Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
Like Tree28Likes

Wątek: 20 - Sąd Ostateczny

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 20 - Sąd Ostateczny
  Znaczenie karty Sąd Ostateczny:

  Symbolika karty:

  Nadszedł czas na ocenę sytuacji życiowej, bilans, konieczność zastanowienie się, co należy zrobić i dokonania ważnych zmian. Karta symbolizuje także wezwanie do działania, tworzenie nowego, cud, spełnienie, radość, wyzwolenie, powrót do zdrowia, świętowanie, zabawa, odrodzenie wewnętrzne, Boska opieka, przebaczenie.

  Negatywne strony, które może symbolizować karta:

  Konieczność zmian, nawet jeśli wiążą się one z uczuciem dyskomfortu, przeszkody w drodze do realizacji szczytnych celów, nowe doświadczenia, z którymi trzeba się zmierzyć, długo oczekiwana wiadomość nie nadchodzi, znaczne opóźnienia, brak perspektyw na przyszłość, zamknięcie na nowości, trzymanie się starych zasad, prawd, co nie jest w tym przypadku korzystne, nieumiejętność dostrzegania szans, jakie daje los, niewykorzystane możliwości.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Inną nazwą karty jest Zmartwychwstanie.

  Archetyp - odkrycie skarbu, zbawienie, magiczny pocałunek
  Znaczenie ogólne - cudowne wyzwolenie i wyswobodzenie, ponowne pojawienie czegoś straconego lub zapomnianego, uzdrowienie, odrodzenie, zmartwychwstanie, prawda
  Praca - przezwyciężenie trudności, genialne rozwiązanie problemu, znalezienie cudownej pracy, uznanie
  Relacje/uczucia - głęboka, wartościowa miłość, uwolnienie się od problemów, cudowne spotkanie, ponowne ożywienie starej miłości
  Świadomość - dojrzewanie, zrozumienie, wolność
  Sfera ducha - świadomość boskości Natury
  Cel - uwolnienie się od poprzedniego losu (karmy)
  Cień - "burza w szklance wody"
  Odwrócona - oszukiwanie samego siebie, niewola

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  Sąd Boży – pozycja prosta – moment rozliczenia się ze sposobu wykorzystania swoich możliwości; uczciwość wobec samego siebie jako gwarancja sukcesu; rozmowa prowadząca do zgody lub zrozumienia sensu problemów; ważne informacje; otrzymanie dobrej pracy; zrealizowanie długoterminowych planów; firma rodzinna; działalność w sektorze usług, np. pralnia, wypożyczalnia filmów, naprawa sprzętu domowego.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?
  Owszem, ale niewielki.
  2. Czy warto zmienić pracę?
  Tak, ale po dokładnym zanalizowaniu możliwości.
  3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?
  Owszem, szczególnie jeśli będą długofalowe.

  Sąd Boży – pozycja odwrócona – zlekceważenie otrzymanej wiadomości i kłopoty z tym związane; niechęć do skorzystania z pomocy innych; nieumiejętność spojrzenia prawdzie w oczy; ciężkie obowiązki do wykonania oraz chęć uniknięcia tego; utrata materialnego zabezpieczenia; brak kompetencji; niemożność zrealizowania planów z powodu nierealnych oczekiwań; rozczarowania, przeszkody, utracone szanse; poświęcenie życia rodzinnego na rzecz pracy; pracoholizm.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?
  Niestety, nie ma co na to liczyć.
  2. Czy warto zmienić pracę?
  Jeśli tylko jest taka możliwość.
  3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?
  Z całą pewnością nie.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

  Skłonność do przebaczania. Dobroć. Wyrozumiałość. Wyrwanie z marazmu. Pragnienie nieśmiertelności. Nowina, wiadomość, informacja. Otrzymanie dobrej pracy. Wyższa forma jaźni. Wędrówka ku Bogu. Dar. Ingerencja sił wyższych. Osąd, ocena własnych dokonań. Opieka. Przesłanie, które będzie wysłuchane. Narodziny nowego człowieka. Wyzdrowienie. Odzyskanie wolności. Powołanie, powołanie kapłańskie, chęć służenia ludziom.

  Odwrócony: Lęk i obawa przed oceną. Zła ocena. Fałszywa ocena rzeczywistości i wynikające z tego kłopoty. Zlekceważenie wiadomości. Brak wieści. Niekomunikatywność. Niemożność rozwikłania problemów. Brak wyższej jaźni. Ateizm. Lekceważenie innych. Połowiczne życie.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Nadszedł czas na ponowne obudzenie, które odnowi każdą dziedzinę twojego życia. Nie bój się tego, co nieznane i zaakceptuj zmianę, nieważne, jak bardzo będzie zaskakująca. Porzuć dawne zwyczaje i podążaj za światłem. Może daleka podróż.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:28

 2. #2
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Trąba – wezwanie, przebudzenie. Ludzie wychodzący z grobów – uwolnienie, odrodzenie duszy, wyzwolenie.

  ZNACZENIE – Przemiana, uwolnienie od ciążącej przeszłości, nowy początek, nowe życie, druga szansa.

  KARTA ODWRÓCONA – Żal, wyrzuty sumienia, cierpienie, strata, źle wykorzystana szansa.

  SAD, SAD OSTATECZNY. Symbolika tej karty mówi o dniach ostatnich, dniu sądu ostatecznego, kiedy przyjdzie rozliczenie żywych i umarłych na chwałę i wieczne potępienie dusz. Karta Sąd oznajmia Ci, że nadszedł czas rozliczenia się z Twoich zadań, z którymi pojawiłeś(aś) się tu na Ziemi. W szczególności dotyczy to Twoich talentów, sposobu rozwiązywania zaistniałych problemów, tak z bliskimi jak i w społeczności, w której żyjesz. Jest kartą ingerencji Sił Wyższych. Czy w to wierzysz czy nie, oznajmiają Ci, że nadszedł czas opieki nad Tobą. Możesz otrzymać nową lepszą pracę, poznać kogoś wpływowego i życzliwego, może także przyjść wielka miłość lub zrealizujesz inne, również te najskrytsze marzenia. W każdym razie jest zapowiedzią bliskiego sukcesu. Sąd to karta przebudzenia świadomości i uwolnienia się z ograniczeń, z którymi przychodzimy na świat. Karta mówi, że możesz teraz wziąć sprawy w swoje ręce, masz otwartą drogę do dalszego rozwoju, to co było dla Ciebie niedostępne, teraz może stać się twoim udziałem. Weź się do działania, bo nic nie przychodzi samo.

  SAD - karta odwrócona. Przypomina Ci ona, że Twoją powinnością jest teraz zastanowić się nad dotychczasowym życiem. Twoje dokonania prawdopodobnie nie służą dobrze nikomu. Człowiek przychodzi na świat z określonym do wypełnienia programem, co gwarantuje mu osiągnięcie wyższego poziomu świadomości w wymiarze kosmicznym. Nie realizujesz tego programu lub robisz to w sposób, który do tego nie prowadzi. Poszukaj źródła mądrości w sobie i korzystaj z niego.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  XX. SĄD Zmiana nieoczekiwane i szczęśliwe rozwiązanie sytuacji

  Często nosi nazwę Sądu, rozumianego jako Sąd Ostateczny, ale chrześcijańskie zabarwienie tego pojęcia nie wydaje się właściwe dla tej karty. W Tarocie egipskim karta ta określana jest jako The Rising oj The Dead, a więc zmartwychwstanie po śmierci, co jest szczególnie trafne. I tak z grobów wyłaniają się mumie (w kulturze egipskiej) lub nagie postacie. Wszystkie zmartwychwstałe dusze, a tylko o nie tu chodzi, cieszą się, gdyż są o krok bliżej swego celu do ponownego wcielenia się.

  ZNACZENIE KARTY: karta ta symbolizuje zawsze początek, obojętnie po czym on następuje. Ale karta nie symbolizuje zmartwychwstania po śmierci! W swoim życiu umieramy wielokrotnie, po to, by życie mogło toczyć się dalej. Każdy odcinek jest śmiercią, każda zakończona miłość, każde rozstanie. Ale nigdy nie jest to kres, gdyż nasze życie idzie naprzód w tym lub innym kierunku. Zmartwychwstanie nie ma nic wspólnego z Sądem Ostatecznym, lecz jedynie z tą częścią nas, która po zakończeniu pewnego etapu żyje dalej innym życiem. To jest treścią naszego życia, każde doświadczenie zmienia nas, nawet jeśli nie zauważa tego początkowo nasza świadomość. Tak należy rozumieć Zmartwychwstanie i Sąd. Dlatego właśnie traktowano tę kartę jako najważniejszą w Tarocie.

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: Karta ta przedstawia symbolicznie nieuchronne wkroczenie planu boskiego w świat materii w celu osądzenia zgromadzonych doświadczeń. Nazwa karty Sąd nie odnosi się do pojęcia ludzkiej sprawiedliwości; mówi ona o konieczności samooceny, które człowiek musi dokonać wykorzystując swoje zdolności mentalne. W swym znaczeniu elementarnym Sąd przedstawia człowieka zbudzonego ze snu w materii przez obecny w nim pierwiastek boski, który inspiruje go do analizy swego wnętrza. W interpretacji należy brać pod uwagę rewolucyjny sens tej karty. Informuje ona o wpływach i zdarzeniach mających nastąpić natychmiast; jest to jedyna karta Tarota zawierająca przekaz tego rodzaju.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: głęboki intelekt. Prawość, umiłowanie piękna. Talent twórczy. Witalność. Zdrowie.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta ta zapowiada nowiny, które mogą być dobre albo złe, w zależności od kart sąsiednich. W odpowiedzi na pytanie o powodzenie jakiegoś planu albo dzieła artystycznego wróży sławę, a przynajmniej powodzenie. Natomiast w towarzystwie kart Kochankowie albo Wieża zawiadamia o przykrej scenie małżeńskiej, o burzliwym sporze. Podstawowe znaczenie tej karty jest dobroczynne. Wskazuje ona na moment przemiany idei w działanie. Zapowiada ruch naprzód, realizację, nieoczekiwaną zmianę w najbliższej przyszłości, pozostającą często poza świadomym zamiarem albo wolą pytającego. Sąd, karta realizacji materialnej, jest równocześnie kartą pierwiastka duchowego. Przynosi nieoczekiwane objawienia, często religijne, które przyczyniają się do ewolucji duchowej lub do osiągnięcia szczęścia w jego aspekcie ziemskim. Pracujcie, podejmujcie trud, mówi ten arkan, a będziecie zbierać owoce swej pracy.

  Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:25

 3. Użytkownicy którzy podziękowali winteer za ten post:

  algidka (05-07-2010)

 4. #3
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie zmartwychwstanie

  Na karcie widnieje przedstawienie biblijnego Sądu Ostatecznego. Widoczne są nagie postaci ludzkie powstające z grobów. Powyżej, na niebie, znajduje się dmący w trąbę anioł.
  Rozliczenie, dokonanie oceny samego siebie, pokuta, przebaczanie, przesłanie, sukces osiągnięty dzięki uczciwości, korzystny wyrok, odzyskanie wolności, powołanie duchowe, chęć służenia innym, rozwój, odrodzenie, zmiana niewłaściwego stosunku do innych, wyzdrowienie, zmiana uczuć, odrodzenie wiary, prawda, rzeczywistość, poprawa zdrowia, wzmocnienie psychiczne, sąd, przebaczenie, ocena, rozwój, promocja, wynagrodzenie wysiłków, analiza, sprawy w sądzie, rozwód, separacja, wykrycie oszustwa, utracenie życiowej szansy, brak chęci do życia, strach przed zmianami, nadmierna pobłażliwość, brak satysfakcji osobistej, poczucie winy, nielojalność, obłuda, opóźnienie, rozczarowanie, kradzież, brak decyzji, naiwność.
  Karta Sądu Ostatecznego oznacza nowość w życiu i nadchodzące zmiany. Bywa kojarzona z wyzdrowieniem z choroby, zakończeniem problemów duchowych albo ustąpieniem jakichś przeszkód. Karta ta jest także symbolem przebaczenia, i ogólniej - życia religijnego.
  Symbolika tej karty mówi o dniach ostatnich, dniu sądu ostatecznego, kiedy przyjdzie rozliczenie żywych i umarłych na chwałę i wieczne potępienie dusz. Karta Sąd oznajmia , że nadszedł czas rozliczenia z zadań. W szczególności dotyczy to talentów, sposobu rozwiązywania zaistniałych problemów, tak z bliskimi jak i w społeczności, w której żyjemy. Jest kartą ingerencji Sił Wyższych.
  Karta Sąd na początku układu, informuje o nowym etapie życia zaczynającego się dla wróżącego. Wróżący będzie w stanie wyciągnąć pozytywne wnioski z przeszłości. Karta Sąd zwłaszcza w tej pozycji, oznacza zakończenie negatywnego okresu. Nowy i bardziej pozytywny czas nadchodzi dla wróżącego. W zależności od otaczających kart, może także informować o zbliżającej się satysfakcji osobistej, np.: podwyżce płacy, promocji, pozytywnym załatwieniu transakcji, itp.
  Pozycja karty pośrodku układu odnosi się do spraw prawnych. W związku z tym, jeżeli wróżący przygotowuje się do obojętnie jakich spraw związanych z sądem, policją lub urzędowym domem, będzie ona sugerowała pozytywne rozwiązanie. Takie samo znaczenie jest, jeżeli wróżący czeka na ogłoszenie decyzji lub wyroku. Pozycja karty Sąd oznacza nie tylko koniec, ale także początek z czystym sumieniem. Jeżeli jedna z otaczających kart, jest kartą mówiącą o stracie finansowej, karta Sąd będzie informowała o możliwości jej odzyskania.
  Karta na końcu układu, zajmuje się sprawami uciążliwych zobowiązań i odpowiedzialności, które są kłopotliwe dla wróżącego. Przykładem takiego położenia może być długotrwała choroba czy rekonwalescencja. W tej pozycji, będzie informowała o szybkim i pozytywnym zakończeniu istniejącego problemu. Drugie znaczenie , w końcowej pozycji, odnosi się do starych planów czy też projektów, które zostały odłożone lub też wycofane ze względu na słabość wróżącego. Sugestia karty - uwierz w siebie, dlatego, że masz wszelkie szansę na osiągnięcie sukcesu. Wiara, wytrwałość, praca przyniosą ci zyski i zadowolenie.  W pozycji odwrotnej, również odnosi się do zakończenia jednego etapu życia i rozpoczęcia drugiego, nie daje ona jednak wróżącemu możliwości nauki, większej poprawy lub zadowolenia. Wróżący sam będzie winny swoim problemom zawodowym czy osobistym. Jego egoistyczne i samolubne postępowanie przyniesie mu tylko kłopoty i straty. Co do spraw prawnych, będzie oznaczać negatywne zakończenie. Rozwód, straty finansowe, problemy w sprawach intymnych, pogorszenie zdrowia, wypadek, straty, możliwość utraty pracy, brak satysfakcji osobistej i zawodowej, depresja.

 5. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Sąd Boży - harmonijne relacje w rodzinie, porozumienie, wyrozumiałość, spotkanie rodzinne, szczęście rodzinne, dojrzały system wartości, pozytywne zmiany w światopoglądzie i filozofii życiowej.

  Sąd Boży (odwrócony) - kłótnie i nieporozumienia w rodzinie, nadopiekuńczość, system wartości utrudniający życie, niemożność rozwikłania problemu, lekceważenie innych, problemy z bliskimi osobami.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Dostaniesz dobrą wiadomość. Kończy się coś starego i zaczyna się coś nowego. Są to zmiany na lepsze. Jeśli szukasz pracy, bądź wytrwały. Znajdziesz ją już niedługo. Nie ignoruj żadnej informacji z propozycją. Satysfakcja z realizacji zawodowej.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: przebudzenie do życia, renta, emerytura, bilans życia, podążanie do Boga, rozważania na temat życia i śmierci, narodziny dziecka, powrót do zdrowia, poważne zmiany w życiu niosące ulgę, nadzieja, dobroć.

  Cienie: strach przed zmianami, strach przed śmiercią, strach przed życiem, odmowa podjęcia koniecznych decyzji, brak Boga w życiu, zastygnięcie w uporze.

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:27

 6. #5
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  XX. Sąd
  czyli, właściwie, Odrodzenie
  Klasyczna - czyli marsylska - karta zatytułowana "Sąd", a właściwie "Sąd Ostateczny", przedstawia moment, kiedy na głos archanioła zmarli wstają z grobów. Postać skrzydlatego posłańca Boga uzbrojonego w trąbę wyraźnie dominuje nad całą sceną. W dolnej części obrazu widać troje ludzi: mężczyznę, kobietę i dziecko, którzy stoją nago w otwartych grobach, jakby przed chwilą przebudzili się z wiecznego snu - i widać, że są w znakomitej formie!

  Renesansowy mistyk, który zaprojektował te kartę (niestety, chyba nigdy nie poznamy jego imienia), wykorzystał jeden z dogmatów Kościoła - wiarę w cielesne zmartwychwstanie zmarłych u kresu dziejów, w obliczu Sądu Ostatecznego, kiedy Bóg uzna, że czas nadszedł aby zaprowadzić wielkie porządki na świecie. Ów dogmat wiary wywodzi się z proroctwa Ezechiela, który to ów prorok w natchnionym widzeniu ujrzał jak za wyrokiem Boga wyschłe kości porzucone w dolinie oblekają się w ciało: "Wstąpiło w nich ożywcze tchnienie i ożyli, i stanęli na nogach, rzesza bardzo wielka." (Ez. 37, 10) Wizja Ezechiela wywodzi się jednak z dużo starszych, szamańskich wierzeń, iż w kościach zawiera się żywotna siła, i szaman ma zdolność odrodzić się na nowo z własnego gołego szkieletu.

  Symbol karty "Sąd" jest więc prastary i głęboki. Odnosi się on do wszelkiego "zmartwychwstania" i odrodzenia w życiu. Bo naprawdę coś w rodzaju śmierci i następującego po niej odrodzenia przeżywamy wiele razy w życiu. Zdarza się, że "umiera" czyjaś miłość, a potem uczucie to się "odradza". Zdarza się, że przeżywamy okresy głębokiego upadku, depresji, odpływu życiowych sił - a potem coś się zmienia, nastaje nowa epoka, i czujemy się znów jak "zmartwychwstali". Nie jest przypadkiem, że Męczeńska Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa miało miejsce w wiosennym miesiącu Nisan, i do dziś Wielkanoc - pamiątka tych wydarzeń - jest obchodzona na wiosnę, w porze zmartwychwstawania przyrody i jej żywotnych sił.

  Wszystkie te skojarzenia powinniśmy mieć w pamięci, kiedy przystępujemy do odczytywania karty "Sąd" w rozkładzie taroka. Karta ta oznacza nadchodzący okres odnowy sił, początek nowego życia. Fakt, że na obrazie z grobu wstaje nie pojedynczy człowiek, ale cała rodzina, mówi o tym, że odrodzenie nie dotyczy tylko jednostek - że jest to zarazem czas sprzyjający powstawaniu nowych związków międzyludzkich. Postać archanioła świadczy zaś o tym, że karta opowiada o wydarzeniach, które w pewnym sensie są łaską nieba, czyli to mają do siebie, że są niemożliwe do zrealizowania samą wolą człowieka - o ile nie pomaga mu potężniejsza, ponadludzka siła.

  Jako odpowiedź na pytania o związki z ludźmi, karta XX. Sąd mówi, że właśnie tworzy się nowa wieź między przyjaciółmi, nowe porozumienie; a czas waśni i kłótni należy do przeszłości.

  Podobnie w pytaniach o miłość, karta ta mówi o "zmartwychwstaniu" uczucia, a obraz pary ludzi i dziecka świadczy, że jest to dobry moment na założenie rodziny.

  Karta ta jest także jednoznacznie pozytywna w sprawach biznesu, materialnych zysków, twórczości i kariery. Zawsze jednak mówi o pozytywnych wydarzeniach, które będą służyć nie tylko samemu pytającemu, ale także jego rodzinie i szerszej grupie ludzi.

  Jeżeli kartę te czytamy jako ostrzeżenie, ostrzega ona przed tym, że nadchodzi oto czas, kiedy pewna "siła wyższa" (anioł) wezwie nas do zadań, przy których będziemy musieli porzucić nasze osobiste plany.

  Karta ta jest także "gorącą linią" która łączy nas z naszą przeszłością. Kontemplowanie tej karty niweluje niszczącą moc czasu i pozwala przypomnieć sobie kim kiedyś byliśmy, własne dawne cele, projekty i zainteresowania.  --------------------------------------------------------------------------------

  Sąd
  Karta "Sąd", a właściwie "Sąd Ostateczny", przedstawia zmarłych, którzy wstają z grobów na głos trąby archanioła. Oczywiście jest to przenośnia: chodzi o odrodzenie: tak jak epoka renesansu (czyli "odrodzenia" właśnie) była odrodzeniem starożytnych idei, a rok 1989 był odrodzeniem wolnej Polski. Odrodzeniem takim może być (na przykład) powrót do zdrowia, albo powrót do siebie kochanków, którzy się wcześniej rozstali.

  Sąd jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Dotąd żyłeś "na pół gwizdka", tłumiąc w sobie energię, nie rozwijając w pełni swoich możliwości. Teraz to się zmienia: nastaje czas Odrodzenia. Wyzwalasz się z dotychczasowych ograniczeń, możesz oddychać pełną piersią, jesteś wolny. Pojawiają się nowe, wielkie idee, pojawia się nowy sens życia.

  Sąd jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

  Wracają dawne problemy. Kłopotliwe, nie rozwiązane do końca sprawy, które zdawały się już "pogrzebane" przez upływ czasu, znowu dochodzą do głosu. (Wyobraź sobie nieboszczyka, który wstał, aby znowu cierpieć...)

  Sąd jako karta trzecia, mówiąca co robić:

  Śmiało odrzuć przeszłość, wraz z jej lekami, niemożnościami, obawami. Ida nowe czasy i nasz szansę zaczynać jeszcze raz od nowa. Jest czas na przełomowe decyzje.

  Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

  Twoja psychika jest pełna "wstających z grobu" dawnych lęków, obaw i uprzedzeń. Masz skłonność wciąż na nowo przezywać i "przetrawiać" stare dzieje.

  Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

  Człowiek, który jest z tobą związany, przeżywa odrodzenie i powrót na właściwą drogę. Może to być też potężnym wyzwaniem i źródłem mocy dla ciebie. (Ale to może także mieć sens negatywny: że wracają dawne jego problemy.)

  Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

  Najbliższa przyszłość będzie odrodzeniem i powrotem na właściwą drogę. Ujawnisz swoje zablokowane możliwości. Będzie można na nowo realizować pewne "zamrożone" plany z przeszłości.

  Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

  Nastąpi nieprzwidziane, zaskakujące odrodzenie dawnych planów i idei.

  Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

  Nie zmieni się to, że wciąż drzemią w tobie nie wykorzystane, nie ujawnione możliwości, które tylko czekają na sprzyjający moment, aby wyjść na światło dzienne.

  Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

  Warto "zainwestować" w wydobywanie na jaw pewnych rzeczy z przeszłości.

  Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

  To, co robisz, przygotowuje odrodzenie i odnowę w życiu innych ludzi.

  Jedenasta - to, co się nie uda:

  Nie uda się przywrócić do życia umarłych idei. To znaczy będą takie próby, ale spalą na panewce.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się wszystkim kartom rozkładu, czy przewija się w nich idea odrodzenia i twórczej odnowy pewnych dawnych planów.

  Trzynasta - daleka przyszłość:

  Kiedyś w przyszłości nastąpi odrodzenie i ujawnienie ukrytych możliwości, ale nie teraz.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Zmartwychwstanie
  Powolny proces zdrowienia, umartwianie się, choroby psychosomatyczne; konieczne
  zwrócenie uwagi na psychikę i włączenie terapii obok leczenia farmakologicznego.
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:27

 7. The Following 3 Users Say Thank You to AnnaMaria For This Useful Post:

  Ely (05-05-2011), Mimbla z centrum (08-09-2010)

 8. #6
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Sąd

  W pozycji prostej: zaczynamy życie od nowa, wyjście z każdej opresji, szczęśliwe zakończenie każdej sprawy, zmiana na lepsze, pozytywne osiągnięcia i sukces, spełnienie, szansa na nowe ułożenie życia, pozytywne zmiany w życiu, pomyślne zakończenie spraw.
  Odwrócony: upór, strach przed zmianami, niechęć do zmian, brak Boga.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Zmartwychwstanie (Sąd) – wskazuje na znaczącą poprawę stanu zdrowia oraz pozytywne wyniki badań.
  Osoba pokazana tą karta bardzo często jest po jakimś ciężkim urazie, zabiegu lub operacji. Na szczęście zawsze Zmartwychwstanie daje nam dobrą nowinę, że stan zdrowia jest coraz bardziej stabilny, że w końcu po ciężkich chorobach dochodzimy do równowagi. Karcie tej towarzyszą sprzyjające energie, które podobnie do Słońca inicjują w nas procesy samo uzdrawiania.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:29

 9. Użytkownicy którzy podziękowali akszeinga1985 za ten post:

  agostino (30-12-2011)

 10. #7
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Sąd – Odpowiedź na pytanie czy wy dwoje zostaniecie małżeństwem czy też nie;
  Wasz związek zostanie zawiązany lub nie podejmijcie decyzję;
  Osiągnięcie głównego punktu zwrotnego w waszym układzie partnerskim, odtąd zostaje wy-znaczony wasz wspólny kurs traktujcie się obydwoje całkiem poważnie;
  Zbliża się fizyczne lub duchowe oczyszczenie w związku z tym osobliwym mężczyzną;
  Jedno z was natknie się na groźne warunki zagrażające życiu, które sprawdzą wasze najgłębsze uczucia do drugiej strony;
  Nie oglądaj się i nie osądzaj nikogo na podstawie tego, co się wydarzyło w przeszłości, naj-pierw zdecyduj się być razem;
  Wasz związek sam w sobie jest duchowym wprowadzeniem dla was obojga;
  Związek egzaminuje cię zmusza do wyeksponowania swego wnętrza bez narzuconej sobie ma-ski; związek z nim przyczynia się do oczyszczenia twojej duszy i moralnej odnowy; musisz zerwać związek, który nie będzie trwał wiecznie.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Sąd Ostateczny

  Jako dobra rada:
  Bądź uważny. możesz teraz znaleźć skarb. Jeśli niczego nie wymuszasz, lecz kierujesz się swym wewnętrznym głosem, możesz zebrać najgłębsze doświadczeń i/lub rozwiązać problem.

  Jako ostrzeżenie:
  Uważaj, żeby stare problemy, które uważasz za załatwione i zamknięte nieoczekiwanie nie zmartwychwstały.

  Jako karta dnia:
  Dziś możesz znaleźć rozwiązanie, obojętnie czy chodzi o długotrwały problem, czy po prostu o coś uciążliwego i mozolnego. Miej zatem oczy otwarte, by nie ominąć sprzyjających możliwości. Prawdopodobnie nie muszisz nic robić, wystarczy być uważnym i przygotowanym. W niektórych przypadkach może jednakże wymagać to jeszcze ostatniego wewnętrznego impulsu, który przyniesie pomyślne rezultaty.

  Jako karta na rok:
  W tym roku chodzi o znalezienie skarbu, cokolwiek to dla Ciebie będzie znaczyło. Możesz coś wartościowego odnaleźć, o czym myślałeś, że jest już na dobre stracone lub zebrać w jakiejś ważnej sprawie tak głębokie i wzbogacające doświadczenie, o którym sądziłeś, że jest niemożliwe. W przypadku, jeśli walczyłeś z jakimkolwiek rodzajem cierpienia, ten rok daje Ci szanse, aby się z tego wyzwolić.

  H.Banzhaf - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:28

 11. The Following 3 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  dezire3 (27-12-2009), Mimbla z centrum (08-09-2010), Nereida (06-11-2009)

 12. #8
  Początkujący Awatar DomiB
  Dołączył
  18-12-2009
  Przegląda
  Zielona Góra
  Wiek
  35
  Posty
  28
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Poetycko :)

  Przebudzenie

  Dlaczego Ja tak żyję?
  W imię czego – wszystko to robię?
  To na XX – stacji uświadomisz sobie.
  Lecz świętym nie staniesz się z razu,
  To Twoje doświadczenia,
  Pozwolą Ci wrócić do życia.
  Wychodząc z własnego cienia.
  Boskie usłyszysz fanfary
  Anielską trąbą czynione.
  Już wiesz, że Twe przebudzenie,
  Przez Boga jest błogosławione.
  To Zmartwychwstanie wezwaniem,
  Byś prawdy szukał na ziemi.
  Dążąc za głosem serca,
  Byś żył w nowej przestrzeni.
  Powstaniesz z grobu materii.
  Zrzucając z siebie odzienie.
  Teraz już wiesz czego pragniesz,
  Wiesz czym jest Twoje marzenie.
  Rozpoznasz swoje – blaski!
  Boś poznał swoje – cienie !
  Obudzi się w Tobie Człowiek.
  Obudzi się sumienie!

  Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

 13. Użytkownicy którzy podziękowali DomiB za ten post:


 14. #9
  Tarocista Awatar azkan
  Dołączył
  17-01-2010
  Przegląda
  Anglia
  Wiek
  43
  Posty
  355
  Wpisów
  21
  Podziękował/a
  38
  Podziękowano 216 razy
  Siła reputacji
  110767

  Domyślnie

  XX SĄD BOŻY lub SĄD OSTATECZNY

  Obrazek na tej karcie przedstawia zazwyczaj ludzi, powstających z grobów. Nad całą tą sceną na niebie często rysuje się posłaniec Boży w postaci uskrzydlonego Anioła wzywający wszystkich do zmartwychwstania. Sens tej karty jest bardzo głęboki. Otóż ów skrzydła są symbolem czegoś bardzo wzniosłego niedościgłego i doskonałego. A więc w znaczeniu dosłownym oznaczają dążenie do wyrwania się z ograniczeń. Ludzie powstający z grobów są nadzy a więc czyści moralnie duchowo, oczyszczeni z tego co złe tzn. Z próżności i przywiązania do spraw ziemskich i doczesnych, nie mający nic do ukrycia. Przesłanie tej karty w zasadzie odnosi się do wszystkiego co może w naszym życiu się odrodzić na nowo i w nowej formie z powiewem świeżości np. Może to być zarówno uczucie, które kiedyś do kogoś żywiliśmy lub jakiś pomysł, który został kiedyś zażegnany z różnych powodów. Można tą kartę utożsamiać również z odrodzeniem naszych sił witalnych.

  Na uwagę zasługują również dwa fakty. Pierwszy to taki, że to odrodzenie będzie dotyczyło nie tylko nas ale również inne osoby będą w to zaangażowane a druga to taka, że wszystko co się będzie wtedy działo to tak naprawdę wydarzy się przy pomocy sił wyższych. Jednym słowem nie będzie to tylko nasza ludzka zasługa. Ogólnie karta ta wychodząca w rozkładach zapowiada pozytywne wydarzenia a jeśli wypada już na pozycji ostrzegającej to mówi o tym aby nie sięgać po rozwiązania z przeszłości tylko takie które będą w jakimś sensie nowatorskie.

 15. Użytkownicy którzy podziękowali azkan za ten post:


 16. #10
  Awatar mlodzia
  Dołączył
  15-01-2010
  Wiek
  36
  Posty
  712
  Podziękował/a
  201
  Podziękowano 329 razy
  Siła reputacji
  8284983

  Domyślnie

  Dla mnie sąd zawsze oznaczał powrót do relacji, do tego co było "Jakie po spotkaniu jest jej nastawienie do mnie" myśle ,że rozważa powrót

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. sąd ostateczny
  Przez merrus w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 12-04-2010, 20:44

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230