Skocz do zawartości

Apolinary


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

To imię pochodzi z języka łacińskiego i oznacza mężczyznę należącego do Apollina. Osoba o tym imieniu jest nieprzeciętna, o wielkich ideałach, które konsekwentnie realizuje. Jest przy tym odważny, toteż w dziedzinie przez siebie obranej odnosi sukcesy. Jest bezkompromisowy, staranny. Posiada wszelkie predyspozycje, by przyczynić się walnie do opracowania wynalazku. Ma jednak nierówny charakter; raz bywa łagodny, innym razem bardzo wybuchowy, nieprzystępny. Kieruje się nieraz chwilowymi bodźcami, dlatego w ocenach może krzywdzić ludzi. W przekonaniach jest konserwatywny. Nie uznaje sztuk artystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Osoba o tym imieniu jest wybitna, posiada wielkie idee, które konsekwentnie realizuje. W życiu odnosi sukcesy. Nie uznaje kompromisów, jest przy tym odważny i staranny. Ma predyspozycje by przyczynić się do opracowania wynalazku. Jego charakter bywa czasem nierówny. Raz jest wybuchowy, a raz potrafi być łagodny. W swoich przekonaniach jest konserwatywny.

 

Imieniny Apolinarego

8 stycznia

8 kwietnia

23 lipca

23 sierpnia

2 września

13 września

5 października

 

Zdrobnienia imienia Apolinary

Apolek, Apolinareczek, Apolinarek, Apolinariak, Apolinaruś, Apolinek, Pol, Poldek, Polduś, Polek, Poluś

 

Szczęśliwa liczba: 3

Szczęśliwy kamień: turmalin

Szczęśliwy kolor: pomarańczowy

 

Historia imienia Apolinary

Imię bardzo rzadko u nas spotykane. Wywodzi się z łaciny; przymiotnik utworzony od imienia boga Apollina; gdzie Apolinaris „należący do Apollina, Apollinów” oznacza opiekuna twórczości artystycznej.

 

SYDONIUSZ, BISKUP CLERMONT

Urodził się około roku 430. Zgodnie ze swoim pochodzeniem otrzymał staranne wykształcenie, a w wieku dwudziestu lat poślubił swą kuzynkę, która wydała mu na świat syna i trzy córki. Przez całe życie bierze czynny udział w życiu publicznym. Po wybraniu go w r. 471/72 biskupem Arweny (Clermont) oddaje się gorliwie działalności kościelnej. Jednakże wyczerpany wygnaniem i dwukrotnym więzieniem umiera około roku 480. Martyrologium rzymskie wspomina go 23 sierpnia, lecz bardziej prawdopodobnym jest 21 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...