Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
Like Tree55Likes

Wątek: 19 - Słońce

 1. #11
  Tarocista Awatar azkan
  Dołączył
  17-01-2010
  Przegląda
  Anglia
  Wiek
  43
  Posty
  355
  Wpisów
  21
  Podziękował/a
  38
  Podziękowano 216 razy
  Siła reputacji
  110767

  Domyślnie

  Dzieci i lwiątko symbolizują czystość, wiecznie młodą energię, bezgrzeszność a także życie bez kłamstw i oszustw. Słońce uosabia energię męską dlatego na tej karcie często widnieje wizerunek starszego człowieka, który jest uosobieniem nauczyciela lub ojca. Ponieważ scena bawiących się dzieci zazwyczaj zamknięta jest jakimś okręgiem lub murem karta ta wskazuje nam na fakt ochrony aby coś co potrzebuje bezpieczeństwa mogło się spokojnie rozwijać i dojrzewać w promieniach słońca, które jest źródłem nie tylko życiodajnej energii ale też ciepła i światła. Wskazuje również na fakt, iż cała edukacja odbywa się pod „ochronnym parasolem”, czyli ów nauczyciel odrzuca metodę „wypuszczania” swoich podopiecznych na tzw. „głęboką wodę”. Zatem cóż ta karta oznacza w praktyce? Jeśli przeanalizujemy wszystkie symbole to dojdziemy do wniosku, że doskonale oddaje wizerunek wszystkiego co ma znaczenie edukacyjne czyli szkoły, studia, kursy. Ale nie tylko. W pytaniach o miłość jeśli wypadnie nam ta karta to warto się zastanowić nad tym jaką rolę będziemy pełnić w tym związku, bo całkiem możliwe, że podrzędną. Partner z jednej strony zapewni nam cieplarniane warunki do życia łącznie z finansowymi ale może nam zabraknąć miejsca na własną twórczość i egzystencję. W pytaniach o pieniądze wróży raczej dobrze, choć czasem wskazuje na to iż ktoś stworzył nam idealne warunki do zarabiania pieniędzy a więc często określa naszą rolę jak rolę podwykonawcy.

 2. #12
  Out of this world... Awatar Cosmo
  Dołączył
  23-09-2009
  Przegląda
  Ciągle w podróży
  Posty
  947
  Podziękował/a
  171
  Podziękowano 363 razy
  Siła reputacji
  15229721

  Domyślnie

  Słońce a...
  Miłość: rozkwit związku, pełne zaufanie do partnera, otworzenie się przed nim. Jeśli związek przeżywał ostatnio jakieś burze, karta zapowiada pojednanie, wyjaśnienie wszelkich nieporozumień, rozpoczęcie wszystkiego od początku, danie sobie wzajemnie nowej szansy, wybaczenie.
  Przyjaźń: niespodziewane spotkanie przyjaciół z dalekiej przeszłości: przedszkola, szkoły podstawowej, średniej, studiów; wspominanie psikusów z dzieciństwa, odzyskanie radości dziecka.
  Zawód: uznanie sukcesu, satysfakcja ze zmiany stanowiska, nowy etap w karierze.
  Pieniądze: zadowolenie z powiększenia konta dzięki właściwej inwestycji, lokacie.
  Zdrowie: szansa wyleczenia; znalezienie właściwego sposobu wyleczenia, sukces w walce z chorobą. Możliwość chorób alergicznych spowodowanych działaniem promieni słonecznych. Chroń się przed nadmiernym naświetlaniem.

  Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska
  "Aby moje życie było wykrzyknikiem (!), a nie znakiem zapytania (?)"
  The truth is out there...

 3. Użytkownicy którzy podziękowali Cosmo za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 4. #13
  Awatar Katharos
  Dołączył
  22-02-2010
  Przegląda
  Suwałki
  Wiek
  24
  Posty
  33
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 5 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Dla biznesmenów na ile by to nie było dziwne, karta ta nie zapowiada niczego dobrego, chyba, że inwestują oni w przemysł farmaceutyczny lub w szkolnictwo. Natomiast w przypadku innych dziedzin im osobiście nic nie grozi, jednakże ich przedsięwzięcia będzie chamowac polityka państwa.

  Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

 5. #14
  Awatar Edyta820917
  Dołączył
  14-06-2009
  Przegląda
  Sosnowiec
  Wiek
  33
  Posty
  288
  Podziękował/a
  160
  Podziękowano 116 razy
  Siła reputacji
  1014738

  Domyślnie

  SLONCE

  Odrodzenie,zadowolenie i radosc zycia,przestrzen,energia,sila,zdrowie,rownowaga fizyczna i psychiczna,sukces,zwyciestwo,milosc,seks,narodziny dziecka
  Odwrocona: przygnebienie,brak energii,zapasc,komplikacje zdrowotne i emocjonalne.
  "Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy."

  Jeśli klikniesz poniżej na "podziękowanie" i "reputację" będzie mi bardzo miło

 6. #15
  agnieszka007
  Guest

  Domyślnie

  RADA Z JEDNEJ KARTY;
  Ciesz się radością,która gości w Twoim sercu,Miej odwagę dać sobie szansę na bycie szczęśliwym.Uświadom sobie,co zostawiasz za murem,zawrzyj przymierze z przeszłością,aby stała się Twoim przyjacielem,aby Cię wspierała,a nie prześladowała.

  źródło;Vademecum Tarota Barbara Antonowicz-Wlazińska

  SŁOŃCE
  W znaczeniu prognostycznym to karta sukcesu,pozytywnego zakończenia jakiegoś etapu,spełnienia życzeń,udanej rodziny,zaspokojenia ambicji na każdym polu,dobrego zdrowia.Oznacza też kogoś na wysokim stanowisku,przywódcę,dom,fundamenty,stałość,bezpie czeństwo,szczęście,dobry okres,ciepło,silną rodzinę,radość,przyjaźń,miłość,trwałość.
  Pokazuje również jasność wyrażanie poglądów,szczęście rodzinne,szczęście w związku lub przyjaźń.Zapowiada nową perspektywiczną znajomość,wyjaśnienie spraw,pogodzenie stron,pogodzenie ze sobą sprzeczności,zwycięstwo,witalność.
  Negatywnie karta oznacza nietrwałe lub krótkotrwałe sukcesy,nierealistyczne patrzenie na świat,infantylność,słomiany zapał,dziecinność,lekceważenie problemów,zagrożeń,życie tylko dniem dzisiejszym.

  źródło:"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA" Piotr Gońciarz.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:13

 7. #16
  Erza
  Guest

  Domyślnie

  XIX Słońce Le Solei
  Czyli rozwój pod czyjąś światłą ochroną.
  Karta Słońce jest kolejną kartą Arkan Wielkich. Zbliżając się do końca swej drogi Głupiec pokonuje strefę słońca, którego blask oświetla mu drogę i daje zrozumienie prawdy. Magowie uważali słońce za odbicie boga w przyrodzie. Jej tradycyjny obraz przedstawia tarczę promienistego słońca z ludzką twarzą świecącego na górze, wznoszącego się z uśmiechem nad parą nagich dzieci, trzymających się za ręce. Można odnieść wrażenie, że są bardzo szczęśliwe i zadowolone, być może tańczą. Symbolika taka sugeruje pierwotną, naiwną szczęśliwość w Rajskim Ogrodzie. Dzieci to niewinność i spontaniczność człowieka, który odzyskał harmonię wewnętrzną i zewnętrzną. Symbolizują także podwójną naturę człowieka, duchową i cielesną. Wskazuje więc drogę, aby te dwie natury były równomiernie rozwijane.
  Słońce tworzy nad dziećmi krąg, a za ich plecami jest widoczny mur. Są to struktury ochronne. Zostały one stworzone po to, aby wydzielić pewien obszar świata, w którym te dzieci czułyby się bezpieczne. Mur ten zasłania horyzont i każe skupić się umysłowi na bieżącej chwili.
  Narysowane ponad nimi słońce ma 12 miękkich i 12 sztywnych promieni, jest tarczą ogromnego zegara, który jednocześnie chodzi i stoi w miejscu, pokazując wszystkie godziny i znaki zodiaku na raz. Światło tego słońca świeci zawsze, wiecznie, nie ma tam nocy, czyli trosk. Dzieci te spokojnie mogą rosnąć, obmyślać swoje cele, łykać szczęście i upajać się mocą słońca. Czerpią z niego nie tylko światło, ale i energię, narysowaną symbolicznie w postaci kropli unoszących się w powietrzu. Mur jest potrzebny do tego, by ta życiodajna energia nie została rozproszona.
  Trzeba także sięgnąć w tym miejscu do prastarych wyobrażeń, w myśl których, Słońce łączyło się z odżywczą energią męską i było symbolem ojca lub nauczyciela, wychowującego dzieci, a także króla opiekującego się swoimi poddanymi. W blasku tej ważnej dla dzieci osoby, mogą one dorastać, uczyć się od niej, brać ją za wzór. Istnieje między nimi wielka różnica poziomu wiedzy, dojrzałości i powagi, ale Mistrz nie rzuca swych wychowanków na głębokie wody, tylko chroni ich w swoim świecie.
  Znaczenie ogólne.
  Słońce zapowiada sukcesy towarzyskie, radosną imprezę. Jako pytanie o związki międzyludzkie mówi o wpływie silnych osobowości, o roli w naszym życiu mistrzów, wychowawców i nauczycieli, często też pojawia się, gdy pytamy o szkołę lub studia.
  Sytuacja, która dzieje się w naszym życiu pomoże wynieść nam właściwe nauki.
  Kiedy pytamy o twórczość, karta Słońce jest wskazówką, że chodzi tu o takie dzieła, które służą rozwojowi. Mówi także o uznaniu twórczości przez grupę, popularności, sukcesie, docenieniu indywidualności.
  Bardziej ostrożnie trzeba patrzeć na tę kartę, gdy jest odpowiedzią na pytanie o miłość. Widać na niej dzieci, istoty niedojrzałe, zachodzi obawa by nie spotkało nas właśnie takie niedojrzałe uczucie. By nie było ono nietrwałe i nie pojawiło się tylko dlatego, że zostały stworzone dla niego dogodne warunki ( np. jakieś obozy, wczasy). Może też chodzić o uczucie kierowane do osoby stojącej znacznie wyżej od wróżącego, szefa, nauczyciela.
  W sprawach zawodowych karta ta opowiada o tym, ze często trzeba się dokształcać i douczać by osiągnąć sukces.

  Ogólne znaczenie karty w pozycji pozytywnej:
  - Uczucie ciepła, radości i spokoju
  - Nagroda za trudy, choć nie zawsze osiągnięcie celu przychodzi łatwo
  - Dobre wyniki egzaminów, podwyżka, awans
  - Poprawa zdrowia.
  Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:
  Pokazuje człowieka, którego potrzeby i twórcze pomysły spotykają się z dezaprobatą i niechętnymi opiniami otoczenia. Ma nieszczerych przyjaciół, którzy zajmują się własnymi problemami i mają własne pojęcie o świecie, którego ten nie rozumie.
  Ustawienie postaci
  Słońce usytuowane przodem podkreśla swoje bezpośrednie działanie, pełne, śmiałe, przychodzące z wysokości. Postać po lewej jest aktywna, a ta po prawej pasywna. Są zwrócone do siebie i nawzajem się przenikają.

  źródło: mój komputer

 8. #17
  Vampirella
  Guest

  Domyślnie

  Słońce

  Chwała, pokaźne zyski, triumf, przyjemność, bezpośredniość, prawda, bezwstydność, arogancja, próżność, manifestowanie, wyjście z choroby, ale czasami nagła śmierć.

  Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 9. #18
  Awatar Silvey
  Dołączył
  07-01-2011
  Posty
  557
  Podziękował/a
  46
  Podziękowano 328 razy
  Siła reputacji
  15149313

  Domyślnie

  XIX. Słońce
  Karta szczęścia, oznacza zwolnienie umysłu od spraw drobnych, stereotypów i ortodoksyjnych idei. Słońce to boskie światło wyposażone w energię i żywotność, tryumf ducha nad materią.

  Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

 10. #19

  Dołączył
  18-02-2011
  Przegląda
  Katowice
  Posty
  8
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 2 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  zrodlo Taraka: Tarok. Pełny przegląd znaczeń kart
  Słońce

  Na karcie tej Słońce oświetla magiczny krąg, albo murem otoczony ogród, gdzie dwoje dzieci trzyma się za ręce. Ta scena oznacza opiekę, oświatę i wychowanie młodych istot, które w "cieplarnianych warunkach" mogą dorosnąć i stać się kimś doskonałym, dojrzałym. W życiu codziennym karta "Słońce" kojarzy się ze szkołami i innymi instytucjami, które kształcą, uczą, przekazują wiedzę i wartości.

  Słońce jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Najważniejsze sprawy, które teraz się dzieją, są związane ze szkołami, kursami i oświatą. Być może pobierasz naukę i ważne jest, abyś ją ukończył? Może szkoła i wykształcenie powinno stać się twoim najważniejszym w tej chwili życiowym zadaniem? Czeka cię końcowy egzamin? - albo sam powinieneś zająć się kształceniem innych.

  Słońce jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

  Nie umiesz opuścić "zaklętego kręgu" pewnej instytucji, która cię chroni i daje ci poczucie bezpieczeństwa. Życiowe wyzwania wymagają, abyś się usamodzielnił, tymczasem ty uporczywie nie chcesz wydorośleć. Czyżbyś chciał być wiecznym uczniakiem?

  Słońce jako karta trzecia, mówiąca co robić:

  Twoja droga idzie poprzez instytucje nauczające. A więc powinieneś się uczyć, pójść na studia, zapisać się na kurs. Znaleźć mistrza, który pokieruje twoim rozwojem. Druga możliwość: że sam powinieneś teraz zająć się uczeniem i kształceniem innych.

  Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

  Czujesz się wiecznym dzieckiem i wiecznym uczniem. Psychicznie nie wyzwoliłeś się od szkoły, czy ogólniej: od wpływu autorytetów. Chciałbyś się tak ustawić w życiu, aby ktoś się tobą opiekował i brał za ciebie odpowiedzialność.

  Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

  Związek z pewnym człowiekiem będzie okresem próbnym i "szkoleniowym" przed czekającymi cię w życiu zadaniami.

  Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

  Przyszłością jest szkoła, czy też dłuższy okres prób, przygotowań, treningów "na sucho". Będzie to zapewne ciekawy etap w życiu, ale jednak dużo w tym będzie życia na niby.

  Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

  Spotkasz mistrza, który pokieruje twoim rozwojem, choć wcale go nie szukasz.

  Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

  Nie zmieni się to, że wciąż jesteś kimś, kto się uczy, próbuje i nie czuje się w pełni samodzielny.

  Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

  Warto w dłuższej perspektywie zainwestować w swoje wykształcenie, doskonalenie swoich umiejętności, a także - kształcenie i szkolenie innych.

  Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

  Dzięki temu co robisz, pewna grupa ludzi zyska możliwości kształcenia się i bezpiecznego rozwoju.

  Jedenasta - to, co się nie uda:

  Pewne plany związane z kształceniem się lub stworzeniem pewnego bezpiecznego "schronienia" rozwieją się jak dym.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się wszystkim kartom, czy nie zawierają przekazu na temat szkoły, wychowania, wykształcenia.

  Trzynasta - daleka przyszłość:

  Możliwe będzie w przyszłości stworzenie pewnego bezpiecznego miejsca dla rozwoju i wykształcenie; niestety raczej to nie jest możliwe teraz.

 11. Użytkownicy którzy podziękowali tomiris za ten post:

  isik (02-03-2013)

 12. #20
  Awatar katty9
  Dołączył
  17-10-2013
  Przegląda
  Łódź
  Posty
  62
  Podziękował/a
  11
  Podziękowano 12 razy
  Siła reputacji
  10737419

  Domyślnie

  "Karta Słońce jest symbolem ogromnej radości życia, witalności, ciepła i ufności. Oznacza też oświecające siły świadomości, za pomocą których osiągniemy jasność i przezwyciężmy troski, irytację, przejmujące lęki. Poza tym jest symbolem młodzieńczej świeżości i uczucia bycia <<jak nowonarodzony>>. Znamionuje słoneczną stronę życia. Na głębszym poziomie Słońce wzywa do przezwyciężenia wewnętrznych ciemności, rozwinięcia naszej słonecznej natury, uwolnienia naszych ciemnych braci lub ciemnych sióstr i wyprowadzenia ich na światło dzienne.

  W życiu zawodowym Słońce oznacza, że praca sprawia nam przyjemność, a do obowiązków podchodzimy kreatywnie i osiągamy sukcesy. Słońce pokazuje nasze wewnętrzne ciepło i zdrowe poczucie własnej wartości w kontaktach z przełożonymi, współpracownikami i partnerami. Wskazuje również na dobrą emanację i przekonywującą jasność, z jaką prezentujemy nasze poglądy i pomysły.

  Na poziomie świadomości karta ta otrzymuje swe podstawowe znaczenie. Zapowiada przebudzenie, rozkwit i dojrzewanie naszej słonecznej natury, którą możemy postawić na równi z naszym prawdziwym <<Ja>>. Mowa tutaj o wszystkich cechach związanych z tym pojęciem. Są to: wiara w siebie, pewność siebie, samopoznanie, samoświadomość, niezależność i w końcu, ich dojrzałe przekształcenie w mądrą bezinteresowność. To dojrzewanie nie może być mylone z syndromem rezygnacji z własnego życia i ucieczki od samego siebie. Inaczej mówiąc, nie wolno zapomnieć się w roli pomocnika, który pała jedną żądzą- <<bycia potrzebnym>>. Torowanie drogi do samego siebie, do wewnętrznego <<Ja>>(...).

  W związkach osobistych karta ta zapowiada prawdziwe słoneczny okres. Oznacza czas beztroski,pomysłowości i aktywności, ciepła, napawania się wspólnym szczęściem. Jeśli chodzi o wydarzenia- może zapowiadać szczęśliwy urlop. Na głębszym poziomie Słońce pokazuje tutaj swą właściwą, wspaniałą naturę. Jest siłą bezgranicznie obdarowującą, bez oddawania siebie samego. Jest uosobieniem wspaniałomyślności, jasnym światłem rozproszpraszającym ciemne chmury. W związkach partnerskich oznacza wzajemną troskę, rozpieszczanie się, pełne zrozumienia oraz głęboką akceptację w związku."


  Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. 31 SŁOŃCE - znaczenie karty
  Przez winteer w dziale Znaczenia kart
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 01-01-2016, 13:03
 2. SŁOŃCE
  Przez Maggot w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 17
  Ostatni post / autor: 18-06-2011, 19:39

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230