Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
Like Tree38Likes

Wątek: 21 - Świat

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 21 - Świat
  Znaczenie karty Świat:

  Symboliczne znaczenie karty:

  Koniec cyklu, szczęśliwe zakończenie spraw, stan doskonały, spełnienie marzeń, wyzwolenie, zwycięstwo, wielka radość, osiągnięcie celu, sława, wielkie uznanie, znalezienie swojego miejsca na świecie, duże perspektywy, odkrycie prawdy, które przyniesie ulgę, osiągnięcie doskonałości w danej sprawie, dziedzinie, zmierzanie ku udanej karierze, uzyskanie nagrody, zaszczyty, wyróżnienia, kontakty z zagranicą, wyjazd w daleką podróż, związek idealny.

  Karta w pozycji odwróconej:

  Przeszkody w działaniu, blokady, stagnacja, zbyt wysokie oczekiwania i niemożność osiągnięcia celów, negatywne myślenie, brak swobody działania, zniechęcenie, brak efektów, sukces, który nie cieszy.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 18-01-2013 o 15:00 Powód: dodanie karty

 2. #2
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Archetyp - raj odnaleziony, uhonorowanie bohatera
  Znaczenie ogólne - osiągnięcie celu, radość życia, pełnia szczęścia, podróż, kulminacja, odnalezienie swego miejsca w życiu
  Praca - odnalezienie swego powołania, znalezienie właściwej pracy, harmonia, radość, rozwój osobisty w miejscu pracy
  Relacje/uczucia - bycie we właściwym związku, zgoda i szczęście w partnerstwie
  Świadomość - osiągnięcie dogłębnego rozumowania
  Sfera ducha -zdolność do radzenia sobie z wewnętrznymi sprzecznościami
  Cel - powrót do początkowej pełni
  Cień - ucieczka od życia, błąkanie się i błądzenie
  Odwrócona - skostniałość, zanikająca szlachetność

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 3. #3
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Świat – pozycja prosta – wiedza, mądrość i wyrozumiałość; uwolnienie od dotychczasowych trosk; osiągnięcie celu, jaki się sobie wcześniej wytyczyło; praca, którą się lubi i wykonuje nie tylko ze względów materialnych; zaspokojenie ambicji, sukces przynoszący publiczną aprobatę i korzyści materialne; satysfakcjonujące zawodowe kontakty z obcokrajowcami; firma międzynarodowa; okres rozwoju i prosperity; nowoczesność; biznes związany z elektroniką lub zagranicą, np. sklep ze sprzętem elektronicznym, linie lotnicze, firma importowa.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?
  Jak najbardziej i to znaczny.
  2. Czy warto zmienić pracę?
  Można, ale i w dotychczasowej sytuacja zmieni się na lepsze.
  3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?
  Jeden z lepszych.

  Świat – pozycja odwrócona – przeszkody, kłopoty, błędy; brak swobody działania; rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu, strata; porażka z własnej winy; sukces, który przychodzi za późno i nie cieszy; zbyt duży wysiłek w proporcji do osiągnięć; brak uznania i akceptacji; obawa przed zmianami; ograniczający rodzaj pracy; niemożność wypłynięcia na „szersze wody”.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?
  Niestety nie.
  2. Czy warto zmienić pracę?
  Owszem, jeśli jest możliwość.
  3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?
  Z całą pewnością nie.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 4. #4
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Wiedza. Nadzieja. Radość. Najwyższe szczęście. Mądrość i wyrozumiałość. Pełnia. Koniec zmartwień. Wyzwolenie. Wieczne życie. Osiągnięcie celu, jaki się wytyczyło wcześniej. Pełnia zdrowia. Ofiara. Dar, podarunek. Spełnienie marzeń. Pełnia człowieczeństwa. Pełnia miłości. Spotkanie z kimś, kogo się kocha, a kogo się dawno nie widziało. Zwycięstwo ducha nad materią. Olśnienie, nagłe zrozumienie. Zabawa, taniec, rozrywka.

  Odwrócony: Przeszkody. Kłopoty. Błędy. Poświęcenie dla miłości. Niezadowolenie. Brak swobody, skrępowanie. Rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu. Strata. Gorycz. Zawód. Porażka, po której do*piero będzie można osiągnąć sukces.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 5. #5
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Mandala – związek ze światem. Kobieta w miejscu centralnym – uciechy tego świata. Cztery postacie – cztery pory roku lub cztery kierunki świata.

  ZNACZENIE – Spełnienie, nowe perspektywy lepsze niż stare, nowe możliwości, udanie się w podróż, opuszczenie domu, wyprowadzka, wyjście na zewnątrz., wyjście do tłumu ludzi, sukces, karta pozwala się cieszyć szczęściem innych, wolna od zawiści i zazdrości.

  KARTA ODWRÓCONA – Stan zawieszenia, poczucie uwięzienia, niepowodzenie, rozpacz.

 6. #6
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  ŚWIAT. Karta Świat mówi Ci, że osiągnąłeś(aś) pełnię swego rozwoju tu na Ziemi i we wskazanej sprawie sprzyjać Ci będzie szczęście, powodzenie. Nawet jeżeli inne karty wnoszą do tematu wątpliwości, cała sprawa zakończy się po Twojej myśli. Symbolika tej karty oznacza, że masz umiejętność kontrolowania przebiegu spraw i możesz wpływać na ich bieg w sposób gwarantujący osiągnięcie satysfakcji. Doskonałość Twojego rozwoju, charakteryzuje się zrozumieniem natury sił w przyrodzie, możesz przez to równoważyć ich wpływ na siebie i otoczenie z korzyścią dla wszystkiego. Przy tej karcie korzyści materialne nie mają już kluczowego znaczenia, a własny sukces oparty o wewnętrzne zadowolenie z przebiegu spraw ma tu wymiar globalny. Ważne, że możesz cieszyć się z radości innych ludzi i chętnie oddajesz im to, co w tej chwili jest Ci niepotrzebne.

  ŚWIAT - karta odwrócona. Żyjesz w świecie materii i nie uznajesz potrzeby równoważenia światopoglądów duchowego i materialnego. W efekcie, nie rozwijasz się, bo nie znasz takiej potrzeby, jest Ci z tym dobrze. Nie zauważyłeś(aś) też, że oba światy w ostatnich latach mocno zbliżyły się do siebie i to za sprawą najtęższych umysłów w najlepszych laboratoriach, i możesz mieć pewność, że nie wszystko z nich wychodzi na jaw. Czeka Cię rozczarowanie, możesz nawet mieć żal do samego siebie. Karta pojawia się, aby przestrzec Cię przed nadmiernym zaufaniem do postrzegania fizycznego i ukierunkowania w stronę zdobywania wartości materialnych, bez odpowiedniego wsparcia duchowego. Twój świat może przetrwać tylko tyle ile Ty sam. Zobacz w rozkładzie jakiej sprawy dotyczy ta karta.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

 7. #7
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  XXI. ŚWIAT Wzniesienia, honory, Radość

  Dwudziesta pierwsza karta jest ostatnią kartą Wielkich Arkanów. Najczęściej używaną nazwą jest nazwa Świat lub Wszechświat, w języku francuskim Le Monde, a w języku angielskim The World. W Tarocie egipskim karta ta ma nazwę Korona Magii. W czterech rogach karty rozpoznać zwierzęta symbolizujące cztery żywioły. Widoczne jest nawiązanie do symboliki astrologicznej. Pośrodku rysunku widzimy kobietę uosabiającą jedność kosmosu i człowieka. Ponieważ został osiągnięty ostatni z celów, czyli wspomniana wyżej jedność, kobieta tańczy pełna radości. Była to daleka i prawdę mówiąc niełatwa droga, ale opłacało się kroczyć tą stromą ścieżką. W Thoth Tarocie - karta świat jest przedstawiona jako kosmiczny taniec komunii centralnej postaci, dosiadającej węża.


  ZNACZENIE KARTY: karta oznacza wewnętrzny pokój, pojednanie z wszystkimi trudnościami, które napotkamy w naszym życiu. Karta bywa również określana jako przystosowanie, co należy rozumieć jako przystosowanie się do porządku wszechświata. Jest najsilniejszą z kart, stawia kropkę nad i. Opisywany stan jest w gruncie rzeczy stanem idealnym, prawie nieosiągalnym w rzeczywistości. Dlatego przy interpretacji należy być nieco ostrożnym. Cztery pierwiastki w rogach, podkreślają harmonię czterech przeciwstawnych sobie żywiołów ziemi, ognia, wody i powietrza. Łatwiej medytować nad znaczeniem tej karty niż poddawać ją szczegółowej analizie. Karta ta stwarza harmonię i kiedy wybieramy ją jako kartę decyzji, nie potrzebujemy już żadnych wyjaśnień; natychmiast rozumiemy wynikające z niej konsekwencje i jesteśmy w pełni zadowoleni. Potwierdza to doświadczenie. Dla osoby stawiającej pytania świat jest uporządkowany, choćby tylko tymczasowo.


  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: szczęście Maga zawiera się w owocu drzewa wiadomości dobrego i złego. Ten, kto będzie umiał panować nad sobą, aby uniknąć pokusy, będzie mógł zerwać ten owoc. Karta ta przedstawia symbolicznie oświecenie duchowe przynoszące równowagę elementów duszy. Symbolizuje doskonałość człowieka we wszechświecie, jego triumf nad materią, jego panowanie nad naturą. Świat następuje po karcie Sąd, która rozwija zdolności człowieka, przygotowując go do osiągnięcia szczytu rozwoju, zobowiązując go do dokonania osądu każdej inkarnacji. W znaczeniu ogólnym Świat symbolizuje doskonałą równowagę kosmosu i osiągnięcie pełni człowieczeństwa. Karta ta stanowi ukoronowanie ewolucji symbolizowanej przez Tarota. W swym znaczeniu elementarnym Świat przedstawia człowieka, który osiągnął równowagę opierając się na pierwiastkach kosmicznych: Mądrości, Mocy Twórczej i Mocy Kształtującej i który realizuje swe możliwości w harmonii z prawami kosmicznymi. Jest to najbardziej dobroczynna karta Tarota. Jej obecność w rozkładzie wskazuje na zgodność (najczęściej nie uświadomioną) działań pytającego z planem boskim.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: dążenie do doskonałości. Siła mentalna i psychiczna. Inwencja twórcza, przenikliwość. Uczucia pozbawione egoizmu i zmysłowości. Miłość ludzkości. Inspiracja artystyczna.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: znaczenie tej karty jest zróżnicowane w zależności od tego, kogo dotyczy wróżba.

  Jeżeli pytającym jest mężczyzna, przedstawia jego myśli. Jeżeli jest to kobieta, karta ta przedstawia raczej jej emocje. W przypadku analizy sfery materialnej karta ta traci większą część swej mocy. Zawsze jednak działa na korzyść pytającego, wprowadzając zgodność chwilowych przedsięwzięć i długofalowych zamierzeń. To dobroczynne połączenie zapowiada powodzenie we wszystkich sferach życia. Karta ta jest symbolem mądrości i umiaru. Opisuje człowieka, który wzbogacił się w najbardziej szlachetnym sensie we wszystkich dziedzinach, i który może rozdawać swoje dobra duchowe i materialne nie doznając zubożenia. Karta ta zapowiada najwyższy sukces i realizację pragnień. Pozwala pokonywać ,bez trudu wszelkie przeszkody, opromienia, oczyszcza i uszlachetnia karty sąsiednie. Bardzo pomyślna dla przyjaźni, miłości, poczucia bezpieczeństwa i zaszczytów. Wróży szczęście osiągnięte poprzez wysiłek, pracę, intelekt, zapowiada rozwój na wszystkich planach działalności ludzkiej. Jest kartą ewolucji, zrozumienia Dobra, Piękna, Prawdy. Uwalnia od przeciwności, przynosi wolność i niezależność. Jej obecność w najbardziej nawet niekorzystnym rozkładzie pozwala powiedzieć pytającemu, że nic nie jest stracone. Osoba, która wyciągnęła kartę Świat, nie musi obawiać się przyszłości, może wzmocnić swą aktywność i zwyciężyć przeciwności losu.

  Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl

 8. #8
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,276
  Podziękował/a
  1,613
  Podziękowano 2,163 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Świat - podróż zagraniczna, kontakty z obcokrajowcami, poszerzenie horyzontów umysłowych, pojawienie się nowych możliwości, nowoczesność, ekspansja, szczęście, brak problemów, zdrowie psychiczne.

  Świat (odwrócony) - blokady, niemożność znalezienia wyjścia z sytuacji, fobie, nerwice, porażka z własnej winy, kłopoty przez obcokrajowców, niemożność wyjazdu za granicę, autodestrukcja.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 9. #9
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,495
  Podziękował/a
  165
  Podziękowano 549 razy
  Siła reputacji
  448791

  Domyślnie

  XXI. Świat
  czyli uwieńczenie dzieła
  Karta Świat, ostatnia z Wielkich Arkanów, pełna jest najgłębszych znaczeń. W większości talii powtarzany jest rysunek, który przetrwał przez wieki w Taroku Marsylskim: karta tworzy czworobok, w którego rogach widnieją twarze czterech serafinów z wizji Ezechiela: byk, lew, orzeł i anioł. Środek karty zajmuje kolisty wieniec, pośród którego w tanecznej pozycji unosi się w przestrzeni na wpół naga żeńska postać. Nazwa "Świat" jest pozostałością innego rysunku, który bywał przedstawiany w starszych taliach, mianowicie kuli ziemskiej, unoszonej prze anioły.

  Karta Świat ma wszelkie cechy mandali, czyli mistycznego rysunku przedstawiającego Całość Świata oraz jego Duchowe Centrum. Mandale, najlepiej znane z Indii, mają kształt koła wpisanego w kwadrat, z zaznaczonym środkiem. Mówiąc w największym skrócie, kwadrat symbolizuje Ziemię, koło - Niebo, zaś centralny punkt - Boskość, będącą źródłem obu. Na karcie Świat kwadrat stał się "naturalnym" prostokątem karty, jego cztery rogi zostały podkreślone czterema twarzami serafinów, wewnętrznym kołem jest wieniec, a w miejscu centrum znajduje się postać tańczącej bogini. Tło karta zwykle jest zwykle malowane błękitem, niby nieskończona przestrzeń nieba.

  Karta Świat jest symbolem Całości-Pełni. We wróżbach oznacza, że pewien fragment świata osiąga swoją pełnię, całość, doskonałość. Że staje się ucieleśnieniem swojego ideału. W większości przypadków wyciągnięcie karty Świat jest najlepszą wróżbą, jakiej można sobie życzyć. Jest ona oznaką, że nasze dzieła, prace i wewnętrzne psychiczne procesy dobiegają swojego kresu - że cel jest właśnie osiągany.

  Karta Świat jest szczególnie pomyślną wróżbą przy takich przedsięwzięciach, które mają na celu budowanie pewnego wycinka świata, nadawanie mu trwałego i doskonałego kształtu. A więc kiedy budujemy dom, urządzamy mieszkanie, piszemy książkę (lub prace dyplomową) - i w mnóstwie innych przypadków.

  Jest też szczęśliwą wróżbą w miłości: mówi mianowicie, że ktoś wraz ze swoją "drugą połową" utworzy harmonijną całość - że "staną się jednym ciałem i jedną duszą".

  W pewnych przypadkach Karta Świat może też przyjmować sens ostrzegający; i wtedy znaczy, że pewien fragment rzeczywistości jest już zamknięta całością, a więc - ze nie warto już go ulepszać ani naprawiać, bo możemy go - przeciwnie - tylko popsuć.

  Kontemplowanie karty Świat uczy wytrwałości i sztuki doprowadzania swoich przedsięwzięć do końca. Udziela też mocy rozpoznawania w naszym świecie początków rzeczy, którym pisany jest pomyślny rozwój i przyszły sukces. Kto kieruje się wskazaniami karty Świat, nie zaczyna spraw, które musiałby później porzucać, i nic w jego życiu nie dzieje się nadaremno.  --------------------------------------------------------------------------------

  Świat
  Karta "Świat", ostatnia z Wielkich Arkanów, oznacza cel, punkt dojścia, spełnienie planów; mówi, że zostanie stworzona pewna doskonała i kompletna Całość; że świat wokół ciebie zostanie doprowadzony do harmonijnego porządku. Jest to najlepiej wróżąca karta taroka, nawet jeżeli zostanie odkryta na jednej z niekorzystnych pozycji: pod numerem 2, 4 lub 11.

  Świat jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Twoje dzieło zbliża się do końca. "Pisany" jest ci sukces, spełnienie zamiarów, osiągniecie celów. Szczególnie dobrowróżbna jest ta karta, kiedy pytasz o dokończenie pewnego materialnego przedsięwzięcia: takiego jak budowa domu, zarobienie pieniędzy, założenie przynoszącej zyski firmy. Karta "Świat" zapowiada, że wyniki będą pełne, harmonijne i trwałe.

  Świat jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

  Ideały i plany są gotowe. Możesz np. narysować sobie swój przyszły dom, albo napisać biznesplan działalności gospodarczej. Ale to jeszcze nie oznacza osiągnięcia celu. (Pamiętaj, że "dobrymi chęciami piekło wybrukowano".)

  Świat jako karta trzecia, mówiąca co robić:

  Plan jest ci znany, dobry, i przewiduje wszystkie kroki - pozostaje ci go zrealizować.

  Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

  Przeszkodą, która ci blokuje ruchy, jest jakiś idealny plan, idealny kształt przyszłości, który pieścisz w swoich myślach. Przewiązanie do niespełnionego ideału nie pozwala ci się cieszyć tym, co realne.

  Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

  Twój partner to "chodzący ideał". Bierz z niego przykład, słuchaj się jego rad - na współpracy (lub wspólnym życiu) z nim tylko dobrze wyjdziesz. Ta karta w tej pozycji może tez oznaczać zawarcie harmonijnego związku.

  Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

  Zbliżasz się do celu. Twoje dzieło jest bliskie osiągnięcia ostatecznego kształtu. Tak trzymać! (Bardzo pomyślna wróżba w każdym przypadku.)

  Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

  Nieoczekiwanie zobaczysz przed sobą to, o co "warto się bić". Ujrzysz swoje życie w nowym świetle. Ujrzysz nowe perspektywy, nowe cele - dużo ciekawsze niż te, którymi się kierujesz obecnie.

  Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

  Nie zmieni się fakt, że działasz w obrębie wielkiego i zapewne doskonałego planu, w ramach większej całości (firmy, rodziny itd.), i z tego układu nie wyjdziesz.

  Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

  Warto zająć się budowaniem rzeczy trwałych. Na tej drodze czeka cię sukces.

  Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

  To, co robisz, dla innym będzie pełnią szczęścia i osiągnięciem ideału.

  Jedenasta - to, co się nie uda:

  Pojawią się jakieś piękne i doskonałe plany, idee, poglądy. Będzie o czym pomarzyć... Te marzenia mogą być ważniejsze niż rzeczywistość.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się pozostałym kartom: czy wyraża się w nich myśl, że twoje sprawy dobiegają do celu, zbliżają się do swojego ostatecznego kształtu?

  Trzynasta - daleka przyszłość:

  Jeszcze twoje dzieło osiągnie doskonałość. Osiągniesz cele, które sobie postawiłeś. Tyle, że nie nastąpi to prędko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 10. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 11. #10
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Znalazłeś klucz, którego szukałeś: jeden cykl się zakończył i następny się rozpoczyna. Projekty, nad którymi pracujesz, zakończą się sukcesem. Ta sytuacja daje radość w stabilności i spokoju.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. ŚWIATŁO o 4:04 ...
  Przez KataMusica w dziale Rzeczy niewyjaśnione
  Odpowiedzi: 46
  Ostatni post / autor: 23-10-2011, 11:20
 2. Światłość
  Przez fiflip w dziale Ogólnie o rozwoju duchowym
  Odpowiedzi: 12
  Ostatni post / autor: 31-12-2010, 11:52
 3. Światła
  Przez Tom132 w dziale Rzeczy niewyjaśnione
  Odpowiedzi: 10
  Ostatni post / autor: 11-02-2009, 15:13
 4. ŚWIATŁO
  Przez beata377 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 13-11-2006, 15:12

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232