Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
Like Tree1Likes
 • 1 Post By Ismer

Wątek: Co nas czeka w 2018 roku...

 1. #1
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie Co nas czeka w 2018 roku...

  Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na 2018 rok, artykuł autorstwa P.Piotrowskiego
  Przed nami czas walki o pokój, zawierucha ekonomiczna oraz umacnianie się władzy podtrzymującej kurs konserwatywny.

  1 styczna 2018 rozpocznie się rok, w którym panować będzie Wenus, Uran opuszczający Barana i wchodzący do Byka, jak też wędrujący przez znak Koziorożca Saturn.
  Jeśli astrologowie mówią o Wenus, mają na myśli planetę pokoju, harmonii, miłości, kooperacji i szczęścia, ściślej mówiąc – małego szczęścia, w odróżnieniu od Jowisza, który stanowi wielkie szczęście. Wenus to benefik, planeta dobroczynna, płodna, wspierająca, jej wpływ uważa się za wspomagający, podnoszący atrakcyjność i oferujący satysfakcję. Może mieć związek z modą, sztuką i sprawami artystycznymi, jak również z żeńskimi ruchami emancypacyjnymi i obroną praw kobiet. (...)
  Czy dzięki temu znajdziemy remedium na czekające nas niepokoje? To niestety mało prawdopodobne. Na pewno jednak będziemy walczyć o pokój wszelkimi możliwymi środkami. Także z pomocą… wojny.

  Uran namiesza w portfelu
  Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie czeka nas rewolucja finansowa i gwałtowne przemiany zachodzące na styku władzy i biznesu.
  Uran, zapowiadający zwykle niespodzianki i gwałtowne reakcje, szykuje nam w tym roku sporą porcję wrażeń. Po ośmiu latach pobytu w Baranie przesuwa się on do znaku Byka.
  Pierwsze wejście nastąpi w okresie od maja do listopada 2018, a ostateczna zmiana znaku w marcu 2019. Będziemy więc mieli do czynienia z preludium pewnej reorientacji, z drastycznym przesunięciem punktu ciężkości trendów rewolucyjnych na kwestie finansowe, budżetowe, majątkowe i materialne.
  Wiele przesłanek zdaje się zapowiadać jedną z najpoważniejszych burz ekonomicznych w ostatnich dziesięcioleciach. Nie jest też wykluczone faworyzowanie przez władzę głosu ludu, co w sposób ewidentny przyczyni się do naruszenia ładu ekonomicznego. Staniemy się świadkami walki z korporacjami i politykami, którzy uwikłali się w jakieś niejasne interesy.
  Czeka nas zatem rewolucja finansowa oraz gwałtowne przemiany zachodzące na styku władzy i biznesu. Ale nie tylko. Pojawią się również ogromne wyzwania dla sektora hipotecznego i bankowego. Na pierwszych stronach gazet przeczytamy o niestabilnej sytuacji na rynku nieruchomości, w sferze lokat bankowych, depozytów i naszych oszczędności. Rewolucja gospodarcza, do jakiej dojdzie, będzie miała na celu przeformułowanie dotychczasowych doktryn ekonomicznych opartych na znaczeniu węgla, ropy, gazu ziemnego i innych złóż naturalnych.
  Historia lubi się powtarzać
  Procesy symbolizowane przez wędrówkę Urana w znaku Byka rozłożą się z pewnością w czasie lecz pierwsze uderzenie, jeśli chodzi o nasze państwo, może być bardzo silne. Po pierwsze dlatego, że Byk ma z nami ścisłą relację – już dawni astrologowie przyporządkowali do tego znaku Polskę. Po drugie, w historycznym horoskopie kraju nad Wisłą, obliczanym na chrzest Polski (hipotetycznie; przyp. własny) początek znaku Byka odgrywa niesłychanie ważną rolę. Znajduje się się tam bowiem medium coeli, czyli szczyt nieba kojarzony z władzą. Wygląda więc na to, że władza albo jeszcze bardziej się zradykalizuje, albo wykona woltę, o jaką jej nie podejrzewamy.
  Choć dziś trudno to sobie wyobrazić, na pierwsze wpływy oddziaływania Urana nie będziemy długo czekać. Już w połowie roku 2018 utworzy on koniunkcję do medium coeli, nie tylko zaogniając konflikty już istniejące, lecz także generując nowe. Tyle tylko, że rządzący sami mogą wpaść we własne sidła, zwłaszcza, jeśli nadal będą kopać dołki pod innymi.
  Uran przechodzący w naszym horoskopie najpierw przez Słońce, a później przez medium coeli (co zdarza się raz na 84 lata), zapowiada ogromne zmiany. Ostatni raz planeta ta znajdowała się w tym miejscu w latach 1934 – 1935. W Polsce zmarł wówczas Józef Piłsudski, po czym weszła w życie konstytucja kwietniowa, która doprowadziła do walk o władzę pomiędzy piłsudczykami a obozem rządzącym. Prezydent Ignacy Mościcki nie zrezygnował z urzędu, a swoją pozycję nawet umocnił.
  Historia lubi się powtarzać, można by więc zadać pytanie, czy dziś nie stoimy przypadkiem przed podobnymi wydarzeniami. chociaż sytuacja w punkcie wyjścia inna, nadal niestety dochodzi do prób ingerowania w konstytucję, co przy tego typu układach planetarnych może pociągnąć daleko idące konsekwencje prawne i międzynarodowe.

  Czy Prezes wypadnie z siodła?
  Dla Jarosława Kaczyńskiego nie musi to być okres łatwy, ponieważ w jego horoskopie urodzeniowym Uran, przemierzając dom dwunasty (utożsamiany z ukrytymi wrogami), utworzy kwadraturę z Jowiszem posadowionym w domu dziesiątym. Taka konfiguracja oznacza, że albo ktoś będzie próbował wysadzić Prezesa z siodła, albo on sam naruszy swój wizerunek, prezentując zachowanie, które przynajmniej w oczach części wyborców go zdyskredytuje.
  Czy PiS na tym straci? Raczej nie. Po spektakularnych wpływach Saturna w kosmogramie tej partii, które w minionym roku sprowokowały prezydenta Dudę do odroczenia w czasie reformy sądownictwa, obecnie to nie Uran wysunie się na prowadzenie, lecz mglisty i pełen ideałów Neptun, tworzący koniunkcję z Księżycem. Z jednej strony, stworzy to okazję do mamienia wyborców i składania obietnic bez pokrycia, z drugiej - ugrupowanie, o jakim mowa, może odejść od jasno wytyczonego kierunku, co sprawi, że część wyborców poczuje się rozczarowana.
  Saturn w swoim domu
  20 grudnia 2017 roku Saturn opuścił Strzelca i wszedł do znaku Koziorożca, w którym pozostanie do marca 2020. To długi czas, w którym nastąpią zmiany w obrębie władzy, a ściślej mówiąc – sposobie jej sprawowania. Zapowiada się krytyczny czas dla rządów wielu państw. Dotyczy to także procesów politycznych zachodzących w Polsce, ponieważ Saturn dotknie najważniejszych elementów horoskopu III RP.
  Planeta ta rządzi Koziorożcem, a zatem, pozostając we własnym domu, nie będzie musiała z nikim, ani z niczym się liczyć. Dlatego ujawni swój wpływ, by tak rzec, w pełnej krasie. (...)
  Planeta ta jest symbolem ograniczenia, przeszkód, blokad, granic, sztywnych praw, których nie wolno łamać, oraz reguł jakich należy przestrzegać. Jednym słowem to patron dyscypliny, porządku i podporządkowania się rygorom twardej rzeczywistości. Ten rygor może ujawnić się ze strony władzy, która będzie rościła sobie prawo do sprawowania kontroli nad społeczeństwem, co znajdzie odzwierciedlenie we wprowadzaniu rozmaitych ograniczeń, zwłaszcza w obszarze swobód obywatelskich.
  Jednocześnie społeczeństwo, nie czując się dobrze w coraz bardziej opresyjnym systemie - podejmie wysiłek uwolnienie się od pręgierza rządzących. (...)
  Złowroga natura tej planety ujawnia się w strachu, przymusie, ubóstwie, zgorzknieniu oraz samotności. Mówi się, że tam gdzie w horoskopie znajduje się Saturn, tam funkcjonuje siedlisko kompleksów, zahamowań, przeszkód i opóźnień. Dlatego właśnie powodowana strachem władza będzie gotowa na wszystko, byle tylko utrzymać swe wpływy, bez liczenia się z konsekwencjami a także z wyborcami
  Trzeba tu też przypomnieć, że Saturn bywa utożsamiany z władcą złotego wieku - mitycznej epoki dobrobytu, gdy na świecie panowała wieczna wiosna, płynęły strugi mleka, a zieleniejącego się dębu ciekł złoty miód. Dlatego planetę tę kojarzymy z sytością, zaspokojeniem potrzeb, uznaniem, które należy się za ciężką, dobrze wykonaną pracę. Tyle tylko, że w obecnych okolicznościach władza - chcąc odtworzyć i przywrócić złoty wiek - może uciemiężyć społeczeństwo, ograniczając jego swobody i prawa. A wszystko to w imię wspólnego dobra (sic!).

  Zdołowana Trzecia Rzeczypospolita
  W horoskopie III RP wędrujący przez znak Koziorożca Saturn będzie sukcesywnie nasycał swoim wpływem aż pięć planet. Najpierw uderzy w Urana - dojdzie do tego w lutym, czerwcu, lipcu oraz w listopadzie br. Oznacza to poważny konflikt między wolnością a wszelkimi normami, przepisami i regulacjami. Zamach na obywatelską wolność i swobodę odczujemy na różnych polach, głównie jednak w obszarze komunikacji i dystrybuowania informacji, ponieważ Uran znajduje się w domu trzecim, symbolizującym porozumiewanie się, łączność i szkolnictwo.
  Następnie Saturn utworzy w horoskopie III RP koniunkcję ze Słońcem. Dojdzie to tego w kwietniu, maju oraz w grudniu 2018. Nad Polską zawisną wówczas ciemne chmury, padną poważne oskarżenia pod adresem przeciwników politycznych. Rządzący postarają się wzbudzić w społeczeństwie strach; będzie to dotyczyło także ich własnych szeregów partyjnych.
  Ponieważ w kosmogramie III RP Słońce znajduje się w koniunkcji z idealistycznym Neptunem, prysną niczym bańka mydlana nasze mrzonki i złudne wyobrażenia o szczęściu i dobrobycie. Konfrontacja z machiną władzy okaże się nie tylko nieznośna, lecz również niebezpieczna. Tymczasem Saturn mógłby wynieść do władzy kogoś, kto cieszy się społecznym autorytetem i wyróżnia mądrością.
  Niestety wybory parlamentarne dopiero w 2019 roku, a prezydenckie - rok później. Dlatego formalnie nic się nie zmieni. Donald Tusk - nadziej frakcji opozycyjnej, będzie przechodził ciężkie chwile, ponieważ w jego horoskopie, w czerwcu, wrześniu i październiku (a następnie w r. 2019) Uran utworzy koniunkcję ze Słońcem, dynamizują konfigurację wielkiego krzyża z Neptunem, Uranem i Wenus w znakach stałych.
  Tak więc to, co do tej pory wydawało się w jego życiu w miarę stabilne, nagle okaże się kruche i nietrwałe.

  Bolączki opozycji
  Ryszard Petru, którego w tym roku czeka zmaganie się z przejściem Saturna przez stanowisko Jowisza w domu czwartym, skupi uwagę na opozycji wewnątrz swojego ugrupowania. Nie bezie potrafił dogadać się z innymi albo wejdzie w porozumienie z kimś, kto wcale mu dobrze nie życzy. Ponadto dotkną go problemy prywatne i rodzinne, którymi powinien się zająć. Petru okres politycznego wyżu ma chwilowo za sobą, musi więc zadbać o utrzymanie pozycji, co może okazać się trudnym, jeśli nie wręcz karkołomnym zadaniem.
  Z kolei Grzegorzowi Schetynie niewiele rzeczy będzie teraz w stanie zagrozić. Nie odniesie wprawdzie spektakularnych zwycięstw, ale też nie dopadną go poważne klęski.
  Przed nim, z jednej strony, zapowiada się dobry czas na miękkie negocjacje, o czym świadczy w jego kosmogramie sekstyl tranzytującego Neptuna do Wenus. Z drugiej natomiast, nie zabraknie mu pomysłów i ciekawych rozwiązań dających szansę na zbudowanie czegoś nowego, co wspierać będzie sekstyl Urana do Słońca.

  Duda: czas próby
  Prezydent Andrzej Duda, który w ubiegłym roku próbował wybić się na niezależność i stanąć w obronie Sądu Najwyższego, obecnie pozostanie pod wpływem karzącego Saturna, tworzącego opozycję do Marsa, Wenus i Księżyca. Duda może czuć się zablokowany, wpędzany w poczucie winy przez swych sojuszników. Pod wpływem nacisków uczyni coś, co będzie kolidować z jego przekonaniami albo opiniami doradzających mu ekspertów. Zapowiada się dla niego czas nie tyle przełomu, ile próby. Wyborcy ostrzegają albo deklarowaną przez niego od samego początku niezłomność, albo chwiejność i słabość charakteru.

  Czy Trump zbawi Amerykę?
  Prezydent Stanów Zjednoczonych będzie musiał liczyć się ze skutkami całkowitego zaćmienia Słońca, które miało miejsce latem ubiegłego roku, a które znalazło się na jego descendencie, przy czym jego pas przeszedł przez całą Amerykę - od zachodniego do wschodniego wybrzeża. Co więcej, należało ono nie tylko do tej samej grupy zaćmień (tzw. cyklu Saros), co zjawisko z 1999 roku, widoczne w dużej części Europy, lecz było też związane z zaćmieniem z 1945, również przechodzącym przez terytorium USA, , które mogło stanowić zapowiedź zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Japonię.
  Nie należy zatem wykluczać, iż Ameryka, z Donaldem Trumpem na czele, znajduje się w przededniu wojny - być może nawet nuklearnej. Czy prezydent USA da się sprowokować Koreańczykom z Północy?
  Wiele niestety wskazuje na to, że tak może się stać. Przywódca amerykańskiego państwa ma w horoskopie porywczego Marsa na ascendencie, co powoduje, że pręży muskuły, jest popędliwy i nie przebiera w środkach,pragnąc zademonstrować siłę.
  W sierpniu tego roku dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w drugim dekanacie Lwa, co zwiastuje duże problemy wszystkich rządzących. Co gorsza, jego pas przejdzie także przez Koreę!.
  Trudno rozstrzygnąć, czy to wystarczy do rozpętania III wojny światowej, ale trzeba pamiętać, że wojny wybuchały już z o wiele błahszych powodów.

  Putin tryumfujący
  W horoskopie prezydenta Rosji, który przygotowuje się do reelekcji, formułują się iście tryumfujące konfiguracje. Jowisz - patron szczęścia, dobrobytu i pomyślność - przechodzi przez dom pierwszy, tworząc koniunkcję z Wenus, a to może oznaczać tylko jedno: zwycięstwo! Władimir Putin ma więc ogromne szanse, by wygrać marcowe wybory prezydenckie i zasiadać na Kremlu przez kolejne lata.

  Jowisz w Skorpionie
  W roku 2018 wędrujący przez znak Skorpiona Jowisz pomoże nam dokonać w życiu istotnych przewartościowań.
  Dla nas wszystkich będzie to czas odkrywania w sobie ogromnych pokładów mocy psychicznych i wytrzymałości.
  Uruchomienie sił naprawczych może sprawić, że - powodowani pragnieniem głębokiej przemiany - dokonamy w swoim życiu istotnych przewartościowań. a dojdzie do tego za sprawą Jowisza wędrującego przez znak transformującego Skorpiona, na czym skorzystają zodiakalne Skorpiony oraz Raki, Ryby, Panny i Koziorożce. Byki spotkają na swej drodze wartościowe osoby; Bliźnięta wzbogacą się dzięki innym; Wagom trafi się szansa udanych transakcji i powiększenia dochodów, natomiast Strzelce zdołają obłaskawić swoich wrogów. Wodniki i Lwy zechcą żyć ponad stan i mogą niechcący zlekceważyć zagrożenia.

  źródło: P. Piotrowski; artykuł z NŚ nr 1/2018, pt. "Dwie twarze Wenus - czyli od pokoju i harmonii do bezmyślnej agresji.
  Tullia likes this.
  to lubię i podziwiam hart ducha:
  http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

  z zeszytu: Pan Piotr widział w narzeczonej same zalety. Resztę zobaczył po ślubie.

 2. Użytkownicy którzy podziękowali Ismer za ten post:

  Elie-1 (28-07-2018)

Podobne wątki

 1. Co mnie czeka w 2013 roku?
  Przez marii1 w dziale Interpretacje rozkładów tarota
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 16-01-2013, 13:43

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265