Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Lew a inne znaki zodiaku

 1. #1
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,126
  Podziękował/a
  1,641
  Podziękowano 2,119 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  Lew – Baran
  To spotkanie, które charakteryzuje pasja i entuzjazm. Pomimo różnorakich zawirowań ma ogromne szanse na długą wspólną przyszłość. Pan Lew i Pani Baran bardzo mocno pociągają się nawzajem, ale jednocześnie trafiają na godnego siebie przeciwnika. Kiedy on daje sobą kierować i wydaje się uległy jak baranek, ona jest przekonana o własnym zwycięstwie – nic bardziej mylnego! Nawet gnuśny i opieszały, jest to jednak prawdziwy samiec! Nie tylko gotów do walki o swoje prawa, ale także potrafiący narzucić swą żelazną wolę. Wojownicza Pani Baran ma więc mnóstwo powodów do antagonizmów; jest to zresztą podstawą jej egzystencji. A Pan Lew delektuje się postawą swej partnerki, bo jest ona prawdziwym balsamem na jego narcystyczną męskość. Kiedy się kłócą [ a zdarza się to dość często], ona zwykle gwałtownie wybucha, ale on tkwi przy swoim zdaniu, nie ustąpi nawet na milimetr i zwykle wychodzi z tej walki jak zwycięzca. Ale ponieważ jest szlachetny, rekompensuje jej odwagę wspaniałymi prezentami i oszałamiającymi przyjęciami.
  Podobnie dzieje się w odwrotnym układzie: Panią Lwem i Panem Baranem. Dla niego, urodzonego wojownika, pokonanie drogiej przeciwniczki staje się punktem honoru – ona owszem, ustąpi, ale za cenę niezwykłej adoracji i ślepej miłości z jego strony. Tylko pod tym warunkiem jest gotowa stworzyć z nim naprawdę udany związek, gorący i gwałtowny, pełen wzlotów i upadków, także na polu seksualnym.
  Wszystkie związki Lew – Baran charakteryzują się częstymi sprzeczkami i gorącymi kłótniami. Kłócą się, godzą, znów kłócą – ale to wszystko w jakiś dziwny sposób działa na nich stymulująco, choć jest prawdziwą mieszanką wybuchową. Bez niej pewnie nie potrafiliby żyć. Jednak muszą uważać by zbytnia rywalizacja nie zniszczyła tego układu. Uległa postawa partnera też jest dzwonkiem alarmowym, oznacza bowiem obojętność. Jeśli do tego dochodzi, obydwoje nie mają zamiaru ratować związku za wszelką cenę, bo żadne z nich nie zniosłoby życia w układzie „średniej jakości”. A że są szczerzy i bardzo odważni, nie boją się rozstania.

  Lew – Byk
  Spotkanie tych dwóch znaków z pewnością nie należy do najłatwiejszych, choć zazwyczaj są dla siebie pociągający i atrakcyjni. Dążą więc do zacieśnienia znajomości choć rezultat ich starań jest zwykle niezbyt pewny. Obydwoje są mistrzami świata uporu i z wielkim trudem rezygnują ze swoich planów, zwłaszcza kiedy są naprawdę zakochani. Zmysłowy Byk silnie działa na Lwa [zawsze gotowego do polowania], a niezrównana „okazałość” i postawa Lwa jest wyjątkowo smacznym kąskiem dla wiecznie głodnego podbojów Byka. Może się z tego zrodzić szalona miłość, pełna erotyzmu i pasji, lecz jednocześnie naznaczona wieloma punktami zapalnymi. Na początku Lew jest święcie przekonany, że wygrał na każdej linii: Byk
  [zarówno kobieta jak i mężczyzna] okazuje mu wręcz dewocyjne uwielbienie, poddaje się bez oporów jego gustom i za wszelką cenę pragnie go usatysfakcjonować. Ale nie wie jak bardzo się myli! Byk robi to wszystko dla świętego spokoju, ale dosyć szybko jego cierpliwość się kończy. Prędzej czy później wyjdzie na przykład na jaw, że Byk jest ostrożny i oszczędny i nie zamierza znosić szaleństw Lwa i jego manii wielkości. Owszem, uwielbia komfort i wygodę jak Lew lecz nie jest w stanie zaaprobować ekshibicjonizmu partnera, który przyprawia go o napady szalonej zazdrości. Optymizm i pewna rozrzutność Lwa jest dla niego szczytem nieostrożności i braku wyobraźni. Krytyka źle wpływa na ich relacje i rani miłość własną Lwa, który szybko oskarża Byka o wyjątkowe skąpstwo, brak zaufania i zbytnią zaborczość.
  Lepiej może się dziać pomiędzy Panem Lwem i Panią Byk: on może swobodnie rządzić wszystkim poza domem, a ona zarządza rodziną i ogniskiem domowym, a robi to naprawdę doskonale. Najważniejszą sprawą w związku tych dwóch znaków jest to by nie dać partnerowi powodów do zazdrości i podejrzeń. Jeśli Bykiem jest mężczyzna, staje się to bardzo skomplikowane: to tradycjonalista i wyjątkowy zazdrośnik, nie zniesie u swego boku prowokacyjnej, wyzwolonej kobiety, która nie tylko pragnie błyszczeć w domu ale także poza nim.

  Lew – Bliźnięta
  Spotkanie tych dwóch znaków jest dość spontaniczne, przyjemne i bardzo stymulujące, choć istnieje między nimi wiele rozbieżności, które pojawiają się wraz z upływem czasu. Oboje są dumni i uwielbiają być w centrum zainteresowania. Lew gra rolę gwiazdy z właściwym sobie majestatem i bardzo poważnie, wymaga od innych podległości i szacunku. Bliźniak wprost przeciwnie, lubi bawić innych i samemu się bawić, jest gotów za każdym razem grać inną rolę i zmieniać się jak w kalejdoskopie. Kiedy połączy ich przyjaźń lub miłość, mają szansę stworzyć udany związek; oboje lubią przebywać w licznym towarzystwie, lubią się bawić, z pewnością nie będą się ze sobą nudzić, zwłaszcza kiedy są młodzi i beztroscy. Jednak z czasem wyraźnie różnice temperamentu i podejścia do życia coraz bardziej dają o sobie znać. Skłonność do psikusów, ironia i relatywizm Bliźniaka jest niezrozumiała dla Lwa, zwolennika solidnych, nienaruszalnych uczuć i zasad. Bliźniak często mija się z prawdą, nawet nie dlatego by cos ukryć, ale po prostu taką ma naturę i sam nie wie po co to robi. Lew nienawidzi kłamstwa i krętactwa, toteż postępowanie partnera sprawia mu ogromną przykrość.
  Kiedy oba znaki połączą się węzłem małżeńskim, Lew natychmiast chce zagarnąć całą władzę, ale Bliźniak wcale nie zamierza żyć cichutko w jego cieniu i użyje swojej najsilniejszej broni – języka. Zaczną się więc krytyki, polemiki, które osaczą Lwa i sprawią, że w końcu straci orientację. Jeżeli obydwoje będą dostatecznie otwarci, wyznaczą sobie odpowiednie granice i powiedzą czego im najbardziej brakuje u partnera, związek ich ma szansę rozwijać się w dobrym kierunku. Lew będzie w nim służył za solidny punkt odniesienia, zapewni poczucie bezpieczeństwa, jednym słowem pokaże jakim jest altruistą. Bliźniak może nauczyć partnera większego krytycyzmu i mniejszej otwartości, pokaże jak można się przystosować do różnych sytuacji i nie tkwić w sztywnych ramach. Jednak nawet wtedy nie można w tym związku liczyć na długie wspólne lata; dzieli ich zbyt wiele różnic by to się mogło udać.

  Lew - Rak
  Między Ogniem [Lew] a Wodą [Rak] nie ma zbyt wiele wspólnych punktów i jeśli nawet utworzą związek, jest to naprawdę wydarzenie wyjątkowe. Słoneczny Lew i księżycowy Rak różnią się jak dzień i noc; Lew jest zuchwały i odważny, pewny siebie, dominujący swym ciepłem i majestatem nad otoczeniem. A Rak jest nieśmiały, czuły, wrażliwy, zawsze gotowy zamknąć się w sobie, kiedy poczuje najmniejsze zagrożenie. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli dojdzie do takiego spotkania, Lew od razu przejmie dominującą rolę. I nawet może się to udać, kiedy Lwem jest mężczyzna, a Rakiem kobieta. W takim układzie on będzie dzielnym rycerzem, szlachetnym i opiekuńczym. Trzeba go uwielbiać i być mu posłusznym – ona się na to zgadza, oczarowana jego nieskazitelnymi, szlachetnymi manierami, hojnymi prezentami i deklaracjami uczuć. Lew jest przekonany, że znalazł kobietę idealną, czułą i podległą, wystarczająco tradycyjną by podporządkować się jego dominacji, a jednocześnie zdolną opiekować się z wyjątkową energią swoim ukochanym i całą rodziną. Aby ten związek miał przed sobą długą przyszłość, Lew musi bardzo się postarać. Jest znakiem Ognia i często jego działania to typowy słomiany zapał, a Pani Rak nie znosi być zaniedbywana, cierpi gdy jej partner „bywa w wielkim świecie” i bardziej angażuje się w życie zawodowe niż rodzinne.
  Bardziej skomplikowana jest sytuacja gdy Lwem jest kobieta, a Rakiem mężczyzna. Początkowo Rak bywa zachwycony spontaniczną partnerką, ale jej potrzeba przebywania w towarzystwie szybko go znudzi. Jeśli jest zakochany, będzie starał się dotrzymać jej kroku, jednak jest to bardzo trudne. Bo Rak najchętniej założyłby kapcie i siedział w domu, gdzie czuje się bezpiecznie i komfortowo. A jednocześnie nie zgodzi się na drugoplanową rolę, tak więc związek ten ma niewielkie szanse na przetrwanie.

  Lew – Lew
  Dwaj królowie w jednym królestwie, to zdecydowanie o jednego za dużo. Nawet jeśli jedno z nich to królowa. To związek, w którym oboje muszą być numerem jeden i grać główną rolę. Pomimo tego może między nimi wybuchnąć gwałtowne uczucie; jedno i drugie szuka przecież ideału, istoty doskonałej. Dlatego spotkanie dwóch Lwów nie należy do rzadkości i wydaje się i że spotkały naprawdę bratnią duszę. Jednak często są w błędzie, bo w partnerze poszukują jedynie własnego odbicia; do tego stopnia są egocentryczne i narcystyczne. Póki oboje są młodzi i beztroscy, wszystko jest w porządku. Z entuzjazmem rzucają się w wir życia towarzyskiego, błyszczą, brylują, lubią te same rozrywki. Nie wiedzą co to nuda czy zmęczenie, czerpią życie pełnymi garściami i uważają, że wszystko jest możliwe. Życie intymne też mają udane, są pełni wigoru, chętnie eksperymentują i dbają o partnera. Dlaczego więc ten związek „super bohaterów” często skazany jest na porażkę? Kiedy mija kilka lat i nie są już tacy młodzi, wiele rzeczy zaczyna im przeszkadzać. Oboje mają bardzo silną osobowość, są autorytarni i każde z nich musi grać pierwszoplanową rolę. Nie wyobrażają sobie, że ktoś inny może podejmować za nich decyzję. Nie znoszą konkurencji, w dodatku pod własnym dachem. Tymczasem zaczynają ze sobą rywalizować, za wszelką cenę muszą postawić na swoim, zatracają proporcje i piękne, harmonijne dotąd uczucie zaczyna gdzieś uciekać. Ich związek zazwyczaj kończy się tym, że wykrzyczą sobie w twarz wszystkie żale i pretensje i każde z nich pójdzie swoją drogą.

  Lew – Panna
  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że między nimi nie ma prawa nic zaiskrzyć, a tymczasem okazuje się, że mogą stworzyć zupełnie udany związek. A przecież prawie wszystko je dzieli: skromna i pełna rezerwy Panna nie powinna zwrócić uwagi Lwa, który czeka aż ktoś go uwiedzie. Realistyczna i ostrożna Waga czuje obawę przed „rozbuchanym”, brylującym Lwem. Jeśli jednak obydwoje pragną pogłębić tę znajomość, Panna [kobieta i mężczyzna] może zaskoczyć Lwa swoim intelektualnym wyrafinowaniem, które błyszczy równie mocno co aura partnera. Lew szybko doceni praktyczny zmysł Panny [kobiety lub mężczyzny], który pozwoli jej wyciągnąć związek z tarapatów, jakie zawsze zdarzają się w codziennym życiu. Jeśli Lew trochę jej w tym pomoże, okaże swą solidarność, zacisną się między nimi naprawdę silne więzy. Oczywiście, Lew będzie zawsze osobą dominującą w tym związku, ale Panna tylko czeka na to by służyć pomocą i być użyteczną, zwłaszcza komuś tak wspaniałemu jak Lew. A on już wie jak ma się odwdzięczyć za te starania, poza tym jako znak słoneczny, potrafi ogrzać swym ciepłem i okazać uczucia. Jeśli ON jest Lwem, a ONA Panną, to właśnie ona ryzykuje, że on sprowadzi ją do roli matki, sekretarki i „kobiety do wszystkiego”, gotowej wypełniać polecenia króla, ale często taki układ się sprawdza, bo w naturze Panny leży serwilizm i nie czuje się z tym źle. Kiedy ONA jest Lwem a ON Panną, kobieta szybko i entuzjastycznie mianuje się dyrektorem; jej partner nigdy nie będzie miał ostatniego słowa. Będzie za to mógł zawsze liczyć na jej pomoc i dyskretną opiekę.

  Lew – Waga
  Wspaniały, królewski Lew i ugodowa, wyrafinowana Waga tworzą udany związek. Lew, zarówno kobieta jak i mężczyzna, potrafi wywrzeć wrażenie swoim stylem i manierami, słoneczną witalnością, która emanuje z każdego gestu. Waga jest głęboko poruszona takim pięknem i elegancją, zwłaszcza, że towarzyszą one silnej osobowości i wyrazistym temperamencie. Zwłaszcza że sama jest ciągle niepewna. Lew uwielbia być podziwiany i szybko stwierdza, że Waga jest jego idealnym uzupełnieniem, posiadając takie atuty jak wdzięk, harmonię, umiłowanie piękna czy chęć współpracy. I tak się na ogół dzieje: podobają się sobie natychmiast, już od pierwszych, wspólnie spędzonych chwil. Szybko odkrywają jak wiele ich łączy, że mają identyczne gusty, lubią światowe życie, kochają sztukę i posiadają wyrafinowane poczucie piękna i pragną otaczać się ładnymi przedmiotami. Dlatego rzadko się ze sobą nudzą. Pani Waga u boku Lwa czuje się niczym królowa z osobistym rycerzem, a on jest dumny, że oto ma przy sobie zawsze elegancką, o nieskazitelnych manierach kobietę, która dodaje mu splendoru. Pan Waga doskonale potrafi uwieść Panią Lew, która jest zachwycona towarzystwem zawsze miłego partnera, który potrafi sprawić, że czuje się najpiękniejszą i najbardziej pożądaną kobietą na świecie. I co najważniejsze: ich wzajemne zauroczenie nie jest fasadą, oni naprawdę darzą się głębokim uczuciem. Lew – symbol ciepłego lata, potrafi dać jesiennej Wadze wiele radosnego entuzjazmu, stopić niezdecydowanie i rozgrzać uczucia. Waga natomiast z wdziękiem utemperuje „majestat” partnera i potrafi złagodzić jego autorytarne zapędy. Oto więc związek prawie idealny. Wystarczy tylko dodać, że zazwyczaj żyją długo, szczęśliwie i mają dużo dzieci.

  Lew – Skorpion
  To związek, w którym potencjał erotyczny jest wyjątkowo duży, ale w innych dziedzinach czekają na nich same zawirowania i kontrasty. Ogień Lwa doprowadza do wrzenia Wodę Skorpiona, jednak pomimo całej żywotności i odwagi, Lew może ponieść sromotną klęskę w tym starciu, bo jego partner jest bardziej przebiegły i jeszcze bardziej bezlitosny niż on. Łączy ich niezdrowe uczucie, które każe im ciągle ze sobą walczyć aż do kompletnego wyczerpania. Wydaje się jednak, że właśnie to ich ku sobie pociąga. Słoneczny, szlachetny Lew rzuca się z całym zaufaniem w tę tajemniczą, zdradziecką przygodę, pełną pułapek zastawionych przez Skorpiona i nawet do głowy mu nie przyjdzie, że partner może być aż tak podstępny. Źle się czuje w tym posępnym, skomplikowanym świecie, bo jest stworzony do życia w prawdzie, jego uczucia są szlachetne i czyste, a ideały jednoznaczne. Pociąg seksualny odgrywa ogromną rolę w tym związku, w którym tak naprawdę poza erotyką partnerów wszystko dzieli, ale istnieje duże ryzyko, że seks, choć wspaniały, pełen pasji i spełnienia, może przerodzić się w narzędzie władzy i dominacji. Tak więc oboje, spleceni w miłosnym uścisku, ryzykują uduszeniem... I co niezbyt zrozumiałe, potrafią tak się pojedynkować całymi latami, zwłaszcza Skorpion, urodzony wojownik, który nie potrafi żyć spokojnie i wciąż szuka problemów i wrogów.
  Lew, kiedy już zajmie [należne mu oczywiście!] pierwsze miejsce w związku, pragnie rozkoszować się błogim spokojem i szczęściem. Jednak zajęcie tego miejsca to nieustanna walka, toteż właśnie Lew zrezygnuje pierwszy, zmęczony nieustanną wojną bez sukcesu. Rozczaruje go zwłaszcza fakt, że Skorpion nie stosuje żadnych zasad i często uderza poniżej pasa.

  Lew – Strzelec
  To bardzo ładny związek Ognia, pełen rozmachu i entuzjazmu. Chociaż różnią się temperamentami, mają wspólną pasję życia i są szlachetnymi idealistami: pragną żyć intensywnie, radośnie, nie robiąc krzywdy nikomu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że beztroski, żywiołowy Strzelec drażni dumnego, wrażliwego na formy zachowania Lwa. Jednak szybko okazuje się, że Lew może bardzo wiele skorzystać z tego układu: spontaniczność i szczerość Strzelca sprawia, że nie ma tu walki o dominację ani udowadniania kto jest lepszy. Lew nabiera „ludzkich cech” i czuje się naprawdę swobodny. Związek tych dwóch znaków ma duże szanse powodzenia jeśli Lew, bardziej zdeterminowany i konsekwentny, dąży do wspólnego życia czy małżeństwa. Strzelec jest ostrożniejszy, obawia się, że autorytaryzm Lwa ograniczy jego wolność – tak jest najczęściej w przypadku gdy Lwem jest mężczyzna a Strzelcem kobieta. Ale i w tym przypadku są duże szanse na powodzenie, gdyż oba znaki przywiązują dużą wagę do wzajemnej szczerości, szacunku i obce są im ciosy poniżej pasa. Kiedy obydwoje przekonają się o dobrej woli partnera, stworzą udany związek, któremu z pewnością nie grozi nuda i rutyna. Lew nabierze lekkości, nauczy się luzu i fantazji, straci nieco swej królewskości i majestatu. Natomiast Strzelec ma duże szanse trochę się ustatkować i polubić ciepło domowego ogniska. Związkowi grożą jednak różne niebezpieczeństwa: zbyt lekkie podejście do życiowych problemów, rozrzutność [co może doprowadzić do poważnych kłopotów finansowych] i odkładanie ważnych spraw na później. Ale pomimo tych wad, związek można uznać za udany.

  Lew – Koziorożec
  Wydaje się, że prawie wszystko ich różni, ale mają sporo wspólnych cech: są ambitni, lubią władzę, dążą do prestiżowego stanowiska i potrafią się poświęcić dla osiągnięcia obranego celu. Tak więc dość często zdarza się, że między dwoma znakami nawiązuje się przyjaźń, która z czasem ma duże szanse przerodzić się w miłość. Będzie to uczucie głębokie, stabilne i może trwać przez całe życie. Na początku znajomości może być sporo wzajemnej rezerwy: Koziorożec jest z natury bardzo nieufny i „majestat” Lwa wydaje mu się wielce podejrzany; z kolei Lew czuje się bezradny wobec lodowatej surowości Koziorożca, tak dalekiej słonecznej radości życia. Ale kiedy oboje zdecydują się kontynuować i zacieśnić znajomość, odkryją wiele wspólnych cech będą funkcjonować na zasadzie przeciwwagi.
  Koziorożec ma wygórowane aspiracje i będzie do nich dążył wytrwale, uparcie, nie robiąc szumu wokół swej osoby. Lew również ma ogromne ambicje, ale nie ma najmniejszych skrupułów by ogłaszać je wszystkim dookoła, a to z kolei uświadamia Koziorożcowi, że podziw otoczenia może być przyjemny i stymulujący. Uczuciowy, ciepły Lew prędzej czy później zdoła stopić ostrożną rezerwę Koziorożca, który przecież nie jest pozbawiony uczuć, ale skrywa je głęboko. Przy szlachetnym, opiekuńczym Lwie poczuje się pewniej i bez lęku zwierzy mu się ze swych „przyziemnych” upodobań. Obydwoje są wymagający, panicznie boją się porażek i lękają się zawiść zaufanie innych. Dlatego zawsze starają się dać z siebie wszystko co najlepsze by zaspokoić oczekiwania partnera. Może dojść między nimi do nieporozumień w sprawie dominacji w związku – tu okaże się, że decydującą rolę odegra Koziorożec, który , dzięki swej przenikliwości, potrafi znaleźć najlepsze rozwiązanie: pozostawi partnerowi najbardziej prestiżowe miejsce [przynajmniej w oczach innych].

  Lew – Wodnik
  To związek dwóch przeciwieństw, a wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Ale są również źródłem wielkich konfliktów i zawirowań. Jest to nieuniknione, bo obydwa znaki są wyjątkowo stałe i niezmienne. Kiedy zdecydują się być razem, wiadomo z góry, że nie będzie to historia banalna, choć trudno przewidzieć jak się skończy. Oboje mają różne koncepcje życia i inny sposób bycia: majestatyczny Lew przywiązuje dużą wagę do pozorów, natomiast Wodnik jest antykonformistą i nienawidzi konwenanse. Lew uwielbia błyszczeć i stawia się na piedestale, a Wodnik jest całkowicie obojętny na wszelkie hierarchie i osobisty prestiż. Główna różnica między nimi polega na tym, że Lew czuje się czymś lepszym, ale potrzebuje podziwu innych; Wodnik uważa, że jest inny niż wszyscy i robi wszystko by podkreślić swój indywidualizm, choć w gruncie rzeczy mało go obchodzi czy inni to uznają czy nie. Często właśnie ten luzacki styl i swego rodzaju chłód przyciągają uwagę Lwa, który nie może znieść myśli, że ktoś może pozostawać obojętnym na jego urok i czar. Jest bardzo prawdopodobne, że Wodnik będzie się opierał, bo niezbyt lubi się angażować dla samej przygody przeżycia czegoś nowego. Dla niego miłość jest czymś poważnym i tylko osoba naprawdę wyjątkowa może sprawić, by poświęcił dla niej swą drogocenną wolność. Dlatego poważnie się zastanowi zanim powie „tak”. Despotyzm Lwa potrafi nieźle go wystraszyć. Flirt może być czymś bardzo przyjemnym, pozwala poznać wady i zalety partnera, ale stały związek wymaga samozaparcia, mnóstwa dobrej woli i pracy. Więcej szans ma układ kobieta Lew i mężczyzna Wodnik, bo ona chętniej zrezygnuje z dominującej roli i pozwoli swemu mężczyźnie grać rolę szarmanckiego księcia.

  Lew – Ryby
  Stały znak Ognia [Lew] i mobilny znak Wody [Ryby] nie rokują stałego, udanego związku. Ryba ewoluuje w świecie bez granic, gdzie wszystko jest możliwe i nic nie jest pewne. A Lew chce być środkiem, centrum wszechświata, stabilnego i uporządkowanego, gdzie role są przejrzyste i zdefiniowane. Obydwa znaki należą do astrologicznie „czyste”, jest więc bardzo trudno znaleźć alchemię między nimi, tak bardzo się różnią. Może dojść między nimi do flirtu, przygody, prawdziwego zauroczenia, ale stały związek raczej nie wchodzi w rachubę, bo dość szybko rozczaruje przynajmniej jednego z partnerów. Porozumienie jest mało prawdopodobne: pozostająca pod wpływem Neptuna Ryba jest niepoprawnym marzycielem i rzadko kiedy potrafi twardo stąpać po ziemi. Jeśli natomiast Ryba ma w ascendencie Jowisza, weselszego, pragmatycznego i hedonistę, oba znaki mają więcej punktów stycznych, co pozwala stworzyć związek radosny, beztroski, w którym przyjemności materialne są sprawą dominującą. Oboje są szlachetni dla innych i rozrzutni dla siebie; powinni starannie kontrolować budżet, żeby nie wpaść w kłopoty.
  Nawet w tak sprzyjającym układzie, trzeba odpowiedniej interwencji astralnej by zapewnić szczęśliwe zakończenie tej historii miłosnej; w przeciwnym przypadku różnice charakterów wezmą górę, zwłaszcza jeśli te dwa przeciwieństwa zechcą razem iść przez życie. Nie chodzi tu o władzę, bo delikatne i pełne dobrej woli Ryby nawet nie próbują kontestować dominującej roli Lwa. Pani Ryba podejmuje rolę kobiety bardzo kruchej, takiej ofiary, niewolnicy, zakochanej w swoim cesarskim, opiekuńczym partnerze. Jednak zmienna i niestała Pani Ryba nie daje Panu Lwu żadnych gwarancji, to partnerka wymykająca się spod kontroli, co doprowadza go do ogromnej frustracji. Dwuznaczność, nieobecności, niedomówienia, półsłówka... to wszystko doprowadza Lwa do szaleństwa i niekontrolowanych wybuchów złości, które są poważnym wstrząsem dla niezwykle wrażliwych Ryb. Toteż wcześniej czy później decydują się na definitywne rozstanie.
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...

  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 2. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:

  Ruda Jędza (03-04-2011)

 3. #2
  wciąż poszerza horyzonty Awatar Ruda Jędza
  Dołączył
  20-02-2010
  Przegląda
  moja Eternia
  Wiek
  32
  Posty
  1,044
  Wpisów
  8
  Podziękował/a
  310
  Podziękowano 512 razy
  Siła reputacji
  6

  Domyślnie

  właśnie przerabiam taki układ - i powiem szczerze, że "Dwuznaczność, nieobecności, niedomówienia, półsłówka... to wszystko doprowadza Lwa do szaleństwa i niekontrolowanych wybuchów złości" zgadza sie jak cholera. Jeszcze wybuchów złości nie mam ale pomału zaczyna we mnie kipić... ehhh... życie to nie bajka.. Pozdrowionka Werciu :*
  I`m strong. I`m invincible. I`m redhead.

 4. Użytkownicy którzy podziękowali Ruda Jędza za ten post:

  werona (09-05-2011)

 5. #3
  Zbanowany
  Dołączył
  29-10-2010
  Posty
  29
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Ja jakoś nie bardzo wierzę w horoskop partnerski, nie przekonuje mnie to :)

 6. #4
  Awatar lacri
  Dołączył
  09-05-2011
  Posty
  5
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  hmm lew - byk (pani Lew i pan Byk) - wiele się sprawdza, ale na dłuższą metę taki związek chyba nie ma szansy powodzenia :( tym bardziej że Byk odwrotnie niż Lwica jest tu obiektem westchnień i uwielbienia ze strony innych dam :((

 7. #5
  wciąż poszerza horyzonty Awatar Ruda Jędza
  Dołączył
  20-02-2010
  Przegląda
  moja Eternia
  Wiek
  32
  Posty
  1,044
  Wpisów
  8
  Podziękował/a
  310
  Podziękowano 512 razy
  Siła reputacji
  6

  Domyślnie

  to ja jeszcze raz o lwim zwiazku z rybami - ogolniemrzecz biorac to Pan Ryby dziala na mnie uspokajajaco - jesli szukacie w zyciu swojej ostoi - Ryba Wam ja da. Niewazne jaki mam problem, nie wazne jak podly moge miec nastroj - gdy jestem z Nim jedyne co czuje to spokoj duszy, cisze i bezpieczenstwo. Fakt Pan nadal nie jkest wylewny jesli chodzi o mowe - malomowny do potegi etej! ale za to czynami naprawde sprawia ze az mi dech zapiera od nagromadzonej milosci. Nie klocimy sie, sprzeczki sa - ale nawet wtedy ja mam wielka gebe a on poprostu podchodzi i mnie przytula. Trafiona jeste tez cecha Ryb - ofiarnosc, kruchos, takie to porcelanowe uczuciowe stworzonko - nawet jako facet. Czasamki to mi az glupio ze taki jezor mam niewyparzony..

  Nie jest latwo - zreszta z kim jest? - ale naprawde dla takich Lwic jak ja - czyli temperament, ''ADHD'' i ogolnie wsio co ruchliwe, gadatliwe etc - Pan Ryba naprawde pasuje. To dwie sprzecznosci ktore naprawde sie uzupelniaja.
  I`m strong. I`m invincible. I`m redhead.

 8. #6
  Jam częścią tej siły... Awatar glorfindel
  Dołączył
  30-01-2011
  Przegląda
  Mazowsze
  Posty
  30
  Podziękował/a
  16
  Podziękowano 5 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Wiesz zastanawiam się co jest ważniejsze. Ascendent czy znak w którym przypadkiem się urodziliśmy. Ja miałem się urodzić przynajmniej 10 dni wcześniej. Tak więc mój horoskop z chwili poczęcia - prawda jest taka że rzadko kto go zna jest trudny do określenia.
  Wracając do tematu. Mam ascendent w Lwie dość słaby - wręcz na pograniczu Panny ale wzmacniany Saturnem 11 stopień Lwa. Co do mojego znaku - Strzelca - silnie obsadzony dom czwarty, również zaczął się uaktywniać - dokładnie po zakończeniu cyklu 32 letniego. Pojawia się więc pytanie - czy na przykład tych układów nie należy interpretować w oparciu o ascendent??? Osobiście jestem przeciwnikiem opierania się wyłącznie na astrologii klasycznej - mając na uwadze - przesunięcia na ekliptyce i zmienność charakteru wynikającą z poszczególnych dekanatów.
  Pozdrawiam...

 9. #7

  Dołączył
  07-11-2010
  Posty
  2,237
  Podziękował/a
  1,272
  Podziękowano 1,041 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie

  Calutka prawda o lwie i pannie :)

Podobne wątki

 1. Ryby a inne znaki zodiaku
  Przez werona w dziale AstroLife
  Odpowiedzi: 9
  Ostatni post / autor: 22-03-2016, 00:06
 2. Bliżnięta a inne znaki zodiaku
  Przez werona w dziale AstroLife
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 02-01-2012, 15:15
 3. Rak a inne znaki zodiaku
  Przez werona w dziale AstroLife
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 26-07-2011, 00:03

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258