Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
Like Tree42Likes

Wątek: 21 - Świat

 1. #1
  truskawka
  Guest

  Domyślnie 21 - Świat
  Znaczenie karty Świat:

  Symboliczne znaczenie karty:

  Koniec cyklu, szczęśliwe zakończenie spraw, stan doskonały, spełnienie marzeń, wyzwolenie, zwycięstwo, wielka radość, osiągnięcie celu, sława, wielkie uznanie, znalezienie swojego miejsca na świecie, duże perspektywy, odkrycie prawdy, które przyniesie ulgę, osiągnięcie doskonałości w danej sprawie, dziedzinie, zmierzanie ku udanej karierze, uzyskanie nagrody, zaszczyty, wyróżnienia, kontakty z zagranicą, wyjazd w daleką podróż, związek idealny.

  Karta w pozycji odwróconej:

  Przeszkody w działaniu, blokady, stagnacja, zbyt wysokie oczekiwania i niemożność osiągnięcia celów, negatywne myślenie, brak swobody działania, zniechęcenie, brak efektów, sukces, który nie cieszy.

  Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

  Archetyp - raj odnaleziony, uhonorowanie bohatera
  Znaczenie ogólne - osiągnięcie celu, radość życia, pełnia szczęścia, podróż, kulminacja, odnalezienie swego miejsca w życiu
  Praca - odnalezienie swego powołania, znalezienie właściwej pracy, harmonia, radość, rozwój osobisty w miejscu pracy
  Relacje/uczucia - bycie we właściwym związku, zgoda i szczęście w partnerstwie
  Świadomość - osiągnięcie dogłębnego rozumowania
  Sfera ducha -zdolność do radzenia sobie z wewnętrznymi sprzecznościami
  Cel - powrót do początkowej pełni
  Cień - ucieczka od życia, błąkanie się i błądzenie
  Odwrócona - skostniałość, zanikająca szlachetność

  Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

  Świat – pozycja prosta – wiedza, mądrość i wyrozumiałość; uwolnienie od dotychczasowych trosk; osiągnięcie celu, jaki się sobie wcześniej wytyczyło; praca, którą się lubi i wykonuje nie tylko ze względów materialnych; zaspokojenie ambicji, sukces przynoszący publiczną aprobatę i korzyści materialne; satysfakcjonujące zawodowe kontakty z obcokrajowcami; firma międzynarodowa; okres rozwoju i prosperity; nowoczesność; biznes związany z elektroniką lub zagranicą, np. sklep ze sprzętem elektronicznym, linie lotnicze, firma importowa.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?
  Jak najbardziej i to znaczny.
  2. Czy warto zmienić pracę?
  Można, ale i w dotychczasowej sytuacja zmieni się na lepsze.
  3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?
  Jeden z lepszych.

  Świat – pozycja odwrócona – przeszkody, kłopoty, błędy; brak swobody działania; rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu, strata; porażka z własnej winy; sukces, który przychodzi za późno i nie cieszy; zbyt duży wysiłek w proporcji do osiągnięć; brak uznania i akceptacji; obawa przed zmianami; ograniczający rodzaj pracy; niemożność wypłynięcia na „szersze wody”.

  Jako odpowiedź na pytanie:
  1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?
  Niestety nie.
  2. Czy warto zmienić pracę?
  Owszem, jeśli jest możliwość.
  3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?
  Z całą pewnością nie.

  Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

  Wiedza. Nadzieja. Radość. Najwyższe szczęście. Mądrość i wyrozumiałość. Pełnia. Koniec zmartwień. Wyzwolenie. Wieczne życie. Osiągnięcie celu, jaki się wytyczyło wcześniej. Pełnia zdrowia. Ofiara. Dar, podarunek. Spełnienie marzeń. Pełnia człowieczeństwa. Pełnia miłości. Spotkanie z kimś, kogo się kocha, a kogo się dawno nie widziało. Zwycięstwo ducha nad materią. Olśnienie, nagłe zrozumienie. Zabawa, taniec, rozrywka.

  Odwrócony: Przeszkody. Kłopoty. Błędy. Poświęcenie dla miłości. Niezadowolenie. Brak swobody, skrępowanie. Rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu. Strata. Gorycz. Zawód. Porażka, po której do*piero będzie można osiągnąć sukces.

  Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

  Znalazłeś klucz, którego szukałeś: jeden cykl się zakończył i następny się rozpoczyna. Projekty, nad którymi pracujesz, zakończą się sukcesem. Ta sytuacja daje radość w stabilności i spokoju.

  Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:36

 2. #2
  winteer
  Guest

  Domyślnie

  OPIS – Mandala – związek ze światem. Kobieta w miejscu centralnym – uciechy tego świata. Cztery postacie – cztery pory roku lub cztery kierunki świata.

  ZNACZENIE – Spełnienie, nowe perspektywy lepsze niż stare, nowe możliwości, udanie się w podróż, opuszczenie domu, wyprowadzka, wyjście na zewnątrz., wyjście do tłumu ludzi, sukces, karta pozwala się cieszyć szczęściem innych, wolna od zawiści i zazdrości.

  KARTA ODWRÓCONA – Stan zawieszenia, poczucie uwięzienia, niepowodzenie, rozpacz.

  ŚWIAT. Karta Świat mówi Ci, że osiągnąłeś(aś) pełnię swego rozwoju tu na Ziemi i we wskazanej sprawie sprzyjać Ci będzie szczęście, powodzenie. Nawet jeżeli inne karty wnoszą do tematu wątpliwości, cała sprawa zakończy się po Twojej myśli. Symbolika tej karty oznacza, że masz umiejętność kontrolowania przebiegu spraw i możesz wpływać na ich bieg w sposób gwarantujący osiągnięcie satysfakcji. Doskonałość Twojego rozwoju, charakteryzuje się zrozumieniem natury sił w przyrodzie, możesz przez to równoważyć ich wpływ na siebie i otoczenie z korzyścią dla wszystkiego. Przy tej karcie korzyści materialne nie mają już kluczowego znaczenia, a własny sukces oparty o wewnętrzne zadowolenie z przebiegu spraw ma tu wymiar globalny. Ważne, że możesz cieszyć się z radości innych ludzi i chętnie oddajesz im to, co w tej chwili jest Ci niepotrzebne.

  ŚWIAT - karta odwrócona. Żyjesz w świecie materii i nie uznajesz potrzeby równoważenia światopoglądów duchowego i materialnego. W efekcie, nie rozwijasz się, bo nie znasz takiej potrzeby, jest Ci z tym dobrze. Nie zauważyłeś(aś) też, że oba światy w ostatnich latach mocno zbliżyły się do siebie i to za sprawą najtęższych umysłów w najlepszych laboratoriach, i możesz mieć pewność, że nie wszystko z nich wychodzi na jaw. Czeka Cię rozczarowanie, możesz nawet mieć żal do samego siebie. Karta pojawia się, aby przestrzec Cię przed nadmiernym zaufaniem do postrzegania fizycznego i ukierunkowania w stronę zdobywania wartości materialnych, bez odpowiedniego wsparcia duchowego. Twój świat może przetrwać tylko tyle ile Ty sam. Zobacz w rozkładzie jakiej sprawy dotyczy ta karta.

  Źródło - strona internetowa: Tarot

  XXI. ŚWIAT Wzniesienia, honory, Radość

  Dwudziesta pierwsza karta jest ostatnią kartą Wielkich Arkanów. Najczęściej używaną nazwą jest nazwa Świat lub Wszechświat, w języku francuskim Le Monde, a w języku angielskim The World. W Tarocie egipskim karta ta ma nazwę Korona Magii. W czterech rogach karty rozpoznać zwierzęta symbolizujące cztery żywioły. Widoczne jest nawiązanie do symboliki astrologicznej. Pośrodku rysunku widzimy kobietę uosabiającą jedność kosmosu i człowieka. Ponieważ został osiągnięty ostatni z celów, czyli wspomniana wyżej jedność, kobieta tańczy pełna radości. Była to daleka i prawdę mówiąc niełatwa droga, ale opłacało się kroczyć tą stromą ścieżką. W Thoth Tarocie - karta świat jest przedstawiona jako kosmiczny taniec komunii centralnej postaci, dosiadającej węża.


  ZNACZENIE KARTY: karta oznacza wewnętrzny pokój, pojednanie z wszystkimi trudnościami, które napotkamy w naszym życiu. Karta bywa również określana jako przystosowanie, co należy rozumieć jako przystosowanie się do porządku wszechświata. Jest najsilniejszą z kart, stawia kropkę nad i. Opisywany stan jest w gruncie rzeczy stanem idealnym, prawie nieosiągalnym w rzeczywistości. Dlatego przy interpretacji należy być nieco ostrożnym. Cztery pierwiastki w rogach, podkreślają harmonię czterech przeciwstawnych sobie żywiołów ziemi, ognia, wody i powietrza. Łatwiej medytować nad znaczeniem tej karty niż poddawać ją szczegółowej analizie. Karta ta stwarza harmonię i kiedy wybieramy ją jako kartę decyzji, nie potrzebujemy już żadnych wyjaśnień; natychmiast rozumiemy wynikające z niej konsekwencje i jesteśmy w pełni zadowoleni. Potwierdza to doświadczenie. Dla osoby stawiającej pytania świat jest uporządkowany, choćby tylko tymczasowo.


  ZNACZENIE SYMBOLICZNE: szczęście Maga zawiera się w owocu drzewa wiadomości dobrego i złego. Ten, kto będzie umiał panować nad sobą, aby uniknąć pokusy, będzie mógł zerwać ten owoc. Karta ta przedstawia symbolicznie oświecenie duchowe przynoszące równowagę elementów duszy. Symbolizuje doskonałość człowieka we wszechświecie, jego triumf nad materią, jego panowanie nad naturą. Świat następuje po karcie Sąd, która rozwija zdolności człowieka, przygotowując go do osiągnięcia szczytu rozwoju, zobowiązując go do dokonania osądu każdej inkarnacji. W znaczeniu ogólnym Świat symbolizuje doskonałą równowagę kosmosu i osiągnięcie pełni człowieczeństwa. Karta ta stanowi ukoronowanie ewolucji symbolizowanej przez Tarota. W swym znaczeniu elementarnym Świat przedstawia człowieka, który osiągnął równowagę opierając się na pierwiastkach kosmicznych: Mądrości, Mocy Twórczej i Mocy Kształtującej i który realizuje swe możliwości w harmonii z prawami kosmicznymi. Jest to najbardziej dobroczynna karta Tarota. Jej obecność w rozkładzie wskazuje na zgodność (najczęściej nie uświadomioną) działań pytającego z planem boskim.

  ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: dążenie do doskonałości. Siła mentalna i psychiczna. Inwencja twórcza, przenikliwość. Uczucia pozbawione egoizmu i zmysłowości. Miłość ludzkości. Inspiracja artystyczna.

  ZNACZENIE UŻYTKOWE: znaczenie tej karty jest zróżnicowane w zależności od tego, kogo dotyczy wróżba.

  Jeżeli pytającym jest mężczyzna, przedstawia jego myśli. Jeżeli jest to kobieta, karta ta przedstawia raczej jej emocje. W przypadku analizy sfery materialnej karta ta traci większą część swej mocy. Zawsze jednak działa na korzyść pytającego, wprowadzając zgodność chwilowych przedsięwzięć i długofalowych zamierzeń. To dobroczynne połączenie zapowiada powodzenie we wszystkich sferach życia. Karta ta jest symbolem mądrości i umiaru. Opisuje człowieka, który wzbogacił się w najbardziej szlachetnym sensie we wszystkich dziedzinach, i który może rozdawać swoje dobra duchowe i materialne nie doznając zubożenia. Karta ta zapowiada najwyższy sukces i realizację pragnień. Pozwala pokonywać ,bez trudu wszelkie przeszkody, opromienia, oczyszcza i uszlachetnia karty sąsiednie. Bardzo pomyślna dla przyjaźni, miłości, poczucia bezpieczeństwa i zaszczytów. Wróży szczęście osiągnięte poprzez wysiłek, pracę, intelekt, zapowiada rozwój na wszystkich planach działalności ludzkiej. Jest kartą ewolucji, zrozumienia Dobra, Piękna, Prawdy. Uwalnia od przeciwności, przynosi wolność i niezależność. Jej obecność w najbardziej nawet niekorzystnym rozkładzie pozwala powiedzieć pytającemu, że nic nie jest stracone. Osoba, która wyciągnęła kartę Świat, nie musi obawiać się przyszłości, może wzmocnić swą aktywność i zwyciężyć przeciwności losu.

  Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:36

 3. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Świat - podróż zagraniczna, kontakty z obcokrajowcami, poszerzenie horyzontów umysłowych, pojawienie się nowych możliwości, nowoczesność, ekspansja, szczęście, brak problemów, zdrowie psychiczne.

  Świat (odwrócony) - blokady, niemożność znalezienia wyjścia z sytuacji, fobie, nerwice, porażka z własnej winy, kłopoty przez obcokrajowców, niemożność wyjazdu za granicę, autodestrukcja.

  Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

  Rada z jednej karty:

  Jesteś bliski zrozumienia siebie, znalezienia swojego miejsca na ziemi, swojej pracy. Czeka Cię radość, spełnienie i szczęście. Nareszcie zaczniesz widzieć świat takim, jakim jest: bez iluzji i idealizowania, za które musiałeś wielokrotnie zapłacić zbyt wysoką cenę. Pomoże to Ci zobaczyć także siebie w pełni swoich blasków i cieni. Możesz przyjąć jedną zasadę: jesteś doskonały w swojej niedoskonałości! Jeśli czekasz na realizację planów i marzeń, to bądź pewien, że świat je spełni!

  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

  Blaski: radość, optymizm, spełnienie, największe szczęście, sukces, akceptacja siebie takim, jakim się jest, znalezienie swojego miejsca na ziemi, swojego celu i sensu życia, umiejętność cieszenia się z życia, realizacja celów, marzeń, planów; zdrowie, wyzdrowienie, sukces, powodzenie, zakończenie podróży, szczęśliwe zakończenie spraw.

  Cienie: zamknięcie się w swoim świecie, uwięzienie przez kogoś lub w jakiejś sytuacji, znalezienie się w pułapce, stagnacja, zawód, porażka, okres kłopotów i zmartwień, brak akceptacji siebie, satysfakcji w życiu, z tego kim się jest, co się robi, negatywne myślenie.


  Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


  ŚWIAT

  Jedność
  Radość
  Doskonałość
  Spełnienie

  Symbole
  Półnaga tańcząca kobieta. Wieniec. Anioł, orzel, byk i lew.

  Obraz
  W centrum karty na bialym tle widnieje postać tańczącej dziewczyny. Osłania ją tylko szarfa przerzucona przez ramię. Prawą stopę opiera o skrawek ziemi. W lewej dloni trzyma różdżkę. Otacza ją wieniec z dwoma węzłami. W górze karty widnieje anioł z czerwoną aureolą i czerwonymi skrzydlłami, który trzyma chmurę. Jest tam również żółty orzeł z czerwoną aureolą i niebieskimi skrzydłami. U dołu karty mamy bladoróżowego byka i żółtego lwa z nimbem.

  Znaczenie
  "Świat" jest kartą-mandalą, odzwierciedlającą radość, pełnię ludzkich osiągnięć i poczucie więzi z wszechświatem. Wieniec otaczający dziewczynę to laur zwycięstwa nad sobą i trudnościami życia, a jego węzły wyrażają harmonię i pogodzenie przeciwieństw. Zwierzęta i anioł w rogach karty symbolizują syntezę czterech żywiołów i czterech kierunków świata, jedność i zgodę. Osiągnąwszy cele, człowiek świętuje swoją chwałę, świadomy jest swych atutów i cieszy się sukcesami. Zarazem wie, że na tym nie poprzestanie - przekonany o swojej wszechmocy, gotów jest wyznaczyć sobie nowe zadania i stawić im czoło.

  Przykłady
  Jak można odczytać kartę, gdy pytasz o:

  ...Moment życia, w którym się znalazłeś
  Co możesz zaliczyć do własnych sukcesów? Wspomnij chwile święcenia triumfów, zrób listę swych dokonań, pobitych rekordów, otrzymanych palm pierwszeństwa, uzyskanych nagród, zdobytych medali lub zebranych pochwał. Ciesz się swoimi sukcesami; niech ta radość doda ci wiary w siebie i sił do kolejnych dokonań. Jeśli są wśród nich spełnione marzenia, niech dadzą ci wszelkie powody do dumy. Osiągnąwszy szczyt, możesz pozwolić sobie na błogostan. Kto wie, może otrzymałeś już od losu najlepszy kąsek? Ale pamiętaj, nie osiadaj na laurach i strzeż się stagnacji.

  ...Dobre rady
  Gdy zdobyłeś to, co chciałeś, gdy przepłynąłeś już swój ocean - tańcz ekstatyczny taniec spełnienia i radości. Gdy uda ci się ukończyć dzieło, nad którym długo pracowałeś, świętuj ten moment. I pamiętaj o nim w trudniejszych chwilach życia.
  Wytrwaj w swych postanowieniach i doprowadź swe dzieła do finału. Radość z własnych osiągnięć pozwoli ci dostrzec wspaniałość rozgwieżdżonego nieba, doskonałość kwiatów, bezmiar mórz, harmonie muzyki i piekno poezji. Miarą spełnienia jest to, co zdobyłeś; a więc nie dręcz się tym, czego ci brak.

  ...Przestrogę
  Osiągnąwszy szczyt, nie można wejść wyżej. Uważaj spoglądając w dół - najpiękniejsza dolina wydaje się wówczas przepaścią.
  Sukces bywa pułapką, budzi lęk przed tym, czy da się go powtórzyć. A jeśli nie jest wyzwaniem do dalszych działań, usypia aktywność. Twój największy wróg to stabilizacja i utrata rozpędu.
  Lepsze bywa wrogiem dobrego; nie udoskonalaj tego, co doskonałe, nie ulepszaj niczego na siłę.

  ...Miłość
  "Miłość jest wszystkim, co istnieje", jak powiadają poeci. Rozpłynie się jednak, jeśli jest pozbawiona trwałej struktury. Ty i partner musicie wiedzieć, na czym stoicie i dokąd zmierzacie.
  Dojrzała miłość to taka, która dostrzega wady i zalety ukochanej osoby; nie załamuje rąk nad pierwszymi i nie szczędzi pochwał tym drugim.
  Trzymając się twardego gruntu, pozwól sobie na wzloty ducha, w ekstazie nie leć zaś zbyt wysoko ponad ziemię, by w porę na niej oprzeć stopy.

  ...Rodzinę
  Niekiedy poczucie wewnętrznego ładu można zyskać odkrywając korzenie swojej rodziny. Poznaj własną historię, słuchaj rodzinnych opowieści i odtwórz swoje drzewo genealogiczne.
  Poczucie bezpieczeństwa w rodzinie może dać uśmiech aprobaty zamiast grymasu niezadowolenia.
  Pamiętaj na co dzień o słowach uznania, które są silnym wsparciem dla tym, z którymi mieszkasz pod jednym dachem.
  Zadbaj, by w twojej rodzinie panowała równowaga jak we wrzechświecie; niech każdy wie, gdzie jest jego miejsce i za co bierze odpowiedzialność, a na triumf jednej osoby niech złoży się zaangażowanie wszystkich członków rodziny.

  ...Relacje z ludźmi
  Ty oraz inni to całość. Buduj porozumienie i wystrzegaj się kłótni, a zamiast popisów krytyki szczerze i uczciwie wyrażaj uznanie. Umiejętność dostrzegania najlepszych cech u ludzi i cieszenia się z cudzych osiągnięć zjednuje przyjaciół.
  Obcych traktuj jak znajomych, przyjaciół jak rodzinę, domowników jak samego siebie. W kontakcie z drugą osobą zyskujesz wtedy, kiedy i ona zyskuje. Dodawaj ludziom wiary we własne możliwości i ciesz się cudzymi sukcesami tak jak własnymi.
  Warto służyć innym myślą i czynem w imię więzi łączącej ludzi we wspólnotę.

  ...Pracę i naukę
  Być może nadszedł czas, by z ucznia stać się nauczycielem? Zastanów się, czego mógłbyś nauczyć innych i jakie doświadczenia zawodowe przekazać młodszym pokoleniom. Obdarz innych tym, co stanowi twój największy powód do dumy.
  Gdy twoje zawodowe sny się spełniają, ciesz się nimi otwarcie i nie umniejszaj swoich zasług. Jeżeli jesteś w czymś dobry, mów o tym otwarcie; wystrzegaj się fałszywej skromności.
  Ciesz się, jeśli twoje starania przyniosły optymalne rezultaty; poczucie spełnionego obowiązku daje wielką radość i siłę do sprostania kolejnym wyzwaniom.

  ...Finanse
  Czy znasz swoją wartość i cenisz swoje umiejętności? Może nie warto zabijać się o pieniądze, które są mniej warte od twoich talentów lub wkładu pracy, i wykorzystać czas na wzbogacenie swego wnętrza?
  Zazwyczaj gruby portfel nie wystarcza, by odczuwać swoją zamożność. Potrzebny jest także królewski gest. Kto nie jest szczodry, nie wie, że jest bogaty. Jeśli udało ci się sporo zarobić, spraw, by znaczyło to coś dla innych, nie tylko dla ciebie.

  ...Zdrowie
  Śmiej się jak najczęściej i korzystaj z uzdrawiającej mocy endorfin, które są tam, gdzie kwitnie radość.
  Zadbaj o elastyczność swego kręgosłupa, o zęby oraz skórę: pozwól jej swobodnie oddychać oraz eliminować z organizmu toksyny.

  ...Inne możliwości
  Gdy wszystko staje przed tobą otworem, chwytaj w lot swoje szanse, śmiało porzuć wszelkie ograniczenia i wyjdź szczęściu naprzeciw.
  Otwórz szeroko drzwi swego domu i swego serca, by wyruszyć w świat lub przywitać go w swoich progach.

  Źródło: M. Piasecka, "TAROT wróżenie z Arkanów Wielkich ze szczyptą zdrowego rozsądku"
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:40

 4. #4
  Tarocistka Awatar AnnaMaria
  Dołączył
  25-03-2009
  Przegląda
  Miedzy ziemią a niebem :)
  Posty
  1,354
  Podziękował/a
  156
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  448790

  Domyślnie

  XXI. Świat
  czyli uwieńczenie dzieła
  Karta Świat, ostatnia z Wielkich Arkanów, pełna jest najgłębszych znaczeń. W większości talii powtarzany jest rysunek, który przetrwał przez wieki w Taroku Marsylskim: karta tworzy czworobok, w którego rogach widnieją twarze czterech serafinów z wizji Ezechiela: byk, lew, orzeł i anioł. Środek karty zajmuje kolisty wieniec, pośród którego w tanecznej pozycji unosi się w przestrzeni na wpół naga żeńska postać. Nazwa "Świat" jest pozostałością innego rysunku, który bywał przedstawiany w starszych taliach, mianowicie kuli ziemskiej, unoszonej prze anioły.

  Karta Świat ma wszelkie cechy mandali, czyli mistycznego rysunku przedstawiającego Całość Świata oraz jego Duchowe Centrum. Mandale, najlepiej znane z Indii, mają kształt koła wpisanego w kwadrat, z zaznaczonym środkiem. Mówiąc w największym skrócie, kwadrat symbolizuje Ziemię, koło - Niebo, zaś centralny punkt - Boskość, będącą źródłem obu. Na karcie Świat kwadrat stał się "naturalnym" prostokątem karty, jego cztery rogi zostały podkreślone czterema twarzami serafinów, wewnętrznym kołem jest wieniec, a w miejscu centrum znajduje się postać tańczącej bogini. Tło karta zwykle jest zwykle malowane błękitem, niby nieskończona przestrzeń nieba.

  Karta Świat jest symbolem Całości-Pełni. We wróżbach oznacza, że pewien fragment świata osiąga swoją pełnię, całość, doskonałość. Że staje się ucieleśnieniem swojego ideału. W większości przypadków wyciągnięcie karty Świat jest najlepszą wróżbą, jakiej można sobie życzyć. Jest ona oznaką, że nasze dzieła, prace i wewnętrzne psychiczne procesy dobiegają swojego kresu - że cel jest właśnie osiągany.

  Karta Świat jest szczególnie pomyślną wróżbą przy takich przedsięwzięciach, które mają na celu budowanie pewnego wycinka świata, nadawanie mu trwałego i doskonałego kształtu. A więc kiedy budujemy dom, urządzamy mieszkanie, piszemy książkę (lub prace dyplomową) - i w mnóstwie innych przypadków.

  Jest też szczęśliwą wróżbą w miłości: mówi mianowicie, że ktoś wraz ze swoją "drugą połową" utworzy harmonijną całość - że "staną się jednym ciałem i jedną duszą".

  W pewnych przypadkach Karta Świat może też przyjmować sens ostrzegający; i wtedy znaczy, że pewien fragment rzeczywistości jest już zamknięta całością, a więc - ze nie warto już go ulepszać ani naprawiać, bo możemy go - przeciwnie - tylko popsuć.

  Kontemplowanie karty Świat uczy wytrwałości i sztuki doprowadzania swoich przedsięwzięć do końca. Udziela też mocy rozpoznawania w naszym świecie początków rzeczy, którym pisany jest pomyślny rozwój i przyszły sukces. Kto kieruje się wskazaniami karty Świat, nie zaczyna spraw, które musiałby później porzucać, i nic w jego życiu nie dzieje się nadaremno.  --------------------------------------------------------------------------------

  Świat
  Karta "Świat", ostatnia z Wielkich Arkanów, oznacza cel, punkt dojścia, spełnienie planów; mówi, że zostanie stworzona pewna doskonała i kompletna Całość; że świat wokół ciebie zostanie doprowadzony do harmonijnego porządku. Jest to najlepiej wróżąca karta taroka, nawet jeżeli zostanie odkryta na jednej z niekorzystnych pozycji: pod numerem 2, 4 lub 11.

  Świat jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

  Twoje dzieło zbliża się do końca. "Pisany" jest ci sukces, spełnienie zamiarów, osiągniecie celów. Szczególnie dobrowróżbna jest ta karta, kiedy pytasz o dokończenie pewnego materialnego przedsięwzięcia: takiego jak budowa domu, zarobienie pieniędzy, założenie przynoszącej zyski firmy. Karta "Świat" zapowiada, że wyniki będą pełne, harmonijne i trwałe.

  Świat jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

  Ideały i plany są gotowe. Możesz np. narysować sobie swój przyszły dom, albo napisać biznesplan działalności gospodarczej. Ale to jeszcze nie oznacza osiągnięcia celu. (Pamiętaj, że "dobrymi chęciami piekło wybrukowano".)

  Świat jako karta trzecia, mówiąca co robić:

  Plan jest ci znany, dobry, i przewiduje wszystkie kroki - pozostaje ci go zrealizować.

  Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

  Przeszkodą, która ci blokuje ruchy, jest jakiś idealny plan, idealny kształt przyszłości, który pieścisz w swoich myślach. Przewiązanie do niespełnionego ideału nie pozwala ci się cieszyć tym, co realne.

  Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

  Twój partner to "chodzący ideał". Bierz z niego przykład, słuchaj się jego rad - na współpracy (lub wspólnym życiu) z nim tylko dobrze wyjdziesz. Ta karta w tej pozycji może tez oznaczać zawarcie harmonijnego związku.

  Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

  Zbliżasz się do celu. Twoje dzieło jest bliskie osiągnięcia ostatecznego kształtu. Tak trzymać! (Bardzo pomyślna wróżba w każdym przypadku.)

  Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

  Nieoczekiwanie zobaczysz przed sobą to, o co "warto się bić". Ujrzysz swoje życie w nowym świetle. Ujrzysz nowe perspektywy, nowe cele - dużo ciekawsze niż te, którymi się kierujesz obecnie.

  Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

  Nie zmieni się fakt, że działasz w obrębie wielkiego i zapewne doskonałego planu, w ramach większej całości (firmy, rodziny itd.), i z tego układu nie wyjdziesz.

  Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

  Warto zająć się budowaniem rzeczy trwałych. Na tej drodze czeka cię sukces.

  Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

  To, co robisz, dla innym będzie pełnią szczęścia i osiągnięciem ideału.

  Jedenasta - to, co się nie uda:

  Pojawią się jakieś piękne i doskonałe plany, idee, poglądy. Będzie o czym pomarzyć... Te marzenia mogą być ważniejsze niż rzeczywistość.

  Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

  Przyjrzyj się pozostałym kartom: czy wyraża się w nich myśl, że twoje sprawy dobiegają do celu, zbliżają się do swojego ostatecznego kształtu?

  Trzynasta - daleka przyszłość:

  Jeszcze twoje dzieło osiągnie doskonałość. Osiągniesz cele, które sobie postawiłeś. Tyle, że nie nastąpi to prędko.  --------------------------------------------------------------------------------
  Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

  o zdrowiu

  Świat
  Zaufanie do wybranego sposobu leczenia; konieczność wewnętrznej współpracy z lekarzem
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:37

 5. Użytkownicy którzy podziękowali AnnaMaria za ten post:

  Mimbla z centrum (08-09-2010)

 6. #5
  Awatar akszeinga1985
  Dołączył
  06-03-2009
  Przegląda
  Wałbrzych
  Posty
  637
  Podziękował/a
  179
  Podziękowano 225 razy
  Siła reputacji
  51996598

  Post Świat

  W pozycji prostej: podróże, nowe szanse, możliwości, radość, optymizm, spełnienie, realizacja marzeń, szczęśliwe zakończenie, odnalezienie sensu życia, kontakty, sprawy zagranicą.
  Odwrócona: spowolnienie, niewielkie opóźnienie szczęśliwego rozwiązania, strach przed bliskimi.

  Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''


  Świat – daje zdrowie, pokazuje nam idealnie funkcjonujący organizm. Świat jest kartą długowieczności.
  Osoba pokazana tą kartą nie powinna mieć żadnych problemów zdrowotnych. Karta ta obdarza osobę radością i świadomością posiadanego zdrowia dlatego też należy uważać, że osoba mimo, że pokazana jest Światem przeszła jakieś ciężkie choroby. Karta Świat daje nam poczucie bezpieczeństwa dlatego też nie należy przy niej zanadto zamartwiać się swoim zdrowiem gdyż wszystko jest w porządku. Przy tak znakomitej karcie należy wyciągnąć dodatkowe karty aby dokładniej przeanalizować obecny stan zdrowia i niczego nie przeoczyć.

  Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:38

 7. #6
  Awatar Galadriel
  Dołączył
  06-02-2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  389
  Podziękował/a
  49
  Podziękowano 210 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Wszechświat: (Świat) - Harmonijny i wręcz perfekcyjny związek dwojga kochanków;
  Jak będzie w końcu funkcjonował ten związek?
  Na dobre rzeczy trzeba czasu, a prawdziwy poważny związek partnerski musi rozwijać się powoli;
  Jeśli wiesz, że on jest tym właściwym dla ciebie mężczyzną doceń jego umizgi i ciesz się tańcem bratnich dusz, ponieważ coś takiego może się zdarzyć tylko raz w życiu;
  Twój mężczyzna pokazuje swoje prawdziwe oblicze, wygląda i postępuje dokładnie tak jak myślałaś;
  Staraj się dowiedzieć czy ten mężczyzna jest twoim przeznaczeniem czy nie;
  Wszystkie konflikty trapiące wasz związek nie są stratą czasu, lecz potrzebną moralną nauką, jaką wynosi z nich każda istota ludzka;
  Powtórzenie tematów ze wspólnego życia w przeszłości i przeświadczenie o tym, że spotkaliście się ponownie w jakimś szczególnym celu;
  On chce wszystko wyjawić we właściwym czasie;
  Zaakceptuj fakt, że droga do prawdziwej miłości Jest długa i nie można dojść do niej na skróty, nawet, jeśli będziecie szli razem.
  Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

  Świat

  Jako dobra rada:
  Kiedy otworzysz szerzej oczy, rozpoznasz, że dotarłeś do celu. Jeśli wyda Ci się to jeszcze obce, być może powinieneś odrobinę zmienić swoją postawę. W każdym razie, ciesz się znalezieniem swego miejsca i po prostu życiem.

  Jako ostrzeżenie:
  Pamiętaj, by po osiągnięciu celu nie spocząć na laurach.

  Jako karta dnia:
  Dziś poczujesz się pełen życia i przepełniony radością do siebie, świata. Albo sprawy będą przebiegać tak, jak sobie tego życzyłeś, albo nie pozwolisz wyprowadzić się z równowagi uciążliwym osobom. Delektuj się tym dniem, w którym dusza "hula" i niech przepełni Cię to cudowne uczucie. Jeśli poszukiwałeś intelektualnego, duchowego lub materialnego domu, dziś możesz uczynić ważny krok w tym kierunku.

  Jako karta na rok:
  W tym roku masz szansę znaleźć na tym świecie swoje miejsce, w którym poczujesz całkowite szczęście i radość życia. Obojętnie, czy będzie to dosłownie właściwy dom, czy w metaforycznym sensie przyjażń lub związek miłosny, w którym poczujesz się duchowo odrodzony. Będziesz się tym w pełni i całkowicie delektował. Może tu chodzić także o krok ku świadomemu istnieniu, w którym przeniesie Cię do duchowej ostoi, do Twego duchowego środka. W tym roku, jak w puzzlach, pojedyncze elementy układanki będą się w Twym życiu harmonijnie łączyć i stopniowo układać w sensowną całość. Ten porządek, uczucie całkowitej harmonii ze sobą i ze światem, przeniesie się także na Twój dzień powszedni.

  H.Banzhaf - Klucze do tarota
  Ostatnio edytowane przez Euterpe ; 06-12-2015 o 19:37

 8. The Following 2 Users Say Thank You to Galadriel For This Useful Post:

  Margaretas (12-08-2009), Mimbla z centrum (08-09-2010)

 9. #7
  Awatar stokrootka
  Dołączył
  27-10-2008
  Posty
  52
  Podziękował/a
  9
  Podziękowano 17 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  W interpretacji tej karty trzeba uważać, gdyż balansujemy między dwoma kierunkami, znajdujemy się w korytarzu dwóch światów, które się od siebie bardzo różnią. Świat realny, to ten który nas otacza, na co dzień i który jest zbudowany na fundamentach rzeczywistości, oraz świat, który sami sobie wyobraziliśmy w głowie, ten wyidealizowany, który ustawiamy według własnych marzeń. Ten przerysowany Świat często wydaje nam się piękny, wszak patrzymy na innych przez różowe okulary, wówczas trudno nam realnie ocenić sytuację. Bądżmy świadomi wibracji tej karty, bo inaczej zgubimy się w zapleczu tych dwóch różnych Światów. I gdy nie jesteśmy świadomi symboliki tej karty, każdej z jej stron, niespodziewanie możemy cofnąć się do fazy Głupca O.

  Dlatego karta ta nie zawsze ma działanie pozytywne, i może reprezentować szary, surowy Świat, który nie chcemy oglądać.

  I na pytanie o związek, czy ludzie będą tworzyć ze sobą wspólna przyszłość, trzeba bardzo uważnie przyjrzeć się tej karcie, I obowiązkowo przeanalizować karty sąsiadujące, aby uniknąć czasem złudzenia szczęścia.

  Karta Świat również może reprezentować odmienny od codzienności Świat, który będzie nas otaczał w danej chwili, w określonym czasie, miesiącu, roku.

  Na przykład, masz spotkanie z przyjaciółmi, wybieracie się do kina, oglądacie jakiś ciekawy film, który przenosi Cię w inny Świat wyobrażeń. Albo czytasz interesującą książkę, która przenosi Cię w inny świat, jaki Cię w danej chwili otacza.

  Albo karta ta pokazuje się często osobie, która po okresie izolacji od ludzi, zamknięcia w sobie, znów jest otwarta na otaczający ją świat, na przyjaciół, znajomych, otwiera się na nowe znajomości. Wyrusza w świat nowych przygód, wchodzimy w inny wymiar rzeczywistości.

  Albo w związku partnerskim, mówi nam, że partnerzy są daleko (Świat) od siebie, albo jeden z kochanków mieszka w innym mieście, bądz nawet jest za granicą.

  Bądż jakaś sprawa jest od nas w oddaleniu (Świat).

  Autor Barbara Stanisławska

 10. #8
  Ekspert:Tarot Awatar liv222
  Dołączył
  16-12-2009
  Przegląda
  Działdowo
  Posty
  4,476
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  548
  Podziękowano 2,204 razy
  Siła reputacji
  90384517

  Domyślnie

  XXI(21) Świat czyli uwieńczenie dzieła Karta "Świat", ostatnia z Wielkich Arkanów, oznacza cel, punkt dojścia, spełnienie planów; mówi, że zostanie stworzona pewna doskonała i kompletna Całość; że świat wokół ciebie zostanie doprowadzony do harmonijnego porządku. Jest to najlepiej wróżąca karta taroka, nawet jeżeli zostanie odkryta na jednej z niekorzystnych pozycji: pod numerem 2, 4 lub 11.

  Karta Świata to informacja o najwyższym stopniu poznania jakiego może doświadczyć człowiek. Symbolizuje ona człowieka, który znalazł swą drugą połowę

  Generalnie to symbol powietrza, zagranica, wiedza, mądrość, ogromnych możliwości oraz badań naukowych. Jest ona oznaką, że nasze dzieła, prace i wewnętrzne psychiczne procesy dobiegają swojego kresu - że cel jest właśnie osiągany.

  Karta Świat jest szczególnie pomyślną wróżbą przy takich przedsięwzięciach, które mają na celu budowanie pewnego wycinka świata, nadawanie mu trwałego i doskonałego kształtu. A więc kiedy budujemy dom, urządzamy mieszkanie, piszemy książkę (lub prace dyplomową) - i w mnóstwie innych przypadków.

  Jest też szczęśliwą wróżbą w miłości: mówi mianowicie, że ktoś wraz ze swoją "drugą połową" utworzy harmonijną całość - że "staną się jednym ciałem i jedną duszą".

  Jeśli odpowiedzią na twoje pytanie jest świat. Nie istnieją dla Ciebie granice. Wszystko jest w twych rękach. Zdobędziesz każdy cel bez z wysiłku. Czeka Cię kariera, pieniądze, szczęście osobiste, dalekie podróże a być może i wyprowadzka.

  W biznesie oznacza sukcesy finansowe, sugestie do rozszerzenia współpracy z firmami zagranicznymi.

  W życiu osobistym związek z obcokrajowcem, a w przypadku istniejącej już miłości - informacje jesteście dla siebie całym światem.

  Miłość. Przed tobą wielkie uczucie. Wszystkie sprawy usuną się w cień, będziesz tylko ty i twój partner. W stałym związku czeka cię dużo radosnych wydarzeń: może narodziny potomka?

  Praca i pieniądze. Wystarczy już twoich starań, nie musisz specjalnie zabiegać o awans lub podwyżkę. Im mniej zrobisz wokół siebie hałasu, tym więcej spotka cię nagród, wyróżnień i pieniędzy.

  Symbolizuje + realizację całkowitą. spełnienie, sukces, porozumienie, osiągnięcie celu, ostatni etap działań, ukończenie czegoś, happy end, ostatni puzzel w układance, zaspokojenie, spełnienie marzenia, dopięcie czegoś na ostatni guzik, pełnia, znalezienia swojego miejsca w zyciu, sukces materialny, radość, szczęście, nagroda, dojrzałość, upiększanie domu mieszkania,
  Koniec cyklu, szczęśliwe zakończenie spraw, stan doskonały, spełnienie marzeń, wyzwolenie, zwycięstwo, wielka radość, osiągnięcie celu, sława, wielkie uznanie, znalezienie swojego miejsca na świecie, duże perspektywy, odkrycie prawdy, które przyniesie ulgę, osiągnięcie doskonałości w danej sprawie, dziedzinie, zmierzanie ku udanej karierze, uzyskanie nagrody, zaszczyty, wyróżnienia, kontakty z zagranicą, wyjazd w daleką podróż, związek idealny.

  Przesłanie. Przekazuj swoje pozytywne wibracje rodzinie, znajomym, a nawet przechodniom na ulicy. W ten sposób poszerzasz krąg ludzi życzliwych.

  ZDROWIE: Pod względem zdrowotnym wskazuje na problemy na podłożu psychicznym oraz na możliwe poczucie uwięzienia, nerwice, fobie, depresje, nartkotyki, zaburzenia swiadomości,

  Zdrowie. Doskonałe - nie powinnaś(eś) mieć żadnych dolegliwości. Wręcz tryskasz energią i zarażasz nią otoczenie.
  __________________________________________________ ___________________________________________

  CZAS: bardzo długi-odległy
  __________________________________________________ ___________________________________________
  OBAWY

  Pozycja odwrócona - trudne rozpoczęcie, uczucie niespełnienie, brak radości, porażka,
  brak możliwości ruchu, niemożność dokończenia czegoś, zatrzymanie się na jakimś etapie, trudności, nieproporcjonalne wysiłki w stosunku do możliwych efektów, zniechęcenie, stagnacja, zamknięcie w sobie, negatywne myślenie, zawód, porażka, przeszkody w działaniu, blokady, stagnacja, zbyt wysokie oczekiwania i niemożność osiągnięcia celów, negatywne myślenie, brak swobody działania, zniechęcenie, brak efektów, sukces, który nie cieszy.

  Nawet w położeniu odwróconym kartę świata interpretuje się pozytywnie. W tym wypadku mogą się zdarzyć jedynie drobne opóźnienia w realizacji celów.

  W negacji oznacza kłopoty, błędy zawodowe, utraty wszelkiego rodzaju, brak własnego mieszkania, sukcesy, które już nie cieszą, przywiązanie do materii, zafascynowanie fałszywymi "bogami".
  __________________________________________________ ___________________________________________
  NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

  Świat + Głupiec - wyjazd za granicę w celach rozrywkowych, podróż bez konkretnego celu, całkowita beztroska, dziecko bez opieki, brak obowiązków
  Świat + Kochankowie - czas gdy związek jest na etapie zmian, np. decyzja o wspólnym zamieszkaniu
  Świat + Eremita - konieczność weryfikacji dotychczasowych osiągnięć, zwycięstwo które nie cieszy
  Świat + Wisielec - utknięcie w miejscu, zamknięcie się na rozwój, bycie w potrzasku, ograniczenia
  Świat + Słońce - bycie w centrum zainteresowania, pępek świata (jeśli pojawia się Mag)

 11. The Following 2 Users Say Thank You to liv222 For This Useful Post:

  latinka23 (22-01-2014), Mimbla z centrum (08-09-2010)

 12. #9
  Początkujący Awatar DomiB
  Dołączył
  18-12-2009
  Przegląda
  Zielona Góra
  Wiek
  35
  Posty
  28
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Poetycko :)

  Odnaleziony Raj

  W tańcu miłości wirujesz
  Na stacji XXI – ej.
  Tutaj swój Raj odnajdujesz
  w doświadczeń poniewierce.
  Dualność świata poznałeś,
  siłę Maga i miłość.
  Nic nie masz już do odkrycia.
  Znasz życie i jego zawiłość .
  Nie musisz ciała ozdabiać,
  By dodać sobie wartości.
  Wystarczy Twe nagie ciało,
  I szarfa nieskończoności.
  Jej fiolet Bogiem jest w Tobie
  Poszukiwanym przez lata.
  On odkrył w Tobie wartości,
  ważne dla ciebie i Świata.
  Twa mądrość wolna od kajdan
  Nawyku i powierzchowności.
  Dusza Twa, zna już swą wartość,
  Ciało, potrzebę godności.
  Żyjesz na osi koła
  Losu Ci pisanego – nie spadniesz!
  Żyć będziesz pełnią istnienia.
  I szczęścia największego.

  Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

 13. #10
  Out of this world... Awatar Cosmo
  Dołączył
  23-09-2009
  Przegląda
  Ciągle w podróży
  Posty
  947
  Podziękował/a
  171
  Podziękowano 363 razy
  Siła reputacji
  15229721

  Domyślnie

  Świat a...
  Miłość: poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, dawanie go i odczuwanie ze strony partnera, spełnienie, poczucie połączenia duchowego z partnerem, rozumienie się bez słów.
  Przyjaźń: poczucie prawdziwych więzi, docenienie ich.
  Zawód: sukces, spełnienie, satysfakcja, poczucie własnych umiejętności i kompetencji, uznanie, docenienie.
  Pieniądze: postrzeganie wartości materialnych na właściwym miejscu. Oduczenie się rozrzutności lub skąpstwa. Równowaga w wydawaniu pieniędzy.
  Zdrowie: zaufanie do wybranego sposobu leczenia; konieczność wewnętrznej współpracy z lekarzem

  Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska
  "Aby moje życie było wykrzyknikiem (!), a nie znakiem zapytania (?)"
  The truth is out there...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. ŚWIATŁO o 4:04 ...
  Przez KataMusica w dziale Rzeczy niewyjaśnione
  Odpowiedzi: 46
  Ostatni post / autor: 23-10-2011, 10:20
 2. Światłość
  Przez fiflip w dziale Ogólnie o rozwoju duchowym
  Odpowiedzi: 12
  Ostatni post / autor: 31-12-2010, 10:52
 3. Światła
  Przez Tom132 w dziale Rzeczy niewyjaśnione
  Odpowiedzi: 10
  Ostatni post / autor: 11-02-2009, 14:13
 4. ŚWIATŁO
  Przez beata377 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 13-11-2006, 14:12

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354