Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Alicja

 1. #1
  Awatar Marcin
  Dołączył
  06-06-2005
  Posty
  737
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 294 razy
  Siła reputacji
  6

  Domyślnie Alicja

  Dyskusja na temat znaczenia imienia :

  Osoba o tym imieniu jest zaradna i twórcza - może być nauczycielem, muzykiem lub literatem. Jest bardzo oddana rodzinie, oszczędna w gospodarowaniu mieniem własnym, umie dobrze gotować. Umie również znaleźć się w towarzystwie różnego rodzaju, potrafi szybko dostosować się do sytuacji - ma duże poczucie humoru. Jest osoba lubianą.

 2. Użytkownicy którzy podziękowali Marcin za ten post:


 3. #2

  Dołączył
  21-08-2006
  Przegląda
  Wadowice
  Posty
  393
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Vivian, znajdź mi tu coś o Alicji, bo Twoje "wklejanki" są debeściarskie

  [ Dodano: 2006-09-02, 21:11 ]
  Iwonka Ciebie też poproszę. Żeby było jasne dlaczego tak mi zależy: moja przemądrzała córcia ma tak na imię
  "Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy dane nam po to, aby osłodzić przykrości życia"

 4. #3

  Dołączył
  24-08-2006
  Przegląda
  Białystok
  Posty
  225
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 21 razy
  Siła reputacji
  3179460

  Domyślnie

  Opis imienia: ALICJA

  Imieniny obchodzi: 04.18, 06.21, 12.16,

  Osobowość: Kobieta ciszy
  Charakter: 90 %
  Promieniowanie: 94 %
  Rezonans: 93 000 drgań/sek.
  Kolor: Żółty
  Główne cechy: Wola- Towarzyskość - Dynamizm - Inte*lekt
  Totem roślinny: Wrzos
  Totem zwierzęcy: Karp
  Znak: Ryby
  TYP: Nie sądźcie, że są nieme, nawet jeśli ich totemem jest karp. Ale są to osoby, zdolne doprowadzić do końca najbardziej tajemne projekty. Z reguły są to kobiety "z klasą", budzące sympatię.
  PSYCHIKA: Szukają samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa. Posiadają męską umiejętność rządzenia. Są obiektywne, pewne siebie.
  WOLA: Od dzieciństwa bardzo silna. Muszą mieć wokół siebie osoby o równie zdecydowanej woli, w przeciwnym razie wezmą w swe ręce los swój i swojej rodziny!
  POBUDLIWOŚĆ: Są wiernymi przyjaciółkami zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co rzadko się zdarza. Jednakże ich zachowanie wobec przyjaciół jest tak nierówne, że przypomina kolejkę górską!
  ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Łatwo wybuchają. Ale wy*korzystują te wybuchy, by wyrównać rachunki. Są bardzo przekorne, lubią mówić "nie", sprzeczać się i upierać.
  AKTYWNOŚĆ: Co postanowione, to zrobione. Naj*ważniejszy jest dla nich wybór zawodu. Pociągają je zawody, gdzie należy rozkazywać, nawet jeśli są ryzy*kowne. Dobrze radzą sobie w interesach. Jeśli są artystkami - a to często się zdarza - zostaną rzeźbiarkami lub malarkami. W każdym przypadku potrafią owinąć sobie innych wokół palca.
  INTUICJA: Mają w sobie coś tajemniczego, nieokreślonego, co sprawia, że otoczenie zadaje sobie tysiąc pytań co do ich osobowości.
  INTELIGENCJA: Bogata, pełna, syntetyczna. Chwy*tają w lot całość zagadnienia. Trzeba jednak uczyć te dziewczęta, aby nie lekceważyły szczegółów i dokład*nie studiowały każdy problem.
  UCZUCIOWOŚĆ: Zaborcze, ale bez przesady. Ce*****e je pewna rezerwa: nie lubią wywlekać swych uczuć na światło dzienne.
  MORALNOŚĆ: Zdarza się, że moralność podąża u nich za działaniem, niczym intendentura za ar*mią. Jeśli wyda im się to użyteczne, mogą zmienić wyznanie.
  ZDROWIE: Wydaje im się, że mają końskie zdrowie, i wcale go nie oszczędzają, za mało śpią, nie odżywiają się racjonalnie, przepracowują się. Drobne dolegliwoś*ci mogą uprzykrzać im życie. Słabe punkty: system wegetatywny, narządy rodne.
  ZMYSŁOWOŚĆ: Ten typ charakteru odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Są zmysłowe: łakomst*wo, przyjemności, seks tworzą u nich mieszankę - szczęśliwą lub niebezpieczną.
  DYNAMIZM: Stanowi obietnicę pięknej kariery dla tych kobiet o ukrytych męskich cechach.
  TOWARZYSKOŚĆ: Są niezrównanymi paniami do*mu, umieją sprawić, by goście dobrze się bawili, potrafią również w inteligentny sposób wykorzystać znajomości dla swych interesów, gdyż mają dużo ambicji. Bardzo kochają rodzinę, o ile ich ona nie przytłacza, mają bowiem niezależny charakter.
  PODSUMOWANIE: Jak na kobiety mają bardzo silny charakter. Te "kobiety ciszy" posiadają tajemną moc...

  www.imiennik.pl

  [ Dodano: 2006-09-02, 21:34 ]
  Z pozdrowieniami dla córci AnnoS

 5. The Following 2 Users Say Thank You to vivian For This Useful Post:

  alicya (14-07-2010)

 6. #4

  Dołączył
  21-08-2006
  Przegląda
  Wadowice
  Posty
  393
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Jak zwykle wszystko się zgadza, jak dołoże do tego, że jest baranem, to otrzymuje znana mieszankę wybuchową A ja ją podświadomie zapisałam na zajęcia plastyczne do ogniska, bo rysuje najładniej z grupy i tu teraz artystka mi rośnie
  "Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy dane nam po to, aby osłodzić przykrości życia"

 7. #5
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Alunia, Alusia, Ala
  POCHODZENIE I ZNACZENIE: niemieckie: skrót od adelajda
  IMIENINY:18 maj, 21 czerwiec
  OPIS: Uwielbia wytwarzać wokół siebie aurę zainteresowania. Ma zdolności twórze, umie prowadzić dom otwarty, samodzielnie nie potrafi prowadzić domu i jej zdolnośći kulinarne są niewielkie. Lubi fejerwerki i efektywne wejścia. Ma wesołe uspodobienie, duże poczucie humoru. Niezależnie od wieku sprawia osobę, która jest beztroska.
  ZNANE IMIENNICZKI: Alicja Resich-Modlińska ( dziennikarka), Alicja Majewska (piosenkarka)

  Tekst pochodzi ze strony: www.hejwesele.pl

 8. #6

  Dołączył
  21-08-2006
  Przegląda
  Wadowice
  Posty
  393
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Dzięki trusia (to mój skrót od truskawki )
  "Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy dane nam po to, aby osłodzić przykrości życia"

 9. #7
  truskawka
  Guest

  Domyślnie

  Alicja to zaradcza i twórcza kobieta. Z tego też powodu dobrze się czuje w zawodzie nauczyciela, muzyka lub artysty. Alicja bardzo kocha rodzinę i jest jej bardzo oddana. Jako gospodyni jest oszczędna i umie wyśmienicie gotować nawet wyszukane potrawy. Alicja umie zachować się w każdym towarzystwie oraz potrafi szybko dostosować się do każdej sytuacji. Ma wielkie poczucie humoru i jest lubiana przez znajomych.

  Źródło - Alicja - Znaczenie imienia Alicja - Wielka Księga Imion

 10. #8

  Dołączył
  31-05-2010
  Posty
  11
  Podziękował/a
  2
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Zgadza sie 100%, moja corka ALICJA wlasnie wybrala szkole o profilu"malarstwo i sztuka" haha....

 11. #9
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,136
  Podziękował/a
  1,640
  Podziękowano 2,121 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  ALICJA

  Pochodzenie: angielskie
  Liczba imienia: JEDYNKA
  Znaczenie: odmiana innego imienia, Aleksja lub Elżbieta
  Znak zodiaku: Panna
  Planeta: Merkury
  Imieniny: 18 Kwiecień, 21 Czerwiec

  Alicja to imię, które powstało w Anglii (po angielsku, oczywiście, Alice) jako odmiana innego imienia, zapewne Aleksji, a może Aleksandry lub Elżbiety. Swoją popularność Alicja zawdzięcza... książkom dla dzieci. W świecie stała się słynna za sprawą książeczki Lewisa Carolla "Alicja w Krainie Czarów". Jest to baśń o małej i niezmiernie odważnej dziewczynce, która wpadła do dziury głębokiej aż do samego środka ziemi. W tej książce w formie baśni jej autor opisał wejście do magicznego świata podświadomości, a w przygody małej Alicji przypominały fizykom zjawiska mechaniki kwantowej i teorii względności. U nas imię to spopularyzował Marian Falski, autor słynnego elementarza, który zaczynał się od zdania "Ala ma Asa" (należy podkreślić, że w owym elementarzu nie było zdania "Ala ma kota", tak więc nie wiadomo, kto je wymyślił). Książki, literatura, słowo pisane, to w astrologii dziedzina Merkurego. Planetę tę nazwano na cześć Merkurego albo Hermesa, rzymskiego i greckiego boga, patrona posłańców, heroldów, podróżników, kupców i... złodziei. Ludzie, którymi opiekuje się Merkury (zarówno bóg, jak i planeta), wyróżniają się inteligencją, sprytem, biegłością w mówieniu i pisaniu, a także nienasyconą potrzebą poznawania świata. Merkuremu (Hermesowi) podlegają także "nauki hermetyczne", czyli wiedza tajemna. Imię Alicja jest oznaką samodzielności, polegania na własnej inteligencji i na własnych siłach (taka właśnie jest Alicja z Krainy Czarów). Alicje są ciekawe świata i przede wszystkim wierzą własnemu doświadczeniu. Wszystkiego muszą spróbować, wszystko muszą same sprawdzić. Lotny umysł i wrodzona ciekawość nie pozwalają im zbyt długo spocząć w jednym miejscu. Zmieniają zainteresowania, lektury i znajomych. Są zamiłowanymi podróżniczkami, nie mają kłopotu z porozumieniem się w obcych językach i dogadają się nawet z Beduinem lub Pigmejem. Uwielbiają samotne wędrówki, gdyż wtedy najlepiej widzą świat. Prywatnym życiem Alicji rządzi rozsądek i racjonalizm. Dom urządzony jest prosto i wygodnie, bez zbędnych bibelotów, a sama jego pani woli nosić trampki niż buty na wysokim obcasie. W otoczeniu Alicji panuje porządek jak w laboratorium. Dzieci są wychowywane według najnowszych ustaleń psychologów. Alicje niczego i nikogo nie udają. Mówią to, co myślą. Jeżeli coś lub ktoś się im nie podoba, bez wahania mówią "nie". A w swoim zawodzie Alicje bywają cenionymi specjalistkami. Imię to najlepiej służy znakom zodiaku, którym patronuje Merkury, a więc Pannie i Bliźniętom. Z powodu zainteresowania podróżami i dalekimi krajami odpowiednie jest też dla Wodników i Strzelców. Dobrze też oddaje niespokojną naturę Skorpiona i Barana. Alicja Lew będzie zawsze przekonana, że ma rację, zaś jako Waga będzie zadziwiać rozległością znajomości i kontaktów. W znaku Ryb imię to rozwinie szaloną fantazję, a pozostałym znakom (Byk, Rak i Koziorożec) doda obrotności i głowy do interesów.
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...

  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 12. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  alicya (15-02-2011)

 13. #10

  Dołączył
  18-07-2011
  Posty
  11
  Podziękował/a
  2
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Nie zgadza mi się do końca, ponieważ w ogóle nie potrafię gotować i jestem osobą raczej nieśmiałą.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269