Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
Like Tree8Likes
 • 4 Post By Daria_Hexe
 • 3 Post By Makrela

Wątek: Jak się kłócą... i jak przepraszają Znaki Zodiaku

 1. #1
  Awatar Daria_Hexe
  Dołączył
  04-06-2014
  Przegląda
  Górskie Szczyty,Doliny i Strumienie
  Posty
  217
  Podziękował/a
  24
  Podziękowano 41 razy
  Siła reputacji
  47957990

  Domyślnie Jak się kłócą... i jak przepraszają Znaki Zodiaku

  Baran 21.03–19.04
  Szlag go trafia w jednej sekundzie. Powodem jest zwykle drobiazg. A nie daj Boże, gdy rzucisz od niechcenia, że głupstwa opowiada. Rozpalony do czerwoności da Ci w zęby, jeśli przyszło Ci dzielić życie z gburem i prostakiem. Ale i Baran na tzw. poziomie naurąga Ci tak, że uszy od słuchania zwiędną. W słowach bowiem nie przebiera – przypomni kim była Twoja mamusia albo wyliczy wszystkie słabości i potknięcia, byle Ci dopiec do żywego. Zagalopuje się przy tym, rozindyczy i... złość z niego nagle ujdzie, tak szybko jak powietrze z przekłutego balona. Bo właśnie do niego dotarło, że mocno przeholował. Po półgodzinie – jakby nigdy nic – rzuci Ci się na szyję, przyniesie kwiaty albo co najmniej utuli, szepcąc: „przepraszam, że tak na mnie nakrzyczałaś”. Pani Baran po takim przedstawieniu, gdy trochę odsapnie, rzuci Cię na łóżko i zacznie wyprawiać z Tobą świństwa – przekonana, że to najlepszy sposób, by Cię udobruchać.

  Jeśli to Ty narozrabiasz – Baranowi wystarczy słowo przepraszam. Pozwól mu tylko trochę ochłonąć. Szczęśliwie, nie jest pamiętliwy, więc szybko zapanuje między Wami zgoda. Do następnego razu. Być może jeszcze tego samego dnia.

  Byk 20.04–20.05
  Spokojny, łagodny i uprzejmy – rzekłbyś: anioł. Dopóki nie nadwerężysz jego konta. Utrata paru groszy to nóż wbity w jego serce. Nie ma zwyczaju robić karczemnych awantur, więc zamknie się w sobie i zemści, cofając Ci w banku upoważnienie. Jeśli mu się ostro postawisz, obrazi się śmiertelnie i na długo. Zacznie też wymyślać kolejne szykany finansowe z zaprzestaniem łożenia na dom włącznie. Nawet gdy kupisz coś sobie za swoje oszczędności, zacznie marudzić, że przepuszczasz pieniądze należące się rodzinie. Święty spokój u boku Byków obojga płci zapewnisz sobie, oddając im we władanie domowe finanse, łącznie z własną pensją. Wtedy okaże się, że potrafi mieć hojną rękę. Mów mu często, że jest najlepszy i najmądrzejszy pod słońcem. Czule drap za uszkiem i pieść. A gdy się o coś obrazi, przyszykuj wykwintną kolację. Bij się też w piersi, nawet jeśliś nic nie zawinił. W przeciwnym razie długo potrwają w Waszym domu ciche dni. I jego szykany. A to Ci się nie opłaci.

  Bliźnięta 21.05–21.06
  Chory, gdy chociaż raz dziennie nie pomarudzi. Z byle drobnostki zrobi problem i nagada się przy tym, aż uszy spuchną. Wkurzony – nie panuje nad językiem. Dowiesz się, żeś niezguła, nieudacznik i oferma. Choćbyś to Ty utrzymywał na swych barkach cały dom, bo Twój ukochany Bliźniak co trzy miesiące zmienia pracę, nie mogąc się nigdzie zahaczyć na dłużej. Pożycza od ludzi na lewo i prawo, robi zakupy na konto przyszłych zarobków. Ale spłacać musisz Ty, zaciskając zęby. Nie radzę mu wypominać, że jest rozrzutny. Pełen pretensji zagada Cię na śmierć. W dodatku to Ty będziesz go musiał przepraszać – z wyszukaną elegancją i starannie dobierając słowa. Na szczęście złość Bliźniakowi szybko przechodzi. Nie czuje też długo urazy. Gdy odezwie się w nim druga natura – wesołka i zabawowicza – całkiem przyjemnie z nim żyć.

  Rak 22.06–22.07
  To wyjątkowo drażliwy osobnik. Zrobiłaś nie taką minę – już nadąsany. Nie pochwaliłaś obiadu, decyzji zakupu – awantura gotowa. Jego nie da się nie obrazić, bo jest już obrażony, zanim cokolwiek się zacznie. Staje się wtedy potwornie zrzędliwy. Ponury łazi po domu i ulewa sobie żółci. Jad kapie mu z ust i dopada każdego, kto stanie na drodze. Wszystko jest złe, wszystko jest nie tak. Jeśli go dotkniesz do żywego, nigdy Ci tego nie zapomni, nie wybaczy. Gorzej – będzie Ci głośno życzył wszystkiego najgorszego. Nawet śmierci, jeśli go oszukasz na pieniądze. Raczysko wymaga hołubienia i wyjątkowej cierpliwości. Zagniewanego Ty musisz przepraszać, nawet za swoją niewinność. Kajaj się, kupuj mu drobne prezenty i zaproś do eleganckiej knajpy na wystawny obiad. Bo nic tak nie przemówi do jego sumienia jak dobre żarcie.

  Lew 23.07–22.08
  Chcesz mu dopiec do żywego? Skrytykuj go, za cokolwiek. Przeczulony jak mało kto na własnym punkcie, obrazi się okropnie. Nawet na całe życie, jeśli mu powiesz – niezależnie od płci – że jest wyjątkowo kiepski w łóżku. Za coś takiego nie da się przeprosić. Natychmiast też zacznie Cię zdradzać, zmieniając partnerów jak rękawiczki. Pójdzie w ilość. Tylko po to, by sobie samemu udowodnić ogrom własnych możliwości. Tyle że z jakością jego erotycznych wyczynów jest rzeczywiście kiepsko. Natomiast Lwa lekko urażonego przeprosisz komplementami, bo na nie potwornie jest łasy. Powtarzaj mu tysiące razy, że nie ma drugiego tak wspaniałego. Jeśli to Ty się obrazisz, bo Cię nawyzywał od głupich, możesz liczyć na jego przeprosiny. Dość dziwaczne zresztą. Będzie udawać, że nic się nie stało i robić chłopięce psikusy. Nie wycofa się jednak ze swej opinii. Bo tylko on może mieć rację.


  Panna 23.08–22.09
  Chcesz ją wkurzyć – nadąsaj się sam. Snuj się po domu ze skrzywioną miną, nie mówiąc, o co chodzi. Nie będzie Ci nadskakiwać ani dopytywać się, co się dzieje. Zwykle chłodna, teraz przyjmie postać kostki lodu. I... też się obrazi. Stopnieje szybko, widząc Twój przyjazny gest, i nie będzie Ci tego pamiętać. Karczemną awanturę zrobi na wiadomość, że wziąłeś z banku kredyt albo sam komuś pożyczyłeś pieniądze. Czegoś takiego długo Ci nie wybaczy. W takiej sytuacji kup sobie stopery do uszu. Bowiem Twoja Panna każdego ranka i na dobranoc będzie Ci wypominać ogrom Twego kretynizmu. Nie próbuj jej przepraszać kosztownym drobiazgiem ani okazałym bukietem kwiatów. Tylko dolejesz oliwy do ognia. „Ty się niczego w życiu nie dorobisz” – powie Ci lodowatym tonem i zatrzaśnie przed nosem drzwi.

  Waga 23.09–22.10
  Miła, grzeczna i przyjazna dla otoczenia Waga obojga płci brzydzi się chamstwem i grubiaństwem. Histerycznie zareaguje na najdrobniejsze pretensje z Twojej strony. Niestety, trudno się jej przyznać do winy. Będzie się wypierać, kombinować i w żywe oczy mówić nieprawdę. Wszystko z tchórzostwa. Gdy udowodnisz jej, że jednak coś przeskrobała – obrazi się. Tym bardziej, im mocniejszych użyłeś słów na określenie stanu jej umysłu. Żale utopi w kieliszku. Jednym, bo ma słabą głowę. Na drugi dzień zacznie się bić w piersi i przysięgać, że już nigdy więcej.
  Jeżeli jednak naskoczyłeś na swoją Wagę niesłusznie, z przeprosinami odczekaj co najmniej dzień. Muszą być eleganckie i poparte kosztownym drobiazgiem – najlepiej czymś ze starej biżuterii. Podziałają jak balsam na jej zbolałą duszę.

  Skorpion 23.10–21.11
  Jeśli narazisz się temu osobnikowi, lepiej, byś się nigdy nie urodził. Zniewagę i krzywdę zapamięta Ci do końca życia i zemści się – kiedy tylko będzie miał okazję. Nawet po pięćdziesięciu latach – gdy sam już stanie nad grobem. U niego nie ma przedawnienia. Trudno z nim żyć na co dzień. Nadwrażliwy, sam zaatakuje, uprzedzając Twoje ewentualne pretensje. Potrafi nawet mocno przyłożyć. Uszy więdną od jego wyzwisk. Nie oszczędzi także Twojej rodziny do dziesiątego pokolenia. Oczywiście to Ty – choć Bogu ducha winien – będziesz go przepraszać. Na szczęście Twój Skorpion nie jest małostkowy i wystarczy słowne pokajanie się. Gorzej, gdy posądzi Cię o niewierność. Ten największy zazdrośnik zodiaku zniszczy Cię swymi podejrzeniami i na nic zdadzą się przeprosiny. Tylko rozwód Cię uratuje.

  Strzelec 22.11–21.12
  Jowialny prześmiewca i wesołek rzadko wpada w gniew. Obdarzy Cię zaufaniem na kredyt. Kiedy trzeba, w oczy powie, co myśli. Ale bez brzydkich wyrazów. Elegancko przytnie, że w pięty pójdzie. Ale tylko wtedy, gdy zachowasz się wobec niego jak przysłowiowa świnia. Podłości nie znosi bowiem najbardziej. Długo się nie dąsa i w przeprosinach nie oczekuje większych ceregieli. Gdy sam narozrabia – np. przehula całą noc w doborowej kompanii – rozochocony rzuci Ci się w ramiona, wyznając miłość. Nigdy nie zrozumie Twoich pretensji. „Życie jest piękne!” – wykrzyknie z zachwytem – i to będą jego przeprosiny.

  Koziorożec 22.12–19.01
  Zakompleksionego wrażliwca bardzo łatwo urazić. Byle głupstwem. Naburmuszony, ponury i zgryźliwy jak diabli daje się we znaki rodzinie. Nie licz na to, że powie Ci, o co chodzi. A jeśli cudem to z niego wydusisz, dowiesz się, że do dziś boli go, kiedy w pierwszej poślubnej sprzeczce rzuciłaś mu w twarz, że jest upierdliwy. Twój Koziorożec – niezależnie od płci – urazy długo nosi w sercu. Pozwól mu się trochę podąsać, bo to mu potrzebne do szczęścia. Potem zacznij go normalnie traktować, jak gdyby nic się nie stało. Mów, zagaduj, przymilaj się, w końcu oświadcz, że świat bez niego byłby pusty. To mu doda skrzydeł i przez parę dni będzie miły. Do następnego razu, gdy znowu coś sobie przypomni.

  Wodnik 20.01–18.02
  Najmniej obrażalski z całego zodiaku. Powie Ci, co mu leży na wątrobie i sam przyjmie krytykę bez urazy. Woli prawdę prosto w oczy niż knowania za plecami. Jeśli wykopiesz pod nim dołek, nie naurąga Ci, nie będzie się mścił. Odwróci się od Ciebie na zawsze. Spotkanego na ulicy potraktuje jak powietrze. Trudno go wyprowadzić z równowagi. Ale jeśli już Ci się to uda – np. wmawiając, że coś spsocił – rzuci Ci w twarz parę niecenzuralnych wyrazów, od tego na k... poczynając. Oczyści sobie tym krew i będzie wielce zdumiony, że się obraziłeś. Przeprosi Cię natychmiast za ten wybuch. I nawet jeśli temu nie ulegniesz, zacznie udawać, że wszystko jest w porządku, bo wie, że w końcu Ci przejdzie.

  Ryby 19.02–20.03
  Zapomnisz o Rybich urodzinach – tydzień będzie się tym gryzła. Smutna, rozmazana, marudna, stanie się nie do zniesienia. Podobnie zareaguje, gdy powiesz coś podniesionym tonem albo zgłosisz najdrobniejszą choćby pretensję. Zresztą, możesz ją dotknąć nawet dobrym słowem – bo akurat zrozumiała je na opak, będąc w gorszym stanie duszy. Dzieląc z nią los, musisz ją przepraszać nawet za to, że żyjesz. Prawdziwego trzęsienia ziemi spodziewaj się, gdy przyjdą na Was poważniejsze problemy, np. Twoja Ryba dowiedzie, że masz kogoś albo sama przehula parę groszy. Wtedy w ataku histerii zdolna jest dom zrównać z ziemią. Tylko nałożenie jej kaftana bezpieczeństwa uratuje Was od zagłady. Po tygodniu zawstydzona zacznie bić się w piersi. Przebaczy Ci wszystko – jeśli to Ty zawiniłeś. Musisz tylko przyrzec, że już nigdy więcej. Ryba pomoże Ci w tym wytrwać, patrząc Ci bacznie na rączki.

  ("Zodiak",Astromagia)
  Ostatnio edytowane przez Ismer ; 14-10-2015 o 19:53 Powód: scalenie postów - regulamin
  Grahanka, Ismer, Koma and 1 others like this.

 2. Użytkownicy którzy podziękowali Daria_Hexe za ten post:

  umbrella (16-10-2015)

 3. #2
  Awatar Ewela122
  Dołączył
  12-02-2016
  Posty
  13
  Podziękował/a
  4
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Wiele prawdy o Wodnikach i Lwach....

 4. #3
  User of Void Awatar Shirogetsu Vermilion
  Dołączył
  31-10-2015
  Przegląda
  Polska Centralkna Konin -> ja <- łódź
  Posty
  76
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  54288

  Domyślnie

  Skorpion...


  hmmm....


  Szczerze? łatwo mnie wkurzyć ale jakoś nikomu się jeszcze nie udało wkurzyć mnie tak jak w tym opisie... no... może jednej osobie... (i to właśnie była zdrada)

 5. #4

  Dołączył
  19-04-2017
  Posty
  42
  Podziękował/a
  5
  Podziękowano 6 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Ooo skorpiony to najgorsze do wspólnego życia ludzie. Lepiej od nich stronic bo zamecza na śmierć i zwyzywaja. Nic im nie pasuje. Chca kontrolować każda minute życia człowieka. Także sama prawda.
  Co do panny bo samaa nia jestem.... Faktycznie możemy się dasac caly dzień ale jeden gest przyjaźni może go zmienić. Tak to prawda jesteśmy zimne ale zamarznieta dusze trudniej rozerwać nie da sie do niej dostać. Oto nasz mechaniZM OBRONNY.

 6. #5

  Dołączył
  13-03-2018
  Posty
  4
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  5368710

  Domyślnie

  Przeczytałam o wszystkich znakach - i tak może 1/3 prawdy w tym jest ...mam wrażenie, że autor artykułu był jakąś wyjątkowo negatywnie do ludzi nastawioną osobą.

 7. #6
  Awatar Makrela
  Dołączył
  09-10-2016
  Posty
  110
  Wpisów
  4
  Podziękował/a
  21
  Podziękowano 55 razy
  Siła reputacji
  26765713

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Elemiah Zobacz posta
  Przeczytałam o wszystkich znakach - i tak może 1/3 prawdy w tym jest ...mam wrażenie, że autor artykułu był jakąś wyjątkowo negatywnie do ludzi nastawioną osobą.
  No nie tak do końca, to jest uwypuklenie cech typowych, które nie wszystkie naraz występują, no i poza tym są to teksty, których nie należy traktować jako prawdy objawionej ;)
  Są pół żartem pół serio - wiadomo, że nie jest to prawdziwa astrologia a jedynie jakiś zarys cech mniej sympatycznych, podobnie jest we wszystkich innych zamieszczonych w tym dziale charakterystyk. A i pojedyńczo lepiej się czyta i zapamiętuje niż jak jest skomasowane :)
  Ismer, Eufemia and Tullia like this.

Podobne wątki

 1. Rak a inne znaki zodiaku
  Przez werona w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 26-07-2011, 00:03
 2. Znaki zodiaku a zdrowie :)
  Przez Pysiaczek w dziale Horoskopy zodiakalne
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 13-10-2010, 20:14

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267