, którego musisz poślubić; oboje wiecie, że wasz związek rozciąga się ponad okowy życia;
  Kiedy jesteście sam na sam niebiańsko spędzacie czas;
  Myślisz, że on jest najpiękniejszym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek widziałaś i dostajesz zawrotu głowy z radości, kiedy patrzysz na niego;
  Nie pozwól, aby najdrobniejsze uchybienie w jego zachowaniu wpłynęło na twoje pozytywne nastawienie do wszystkiego;
  Utworzyłaś związek z nie byle, jakim człowiekiem;
  Spotkanie z twoją bratnią duszą na statku astralnym lub we śnie, jeśli jeszcze nie spotkałaś jej na ziemi.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 6. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Juszun (22-05-2011)

 7. #16
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  411
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 223 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Gwiazda

  Jako dobra rada:
  Z nadzieją i zaufaniem poszerzaj horyzonty. Masz podstawy, by czerpać nowe nadzieje i podążać za dobrą gwiazdą. Uwierz w dobrą przyszłość i planuj długoterminowo.

  Jako ostrzeżenie:
  Nie oddawaj się marzeniom o przyszłości, bo przegapisz dzisiejszą szansę.

  Jako karta dnia:
  Ciesz się z nadejścia dzisiejszego dnia, gdyż gwiazdy Ci sprzyjają. Pozwól się inspirować snami o przyszłości. Cokolwiek zaplanujesz, będzie miało długotrwały , radosny przebieg, ponieważ masz dziś instynkt, który nieomylnie wskaże Ci drogę. Jeśli nie zamierzasz rozpoczynać niczego nowego, warto, żebyś na swą sytuację spojrzał z perspektywy wyższych wartości. Zdziwisz się , ile ciekawych spraw Cię otacza i jakie nowe horyzonty otwierają się przed Tobą.

  Jako karta na rok:
  Ten rok będzie mijał, w dosłownym sensie tego słowa, pod "dobrą gwiazdą". Buduj plany na przyszłość i podejmuj się długoterminowych spraw. Jeśli masz za sobą kryzys lub ciężki okres życia, będzie to tym lepszy czas dla nowych nadziei i wizji. To dotyczy szczególnie, choć nie tylko, obszarów miłości i partnerstwa. Usuń zniszczenia, obmyj swe rany w krystalicznej wodzie i przypatrz się swojej sytuacji z głębszego punktu widzenia. Zobaczysz, jak otwierają się przed Tobą radosne perspektywy i jak bardzo obiecujące są Twoje możliwości. W końcu roku będziesz się czuł, jak po kąpieli w źródle wody życia.

  H.Banzhaf - Klucze do tarota

 8. #17
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,162
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  453
  Podziękowano 2,079 razy
  Siła reputacji
  80558733

  Domyślnie

  XVII(17) -karta nadziei, Gwiazda czyli powrót do źródeł. W rozkładzie Gwieździe przypisuje się różne znaczenia, człowiekowi załamanemu przynosi ona radę, by wierzył w swoją szczęśliwą Gwiazdę i podążał za nią. W odniesieniu do problemów egzystencjalnych Gwiazda może symbolizować "światło na końcu tunelu" i szybką poprawę sytuacji; jest ona tez nagroda za poniesione wysiłki, cierpienia i dobre uczynki. Może ona oznaczać nagrodę, awans.

  Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną.

  W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej,

  Miłość. Nie martw się, jeśli dokucza ci samotność - wkrótce się zakochasz, a twoje uczucie zostanie odwzajemnione. Jeżeli jesteś już z kimś związana(y), pokochasz swego partnera na nowo. Karta ta wróży również ślub.

  Jest dobrą wróżbą w pytaniach o miłość - mówi, że nowe wielkie uczucie jest już "widoczne na horyzoncie". Pamiętajmy także o związkach tej karty z mocą planety Wenus i o tym, że kojarzy się ona z obrzędami płodnościowymi. To również symbol kogoś owładniętego uczuciem.

  Karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

  Praca i pieniądze. Masz szansę wybić się ponad przeciętność. Oczekuj ciekawych propozycji, które mogą być dla ciebie zaskakujące. Łap je - dadzą ci wolność i niezależność.

  To karta opromieniona ciepłem i miłością. Symbolizuje optymizm, sztukę, życie zgodne z naturą, rozwój intuicji, kosmiczną harmonię. Oznacza też kogoś utalentowanego, osobę lubiącą bywać w galeriach sztuki, teatrach, kinach, na wernisażach.

  Przy wszystkich pytaniach karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

  W pytaniach o stosunki z ludźmi oznacza gotowość do nawiązania nowych kontaktów, które zrewolucjonizują nasze życie.

  Podobnie dobrą wróżbą jest ta karta, gdy pytamy o pieniądze: oznacza, że "bije" już dla nas nowe źródło dochodów.

  Symbolizuje + okres sukcesów, dawanie, oczyszczanie, inwestowanie, prawdę, pokorę jako skuteczne rozwiązanie, prosperitę, nadzieja, odrodzenie, karta opieki, uzdrawianie, pomyślność, czystość, naturalność, ukojenie, oczekiwanie, optymizm, wiara,szczęśliwa miłość, wyzdrowienie, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciążę, kontakt ze świadomością i podświadomością, szczęśliwa przyszłość, inspiracja, wiara w przyszłość, opieka Boga, karta ochronna, przyjaźń, zaufanie od losu, wiara, nadzieja, leczenie tarapeutyczne, okres suksesów, przyjaźń, miłość, inne spojrzenie, światełko w tunelu, radość wewnetrzna,

  Przesłanie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystkiego zacznie ci przybywać: humoru, energii, szczęścia. Czy potrzebujesz czegoś więcej?
  CZAS - wiosna ( .2do 3 lata)

  podudzia, funkcjonowanie nerwow, równowaga duchowa,

  ZDROWIE: dolegliwosci reumatyczne, płuca, układ oddechowy, oskrzela, astma, kończyny gorne, duszności, ostrzega przed utratą równowagi emocjonalnej. Gwiazda zapowiada rychłe wyzdrowienie. (Ale może również oznaczać początek nowego cyklu inkarnacyjnego.)

  Zdrowie. Wyśmienita forma! Zapomnisz o grzebaniu się we własnej duszy i użalaniu nad sobą. To dobrze zrobi twojej psychice.

  w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich, daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.
  __________________________________________________ _____________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona - traci lub wymaga zamiast dawania, marnotrawienie energii, nie akceptowanie swojego ciała, brak nadziei na poprawę, lub nadzieja bez pokrycia, niepokoje, brak czasu na wypoczynek, niedowartosciowanie, zmarnowana szansa, bezsenność,impotencja, strach i niewiara przed ludźmi i jakimikolwiek zmianami na lepsze, zwątpienie, pesymizm, bezsenność, nieszczęśliwa miłość, pech w miłości, rezygnacja, życie marzeniami i nadziejami,

  W negacji wskazuje na brak wiary we własne możliwości, jednostronność w ocenie sytuacji, nadwrażliwość i drażliwość, skłonność do budowania zamków na lodzie, pesymizm. Ponadto oznacza brak wypoczynku, osobę ekstrawagancką lub dziwaczną.

  Gwiazda nie jest jednak dobrym zwiastunem dla biznesmenów. Jeżeli już się zdarzyła należy pomyśleć o karierze politycznej, choćby sejmiku samorządowym, radzie miejskiej, starcie w wyborach. Sugeruje też odpisanie pewnych sum na działalność charytatywną.

  W położeniu odwróconym Gwiazda , mówi, że nie ma co liczyć na szybką poprawę sytuacji ani nagrodę. Radzi ona szukać jedności z kosmosem , dążyć do równowagi wewnętrznej. W praktyce dobrze jest zająć się tantrą, Tai -Chi, jogą, znaleźć psychiczna podstawę swych problemów.

  Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.
  __________________________________________________ _______________________________________
  NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

  Gwiazda + Cesarzowa - artystyczna dusza, piękno i przepych, gwiazda kina, ktoś podziwiany, przyjemne spędzenie czasu
  Gwiazda + Wieża - zawalenie się marzeń, brak nadziei, nieoczekiwana zła wiadomość
  Gwiazda + Kochankowie- prawdziwa przyjaźń, szansa na związek
  Gwiazda + Kapłan - astrolog, nauka astrologii, sesja bioenergoterapeutyczna, sesja u psychologa

 9. Użytkownicy którzy podziękowali liv222 za ten post:

  basiunia53 (14-03-2011)

 10. #18
  Początkujący Awatar DomiB
  Dołączył
  18-12-2009
  Przegląda
  Zielona Góra
  Wiek
  34
  Posty
  28
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Poetycko :)

  Nadzieja

  Ibis na Drzewie Poznania,
  O pięknie w Twoim życiu zaśpiewa.
  Zabrzmi nadzieja muzyką,
  O którą wzdychałeś do nieba.
  I swoją Gwiazdę zobaczysz,
  Osnutą kolorem miłości,
  Będzie naga i piękna,
  W swojej doskonałości.
  W dłoniach trzymając kielichy,
  Nigdy nie opróżnione,
  Miłością użyźni, zapłodni,
  Życie bólem doświadczone.
  Z Gwiazdą odnajdziesz wolność,
  Sens życia, jak być szczęśliwym,
  Jak przetrwać złe chwile w życiu,
  Nadzieją chwile ożywisz.
  Miej zaufanie do siebie,
  Miej wiarę w opiekę Boga,
  To Gwiazda od chwili poczęcia,
  Wskazuje gdzie jest Twoja droga.
  Od ciebie zależy byś znalazł,
  Swoje życie zlustruj dokładnie,
  A dawny ból i cierpienie,
  Wielka radość ogarnie.
  Pod swoją Gwiazdą zobaczysz,
  Na XVII – stacji Tarota
  Że możesz w szczęściu, radości
  Dotrwać do końca żywota.

  Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

 11. #19
  Tarocista Awatar azkan
  Dołączył
  17-01-2010
  Przegląda
  Anglia
  Wiek
  42
  Posty
  357
  Wpisów
  21
  Podziękował/a
  38
  Podziękowano 219 razy
  Siła reputacji
  110767

  Domyślnie

  XVII GWIAZDA
  Gwiazda to nic dodać nic ująć tylko gwiazda, która nam przyświeca abyśmy nie zgubili drogi w ciemnościach.


  A zatem nasze szczęście, możliwości, talenty, rozum i wiedza. Ponieważ karcie tej patronuje Wenus to często dosłownie oznacza jakiś talent artystyczny. W zależności o sprawę jaką pytamy Gwiazda będzie oznaczała taki etap w naszym życiu kiedy możemy zacząć coś od nowa sięgając do naszego wewnętrznego źródła mając „zielone światło” i przyzwolenie na działanie. Niesie ze sobą nowe kontakty z ludźmi,płodność i rozwój w dobrym kierunku.

 12. #20
  Out of this world... Awatar Cosmo
  Dołączył
  23-09-2009
  Przegląda
  Ciągle w podróży
  Posty
  949
  Podziękował/a
  174
  Podziękowano 363 razy
  Siła reputacji
  9861012

  Domyślnie

  Gwiazda a...
  Miłość: idealna miłość, jaką pragnie każdy przeżyć w swoim życiu, czysta, prawdziwa, romantyczna. Szczęśliwy związek, nowa miłość, taka na wiosnę. Możliwość zajścia w ciążę.
  Przyjaźń: prawdziwa, głęboka, wspierająca, na którą można zawsze liczyć.
  Zawód: sukces, dobra passa, spełnienie marzeń, natchnienie, dobre pomysły.
  Pieniądze: dobra inwestycja, wysokie odsetki, dobre rady na zainwestowanie.
  Zdrowie: nadzieja na wyzdrowienie, odczucie spokoju i równowagi wewnętrznej, dobry regenerujący sen, spokojne myśli. Anioł Opiekuńczy.

  Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska
  "Aby moje życie było wykrzyknikiem (!), a nie znakiem zapytania (?)"
  The truth is out there...

Podobne wątki

 1. Gwiazda
  Przez fiolka691 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 01-03-2011, 11:26

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232