Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
Like Tree12Likes

Wątek: Wzbudzanie i stymulacja czakr.

 1. #1
  Vayen
  Guest

  Domyślnie Wzbudzanie i stymulacja czakr.

  Wzbudzanie energii

  Usiądź albo połóż się, rozluźnij się i oczyść umysł świadomością oddechu. Skup swoją uwagę na stopach. Użyj swoich RĄK, aby przesunąć energię ze swoich stóp, poprzez nogi, do czakry podstawy. Wyobraź sobie, że chwytasz energię i przeciągasz ją przez siebie. Wyobraź sobie, że twoje RĘCE są wewnątrz twoich nóg, gdy to robisz. Użyj świadomości oddechu jako pomocy we wzbudzaniu energii. Podnoś w sobie energię na wdechu, zatrzymuj ją na wydechu. Rób to w kółko, dociągając energię do czakry podstawy, co najmniej przez kilka minut. Możesz nie czuć nic w trakcie tego ćwiczenia; nawet jeśli tak się dzieje, i tak wciągasz pewne ilości energii, jej ilość będzie się zwiększała w miarę praktyki.

  Stymulacja czakr

  Otwieranie czakry: Używasz do tego swoich wyobrażonych RĄK. Wyobraź sobie, że wydzierasz otwór w miejscu, gdzie znajduje się czakra. Nie musisz niczego wizualizować, po prostu to poczuj, jakbyś to robił naprawdę, nie patrząc się na to. Czakry są niematerialne, więc stymulujemy je bez użycia jakichkolwiek fizycznych metod. Osiągamy to poprzez koncentrację uwagi na czakrze. Potrzebujesz miejscowego, mentalnego otwarcia, a to zapewnia wyobrażenie rozdzierania. Przesuwając świadomość na czakrę i dostarczając wyobrażenia otwarcia jej swoimi RĘKAMI, bezpośrednio stymulujesz czakrę. Przed otwieraniem czakr wykonaj ćwiczenie ze wzbudzaniem energii.

  1. Czakra podstawy. Wznieś energię do czakry podstawy. Użyj RĄK, aby ją otworzyć. Wepchnij energię do jej WNĘTRZA. Powtórz to siedmiokrotnie.
  2. Czakra sakralna. Wznieś energię od stóp, poprzez czakrę podstawy, aż do tej czakry, otwórz ją i nasyć ją energią. Powtórz to trzykrotnie.

  Kontynuuj to aż do czakry czoła, za każdym razem wznosząc energię od stóp i prowadząc ją przez wszystkie niższe czakry aż do tej, która jest w danej chwili otwarta, powtarzając to dla każdej czakry trzy razy.

  Czakra korony. Najpierw doprowadź do niej energię tak, jak w poprzednich punktach. Otwórz czakrę; jest znacznie większa niż inne. Wyobraź sobie, że masz w środku czubka głowy płaską kromkę chleba i rozrywasz ją swoimi RĘKAMI, lub wyobraź sobie, że otwierasz swój skalp. Powtórz cały proces jeszcze dwukrotnie, zaczynając od stóp. Staraj się nie napinać żadnych mięśni podczas tego ćwiczenia.
  Czakra podstawy jest najważniejsza z tych, które muszą zostać uaktywnione. Jest to furtka wejściowa dla energii Kundalini; dopóki ona nie będzie otwarta, energia nie popłynie do innych czakr. Sugeruję, abyś we wczesnej fazie ćwiczeń z czakrami poświęcił większość swojej uwagi na tę właśnie czakrę.

  Niektórzy ludzie przez pierwsze miesiące pracy z czakrami nie odczuwają nic, podczas gdy u innych pewne odczucia pojawiają się bardzo szybko. To kwestia indywidualna; brak odczuć nie powinien zniechęcać do pracy. Zatrzymuj się i sprawdzaj. Sprawdzaj stan swoich mięśni podczas tych ćwiczeń, i rozluźniaj się ponownie, jeśli to będzie konieczne. Mięśnie będą na początku automatycznie reagować napięciem na wyobrażenie przeciąganie energii przez ciało. Ale to wszystko odbywa się w umyśle, one mogą pozostać zrelaksowane.

  Odczucia w czakrach

  Będą zależeć od poziomu ich pobudzenia, twoich zdolności, poziomu twojej koncentracji i rozluźnienia. Może to być łagodne ciepło, łagodny nacisk, lekkie pulsowanie, łaskotanie lub kombinacja tego wszystkiego. Niektóre z nich, uaktywnione, mogą dostarczyć innych dziwnych, miejscowych doznań:

  Czakra podstawy - możesz poczuć pieczenie lub gniecenie, tak, jakbyś spędził zbyt wiele czasu na rowerowym siodełku. Gdy czakra będzie pracować jak należy, pojawi się lekkie pulsowanie.
  Czakra splotu słonecznego - może pojawić się krótka duszność, która skłoni cię do hiperwentylacji. To minie z czasem.
  Czakra serca - zasługuje na szczególną uwagę z powodu uczucia lęku, jaki może wzbudzić. Kiedy jest pobudzona, wydaje się, że serce bije z niemożliwą szybkością. Zignoruj to - to nie twoje serce, ale pulsowanie czakry. Szybkość bicia serca się w zasadzie nie zmienia w trakcie tego ćwiczenia.
  Czakra gardła - może się pojawić wrażenie "guli" w gardle.
  Czakra korony - gdy jest otwarta, wydaje się, że tysiące miękkich, ciepłych palców rozmasowuje cały czubek głowy. Buddyści nazywają to "Lotosem o tysiącu płatków".

  Możesz mieć silne odczucia w jednych czakrach i żadne w innych. Skoncentruj się na najniższej czakrze bez odczuć - to pozwoli wyrównać energię. Jeżeli energia nie jest zrównoważona, podczas projekcji brak aktywności jednej czakry może być przyczyną niepowodzenia, tzn. możesz się częściowo uwolnić, lecz utknąć w ciele w miejscu w pobliżu nieaktywnej czakry. Jeżeli tak się zdarzy, następnym razem skoncentruj się na uaktywnieniu tej czakry tuż przed projekcją.

  Zamykanie czakr

  Po jakiejkolwiek pracy z czakrami ważne jest ich zamknięcie, chyba, że zamierzasz przejść do projekcji astralnej. Zamknięcie jest szczególnie ważne, jeśli czujesz w nich SILNE doznania. Jeżeli pozostawisz je otwartymi i wrócisz tak do normalnych zajęć, będziesz krwawić energią, co może spowodować wycieńczenie i kłopoty zdrowotne. Może to też przyciągnąć niechciane zainteresowanie różnych żądnych energii istot astralnych. Aby zamknąć czakry, po prostu odwróć proces ich otwierania, dopóki nie będziesz czuć niczego. Czuj, jak twoje mentalne ręce zamykają czakry i przesuwają energię w dół. Poświęć temu tym więcej czasu, im bardziej są one aktywne; w ich zamknięciu pomagają też ćwiczenia fizyczne i jedzenie.


  Źródło: http://free.of.pl/m/mysticearth/magi...ps/traktat.htm
  Ostatnio edytowane przez Vayen ; 02-10-2010 o 15:59

 2. Użytkownicy którzy podziękowali Vayen za ten post:

  gratere (02-10-2010)

 3. #2

  Dołączył
  02-02-2011
  Posty
  3
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  A ja czytałem (i takie są moje osobiste odczucia), że zamykanie czakr to właśnie mit. Sam Robert Bruce, który kiedyś do tego zachęcał, stwierdził po latach (bodajże w Nowych Drogach Energii albo nowej edycji Traktatu o Projekcji Astralnej), że tak naprawdę to przecież bez sensu, żeby ten sam rodzaj stymulacji raz otwierał, a raz zamykał czakry. Osobiście uważam, że to nie są drzwi ani w ogóle "rocket science" i że one reagują po prostu na skupienie uwagi (tak ja to czuję), a nie (a przynajmniej w nie bardzo) na dodatkowe parametry stymulacji takie jak kolor i kształt wizualizacji, zamykanie, otwieranie, płatki, nie płatki i tego typu rzeczy. Od lat nie zamykam i nie mam w związku z tym żadnych nieprzyjemności. Nie czuję się wydrenowany, chory, wystawiony na pastwę larw, napastowany, nawiedzony, nienormalny, paranormalny ani nic z tych rzeczy ;) Co uważacie? Ktoś jeszcze uważa, że to jeden z mnóstwa szeroko rozpowszechnionych mitów?

 4. #3
  Zbanowany
  Dołączył
  07-01-2011
  Przegląda
  gdansk
  Posty
  753
  Podziękował/a
  39
  Podziękowano 145 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  proponuje dobrze pomyslec zanim zacznie sie robic bzdury i rozreguluje caly system to nie sa cwiczenia dla byle kogo kolezanko Wayen najpierw pomysl zanim cos skopiujesz bo robisz wiecej szkody niz pozytku niestety
  Ostatnio edytowane przez gullfaxi ; 05-02-2011 o 21:46

 5. #4
  Awatar piotrek66321
  Dołączył
  13-02-2011
  Przegląda
  Polska
  Posty
  8
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  A co z anty czakrami . Pożerają nam energię i stwarzają świat iluzji w którym żyjemy . Tak się zaczął nasz grzech pierworodny i energia nie płynie . Kto się oczyści z demonów kradnących nam energię płynącą od Stwórcy Matki-Ojca nie będzie musiał niczego otwierać ani zamykać tylko będzie wiecznie młody i realizował Boski plan życia . Tak było w raju i do tego trzeba powrócić .
  Pozdrawiam:)

 6. Użytkownicy którzy podziękowali piotrek66321 za ten post:


 7. #5
  Zbanowany
  Dołączył
  07-01-2011
  Przegląda
  gdansk
  Posty
  753
  Podziękował/a
  39
  Podziękowano 145 razy
  Siła reputacji
  0

  Angry

  napisz cos wiecej 1 raz słyszę o czymś takim a troche sie tym zajmuje chyba najlepiej jakbyś podał źródło mam nadzieje ze nie ultra katolickie i jedyne sluszne wszystkiego dobrego
  Ostatnio edytowane przez gullfaxi ; 13-02-2011 o 19:02

 8. #6
  Awatar abery
  Dołączył
  28-07-2010
  Przegląda
  Poznań
  Wiek
  34
  Posty
  57
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Znacznie łatwiejszym sposobem stymulacji czakr jest ten tappingowy (EFT): akupresura rejonów ciała, w których czakry się znajdują (środek głowy, czoło między oczami itd.)

 9. #7
  Awatar piotrek66321
  Dołączył
  13-02-2011
  Przegląda
  Polska
  Posty
  8
  Wpisów
  2
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Np. książka -
  "Jasność" 12 anty czakr

 10. #8
  ładne ziółko Awatar peyotl
  Dołączył
  17-01-2011
  Posty
  452
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 84 razy
  Siła reputacji
  108

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez piotrek66321 Zobacz posta
  A co z anty czakrami . Pożerają nam energię i stwarzają świat iluzji w którym żyjemy . Tak się zaczął nasz grzech pierworodny i energia nie płynie . Kto się oczyści z demonów kradnących nam energię płynącą od Stwórcy Matki-Ojca nie będzie musiał niczego otwierać ani zamykać tylko będzie wiecznie młody i realizował Boski plan życia . Tak było w raju i do tego trzeba powrócić .
  Pozdrawiam:)
  nie znam pojęcia anty czakram, ale to co pożera energię i stwarza świat iluzji to ludzki egoizm i czczenie bożków materii i żywiołów. Jeśli człowiek wyzbędzie sie tych dwóch demonów znajdzie Drogę do Źródła.
  Witaj "awatarze"
  Zaśpiewaj mi zwrotkę ze swej ulubionej piosenki, Kręcisz się i wiercisz
  Ale jesteś uwięziony w świetle, Wszystkie kierunki są niewłaściwe

 11. #9

  Dołączył
  10-03-2014
  Posty
  18
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Ja też pierwsze słyszę żeby zamykać czakry to po co je otwierać to bez sensu. Człowiek oświecony posiada otwarte czakry. i Człowiek który chce być oświecony musi mieć otwarte czakry. Być może jak je rozdzierasz na siłe otwierasz to możesz krwawić energią..... polecam zwykłe otwieranie a nie jakieś rozrywanie na siłe

 12. #10
  Ekspert: energetyka Awatar Witek D.
  Dołączył
  09-07-2011
  Przegląda
  Okolice Legnicy
  Posty
  370
  Podziękował/a
  2
  Podziękowano 85 razy
  Siła reputacji
  4219221

  Domyślnie

  Czakr nie potrzeba zamykać, w ramach pracy z nimi rozwijają się one i otwierają. Ale jeśli wsysa się przez nie niskie energie, wibracje, stosuje się metody dziurawiące umysł i aurę (alkohol, substancje narkotyczne, zachłanność telepatyczna itp.) to potrzeba czasami podreperować swój system energetyczny, bo rzeczywiście jest co zamykać (łatać).

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Odblokowywanie czakr
  Przez Orginal120 w dziale Czakry
  Odpowiedzi: 16
  Ostatni post / autor: 15-05-2013, 09:49
 2. Test Czakr (ENG)
  Przez mati72 w dziale Czakry
  Odpowiedzi: 43
  Ostatni post / autor: 18-12-2011, 10:14

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421