Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
Like Tree5Likes
 • 2 Post By Fahriye Asu
 • 1 Post By Ismer
 • 2 Post By Eufemia

Wątek: Groźna sekta astrologiczna?

 1. #1
  Awatar Fahriye Asu
  Dołączył
  14-11-2016
  Posty
  67
  Podziękował/a
  85
  Podziękowano 13 razy
  Siła reputacji
  5368710

  Exclamation Groźna sekta astrologiczna?

  Znalazłam w sieci artykuł, w którym autorka bez pardonu atakuje pewne dwie osoby zajmujące się astrologią. Obszerne jego fragmenty cytuję poniżej. Ze względu na regulamin tutaj podaję tylko inicjały tych osób.
  Nie jestem zorientowana w świecie astrologów, ale czy to możliwe, żeby to tak wyglądało? Co o tym sądzicie?
  A może ktoś w tym uczestniczył i wie jak to naprawdę wygląda?

  "W Warszawie dwie nawiedzone kobiety stworzyły własną biznesową sektę o profilu astrologicznym. W swej istocie sekta używa jedynie astrologii jako wabika do prania mózgu członków swojej organizacji. ASTROSEKTA powstała w 1999 roku, kiedy dwie znudzone życiem dziennikarki bez pomysłu na życie postanowiły zarabiać na ludziach wielkie pieniądze używając do tego wróżenia. Prawdziwa apokalipsa i koniec świata. Ich uwaga skupiła się wtedy na astrologii, jako że stworzono pierwsze programy astrologiczne, tak że każdy laik może wydrukować sobie horoskop z interpretacją. Dwie serdeczne przyjaciółki postanowiły zarobić jakoś na życie. Kontakty dziennikarskie pomogły im we wprowadzeniu ich pseudoastrologicznego biznesu z wydruków komputerowych na prasowe i telewizyjne salony. Zdobywają setki pseudouczniów oferując jedynie miraż astrologicznej wiedzy. Znane są z wyrolowania współzałożycieli tak zwanego Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, gdzie pełnią funkcje kierownicze i sterujące nikogo nie dopuszczając do głosu. I jeszcze twierdzą, że Stowarzyszenie nie potrzebuje prezesa, że wszystko robią wspólnie. Zapomniały dodać, że we dwie nikogo nie dopuszczając, a innych rolując jak w mafii.

  Z uwagi na wielką zażyłość, konkurencja astrologiczna mówi o nich pogardliwie „astrolesby”, być może bardziej z powodu wzajemnej zażyłości i złośliwości niż realnych skłonności, tego do końca nie wiadomo. Ale pod „bombardowaniem miłością” na ich spotkaniach kryje się działalność typowo sekciarska, która jak słoma z butów wychodzi na wierzch podczas procesu rejestrowania PTA. Polskie Stowarzyszenie Astrologów Krogulskiej i Podlaskiej działa na zasadzie finansowej piramidy. Każdy przyjęty członek dostaje licencję na prowadzenie ich sektowej misji, a tak naprawdę jest to nakaz rekrutowania kolejnych osób do PTA za co są prywatnie nagradzani znajomi naganiacze. Każdy dostaje prowizję od nagonionych członków i od sprzedaży miernych książek obu pań i ich nielicznych znajomych czy raczej wspólników. Za wystąpienie z organizacji nieoficjalnie grożą wielkie konsekwencje. Byli członkowie są zastraszani i szantażowani przez sektę, głównie rzucaniem klątw i czarów oraz groźbami medialnej krytyki. Życie wielu z nich staje się koszmarem.

  PSA z jednej strony podkreśla, że jest organizacją, która pomaga ludziom rozwijać się duchowo, z drugiej zaś uwypukla naukowe podstawy swoich metod działania czyniąc z siebie astrologię scjentystyczną. W rzeczywistości jednak jest to warszawska sekta biznesowa typu New Age, która nie ma nic wspólnego z rozwojem duchowym ludzi, a horoskopy obu liderek pokazują jasno jak budują skutecznie złudzenia którymi omamiają ludzi naiwnych. Obie panie są tyleż medialne co tandentne, nie tyle urokliwe co iluzorycznie zauraczające, niezdolne do uczciwej pracy ani nauki.

  M.K. twierdzi, że od młodzieńczych lat chciała zajmować się alternatywnymi badaniami nad umysłem i jego możliwościami, chiromancją i wiedzą tajemną. W młodości chciała zostać wielką czarownicą i w tym celu studiowała nauki Aleistera Crowleya, słynnego angielskiego satanisty i czarnoksiężnika.
  Podobnież pani I.P, znana ze swego zauroczenia wszelką czarną magią i robieniem z ludzi zombi. Obie astrosekciary z zaangażowaniem czytują nie tylko Alistera Crowleya ale i LaVey‚a, a swoją filozofię życiową wywodzą wprost z Biblii Szatana. I to kupują promujące ich astrobiznes czy raczej biznesową astrosektę media, w tym poważne tytuły jak Gazeta Wyborcza. Pogratulować czaru i uroku czarnomagicznego, który jak widać po tym artykule nie działa niestety na wszystkich zainteresowanych.

  Astrosekta słynie z tego, że próbuje a to marchewką a to kijkiem zwabić do siebie i wciągnąć w swoje szpony rozmaite osoby, jak znane piosenkarki czy aktorki. Wybiera horoskopy gwiazd i próbuje je zwerbowac do swojej astrosekty. Ostatnimi czasy na manipulację i wabienie sekciarek z Albireo są narażone m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Hebruś, Wiktoria Wałęsa, Weronika Rosati, Iza Miko, Alicja Bachleda-Curuś i cała masa innych do których dwie sekciary dziennikarki miewają z racji swych medialnych kontaktów dostęp. Astrosekta bada horoskop i na jego podstawie ocenia czy uda się do sekty zwerbować daną osobę znaną z pierwszych stron gazet.

  Sekta Albireo jest wyjątkowo bezwzględna, jeśli chodzi o wyłudzanie pieniędzy od swoich wyznawców. Astrosekciary stosują w tym celu wyrafinowane techniki psychomanipulacyjne, a swoich adeptów i adeptki podporządkowują swoim rozkazom subtelnie podawanym. Sekciary z Albireo wyławiają ludzi wpływowych i znanych, zapraszają ich aby dla niepoznaki reprezentowali ich Stowarzyszenie, a w rzeczywistości interesy. Opłaty za kilka godzin czytania konspektów wydrukowanych z komputerowego programu astrologicznego w miesiącu to w sekcie Albireo – PSA jakieś 300-400 złotych miesięcznie, chociaż dla stałych klientów bywają niewielkie zniżki. Wielopoziomowe wtajemniczenie w coraz bardziej zamkniętych grupach rzekomo astrologicznych to nic innego jak wyrafinowanie pranie mózgu w sekcie. Jeśli sobie przypomnimy, że wielcy astrolodzy jak osławiony brytyjski Alan Leo robili horoskopy za „co łaska”, a uczniów uczyli za darmo, to astrosekta jest wyjątkowo pazerna na zysk, łakoma mamony i niczego więcej."

  (…) M.K sposób podstępny, oszukańczy i bezprawny przejęła wspólnie z I.P Stowarzyszenie Astrologów haniebnie oszukując pozostałych założycieli. Produkuje pseudohoroskopy dla prasy i telewizji, które to gazetowe horoskopy mają wśród rzeczywistych astrologów opinię tandety i miernoty, a często wręcz oszukaństwa niszczącego dorobek prawdziwych astrologów w Polsce i na świecie.(...)

  Po tym wywodzie następuje analiza numerologiczna obu osób i tego PSA, według nieznanego mi systemu, nie pozostawiając na nich suchej nitki.
  Przy źródle informacji daję link do strony, na której to znalazłam; jak to jest niezgodne z regulaminem to proszę moda o usunięcie.

  Przyznam, że czegoś tu nie rozumiem, stowarzyszenie astrologów cieszy się szacunkiem a tu takie coś, o co tu chodzi?

  źródło: https://inicjacja.wordpress.com/2009...sekta-new-age/
  Lakshmi and Ismer like this.

 2. #2
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Heh, trudno jednoznacznie określić o co tu chodzi, prawda jak zwykle zapewne leży pośrodku ;)
  Zacznijmy od tego, że Albireo, określane jako PSA to nie jest to samo co PTA.
  PTA to Polskie Towarzystwo Astrologiczne, zrzeszeni są tam, działają i prowadzą wykłady profesjonalni astrolodzy jak np. P. Piotrowski, J. Gronert, W. Jóźwiak J. Frawley i wielu innych, wśród nich jest również nasz Gwiazdologia.
  A PSA / Albireo to zwyczajnie biznes pań Podlaska - Krogulska.
  Co do ww. zamieszczonego artykułu to uważam, że jest on wyraziście tendencyjny, wprost kipi z niego złość i uraza. Ktoś tych pań bardzo nie lubi i daje temu wyraz. Nie wiem jak to dokładnie od środka wyglądało, ile jest prawdy a ile zemsty w tym co autorka bloga wypisuje, ale rzeczywiście, w owym czasie był smrodek wokół tej sprawy.
  Czy to "sekta" - tego nie wiem, bo nie mam ochoty w tym uczestniczyć (zdecydowanie wolę PTA), mam też swoje prywatne zdanie nt. jednej z tych pań, jednak zauważ, że łatwo jest kogoś nazwać "sekciary" i przypisać im wszelkie złe intencje nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za słowo ani nie dając na łamach bloga, na którym zostały tak oplute, żadnych dowodów na prawdziwość swoich słów.
  Prawdę mówiąc, jeśli "dwie serdeczne przyjaciółki postanowiły zarobić jakoś na życie", nawet zakładając, że postępują przy tym niezbyt uczciwie, to jeszcze nie znaczy, iż stworzyły sektę, będąc przy tym takie i owakie. Nie mnie sądzić ich morale, ja mogę powiedzieć o tym na czym się znam, a mianowicie o ich astrologii, której poziom wg. mnie faktycznie nie jest najwyższych lotów, ale też nie można powiedzieć, że się na niej nie znają. Albo inaczej - uprawiają to rzemiosło, ale mistrzyniami w swoim fachu nie są. Dla tych, którzy nie znają się na astrologii mogą w niej wydawać się zaawansowane, dla innych jest to "miraż astrologicznej wiedzy".
  Ja po prostu uważam, że są lepsi od nich astrolodzy, których właśnie darzę uznaniem i tyle.

  A "produkowanie pseudohoroskopów dla prasy i telewizji, które to gazetowe horoskopy mają wśród rzeczywistych astrologów opinię tandety i miernoty" nie jest jedynie domeną obmawianego duetu, to zdaje się robią także inne znane postaci ze świata astrologii... bo wiedza wiedzą, a biznes jest biznes i konia z rzędem temu, kto wskaże mi kryształowy charakter i całkowitą bezinteresowność wśród śmietanki naszych astrologów.
  Ciąg dalszy tego wywodu: "a często wręcz oszukaństwa niszczącego dorobek prawdziwych astrologów w Polsce i na świecie" jest po prostu śmieszny, bo jeśli tak, trzeba przyjąć, że wszelkie gazetowe horoskopy niszczą ten dorobek xd
  Poza tym autorka wpisu sama nie jest w porządku, gdyż bez wiedzy i zgody zainteresowanych opisuje je na łamach publicznych i to jeszcze bardzo tendencyjnie. Nie ma tam niczego dobrego, a nie wierzę, że mieszka w tych paniach samo zło, mafia i demony ;P
  Tullia likes this.
  to lubię i podziwiam hart ducha:
  http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

  z zeszytu: Pan Piotr widział w narzeczonej same zalety. Resztę zobaczył po ślubie.

 3. Użytkownicy którzy podziękowali Ismer za ten post:

  Fahriye Asu (11-07-2017)

 4. #3
  Numerologia, karty Awatar Eufemia
  Dołączył
  05-08-2015
  Posty
  219
  Podziękował/a
  128
  Podziękowano 69 razy
  Siła reputacji
  44015815

  Domyślnie

  No kurde, też myślę że ta blogerka przegięła, chyba jest jedną z wyślizganych :D bo na samo oburzenie to za dużo błota dała. Wogóle ta strona jakaś jadowita jest, poza tępieniem pedofili nie ma tam nic pozytywnego. A sam system obliczeniowy we wszystkim co tam omawiane widzi same mroki, negatywy, złe intencje, złe energie - to co to jest? do d... z takim systemem!
  Co do tego Albireo - no jaka sekta, czy ta blogera wie co to jest sekta? interes kobiety kręcą, a jeśli nie są uczciwe to można ostrzec przed nimi naiwnych, ale nie w ten sposób i trzeba mieć dowody a nie tak na gębę, bo napisać to można wszystko i psuć komuś opinię, ja też mogę na swoim blogu se napisać, że dana osoba to nawiedzona sadystka, morderczyni niemowląt i hodowczyni much ścierwnic nimi się żywiących i co mi zrobi? Lepiej by zrobiła, gdyby dała konkrety jak faktycznie są "winne" a nie wściekle pluła. Głupia baba, chora z nienawiści i tyle.
  Ismer and Tullia like this.

 5. Użytkownicy którzy podziękowali Eufemia za ten post:

  Fahriye Asu (11-07-2017)

Podobne wątki

 1. Proszę o interpretacje astrologiczna - relacje
  Przez Elle68 w dziale Prośby o interpretacje astrologiczne
  Odpowiedzi: 7
  Ostatni post / autor: 04-01-2016, 14:58
 2. kradzież, las, woda, sekta, umarli , chrzest
  Przez alberguejuvenil w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 17-05-2011, 11:37
 3. sprzedawca, most, rzeka, sekta - proszę o interpretację snu
  Przez galandriel w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 07-04-2011, 14:51
 4. sprzedawca, most ( rzeka) sekta
  Przez galandriel w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 03-04-2011, 22:25
 5. koniec świata, wojna, sekta
  Przez maczek w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 17-03-2009, 20:58

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265