Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
Like Tree72Likes

Wątek: 18 - Księżyc

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 18 - Księżyc
  Znaczenie karty Księżyc:

  Karta i jej znaczenie symboliczne:

  Zamknięcie w świecie iluzji, marzeń, oderwanie od rzeczywistości, idealizm, napięcie, niepokój, lęk, magia, kłamstwo, tajemnica, niejasność, ukryte sprawy, pogrążenie w smutku, intuicja, marzenie o czymś nieosiągalnym. Jeśli pojawi się ta karta, to bardzo prawdopodobne jest, że widzimy sytuację w złym świetle, nie mamy wystarczających informacji, lub przesadnie idealizujemy, prawda może okazać się trudna do przyjęcia. Samooszukiwanie się, trudności z rozliczeniem się z przeszłością, podejrzliwość, również terapia, twórczość, wizje.

  Karta w negacji może oznaczać:

  Koszmary senne, głębokie lęki, choroby psychiczne, fobie, halucynacje, zagubienie, opętanie, niebezpieczeństwo, dręczące wyrzuty sumienia, brak intuicji, zaślepienie, myśli samobójcze, uzależnienie od pewnych osób, najprawdopodobniej od matki, ze relacje, toksyczne związki, nałóg, autodestrukcja.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - noc, królestwo ciemności
  Znaczenie ogólne - obawy, lęki, koszmary, irracjonalność, stać przed progiem strachu, za którym znajduje się coś bardzo ważnego i wartościowego, obrazy podświadomości
  Praca - dezorientacja, bezcelowość, trema, strach przed utratą pracy, niepewność
  Relacje/uczucia - bezpodstawna zazdrość, podejrzenia, przewrażliwienie, lęk przed zrobieniem ważnego kroku
  Świadomość - wzrost sił podświadomości
  Sfera ducha - zejście do Podziemnego Królestwa
  Cel - głębia poznania i świadomości
  Cień -utrata swego "ja", rozmycie się
  Odwrócona - iluzje, halucynacje, rozczarowanie

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  Iluzje. Lęk. Nerwowość, irytacji- Niespokojny stan umysłu. Chorobliwość. Oszustwo, podstęp. Prostactwo. Groźba niebezpieczeństwa. Złe wpływy innych ludzi. Fałszywa przyjaźń. Wrogowie. Błąd, pomyłka. Symulowanie pracy. Błądzenie. Nieprecyzyjność.

  Odwrócony: Niewiara. Oszukiwanie siebie. Zbliżające się kłopoty. Wyrzuty sumienia. Nerwica. Choroba psychiczna. Bezsenność, koszmary. Lunatyzm. Zamknięcie się w sobie, w sprawach domu, rodziny. Ograniczoność umysłu. Brak wyobraźni, intuicji. Bierność umysłowa.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Te drzwi otwierają się na głębie duszy i przemierzania jej będzie wspaniałym albo trudnym doświadczeniem. To co się pokazuje jest nieprzerwaną transformacją i rzeczywistość miesza się z iluzją i wspomnieniami.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:33

 2. #2
  Awatar NeoNówka
  Dołączył
  01-11-2008
  Wiek
  38
  Posty
  1,543
  Podziękował/a
  302
  Podziękowano 801 razy
  Siła reputacji
  154

  Domyślnie

  Księżyc może także oznaczać romans, ukrywanie miłości, potajemna miłość.

 3. Użytkownicy którzy podziękowali NeoNówka za ten post:

  villemka (17-09-2013)

 4. #3
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Księżycowe światło – złudzenie iluzja, nieświadomość. Psy – obłudni ludzie. Rak – przeszkody.

  ZNACZENIE – Wewnętrzne przeobrażenie się, zakazany związek, nie należy nic zmieniać, uparte dążenie do celu.

  KARTA ODWRÓCONA – Niebezpieczństwo, rozczarowanie, nagana.

  KSIĘŻYC. Może Ci się zdawać, że w sprawach, które reprezentuje ta karta, sytuacja jest dla Ciebie dobra. W rzeczywistości, Księżyc podnosi rangę spraw mało realnych lub nierealnych, dając poczucie możliwości urzeczywistnienia ich. Szybko przekonasz się, że marzenia choć piękne, rzadko się spełniają i nie w sytuacji kiedy reprezentowane są przez Księżyc. Inaczej jest, jeżeli inne karty w rozkładzie Tarota dają podstawy, aby temu wierzyć. Możesz być atakowany przez niespokojne myśli, mogą powracać idee, z którymi jak Ci się zdawało dałeś(aś) sobie spokój, a które nagle wyłaniają się na pierwszy plan jako znów ważne. Nie można z tym walczyć, musisz w to wejść i rozstrzygnąć. Może to być użyteczne dla szeroko pojętej twórczości artystycznej, o ile zmaterializuje się w postaci konkretnego dzieła. Wartości jakie to będzie przedstawiać spodobają się Tobie, jednak innym raczej tego nie pokazuj, bo nie zrozumieją. Ogólnie można stwierdzić, że jest to karta ujawniania się ukrytych do tej pory marzeń, pragnień, myśli, żądań, stanów rozdrażnienia, szczególnie nieprzyjemnych w stosunkach z członkami rodziny i w pracy. W tej sytuacji będziesz odbierany(a) przez otoczenie negatywnie, możesz szkodzić swojej sprawie i później tego żałować. Twoja zdolność do oceny sytuacji jest obecnie mocno zawężona, musisz być ostrożny(a) w sprawach związanych ze wszelką działalnością, możesz być oszukany(a), narażony(a) na niebezpieczeństwo, będziesz popełniać błędy i bedziesz zaskakiwany(a) przez nowe nieprzyjemne fakty.

  KSIĘŻYC - karta odwrócona. Ta karta, w zależności od położenia w rozkładzie mówi, że sprawa jakiej ona dotyczy ma swoje podłoże ukryte głęboko w podświadomości. Prawdopodobnie nie potrafisz sobie z tym poradzić, nie wiesz jak wybrnąć z sytuacji, która jest dla Ciebie nadzwyczaj trudna i jak Ci się wydaje beznadziejna. Jedyne co można tu poradzić, to wejść w to i nie bacząc na wewnętrzne podszepty rozprawić się z tym na zawsze. Ten problem może mieć swoje źródło w dzieciństwie, gdzie system narzuconych Ci norm dzisiaj nie pozwala podejść do tego bez wahania i bez obaw, co z tego wyjdzie.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  XVIII. KSIĘŻYC Iluzja

  Osiemnasta karta Wielkich Arkanów nosi nazwę Księżyc. Ważnym elementem w każdej talii jest pies. Najczęściej są to dwa ujadające psy (czasem pies i wilk) wpatrzone w Księżyc znajdujący się w górnej części karty. Często powtarzającym się motywem jest też rak wywodzący się z symboliki astrologicznej, którego władcą jest Księżyc. Na rysunku znaleźć można również dwie wieże lub piramidy, których zadaniem jest strzec dostępu do Księżyca. Psy wydają się jedynie wyć do Księżyca, rak natomiast sprawia wrażenie, jakby ku niemu podążał. Kto nie umie sobie poradzić z siłami Księżyca, tak jak psy, wzbrania się przed nim, gdyż jego wpływ jest niekwestionowany. Przede wszystkim jednak oddziałuje on na nasz sen.

  ZNACZENIE KARTY: Księżyc symbolicznie zawsze utożsamiano z kaprysami duszy. Rysunek pokazuje wejście duszy w nowe rejony czy też wymiary, po zdobyciu doświadczeń wyniesionych z Gwiazdy karty miłości. To właśnie dusza zgodnie z poglądami ezoterycznymi, związana z naszą stroną karmiczną powraca do nieba.

  Ludy wędrowne traktowały tę kartę jako symbol nieszczęścia, co jednak nie znajduje swojego uzasadnienia w pierwotnym znaczeniu karty. Przeciwnie, wszystko co dąży do przełomu, należy oceniać pozytywnie. Dusza, którą ta karta wyraża najpełniej, wraz z kartą Arcykapłanki i Arcykapłana, jest najsilniejszym motorem naszego działania. Bez duszy nic nie jest możliwe, zaś z nią wszystko. Pokonujemy wszelkie przeszkody i bez problemu przemierzamy dalekie drogi, które musimy pokonać. Rak i wąż to stare symbole samoodnowy, która dokonuje się tylko w duszy człowieka. O tym też mówi ta karta. Wszystko, co nowe, co się rozpoczyna, wymaga od nas dużej odwagi. Niezmiernie trudno jest pokonać rutynę i podążyć nowymi drogami, ale siła duszy umożliwia każdemu aktywne wejście na nowe drogi życia. Każdy z nas powinien pragnąć wyjść poza własne ograniczenia i odnaleźć nowe kierunki działania. Takim impulsem obdarza nas karta Księżyca.


  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: ten, kto nie będąc zabezpieczonym prowokuje nieznajomego, sam sobie przygotowuje upadek. Istoty niebezpieczne, symbolizowane przez wilka, zastawiają na człowieka pułapki. Istoty pozornie życzliwe, symbolizowane przez psa, ukrywają przed nim swą przewrotność i perfidię pod maską pochlebstwa. Istoty leniwe, przedstawione przez raka, czyhają na moment jego upadku. Człowiek świadomy musi obserwować, słuchać i milczeć. Ukryci nieprzyjaciele, zawiedzione nadzieje. Karta ta uosabia ogniwo nierozdzielne i trwałe, które łączy plan fizyczny z planem astralnym, czyli z planem sił niewidzialnych, które rządzą widzialnym Kosmosem. Człowiek w swej aktualnej inkarnacji posiada pewne uzdolnienia, ale jego możliwości są bardzo ograniczone. Tłumaczy on prawa kosmiczne na swój sposób, deformując je. Karta ta została nazwana Księżyc, czyli mrzonka, gdyż Księżyc, odblask!1 Słońca, sam nie świecąc, przynosi iluzję, złudzenie. Nie przedstawia rzeczywistości, ale objawia życie pozorne. W swym znaczeniu elementarnym Księżyc przedstawia marzenia zrodzone w ciemności pod wpływem wzburzenia duszy człowieka, pod. naporem niskich pragnień, ale równocześnie uwalnia od udręki, gdy tylko człowiek poczuje ich marność. Księżyc zasadniczo jest neutralny _ i przybiera zabarwienie dobroczynne lub złowrogie kart, które go otaczają i których efekty często pomnaża. Jest to karta zmiany i dlatego powinna być potwierdzona przez inne karty.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: pesymizm, słabość charakteru, nie uporządkowanie wewnętrzne, skłonność do fantazjowania, drażliwość, kłótliwość, talent twórczy.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: w przypadku pertraktacji kłamstwo, w przypadku pracy osobistej błąd. Złudzenie na wszystkich planach. Niepokój uczuciowy, zmysłowy; przynoszący jedynie nieporządek. Zazdrość, mrzonki, obsesje. Stan świadomości mglisty, niespokojny i czynny (ciemność, trwoga, woda, noc, ukrycie). Sprawy podejrzane, nieprzyjaciele, oszczerstwa. Zahamowanie wszystkiego, co mogłoby być piękne i żywotne. Chwiejność, niepokój, pesymizm, niestabilność. Wątpliwe plany. Karta nieprzychylna zarówno dla dóbr materialnych, jak i dla zdrowia, miłości i reputacji. Pozytywna dla twórców, gdyż może oznaczać okres (nieraz bolesny) powstawania dzieła i pracy wyobraźni. Pozwól Księżycowi ofiarować ci twoje marzenia, mrzonki i ucieczki. Będzie to dobroczynne na krótki czas, pomoże ci przetrwać trudny okres. Nie zapominaj, że Księżyc może być zapładniający.

  Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:32

 5. #4
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie księżyc

  Na górze karty widnieje wizerunek Księżyca. Poniżej znajdują się najczęściej dwa wyjące psy, czasem stojące na wysokiej skale. Często widoczny jest także zbiornik wodny, a w nim pływający rak.
  Iluzja, fantazja, marzenia, opóźnienie, łudzenie się, okłamywanie, podstęp, zawód, zmiana, sen proroczy, odkrycie talentu, zwycięstwo miłości, ostrzeżenie, niebezpieczeństwo, skąpstwo, fałszywi przyjaciele, wykorzystywanie innych, nieznani wrogowie, pułapka, upartość, zyski bez straty, pokonanie słabości, pokonanie nałogu, fantazja zostanie pokonana przez rzeczywistość, sugestia podjęcia ryzyka.
  Karta oznacza błędne pojmowanie świata, oszustwo i otaczające kłamstwa. Symbolizuje niezrozumienie pewnych spraw, często irytujące i wzbudzające wewnętrzny niepokój. Może także oznaczać samo oszukiwanie się, życie w iluzji lub chorobę psychiczną. Jest światłem królestwa cienia i nocy. Chociaż to miejsce budzi strach, to nie musi być przerażające.
  Ogólnie można stwierdzić, że jest to karta ujawniania się ukrytych do tej pory, marzeń, pragnień, myśli, żądań, stanów rozdrażnienia, szczególnie nieprzyjemnych w stosunkach z członkami rodziny i w pracy.
  Jeżeli ukaże się na początku układu wykonanie planowanych projektów, zwłaszcza związanych z urzędem czy finansami. Przykładem takiej pozycji może być - wróżący zastanawia się nad kupnem posiadłości, ale nie jest pewny czy dostanie finansowe poparcie z banku. Karta Księżyc będzie go informowała o przychylnym nastawieniu ludzi, instytucji, co do jego planu, powinien więc odsunąć od siebie niepewność i jak najprędzej dążyć do załatwienia sprawy.
  Jeżeli karta Księżyc ukaże się pośrodku układu, jej zadaniem będzie przygotowanie wróżącego do opóźnienia, przesunięcia czy też komplikacji związanych z planowanym wyjazdem lub też z planowaną przeprowadzką. Księżyc w tej pozycji informuje także o zagrożeniu, niebezpieczeństwie czy kłopotach od kobiety z bliskiego otoczenia. Ostrzeżenie to jest bardzo silne, ze względu na to, że kobieta ta planowała wyrządzenie krzywdy wróżącemu już od dłuższego czasu i tylko czekała na odpowiedni moment. Karty otaczające pomogą scharakteryzować jej sylwetkę.
  Karta Księżyc na końcu układu będzie informowała o kłopotach zdrowotnych, lub o nieszczęśliwym wypadku wróżącego, albo osoby bliskiej wróżącemu. Ostrzega ona także przed depresją i emocjonalnymi problemami. Księżyc w tej pozycji będzie silnie sugerował posługiwanie się logiką, a nie uczuciami w tym czasie. Wróżący nie powinien się martwić, ale spokojnie przeczekać ten okres, ponieważ siły większe zaopiekowały się tym problemem i wszystko ułoży się pozytywnie.


  Znaczenie karty Księżyc w pozycji negatywnej niewiele różni się od pozycji pozytywnej. Zasadnicza różnica jest w podejściu do nadchodzącej sytuacji, ponieważ sugeruje wróżącemu zmniejszenie negatywnych wpływów na jego problem. Księżyc w takim położeniu informuje także o niepewności w sprawach uczuciowych, dając do zrozumienia, że sytuacja potrzebuje więcej czasu.


  Księżyc

  Podążając za gwiazdą Głupiec podróżuje teraz przez noc. Pełnia wzrasta oświetlając dla niego wodną ścieżkę i zaczyna czuć się zdezorientowany, zupełnie jakby chodził we śnie. Głupiec przechodzi pod księżycem i mija dwa starożytne i dziwne filary. Nagle, rozgląda się i widzi , że znalazł się w zupełnie innym świecie. Kiedy był w obecności Najwyższej Kapłanki, widział wskazówki , ślady i podpowiedzi przez przezroczysty welon zawieszony za jej tronem. Później, kiedy wisiał na drzewie (XII) czuł , że znajduje się pomiędzy światem fizycznym i tym tajemniczym. Teraz wreszcie wszedł za welon. Tutaj są tajemnice których poszukiwał, co więcej, tutaj są ciemne tajemnice, te które są powiązane z pierwotnymi i starożytnymi siłami: siłami natury, nie cywilizacji. To jest świat poetycki, artystyczny. To jest świat muzyków , wariatów i szaleńców, przerażające ,ponętne miejsce z bardzo trudnymi zasadami. Wilki wyją w hołdzie do księżyca , biegną dziko przez ten świat, polując przy pannie dziewicy z łukiem i strzałami; i stworzenia z dziecięcych koszmarów i fantazji wychodzą z cieni, z błyszczących oczu.

  Ścieżka , którą dotychczas głupiec kroczył stała się rzeką i stoi w niej po biodra, stoi w silnym wpływie tych słonych oświetlonych światłem księżyca wodach. Przy bliskim brzegu jest łódź, ale nie ma wioseł ani steru. Głupiec zdaje sobie sprawę , że ma dwa wyjścia. Może zatracić się w tym świecie szaleństwa i iluzji , wyć wraz z wilkami, być zastraszanym albo wsiąść do łodzi i zaufać rzece. Księżyc będzie kontrolował każdą drogę, ale w łodzi jego poddanie siłom nieświadomości i naturalnego świata ostatecznie go gdzieś zabierze. Jak artyści i poeci i magowie znają inspiracje, wizje, magia księżyca jest nagrodzeniem takiego poddania. Głupiec wsiadł do łodzi i odpływa. Kiedy woda zabrała łódź, księżyc wysyłał swoje światło jako drogę i głupiec teraz czuł obecność pani tego mrocznego ,ciemnego świata , która spoglądała na niego z góry - Najwyższej Kapłanki aprobującymi oczyma - Księżyc.

  Ta karta jest jak druga część karty nr II czyli Kapłanki. Są po bokach dwa filary , ale kapłanki już nie widać, jest zakryta za księżycem, za ciemnym niebem, za welonem który wisi za jej tronem. Ta karta ma przesłanie, że wiedza i nauki najwyższej kapłanki są tu teraz potrzebne, oczywiście mowa o odczuciach, intuicji, abyśmy nie dali się zwieść pozorom.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:37

 6. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Księżyc - intuicja, wrażliwość, marzenia, plany, bujna wyobraźnia, ciąża, pierwiastek kobiecy, delikatność, troska o innych, niespodzianka, która sprawi radość, opieka, miły prezent, romantyzm.

  Księżyc (odwrócony) - brak intuicji i wyobraźni, wyrachowany pragmatyzm, życie w świecie iluzji, brak kontaktu z rzeczywistością, błędy w ocenie ludzi lub sytuacji, kompleksy, zahamowania, kaprysy.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Możesz mieć wrażenie, że ogarniają Cię ciemność i nie wiesz, w którą masz pójść stronę. Nie wyolbrzymiaj problemów. Rozwiązanie ich może okazać się o wiele łatwiejsze niż Ci się wydaje. Poproś kogoś o wsparcie. Rozmowa może naświetlić sprawę tak, że znajdziesz wyjście. Nie bój się.
  Jeśli masz trudności w pracy, weź się w garść. Są one efektem Twojego obijania się. Nie możesz pracować na taką opinię, bo ona prześladuje człowieka później jak zły sen. Jeśli masz trudności ze snem, zwróć uwagę na odpoczynek i relaks. Załatw wszystkie sprawy, które spiętrzyły się ostatnio. Zacznij prowadzić zdrowy tryb życia, bo doprowadzisz się do poważniejszych dolegliwości. Na razie to tylko ostrzeżenie ciała.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: ciemność, niejasność, intuicja, fantazja, romantyzm, nieświadomość, iluzje, ułuda, kłamstwo, smutek, niebezpieczeństwo, błędy w działaniu, samotność, tajemniczość, ukryte sprawy wymagające wyjaśnienia, ciąża.

  Cienie: choroba psychiczna, halucynacje, lunatyzm, koszmary senne, łzy, rozpacz, toksyczny związek z matką, oszukiwanie siebie, pesymizm, prześladujące myśli o śmierci.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:32

 7. #6
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  XVIII. Księżyc
  czyli brama do świata marzeń i do wewnętrznej przestrzeni umysłu
  Osiemnasta karta z Wielkich Arkanów(*), Księżyc, rezczywiście przedstawia (w Taroku Marsylskim) Księżyc w pełni wiszący na niebie. W jego tarczę wpisana jest jednak chuda twarz Księżyca na nowiu, zatem rysunek ten przypomina o całym cyklu księżycowych przemian. Wokół Księżyca unoszą się w powietrzu kropelki wody, co wyraża pradawną wiarę w to, że Księżyc jest władcą wód, i tak jak Słońce zsyła ogień, tak Księżyc rzuca z nieba rosę.

  Poniżej tarczy Księżyca narysowany jest staw, z którego wypełza rak, księżycowe zwierzę. Pamiętajmy, że w astrologii Księżyc jest władcą znaku Raka; i obie te istności, Księżyc i rak (lub krab) są powiązane w legendach wielu ludów.

  Od stawu w dal wiedzie wąska ścieżka, której pilnuje para psów. Niektórzy twierdzą, że jest to pies i wilk. Niektórzy w tym rysunku widzą fragment mapy nieba: te dwa psy, to Wielki i Mały Pies, dwa gwiazdozbiory widoczne zimą, kiedy Księżyc w pełni na ich tle świeci najwyżej i najjaśniej. Rak oznacza pobliski gwiazdozbiór Raka, a na sąsiedniej karcie Słońce zobaczymy parę dzieci - czyli gwiazdozbiór Bliźniąt. Za psami strzegą horyzontu dwie wieże, lub dwie flanki obronnego muru. Można w nich widzieć wspomnienie Wieży z karty nr 16.

  Spośród wszystkich kart, które dotąd omawialiśmy, ta ma najbardziej inicjacyjny charakter i najgłośniej mówi o przejściu do innego świata, o przekroczeniu pewnego progu. Karta 18. Księżyc przypomina pod pewnym względem kartę 13. Śmierć. Treścią karty Śmierć jest przekroczenie progu pomiędzy życiem a śmiercią, czy też pośmiertnym stanem umysłu; treścią karty Księżyc jest przekroczenie progu pomiędzy jawą a snem, czyli pomiędzy światem realnym, a obszarem marzeń, złud i wizji, zaludniających wewnętrzną przestrzeń naszego umysłu.

  Rysunek tej karty dostarcza potężnej inspiracji magom ćwiczącym wizualizacje i podróże duchem po przestrzeni wewnętrznej; energia tej karty sprzyja wizjonerom i poetom - natomiast w sprawach realnego życia karta ta zwykle jest poważnym ostrzeżeniem. Wskazuje bowiem, że wchodzimy w taki obszar życiowych doświadczeń, gdzie rządzą nami nieuświadamiane impulsy. Gdzie jesteśmy kierowani nie przez swoją "jasną" świadomość, przez Wolę, Rozum i Szlachetne Cele, lecz przez wyparte do podświadomości potrzeby i emocje, dla których nie było miejsca w świecie realnym. Ktoś żyjący w rytmie karty Księżyc porusza się po świecie jak lunatyk lub przysłowiowe "pijane dziecko we mgle", nie znając sił, które nim powodują.

  Cóż więc oznacza ta karta w pewnych konkretnych sytuacjach?

  Przy pytaniach o twórczość - artystyczną lub inną - karta Księżyc oznacza wielkie uaktywnienie się twórczych sił i potrzeb, ale owe twórcze bodźce, choć przemożne, są mało jasnego dla samego twórcy. Może on długo nie wiedzieć, o co mu chodzi i jaki rezultat chciałby osiągnąć. Wyraźnie karta nr XVIII patronowała malarzom-surrealistom i naszym poetom-romantykom.

  Kiedy chodzi o miłość, karta Księżyc oznacza namiętności bezrozumne i ślepe. Często za tą karta stoi miłość fatalna i niszcząca, albo przynajmniej taki wylew fali emocji, którego nie sposób świadomie ogarnąć.

  Również stosunki z ludźmi, w szerszym sensie, opierają o jakieś nasze fantazje i "chciejstwa" czy też "poronione pomysły". Może też chodzić o taki związek z drugą osoba, który nas wewnętrznie przemieni i wzbogaci, ale też oderwie od rzeczywistości, kariery itd.

  W interesach karta Księżyc jest jednoznacznie negatywnym wskazaniem. Tu przecież trzeba twardo trzymać się ziemi!

  Wizualizowanie tej karty wyostrza intuicję i rozwija dar rozumienia snów i wieszczych znaków.


  (*) "Arcana" to po łacinie "tajemnice". Po polsku można mówić w liczbie pojedynczej "osiemnaste arkanum", ale nigdy "arkan", bo arkan to lasso do łapania koni.  --------------------------------------------------------------------------------

  Księżyc
  Karta "Księżyc" (przedstawiającą Księżyc na niebie, księżycowe zwierzęta: raka i psy, oraz bramę wiodąca do tajemniczej krainy) oznacza kontakt z nieświadomymi siłami własnego umysłu: z lękami, silnymi emocjami, niespełnieniem i nie zaspokojonym pożądaniem. Karta ta zwykle pojawia się w sytuacji, kiedy człowiek stoi na rozdrożu: i albo owe podświadome siły opanuje, albo im ulegnie, i wtedy będzie zachowywał się nieracjonalnie, często szkodząc samemu sobie.

  Księżyc jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Żywe są w tobie potężne namiętności, silne emocje; na przykład poczucie żalu i krzywdy, zawiść, chęć zemsty, pragnienie "zawładnięcia" pewną osobą. Od ciebie zależy teraz, czy pójdziesz za nimi - czy zachowasz zdrowy rozsądek i jasność widzenia. Czy będziesz śnił na jawie - czy świadomie pokierujesz swoim życiem.

  Księżyc jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

  Bardzo niebezpiecznie! Karta "Księżyc" w tej pozycji ostrzega, że nieuświadamiane popędy zaczynają przeważać, a ty, idąc za ich podszeptem, zaczniesz zachowywać się nieracjonalnie, postępować wbrew sobie, i możesz przysporzyć kłopotów sobie i zawikłanym w twoje "przejścia" ludziom.

  Księżyc jako karta trzecia, mówiąca co robić:

  Zrób, co ci podpowiada twój głos wewnętrzny, choćby czyny te kłóciły się z twoimi zasadami i z twoja dotychczasową życiowa drogą. To taki moment, kiedy jedyne wyjście polega na tym, aby iść za instynktem i dać się ponieść namiętności.

  Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

  Poważne ostrzeżenie! Jesteś naładowany żalami, zawiściami i niespełnieniami rodem z przeszłości. Ale to, że karta "Księżyc" pojawiła się właśnie w tym miejscu, to znak, że ten "bagaż przeszłości" może być rozładowany i przepracowany.

  Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

  "Księżyc" na tej pozycji sygnalizuje zwykle żale, zawiść i zazdrość ze strony partnera. Może oznaczać też, że on/ona źle ci życzy, a źródłem pewnych twoich niepowodzeń są "czary" czyli złe życzenia z jego/jej strony. Niebezpiecznie. Ale możliwe, że tylko razem możecie przekroczyć pewien nieprzyjemny próg w życiu.

  Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

  Nie licz na to, że sprawy niejasne wyjaśnią się. Przeciwnie: zapanuje jeszcze większa "ściema". Atmosfera zagęści się. Dojdą do głosu czyjeś zawiści i żale. (Dobrze wróży ta karta tylko twórcom piszącym o ciemnych stronach ludzkiej duszy.)

  Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

  Twoje plany zostana pokrzyżowane przez to, że ujawnią się pewne skrywane dotąd żale i smutki; i bardzo możliwe, że nie notariusz będzie potrzebny, ale psychoterapeuta.

  Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

  Nie zmieni się atmosfera nostalgii, niespełnienia i żalu. Jeżeli czujesz, że to dodaje ci twórczych sił - to dobrze. Ale jeśli pozbawia cię energii - to zła wróżba.

  Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

  Jest do przekroczenia pewien próg. Być może trzeba na świat spojrzeć inaczej, jak również zmienić wyobrażenia o sobie. Przekroczenia tego progu nie unikniesz - więc lepiej dokonać tego planowo, z pełną świadomością tego, co się dzieje.

  Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

  Zapewne jakieś utwory (działa sztuki) zrodzone ze smutku i nostalgii będą się podobały publiczności.

  Jedenasta - to, co się nie uda:

  Totalna mgła i niewiedza! Cale szczęście, ze niewiele z tego wyniknie dla realnego świata. ("Księżyc" w tej pozycji jest groźny tylko wtedy kiedy jest jedyna kartą z Wielkich Arkanów w całym rozkładzie. Wtedy wskazuje na wielkie pomieszanie i "odjazd", czyli tracenie kontaktu z rzeczywistością.)

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Sprawdź karty pod katem żalu, smutki, niespełnienia, ucieczki w fantazje. Jeżeli coś podobnego daje się wyczytać w pozostałych kartach, sprawa jest istotna.

  Trzynasta - daleka przyszłość:

  W przyszłości będziesz się ładował niespełnionymi emocjami, aż dojdą one do głosu. Ale na razie nie musisz się tym przejmować...

  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  KsięŜyc
  UwaŜaj na iluzje w podejmowaniu decyzji o leczeniu. Zadbaj przede wszystkim o dobry sen.
  Notuj sny. One mogą przynieść Ci nieoczekiwane rozwiązanie Twoich problemow. Karta
  KsięŜyc mowi o głębokiej intuicji. Warto wiec zwrocić na nia uwagę. Nie dopuszczaj do
  przemoczenia się. Zadbaj o ciepło fizyczne.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:34

 8. The Following 3 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  isik (02-03-2013), Mimbla z centrum (08-09-2010), yanna (21-01-2010)

 9. #7
  never say never Awatar MalutkaBu
  Dołączył
  26-01-2009
  Wiek
  39
  Posty
  175
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 125 razy
  Siła reputacji
  268437

  Domyślnie

  Księżyc

  Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan XVIII: to człowiek pełen obaw, wrażliwy, romantyczny. Artysta. Ezoteryk.
  Karta odwrócona: znerwicowany, niezaspokojony emocjonalnie egoista. Zagubiony. Ograniczony. Wyolbrzymia kłopoty.
  Cech charakteru: intuicja. Lęk przed zmianami. Medialność. Złudzenia. Słabość. Drażliwość. Niezdecydowanie. Obwinianie się.
  Karta odwrócona: oczekiwanie kłopotów. Brak samorealizacji. Irytacja. Bierność. Brak intuicji. Kłótliwość. Pustka duchowa.
  Sytuacja albo sprawa: zmiany na lepsze. Dokonania intelektualne i twórcze. Bezwład. Fałszywa przyjaźń. Kłamstwo. Złe wpływy. Odrzucenie. Nierealne plany. Woda, noc.
  w Karta odwrócona: zawiedzione nadzieje. Rozpacz. Brak decyzji. Problemy z matką. Oszustwo, fałsz, oszczerstwo. Postęp.
  Zdrowie: chorowitość. Dolegliwości psychosomatyczne. Wewnętrzna mobilizacja konieczna do uzdrowienia.
  Karta odwrócona: psychonerwice. Kłopoty ze snem (bezsenność, lunatyzm). Halucynacje, wizje. Układ moczowy.
  Miłość: niepewny związek, brak szczerości. Zazdrość. Wspólnota duchowa.
  Karta odwrócona: zdrada. Wykorzystywanie starszego partnera. Cierpienie. Interesowność w miłości, żerowanie.
  Praca: zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Bezczynność. Trudności finansowe. Rezygnacja z zajęcia w imię realizacji swego powołania.
  Karta odwrócona: problemy z kolegą, zwierzchnikiem, urzędnikami. Kłopoty.
  Karma: pomyślne dzieciństwo, szczęśliwe związki. Wysoka samoświadomość. Uczuciowość. Duże możliwości w tym wcieleniu.
  Karta odwrócona: nieszczęśliwe dzieciństwo, surowość opiekunów, sieroctwo. Samotność. Ucieczka od realności.
  Rada: nie ufaj obietnicom. Przyjmij odpowiedzialność za siebie. Pomagaj tylko na sobie i własnej intuicji.
  Gdy karta Cię przyciąga: swoją wrażliwość wykorzystaj w akcie tworzenia.
  Gdy karta Cię odpycha: nie widzisz wyjścia z sytuacji. Uwierz w siebie! Masz szansę!

  Osoba symbolizująca Księżyc ma ogromnie rozwiniętą intuicję. Ktoś taki wiele rozumie, jeszcze więcej przeczuwa, ale niejednokrotnie nie potrafi zrobić właściwego użytku ze swej wewnętrznej wiedzy. Brakuje mu instynktu samozachowawczego. Karmi się złudzeniami, przed samym sobą udając, że wszystko jest OK. Niezależnie od płci posiada tzw. kobiecy charakter. Łaknie akceptacji, jego samopoczucie uzależnione jest od opinii innych ludzi. Zdarza się, że psychicznie wpija się w kogoś, kto okaże mu (jej) zainteresowanie. Rozpaczliwie potrzebuje miłości i gotowy jest dla niej mnóstwo poświęcić, ale od chwili gdy się zakocha, towarzyszy mu lęk, że zostanie porzucony. Osaczają go wizje przyszłych niepowodzeń. Dręczy świadomość „bycia gorszym”, dolega poczucie winy – także za grzechy niepopełnione. Dlatego w małżeństwie łatwo pozwala się zdominować i zmanipulować. Bywa książkowym przykładem pasywnej „żony alkoholika”, która latami będzie usprawiedliwiać męża, opowiadając, że nie może go opuścić, bo to taki dobry człowiek, kiedy nie pije.
  Często zataja istotne informacje. Problemy dusi w sobie, a odkrytego sekretu – np. w kwestii zdrady – nie wydobędzie na światło dzienne, tylko gryzie się nim w samotności. Nie jest szczęśliwy, jednakże sam przyczynia się do tego brakiem konstruktywnego działania i tendencjami do życia pośród własnych iluzji. Doskonale, jeśli pracuje nad samorozwojem, zajmuje się sztuką albo ezoteryką. Inaczej, skupiony na rodzinie oraz miłosnych relacjach, współtworzy obciążające, toksyczne związki.

  Karta odwrócona

  Potrafi nadać wprost niesłychany sens zdarzeniom, które dla innej osoby były zaledwie epizodem. Jest jednocześnie nachalny i znerwicowany. Boi się nawet dzwonka do drzwi, ponieważ oczekuje wyłącznie negatywnych wieści. Nie jest szczery w przyjaźni. Podejrzliwy i zazdrosny, z upodobaniem użala się nad sobą. Męczy siebie i bliskich. Obwinia ich o niepowodzenia, a także szantażuje emocjonalnie. Na dodatek kłamie.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:36
  Facet jest jak rollercoaster ; )albo sprawi,że jest ci niedobrze albo da ci najlepszą jazdę w życiu

 10. Użytkownicy którzy podziękowali MalutkaBu za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 11. #8
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Księżyc

  W pozycji prostej: konieczność rozliczenia z przeszłością, fantazja, tajemniczość, wewnętrzne życie
  Odwrócona: pesymizm, choroba psychiczna, ciemne interesy, używki

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Księżyc – wskazuje na długotrwałe niedomagania oraz ogólną chorowitość, osłabienie organizmu. Często wskazuje na problemy natury psychicznej, nałogi oraz błędne diagnozy.
  Astrologia – stopy
  Księżyc bardzo mocno działa na naszą psychikę dlatego też osoba, która jest pokazana Księżycem powinna rozpocząć nie tylko terapię konwencjonalną u dobrego specjalisty ale również zaczerpnąć rady u terapeuty naturalnego np. energoterapeuty, zielarza. Księżyc pokazany w rozkładzie dla kobiety każe zwrócić uwagę na typowe problemy pojawiające się u kobiet. Karta ta zawsze spowalnia lub wręcz uniemożliwia prawidłowy proces rekonwalescencji. Wskazuje także na psychiczne osłabienie organizmu oraz zachęca do przeprowadzenia dodatkowej konsultacji lekarskiej u innego specjalisty.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:40

 12. #9
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Księżyc - Masz zamglony umysł i nie jesteś w stanie przeanalizować swoich uczuć z powodu zamieszania jego osobą;
  Chaotyczny etap waszego związku, w którym walczysz o rozwiązanie waszych problemów;
  Wyławianie ran z przeszłości, które powodują w waszym związku wielki psychologiczny konflikt;
  Oboje wykazujecie lęk przed zbliżeniem;
  Mężczyzna, który przeprowadza cię przez swoje urazy z dzieciństwa traktuje w ten sam spo-sób, w Jaki ojciec traktował jego matkę;
  On chciałby żebyś ty oceniła jego niepokoje fobie, które musi pokonać, aby stać się wreszcie pełnym, kochającym człowiekiem;
  Osoba, która wciąga cię w towarzystwo z półświatka;
  Ktoś, kto potrafi podejść cię od strony psychologicznej;
  Porównajcie wasze trzymane w tajemnicy motywy oddziaływania na siebie;
  On zachęca cię do picia lub brania narkotyków staczasz się razem z nim;
  Jego dziwaczne zachowanie nie ma nic wspólnego z tobą, ale jest wytworem konfliktowego życia, jakie prowadzi;
  On potrzebuje odpowiedniej terapii lub sam musi zrozumieć, co się z nim dzieje.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Księżyc

  Jako dobra rada:
  Nie bagatelizuj swych obaw i trosk, ale też nie pozwól, by "podcinały Ci skrzydła". Uważaj, byś nie zabłądził w zaczarowanym lesie i nie spuszczaj wzroku ze swego celu. Nie wymuszaj niczego, lecz pozwól się prowadzić krok za krokiem.

  Jako ostrzeżenie:
  Nie błąkaj się w ciemnościach, nie uciekaj w świat iluzji i halucynacji, żeby nie odejść sprzed progu.

  Jako karta dnia:
  Być może już z samego rana obudziłeś się z koszmaru lub z innych przyczyn masz dziwne uczucia dotyczące dzisiejszego dnia. Nie pozwól, by żadne strachy Cię dręczyły. Jeśli w obliczu wymagań dnia czujesz się przygnębiony lub peszy Cię otoczenie, nie powinieneś tego unikać. Uświadom sobie, iż za tym progiem strachu czeka na Ciebie ważne i wzbogacające doświadczenie, które przeżyjesz, jeśli tylko przezwyciężysz trudności. Dlatego przywitaj ten dzień jak najbardziej rozbudzony i podążaj, pomimo ogromnych obaw, ostrożnie i rozsądnie swą drogą. Zdziwisz się, co dzięki temu możesz osiągnąć.

  Jako karta na rok:
  W tym roku chodzi o to, by ostrożnie przekroczyć przełęcz i wejść na nowy ląd, leżący za progiem strachu. Jeśli to przedsięwzięcie się powiedzie, to rezultaty będą naprawdę obiecujące. Jednakże droga ku temu, prowadzi przez zaczarowany las, w którym nie wolno Ci zabłądzić. Nie ulegnij swym strachom, a kiedy nocą zakradną się demony, by nękać Cię koszmarami, także nie pozwól im się zastraszyć. Co prawda byłoby to niemądre, by zbyt bagatelizować trudności, które połączone są zamiarami. Poważnie traktuj ryzyko, bez zniechęcania się. Dokładnie przemyśl, co chciałbyś uczynić i zrób zdecydowane i rozważne kroki, bez popadania w beznadziejne zwątpienie czy niepotrzebny heroizm.

  H.Banzhaf - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 17:36

 13. Użytkownicy którzy podziękowali Galadriel za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 14. #10
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,478
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  548
  Podziękowano 2,204 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  XVIII(18) - Księżyc czyli brama do świata marzeń i do wewnętrznej przestrzeni umysłu. Reprezentuje archetyp: Matki.Jej podstawową wartością jest wrażliwość, emocje. Księżyc świeci światłem Słońca. Oznacza świat marzeń, wyobraźni, nieświadomości i kojarzony jest tradycyjnie z nocą. Z kartą tą mogą się kojarzyć również: rytmy biologiczne, woda, cykle kobiece, fazy księżyca, odpływy i przypływy, intuicja.

  Jeśli pojawi się ta karta, to bardzo prawdopodobne jest, że widzimy sytuację w złym świetle, nie mamy wystarczających informacji, lub przesadnie idealizujemy, prawda może okazać się trudna do przyjęcia. Samooszukiwanie się, trudności z rozliczeniem się z przeszłością, podejrzliwość, również terapia, twórczość, wizje.

  To karta środowiska ludzi pracujących na rzecz radia, filmu, telewizji
  Księżyc wskazuje na niezwykle predyspozycje zawodowe, mediumizm, talenty aktorskie, sugeruje zajęcie się sztuką, fotografią, pisaniem, reklamą - czyli tworzeniem swoistych iluzji.

  Kartę tę często wyciągają osoby, które stoją u progu czegoś nowego , czego wcześniej nie doświadczyli, a co wywołuje w nich strach np. nowa praca, nowy związek, daleka podróż, przeprowadzką.

  Ale Gwiazda mówi, nie bój się nowe zawsze jest lepsze od starego.

  Tym którzy identyfikują się z rozwojem duchowym czy wschodnia filozofią życia, doradza; aby nie planować przyszłości, ale rozwijać swa intuicję.

  W rozkładzie biznesowym oznacza sukces przy zajęciu się mass-mediami, kinem, reklamą. W przypadku obdarzonych sprytem, korzystne będą przedsięwzięcia związane z hazardem, salonami gier.

  Karta ta często oznacza po prostu kobietę, może wskazywać na jej związki z innymi kobietami - szczególnie w obrębie rodziny, na poznawanie arkan wiedzy tajemnej, uwolnienie się od kompleksów, rozliczenie z przeszłością, prezent.

  W interesach karta Księżyc jest jednoznacznie negatywnym wskazaniem. Tu przecież trzeba twardo trzymać się ziemi

  Kiedy chodzi o miłość, karta Księżyc oznacza namiętności bezrozumne i ślepe. Często za tą karta stoi miłość fatalna i niszcząca, albo przynajmniej taki wylew fali emocji, którego nie sposób świadomie ogarnąć. Może też chodzić o taki związek z drugą osoba, który nas wewnętrznie przemieni i wzbogaci, ale też oderwie od rzeczywistości, kariery itd. Jeśli uważasz że twój partner zasługuje na to, by powiedzieć mu parę słów prawdy, zrób to. Od razu poczujesz ulgę. Jeśli jesteś bez pary, bacz pilnie, kogo wybierasz. Zamęt w sercu i głowie może doprowadzić cię do związania się z lekkoduchem

  Praca i pieniądze. Uważaj na złodziei i bądź przytomna(y) przy płaceniu rachunków. Nie żałuj nikomu uśmiechu i koniecznie unikaj arogancji w pracy - możesz się bowiem dowiedzieć, że nie ma ludzi nie zastąpionych.

  Przy pytaniach o twórczość - artystyczną lub inną - karta Księżyc oznacza wielkie uaktywnienie się twórczych sił i potrzeb.

  Symbolizuje + aspekty nieświadomości, dom ze strony matki, macierzyństwo, ciążą, dobra karta dla poezji i ezoteryka, kobiecość, wrażliwość, to czego sobie nie uświadamiamy, doskonała intuicja, inspirująca wyobraźnia, sny i przeczucia, intuicja, miejsca związane z wodą, fantazja, ciemność, niejasność, samotność, tajemniczość, smutek, kłamstwo, ukryte sprawy, zdolności parapsychiczne, tajemnica, iluzja, ułuda, intuicja, żale, nieprzepracowane emocje, zawiść, niewyjaśnione sytuacje, nostalgia, smutek, terapia, Zamknięcie w świecie iluzji, marzeń, oderwanie od rzeczywistości, idealizm, napięcie, niepokój, lęk, magia, kłamstwo, tajemnica, niejasność, ukryte sprawy, pogrążenie w smutku, intuicja, marzenie o czymś nieosiągalnym, ułuda, fantazja, niewłasciwa ocena rzeczywistości, sprawy wymagające wyjaśnienia,

  Przesłanie. Nie zadręczaj się rzekomym brakiem urody, dowcipu czy obycia. Szczęście przecież nie zależy od kształtu nosa. Spędzaj czas w dobrym towarzystwie, a nastrój szybko ci się poprawi.
  CZAS - lato (2, 3 lata)

  stopy, zakłócenia umysłu, medialność, intuicja

  ZDROWIE: przełyk, zołądek, alergie pokarmowe, zatrucia pokarmowe, zmiana diety, problemy ze stopami i zakłócenia pamięci

  Zdrowie. Słuchaj dobrej muzyki i bądź życzliwa(y) dla siebie i innych. Inaczej nerwy dadzą znać o sobie.
  __________________________________________________ ___________________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona - problem z macierzyństwem ,zmiana negatywna domu, brak wyobraźni, koszmary, depresja, kłótnie,lęki, fobie, nieufność, podejrzliwość, kłamstwa, niemożność ustalenia prawdy, przywidzenia, omamy, łzy, rozpacz, halucynacje, pesymizm, nadużywanie narkotyków, ułuda, brak zdrowego rozsadku,toksyczny związekz matką,koszmary senne,

  W położeniu odwróconym, że nie należy wkraczać w sferę iluzji, magii czy związanych z nią twórczych zawodów, ale raczej zająć się rzeczywistością. Może ona oznaczać też uzależnienie od alkoholu, narkotyków, lęk przed kobiecością, ciążą. Albo też urojoną ciążą, jeśli się jej spodziewamy. Odwrócony księżyc w biznesie - to sygnał, ze lepiej czekać, aż konkurencja padnie i wtedy rozpocząć agresywne działania.

  W negacji oznacza iluzje, rozpad mrzonek i sennych marzeń, podstęp, plotkę, oszustwo, fałszywe świadectwo, błąd w ocenie.

  Koszmary senne, głębokie lęki, choroby psychiczne, fobie, halucynacje, zagubienie, opętanie, niebezpieczeństwo, dręczące wyrzuty sumienia, brak intuicji, zaślepienie, myśli samobójcze, uzależnienie od pewnych osób, najprawdopodobniej od matki, ze relacje, toksyczne związki, nałóg, autodestrukcja.
  __________________________________________________ ___________________________________________
  NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

  Księżyc + Cesarzowa - płodność, ciąża, ale też dobre jedzenie, tendencje do otyłości
  Księżyc + Koło Fortuny - zagmatwanie sytuacji, nieprzewidziane komplikacje
  Księżyc + Świat - większe skupiska ludzkie, zebrania, wydarzenia i zmiany ogólnoświatowe,mające masowy charakter
  Księżyc + Eremita - kłopoty z trawieniem, tłumienie emocji, depresja
  Księżyc + Diabeł - alkoholizm, kłamstwa, bycie niewolnikiem popędów

 15. The Following 2 Users Say Thank You to liv222 For This Useful Post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010), nowa_anna (09-12-2013)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. KSIĘŻYC
  Przez Monika(łezka) w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 34
  Ostatni post / autor: 06-09-2011, 15:46
 2. Dwa księżyce.
  Przez AnaClara w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 15-01-2011, 09:15
 3. o księżycu i wężu
  Przez tysia1 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 06-01-2010, 02:23
 4. dwa księżyce
  Przez eXide w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 03-01-2010, 15:15

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230